Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33251) spiritex válasza LonGleY (#33250) üzenetére


spiritex
veterán

:R Köszi!

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#33252) Visormail válasza yuri90 (#33247) üzenetére


Visormail
addikt

Kérdezhetted volna a libre office topikjában is. A Helyreállítási információk automatikus mentése megadott időközönként legyen bekapcsolva.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#33253) Faterkam


Faterkam
addikt

Sziasztok!

Nekem olyan gondom van pár napja, (Win7 x64 prof.) hogy a CPU meter minialkalmazás, (csak ezt használom) hol elindul, hol nem. Vagyis a Sidebar.exe fut, de az asztalon nem jelenik meg. 5 indításból csak 11x. Ha kilövöm a sidebar.exe-t és a menüből rákatt a minialkalmazásokra, akkor rögtön megjelenik. Vírusst, malware-t nem találtam. Már leszedtem és újra tettem a minialkalmazásokat is vagy 2x. Valakinek ötlete?

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#33254) Visormail válasza Faterkam (#33253) üzenetére


Visormail
addikt

[link] [link] [link]

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#33255) Faterkam válasza Visormail (#33254) üzenetére


Faterkam
addikt

Köszönöm! :R :R :R

Direkt rákerestem a topikba minialkalmazás szóra, ezeket nem dobta ki, rajta vagyok, remélem megoldódik így, ha nem az IE11 megy le ;)

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#33256) Sub-ZeRo válasza Faterkam (#33255) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#33257) Faterkam válasza Sub-ZeRo (#33256) üzenetére


Faterkam
addikt

Nah, a háttérbe meg csak kamionok ;) Még nem tudtam újraindítani, mert videót töltök fel! De neked is elhiszem, hogy megy! A sor kitörlését már megcsináltam, unlockerrel ;)

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#33258) King Unique


King Unique
titán

Találkozott már vki olyannal, hogy pl. alul tálcán műveletközpont, internetkapcsolatok, óra megnyitásakor hiányoznak az ablak permei, körvonala, de másnál pl. rejtett ikonok, hangerő, meg normálisan jelenik meg:

Ezt tapasztaltam már egyazon notin W8/ W8.1 alatt is...vmi frissítés okozta ezt is, v hw-es hiba :F

(#33259) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Sziasztok. Hogy lehet beállítani, hogy ha a tálcán a futó programok ikonjára viszem az egeret, megjelenjen az előnézeti kép? Élményindex felmérés megvolt (mert úgy tudom, hogy az előnézeti kép csak azután működik). Esetleg lehet köze ahhoz, hogy csak 1 pontot adott? Azért mert nincs a gépben külön videókártya (AMD APU-t használok). Teljesen új, asztali gép, frissen telepített Win7.

(#33260) Sub-ZeRo válasza Gabesz87 (#33259) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

VGA driver van fent? A legújabbat kellene megnézni hozzá.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#33261) dethroner


dethroner
veterán

Srácok, légyszi próbáljatok meg segíteni ebben a problémában!

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#33262) csengral


csengral
újonc

Sziasztok eredeti windows (x64) van. Most telepítettem fel, és elkezdtem telepíteni az updateket. Amikor az egyik újra indítás után ez a kép fogad

: És természetesen nem jó ha újra ki-be kapcsolom. Megpróbáltam már az alábbi programot hátha segít:http://support.microsoft.com/kb/947821/hu De nem vált be.

Volt már valakinek ilyen, vagy mi lehet a megoldás.

(#33263) DS39 válasza csengral (#33262) üzenetére


DS39
nagyúr

próbáld a szolgáltatások között manuálisan elindítani a win update service-t

(#33264) csengral válasza DS39 (#33263) üzenetére


csengral
újonc

Próbáltam a tanácsod alapján(kézi, automatikus, újraindítás,..stb), de sajnos így sem sikerült megoldani. Esetleg más ötlet?

(#33265) Gabesz87 válasza Sub-ZeRo (#33260) üzenetére


Gabesz87
addikt

Fent, bár nem biztos, hogy a legújabb, mert az alaplapi CD-ről telepítettem a drivereket. Hacsak a Win Update az imént letöltött kb 130 frissítés közt le nem töltötte! De lecsekkolom az AMD oldalán azért, és ha van újabb, felteszem.

(#33266) Gabesz87 válasza Sub-ZeRo (#33260) üzenetére


Gabesz87
addikt

Feltettem a legújabb drivert, de még így sem jelenik meg az előnézeti kép. Gondoltam, újrafuttatom az élményindexet, hátha az új driver-el változik az eredmény, erre ezt az üzenetet kapom:

Ez most vajon miért?

(#33267) Sub-ZeRo válasza Gabesz87 (#33266) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Milyen win7 verzió? Eszközkezelő mit mutat ? Van nem ismert hardver?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#33268) Silencer83


Silencer83
addikt

joreggelt! :R
otletet ill tippeket varnak arra, mitol lehet h napok ota a win 7-emben a minialkalmazasok (gyari, ora idojaras stb) csak neha indulnak el maguktol, es ha nyomok jobb egergombot majd ott rakatt a minialk.ra, semmi nem tortenik, majd ujraiinditom es oke? :F nincs virus, spam semmi, jogtiszta win

(#33269) Silencer83 válasza Silencer83 (#33268) üzenetére


Silencer83
addikt

sry megvan :B

(#33270) Gabesz87 válasza Sub-ZeRo (#33267) üzenetére


Gabesz87
addikt

win7 Prof 64 bit. Nem, nincsen ismeretlen eszköz a listában. Amúgy újraindítás után már sikerült újrafuttatni hibaüzenet nélkül az élményindexet, bár hamar lefutott, és változás nem történt. Nem lehet, hogy mivel nincs a gépben GPU, az Aero felület nem megy, nincs bekapcsolva? Mert azon kívül, hogy nincs előnézeti kép a tálcán, az ablakok tetejének sávja is egyszerű, "puritán" kinézetű, nem a szokásos, Win7 design, azt hiszem.

(#33271) Visormail válasza Gabesz87 (#33270) üzenetére


Visormail
addikt

Most is 1 pontot adott a vga-ra? Az igencsak alacsony, egy apu-ba meg jobb van mint egy igp.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#33272) Gabesz87 válasza Visormail (#33271) üzenetére


Gabesz87
addikt

Igen, nem változott az eredmény, most is csak 1 pont. Nekem is gyanús ez. Megnéztem a BIOS-t, hogy esetleg nincs-e valami kikapcsolva. Egyedül egy olyat találtam, hogy be lehet állítani, melyik legyen az alapértelmezett videókártya, az Onboard, vagy a PCIE. Alapból PCIE-en volt, de mivel nincs külön GPU, amúgy is az Onboard-ot használja, de azért átállítottam arra.

[ Szerkesztve ]

(#33273) Faterkam válasza Visormail (#33254) üzenetére


Faterkam
addikt

Kitöröltem azt a sort, de nálam ez nem oldotta meg, sokáig jó volt, 4-5x újraindítottam, aztán ma reggel megint nem jelent meg a Cpu meter :/

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#33274) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Futtattam egy Aero problémamegoldó progit, amit a Microsoft oldaláról szedtem le, és azt írta, hogy lehet, hogy a videókártya támogatja az Aerot, de az illesztőprogram nem WDDM kompatibilis. Valamint fura volt, hogy az AIDA-ban is, és az eszközkezelőben is egy ősrégi, 6.1-es illesztőprogramot írt, mint telepített illesztőprogram. Most nézem az AMD honlapján, lehetséges, hogy amit én feltettem, 13.11-es, az még béta. Úgyhogy most próbálkozom a 13.9-el, ami elvileg stabil. Remélem megoldja a problémám, és menni fog az Aero végre.

(#33275) Gabesz87 válasza Gabesz87 (#33274) üzenetére


Gabesz87
addikt

Probléma megoldva!!! :C Most már 5,9-es!:)
A rossz driver volt a ludas.
Azért nem akarom minősíteni az AMD-t, de elég hulladék átláthatatlan a driver letöltés oldaluk szerintem! Legfelül van a 13.9 (ami a stabil), alatta a latest beta driver, 13.11, majd 13.10 és aztán megint 13.11. Én azt hittem, hogy ez a legfrissebb stabil, mivel a dátum is a legfrissebb. Na mindegy. Még szerencse, hogy magamnak nem veszed AMD termékeket!

Köszönöm a hozzászólók segítségét azért!

[ Szerkesztve ]

(#33276) p87


p87
senior tag

Malware fertőzés sikeres megszüntetése után eltűntek a Start menü/minden program alól a programok, az Eszközök és nyomtatók nem töltődik be csak üres ablak és pendrive csatlakoztatása esetén tálca értesítési területén nem jelenik meg a hardver biztonságos leválasztása opció.
A vezérlőpult/felügyeleti eszközök is üres.

Már próbáltam Bluetooth folyamat elindítását, másik felhasználói fiók alól sem megy, csökkentet módban sem.
Tudna esetleg valaki megoldást, hogy ne kelljen újrarakni az egész rendszert?

[ Szerkesztve ]

(#33277) Visormail válasza p87 (#33276) üzenetére


Visormail
addikt

rendszergazdai parancsorba írd be sfc /scannow

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#33278) gari24


gari24
tag

Üdv

Gépet újrahúztam és miután újraindítottam az alábbi hibaüzenet fogad

Szuper hát nem tudtam mit kezdeni megint újrahúztam
Miután felment a win7 működött egészen megint az első újraindításig és megint az alábbi hibaüzenet fogad

Mit tegyek ??
A telepítő lemez , arról való kijavítás sem oldotta meg a problémát..

(#33279) p87 válasza Visormail (#33277) üzenetére


p87
senior tag

Köszi, de már ezt is próbáltam, nem fut le, azt írja, hogy a Windows erőforrás-védelem nem tudta elindítani a javítási szolgáltatást.
USB-ről bootolva a windows telepítő helyreállítás alatt indítva a parancssorban is próbáltam ott se futott le.

[ Szerkesztve ]

(#33280) krealon válasza gari24 (#33278) üzenetére


krealon
veterán

https://www.google.com/search?q=error+0xc0000225

Elso talalat:
https://neosmart.net/wiki/0xc0000225/

Get fix for the “Status: 0xc0000225” boot error in Windows 7 and 8 operating systems.

Contents

1 Sample 0xc0000225 error message
2 Fix Status: 0xc0000225
2.1 Fix #1: Rebuild the BCD
2.2 Fix #2: Manually configuring the active partition
2.3 Fix #3: Use Easy Recovery Essentials for a guaranteed fix
2.4 Fix #4: Restore the MBR
3 More Information
3.1 Support Links
3.2 Applicable Systems

(#33281) p87 válasza p87 (#33279) üzenetére


p87
senior tag

Vagyis pontosabban ott lefut, kb 10s alatt és azt írja függőben van egy javítás, amely csak a gép újraindítása után oldható meg. Indítsa újra a gépet és futtassa ismét az sfc /scannow parancsot.

Többször újraindítottam, többször futtattam de mindig ugyan ez.

(#33282) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Találkoztatok már ilyen enable/disable szarsággal? Pár napja lettem rá figyelmes, vezérlőpultban semmi ilyenre utaló bejegyzést nem láttam, nem tudom mi rakhatta oda, de rohadtul zavar, mert pont a Futtatás rendszergazdaként helyére került. :(((

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#33283) ubid


ubid
őstag

Sziasztok.
Valaki tud ajánlani egy hardware tesztelő eszközt win 7 alá ?

-.-

(#33284) Pityu. válasza Gabesz87 (#33275) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Nem olyan rossz az az amd termék nem kell lenézni

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#33285) w.miki


w.miki
veterán

Win7 gépek adatait (fileokat) hogyan lehetne a legkönnyebben megosztani egymás közt?
Egy otthoni kis hálózatról lenne szó.
A modem után wifi router osztja a netet...
Hogyan lehetne megoldani, hogy a wifi routerre kapcsolódó összes gép lássa a többit, könyvtárakkal, fileokkal, mindennel együtt, de más ne?
Win7-ben hogyan állítható be ez, könnyen? Vagy inkább egy külső programot érdemes használni, erre a célra? Milyen programot?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#33286) Sub-ZeRo válasza w.miki (#33285) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Otthoni csoportot létrehozol és megosztod amit szeretnél.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#33287) sanzi89


sanzi89
addikt

Van egy ASUS P5GC-MX/1333 lapom, rajta egy SATA-s hdd meg egy SATA-s ODD. Próbálnék rá Win7-et telepíteni - eddig XP volt - de egyszerűen nem megy. Mindegy, hogy DVD-ről vagy pendrive-ról akarom telepíteni, a hiba ugyanaz. Bebootol az adott eszközről és tetű lassú minden. 5 perc mire előjön, hogy válasszak nyelvet, újabb 5 perc, hogy megjelenjen a következő ablak. BIOS a legújabb, HDD-vel teszt szerint semmi gond. A gép egyébként várakozás közben nem csinál semmit, se a pendrive-ról nem olvas, se a HDD nem tölt csak vár az egész. Mitől lehet?

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#33288) w.miki válasza Sub-ZeRo (#33286) üzenetére


w.miki
veterán

ööö... azt pontosan hogy is kell csinálni? :DDD

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#33289) Visormail válasza sanzi89 (#33287) üzenetére


Visormail
addikt

Ezen a lapon még van floppy csatlakozó. Ilyen hibát okoz az is ha nincs letiltva a biosban és a nem létező floppy meghajtót keresi a telepítő.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#33290) Sub-ZeRo válasza w.miki (#33288) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

[link]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#33291) RetepNyaraB


RetepNyaraB
veterán

Hali,

megdöglött a laptop hdd (Lenovo y560, a drive: Seagate Momentus 500GB 7200.4 ST9500420AS :((( ).
Veszek egy ujat (nem olyant, mert az konkretan mar nem nagyon kaphato, illetve horror aron). Van telepites utani lemezkepem valahol, azt fel tudom-e majd varazsolni az uj vinyora (a laptop recovery programjaval keszült, tehat nem tudom hirtelen milyen formatumban...)?
Ha nem, akkor nyilvan vennem kell egy uj wint is (ugye a vinyon volt a telepitö :W) es a következö tema a driverek kerdese. Amit nem ert a win (ismeretlen eszköz blbabla), azt utana letöltöm a gyarto honlapjarol es megprobalom telepiteni?

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#33292) sanzi89 válasza Visormail (#33289) üzenetére


sanzi89
addikt

Köszi, ez volt a megoldás! :R

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#33293) Sub-ZeRo válasza RetepNyaraB (#33291) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Ha garis vidd be ahol vetted.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#33294) RetepNyaraB válasza Sub-ZeRo (#33293) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Nyilvan nem az, mert akkor nem ide irkalnek :U :R

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#33295) Sub-ZeRo válasza RetepNyaraB (#33294) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Világos. Igaz, wint nem tudok adni a hdd-hez, de ha kell a recovery partíciós megoldás, abban tudok segíteni. Írj privátot ha érdekel.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#33296) rayoliviero


rayoliviero
veterán

Az mitől lehet, hogy a Win 7 telepítő nem akar elindulni úgy, hogy Win 8.1 uefi van a gépen?

(#33297) Poo válasza rayoliviero (#33296) üzenetére


Poo
aktív tag

Ha gyári telepítés a 8.1 akkor biosban nyomj egy load defaultot és ha van secure boot akkor azt kapcsold ki.Így első tippre ez volna. :R és nyilván az legyen a first boot amiről telepítenél.

Veszek eredeti tonereket,patronokat

(#33298) fess


fess
őstag

sziasztok
a start menünél be vannak kapcsolva ezek,de ennek ellenére nem jelennek meg a legutóbb használt programok,ha a start gombot megnyomom csak a fehér ablak látszik, így. Ez mitől lehet?

(#33299) Nixon18


Nixon18
senior tag

Hello!
Be lett kalibrálva a notebookom kijelzője. A színprofil be is lett állítva színkezelésnél és rendszer-alapértelmezésnél is alapértelmezettnek. Be is tölti a színprofilt, de bekapcsolás után visszaáll az eredeti, kalibrálatlan színprofilra. Tudtok erre a problémára bármiféle segítséget?

(#33300) tomi5244


tomi5244
őstag

Sziasztok!

Adott egy új Toshiba SATELLITE C50D-A-11M laptop. Rendszer nélkül adták bootolásnál ezt a szöveget írja.

A HDD drivere már itt elhasal vagy nem tudom, biosban pedig látja.

Gondoltam egy win telepítés aztán müxik is. CD meghajtó nincs úgyhogy usb-ről telepítek, be is bootol de a telepítés során ezt a hibát írja, a partíciós kezelőig el sem jut. Valamiért nem látja a HDD-t vagy mi lehet a gond? Rengeteg win-t telepítettem már de ilyen üzenettel még nem találkoztam soha... :F

Tudnátok adni valami tanácsot? A pendriveos wintelepítőt ezzel a progival csináltam, lehet ott lehet valami gubanc? Bár a boot és a telepítő elindult simán.

Köszönöm!
T

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.