Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34151) LonGleY válasza sid87 (#34150) üzenetére


LonGleY
veterán

Ne foglalkozz vele! Amúgy is használhatatlan, a start menüs keresés csak a vezérlőpult elemeihez jó. Az indexelés is kikapcsolható a francba!

Helyette: Everything

Portable, instant (szűkítve) kereső eszköz. Amint elkezded gépelni, amit keresel, már ki is dobta. A beta verzió sokkal újabb, azt érdemes pakolni. Az indexelés több tera esetén is pár mp lesz elsőre. Finomhamgolható, hogy alapvetően hol keressen, milyen mappákat zárjon ki (pl. Windows mappa, a kukák tartalma stb.)

Ha a fájlokban keresnél, akkor: Agent Ransack

[ Szerkesztve ]

(#34152) soultrapp


soultrapp
senior tag

Hello!
Játékokban lesz különbség,ha van virtuális memória vagy nincs?(battlefield4)
Most úgy van beállítva,hogy kezdeti méret1024 maximális méret1024mb.
8gb van összesen.

(#34153) kispx válasza soultrapp (#34152) üzenetére


kispx
addikt

Néhány megköveteli, hogy legyen.

(#34154) soultrapp válasza kispx (#34153) üzenetére


soultrapp
senior tag

azt tudom,de mondjuk lesz-e több fps stb....?
ssd-nél ugye írják,hogy ne legyen max 512mb..

(#34155) kispx válasza soultrapp (#34154) üzenetére


kispx
addikt

Szerintem elég valószínűtlen, hogy több fps lenne emiatt.

(#34156) sid87 válasza LonGleY (#34151) üzenetére


sid87
senior tag

Köszi, az everythinget már régóta használom, ez a windowsos csak azért kellett volna hogy címkék alapján is tudjak keresni fájlokat. Vagy van arra is alternatíva? :)

iPhone 12 Pro Max (Telenor) | Apple Watch S6 | iPad Pro 10.5 | MacBook Air M1 16Gb | Pana Lumix LX100II | burgerem.blog.hu

(#34157) LonGleY válasza sid87 (#34156) üzenetére


LonGleY
veterán

Milyen címkékre gondolsz?

(#34158) sid87 válasza LonGleY (#34157) üzenetére


sid87
senior tag

Jobb klikk egy fájlra -> tulajdonságok -> Részletek. És itt meg lehet adni címkét. A windows keresőbe beírom azt a címkét amit keresek, és kiadja a fájlt. A gond csak az hogy ezt csak akkor adja ki ha a további keresésre nyomok, a start menüs felületen azt írja nincs találat.

iPhone 12 Pro Max (Telenor) | Apple Watch S6 | iPad Pro 10.5 | MacBook Air M1 16Gb | Pana Lumix LX100II | burgerem.blog.hu

(#34159) Sub-ZeRo válasza soultrapp (#34154) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Corei7 csúcs proci, 4 db 290-es ati, meg 24 giga ram és 4*128 gigás ssd raid-ben és arra egy win8 + a játék. Akkor lesz több fps-ed.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#34160) LonGleY válasza sid87 (#34158) üzenetére


LonGleY
veterán

Megadni? Itt csak a fájl tulajdonságait látni.

(#34161) sid87 válasza LonGleY (#34160) üzenetére


sid87
senior tag

Ha megnézed bele lehet írni, és elmenteni :)

iPhone 12 Pro Max (Telenor) | Apple Watch S6 | iPad Pro 10.5 | MacBook Air M1 16Gb | Pana Lumix LX100II | burgerem.blog.hu

(#34162) kalapacsolok


kalapacsolok
senior tag

Sziasztok!

Vettem 2 gépbe is ugyanolyan Kingston V300 SSD-t. Windows 7 telepítésnél azonban nem kettő, hanem három partíciót hoz létre, a szokásos 100 megás rendszerpartíción felül egy 128 megás MBR partíciót is. Ez okoz nekem később problémákat... Mit lehet tenni, hogy ne jöjjön létre ez az MBR-es partíció?

Olyat olvastam, hogy vmi locked OEM partíció okozza nekem a problémát... Hogyan lehetne ezt módosítani?

Előre is köszönöm segítségeteket!

(#34163) LonGleY válasza sid87 (#34161) üzenetére


LonGleY
veterán

Életemben nem használtam ezt, és még nem láttam embert, aki igen...

Ha egyszer jó struktúrában leledzenek a fájljaid megfelelő elnevezésekkel, akkor rájuk lelsz. :]

[ Szerkesztve ]

(#34164) kalapacsolok válasza kalapacsolok (#34162) üzenetére


kalapacsolok
senior tag

Illetve a probléma az is lehet, hogy a vezérlőpult-partíciók kezelése (disk management) fülnél nem tudom a C meghajtót aktív partícióvá tenni, lehet, hogy a másik kis partíciót veszi aktívnak... Hogyan lehetne ezt módosítani?

(#34165) Steelmanus válasza kalapacsolok (#34164) üzenetére


Steelmanus
addikt

Amikor telepitettel az SSD-re nem huztad le a vincsit/ket, igy azon vagy azokon is volt egy aktiv paticio igy az indito fajlokat oda rakta. Igy nez ki ha egy SSD es egy vincsi van, amin ket particio van letrehozva.

[ Szerkesztve ]

(#34166) petyusz851 válasza HZoli87 (#34129) üzenetére


petyusz851
tag

Ez nekem is bevált!
11,1 Gb hely volt előtte most kilőttem, és az SSD-én ami nekem is 60 GB-ás most van 17,1 GB.
:C :R

[ Szerkesztve ]

(#34167) kalapacsolok válasza Steelmanus (#34165) üzenetére


kalapacsolok
senior tag

Nem volt benne vinyó, mindkét gépen csak ssd van benne, mert nem kell tárolásra sok hely... Mit tudnék tenni, hogy a partíció megszűnjön, vagy hogy a locked OEM partíció problémát megoldjam?

(#34168) csecso22


csecso22
tag

Sziasztok
Eddig mobilomról osztottam netet usb kábellel,de mostanában nem csatlakozik fel a netre, egy sárga háromszöget mutat,ilyenkor mi a tehendő hogy tudjak csatlakozni a netre ?

"Csak a puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot"

(#34169) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Sziasztok!

Mi az a pagefile.sys és hiberfile.sys? Elfoglalnak 20GB helyet. Ez a terrás vinyó esetén még nem volt probléma, de most a 120GB SSD-nél érzékenyen érint.

Köszi!

Aquila non captat muscas.

(#34170) quailstorm válasza Hegyirabló (#34169) üzenetére


quailstorm
nagyúr

RAM tükör a hibernáláshoz, meg SWAP, azaz virtuális memória. Név alapján gondolom rájössz melyik melyik.

(#34171) LonGleY válasza Hegyirabló (#34169) üzenetére


LonGleY
veterán

A hibernálást letilthatod, illetve mehet egy disc cleanup.
A pagefile-t nem piszkálnám...

[ Szerkesztve ]

(#34172) qqcqqc válasza Hegyirabló (#34169) üzenetére


qqcqqc
őstag

lapozófile és a hibernáció file., mindkettő a ramod méretétől függ.
és voltak gyorsabbak

[ Szerkesztve ]

(#34173) petyusz851 válasza Hegyirabló (#34169) üzenetére


petyusz851
tag

34129 es hsz lehet számodra hasznos ;)

(#34174) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Sziasztok!

Köszi mindenkinek a gyors választ! :) Hibernálás már ki is van kapcsolva, másikkal melyik a jobb megoldás? Vegyem kisebbre, vagy pakoljam át HDD-re, ott nem zavar vizet. Ha igen, akkor hogyan? Egyszerű másolás Total Commanderrel?

Aquila non captat muscas.

(#34175) LonGleY válasza Hegyirabló (#34174) üzenetére


LonGleY
veterán

Inkább semmit se csinálj vele!
Néhány programnak kellhet.

[ Szerkesztve ]

(#34176) Hegyirabló válasza LonGleY (#34175) üzenetére


Hegyirabló
veterán

8GB ramocska mellett?

Aquila non captat muscas.

(#34177) föccer válasza Hegyirabló (#34176) üzenetére


föccer
nagyúr

Simán kikapcsolhatod a virtuális memóriát. Én sem használom és még 1x nem futottam kevés memória hibába.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#34178) sid87 válasza LonGleY (#34163) üzenetére


sid87
senior tag

Igen, de egyszerre nem lehet több mappába bele tenni. :) De több tag lehet rajta. Gondoltam így megoldom a keresést. :) De mappázgatok inkább, már el is kezdtem pár órája.

iPhone 12 Pro Max (Telenor) | Apple Watch S6 | iPad Pro 10.5 | MacBook Air M1 16Gb | Pana Lumix LX100II | burgerem.blog.hu

(#34179) csecso22 válasza csecso22 (#34168) üzenetére


csecso22
tag

enyémre valaki

"Csak a puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot"

(#34180) föccer válasza csecso22 (#34168) üzenetére


föccer
nagyúr

Első körben jobb klikkel nyisd meg és nézd meg, hogy mire panaszkodik.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#34181) Lipton válasza LonGleY (#34149) üzenetére


Lipton
őstag

Nem igazán értem a válaszodat de a kérdésre nem sikerült semmi értelmeset írnod. Gyűjtöd a hozzászólásokat? Látsz valahol bármilyen FPS-sel kapcsolatos kérdést?

(#34182) LonGleY válasza Lipton (#34181) üzenetére


LonGleY
veterán

Nem ismerjük a random Windows hibákat - így jobb? Vagy ne azt állítsd, hanem az alapot. Hiába szimpatikus a neve, nem lesz gyorsabb tőle a géped - erre írtam az FPS-es dolgot. Átállítod az alvós időket, és máris van egy teljesítménycentrikus planed. Van, akinél a troubleshoot végigjárása segít, van, akinél a videokártya driverének frissítése, vagy épp a saját séma létrehozása..

Egyébként meg Google keresés: "power plan reverts"...

(#34183) lexter00


lexter00
őstag

Van egy Dell Optiplex GX260-as gépem Intel pentium 4, 2800 mhz procival jelenleg 1gb ram van benne ez elbírna egy win 7-et?Csak netezésre használom semmi játék.A ram nem gond azt tudom bőviteni(2 gb-ig).Nagy különbségek vannak a win7 és az xp sp3 között?Eddig jó volt az xp is csak megszűnik a támogatása és szeretnék inkább váltani.Sebességben lesznek különbségek?Mert elég fürgén szalad ezen a gépen az xp.

[ Szerkesztve ]

(#34184) LonGleY válasza lexter00 (#34183) üzenetére


LonGleY
veterán

Ha a felülete nem is fog hasítani mindenhol, sokkal jobb érzés használni, működni fog rendesen. Mehet már 1 GB-al is. Böngészés közben eléggé tekerni fog a HDD a ramhiány miatt, de majd bővíted 2-re, amint tudod.

Egyébként, ha csak netezésre használod, akkor a legjobb megoldás egy Ubuntu Alternate-ből felépített, a saját felülete helyett MATE Desktop-al felszerelt Linux lenne (ez egy rendes GNome 2 fork, nem az eltoszott Unity). Persze, ha van ismerősöd, aki felsegíti a gépre (mi is akár, ha érdekel). Biztonságos, nem kell foglalkozni a vírusokkal, könnyen megszokható, és kevesebb rammal beéri, a felülete pedig sokkal jobb, mint a kisebb teljesítményű gépekhez alapvetően ajánlott Xubuntu. Évekig egy gondod nem lesz vele.

[ Szerkesztve ]

(#34185) csecso22 válasza föccer (#34180) üzenetére


csecso22
tag

Nem azonoított hálozat
Nincs hálozati hozzáférés
csak ennyit ír

"Csak a puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot"

(#34186) Hegyirabló válasza lexter00 (#34183) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Vagy bedugsz egy pendriveot ReadyBoostnak.

Aquila non captat muscas.

(#34187) vlevi válasza lexter00 (#34183) üzenetére


vlevi
nagyúr

Amikor kijött a Win7 béta, 2008-9 körül, akkor én nagyon hasonló géppel használtam. Első ránézésre nem lassabb, mint az XP, pl. játékok ugyanúgy futottak alatta, jelentős különbséget nem tapasztaltam. De aztán, hosszabb idő után kezdett feltűnni, hogy memóriából jobb lenne a több is (mármint az 1G-nál). De az a gép nekem csak tesztgép volt, mert a végleges win7 megjelenésével cseréltem a gépemet. De én azt mondom, hogy 2G RAM-al egész vállalható a win7. A nyócat csak azért nem említem, mert a 8-as azonnal akarna frissülni 8.1-re, és lehet, hogy a PentiumD proci nem támogatott 8.1-esen. Ezt nem tudom, ennek utána lehetne nézni. Én azt javaslom, hogy, ha van valami külső tárhely, akkor csinálj egy mentést a mostani gépedről, mondjuk az Easeus partition assistanttal, (vagy egyesek a macriumot ajánlják, mindkettőből van ingyenesen letölthető változat), és próbálj meg fellökni egy hetes próbaváltozatot, vagy egy 8.1-et. Ha nem jön be, akkor a mentést vissza lehet rakni. Linuxxal egyszerűbb a helyzet, mert azokból mindegyikből van Live CD változat, ami nem települ a gépedre, csak bebootol és működik.

(#34188) creed33


creed33
aktív tag

Üdv!

Az utóbbi időben érthetetlen módon a bekarikázott hangerő sáv a gép újrainditásával lemegy 10-20 egységre.Magyarul lehalkul.
Hiába állítom be újra és újra.Tudja valaki mi lehet a gond?
köszi előre is ;)

(#34189) Crytek


Crytek
veterán

Azt hol tudom beállítani hogy a C meghajtóra is tudjak akárhova fájlokat menteni és mappákat módosítani?

UAC csúszkát már nullára húztam ,de még mindig azt írja kb mindenre hogy nem szerkeszthető mert írásvédett!

Next PC Upgrade: 2022

(#34190) Mercutio_ válasza Crytek (#34189) üzenetére


Mercutio_
félisten

Jobbgomb a C-n, tulajdonságok, Biztonság fül, Speciális gomb, Tulajdonos fül és ott beállítod magad.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#34191) Crytek válasza Mercutio_ (#34190) üzenetére


Crytek
veterán

Semmi hatás mindent teljes hozzáférésre tettem de nem engedi továbbra sem semmit :(

Next PC Upgrade: 2022

(#34192) föccer válasza Crytek (#34191) üzenetére


föccer
nagyúr

Nem lehet, hogy nem rendszergazdai fiókban vagy?

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#34193) pendre54


pendre54
addikt

Üdv!
A nagy karácsonyi készülődés közben, ha van itt valaki, aki mélyebben ismeri a Windows rejtelmeit, lenne egy hozzá egy kérdésem. A gépemen egy 64 bites Win 7 van, minden más a profilomban látható. A kérdésem az lenne, hogy a telepítő DVD-n van egy olyan lehetőség is, hogy "Számítógép javítása", és ez a funkció alapvetően milyen hibákat képes orvosolni? Egy kicsit konkrétabban arra gondolok, hogy egy kevésbé sikeresnek mondható registry buherálást képes-e kijavítani?
Előre is köszönöm a válaszokat, és Boldog Karácsonyt mindenkinek!

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#34194) Crytek válasza föccer (#34192) üzenetére


Crytek
veterán

Ennél nagyobb betűkkel már nem is írhatná a windows hogy abban vagyok!

Next PC Upgrade: 2022

(#34195) cserkosz


cserkosz
tag

Sziasztok Win-t telepítettem és szeretnék segítséget kérni hogyan lehet eltüntetni a D és az E meghajtót hogy ne mutassa a rendszer.[link]
Eddig soha nem látszott és most baromi zavaró hogy a total commander is mutatja ezeket.

(#34196) DS39 válasza cserkosz (#34195) üzenetére


DS39
nagyúr

a méretűkből kifolyólag van egy tippem hogy ezek a korábbi W7 telepítések System Reserved partíciói.
ha valóban azok, és a jelenlegi rendszernek is megvan a "sajátja" (ami ugye itt nem látszik, csak a lemezkezelésben), akkor ezeket törölheted, és a többi partíciónak meg újra kioszthatod a D,E betűket

[ Szerkesztve ]

(#34197) DS39 válasza pendre54 (#34193) üzenetére


DS39
nagyúr

nem kifejezetten hibát javít, visszapakolja az alap rendszerfájlokat, miközben megmaradnak az adataid, a felhasználói fiókod, de azért javaslom a művelet előtt a rendszer partícióról mentsd ki a fontos adatokat, mert az a tuti. de ha csak egy-két kulcsot írtál át, és nem tudod mire kéne vissza írni, abban akár itt a fórumon tudunk/tudnak segíteni. (és neked is boldog karácsonyt ;))

(#34198) cserkosz válasza DS39 (#34196) üzenetére


cserkosz
tag

Köszi a választ ez lehet hogy többet mond [link]
És a törlést azt hogyan kell csinálni???

(#34199) DS39 válasza cserkosz (#34198) üzenetére


DS39
nagyúr

igen, azok leszek, a fájlokat nézve.
Számítógép jobb klikk Kezelés, Lemezkezelés alatt tudod ezek törölni és akár hozzácsapni másik partícióhoz ezeket a felszabaduló területeket.
(de egy képet azért linkelhetnél a Lemezkezelésedből hogy biztosan megvan-e mostani Win7-ed System Reserved-je)

[ Szerkesztve ]

(#34200) LonGleY válasza cserkosz (#34198) üzenetére


LonGleY
veterán

a lemezkezelőben (innentől google)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.