Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30551) DS39 válasza Kiki18 (#30549) üzenetére


DS39
nagyúr

az az írásvédett jelzés azt jelenti hogy vannak fájlok amik védettek és amik nem a mappában. (ha konkrétan minden védett lenne pipa lenne benne)

de a te eseteben nem ez lesz szerintem a probléma, hanem az UAC, nem enged a rendszer meghajtóra írja.
indítsd a programot rendszergazdai jogosultságokkal, akkor fog tudni írni a meghajtóra.

(#30552) @matthew@ válasza Visormail (#30550) üzenetére


@matthew@
őstag

Azt próbáltam először, mielőtt írtam volna, de nem hozott létre parancsikont, még1x megpróbáltam de semmi, ezért is kérdeztem, de az lenne a legkézenfekvőbb de vmiért nem ment :(

Matthew 24:42

(#30553) @matthew@ válasza @matthew@ (#30552) üzenetére


@matthew@
őstag

Szerkeszteni már nem tudtam, de :W
Csak vak voltam és egy Chrome parancsikont tett ki, de meg is csinálta egyből a hivatkozást, azért köszi a helpet mindenkinek!

Matthew 24:42

(#30554) xenom0rph


xenom0rph
őstag

Sziasztok!

VAn nekem egy WindowsImageBackup-om. És azt szeretném kérdezni, hogy akkor ez most hogyan is működik? Olyan visszaállítást csinál mintha leformázná az egész C// meghajtót vagy csak letörli ami nem illik a képbe? :F Remélem értitek ,hogy mit akarnék kérdezni.. Mert nekem ez úgy lenne, jó ha mindent lepucol ,és mintha egy zsír új rendszert raknék fel. (A mentés is így készült, csak néhány alapvető program meg telepítésre került! )

halahala

(#30555) vlevi válasza xenom0rph (#30554) üzenetére


vlevi
nagyúr

Igen, az formaz, es ugy megy vissza. Egy pomtosan ugyanakkora particiot fog letrehozni a lemezen, mint amekkora a backup keszitesekor volt.

(#30556) xenom0rph válasza vlevi (#30555) üzenetére


xenom0rph
őstag

Na ez jó hír! De ugye a D-t hagyja?

halahala

(#30557) vlevi válasza xenom0rph (#30556) üzenetére


vlevi
nagyúr

Azt nem tudom, nem próbáltam.
Én nem merném megkockáztatni...
Azt tudom, hogy visszaállításkor van valamilyen opció a formázással kapcsolatban.
Amúgy a D az egy másik HDD, vagy ugyanazon van, csak másik partíció?
Mert ha másik HDD, akkor le kell húzni a SATA kábelt, az a tuti, de ha ugyanaz a meghajtó, akkor lehet, hogy nem is fog menni a visszaállítás, mintha korábban ezzel szívtunk volna, hogy ilyenkor, ha egy maghajtó több partíciójából csak egy volt mentve, akkor azhiszem nem sikerült a windowsnak a visszaállítás.

(#30558) littleNorbi


littleNorbi
aktív tag

Helló! Hogy tudom eltüntetni ezt a bejelentkezési ablakot indításkor? Nincs jelszavam se, csak egyszer megjelent.

(#30559) xenom0rph válasza vlevi (#30557) üzenetére


xenom0rph
őstag

Egy winchester ami ketté van partícionálva. De majd este kipróbálom, hogy sikerül e.

halahala

(#30560) DS39 válasza xenom0rph (#30559) üzenetére


DS39
nagyúr

itt van egy leírás erről, képekkel. hátha segít. :)

kereshetőséghez: rendszer visszaállítás lemezkép restore backup system image

[ Szerkesztve ]

(#30561) Mustármag


Mustármag
őstag

Sziasztok

Lenne egy kérdésem, döglődik a winchesterem, vettem egy újat, de elég friss a rendszer nem szeretnék új rendszert installálni. Van rá mód hogy a régi rendszerem 1/1ben átkerüljön az új winyóra??

(#30562) vlevi válasza Mustármag (#30561) üzenetére


vlevi
nagyúr

Easeus todo backup, vagy a partition master. Azthiszem a backup lesz az, amiben van disk clone.
Macirumot is szokták ajánlani, de azt nem ismerem, ezért csak az easeusról tudok nyilatkozni, néhány hete próbáltuk, 500-as vinyóról költöztem át 250-es SSD-re tökéletesen megcsinálta.
Ebből következik, hogy klónozás közben partíció átméretezésre is képes, hogyha szűkében lennél a helynek valahol, akkor a klónozással együtt ezt is megteheted.

(#30563) h.palee


h.palee
csendes tag

hello,

egy ideje az eredeti Win 7 HP-s Lenovo Y580-as gépemen a Windows-Explorer baloldali gyors-sávja megzakkan. Semmit nem változtattam, ez csak úgy jött. A megzakannás abból áll, hogy ebben a sávban csak a föcímek maradnak meg, az alcímeket elö sem lehet hívni, fent fut a zöld csík végtelenítve, mintha keresne valamit, alapjában véve lassú gép látszatát kelti. Pedig nem az. A legerösebb konfig ebböl a gépböl. És ezt csak ebben a gyári fájlkezelöben csinálja, minden más pöpec, ahogy illik.
Vírusírtó: Eset Smart 6, nem jelez semmit. Reinstall (pontosabban a lenovo gyári recovery-je, Werkszustandba). Egy darabig ment minden szépen rendben, majd újra. Pedig amit közben telepítettem/átmásoltam, mind megbízható forrásból származik, magam is ellenöríztem. És úgy alapvetöen semmi összefüggést nem látok ezek, és a probléma között.
Izgalmas: ki/bejelentkezéssel egy idöre megint helyreáll a rend.
Most abban bízom, hogy ez vmi microsoft fejlesztli bénaság, amit a következö update-ekben majd javítanak.

Találkozott vki hasonlóval?

(#30564) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Sziasztok!

Találkoztatok már ilyen hibával? Frissen telepített rendszer, Office és Comodo Internet Security gond nélkül feltelepült, viszont a Counter Strike: Source lemezről nem akar menni. (Jobb klikk, megnyitás új lapon.)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#30565) Mustármag válasza vlevi (#30562) üzenetére


Mustármag
őstag

Köszönöm a segítséget :R
Az Easeus-al nem sikerült, nem akart be bootolni a rendszer, de a Macrium-al sikerrel jártam! :D

(#30566) @matthew@ válasza littleNorbi (#30558) üzenetére


@matthew@
őstag

Így

Matthew 24:42

(#30567) nap


nap
addikt

Win7 prof random időnként eldobja a hálózati kapcsolatot. Egy letiltás/engedélyezés után megint megy.
Az energiagazdálkodást letiltottam, eszközkezelőből eltávolítottam, újratelepítettem, még mindig csinálja.
Asztali gép, fix ip, switchen keresztül állandó internetkapcsolat.

Mi lehet a megoldás?

[ Szerkesztve ]

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#30568) BigManus válasza Bjørgersson (#30564) üzenetére


BigManus
addikt

Szia!

Elvileg a Comodo zavarja be... Volt másnál is hasonló hiba.

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#30569) littleNorbi válasza @matthew@ (#30566) üzenetére


littleNorbi
aktív tag

Köszönöm. Azt hittem, hogy olyan könnyen el lehet távolítani, mint az XP-n.

(#30570) Bjørgersson válasza BigManus (#30568) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Köszönöm! Egyik ismerősömmel végül mi is erre jutottunk, hogy valószínűleg a Comodo lesz a hibás.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#30571) starpeter


starpeter
senior tag

Sziasztok

valamiért nagyon lassú a gép (miközben írok nektek akkor szólalt meg a kis zene ,hogy bekapcsoltam [win7])
tudnátok tippeket adni ,hogy hogyan gyorsítsam fel? Illetve miért lassúlt le a gépem?

[ Szerkesztve ]

(#30572) King Unique válasza starpeter (#30571) üzenetére


King Unique
titán

Azért egy így karcsú infó, több kéne ahhoz, h bárki is segíteni tudjon...oprendszer eredeti, csak boot lassú, v alapban utána is, milyen folyamatok futnak háttérben, vinyó ok benne nem döglődik, nem kapott be vmi vírust, v akár éppen nem vírusírtó akaszt, windows update megy :F

[ Szerkesztve ]

(#30575) Vanir


Vanir
veterán

Üdv! Felraktam egy Diablo 2-t, és nem indult el (szokásos régi játék-szindróma). Rátettem az összes kompatibilitási funkciót, és azóta így néznek ki a mappáim:

Erre mi lehet a megoldás?

[ Szerkesztve ]

(#30579) DS39 válasza starpeter (#30578) üzenetére


DS39
nagyúr

olvasni és értelmezni nem tudsz? csak kérdezgetni?

törölni magad nem tudod, moderátor tudja törölni.

gyk: az "Ide" szó kispx hsz-ében egy link, kattints rá.

[ Szerkesztve ]

(#30581) spiritex válasza starpeter (#30578) üzenetére


spiritex
veterán

Talán ez alapján menni fog. Kattints az "ez" szóra. Azután pedig, hogy ezt elolvastad kattints arra, amit előttem linkeltek neked.
De pl. úgy, hogy: "Kedves Moderátor! Töröltetni szeretném a ... hozzászólásomat."

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#30587) Locsi


Locsi
senior tag

Sziasztok.

Egy mappánál mivel tudom megnézni, hogy melyik alkalmazás hozta létre? Van egy mappám amit nem használok, letörlöm, de újra létrehozza valami.

Üdv, Locsi.

(#30588) ledgeri


ledgeri
nagyúr

remélem valaki így éjféltájt tud adni valami használható infót:

Magic iso-t használok mountolásra. Valamit akartam volna megnézni általa, de nem jelenített meg egyetlen általa generált meghajtót sem a rendszer, gondoltam újraindítom a gépet, hátha valami csak összeakadt.

Nem akart leállni SSD-n a rendszer 3 perc után sem, mikor kb 40-60 másodperc alatt végez általában, reset:
Újraindításkor (normálisan) hibaüzenettel kezd, hogy, rosszul lett leállítva a rendszer, normális indításra katt:
az alapból 1 másodperc alatt eltűnő, összeállt Windows logó megint áll (pontosabban mozgolódik picit, mint ahogy szokott, szóval nem lefagy, csak megáll a boot) 2-3 percig várok, és semmi egyéb nem történik, reset:
-Ha a rendszerjavításra megyek visszaáll egy korábbi időpontra, de leállításnál megint problémázik (kezdi előről..), a Magic iso-t nem tudom törölni, mert visszaálltunk egy korábbi időpontra, de már az uninstal valahogy kidob, mert nem találja a türlendők listáját;
- Ha a csökkentett módot szeretném kiválasztani akkor az első (hibás leállítás utáni) lehetőségnél megáll egy fájlnál; a második (hibás indítás) után meg nincs az opciók között; a harmadik indulásnál meg nem veszi be az F8-at.

Most tervek szerint lemegy agy Ccleaner, Egy virusírtás, meg egy SuperAntySpyware, hátha találnak avalamit...

Egyéb ötletem meg nincs.. (Csak egy többlépcsős újratelepítési mizéria...)

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#30589) vgyuri válasza ledgeri (#30588) üzenetére


vgyuri
őstag

Telepítsd fel újra a magic iso-t, utána el tudod távolítani. Daemon Tools Free-t próbáld ki.

(#30590) ledgeri válasza vgyuri (#30589) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Próbáltam, még egyszer korábban is, de mivel van a mappában, szinte minden amit telepítene, lefagy a telepítő (nem válaszol). (és azért most írok, mert amint elküldtem az előzőt a mozillám sem válaszolt (ment mellette a vírusírtó...))

Megpróbáltam újból de úgy, hogy lomtárba raktam a cuccokat, megint ugyanaz.... mos lomtárból is ürítem..

[ Szerkesztve ]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#30591) vgyuri válasza ledgeri (#30590) üzenetére


vgyuri
őstag

Próbáld meg másik mappába telepíteni. Ideiglenesen leállíthatnád a vírusirtót, lehet az zavar be. Esetleg vinyó vagy memória hiba? Hd sentinel és Memtest megmutatja, ha ez a gond.

[ Szerkesztve ]

(#30592) Torry


Torry
addikt

Sziasztok!

Hogyan tudnám ellenőrizni, hogy egy bootolható pendrive-ra feltett win7 telepito fájlai rendben vannak-e?
Tegnap havernál belefutottunk egy ilyen hibába és nem szeretnék mégegyszer.

Köszkösz!

(#30593) Kcsabi válasza ledgeri (#30588) üzenetére


Kcsabi
tag

Én nem rakosgatnák Magic iso meghajtókat a gépre, így járhatsz.
Pillanatok alatt kibontja az ISO-kat egy mappába, miért nem ezt a funkcióját használod.
Biztonságosabb, játékot telepíteni is lehet így.

(#30594) Kcsabi válasza ledgeri (#30590) üzenetére


Kcsabi
tag

Manuálisan töröld a mappából a régi fájlokat, regisztrációs bejegyzéseket is töröld, ha megtalálod.
Eszközkezelőből is próbáld meg törölni a létrehozott meghajtót.
Utána szerintem már felmegy újból a progi.

(#30595) Visormail


Visormail
addikt

Na sikerült kideríteniük hogy melyik frissítés volt ami némelyik gépen hibát okozott.
Alkalmazások nem indulnak és 0xc0000005 hibaüzenetet adnak

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#30596) nap válasza nap (#30567) üzenetére


nap
addikt

#30567 valaki?

[ Szerkesztve ]

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#30597) Repsol600


Repsol600
addikt

Sziasztok!

Lenne egy olyan gondom, hogy Paragon Backup-al állítottam vissza egy rendszert egy másik vinyóra, viszont először az én C meghajtómra kezdte visszaállítani. Működik a rendszerem viszont indításnál, Win 7 logó előtt 2 db Windows 7 jön be amiből az egyik ugye hibás. Kérdésem hogy tudnám eltávolítani azt onnan?

(#30598) BigManus válasza Repsol600 (#30597) üzenetére


BigManus
addikt

Szia!

Nézd meg a képet.
Alapértelmezett operációs rendszernél az legyen kiválasztva amelyiket használni szeretnéd.
Rendszerek listájának megjelenítése opcióból vedd ki a pipát.
Ez, CSAK eltünteti indításnál, hogy ne legyen zavaró a két választási opciót.

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#30599) ledgeri válasza vgyuri (#30591) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Az első próbálkozásnál nem figyeltem, és az alaphelyére ment a telepítés, közben én máshova telepítettem korábban, szóval ez kilőve. HDS -minden rendben, Memória nem gondoltam, hogy az lenne a hiba...

(#30593) Kcsabi Miben véled rosszabbnak, a kicsomagoláshoz képest a meghajtó-csatolást? Miben lenne biztonságosabb?
(#30594) Kcsabi Töröltem én, még lomtárból is, csak nem úgy áált le a gép, ahogy kellett volna, és legközelebbi inditáskor megint visszakerült minden mivel a korábbi visszaállító-pontnál még ott volt...
Hol kéne keresni regisztrációs bejegyzéseket ? Pont az volt a lényeg, hogy már nem hozott létre meghajtót, így hiába kerestem volna azt...

A megoldást az hozta, hogy amit mountoltam az egy kisebb partición volt, így azt törölve, lomtárból is eltávolítva, meg CCleannel az üres helyet átírva el tudtam tűntetni, majd a MISO-t is töröltm, és akkor leállítottam, majd most indítottam, és úgy tünik jó...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#30600) Repsol600 válasza BigManus (#30598) üzenetére


Repsol600
addikt

Ezt tudtam, de ez nem távolítja el ahogy írtad is... akkor csak formázás / újratelepítés segíthet ugye? :F

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.