Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29901) s3toraph válasza siebener (#29899) üzenetére


s3toraph
senior tag

Hallod kezet foghatunk, boot nálam sem megy, :W pedig tud bootolni a gép pendriverol és be is van állítva, biosban látja is, még a márkát és a típust is, szóval nem értem. Lehet hibás az ISO-m.

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#29902) siebener válasza s3toraph (#29901) üzenetére


siebener
aktív tag

Ne az ISO-ból indulj ki (egyébként az meg célszerű ellenőrizni).

Én minden Windows-os pendrive-val szívok, mint a torkosborz, pedig eredeti telepítőim vannak, csak ugye a notin nincsen optikai meghajtó.

Ezért van tele a hócipőm, bármit, bárhogy gyártok le pendrive-ra, sehogy se jön össze.
Mindenesetre ha valami sikerül, szólok.

(#29903) üszök válasza s3toraph (#29901) üzenetére


üszök
őstag

Hát sajnálom.. Nekem elsőre fel ment egy 64 bites Professional. Egy 32-es Home Prémium volt előtte rajta.


rebugra
(fanatikus tag)

Itt többen esküdtek a beépített tűzfalra,és a Microsoft Security Essencial-ra,úgyhogy most én is azt használom.

[ Szerkesztve ]

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#29904) PumpkinSeed válasza s3toraph (#29901) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

F8, F11 vagy nem tudom mivel nyitod meg a Boot menut és kész. :D

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#29905) s3toraph válasza siebener (#29902) üzenetére


s3toraph
senior tag

Oké, én szintén szólok ha siker van.

Win7-es soha nem volt ilyen gondom, pedig dettó így csináltam. Létezik hogy ez a sony pendrive kaka, és nem lehet róla bootolni? :F Mert eddig a kingstonomat használtam, ami mellesleg 4 évvel idősebb, a sony csak 6 hónapos, és a kingstonnal nem volt soha gond, csak az most nincs itthon.

üszök: Nem megy valamiért egyikünknek sem. Már felb@szott. Nekem PC-re menne, van dvd-rw a gépben, de nekem meg üres lemez nincs itthon... (Amúgy köszi az instrukciókat. :R )

PumpkinSeed: Szia! Nem, nem ez a baj, ha visszaolvasol, látod hogy olyan mintha elindulna a boot, de csak addig, hogy fekete a kép és van ez a ferdén oldalasan álló csupa kék win8 logó/zászló. Ennyi. Itt leragad és semmi csak reset.

[ Szerkesztve ]

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#29906) üszök válasza s3toraph (#29905) üzenetére


üszök
őstag

Nincs mit.
Én is asztali gépre tettem,nekem meg optika nincs be kötve.
Én indítás után nyomogattam az f8-at és ki választottam az USB-t.A Biosban nem is jártam.
Nekem Asus lapom van,ha ez számít.De szerintem az f8 mindenhol elő hozza Boot menüt.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#29907) siebener válasza s3toraph (#29905) üzenetére


siebener
aktív tag

Nekem azt hiszem sikerült... vagyis sikerült volna, de akadt egy kis probléma.

Szóval, a gépben ugye egy 8 GB-os SSD, és egy 160 GB-os HDD van. Ez utóbbira telepítettem volna a Win-t, ha a telepítő látta volna... :W Valahogyan rá lehet venni, hogy "észrevegye"?

(#29908) s3toraph válasza üszök (#29906) üzenetére


s3toraph
senior tag

Behalok ha f8-al elindúl... mondom elkezdi, penyót benthagyom, majd restart, és indúlnia kellene csak nem megy tovább, nem tölt, a win8 logóig jut el, ami a boot legeleje kell hogy legyen.

siebener: Na ez jó kérdés. A 8GB-os SSD az fizikailag külön vagy, tehát nem a HDD-re van ráintegrálva? Mert ha külön van, akkor szerintem ki tudod jelölni. Bejön a win telepítő amikor nyelvet választol, vagy mind1 az első ablak amikor megáll mert kattintani kell valamit. Próbáld meg a shift+f10-et. Ez win7-nél működik, felhoz egy dos ablakot, ha beírom hogy diskpart, elindúl egy prog amivel lehet partícionálni, formázni és kijelölni hova mire akarok telepíteni. Na, ha beveszi a shift+f10-et, és a diskpart [enter]-t is, akkor list disk, kilistázza az adattárolókat, megnézed melyik a 160-as száma, majd beírod hogy select disk x, ahol x a lemez száma. Megint list disk-el tudod ellenőrizni, ha kijelölte, lesz egy csillag előtte. No tovább nem tudom kell-e valamit állítani, de ha így kiválasztom akkor - elvileg - a win telepítőnek látnia kellene.

Apropó, hogyan sikerült rábírnod a bootolásra? :Y

[ Szerkesztve ]

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#29909) siebener válasza s3toraph (#29908) üzenetére


siebener
aktív tag

Nem lehet, hogy valami kompatibilitási gond van?

Szerk.: win7-tel sikerült a bootolás, nem win8-cal.
Próbáltam mindent, ami eszembe jutott, de semmi sem használt.
A gyártó honlapján SATA friver van, de a 160GB-os HDD IDE csatis.

Egyébként nem tudom, hogyan sikerült. Cseréltem a rend kedvéért egy pendrive-ot, azzal egyből bootolt.

[ Szerkesztve ]

(#29910) s3toraph válasza siebener (#29909) üzenetére


s3toraph
senior tag

4. ponttól itt vannak a parancsok. Mondom még1x lehet nem működik win8-nál, még nem próbáltam, de ha igen, egy próbát megér.

Nem tudom, win8-ból az RTM-et raktam már fel, igaz dvd-re kiírtam, az ment pikk pakk. A végén még holnap veszek pár dvd-t mérgemben...

Szerk.:
Másik pendrive nem hülyeség, csak itthon most nincs. :W A tied milyen márkájú? Mindkettőt írd meg légy szíves!

Nem nehéz amúgy, a lényeg a 4. pont alatt kicsit lejjebb van a parancsok. Elég jól le van írva. Üres vinyónál meg pláne nem tudsz mit elrontani.

[ Szerkesztve ]

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#29911) siebener válasza s3toraph (#29910) üzenetére


siebener
aktív tag

Hú, ez nekem most kínai, majd holnap, tiszta fejjel. :R
Aztán még úgyis körülnézek pár fórumban, hátha találok valami okosat.

szerk.: egyébként azt kihagytam, az SSD-nek érintetlennek kellene maradnia, hogy az azon lévő op.rendszer azért fusson, ha a telepítő mégis behalna.
A HDD-n pedig van egy 85 GB-os partíció, aminek maradnia kellene, a maradék helyen lévő partíció az op.rendszeré.

Pendrive: jó kérdés, egy nagy üzletközpont - Bp-n az Örs vezér téren van - reklámterméke. Az egyik egy 4GB-os, a másik 8. Ez utóbbival sikerült.

[ Szerkesztve ]

(#29912) s3toraph válasza siebener (#29911) üzenetére


s3toraph
senior tag

Amit írtam ezzel a módszerrel a kijelölt lemezt b@sztatod csak, ha másikat akarsz formázni vagy partícionálni, akkor ahhoz azt kell kijelölni, szóval elég biztonságos, úgy látom. A méretéből látod majd melyik melyik. Ja és ne a pendiveot jelöld ki! :))
Várj 8GB a rendszernek? Akkor ez ilyen kicsi asus amit csak 8GB SSD-vel adtak és raktál bele még egy 160-ast pluszban? Mi fért rá 8GB-ra? Starter? :D

[ Szerkesztve ]

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#29913) siebener válasza s3toraph (#29912) üzenetére


siebener
aktív tag

Nem.
Hibrid noti, így jött ki a gyárból.
A 8GB-os SSD a rendszer, a másik, a 160 GB-os HDD az adat. Csak ugye 8 gigára win7... Na meg, a korábban próbált Linux is a HDD-re került.

Szerk.: éppen ezért gond, hogy a telepítő csak az SSD-t látja, a 160 GB.os HDD-t nem. Pedig erre kellene telepíteni a win7-et. Idáig ilyen gondom nem volt, bármit telepítettem (igaz, az csak Linux Volt).

[ Szerkesztve ]

(#29914) s3toraph válasza siebener (#29913) üzenetére


s3toraph
senior tag

Bocsi de nem egészen úgy van akkor: szóval, ha hybrid hardveres szempontból, akkor a hdd-n van ráintegrálva az SSD és gyorsítótárként működik a gyakran használt fájlokat ide bepakolja, megtanulja a rendszer, ami viszont a HDD-n van! Ha pedig nem natívan az SSD-van a rendszer, hanem a HDD-n, de az SSD külön van, akkor is a fenti felállás van, csak gyorsítótár az SSD, és ezt szintén hybrid megoldásnak hívják. Gyakorlatilag ugyanaz csak utóbbi esetben nem a vinyóm van az SSD, hanem a - a legtöbb esetben egy m-sata ssd van az alaplapra integrálva. Ez jobb mert ha vinyót cserélsz, nem veszed ki az SSD-t is. A gyorsítótárazást meg az intel smart response nevű technológiája végzi.

Szerk.:
Hmmm valahogy bekavar neki a két tároló. Igen amúgy ilyen esetben is lehet a 8GB-ra rendszert telepíteni, csak ugye kicsi ahhoz. Ha meg HDD-re rakják és utána smart response, onnantól akkor a winben már nem lesz betűjele sem. De hogy a telepítő mér' nem látja... passz sajnos. Esetleg formázd le a 8GB-os ssd-t, mert ha nem erről bootolt a gép, akkor semmit nem veszítel vele. Linuxon meg nem csodálkozom, az egy jó rendszer, szinte mindennel elboldogul. :D

[ Szerkesztve ]

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#29915) s3toraph válasza siebener (#29913) üzenetére


s3toraph
senior tag

Amúgy, amit kérdeztem, a penyók, melyik milyen márka?
Ja és te akkor a cnet-ről szedted le a win7 usb toolt és azzal toltad át a penyóra a win-t?

Fapados megoldás, de nem tudod kiszedni a telepítés idejére az SSD-t? :DD Most jut eszembe, hogy aprón szokott lenni m-sata 8GB-os ssd, és az szinte mind asus-ból van, szóval ha van egy kis szerencsénk, a tiedben is kivehető. Márpedig akkor nincs mese, HDD-t látnia kell.

Szerk.:

Még valami eszembe jutott: azt mondod linux volt rajta. Azóta leformáztad fat32-be vagy ntfs-be? Mert szerintem az ext partíciókat nem fogja látni.

[ Szerkesztve ]

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#29916) katt777 válasza s3toraph (#29884) üzenetére


katt777
félisten

Gadget kezelőbe húzni nem lehetett, aztán elfelejtettem bezárni, és máris tudtam telepíteni! Kiléptem belőle, aztán megint nem ment. Megint elindítottam, és megint OK volt, aztán már akkor is, ha kiléptem. :Y Nem értem, viszont legalább működött, és azóta jó (kop-kop). Az összes szar win helyreállító progi szerintem amúgy kukába való, legföljebb abban bízom meg, amely eleve a Lomtárba akarja telepíteni magát. :(( (Wint szétqrni persze nagyon jók.)

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#29917) siebener válasza s3toraph (#29915) üzenetére


siebener
aktív tag

Volt formázva a HDD, természetesen, de egyébként kétfelé van particionálva. Az egyiken Linux volt - most NTFS formátumban van - a másikon a saját cuccaim, ami szintén nem ext2-3-4 formátumú.

Az SSD kivehető természetesen, de HDD-t akkor sem lát. Az, hogy melyik hová van integrelva, jó kérdés, fogalmam sincs. De ha egyszer Linux telepítésnél minden egyes partíciót lát a HDD-n is, nem értem, hogy egy Windows 7 miért nem boldogul vele.

Az SSD-t egyébként még véletlenül se szeretném formázni, írtam is, hogy szeretném, ha az azon lévő XP megmaradna, ha esetleg valami végleg "elszáll".

"Pendrive: jó kérdés, egy nagy üzletközpont - Bp-n az Örs vezér téren van - reklámterméke. Az egyik egy 4GB-os, a másik 8. Ez utóbbival sikerült.". Szóval fogalmam nincs, milyen márka, de majd kiderítem valahogy.

Az USB Tool innen származik.

(#29918) s3toraph válasza katt777 (#29916) üzenetére


s3toraph
senior tag

Hányszor találkoztam már én is hasonlóan érthetetlen dologgal... szeretjük a windowst. :D

Örülök ha sikerült! Win helyreállítókkal nincs tapasztalatom, nálam ha gond van általában akkor már akkora a baj hogy visszatelepítem a rendszert image-ből.

siebener : Jaaa most már értem, XP, no igen az elfér a 8GB-on. Sajnos több ötletem nekem sincs, hétfő van, hát ha élénkül a topic és valaki tudja majd a megoldást.

Remek, akkor noname-el ok, ezzel a sonyval meg nem? :W

Azt usb tool nekem is onnan van.

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#29919) maajsz válasza siebener (#29917) üzenetére


maajsz
senior tag

Biosban még lehet állítani vinyo sorrendet is. Sata vagy ahci mód közül ha a sata van elöl akkor a hdd-t látja elsőnek nem a ssd-t. Nekem még az uefi-vel is kellett kínlódnom telepítéskor, mert nem volt elég hogy a boot sorrendben az pendrájvot raktam előre, meg egy uefi-pendrive opció is volt, és még azt is előrébb kellett cipelnem és csak úgy volt hajlandó bebootolni.. hiába volt am a pen elöl meg a usb boot enabled meg hasonló dolgok.. sőt még a vinyonak is volt uefi-hdd lehetőség boot sorrendben, bár ez csak akkor amikor a biosban a boot menut advanced-re állítottam át, bár ezt tényleg biosa válogatja. Újabbaknál esélyesebb.

(#29920) siebener válasza s3toraph (#29918) üzenetére


siebener
aktív tag

Úgy látszik, egy problémán megint sikeresen túljutottam.
Hiába választottam elsődleges vinyónak a HDD-t, nem látta akkor sem.

Aztán a gyártó honlapjáról letöltöttem egy SATA kontrollert, azt kimásoltam egy másik penre, majd mikor kérte, akkor megadtam az elérési utat, és láss csodát: megvan a HDD összes partíciója.

Viszont most már nem állok neki semminek, szerintem majd csak délután, na meg, előtte lementek mindent a HDD-ről aztán újraparticionálom.

LeslieGasp: a sorrend állításon túl vagyok, de semmi, ugyanúgy nem látta a HDD-t. Remélem, a fent írt dolgok után sikerül majd a telepítés.

katt777: Hogy mit csináljak?

Kellemes - nem túl meleg; kivéve a strandolókat - napot mindenkinek.

[ Szerkesztve ]

(#29921) katt777 válasza siebener (#29917) üzenetére


katt777
félisten

Megetetted a meghajtó driverét W7 telepítővel install előtt?

s3toraph: Én is azt szoktam, csak pont ez a hiba is el lett mentve. :W (Most már OK, mert ha lesz időm, visszateszem, javítom, és rementem.) Azt nem tudtam még megfejteni, hogy ha bármilyen bisz-basz apróságot is nem ellenőrzök le rendszermentés előtt, akkor miért lesz az pont hibás. :F A másik ilyen probléma, amikor a Media Center elfelejti a tunert, és mást sem üzenget, minthogy restartoljam a gépet, aztán persze megint, csak jó nem lesz soha. :(( Na, erre még nem jöttem rá, és itt sem tudott rá senki megoldást.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#29922) s3toraph válasza katt777 (#29921) üzenetére


s3toraph
senior tag

Én is jártam így, azóta több időt szánok rá, rendszer fel, mentés, driverek fel, mentés, rendszer lefrissít, mentés, progik fel, mentés. Macera meg sok idő, de nekem biztonságosabb így.

Media centert nem használok, így abban én sem tudok segíteni.

siebener: Szerintem pont azt csináltad, amit katt777 írt. Erre nem is gondoltam hogy a win nem tudja lekezelni a vinyót mert valami saját driver kell neki... nekem még nem volt ilyen gondom, laptopnál sem. De hát ha most már célegyenesben vagy. :K

[ Szerkesztve ]

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#29923) #85154688


#85154688
törölt tag

Sziasztok.Egy kérdéssel fordulok hozzátok.A helyzet az,hogy egy maglévő és működő windows XP-operációs rendszer alól szeretném feltelepíteni a win7 32 bites verzióját.Az lenne a kérdésem,hogy ez így megoldható lenne-e és ha igen akkor mire kell figyelni?Ugyan úgy lehet formázni a vinyót telepítés előtt mintha dvd-ről bootolnék be a win7-el?Sajnos nem működik a dvd olvasó ezért kell ezt a megoldást választanom...

[ Szerkesztve ]

(#29924) maajsz válasza #85154688 (#29923) üzenetére


maajsz
senior tag

hát xpről 7re közvetlenül nem igazán lehet, talán vistára majd 7re de ez nem túl elegáns.. formázni semmiképpen nem tudod a futó rendszer alól, pontosabban a rendszer partíciót.. marad az fent tárgyalt usbés install, ha a lap támogatja. De van valami windows átteleptő ennek utána kereshetsz, szeritnem gógli hamar megmondja. Üdv.

(#29925) siebener válasza s3toraph (#29922) üzenetére


siebener
aktív tag

Meglátjuk... Aztán majd megírok az eredményt, de jobban félek inkább attól, hogy jövök a következő kérdéssel.

(#29926) katt777 válasza s3toraph (#29922) üzenetére


katt777
félisten

Így van. Kész szerencse, hogy a hotfixeket nem pakolom föl, mert egyrészt amúgy nincs baja a rendszernek, ha meg átpakolják a biztonsági réseket, akkor a régiek biztonságban lesznek, főleg, hogy van független védelem.

malware:XP-ről csak upgrade-elni érdemes. Inkább egyébként x64, gyorsabb lesz. Nekem az volt a P4-emen is, csak a telefonom miatt használtam egy particiónyi XP-t, mert az nem komp. W7-tel.
Jönni fogsz, tutira. :K

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#29927) siebener válasza siebener (#29925) üzenetére


siebener
aktív tag

Emberek, sikerült! :))
Életem első windows telepítését hajtottam végre pendrive-ról.

A kérdés már csak az, hogy msi u 115-re hol találok win7-hez szükséges drivereket (mindenhol csak XP-re találok).

Esetleg van valakinek ötlete, vagy jók azok is?

(#29928) sss válasza vlevi (#29792) üzenetére


sss
senior tag

Szenvedtem ezzel a cleartype dologgal, de sehogy sem sikerült normális betűket kihozni. Aztán rájöttem, hogy az opera legújabb verziójával van gond. Csak érdekes, mert mikor régebbi verziót frissítettem a legújabbra, akkor jó volt. Viszont mikor alapból a legújabbat szedtem le, akkor meg nem.

(#29929) s3toraph válasza siebener (#29927) üzenetére


s3toraph
senior tag

XP-s szinte biztos hogy nem lesz jó. Próbáld eszközkezelőben jobb gomb az eszközre és illesztőprogram frissítése, neten keressen. Ha nem talál, akkor a windows update-en keresztül próbáld, frissítések keresése, nekem itt felsorolja a win frissítések mellett ha valamihez talál újabb drivert is. Ha ez sem megy, ajánlottak nekem korábban egy driverkereső progit (még nem próbáltam ki), a neve: slimdrivers.

[ Szerkesztve ]

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#29930) baboss


baboss
őstag

Sziasztok.
Egy kis segítségre lenne szükségem.
Megnyitok egy programot és a következő üzenet jelenik meg.

Tegnap még jó volt :F
Ha rákattintok bármelyik lehetőségra akkor az ablak bezárul és elindul a program.
Mi lehet a hiba.
Közben a gépből ki lett szedve egy HDD ami üres volt.Az elindítani kívánt program egy másik HDD-n van.Lehet,hogy ez okozza a hibát ?
Köszönöm. :R

[ Szerkesztve ]

(#29931) DS39 válasza baboss (#29930) üzenetére


DS39
nagyúr

akkor mégsem volt üres. valószínűleg rejtett állományok voltak rajta, telepítéskor oda swap-pelt ez a progi.
telepítsd újra a programot, az a legegyszerűbb.

(#29932) baboss válasza DS39 (#29931) üzenetére


baboss
őstag

Nincs meg a telepítő hozzá.A mappát szoktam átmásolni a meghajtóra.Idáig ez bevált rendesen működött.
Most bármelyik meghajtóra átmásolom a mappát a program csak a felugró ablak bezárása után indul el.

(#29933) baboss


baboss
őstag

Rendszer visszaállítás nem segített rajta,és a parancs ikon létrehozása sem valamin futtatás rendszergazda ként. :F

[ Szerkesztve ]

(#29934) DS39 válasza baboss (#29932) üzenetére


DS39
nagyúr

ha jól néztem van freeware belőle.

ha találsz egy config fájlt vagy a programon belül egy beállítást ami miatt keresi a Harddisk4-et, akkor meg tudod úszni, újratelepítés nélkül. ha eddig csak így hurcoltad mappa szinten, akkor menthettél korábban arra a lemezre ezzel a progival, vagy nem tudom.

szerk: a rendszer-visszaállítás azért nem segít mert a program nem változott meg, a környezet változott.

[ Szerkesztve ]

(#29935) siebener válasza s3toraph (#29929) üzenetére


siebener
aktív tag

Észrevettem...
Viszont találtam gma500-as telepítőt win7-hez, de feltelepítve semmi változás nincs (illetve annyi, hogy automatikusan világosabb lett a képernyő...).

Wifi/webcam OK, de az a nyomorult VGA nem akar menni, hiába telepítettem fel mindent. Azt írja egyébként, hogy az illesztő friss, és nem szükséges frissíteni (vagy valami hasonló).

De akkor hogy a túróba "varázsoljak" 1024x600-as felbontást?

(#29936) s3toraph válasza siebener (#29935) üzenetére


s3toraph
senior tag

Windows update-el próbáltad már? Frissítések keresése. Nekem laptophoz kidobott egyet, intel gma950 van benne. Persze lehet hogy nem a pont megfelelőt szedi le ilyenkor.
Amúgy nem értem miért nem engedi azt a felbontást, nekem amint az SP1-es win7-t felment a laposra, már jó is volt.

Szerk.: Innen próbáltad már a win7-ednek megfelelőt leszedni?

[ Szerkesztve ]

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#29937) s3toraph válasza s3toraph (#29936) üzenetére


s3toraph
senior tag

Hmm az előző nem igazán működik, talán ezzel?

Vagy itt egy gma driver zip-ben, win7-hez, talán ez jó.

Vagy nézd csak még egyet találtam. Szerintem ezzel kezd, itt valamelyikkel.

[ Szerkesztve ]

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#29938) s3toraph válasza s3toraph (#29937) üzenetére


s3toraph
senior tag

Ez a legfrissebb abból a listából amit utoljára linkeltem.

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#29939) siebener válasza s3toraph (#29936) üzenetére


siebener
aktív tag

Update most fut, amit linkeltél, köszönöm, letöltöm.
Kezdem feladni.

Szerk.: ezt töltöttem le én is, szóval akkor a legfrisebb van fent.
Szerk2.: Update sem talált semmit.

[ Szerkesztve ]

(#29940) s3toraph válasza siebener (#29939) üzenetére


s3toraph
senior tag

Akkor, esetleg próbáld meg, hogy leszedsz minden derivert ami a képhez van, újraindítod, ha a win elkezdené telepíteni, lekaratézod, aztán ezt meg manuálisan felrakod. Vagy, megpróbálsz egy másikat azokból amiket linkeltem, hát ha. Egyébként melyik win7 pontosan?

Szerk.: Hülye kérdés, de ugye driverfrissítés után volt újraindítva?

[ Szerkesztve ]

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#29941) siebener válasza s3toraph (#29940) üzenetére


siebener
aktív tag

Win7 home.
Már gondoltam rá, vagyis inkább arra, hogy holnap újratelepítem a fenébe.
De egyébként bármilyen op.rendszert használok, nem sikerül ez a felbontás. El vagyok átkozva.

szerk. volt restart.

[ Szerkesztve ]

(#29942) s3toraph válasza siebener (#29941) üzenetére


s3toraph
senior tag

Esetleg nézz szét a bios-ban. Elég extreme-en hangzik, de már jobb ötletem nincs.

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#29943) siebener válasza s3toraph (#29942) üzenetére


siebener
aktív tag

BIOS-t már átnéztem, nem láttam rá semmi esélyt, de hátha... Viszont nem találtam semmit.

Most gyalulom a gépet, aztán felteszem ismét, hátha valamit én toltam el.

A chipset driver is elsődlegesen xp.-re van, körülnézek, hátha van valami frissebb, aztán majd kiderül (vagy beborul).

(#29944) gabo9201


gabo9201
senior tag

Üdvözletem!

Olyan gondom van, hogy adott egy 500GB-s vinyó amin Win7 van és két partíció. A gépet újra kell telepíteni egyéb okok miatt. Ha már újratelepítés lesz a C meghajtót is meg szeretném növelni, mert jelenleg csupán 20GB ami Win7-nek is alig elég.
A probléma ott van, hogy a D meghajtó logikainak van partícionálva, így hiába zsugorítottam össze 50GB-val ezt az 50GB szabad területet nem tudom hozzácsatolni a C meghajtóhoz. Van-e valamilyen biztonságos módja annak, hogy a logikai meghajtóból "levágott" részt hozzácsapjam az elsődleges meghajtóként partícionált C-hez?

Az a legnagyobb gond, hogy a D meghajtón 300GB foglalva van és nem tudom lementeni. Bár ha nem marad más megoldás csak az lesz a vége, hogy le kell mentsem valahova és újra parítcionálni az egészet.

:R

Megbízhatóság: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=gabo9201

(#29945) Unbaised-Ben


Unbaised-Ben
senior tag

Sziasztok, adott egy ősrégi gép, 160gb winyó, 1,6 ghz celeron, 512 ram, asus alaplap így elsőre, nincs egy hete, hogy újraraktam rajta a win 7-et, brutál lassú volt, persze eleve nem is csodálkoztam rajta, és nem is értettem, hogy lehet egy ilyen gépre win7-et rakni. Mind1, újraraktam, persze home ed.
Ma hívtak, hogy elromlott, persze igazi hozzá nem értő módon, ráadásul aki használja (filmezés/net), ő sajnos értelmi fogyatékos, nem is tud beszélni. Szóval, elromlott, és nem tudok semmit, csak amilyen hibaüzeneteket ír, vannak sejtéseim, de kíváncsi lennék a véleményetekre:

Windows dvd be lett dobva, ezek után annyit tettem, hogy átállítottam a boot sorrendet, dvd előre, érdekes módon, nem jön be az, hogy "nyomjon le egy gombot ha használni akarja a cd-t" -tudom, nem ez pontosan :)) , szóval ezt a részét nem tudom hova tenni, átugrik ezen a csekély részleten, szóval egy windows helyreállítást se tudok, bios default "újraállítása" se segített...
Várom ötleteteket, mert nekem csak annyi van, hogy meghalt a winyó... mondjuk a csatlakozókat nem ellenőriztem még le...
:R

(#29946) föccer válasza Unbaised-Ben (#29945) üzenetére


föccer
nagyúr

Nem a vinyó, hanem az optika. Vagy maga a dvd lemez. Vagy az optika adatkábele kontaktol. Elsőnek szétszed-összerak az optikát érintő vezetékekre. Ha nem segít, akkor másik gépen frissen kiírni egy win7 iso-t és azzal próbálkozni. Ha az sem segít, akkor optikai meghajtó csere. Ha az sem, akkor lehet indulni a költségesebb próbálkozások fele (másik hdd)

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#29947) Unbaised-Ben válasza föccer (#29946) üzenetére


Unbaised-Ben
senior tag

két windows dvd is volt nálam, szóval maga a dvd tuti nem gáz, a meghajtó az lehet, de mi köze a bootmanagernek? :B Mármint, még ha nem is olvas rendesen, attól még a windowsnak illene bejönnie anélkül is, nem? :) (mondjuk van sejtésem, az optikát a boot sorrendnél ki is fogom szedni...)

[ Szerkesztve ]

(#29948) föccer válasza Unbaised-Ben (#29947) üzenetére


föccer
nagyúr

Ha csak az optika van megadva, mint bootolási hely, akkor nem akar hdd-ről bootolni. Azt nem írtad,hogy mi volt az eredeti hibajelenség, amiért újra akartad telepíteni a rendszert.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#29949) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Sziasztok!

Most vettem észre a minialkalmazásaimmal gondok vannak, az időjárás teljesen behülyült, megváltozott a jelzése, illetve nem is lehet átállítani semmire, valamint az árfolyamok 3 napja nem frissülnek. A win7-em eredeti, az internetem tökéletesen megy, bezártam újra megnyitottam őket, gép újraindítás is már volt de változatlan a helyzet. Itt van róla egy kép.

Valami ötlet?

(#29950) B-L-A-C-K válasza B-L-A-C-K (#29949) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Na most meg már jó lett, negyed óráig szarakodtam vele az előbb most meg magától megjavul...Így számomra rejtély mitől lehetett, de ha valaki tudja megoszthatja azért velem...

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.