Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29651) Clemi


Clemi
veterán

Sziasztok!

Megint kérdezek, hátha....

Van még egy április óta ismétlődő hiba a naplóban. A schema.dat beállítás struktúra sérülése:

Erről a könyvtárról van szó:

Ez pedig a napló:

Valaki tudja esetleg ez milyen állomány, és mire jó? A Google a barátom de sajna nem segített, legalábbis én nem találtam meg a választ.

(#29652) NEMO1968 válasza Bogyó bá' (#29636) üzenetére


NEMO1968
őstag

Szia!
USB egeret használsz?
Próbáltad már másik egérrel?
Touchpaddal jó?
Ha egeret használsz,BIOS-ban vagy valahol egy bill.kombinációval tiltsd le a touchpadot.
Megpróbálhatod a drivereket is újratelepíteni.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#29653) Bogyó bá' válasza NEMO1968 (#29652) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Asztali erőgép, nem noti: nincs touchpad...
Másik egérrel próbáltam, ugyanaz (USB-s)
Drivereket újra telepítem azonnal, erre nem is gondoltam. Köszi!

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#29654) Bogyó bá' válasza Bogyó bá' (#29653) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Úgy tűnik, megoldódott! Köszönöm szépen! :R

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#29655) NEMO1968 válasza Bogyó bá' (#29653) üzenetére


NEMO1968
őstag

Ja bocs,akkor kicsit eltévedtem a topicot illetően.
Előtte még egy notisban voltam:-D.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#29657) xcds válasza krealon (#29649) üzenetére


xcds
őstag

Á, köszi. Így már értem. :)

(#29658) sanyek2


sanyek2
senior tag

Sziasztok!

4GB rendszermemória mellé ha bepakolok további 2-t akkor újra kell telepíteni a gépet, vagy sem? :)

(#29659) Bogyó bá' válasza sanyek2 (#29658) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Nem kell. Ugye 64 bites a W7?

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#29660) zitromz válasza sanyek2 (#29658) üzenetére


zitromz
tag

Szia!
Én nem vagyok nagy guru,de én is raktam bele 2+2őt anno és rögtön felismerte,újratelepítés tuti nem kell hozzá :)

(#29661) sanyek2 válasza Bogyó bá' (#29659) üzenetére


sanyek2
senior tag

Igen, 64-es.
Azért tettem fel a kérdést, mert régen valamibe belebuktam, hogy, "ja, majd megeszi a rendszer" aztán nesze nekem, rendszer újratelepítés kellett hozzá. Nem emlékszem hogy mi volt az.

(#29662) psg5


psg5
veterán

Sziasztok!

Régen xp-n használtunk skineket, akkor ez egy idő után a gépet lassította és akadt pár dologgal.
Win 7-nél is így van ez vagy már sokkal "barátságosabb"?

Ha bátran lehet használni, akkor honnan lehetne olyan linuxos tálcás 3d-s témát tölteni? Telepítés menete?

F.K.T.

(#29663) PumpkinSeed válasza psg5 (#29662) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Itt tudnak segíteni. :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#29664) psg5 válasza PumpkinSeed (#29663) üzenetére


psg5
veterán

Thx.

F.K.T.

(#29665) dodopek


dodopek
addikt

Kiterjedésben(hogy hány Gb foglal a HDD-n), és rendszerigényben van különbség pl a home premium, és az ultimate közt?

(#29666) PumpkinSeed válasza dodopek (#29665) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Szvsz van, mivel az Ultimate több kiegészítő elemet tartalmaz. :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#29667) dodopek válasza PumpkinSeed (#29666) üzenetére


dodopek
addikt

Számottevő?

(#29668) PumpkinSeed válasza dodopek (#29667) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Mekkora tárkapacitásról lenne szó, és miket használnál az Ultimate-ből amiért megérné azt választani? :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#29669) BoneDragon


BoneDragon
veterán

Sziasztok! Van esetleg egy jó kis leírás arról milyen progikat lehet kilőni windows indulásnál vagy használat közben? Feleslegesen ne zabálja a sok memóriát ha nem szükséges! Köszönöm :R

(#29670) PumpkinSeed válasza BoneDragon (#29669) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

:)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#29671) BoneDragon válasza PumpkinSeed (#29670) üzenetére


BoneDragon
veterán

? :B

(#29672) hucsikoi válasza BoneDragon (#29671) üzenetére


hucsikoi
aktív tag

Katt a mosolygó arcocskára. :K

[ Szerkesztve ]

(#29673) PumpkinSeed válasza hucsikoi (#29672) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Most erősen elgondolkoztam azon, hogy mikor írtam én ezt... :DD

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#29674) BoneDragon válasza hucsikoi (#29672) üzenetére


BoneDragon
veterán

Ja hogy az link volt, köszönöm! :C

(#29675) hucsikoi válasza PumpkinSeed (#29673) üzenetére


hucsikoi
aktív tag

Most, hogy jobban megnézem, engem is meglep a hasonlóság. :DDD

BoneDragon: Igazán nincs mit. :R

(#29676) ro_bert17


ro_bert17
őstag

Sziasztok!
A notebookomon ssd-n 64bites W7 prof.-t használok 2,5 éve.
Egy alkalmazást úgy szoktam elindítani, hogy start gomb, majd elkezdem beírni, stb. Pl. internet explorernél elkezdem, hogy ex, és abban a pillanatban ütöm az entert. Az ssd-nek hála már ott is az ablak. Viszont az utóbbi pár napban, elég lassan találja meg a w7 a kívánt alkalmazást. Nem vészes, de lassabbnak érzem mint előtte. Az indexelés, superfetch kikapcsolva, prefetech tiltva.
Lehet ezzel kezdeni valamit?

(#29677) dodopek válasza PumpkinSeed (#29668) üzenetére


dodopek
addikt

Kb 30-40 Gb-t szánok C meghajtónak, jelenleg 1, később 2gb ram mellett. Igazából szerintem semmi pluszt nem fogok használni, ami az Ultimate-ben benne lenne, a Home-ban pedig nem...

(#29678) Bogyó bá' válasza dodopek (#29677) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Még a 2GB ram is igen necces, az 1 meg használhatatlanul lassú és nyomorúságos lesz. Szerintem...

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#29679) PumpkinSeed válasza dodopek (#29677) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Szerintem akkor egy 32 bites Home Premium és szerintem inkább 50GB-ot adj neki. :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#29680) vlevi válasza dodopek (#29677) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ket giga erosen ajanlott. Es az egynel tobb processzormag is.
Es, hacsak nem vagy kulonlegesenszukeben tarhelynek, en adnek neki 50-60g helyet is, hogy kesobb se kelljen cipokanallal bepaszirozni a rendszert a helyere. Kicsit nem figyelsz ra, es 45-50g kornyekere gyorsan meghizik.

[ Szerkesztve ]

(#29681) Kezdő vagyok


Kezdő vagyok
őstag

Sziasztok!
Kidobtam egy csomó fájlt a kukába,és amikor belenéztem,az egyik,amelyiket énszerintem kidobtam,nem volt benne.
Elképzelhető,hogy akkora volt a fájlok mérete,hogy nem fért el a kukában mind,és valamelyiket egyből törölt?

Rákérdezés nélkül?

Windows 7 Prof.64 bit-em van.

Egyszerre dobtam ki mindet a kukába.
Másik topicban nem kaptam rá választ.

(#29682) föccer válasza Kezdő vagyok (#29681) üzenetére


föccer
nagyúr

Igen, elképzelhető. Keress valami portable undeleter programot, másold ki egy pendrivera és onnan futtasd. Hátha megtalálja.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#29683) Kcsabi


Kcsabi
tag

Érdekes dolgot tapasztaltam egy ismerősöm gépén.
Win 7-et használ, két felhasználó van a gépen, eddig bejelentkezési képernyő, ott volt rajta a két felhasználó és belépett abba, amelyikbe akart, nem volt jelszó meg semmi.
Most az egyik felhasználó neve rajta a bejelentkezésin, de a másik nincs.
Helyette egy üres négyzet és alatta "MÁS FELHASZNÁLÓ" jelent meg, melyre rákattintva egy felhasználó és jelszó kérő lap jelenik meg.
Jelszó nincs, a felhasználót beírva be tud lépni.
Ha kijelentkezik, akkor a másiknál kell beírni a felhasználót, mert ott tűnik el és feljön ez a "MÁS FELHASZNÁLÓ"
Ezt a változást mi okozta?

[ Szerkesztve ]

(#29684) NEMO1968


NEMO1968
őstag

Sziasztok!
Van arra valami megoldás,hogy telepítés,beállítgatás után elrejtsek partíciókat,esetleg a vezérlőpult bizonyos elemeit?
Vagy az is elég lenne,ha valami jelszóval tudnám védeni.
Egy gyerek használja a gépet,és sokszor nem tudja mit hova hogyan allítgat,én meg már sokadszor húzom újra.

[ Szerkesztve ]

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#29685) kispx válasza NEMO1968 (#29684) üzenetére


kispx
addikt

> "beállítgatás után elrejtsek partíciókat
A partíció betűjelét töröld. (számítógép-kezelés -> lemezkezelés)

> "Egy gyerek használja a gépet,és sokszor nem tudja mit hova hogyan allítgat,én meg már sokadszor húzom újra."
Én a gyereknek csinálnék egy külön felhasználói fiókot, ami NEM rendszergazda.

[ Szerkesztve ]

(#29686) PumpkinSeed válasza Kcsabi (#29683) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Lehetséges félrekattintgatások? :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#29687) kispx válasza PumpkinSeed (#29686) üzenetére


kispx
addikt

Max magának árt vele. A rendszernek nem, mert minden fontos dologhoz rendszergazdai jelszót fog kérni.

(#29688) PumpkinSeed válasza kispx (#29687) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Én a (#29683) Kcsabi válaszoltam, hogy a kedves ismerőse úgy állította be olyanra, hogy saját maga állította be vagy tudatosan, vagy annak tudata nélkül. :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#29689) kispx válasza PumpkinSeed (#29688) üzenetére


kispx
addikt

pf,
Na jó vissza aludni, reggel van. Meg sem néztem, hogy kinek írsz :)

(#29690) PumpkinSeed válasza kispx (#29689) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

:))

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#29691) Kcsabi válasza PumpkinSeed (#29686) üzenetére


Kcsabi
tag

Nem ő állította be, egyszer csak ez jelent meg a régi, egyszerű, rákatt és belépek helyett.
Ezt nem lehet félrekattintgatással megcsinálni, módosítani bootnál a bejelentkezési képernyőt, kicsit több.
Hogy elrejtette az egyik felhasználót, a hozzá tartozó kép egy üres négyzet, alatta felhasználó neve helyett azt írja "MÁS FELHASZNÁLÓ" valamilyen Hide dologra utal.
Jelszó nincs beállítva, ha rákattint a "MÁS FELHASZNÁLÓ"-ra és beírja a megjelenő oldalon a felhasználónevét jelszó nélkül beléphet.
Mivel lehet ezt visszaállítani?

[ Szerkesztve ]

(#29692) PumpkinSeed válasza Kcsabi (#29691) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Win+R: netplwiz és válogass a beállítások között. :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#29693) Kcsabi válasza PumpkinSeed (#29692) üzenetére


Kcsabi
tag

Már megcsináltam, a megadott felhasználóba belép közvetlenül, de kijelentkezéskor, ha a másikba akarsz menni, az van amit írtam, "MÁS FELHASZNÁLÓ", felhasználó és jelszókérő lap és csak utána tud belépni.

(#29694) fuze


fuze
őstag

Ez így nem gáz? Windows CD-ről próbáltam partícionálni, egy része sikerült is, de a maradék 800 GB-ból nem lehetett újat létrehozni. Ki volt szürkülve az "új" opció. Szóval a telepítés után próbáltam meg rendszeren belül. Sikerült is, de feldobott egy figyelmeztetést, hogy ez dinamikus prtíció lesz bla bla. Megcsinálta, erre az összes dinamikus lett...

(Nem akartam recoveryből telepíteni a rendszert azért van így, meg a kérés is ez volt)

[ Szerkesztve ]

adms.hu | UI Designer

(#29695) Bogyó bá' válasza Bogyó bá' (#29654) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Megint akad minden, CPU kihasználtsága 0%... ....pedig azt hittem, megjavult... :W

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#29696) NEMO1968 válasza Bogyó bá' (#29695) üzenetére


NEMO1968
őstag

Most már nem csak az egér akad?
Pedig már veregettem a vállam.
Akkor kezdjük elölröl.
CPU,GPU hőfok OK?
Másik USB-n is azt csinálja az egér.
HDD állapota,hőfoka?

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#29697) Remi1234


Remi1234
aktív tag

Sziasztok!

Van egy kis parám a win 7-el. 2 napja elkezdett iszonyat módon lassulni, majd már be sem bootol. Próbáltam csökkentett módban, de a disk.sys-hez érve lefagy a boot, és kis idő múlva újraindul a rendszer.

Előszőr, még működőképesen próbáltam ujrainstalállni, de valami CD/DVD meghajtó drivert hiányolt (nem igazán értettem, hiszen onnan futott a telepitő). Aztán próbáltam bootoltatni, előszőr ott is emiatt állt meg.

Most már ott tartok, hogy semmi nem indul el... Ha CDről akaromújrahúzni Telepitő inditása résznél fagy meg, a Javitásba be sem tudok lépni.

2db 750-es vinyóm van RAIDbe kötve, lehet, hogy beszart az egyik?? A startapnál a RAID BIOS azt mondja, hogy 100% healthy.

Előre is köszi a segitséget, ha tudtok...

PSN ID: RemiFungus

(#29698) Bogyó bá' válasza NEMO1968 (#29696) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Minden jónak tűnik (hőfok, SSD, stb.). Egér volt cserélve, majd vissza, mert a másikkal is ugyanaz.
Ennek ellenére azt játssza, hogy gyakran, néha órákon át, ha húzom az egeret, akkor a kurzor ott marad, majd fél mp után ugrik 10 centit. Autocad rajzolás közben "némileg" idegesítő... :W
Ha újraindítom a gépet, akkor percekig is jó, majd kezdi újra. A gép erős, sok rammal, másfél éve (mióta ez a konfigom van) nem láttam kék halált...
Tegnap reggelig nem csinálta. Most kapcsoltam be a gépet 10 perce, most még jó....

szerk: víruskeresés nem talált semmit, és csak a tényleg szükséges programok futnak (max. 3-4 egyszerre), nincs megnyitva 100 db böngészőablak egyszerre, stb. Processzorterhelés max. 2%

Szerk2: teljesen olyan, mint amikor a netbookon próbáltam CAD-ezni, de az ki volt akadva 100%-on...

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#29699) Bogyó bá' válasza Bogyó bá' (#29698) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Na, már megint sz*r.... :W

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#29700) Sub-ZeRo válasza Bogyó bá' (#29699) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Milyen progik vannak fent? A win eredeti?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.