Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29101) Micka21


Micka21
tag

kérdés, biztos előkerült már

meg lehet oldani hogy fekete-fehér árnyalatos képet mutasson a gép, windowsban vagy akár videókártya programban? (indel videókártya), kinyírnám a színeket, kiváncsi vagyok meddig tetetszene

(#29102) PumpkinSeed válasza Micka21 (#29101) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

[link]

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#29103) spiritex válasza WonderCSabo (#29096) üzenetére


spiritex
veterán

Erre gondolsz? Mert nekem megy szépen.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#29104) Micka21 válasza PumpkinSeed (#29102) üzenetére


Micka21
tag

én is ezzel a vidivel kezdtem a keresést, ugyan nem néztem végig , de szerintem ez a black &white játékról szól

(#29105) WonderCSabo válasza spiritex (#29103) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Billentyűzetkiosztás. Konkrétan angol billentyűzetkiosztással használok progikat, és szeretném, hogy a Win ezt megjegyezze.

(#29106) baboss


baboss
őstag

Lefotóztam a hiba okát.Így már tud valaki segíteni. :F

(#29107) Bandi821 válasza baboss (#29106) üzenetére


Bandi821
tag

nezd meg a blue screen view-el [link], hogy melyik file-t hianyolja

(#29108) baboss válasza Bandi821 (#29107) üzenetére


baboss
őstag

Megvan a program, de nem tudom hogy kel használni :F

(#29109) baboss


baboss
őstag

Telepítettem a magyar nyelvet,de így se jutottam előrébb.
Be kéne tallózni valamit :F

(#29110) baboss


baboss
őstag

Ezt találtam,de nálam teljesen üres a program nem tölt be semmit. :F
BlueScreenView nem igényel telepítést, vagy kiegészítő dll fájlokat. Annak érdekében, hogy elkezd használ ez, egyszerűen fuss a futtatható fájl - BlueScreenView.exe
Futtatása után BlueScreenView, akkor automatikusan ellenőrzi a MiniDump mappát, és megjeleníti az összes baleset részleteket a felső panelen.

(#29111) Tamás88 válasza Bandi821 (#29100) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Így van, kivéve ha van második példányod a telepítőből, mert akkor azt kell használnod.

(#29112) Bandi821 válasza baboss (#29110) üzenetére


Bandi821
tag

hat elvileg, ha elinditod, akkor felsorolja neked datum zerint a beallt bluescreeneket, barmelyikre rakattintasz, akkor alul latod, hogy melyik file-vel van a gondod. Annak a nevet kimasolod gugliba es elvileg ott rajosz, hogy mihez tartozik

(#29113) Bandi821 válasza Tamás88 (#29111) üzenetére


Bandi821
tag

sajnos nincs masodik peldanyom, csak ez es mindig kiall hibara. Az a durva, hogy az adott verzioju jatekhoz tartozo forum szerint masoknakal mukodik

(#29114) Tamás88 válasza Bandi821 (#29113) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

De nem ez a gond, hanem az, hogy sérült a lemez, így hiába indítod el, nem fogja lefutni, de még megpróbálhatod, hogy lemented a képfájlt, de ehhez célszerű egy dvd írót használni, mert annak erősebb a lézere. De ebben az esetben számíts arra, hogy lassan fog végezni.

(#29115) baboss válasza Bandi821 (#29112) üzenetére


baboss
őstag

Hát ez nem sorol fel semmit.Azért köszönöm. :R

(#29116) Blue Eagle válasza snowdog (#29076) üzenetére


Blue Eagle
őstag

PC Power gobjával, mint mindig. ;)

(#29117) Bandi821 válasza baboss (#29115) üzenetére


Bandi821
tag

ne add fel, ezt a kepet kene latnod es az also reszen van felsorolva a cucc

(#29118) Bandi821 válasza Tamás88 (#29114) üzenetére


Bandi821
tag

bocsanat, az elozo hozzaszolast ertettem felre, szoval nem lemezrol futtatom, hanem iso es Alcoho52-vel nyitom meg. Szoval serult lemez veszelye nem all fent

(#29119) Tamás88 válasza Bandi821 (#29118) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Akkor vagy csinálsz egy CRC ellenőrzést (fájl hiba ellenőrzés), vagy még egyszer beszerzed.

(#29120) randras válasza Bandi821 (#29118) üzenetére


randras
veterán

Gondolom megvetted a játékot.

(#29121) sziku69


sziku69
senior tag

Nos, egy héttel ezelőtt, adva volt ez a gép.

A hibajelensége az volt, hogy win7 telepítés elején, amikor a kijelölt telepítési partíció után továbbléptünk, hibaüzenetet dobott ki, mely szerint a rendszer lemez (100MB) hibás, vagy nem olvasható. Az MS oldalán le van írva a jelenség javítására szolgáló útmutató. Miután ezen is túl jutottam, elindult a telepítés. A win frissítéseket viszont már nem tudta végigcsinálni. Minduntalan újraindult a gép és konzisztencia gondokkal küzdött. A tápra vagy az érintkezőkre gyanakodtunk akkor. Szervízbe vittük a gépet, ahol négy napot éjszakázott. Csináltak már vele mindent, míg végül biost is frissítettek rajta. Ez úgy tűnik segített rajta. Már két napja hibátlanul működik.

Ezt csak azért írtam le, ha esetleg valakinek hasonló módon szállna el a rendszer, és úgy látja hogy a bios nem a legfrissebb, akkor próbálja meg elsőként a bios frissítést. (ha win frissítések nélkül stabilan megy a gép, csak akkor, win alól)

(#29122) baboss válasza Bandi821 (#29117) üzenetére


baboss
őstag

Nálam üres volt az ablak kékhalál és újraindítás után is.
Most raktam fel a WIN 7-et at AGILITY-ra.Idáig nincs semmi gond az élményindex is simán lefutott. :K Ha végeztem mindennel akkor kikötöm a gépről és visszarakom a REVOT a gépbe és megnézem WIN 8 alatt,hogy mit csinál. :U

(#29123) Lenry


Lenry
félisten

mi nyűgje lehet a Win7-nek, ha nem hagyja, hogy statikus IP címet állítsak be?
hiába állítom be, leokézás után ha újra megnyitom a párbeszédablakot, akkor megint DHCP-re van kapcsolva.

azért zavar, mert a router 1.100-tól 199-ig osztja a címeket, a Windows meg valamiért a 100-at kéri, ami sokszor már foglalt, ekkor meg IP ütközésre hisztizik.
beállítanám az 1.200-at, de az eredmény a fenti.
a legjobb az volt, amikor az ipconfig szerint két IP címem is volt egyszerre

a routert épp nem tudom konfigolni, úgyhogy azon kívül kell megoldani a problémát..

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#29124) brd válasza Lenry (#29123) üzenetére


brd
nagyúr

Van több hálókártyád? Ha nincs, parancssorba: netsh winsock reset, aztán netsh int ip reset %temp%\resetlog.txt, majd gép újraindít, és újrapróbál beállítani (a fenti parancsok után DHCP-s lesz az összes kártya beállítása). Ha több kártyád van, akkor nézd meg, hogy van-e valamelyiknél ilyen IP beállítva (bár ezt írja is, amikor leokézod, biztos feltűnt, ha ez történt), ilyenkor előfordulhat, hogy a másik (amelyiknél már be van ez állítva) kártya konfigja működik csak, ezért áll vissza DHCP-sre.

The only real valuable thing is intuition.

(#29125) Cors válasza wrox (#28992) üzenetére


Cors
tag

Igen látható a bioszban most is.

http//:kenesevas.hu - kovácsoltvas bútorok megrendelhetők

(#29126) spiritex válasza WonderCSabo (#29105) üzenetére


spiritex
veterán

Mert az adott programok indítása után mindig visszaáll a magyar bill.kiosztás? Miért nem törlöd a magyart, hogy csak az angol maradjon? Én ezt annak idején a QuarkXPress-el (ami csak angol nyelv mellett volt hajlandó elindulni) úgy oldottam meg XP alatt, hogy bár angol volt a nyelv a gépen, de magyar billentyűzetet rendeltem hozzá.

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#29127) Lenry válasza brd (#29124) üzenetére


Lenry
félisten

egy kártya van csak, mert egy Virtualboxos virtuális, de az le van tiltva.
a parancsokat kipróbálom, köszi :R

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#29128) utgyuru


utgyuru
aktív tag

Az miért van, hogy bekapcsolás után jó 10 percig semmi nem történik? Nem fagy le, egér mozog, hátteret váltogatja, de ennyi. Akármit próbálnék indítani, nem történik semmi. Még a feladatkezelőt se tudom megnyitni. Aztán utána egyszerre elindul minden, amire kattintottam, és utána normális.

(#29129) spiritex válasza utgyuru (#29128) üzenetére


spiritex
veterán

Mert valami vagy valamik beakadnak a startup-nál. Érdemes lenne CCleaner-rel kikapcsolni pár rendszerrel induló dolgot, ami tuti nem kell. Ha nem így, akkor meg az msconfig Startup rész alatt is ki lehet kapcsolgatni dolgokat, ill. a Folyamatok alatt is, persze csak miután elrejtetted a windows komponenseket, nehogy kárt tegyél.

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#29130) zitromz válasza PumpkinSeed (#28861) üzenetére


zitromz
tag

hali
kicsit késve de próbálok vmi okosságot hozzáfűzni én is a témához :)
én is megjavítottam a sajátomat/máshogyan mint ahogy te írtad,de kíváncsi vagyok neked is működne e/,ill hátha ez is segítő poszt lehet másoknak
na szal TV tuneres monitorral rendelkezem aminek az ébresztőjére(tv) szoktam is reggelente felkelni ami lehetett itt nálam a baj forrása több fronton is..
1. nem tudtam ténylegesen bejelentkezni mer vmelyik szakaszában mindig lefagyott a rendszer(a kép igazából) legtöbbször a jelszóbeírás után..
2. már egy ideje észrevettem de nem tudtam minek tulajdonítani h lassú a gépem/netem kb mint egy régen takarított/telepített win xp /pedig 7esem van, rendszeresen takarítom és nem mellesleg most raktam újra nemrég/
megoldás kulcsa nálam az volt h miután ébreszt a tv-m nem úgy nyomom be a gépet h a monitoron még a tv megy hanem szépen átváltok bootolás idejére a gépemre és voilaa zavartalan a bejelntkezés és villámgyors a gép :C
remélem vkinek segíthettem :D

[ Szerkesztve ]

(#29131) utgyuru válasza spiritex (#29129) üzenetére


utgyuru
aktív tag

Ez már megvolt.

(#29132) spiritex válasza utgyuru (#29131) üzenetére


spiritex
veterán

Ha a víruskergetőt kikapcsolod, de nem 10 percre vagy a következő újraindításig, hanem addig amíg te kézzel nem indítod újra. Illetve ha esetleg indul a skype-od a win-el, akkor azt is tiltsd le.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#29133) rvn_10


rvn_10
senior tag

Sziasztok!

Egyre több programra kapom ezt a hibaüzenetet. Olyanokra is amik eddig működtek. Nincs valami ötletetek, hogy mit lehetne tenni?

Leírás:
Stopped working

Probléma-aláírás:
Problémaesemény neve: APPCRASH
Application Name: fifaconfig.exe
Application Version: 1.0.0.0
Application Timestamp: 5025a01f
Fault Module Name: KERNELBASE.dll
Fault Module Version: 6.1.7601.18015
Fault Module Timestamp: 50b83c8a
Exception Code: e0434f4d
Exception Offset: 0000c41f
Operációs rendszer verziója: 6.1.7601.2.1.0.768.3
Területibeállítás-azonosító: 1038

Olvassa el online adatvédelmi nyilatkozatunkat:
http://go.microsoft.com/fwlink/?linkid=104288&clcid=0x040e

Ha nem érhető el az online adatvédelmi nyilatkozat, olvassa el az offline változatot:
C:\Windows\system32\hu-HU\erofflps.txt

Gigabyte B760M Gaming X, I5 13400, 2x16 DDR4 Corsair Vengeance 3600Mhz, NZTX Kraken X61, Sapphire Pulse RX 5600XT, EVGA Supernova G2 750W, Samsung 850 Evo 128Gb, WD Blue 1TB, Phanteks Enthoo Pro M Acrylic

(#29134) Lenry válasza rvn_10 (#29133) üzenetére


Lenry
félisten

hőmérsékletek Aida64-el, HDSentinel, Memtest, víruskergetés
így első körben

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#29135) Kcsabi válasza rvn_10 (#29133) üzenetére


Kcsabi
tag

Ezt találtam: FIFA 13 Bug Fixes
Ez egy FIFA demo amivel játszol? Vagy maga a játék, lehet nem eredeti és azért csinálja.
If you get the “APPCRASH” error select the fifaconfig.exe and FIFA 13 Demo.exe go to their Properties > Compatibility and select Win XP SP3 as compatibility mode.

[ Szerkesztve ]

(#29136) rvn_10 válasza Kcsabi (#29135) üzenetére


rvn_10
senior tag

Fullal játszom, próbáltam, ez nem jött össze, de nem csak a Fifa csinálja.

Gigabyte B760M Gaming X, I5 13400, 2x16 DDR4 Corsair Vengeance 3600Mhz, NZTX Kraken X61, Sapphire Pulse RX 5600XT, EVGA Supernova G2 750W, Samsung 850 Evo 128Gb, WD Blue 1TB, Phanteks Enthoo Pro M Acrylic

(#29137) Kcsabi válasza rvn_10 (#29136) üzenetére


Kcsabi
tag

Ment PÜ!

(#29138) Lenry válasza brd (#29124) üzenetére


Lenry
félisten

látszólag továbbra is DHCP-re áll vissza a dialógablak leokézás után, gyakorlatilag viszont azt az IP-t használja, amit beállítottam neki, így most jó :D

köszi

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#29139) WonderCSabo válasza spiritex (#29126) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Azért mert minden más progihoz a magyar kiosztást használom, ahogy most is amikor ezt a hszt írtam.

(#29140) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Sziasztok!

Beállítható az valahogy (akár segédprogrammal, akár registry trükközéssel), hogy 2 felhasználóhoz különböző kijelzőbeállítások legyenek? Az volna a lényeg, hogy van egy laptop, egy tévére kötve, és kellene egy user, aminek megnyitásakor automatikusan csak a laptop kijelzője aktív, de a TV-s userre való váltásnál csak a TV kijelzőjén jelenlenjen meg a kép. Próbáltam állítani különböző értékekre a 2 felhasználónál a monitorkezelést, de mindig felülírják egymást a beállítások.

Valakinek ötlet esetleg?

Köszi!

(#29141) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Haliho

Bocsi, hogy off a kérdés de a Windows Media Center topik nem túl élő, valamint a program a Win7 része. A kérdésem csak annyi lenne, hogy hol tudok a megtalált csatorna listán szerkeszteni?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#29142) Bandi821


Bandi821
tag

Sziasztok!

Egy korabbi hozzaszolasban mar irtam arrol, hogy a jatekok telepitese alatt a kov. hibauzenetet kapom: "An error occurred while unpacking: archive corrupted! Unarc.dll returned an error code: -7 Error: archive data corrupted (decompression fails)" Gugliban utananeztem es valahol irtak, hogy ezt memoria problema is okozhatja. Mivel ezt a Memteszt nevu programot nem sikerult hasznalnom, ezert a wondows 7 sajat memoria diagnosztikajat zavartam ra, ami eredmenykent azt irta ki hogy hibas a memoria. Most itt melyik memoriara gondol, a rendszermemoriara? De egyebkent hasit a gep, latja mind a 8 Gb memoriat, nem ertem. De az teny, hogy akrmelyik verziot szedem az adott jatekbol, mindegyik telepites, az adott hibauzenettel szal el.

(#29143) sfdrakex válasza Bandi821 (#29142) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Gondolom a 8 giga nem egyben van, próbáld meg hoyg kiveszed az egyik modult és úgy telepítesz, majd ha hiba van akkor tedd vissza vedd ki a másikat, de lehet az is elég ha átteszed másik slotba a memóriákat.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#29144) Lenry válasza Bandi821 (#29142) üzenetére


Lenry
félisten

igen, a rendszermemóriára, de mit nem értesz rajta?
attól, hogy hibás, attól még nem tűnik el.
ha defektet kap az autód, attól még nem tűnnek el a kerekeid...

a hibás azt jelenti, hogy a memória egy részére a gép bemásol egy 0-t, de 1-est olvas onnan ki, vagy fordítva.
ha még garanciális a cucc, akkor irány a bolt, és kicserélik.

és játékokból nem szedünk semmilyen verziót. egyféle változat van, amit a boltban megvehetsz...
III/10/10

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#29145) Bandi821 válasza sfdrakex (#29143) üzenetére


Bandi821
tag

ez jo, ezt kiprobalom, koszonom

(#29146) sfdrakex válasza Lenry (#29144) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Szedés alatt gondolom arról írt, hogy steamen már megvette az alap és a GOTY verziót is, le is tölti, de telepítéskor hibát dob a gép :D

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#29147) üszök válasza r3dsnake (#29140) üzenetére


üszök
őstag

Erre a kérdésre engem is érdekelne a válasz,csak abban a formában,hogy kölcsön akarom adni a gépem,és ha létrehozok egy fiókot,és abban elállítják a felbontásokat,betű méreteket az enyém meg marad e ha a saját fiókommal lépek be.?

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#29148) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Olyan problémám van, hogy néha ott marad a képernyőn néhány helyi menü. Tehát ha jobb egeret nyomok az asztalon és rákattintok a személyre szabásra, akkor az az egy csík ott marad kéken, vagy ha a tálcán bezárok egy alkalmazást, akkor az ablak bezárás szöveg szintén ott marad a következő újraindításig. Legújabb VGA driverek vannak fent, a konfig az adatlapomon található Notebook.

5let? :F

(#29149) randras válasza Vasinger! (#29148) üzenetére


randras
veterán

Anno mintha nekem egy alapos CCleaner pucolás megoldott volna valami hasonlót.

(#29150) blambun


blambun
tag

Sziasztok!

A következővel kapcsolatban szeretnék egy kis segítséget kérni. Van egy C partícióm 30 GB-tal, amin egy XP székel, meg egy D partícióm, ami természetesen szintén ntfs. Ez volt évekig, aztán munka miatt feltettem a D-re egy Ubuntu Linux-ot és most ez a dual boot rendszerem van.

Kérdésem az lenne, hogyha a C-t formáznám majd feltennék rá egy Win 7-et, az bántaná-e pl. a Linuxomat? Ugye korábban míg nem volt Linux, akkor csak a C-t leformáztam és minden ami a D-n addig volt, az érintetlen maradt. Nem tudom, ez a most D-n lévő másik rendszerrel is így lenne-e. Plusz ugyebár ilyenkor mindig ugyanazt az XP-t tettem vissza, most meg Win 7 menne C-re.

Ez fontos lenne, mert munkáim vannak a Linux alatt.

Köszi a választ! :)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.