Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33852) konci79


konci79
őstag

Sziasztok!
Kérdésem az lenne,hogy ha 32 bites win 7 helyett akarok feltenni 64-est,felrakás után úgy is tudok catalist-ot telepíteni hogy mondjuk előtte elmentem a d-megh.-ra(ott maradnia kellene a dolgoknak),és onnan telepítem,vagy alaplapi lemezről inkább?
Valamint mire kellene figyelnem hogy ne baxam el?

(#33853) LonGleY válasza konci79 (#33852) üzenetére


LonGleY
veterán

Nem teljesen világos... Ha a rendszert a C partíción cseréled le, attól még a D-n megmaradnak a dolgaid, igen. És mivel érdemes mindenből friss drivert pakolni, adja magát, hogy a rendszertelepítés előtt vagy után begyűjtöd netről a legfrissebb 64-bites meghajtóprogramokat, ezért az alaplapi- és videókártya CD nem játszik.

Az, hogy az asztalról vagy a D-meghajtóról telepítesz, gyakorlatilag teljesen mindegy. Egy csomó egyéb telepítő egyébként is a C-re hozza létre a temp fájljait, a Catalyst csak annyiban más, hogy ezek meg is maradnak a C:/AMD mappában. Ez a folder a telepítés / újraindítás után manuálisan törölhető.

Ha már telepítettél 32-bites rendszert, akkor nem lesz új a 64-es. Egyedül a meghajtóprogramok azok, amik változnak, illetve hogy két Program Files mappád is lesz, az egyikbe a 32-bites programokat fogja a rendszer pakolni, a másikba a 64-eseket. De akkor sem történik semmi, ha nem mindig azt a mappát választod ki, amelyiket automatikusan felajánlja (ahogy a 32-esnél sem volt ez gond).

[ Szerkesztve ]

(#33854) konci79 válasza LonGleY (#33853) üzenetére


konci79
őstag

Köszi a gyors választ.
Csak ez lesz az első amit én csinálok:)
És nem akarom elszúrni...
Végül is a catalist-ban szte minden benne van ami nekem kell,nem?
Csak apu van,alul vannnak a gép adatai.
Mondjuk nem tom hogy a 13.9 avagy 13.10-est rakjam fel...
[link]

[ Szerkesztve ]

(#33855) LonGleY válasza konci79 (#33854) üzenetére


LonGleY
veterán

Ha az alaplapod és a videókártyád is AMD chipset-es, akkor valószínű meglesz minden. Ha a videókártya NVIDIA-s, akkor ahhoz is külön kell driver. A hangkártyához, gamer egeredhez is pakolhatsz meghajtószoftvert. Ha ezek az alapok megvannak, a Windows Update a maradék hiányzó driverrel már elbánik. Tipikusan pl. a nyomtatók azok, amiket onnan érdemes telepíteni x64-hez, mert a printer gyártóktól ritkábban elérhető külön 64-bites csomag.

Catalystból nekem a 13.4 jött be. Ha nem olyan új a géped, érdemes inkább azzal próbálkozni, mert ezekre az újakra sokan panaszkodtak.

[ Szerkesztve ]

(#33856) konci79 válasza LonGleY (#33855) üzenetére


konci79
őstag

kb. 2 hónapos:)
Most 13.9 van,nincs vele gond.
Remélem akkor a 64 bitessel sem lesz,marad akkor az..

(#33857) viperabácsi


viperabácsi
addikt

Üdv
Újab probléma lépett fel , most az én gépemben.Win 7 x64

Futtattam egy lemezkarbantartót majd re boot után ez a hiba fogadott.Mi lehet a gondja?

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#33858) 3DFan


3DFan
aktív tag

Sziasztok!
Win7-et telepítettem első alkalommal (32bit, SP1), de a .chm állományokat nem nyitja meg. Orvosolható ez?
Telepítéskor beállítható, hogy gyors vagy lassú formázást végezzen?
Köszönettel

(#33859) Visormail válasza 3DFan (#33858) üzenetére


Visormail
addikt

Ehhez van társítva a chm kiterjesztés? C:\Windows\hh.exe

Telepítéskor lassú formázást már csak parancssorból lehet előhozni.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#33860) sanzi89


sanzi89
addikt

Van egy hálózati megosztás. Több gépről a megfelelő felhasználónév és jelszó megadása után elérem, a egy kivételről ugyan azt az adatokat megadva nem csatlakozik, mondván hibás a jelszó, ami előzőleg, másik gépen működött. A hibás gépen minden más hálózati megosztást elérek, csak ezt az egyet nem. Minden gép friss telepítés, Win7 Pro ugyanarról a Tisztaszoftveres telepítőlemezről. A hibás gép egy Sony VAIO VPCEB3L1E. Mi lehet a gond?

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#33861) zeusz55


zeusz55
senior tag

Sziasztok! Nem tudom szabálytalan e, de megkérdezném WIN 7 hez SKINeket tudnátok mondani!? Mert a guglui elég gagyikat és nagyon keveset dob ki! Hálás lennék linkért privibe is! Köszönöm!

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – =FOR SALE=

(#33862) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

rendszer tulajdonságainál-windows verzió:
ahol kiírja milyen win van a gépen és a service packot is és mellette van a win logo(alatta meg a rendszerminősítési pontszám), azt átlehet valahogy nevezni?pl. windows home-ot házikóra vagy ilyesmi...

(#33863) TigerCat válasza zeusz55 (#33861) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Itt kapsz segítséget: Desktop topic

deviantART

[ Szerkesztve ]

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#33864) nebulo


nebulo
tag

Sziasztok!

Az a helyzet, hogy tervbe van véve egy új gép a szüleimnek. Namármost édesapám ezen szokott TV-zni, tuner kártyával XP alatt. A kártya menne át az új gépbe, Linux ezért kizárva, a kártyát nem ismeri fel. Nézegetem Win 7 bolti árakat és nem szívesen adnék ki ennyit - ha nem muszáj - az oprendszerre. Gondoltam megnézem Vaterán. Olcsóbb lehetőségek vannak dögivel. De mi is erre a protokoll? Mennyire jogtiszta így vásárolni oprendszert?

Válaszaitokat előre is köszönöm!

(#33865) föccer válasza nebulo (#33864) üzenetére


föccer
nagyúr

Ha dokumentáció, fel nem ragasztott matrica és számla jár mellé, akkor teljesen legális. Sokat viszont csak tlepítő lemezt adnak párezer forintért, ami ugye önmagában illegális, főleg ha tört verzió van rajta.

üdv, fccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#33866) mutyi


mutyi
őstag

Sziasztok!
A következő komplex problémával állok szemben.
Egyik ügyfélnek a domainje felmondás alá került, így nem volt használható a levelezésük.
Ezt a probléma orvosolva lett, viszont az irodában 4 gépből kettő gép esetében nem működik a levelezés továbbra sem Thunderbird alatt.IMAP típusú levelezésről van szó.
Sok órányi játszadozás után a következőket tudom:
A két említett gép esetében hiába uninstalláltam, hiába töröltem minden thunderbirdre vonatkozó dolgot, local-ból is és telepítettem újra, mindig ugyanazzal a hibával találkozok. Miután létrehozom a fiókot és az utolsó momentum,hogy befejezésre kattintok, akkor csatlakozik/leteszteli a beállított fiókot,hogy helyes-e.
Felhasználói név/jelszó hibával nem jön létre a fiók.
Na most oda-vissza alapon megcsináltam ezzel az email fiókkal azon a gépen a beállításokat, amelyiken működik más fiókkal is a Thunderbird. Ott azonnal jó lett ezzel a fiók beállításokkal is.
Szintúgy a rossz gépen beállítottam a jó gépen levő fiókot, ami viszont nem ment.
Csináltam flushdns-t is, nslookup-al ellenőriztem,hogy mit lát, de rendben vannak a dolgok.
Egyértelműen Thunderbird + Windows probléma, de sehogy nem találom a megoldást. Tudom telepítsem újra ezt a két gépet. Ha más nem lesz,akkor ezt választom, de tele van minden speckó szoftverrel, nem szívesen durnám le őket.
Valakinek ötlete?

(#33867) sanzi89 válasza sanzi89 (#33860) üzenetére


sanzi89
addikt

A megoldás a fenti problémámra:

1 . Open registry editor ( Start search - regedit)
2 . Browse to HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Lsa
3. Create a new DWORD value with the following properties: NAME: LmCompatibilityLevel
VALUE: 1
4. Restart your PC and try the connection again...

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#33868) tknof1871


tknof1871
őstag

Üdv! A nyomkövető cookiek és hasonló dolgok, amikkel egy oldal azonosítani tudja az alanyt, aki az interneten szörföl, becsaphatók, ha ugyanazon a gépen másik felhasználói fiókra váltunk az operációs rendszeren? De kérdezhetném úgy is, hogy a site-ok rálátnak minden felhasználófiók alatt történt böngészésre?
Most olyan értelmetlen esetet kizárva, hogy mondjuk van két felhasználói fiók az OP rendszeren és mindegyiken belépek ugyanarra a fórumra ugyanazt a böngészőt használva.
Bár például ha adok valakinek egy jelszavas felhasználói fiókot a gépemen, és ő is ír az ITcafe-ra, akkor az ITcafe látni fogja, hogy ugyanarról a gépről kommentelnek különböző nevekkel?

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#33869) #68216320 válasza tknof1871 (#33868) üzenetére


#68216320
törölt tag

A böngészők az ilyesmi adatokat a users/USERNÉV/Appdata/Local útvonalon tárolják úgy tudom. Tehát a böngésző és azon keresztül a weboldalak is csak az aktuális felhasználó által látogatott oldalak adatait érik el.

(#33870) lsc


lsc
nagyúr

Üdv
Pár napja írtam a gondomat [link], azóta eredeti win7 home premium x64 lett telepítve, most is ez a gondom, 15 percenként ledob az asztalra. Valakinek ötlet?

Az élet kegyetlen .

(#33871) LonGleY válasza lsc (#33870) üzenetére


LonGleY
veterán

Milyen védelem van? Ellenőrizted a fájljaid,
vagy simán újrafertőzhették a rendszert?

Friss drivereket / programokat szedtél?
Mindenből a legújabb verzió van?

Mi az, ami teljesen azonos szoftveresen a két rendszeren?
Esetleg ugyanaz a kedvenc, tört filemanager, ilyesmi...

Mikor volt utoljára problémamentes a rendszer,
és azóta mi változott szoftveresen / hardveresen?

Megfelelő kapacitású a tápegységed?

A helyedben megpróbálnék egy frissen telepített rendszert
mindenféle kütyü és program telepítése előtt. Ha telepítesz,
akkor csakis friss forrásból, ne a régi fájljaid közül. Ha ezután
is előjön a probléma, akkor a billentyűzet vagy valamelyik
egyéb hardvered hibája a legvalószínűbb.

[ Szerkesztve ]

(#33872) LonGleY válasza LonGleY (#33871) üzenetére


LonGleY
veterán

Ja igen, és hálózattal, illetve kihúzott/kikapcsolt nettel is kipróbálnám
a dolgot. Elég sok tesztet le kell nyomnod, hogy kiderüljön. :]

(#33873) lsc válasza LonGleY (#33871) üzenetére


lsc
nagyúr

Lehet kimaradt, egy notiról van szó, kidob a játékból de ott csak egy no dvd van fent, amúgy eredeti, de ugyanúgy eldobja a firefox ablakot is 10-15 percenként. A rendszer új, driver meg csak egyféle van a samsung oldalán, nincs frissebb meg régebbi.

Az élet kegyetlen .

(#33874) vonyarc


vonyarc
tag

WIN 7 alatt hogy tudok egy pendrivot fat32-re formázni?
(autórádióba kéne.)

Előre is köszönöm.

(#33875) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Sziasztok!

Ősök notit (Fujitsu A532 i3-3110M procival) kapnak "karácsonyra", lusta voltam, így usb3-as pendrive-ra készítettem bootolós telepítőt. Win7 install indít és Telepítés-re kattintás után nem sokkal ez az üzenet fogad :Y mit kellene megetetni a w7-tel, hogy továbblépjen?

A notinak elég puritán a bios-a egy PC-s alaplap után :U

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#33876) dmc


dmc
aktív tag

Sziasztok!

Olyan programot keresek amivel meg tudom azt csinálni hogy felrakok egy szűz rendszert driverek-kel együtt
és azt lementem egy partícióra majd ha netalántán összeomlik a rendszer akkor abból újra tudjam telepíteni a gépet.Tehát ki tudjam választani induláskor.

Köszönöm

(#33877) #68216320 válasza Mercutio_ (#33875) üzenetére


#68216320
törölt tag

USB3 driver nélkül nem működik. Érdemes USB2 porttal probálkozni telepítéskor.

(#33878) Mercutio_ válasza #68216320 (#33877) üzenetére


Mercutio_
félisten

És tényleg:R

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#33879) szabeska válasza vonyarc (#33874) üzenetére


szabeska
addikt

Sajatgepben jobb gomb formazas a pendrivera, ott lehet kivalasztani.

F1

(#33880) basaharc502


basaharc502
aktív tag

Sziasztok!

USB-ről szeretnék win7-et felrakni a gépemre. Leszedtem a Windows 7 usb download tool-t, azzal pedig csináltam egy 8 gigás pendrive-on egy boot usb-t. Amikor újraindítom a gépem, és átállítom biosban, hogy usb hdd-ről bootoljon, akkor viszont ez a hibaüzenet fogad: invalid or damaged bootable partition... Nos ilyenkor mi a teendő?

(#33881) basaharc502 válasza basaharc502 (#33880) üzenetére


basaharc502
aktív tag

Jelenleg egy 32 bites vista van ggépen...valami ilyesmit olvastam, hogy nem lehet 32 bites win alól 64 bites boot usb-t csinálni? igaz ez? Mert nekem 64 bites rendszer kell....

(#33882) sanzi89 válasza basaharc502 (#33881) üzenetére


sanzi89
addikt

Bizony igaz. Használj más progit, ne a Windows saját cuccát. Például UltraISO-t vagy OStoGo-t.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#33883) 3DFan válasza Visormail (#33859) üzenetére


3DFan
aktív tag

Igen, a hh.exe -hez van társítva.

(#33884) Visormail válasza 3DFan (#33883) üzenetére


Visormail
addikt

Akkor passz.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#33885) ottoyes


ottoyes
senior tag

Hali!Ez mi a szentsz*r lehet?Keresgéltem az elérési útvonal alapján amit ír....de nincs.. :F

[ Szerkesztve ]

Ottoyes

(#33886) LonGleY válasza ottoyes (#33885) üzenetére


LonGleY
veterán

Vájrusz...

A hibaüzenet kiiktatható, ha az automata indulásból eltávolítod a dll-t.

A Google egyébként miért nem jut itt eszébe egy csomó embernek?

[ Szerkesztve ]

(#33887) ottoyes válasza LonGleY (#33886) üzenetére


ottoyes
senior tag

Bármennyire is az én barátom,jobb ha Te írsz rá valamit...a .dll egyébként nem indul...szerintem valamelyik progi felejtette ott. :(
Ehhhhhh...hátteret keres,ami már nincs ott ahol keresi...köszi! :C

[ Szerkesztve ]

Ottoyes

(#33888) LonGleY válasza ottoyes (#33887) üzenetére


LonGleY
veterán

Malware volt valószínűleg, ami törlődött. Autouns-al törölhető az indításból.

[ Szerkesztve ]

(#33889) Steelmanus


Steelmanus
addikt

Kerestem a topikban de nem talalom, vettem egy SSD-t a gepbe, W7 Pro X64 alatt a registry-ben mikent lehet kikapcsolni a ReadyBoost opciot? Emlekszem hogy valaki irta, de sehogy nem talalom.

(#33890) LonGleY válasza Steelmanus (#33889) üzenetére


LonGleY
veterán

Alapvetően nem használja, és nem is SSD-hez van, hanem pendrive-hoz, ha direkt be van állítva rá. Szóval ezzel a résszel nem kell foglalkozni. Esetleg az időzített defrag-ot érdemes kikapcsolni (start menü > töredezettségmentesítés > időzítés).

(#33891) Steelmanus válasza LonGleY (#33890) üzenetére


Steelmanus
addikt

Igen azt tudom hogy pendrivehoz valo a ReadyBoost, igazabol maga a ful zavar de nem remenykedem hogy azt ellehet tuntetni. Ketreszre van particionalva az Kingston V300 120GB-os SSD, es a D:\ particional lathato.

Ettol a fultol szabadulnek ha lehet, bar keves remenyem van hozza.

(#33892) #68216320 válasza Steelmanus (#33891) üzenetére


#68216320
törölt tag

Ne zavarjon. Minden memória alapú tárolóhoz kiteszi a ReadyBoost lehetőséget, de csak ott használja, ahol értelme van. Nekem egy RamDisk-hez is kitette.

[ Szerkesztve ]

(#33893) Steelmanus válasza #68216320 (#33892) üzenetére


Steelmanus
addikt

Understood Sir, yes Sir! :D
Akkor nem zavar, csak meg kicsit uj nekem az SSD eppen most bogaraszom a megfelelo topikokat az SSD-vel kapcsolatban. Bar nem ismeretlen dolog az SSD reszemre, mert masnak mar raktam ossze gepet vele, de az is mas hogy a sajatomban van, es van idom kicsit jobban beleasni magam.
Szamitogepes tevekenysegem legjobb dontese volt hogy megleptem vele magat.

(#33894) #68216320 válasza Steelmanus (#33893) üzenetére


#68216320
törölt tag

Annyit az SSD-hez, hogy Win esetén (7,8,8.1) ha nem a telepítővel partícionáltad az elején, akkor a kezdő blokk eltolás (alignálás) ellenőrizd. Ha a telepítővel partícionáltad, akkor erre nincs szükség.
Pl: AS SSD nevű program alkalmas többek közt az eltolás ellenőrzésre is. Ha zölddel írja a kezdőblokk helyét (pl. 1024k) akkor minden rendben.

(#33895) Steelmanus válasza #68216320 (#33894) üzenetére


Steelmanus
addikt

Igen, mivel komolyabb hadrvercsere eseten mindig ujratelepitem az op.rendszert igy most is ez tettem, azert latni a 100 MB-os particiot is mert eddig vincsinel sosem hasznaltam, mindig eloparticionaltam.
Mar beszereztem a kovetkezoket es a HD Sentinel-t is.

Koszonom a segitseget.

(#33896) akos3


akos3
addikt

sziasztok
Atbroker.exe - serult file. ezt irja ki. mit jelent? kell vele foglalkozni?

csak a windows intézo jelezte, mas ablak nem jott fel.

[ Szerkesztve ]

(#33897) nihill


nihill
őstag

sziasztok!

lehetséges alaplapot cserélni a win7 újratelepítése nélkül?

(#33898) Đusty válasza nihill (#33897) üzenetére


Đusty
őstag

Az alaplap cserét pont nem szokta túlélni a windows bár a hetessel még nincs tapasztalatom. Néhány % esélynél szerintem nem több.

(#33899) #68216320 válasza nihill (#33897) üzenetére


#68216320
törölt tag

Az attól függ milyen chipsetről milyenre váltasz. Intel<->AMD váltás tuti halál. Ha maradtál ugyanazon a vonalon és nem túl nagy a generációs ugrás van esélyed rá. Lehet rögtön jó lesz, de az is lehet, hogy picit ügyeskedni kell majd az elején.

(#33900) Sub-ZeRo válasza nihill (#33897) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Alaplap cserénél illene új windowst telepíteni. Az a tuti. A váltást kibírja, ha intelről intelre váltasz, de én azt mondom, hogy egy új rendszer.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.