Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30201) Visormail válasza myke01 (#30200) üzenetére


Visormail
addikt

Írd be rendszergazdai parancssorba: defrag c: /b /h /u /v
ha végzett akkor ezt: Rundll32.exe advapi32.dll,ProcessIdleTasks és várj amíg a vinyó abba nem hagyja a darálást.
Nem írtad hogy milyen vírusvédelmet tettél fel, soluto programmal meg lehet nézni mi mennyi ideig töltődik.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#30202) myke01 válasza Visormail (#30201) üzenetére


myke01
senior tag

Kösz ! Rápróbálok.
Avast free a virusvédelem.

(#30203) DS39 válasza myke01 (#30202) üzenetére


DS39
nagyúr

az Avast annak ellenére hogy mi van beállítva frissítési időnek, minden windows startkor ellenőrzi és ha kell frissíti az adatbázist. ez sajnos meglassíthatja az indulást.

(#30204) Csontikka válasza FZsolt15 (#30194) üzenetére


Csontikka
aktív tag

és ha a válasz igen, akkor a következő újraindításnál lefutó chkdsk talál hibát?
lefut újraindításkor a chkdsk?

ha nem akkor próbáld meg így kikényszeríteni:

cmd-t indítsd el rendszergazdaként, majd:

fsutil dirty set C:

aztán újraindítás, ha ezután sem fut le a chkdsk akkor ott valami nem kerek..

(#30205) rayoliviero


rayoliviero
veterán

Az alábbi a problémám:

Amikor a routerem, modemem és gépem teljesen áramtalanítva van, azután elindítva a gépet a Win 7 gyorsan betöltődik, de a routerek és modem ledjei addigra még nem világítanak mind, meg nem használatra készek. Akkor a Win próbál csatlakozni a nethez. Picivel utána a modem és router már használatra készen áll, világít minden ledjük, de a Win továbbra sem tud csatlakozni, felkiáltójelet tesz a hálózati kapcsolathoz. A jobb hibaelhárítás sem segít. Egyedül az segít, ha újraindítom a gépet a már használatra kész router és modem mellett. Vagy ha később úgy indítom el a gépet, amikor a modem és router már használatra kész állapotban van.

Régen ilyen probléma nem volt, ez csak nemrég jött elő. Régen teljesen áramtalanított állapotból, elindítva mindent csatlakozni tudott a nethez.

Mit tudnék ezzel csinálni? Emiatt az egész gépet nincs kedvem újrarakni...

(#30206) Poo válasza rayoliviero (#30205) üzenetére


Poo
aktív tag

Lan kártya driver frissítése és win frissítés esetleg segíthet.

Veszek eredeti tonereket,patronokat

(#30207) spiritex válasza rayoliviero (#30205) üzenetére


spiritex
veterán

Nekem régen az oldotta meg ezt a problémát, hogy Bios-ban letiltottam a hálókártyát, így elindítottam a gépet, majd újraindítottam és Bios-ban újra engedélyeztem a hálókártyát.

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#30208) rayoliviero válasza spiritex (#30207) üzenetére


rayoliviero
veterán

Na ez jó ötletnek tűnik, kipróbálom, köszi. :R

Poo: Mindkettő megvolt, sajnos egyik sem segített.

(#30209) rayoliviero válasza spiritex (#30207) üzenetére


rayoliviero
veterán

Kipróbáltam és segített! :) Nagyon köszönöm. :R

(#30210) potyi23


potyi23
senior tag

hi.van egy telefon mem kartyam ami tegnap olvashatatlan lett a telefonba.Ma retettem gepre,es allandoan formazni akarja,mert megvan serulve azt irja ki.Valahogy a fat tablat lehet javitani ? jolenne megmenteni az adataimat,, :W

(#30211) Poo válasza potyi23 (#30210) üzenetére


Poo
aktív tag

Próbáld meg a getdataback for fat-l visszanyerni az adatokat.

Veszek eredeti tonereket,patronokat

(#30212) spiritex válasza rayoliviero (#30209) üzenetére


spiritex
veterán

Hurrá! Nem gondoltam volna, hogy segíteni fog! :DDD De akkor nagyon örülök. :D

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#30213) rayoliviero válasza spiritex (#30212) üzenetére


rayoliviero
veterán

Hát még én, hogy örülök, így megmenekültem a Win telepítéstől. :D :R

#30214: Akkor különösen jól jártam.

[ Szerkesztve ]

(#30214) spiritex válasza rayoliviero (#30209) üzenetére


spiritex
veterán

Azt azért elmondanám, hogy hiába telepítetted volna újra a géped, hiába raktál volna bele másik hálókártyát, hiába próbáltad volna ki a "netsh winsock reset" parancsot, a sárga felkiáltójel továbbra is ott díszelgett volna.. Tapasztalatból mondom, mert kb. 4 hónapig szenvedtem evvel a hibával követve minden leírást a neten, és csak egy kósza ötlettől vezérelve (vagy sugallatra) próbáltam ki ezt a letiltásos dolgot.
Ja, és fogalmam sincs, hogy miért működik a dolog, de azóta megy szépen a net, mint előtte!

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#30215) FZsolt15 válasza Csontikka (#30204) üzenetére


FZsolt15
aktív tag

Beírtam, hogy Igen de nem történt semmi az újraindítás után.

Most beírtam ezt: fsutil dirty set C: -> A kötet (C: ) megváltozott., újra kapcsoltam de most se fut le. :(

Azért köszönöm a segítséget :R , lehet újra teszem majd a Windowst.

[ Szerkesztve ]

(#30216) Dusee


Dusee
őstag

üdv!
adott egy magyar win 7 starter x86, amire valahogy orosz nyelvet kéne varázsolnom.
megoldható ez?

(#30217) Dusee válasza Dusee (#30216) üzenetére


Dusee
őstag

úgy néz ki közben megtaláltam a megoldást, Vistalizator a program neve akit érdekel.

(#30218) Sub-ZeRo válasza myke01 (#30200) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nem igazán. Hát hdd tesztelőt, proci, memória stb. programokat kellene nézned. Mondjuk a fánkos-at, amit nem tudom hogy hívnak.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#30219) Kvazár


Kvazár
őstag

Sziasztok!

Az mitől lehet, ha az asztalon jobb egér gomb nyomásának hatására vagy 1 percig "homokórázik", mire lenyílik a kis ablak? :F

Eladó cuccaim: -

(#30220) #85154688


#85154688
törölt tag

Sziasztok...Ma miután bekapcsoltam a gépet és 20 percet neteztem egyszercsak megjelent ez az üzenet [link] ezt mi okozza?Ez valami hardverhiba lehet szerintetek?Köszi előre is... :) T-home netről van szó,csak modemem van,router nincs...

[ Szerkesztve ]

(#30221) #85154688


#85154688
törölt tag

4 hónappal ezelőtt volt egy pillanatnyi áramszünet miközben neteztem és ennek hatására újraindult a gépem.Ezt követően jelent meg legelőször ez az üzenet 4 hónapja...Most jelent meg másodszorra...A hardver hibát mindenképp szeretném kizárni...Szerintetek?

(#30222) hattrickuser válasza #85154688 (#30221) üzenetére


hattrickuser
tag

"A kapcsolatbontás ne legyen automatikus"-t kipipálod, majd a "kapcsolatban marad"-ra kattintasz, többet nem fogod látni ezt az ablakot.

Ismerős üzenet, még UPC-s korszakból. Nem Hardware hiba.

(#30223) rayoliviero válasza spiritex (#30212) üzenetére


rayoliviero
veterán

Sajnos most megint rossz. :( Nem tudom ez után mit csináljak vele.

(#30224) rgeorge válasza rayoliviero (#30223) üzenetére


rgeorge
addikt

Ilyenkor hálózat nincs (router weboldalt sem látod) vagy csak internet nincs? A PC hogy kap ip címet? Fix vagy DHCP?

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#30225) rayoliviero válasza rgeorge (#30224) üzenetére


rayoliviero
veterán

DHCP. Azt nem néztem, hogy a router weboldala bejön-e.
Egyszer amikor kijavíttattam a Windows-al a hibát, akkor valami olyasmit írt ki, hogy ip konfiguráció javítva.

Most beírtam ezt a parancsot és jó: netsh winsock reset

De lehet megint csak pillanatnyilag és utána ismét nem lesz jó.

(#30226) spiritex válasza rayoliviero (#30225) üzenetére


spiritex
veterán

Hátha a parancs segít...
Ha nem, akkor viszont meg kéne nézni a hálózati adatoknál, hogy milyen ip-t kapott a gép, ill. a dns szerverek címeit. Vagyis szerintem először most nézd meg, amikor jó, jegyezd meg, vagy printscreen-eld le, és majd hasonlítsd össze avval amikor rossz lesz.

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#30227) Peter Kiss


Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog

Sziasztok!

Van valamilyen mód arra, hogy távolról meg tudjam mondani, hogy egy alkalmazást (jelen esetben Microsoft Project és Visio) mikor indítottak el utoljára? Teljes Windows infrastruktúra van nálunk AD-val mindennel.

Köszi!

(#30228) rayoliviero válasza spiritex (#30226) üzenetére


rayoliviero
veterán

Ok, egyelőre jó, úgy néz ki lehet segített a parancs, de már nem merem elkiabálni.

(#30229) spiritex válasza rayoliviero (#30228) üzenetére


spiritex
veterán

Ok, de azért szerintem mentsd le a Hálózati- és Megosztási központ / Helyi kapcsolat / Részletek alatt található adatokat.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#30230) rgeorge válasza rayoliviero (#30228) üzenetére


rgeorge
addikt

Ha DHCP a cucc, akkor simán lehet, hogy ha router nem áll fel időben, akkor nem ad IP-t a PC-nek. Ha fix ip-re állítod a PC-t, akkor ilyen nem lehet. Az első esetben egy ipconfig /renew segíthet, vagy egy kábel ki/be. Ha legközelebb előfordul, akkor nézd meg, milyen IP-t kapott a hálókártya.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#30231) rayoliviero válasza rgeorge (#30230) üzenetére


rayoliviero
veterán

Ok, most jó amúgy, kicsit várni kell még eltűnik a felkiáltójel, de feláll végül magától.

(#30232) Csontikka válasza Peter Kiss (#30227) üzenetére


Csontikka
aktív tag

Szia,

3 ötletem lenne erre

1,
Kimásolnám valahova logon scriptbel az office recent files mappáját, majd az ott levő linkeket kielemezném valami script-el, ebből nagyjából már belőhető lenne, hogy ki az aki sosem használja.

2.
Írsz egy háttéralkalmazást ami szintén logonscriptből megfut a háttérben és időnként kilogolja valahova, ha van a taskok között van e visio vagy project.

3,
(vagy valamilyen script-el bekapcsolni a klienseken a naplózást ezekre a file-okra vonatkozóan az adott usereknek.)
(manuálisan jobb fül az .exe-n tulajdonságok/biztonság/speciális/naplózás...) és utána az eseménynaplóból lehetne valahogy kibányászni az adatokat.

kb ilyen sorrendben próbálkoznék...

Az elsőnél van esély rá, hogy a múltról is képet kapsz, a második kettőnél értelemszerűen nincs.

(#30233) Csontikka válasza Csontikka (#30232) üzenetére


Csontikka
aktív tag

vagy szerintem még a applocker-rel is lehet ilyet naplóztatni, de ennek olvass után az alkalmazásvezérlési házirendek között!

(#30234) Wannabeapro


Wannabeapro
tag

Sziasztok,

64 bites windows 7-t használok és pár napon belül új alaplap (CPU és RAM is) kerül a gépembe.

Fontos lenne majd újra telepíteni a windowst ?
(Mert ha nem muszáj, akkor ezt kihagynám.)

(#30235) rayoliviero válasza Wannabeapro (#30234) üzenetére


rayoliviero
veterán

Új alaplap esetén én újra telepíteném mindenképpen.

(#30236) Csontikka válasza Wannabeapro (#30234) üzenetére


Csontikka
aktív tag

Szia,

sokkal tisztább ha újratelepíted, ha csak nem valami nagyon hasonló vasat raksz alá. De minimum egy sysprep-et csinálnék mindenképp a helyedben...

(Egyébként nyilván nem 2 napra tervezed használni a rendszert gondolom, így bőven megéri a fáradtságot a rendszer teljes újratelepítése!)

[ Szerkesztve ]

(#30237) flash-


flash-
veterán

van egy régebbi notebook de a win7 azért egész szépen fut rajta

mit gondoltok általánosságban mi mondható el amin fut a win7 azon elvileg a win8 még jobban fut?
mert a hivatalos specifikációja a win8nak azt írja hogy nem indít el annyi erőforrást,gyorsabb,jobb..
szóval vélemény erről?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#30238) üszök válasza flash- (#30237) üzenetére


üszök
őstag

Több embertől is hallottam már én is ezt,hogy régi gépeken hibátlanul fut a 8-as.
Nekem is mintha kevesebb erőforrást használna a 8-as az asztali gépen. Pedig az sem mai darab.

[ Szerkesztve ]

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#30239) kororo válasza flash- (#30237) üzenetére


kororo
tag

Hétéves,meggyötört laptopomon érzésre "olajozottabban" fut,mint a Win7.Minden drivert feltett,de érdemes azért a legfrissebbeket levadászni.Adobe flash fagyás előfordul,de ritkábban,mint az előzőn.Üdv!

in gold,we trust

(#30240) flash- válasza kororo (#30239) üzenetére


flash-
veterán

köszi a tippeket de gondolom windows 8nak is kell minimum 4gb ram..

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#30241) kororo válasza flash- (#30240) üzenetére


kororo
tag

64bitesnél jó,ha van ennyi ram,érdemes bővíteni!

in gold,we trust

(#30242) Wannabeapro válasza rayoliviero (#30235) üzenetére


Wannabeapro
tag

És akkor már egyből, első indításra bootból mehet is a telepítés?

[ Szerkesztve ]

(#30243) hattrickuser válasza brd (#30175) üzenetére


hattrickuser
tag

Köszönöm a választ! Bocsánat a késői reakcióért, de nem nekem címezted, és csak most vettem észre :D

Kipróbáltam, és nem működik.

Rendszergazdaként futtatva ez a sor:
wmic process where name="nfsw.exe" CALL setpriority 128

Normál Prioritás marad rendszer újraindítás után is. Mi lehet a gond? Az eredeti probléma, hogy ne kelljen visszakeresni: [link]

(#30244) westcoastog


westcoastog
veterán

Volna egy laptop, konfig mindegy, nemrég újratelepítette valami szaki, most meg én telepíteném újra, de partícióknál azt írja:
"A Windows nem telepíthető erre a lemezre. A kijelölt lemez MBR partíciós táblát tartalmaz. Az EFI-alapú rendszerekben a Windows csak a GPT-lemezekre telepíthető."

Na eddig nem volt ilyen, mert már nem egyszer telepítettem újra, az előző emberke aki kezelésbe vette win7 professionalt rakott rá, meg hogy mit állítgatott azt nem tudom....

[ Szerkesztve ]

(#30245) brd válasza hattrickuser (#30243) üzenetére


brd
nagyúr

Ez egyszer átállítja, amikor lefuttatod. Ha újra elindítod a programot, akkor újra az alapprioritást kapja, és megint át kellene állítani ezzel a sorral. Az is lehet gond, hogy az adott program magának állítja a prioritását (sokszor ráadásul beállíthatatlanul), ez elég ritka, és ritka gusztustalan megoldás, de sajnos ilyet is láttam már. Ekkor tényleg csak külső programmal tudod megoldani, és akkor sem lesz tökéletes.

The only real valuable thing is intuition.

(#30246) hattrickuser válasza brd (#30245) üzenetére


hattrickuser
tag

Az a baj, hogy már elsőre se állítja át. Akkor elképzelhető, hogy ennél a programnál csak külső programmal tudom megoldani? Végülis az megoldja, de csak ezért "tartani" egy programot hogy egy másikat magas prioritással indítson. Mondjuk Freeware, tehát nem gond, de reménykedem hogy máshogy is meg tudom oldani.

(#30247) westcoastog válasza westcoastog (#30244) üzenetére


westcoastog
veterán

Már megvan, uefi bootot kinyomtam biosban, meg indításkor boot menüből(f12) kiválasztottam a sata odd-t és kész..

(#30248) havri1


havri1
félisten

Sziasztok!

~1 év után visszatértem w8 -ról w7-re, és pár dolog nem megy.
Eddig a megosztásoknál (w8) úgy kellett, hogy megosztottam a vendég fióknak is, így jelszó nélkül lanon simán lehetett böngészni a megosztások között.
Ezt megcsináltam w7 alatt is, működik is ezzel nincsen baj, de indulásnál így megjelenik a felhasználóváltás. Na ezt szeretném eltüntetni, tehát arra lenne szükségem, hogy egyből az 1 user (rendszergazda joggal) lépjen be, és induljon el a gép. Megoldható ez valahogy?

:R

havri

(#30249) Poo válasza havri1 (#30248) üzenetére


Poo
aktív tag

Persze,

start/futtatás/control userpasswords2 majd enter és feljön egy ablak majd az első fülön válasz ki azt az usert akivel automatikusan be szeretnél jelentkezni és vedd ki a pipát fentről ahol azt írja hogy "a számítógép használatához.....megadni" és restart.ha nincs jelszavad akkor nem kell beírni majd semmit amikor kérdezi ha van nyilván kitölteni.

Veszek eredeti tonereket,patronokat

(#30250) havri1 válasza Poo (#30249) üzenetére


havri1
félisten

Működik, köszi!

havri

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.