Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33101) zotyesz66 válasza King Unique (#33057) üzenetére


zotyesz66
őstag

Egyértelműen az IE11 a gond, én leszedtem csak azt és helyreálltak a gadgetek. Köszönöm, nagy segítség volt, elég sokat szenvedtem a regedittel meg a parancssoros javításokkal, de persze semmit sem segítettek. A fura az, hogy csináltam egy próbafelhasználót és annak jók voltak a gadgetjei a frissítés után is.
Remélem, kiadnak rá valamit, mert azért nem rossz az IE11.

(#33102) Alex123 válasza qqcqqc (#33043) üzenetére


Alex123
senior tag

Milyen igazad van :W

Köszi, a kezelés, inicializálás már meg is oldotta... :)

:R

(#33103) spiritex válasza spiritex (#33100) üzenetére


spiritex
veterán

Megvan: az Aero Peek-et kellett kikapcsolnom az teljesítmény kontra vizuális effektek listában.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#33104) Jarod1


Jarod1
addikt

tálcára óra skint tudtok ajánlani?

(#33105) Sub-ZeRo válasza qqcqqc (#33099) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Mi egyszer próbáltuk haverrel ( win7 vs win7) és addig nem ment a megosztás semmilyen formában, míg egy jelszót nem raktunk be mindketten. Melóhelyen pl. működik ez amit írtál, de én mióta szívtam vele, azóta raktam be jelszót. Nem beszélve arról, ha elmész valahova egy laptoppal és van megosztásod jelszó nélkül, nem tudod mikor kinézi meg hogy mik vannak a gépeden. Szóval én mindenképpen ajánlom a jelszó használatát megosztásnál.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#33106) qqcqqc válasza Sub-ZeRo (#33105) üzenetére


qqcqqc
őstag

ha elmegyek valahová a lapos megkérdezi milyen hálózatra csatlakozok. Ha a nyilvánost választom, akkor az ehhez tartozó beállítások nem engedik a file és nyomtató megosztást. Amit írtam csak az otthoni hálózat beállításaival van engedélyezve.
minden gépemen jelszóval védett felhasználók vannak különben.

(#33107) Sub-ZeRo válasza qqcqqc (#33106) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Ez mondjuk igaz, hogy megkérdezi a windows.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#33108) spiritex


spiritex
veterán

Van arra valami mód, hogy egy futó program ne jelenjen meg a tálcán? Pl. egy mozilla vagy chrome?

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#33109) LonGleY válasza spiritex (#33108) üzenetére


LonGleY
veterán

Ha a programban van erre lehetőség.
Külső segédprogram ilyenbe nem hiszem, hogy beleszólhat.

[ Szerkesztve ]

(#33110) spiritex válasza LonGleY (#33109) üzenetére


spiritex
veterán

És a win7 se ad erre módot? Mert XP alatt még el lehetett tolni jobbra az egész sort, és akkor a kis nyíllal előhívni a "túlcsordulókat". Itt visszapattan sajnos...

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#33111) spiritex


spiritex
veterán

Ha valaki nem tudná én erre tegnap jöttem rá:
Az Alt-TAB helyett meg lehet nyomni a Ctrl-Alt-TAB-ot egyszer és elengedni mindhármat, utána pedig nyugodtan lehet váltani a jobbra-balra nyilakkal (a Home, End gombokkal pedig az elejére, végére lehet ugrani a listának) majd Enter-rel kiválasztani a kívánt programot ill egérrel is rá lehet bökni akármelyik nézőképre.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#33112) MasterDeeJay

Win7-et szeretnék telepíteni egy régebbi gépre. Viszont a telepítés azon részénél amikor újraindítja a gépet és a wincsiről akar bootolni kiírja ezt:
ntoskrnl.exe nem található kernel vagy sérült
Átraktam a vincsit egy másik gépre, látszólag hibátlan és a fileok is rajta vannak. Particionáltam külön, háta az volt a baja hogy nem szereti a 100mb-os partíciót. Próbáltam másik vincsivel és másik win7-el is, DVD ről és pendriveról is. (sima x86 prof)
Win7 javítás opciója ismeretlen hibát ír ki.

A gép paraméterei:
Asus A7v8x-x (bios legfrissebb)
Amd 1700+ (a telepítés alatt nem volt húzva, egyébként 2.2-n megy)
2x1gb ddr400 (próbáltam 2x512-vel is)
40gb maxtor, de próbáltam külön scsi vezérlős 36gb ibm-el is hátha a chipset IDE része szar de ugyan ez.
400-as codegen
Inno 6600 AGP

Nem tudom mit próbáljak még ki. Kéne egy lanpartysgép elég gyorsan és ezen pont jól menne Cod1, CS,AVP2 meg a régebbi játékok és nem számít ha valaki telehányná vagy beleöntenének valamit.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#33113) stvnppp


stvnppp
senior tag

Sziasztok!
Nekem egy olyan gondom lenne, hogy szerettem volna a Sandisk Extreme USB3 16 GB pendriveomból ideiglenesen windows telepítőt készíteni, azonban a Windows USB DVD Download Tool nem ismeri fel usb meghajtóként. A sajátgépben is helyi lemezként jelenik meg. Tudnátok segíteni, tippet adni a megoldásra?
Üdv
István

(#33114) vamosip


vamosip
tag

Asztali gép Raidbe kötött 2 HDD, Win7.

Tegnap frissített valamit updateról, azóta nem indul el, bejelentkezésig majdnem eljut,de bedobja a helyreállítást, amivel nem tud mit kezdeni, nem is látszik a rendszer, se a HDD.

Próbáltam Win DVD-ről helyreállítást, szintén nem látja a lemezt.

Live linux alól látszanak a lemezek, partíciók, könyvtárak.

Egyszer már eljátszotta ezt valamelyik hasonló frissítés után, akkor szervizben helyrerakták, hogy hogyan nem tudom.

Mit tudok vele kezdeni, nem szívesen vinném vissza?

(#33115) csecso22


csecso22
tag

sziasztok
hogy lehet beállitani win7 alatt hogy kijeleze a notebookom töltöségi időt ?

"Csak a puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot"

(#33116) LonGleY válasza csecso22 (#33115) üzenetére


LonGleY
veterán

...idejét?

Kijelzi amúgy is, ha ráviszed az egeret. De egy
rakás külső eszköz van rá, pl. a BatteryCare.

- portable változat -

[ Szerkesztve ]

(#33117) csecso22 válasza LonGleY (#33116) üzenetére


csecso22
tag

köszi
amúgy nekem nem jelzi csak azt hogy hány %on áll

[ Szerkesztve ]

"Csak a puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot"

(#33118) Llew


Llew
senior tag

Az mitől lehet, hogy megváltozott a win vizuális stílusa? Úgy értem be van állítva egy háttér (ill egy külső program cserélgeti őket), nincsenek hangok meg hülyeségek, be állítottam egy színt a ablakok keretének, meg az eltűnő tálcát aztán ennyi. Ehhez képest két napja áttetsző a tálca, másként tűnnek el vagy fel az ablakok, ha kikapcsolok valamit, vagy csak tálcára teszem, ALT+TAB használatakor nem a futó dolgok ikonjai jelennek meg középen, hanem egy kicsinyített nézet, de közben a háttérben is átvált arra. Pedig én semmi ilyesmit nem állítottam át. Volt frissítés, de ilyesmit magától nem kéne átállítania.

Az emberiség olyan, mint a krumpli: a java a föld alatt van.

(#33119) spiritex válasza Llew (#33118) üzenetére


spiritex
veterán

Valamiért aktiválódott az Aero és az Aero Peek.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#33120) Llew válasza spiritex (#33119) üzenetére


Llew
senior tag

Kösz. Így már megvan. Nem tudom mitől lehetett, elég sok minden be lett kapcsolva, kiszedegettem őket, most nagyjából olyan, mint volt.

Az emberiség olyan, mint a krumpli: a java a föld alatt van.

(#33121) tknof1871


tknof1871
őstag

Üdv! A Win 7 tud magától bootolható DVD-t csinálni? Olyan kéne, amivel DOS operációs rendszer indul el, mert a HDD firmware módosítására van szükség, és parancsot kell beírni. Akit érdekel a háttér, erről van szó.

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#33122) vlevi válasza tknof1871 (#33121) üzenetére


vlevi
nagyúr

Bootolhato dos-t nem fogsz tudni csinalni windowssal. Javaslom inkabb, hogy probald ki a freedost letolteni (laptopokat szoktak ezzel arulni:-) ), es az universal usb installerrel kiirni pendrivera. Erre a penre akar a vinyo firmware filejait is felmasolhatod, es utana errol a pendriverol bootolhatsz.

(#33123) atyca


atyca
senior tag

Sziasztok!Segítséget szeretnék kérni.Nem tudok safe módba lépni.Hiába nyomom az f8 gombot,nem jön be a választó képernyő,betölt a windows.Op:Win7x64,Asus p8h67 alaplap,vezeték nélküli microsoft bill.,és egér van a géphez(ben).Egyedül a biosba(del)tudok belépni,ott működik az egér,és a billentyűzet is.

Win11 Pro/64, MI TV Stick, Kodi 20.2 (többi az adatlapomon)

(#33124) LonGleY válasza atyca (#33123) üzenetére


LonGleY
veterán

Akkor lődd le a gépet betöltés közben. :] Magától fogja felajánlani.

(#33125) sfdrakex válasza atyca (#33123) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Nincs egy régi vezetékes billzeted? Azzal kellene megpróbálni.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#33126) atyca válasza sfdrakex (#33125) üzenetére


atyca
senior tag

Köszi mindkettőtöknek!V.mi bios beállítás,vagy mit tudom én nem oldja ezt meg véglegesen?

Win11 Pro/64, MI TV Stick, Kodi 20.2 (többi az adatlapomon)

(#33127) trippla


trippla
tag

Szeretnék win7-et telepíteni hdd-ről, de a jelenelgi rendszerem windows xp és nem működik rajta az Easybcd program. Vásároltam új gép belsőt, ezért szeretném újra telepíteni, viszont a dvd olvasóm régi csatis és nem tudom használni az új gépben, ezért csináltam külön partíciót a winnwk és felmásoltam rá a cd tartalmát, de nem tudok tovább lépni.
Tudna valaki segíteni?

(#33128) vgyuri válasza trippla (#33127) üzenetére


vgyuri
őstag

Nincs otthon pendrive-od vagy kártyaolvasó+kártya hozzá? 4 gb-os elég lenne. Windows 7 USB-DVD Download Tool-lal az iso-t kiírod rá, utána usb-ről beboot-olsz, és megy a telepítő.

(#33129) sfdrakex válasza trippla (#33127) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Pendrivera készíts egy telepítőt és onnan telepíts, hddről szerintem nem fog menni, főleg nem egy sima fájl felmásolással.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#33130) Visormail válasza vamosip (#33114) üzenetére


Visormail
addikt

Azért nem látja a HDD-t a telepítőlemez, mert nem ismeri fel a raid vezérlőt. Annak a driverét le kell tölteni (az alaplap honlapjáról, vagy ha külső raid kártya van a gépben akkor annak a honlapjáról), majd ezt pl pendrive-ról be lehet tallózni amikor a telepítőlemezről bootolsz. Azt betölti akkor felismeri a vezérlőt, utána a HDD-ket, aztán már lehet javítást indítani, vagy rendszervisszaállítást csinálni.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#33131) padi68


padi68
senior tag

Sziasztok,
mit lehet ilyenkor tenni?

szeretnék az itthoni laptopomba belépni de ezt dobja ki:

" A felhasználói profil szolgáltatás szolgáltatás( 2x írja...)nem tudott bejelentkezni
felhasználói profilt nem sikerült betölteni...."

A fiam profiljába betudunk lépni, de én voltam a rendszergazda így semmit nem enged telepíteni......

illetve sok program nem indul el..... :W

Rendszer visszaállítást sem engedi, mert itt is kéri a rendszer a jelszót...

:R

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=padi68

(#33132) Steelmanus válasza padi68 (#33131) üzenetére


Steelmanus
addikt

Csokkentett modban Parancssor? A beépített rendszergazda fiók engedélyezése

(#33133) padi68 válasza Steelmanus (#33132) üzenetére


padi68
senior tag

szia, hogyan tudom csökkentet módba tenni a gépet?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=padi68

(#33134) padi68 válasza Steelmanus (#33132) üzenetére


padi68
senior tag

ez sem műkszik, mert itt is jelszót kér....

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=padi68

(#33135) redwhite78


redwhite78
aktív tag

Üdv!
Nagy szakértelemmel sikerült a Win 7-et RAID módban telepítenem a gépre :W és most szeretném AHCI-ra átállítani a belakott rendszert.

Megpróbáltam eszerint cselekedni, de nem használt. Nem telepítette a win újra az AHCI drivert (csak nem indul el ACHI-n, RAID-ben persze igen). Tudok még valamit csinálni reinstallon kívül ? (pl. manuálisan telepíteni az AHCI drivert, ha igen hogyan?)

[ Szerkesztve ]

never go full retard

(#33136) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Sziasztok!

Létezik, hogy ram csere után nem bootol a win7? A Windows indítása szöveg még előjön, de felette a logó már nem bukkan fel, csak várakozik a végtelenségig. Friss telepítés, nem saját gép, én telepítettem újra tegnap. Az előbb állítottam le, ramot cseréltem benne 4-ről 8 gigára, azóta nem bootol a windows, de biosba be tudok lépni pl. Bios reset és frissítés is volt már.

Konfig: gigabyte p55m-ud2, i3-540
Előtte volt benne: 2x2GB Kingston KVR1333D3N9K2 1,5V
Most került bele: Corsair Vengeance 2x4GB CMZ8GX3M2A1600C9B 1,5V

Mi lehet a hiba? Nekem ezek az első szériás i processzorok kicsit kimaradtak, de direkt ugyanolyan feszültségű memót kerestem hozzá, hogy tuti jó legyen.

Kb 3x kivettem, visszatettem őket, nem segített. Amikor csak az egyik modul volt bent, és úgy indítottam el, akkor még eddig sem jutott, post képernyő után újraindult, ismét post képernyő, majd megint újraindult, és így tovább...

Visszatéve a régi memóriákat bebootol a rendszer, nem értem. :F

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#33137) vamosip válasza Visormail (#33130) üzenetére


vamosip
tag

Köszi, hétfőn tudom kipróbálni.

(#33138) föccer válasza A_ScHuLcZ (#33136) üzenetére


föccer
nagyúr

Lehet, hogy az egyik modul hibás. Amikor a Win végig címzi a teljes rendelkezésre álló tartományt, akkor lehasal tőle. Próbáld meg, hogy csak az egyik lapka van bent, majd rakd be a helyére a másikat. Illetve memtest futtatása néhány loopon keresztül meg tudja mondani, hogy ez lehet-e a háttérben.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#33139) A_ScHuLcZ válasza föccer (#33138) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Szia!

Én is erre tudok gondolni. Viszont próbáltam azt is, amit írtál, hogy csak az egyik volt bent, olyankor még addig sem jutott, csak post képernyő, újraindul, post képernyő, újraindul, és így tovább.

Mindkét modult próbáltam önmagában egyesével mind a 4 slotban, ugyanígy viselkednek. :(

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#33140) föccer válasza A_ScHuLcZ (#33139) üzenetére


föccer
nagyúr

Memtesttel próbáld le őket. Ha az is hibát dob, akkor gari.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#33141) spiritex válasza A_ScHuLcZ (#33139) üzenetére


spiritex
veterán

Lehet, hogy egyszerűen csak nem szereti a lap a memóriákat. Mert míg a régiek benne vannak a QVL listában, az újak nincsenek: [link]
Illetve, amikor dual channel-ben teszed be a memóriákat, akkor ugye a megfelelőekbe teszed?, tehát gondolom a kék slot-okba.

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#33142) A_ScHuLcZ válasza föccer (#33140) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Ez egyre érdekesebb, a memtest kifagy 2mp után. Elindul, 2mp-ig fut, majd megáll, és nem teszteli tovább. Viszont közben villog fent a piros + jel a Memtest mögött, tehát nem fagy meg teljesen, de pl ESC-re nem reagál. Ez egyre érdekesebb, de nekem nem tetszik :F

Próbáltam a kék-kék és a fehér-fehér felállást is. Az előzőek egyébként a fehér-fehérben voltak.

[ Szerkesztve ]

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#33143) föccer válasza A_ScHuLcZ (#33142) üzenetére


föccer
nagyúr

Cumi. Esetleg más alaplapban ki lehet próbálni? Könnyen lehet, hogy az lesz amit spiritex írt lentebb.

üdv,f öccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#33144) A_ScHuLcZ válasza föccer (#33143) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Most már én is arra gyanakszom, de nem örülnék neki, én javasoltam, hogy ilyet vegyen hozzá, mert a Corsair eddig nekem még mindig mindenhol bevált.

Ilyenre hivatkozva meg vissza sem lehet vinni kicseréltetni, mert erről nem ők tehetnek (iPon).

[ Szerkesztve ]

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#33145) föccer válasza A_ScHuLcZ (#33144) üzenetére


föccer
nagyúr

Az ipon egyébként sem arról híres, hogy túl vevőorientált legyen. A jogos garikat is nagyon nehezen intézik. :(

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#33146) A_ScHuLcZ válasza föccer (#33145) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Hát ez szuper, nagyon örülni fog nekem, holnap délelőtt jön érte. :(

Valahol éreztem én, hogy valami egyszerű kingstont vagy kingmaxot kéne javasolnom, abból ott egy csomó a listában is, nem lett volna semmi gond..

[ Szerkesztve ]

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#33147) spiritex válasza A_ScHuLcZ (#33146) üzenetére


spiritex
veterán

Mikor és hol lett átvéve a ram? Nem lehet 8 napon belül visszaküldeni? Mert az járható út lenne, ugyanis nem kell megindokolni a törvény szerint.

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#33148) A_ScHuLcZ válasza spiritex (#33147) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Pénteki, bőven 8 napon belül vagyunk, csak ilyenkor 1-2 hónapba is beletelhet, mire visszakapod a pénzedet, egyszer volt már egy ilyen köröm.

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#33149) spiritex válasza A_ScHuLcZ (#33148) üzenetére


spiritex
veterán

Figyu, nem! Én nemrég intéztem velük egy dolgot. Nem húzhatják el, nem is húzták, korrektek voltak velem is, de kivárták az utolsó napot, a törvény kötelezi őket erre, tehát a 30 napon belüli utalásra. Itt érdeklődhetsz: [link]
Ha kell segítség hogyan intéztem, megírom priviben.

(#33150) A_ScHuLcZ
Talán... de ez már ingoványos talaj, mert rájuk vagy utalva, nem szabályozza semmi sem, ill. ha kicsúszol a 8 napból, akkor rajtad marad, a másik út meg biztos és egyértelmű.

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#33150) A_ScHuLcZ válasza spiritex (#33149) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Ha viszont kérek másikat helyette, tehát levásárolom az árát, vagy drágább esetén ráfizetek, akkor talán segítőkészek lesznek.

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.