Hirdetés

2024. május 15., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34351) ádikácska


ádikácska
aktív tag

Sziasztok!
Kezd az őrületbe kergetni a laptopom, úgyhogy utolsó mentsvárként már csak rátok számíthatok.
Nemrég vettem egy PackardBell Easynote notit, XP-t raktam rá, mivel más nem volt itthon. Aztán kb 2 hete sikerült megkínálnom egy Win 7-tel. Ment is rendesen, ahogy kell, semmi probléma nem volt. Tegnap bekapcsoltam, közben rádugtam egy joystickot. Erre kidobott egy 0xc00000e9 hibaüzit.

Sebaj, újratelepítés. Alig akart felmenni a Win (ugyanarról a lemezről, amiről elsőre hibátlanul feltelepült).
Most hogy feltelepítettem, akármire kattintok mindig jön a hibaüzi, hogy a Windows Intéző nem válaszol.
Mindennek tetejébe nagyon lassú is. Memtest nem talált hibát. (Most az előbb kb 10 perc után nyitotta meg a vezérlőpultot..)
Valakinek valami ötlete esetleg? :(

"Én egy időben kézilabdáztam és mellette órákat CoD-oztam, ezek szerint én Dobókocka voltam?" by szab0729 // "És milyen egy ilyen PH!-találkozó? Valaki bemond egy konfigot, a többiek meg AAAHH, UUHHH?''- by unknown

(#34352) sfdrakex válasza ádikácska (#34351) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Bios load default? Joy rádugva?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#34353) ádikácska


ádikácska
aktív tag

Nem turkáltam semmit a BIOS-ban. Joy nincs rajt.

"Én egy időben kézilabdáztam és mellette órákat CoD-oztam, ezek szerint én Dobókocka voltam?" by szab0729 // "És milyen egy ilyen PH!-találkozó? Valaki bemond egy konfigot, a többiek meg AAAHH, UUHHH?''- by unknown

(#34354) sfdrakex válasza ádikácska (#34353) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Akkor esetleg próbáld meg hogy visszaállítod alapra a biost.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#34355) petya2012


petya2012
őstag

sziasztok

olyan kérdésem lenne,hogy win7 telepítés után vagyok,feltettem azokat a drivereket-amiket az alaplap oldalárol szedtem le,de amikor rákattolok a engine vision centerre,azt írja hogy command line interface leáll

időközben leszedtem a 13.9 és catalyst-ot feltelepítettem,most ha rákattolok nem jön be ez az ablak,de nem is jelenik meg semmi

tudtok tippet adni mit csináljak,hogy jó legyen??

(#34356) ádikácska válasza sfdrakex (#34354) üzenetére


ádikácska
aktív tag

Azt hogyan? :B

"Én egy időben kézilabdáztam és mellette órákat CoD-oztam, ezek szerint én Dobókocka voltam?" by szab0729 // "És milyen egy ilyen PH!-találkozó? Valaki bemond egy konfigot, a többiek meg AAAHH, UUHHH?''- by unknown

(#34357) sfdrakex válasza ádikácska (#34356) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Belépsz a biosba, és load default.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#34358) ádikácska válasza sfdrakex (#34357) üzenetére


ádikácska
aktív tag

Na most kidobott egy ilyet:
0xc0000006
mmc.exe - Application Error
The application was unable to start correctly.

"Én egy időben kézilabdáztam és mellette órákat CoD-oztam, ezek szerint én Dobókocka voltam?" by szab0729 // "És milyen egy ilyen PH!-találkozó? Valaki bemond egy konfigot, a többiek meg AAAHH, UUHHH?''- by unknown

(#34359) petya2012


petya2012
őstag

vki válaszoljon már legyen szives

(#34360) LonGleY válasza petya2012 (#34355) üzenetére


LonGleY
veterán

Esetedben - és a tegnapi nap után - azt mondom, kérj meg egy hozzáértő ismerősöd / szakembert a gép telepítésére!

[ Szerkesztve ]

(#34361) petya2012 válasza LonGleY (#34360) üzenetére


petya2012
őstag

köszi a segítséget,de már elég ideges vagyok.....

mit csináljak???

(#34362) sfdrakex válasza petya2012 (#34359) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Lehet nem kellett volna drivereket felpakolnod, csak hagyni a Win update-et hogy feltegye amit akar.

Amúgy ha ideges vagy csontozz hangyát. :D

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#34363) quailstorm válasza Batmanforeve (#34344) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Windows frissítéseinek eltávolítóit törlöd, pl CCleanerrel. Meg a tempet üríted. Aztán adod neki a helyet, nálam 60-100GB között mennek az XP-Win8 rendszerek...

(#34364) petya2012 válasza sfdrakex (#34362) üzenetére


petya2012
őstag

az megoldás a problémára,mert akkor telepítem is újra??

(#34365) sfdrakex válasza petya2012 (#34364) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Fogalmam sincs, csak találgatok, mint bárki más látatlanban. Biosban nem nyomtál el semmit? Nincs a közeledben valaki aki ért a géphez?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#34366) petya2012 válasza sfdrakex (#34365) üzenetére


petya2012
őstag

nem nyomtam el semmit

felpakoltam egymás után a drivereket

chipset-vga-audio-lan ebben a sorrendben,net nélkül

és a chipsetnél meg a vga-nál az express-t nyomtam

[ Szerkesztve ]

(#34367) Steelmanus válasza zoli62 (#34350) üzenetére


Steelmanus
addikt

Igen, lehet hogy hianyzik az SP1, nekem muszaj feltenni mert enelkul nem mukodik rendesen a VGA-m drivere, es amugyis beleintegraltam a sima W7 telepitobe mar akkor amikor kijott.
En most neztem meg, mikor kerdezted, ritkan hasznalom a sugot, online pedig egyaltalan nem.

(#34368) petyusz851 válasza FіkuszKukіsz (#34333) üzenetére


petyusz851
tag

Köszönöm szépen!!! Megoldotta! :R :R :C

(#34369) peugeotmate


peugeotmate
őstag

Sziasztok,
jól értelmeztem azt, hogy ha egy USB pendrájvról telepíteném újra a Windowst, akkor minden eddigi adatom megmarad a vinyón? Vagy hogy kell elképzelni a folyamatot? Ez mennyiben más, ha egy Windows 7 helyett Windows 8.1-et raknék fel a gépemre?
Üdv. Máté

meg

(#34370) sfdrakex válasza peugeotmate (#34369) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Tök mindegy miről telepítesz és milyen OS-t, ha több partíció/hdd van és te a rendszerpartícióra/hdd-re telepítesz, akkor a többi partíción/hdd-n lévő adat megmarad ha azokat nem törlöd.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#34371) peugeotmate válasza sfdrakex (#34370) üzenetére


peugeotmate
őstag

Egy partícióm van, akkor ez bukó, igaz? Legfeljebb úgy tudnám újrahúzni, ha egy másik, szűz vinyót rakok be a mostani helyére, nem?

meg

(#34372) sfdrakex válasza peugeotmate (#34371) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Működő Windows alól is tudsz létre hozni új partíciót ha van a vinyón üres hely. (start menü keresőbe írd be: kezelés válaszd ki a számítógép kezelést, majd ezen belül lemezkezelés és ott tudsz létre hozni új partíciót).

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#34373) peugeotmate válasza sfdrakex (#34372) üzenetére


peugeotmate
őstag

Milyet és pontosan hol hozzak létre? Most ugyebár az a partíció lenne a soros, amelyikkel újratelepíteném a gépet. Ezt elsődlegessé tudom állítani? Illetve erről tudom majd indítani a Windows telepítést? Mekkora tárhelyet kéne ennek elkülöníteni?

[ Szerkesztve ]

meg

(#34374) sfdrakex válasza peugeotmate (#34373) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Mekkora a vinyód és mennyi üres hely van rajta?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#34375) peugeotmate válasza sfdrakex (#34374) üzenetére


peugeotmate
őstag

300 GB az elérhető, 70 GB szabad. Csak elsődleges partíciót lát.

meg

(#34376) sfdrakex válasza peugeotmate (#34375) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Van külső vinyód vagy valami amire tudsz adatot menteni ?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#34377) peugeotmate válasza sfdrakex (#34376) üzenetére


peugeotmate
őstag

Az van. Csak másolással lehetne megoldani?

meg

(#34378) sfdrakex válasza peugeotmate (#34377) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Nem ártana több helyet fel szabadítani, bár ha neked jó úgy hogy a 70 gigás üres részen létrehozol egy 60-65 gigás új partíciót, arra rádobsz egy W7-et majd az eredetileg telepített Windowst valahogy lepucolod a másik részről, akkor megmaradnak az adataid marad üres hely is és lesz új Wined is, egyébként miért akarod újra telepíteni?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#34379) peugeotmate válasza sfdrakex (#34378) üzenetére


peugeotmate
őstag

Csak az a baj, hogy nem tudok új partíciót létrehozni. Nyomnék én a kötet kiterjesztésére, de csak szürkével írja, nem elérhető számomra.
Amúgy nincs baja Win7-tel, ami fel van telepítve. (Pedig már 3 éve rajta van.) Csak a wifi nemrég egyik napról a másikra meghalt, volt csere is benne, de a Windows azt sem látta. Ezért gondoltam az újrahúzásra.

meg

(#34380) sfdrakex válasza peugeotmate (#34379) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Milyen gép? Milyen WiFi? Biosban nincs valami letiltva? Eszközkezelőben nincs ismeretlen eszköz? Winupdate-et futtattál?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#34381) peugeotmate válasza sfdrakex (#34380) üzenetére


peugeotmate
őstag

HP G62-a70EH, Win 32bites a rendszer. Ma voltam szervizben vele, a csóka javasolta, hogy húzzam újra, mert a Windows nem ismerte fel, amit ő belerakott. De ami most benne van, azt látja a gép. Csak épp nem működik. BIOSt frissítettem, drivereket is újraraktam, de semmi. Piros x-et jelez vissza.

meg

(#34382) Erzsébeti


Erzsébeti
tag

Hali!

Van egy régóta működő P4-es gépem (3.0 proc)3 Gb RAM-mal, win 7 ultimate-al.

A rendszervinyóm haldoklik (250Gb), és így egy vinyócsere lesz.

Meg is vettem a pótlást amit be is tettem a gépbe, kapott egy 80Gb-os partíciót( a leendő rendszerpartíciónak), a maradék meg lett a maradék..

Ma kaptam egy olyan infót, hogy a win 7-nek kell 200 Gb hely, mert akkor gyorsabb stb. lesz.

A mostani egy 60Gbos partíción dolgozik, és használ belőle kb 40-et...

Nem akartam 80 Gb-nál nagyobb "C"-t de az a bizonyos bogár belekerült a fülembe, és a véleményeteket kérem, hogy ez most akkor hogy is van.

Faragjam nagyobbra mint 80Gb-t, vagy hagyjam a fenébe, és jó lesz neki akkor is?

(#34383) Sub-ZeRo válasza Erzsébeti (#34382) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Ma kaptam egy olyan infót, hogy a win 7-nek kell 200 Gb hely, mert akkor gyorsabb stb. lesz.

Mond az illetőnek, hogy fűtőt keresnek a napnál... Amúgy meg hülyeséget mondtak neked. Minimum 40 gigát adj neki, hogy tudjon terjeszkedni, meg ha progik kellenek akkor az is mehet oda. A 80 elég. Nekem egy 80-as vinyó van neki.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#34384) quailstorm válasza Erzsébeti (#34382) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Baromság, az a 80GB a fullos multimédiás Win7-nek elég ha csak a játékok mennek másik partícióra akkor is.
Azt nem látom miért lenne gyorsabb. Legyen min 10GB az biztos, de egyébként :F

(#34385) föccer válasza Erzsébeti (#34382) üzenetére


föccer
nagyúr

Fogadjunk, hogy van ECDL vizsgálja az illetőnek, aki ezt mondta neked. :D

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#34386) DS39 válasza Sub-ZeRo (#34383) üzenetére


DS39
nagyúr

Mond az illetőnek, hogy fűtőt keresnek a napnál...

(#34387) LonGleY válasza quailstorm (#34384) üzenetére


LonGleY
veterán

Viszonyításként: majdnem teljes Adobe CS6 Master Collection szettel, Office 2013-al és az alaprogramokkal az 64-bites rendszer elfér egy 43 gigás partíción úgy, hogy maradt 8 giga szabad hely. Minden 64-bites.

Egyedül egy trükköt szoktam bevetni a kisebb partíciókon, hogy ne nőjön rá a C meghajtóra a felhasználó: a Dokumentumok, Zene, Képek, és az Asztal mappákat átrakom a D-re (jobb klikk a user folderben ezekre a mappákra, és lokáció > áthelyezés). Ez pl. azt eredményezi, hogy az asztalra is nyugodtan lehet pakolászni, mivel a fájltároló partíción helyezkedik el. Ráadásul ilyenkor az egyszeri juzernek a fájlok pakolása is sokkal egyszerűbb (nem fogja duplázni őket a tároló és az asztal között húzgálva). Problémát semminek nem okoz, ráadásul könnyebb majd adatot menteni, ha szükséges.

Egyébként szinte mindegy, hogy mekkora a partíció, egyik sem lesz gyorsabb a másiknál. Ez persze akkor igaz, ha egy töredezettségmentesítő lelapogatja a rendszert a partíció elejére (ott gyorsabb). A lényeg, hogy a rendszeren és a programokon kívül más ne nagyon kerüljön a C-re.

Egyébként a 10 GB rohadt kevés, arra nem fér ki a rendszer, de a 20 giga centizős. Minimum 25-30 kell, ideálisan pedig 40 mehet. Egy kicsit több programot igénylő felhasználónak pedig az 50 GB lesz remek. Ezeknél egyikbe se fér bele a játék, az megy a tárolóra. Ennél nagyobb partíciókat SSD-nél érdemes alkalmazni (mondjuk dupla méreteket), mert ott kell a ráhagyás az élettartam miatt. Ezért jó egy minimum 60-as SSD a rendszernek, de ott is inkább 90 vagy 120 GB az ideális, és akkor arra már mehet 1-2 játék is.

[ Szerkesztve ]

(#34388) akos3 válasza Erzsébeti (#34382) üzenetére


akos3
addikt

Nekem most összvissz egy 80as vinyóm van benn, és azon csücsül a az win7 is. Tehát elég lesz neked partícióba bőven!

(#34389) LonGleY válasza LonGleY (#34387) üzenetére


LonGleY
veterán

Szóismétlés és átütő fáradtság-faktor rulez.
Képtelen vagyok negyed óra alatt normálisan kijavítani a hsz-em. :]

[ Szerkesztve ]

(#34390) Erzsébeti


Erzsébeti
tag

Köszönöm mindenkinek a válaszát!

Én is ugyanígy gondolkodtam ahogy itt többen leírtátok, és látom, hogy másoknál is ez a normális!:)

(#34391) vlevi válasza LonGleY (#34387) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nekem egy 128-as SSD van, amiből ugye lecsipentettem tizenegykét gigát over positioning miatt, maradt kb 110. Erre ment a Win, a programok (játék, zene, videó, letöltések, ahogy írtad, ment a D-re, ami egy hagyományos vinyó). Ami még az SSD-n van, de nem lenne nagyon odavaló, az a skydrive, google drive, dropbox könyvtárai, mert, ha ezek a vinyón vannak, akkor egy örökkévalóság, míg az öregecske samu ecogreen vinyómon végigtekeri a tizengigányi felhőben tárolt szirszart.
És így van kb 60 giga szabad hely, ami egy ideig folyamtosan csökkent, ahogy folyamatosan "laktam be" a gépet, de az elmúlt időben nem változott.

(#34392) Immy válasza Immy (#34336) üzenetére


Immy
őstag

Valaki?

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#34393) kispx válasza Immy (#34392) üzenetére


kispx
addikt

.net frissítés nem ment fel manapság?

(#34394) quailstorm válasza LonGleY (#34387) üzenetére


quailstorm
nagyúr

+nero 12 meg 60 kisebb app és a windows szemetelése frissítéskor, aztán meg appdata, böngészők, bitcoin, szal nálam hamar összejön a 80 is :DDD

Meg ha még DVD készítőt is rakok fel... Pinnacle ette a helyet nem is a C-re ment anno.

[ Szerkesztve ]

(#34395) bigdady


bigdady
nagyúr

Sziasztok

Win alatt szeretném megoldani, hogy az otthoni hálózaton megosztott videókat külső hálózaton (pl telefon 3g) is le tudjam játszani. Most belső hálózat gond nélkül megy.

Van erre valami erre szakosodott kliens ami meg tud osztani kifelé (stream URL-re)?

:R

[ Szerkesztve ]

(#34396) Immy válasza kispx (#34393) üzenetére


Immy
őstag

Semmi.
Az idegesít, hogy 3óra használat után is ott van és "valamit" csinál. Beragadt frissítés sincs.

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#34397) elalamein


elalamein
csendes tag

Sziasztok!
Most húztam újra a gépem. Win 7 64 bit.
Raktam bele egy új SSD-t de gondolom nem ez a hiba oka.
Lényeg hogy alvó állapot és képernyő lekapcsolása át van állítva "soha" opcióra. Viszont ha pl filmezek akkor 20 perc után kikapcsol a monitor. A videot is leállítja. Esetlegesen videó kártya (Nvidia GTX) driver kavarna be?

Köszönöm!

(#34398) KAMELOT válasza elalamein (#34397) üzenetére


KAMELOT
titán

Nem véletlenül a HDD van 20perc alvásra kapcsolva? Mindent kapcsolj ki szerintem ott.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#34399) Sub-ZeRo válasza DS39 (#34386) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

:D

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#34400) .:Kristian:.


.:Kristian:.
addikt

Sziasztok!
Már egy ideje pendriveról telepítem a rendszert. A kérdésem az lenne, hogy van rá valamilyen mód, hogy egy 32bites és egy 64bites is egyszerre legyen rajta? Olyanra gondolok, hogy pl. telepítésnél ki lehet választani, melyiket kívánom felrakni?! Egy rendszerrel semmi gond, de nem tudom kettővel hogyan lehetne megoldani.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.