Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30601) BigManus válasza Repsol600 (#30600) üzenetére


BigManus
addikt

Nem, dehogy!
Van más módszer, de nem írom le, mert hamar hazavághatod a rendszered.
Használd úgy ahogy leírtam, fel sem fog tűnni...

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#30602) asuspc96


asuspc96
senior tag

Helló!

Lenne egy elég nyakatekert problémám..
Van 2 gép az egyik besz@rt egyszerűen nem indul el a bios képének megjelenítése után csak kiírja, hogy baja van valami windows loaderes cuccal…. :F
amit nem is igazán értek…mert egyik napról a másikra siklott félre a kicsike…alvó állapotból indítottam el és onnantól kezdve nyix ugribugri….
Majd felvittem a rossz merevlemezt a másik géphez megnézni hogy mi a baja ott egy ssd-n van az op. rendszer miután összedugdostam ott egyikkel se indult el csak egy fekete képernyő fogadott és semmilyen billentyűre nem reagált.
Majd lehoztam az ssd-t a lenti gépre és lám csodt itt elindult…a fenti gépbe pedig nem…de ezt úgy kell elképzelni hogy a fenti még 4-5 órája ment az ssd-vel…miután felvittem a rossz merevlemezt oda és összeeszkábáltam már nem.
Így most ezen fogós kérdést a fenti gép ssd-jével hajtom végre a lenti gépen… :DDD
A kérdés az hogy: Mi okozhatta hogy ezt csinálta ?
Miért nem működik az ssd a „saját gépében” ?
Mi lehet a fenti problémákra a megoldás ?

Bárminemű segítséget, fotót, videót, stb. tudok adni…de életbevágóan fontos lenne ezt megoldani ! :R

A kérdés még itt is szerepel: [link]

[ Szerkesztve ]

(#30603) packson


packson
csendes tag

Hali.Egy olyan problémám lenne,hogy ma vettem egy laptopot,fel szeretném rá rakni a win7-et.Elkezdi a telepítés,végigmegy a fájlok kibontása 100%-ra,utána viszont a többi pontot nem kezdi el,a telepítést illetve a telepítés befejezését,hanem csak kipipálja.Utána újraindul a gép,és kezdené előröl telepíteni.Ötletek?Előre is köszönöm.

(#30604) torhonusz válasza RootRulez (#924) üzenetére


torhonusz
csendes tag

Helló!
Ha lenyomod a Win billentyűt + az E billentyűt akkor megnyitja a Sajátgépet.

Üdv

(#30605) qqcqqc válasza packson (#30603) üzenetére


qqcqqc
őstag

mi van a biosban beállítva boot sorrendnek, véletlenül az első nem az optikai meghajtó?

(#30606) DS39 válasza qqcqqc (#30605) üzenetére


DS39
nagyúr

az nem baj, nálam állandóan úgy van, telepítéskor az első újraindításnál csak akkor nem indulna már a vinyóról, ha nyomsz gombot arra a kiírásra hogy cd/dvd-ről bootoljon. (ha ott nem csinálsz semmit hiába van benne a lemez, el fogja indítani a rendszert és csak akkor nyúl újra a lemezhez, ha még rak fel róla vmit)

torhonusz: 2 éves hsz-re válaszoltál :D

[ Szerkesztve ]

(#30607) Kcsabi válasza ledgeri (#30599) üzenetére


Kcsabi
tag

Mikor létrehoz valamelyik program egy álmeghajtót, akkor egy drivert is telepít hozzá.
Nem biztos, hogy a gépben már benne lévő meghajtók driverével nem akad őssze.
Ezek a dvd írást is befolyásolhatják és ilyen problémákat okoznak.
A "Probléma a DVD/CD íróval" topikban van is ezzel kapcsolatos hozzászólás.
Jó kis program a MISO, kibontásra használom, soha nem mountolok!!!

HKEY_CURRENT_USER\Software\MagicISO
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\MagicISO

Ezeket kell törölni, ha gond van.

(#30608) Gyuri576


Gyuri576
csendes tag

Sziasztok. Kikötöttem a gépemet TV-re HDMI kábel segítségével, konfiguráltam számomra megfelelő módon a beállításokat. A kiterjesztett asztalra átrakom az aktuális videót, ott le is játsza, és a hang is szépen átmegy a tv-re kötött 5.1 hangrendszerre, de ehhez átkellett állítanom a lejátszóeszközt alapértelmezetten a TV-re. Szeretnék a gépen játszani fülhallgatóval, míg valaki pl. a tv-n videót néz (gépről). Éredklődni szeretnék, hogy van-e Windows 7 alatt lehetőségem beállítani, szabályozni 2 külön alkalmazást, hogy melyik hangeszközt használja, a HDMI-t vagy a számítógép hangkártyáját.
Köszönöm

(#30609) glocker


glocker
tag

Sziasztok!

Van 5letetek Windows 7 / 8 belső lelki világának a tanulására...

Komolyabban érdekelne, de nem tudom hogyan és merre tovább... szakkönyv? cikkek?!

Az átlagos (talán a fölötti) felhasználói ismereteim meg vannak, de (sokk) többet / mélyebbet szeretnék
:W

előre is kösz
:R

bocs a béna kérdéseket :-(

(#30610) ledgeri válasza glocker (#30609) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Vannak szakkönyvek, kézikönyvek..Windows, office, photoshop... minden... Járj egy kört egy nagyobb könyvesboltban!

Nekem is van egy OSX-es, de minek??

[ Szerkesztve ]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#30611) Tomikapc


Tomikapc
aktív tag

Üdv! A wlansvc szolgáltatást kellene valahogy elindítanom, mert mert lát semmit a windows a hálózati adaptereknél. Az eszközkezelőben ott van a wifi és az ethernet kártya. Amúgy egy Acer aspire 5552 gépről van szó és 64bites Win7-ről. Szolgáltatásokban ha el akarom indítani a következő hibát kapom: 1068.

Valaki találkozott már ilyesmivel? :(

Tomikapc

(#30612) szpal17 válasza Tomikapc (#30611) üzenetére


szpal17
őstag

Nincs valami wlan kapcsoló a gépen vagy FN+F valamennyi, hogy be is kapcsolja a wlan adaptert? Ugyanis ha az eszközkezelőben látja, akkor csak aktiválni kell.

[ Szerkesztve ]

(#30613) Tomikapc válasza szpal17 (#30612) üzenetére


Tomikapc
aktív tag

Nincs :( Szerintem mehet neki holnap a reinstall. Amennyit elszórakoztam vele, már meglett volna :D

Tomikapc

(#30614) szpal17 válasza Tomikapc (#30613) üzenetére


szpal17
őstag

A többi FN funkció gombok működnek? Ehhez a típushoz van Launch manager nevezetű program ami ezekért a gombokért felel. Esetleg még ezt telepítsd újra. Ha ezzel sem működik akkor tényleg reinstall a megoldás.

Acer driverek

(#30615) SFAkos


SFAkos
aktív tag

Sziasztok!

Az mitől lehet hogy mostanában nagyon lassan tölt be a windows? Ami érdekes, hogy elindul, minden ikont látok az asztalon majd ezek eltűnnek (fehérek lesznek) és utána újra betölti őket. Igazából maga az asztal hamar betölt de mire használni is tudom ( a wifinél megy a karika - ha már homokóra nincs :) - ) és ha pl rámegyek a chrome-ra több mint 1 perc múlva indul el.

A C:-n van kb. 30 giga helyem, lemeztöredezettség mentesítve van, vírusirtóm van, valamint msconfig-ban is kilőttem a nem kívánatos dolgok automatikus indítását. Esetleg valami programot ami gatyába rázná tudnátok ajánlani? CCleaner-t próbáltam, nem sokat értem vele. Egyébként Win7 Home Premium 64bit ( a gép intel b960 (2x2.2ghz, 8 gb ram)

Előre is köszi a válaszokat!

(#30616) glocker válasza ledgeri (#30610) üzenetére


glocker
tag

szia

kösz, megpróbálom
:R

bár eddig főleg általános / kezdőknek való könyvekhez volt szerencsém... és még a windows7 haladó könyv-ben sem találtam sok új / érdekes dolgot

:(

bocs a béna kérdéseket :-(

(#30617) vlevi válasza SFAkos (#30615) üzenetére


vlevi
nagyúr

Biztos van valami csodaszoftver (nálam is ilyen), ami az ikonokat újraberheli állandóan. Csak tudnám mi az.

(#30618) Visormail válasza glocker (#30616) üzenetére


Visormail
addikt

[link]

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#30619) ledgeri válasza glocker (#30616) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Ja.. akkor nem tudom... talán írhatnál egy üzenetet egy info@ windows. hu-s szintű emailre :DD

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#30620) Tomikapc válasza szpal17 (#30614) üzenetére


Tomikapc
aktív tag

Többi működik. Meg ez is. Jelzi, hogy ki-be kapcsolgatja. Ez valami windows szintű probléma leaz. De inkább reinstall, minthogy megint 7 órát szenvedjek vele :(

Tomikapc

(#30621) Adoka120


Adoka120
tag

Sziasztok!

Eleg furcsa dolgot csinal a windosom. Van egy msi wins box de200-as htpc-m aminek a windows aeroja 1 pontot kapott, viszont a jatekra szolgalo 5,8-at. radeon 4350 van benne. Azt nen ertem hogy lehet egyes? A gma 950-os netbookomba tobb joval.
Valakinek van valami sejtese?
Valaszokat elore is koszonon! :R

Szeretem azt hinni hogy valami meg marad a halál után.. De az is lehet, hogy ez olyan mint a kikapcsoló gomb. Csak egy kattintás, és már itt sem vagy. Lehet, hogy ezért nem akartam soha ki-be kapcsolo gombot tenni, az apple-eszközre ,,Steve Jobs"

(#30622) NEMO1968 válasza SFAkos (#30615) üzenetére


NEMO1968
őstag

Szia!
Próbáld meg úgy beállítani a vírusírtót,hogy ne induljon a WIN-el.
Van amit már induláskor ellenőriz többek közt az asztal elemeit is.(olyankor fehérednek az ikonok)
Hogy ez mennyi idő,az függhet a géptől,a vírusírtótól és az ellenőrizendő dolgok mennyiségétől is.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#30623) sfdrakex válasza Adoka120 (#30621) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Okoz bármi problémát ez a pontszám? Szerintem nem, ne foglalkozz vele.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#30624) Attix82


Attix82
őstag

Kérdésem lenne, hogy hivatalosan fel lehet rakni Windows 7 próbaversiót? (Nem aktivált)

(#30625) Adoka120 válasza sfdrakex (#30623) üzenetére


Adoka120
tag

Akkor is zavar miert 1-es.:/

Szeretem azt hinni hogy valami meg marad a halál után.. De az is lehet, hogy ez olyan mint a kikapcsoló gomb. Csak egy kattintás, és már itt sem vagy. Lehet, hogy ezért nem akartam soha ki-be kapcsolo gombot tenni, az apple-eszközre ,,Steve Jobs"

(#30626) glocker válasza Visormail (#30618) üzenetére


glocker
tag

thx
:R

technet klub is jó, de aszem ez lesz az igazi: Windows Internals

ha jól tudom régebben ez egy külön cég volt és SysInternals címen csináltak komoly kiegészítőket a windows-hoz, de a MS is belátta, hogy sok esetben jobban használható progikat csinálnak mint maga a MS... szóval megvették őket... ami egyébként szerintem MS oldalról a követendő példa... (pont ahogy a nem túl sikeres messengert lecserélik skype-ra)

bocs a béna kérdéseket :-(

(#30627) hattrickuser válasza Adoka120 (#30625) üzenetére


hattrickuser
tag

Nálam is írt ki 1-et. Ez akkor fordult elő, mikor a monitor alapértelmezett elsődleges kijelzőként D-SUBon csatlakozott, és HDMI-n pedig egy TV másodlagos kijelzőként kiterjesztett módba. Mikor az "asztal megjelenítése csak itt: monitoron" opciót választottam, szóval csak az elsődleges D-SUB monitort engedélyeztem átmenetileg a teszt idejére, és újrafuttattam akkor már 6.8-at kapott.

Próbáld meg, hátha nálad is "megoldja".

(#30628) daninet


daninet
veterán

üdv
Olyan gondom akadt, hogy hiába állítom át a dolgokat a speciális megosztási beállítások menüben, miután leokézom nem jegyzi meg. Így nincs hálózat felderítésem és nyomtató/mappa megosztásom sem. Rendszergazda vagyok a fiókban, win7 pro

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#30629) Sanyi46


Sanyi46
csendes tag

Szia!

Samsung SSD 840 120GB SSD-m van az asztali gépemben.
Az első Win7 Ultimate x64 telepítésnél a telepítővel formáztam az SSD-t, nem particionáltam, de létre hozott egy 100MB-s particiót a rendszerfájlok számára.
Most szeretnék egy ismételt Win7 telepítést, de nem akarom, hogy létrehozzon ismét egy rendszer particíót.
Külső progival boot alól formáznám, particionálni nem akarom, egyben maradna és telepítéskor egy formázás a Win-7-el a partició eltolás miatt.
Jól gondolom?

Köszi

(#30630) SFAkos válasza NEMO1968 (#30622) üzenetére


SFAkos
aktív tag

Igazából próbáltam úgy is, hogy leuninstalltam a vírusírtót mert én is arra gyanakodtam, de anélkül is ugyanez a helyzet...

(#30631) netzoli


netzoli
tag

Tudna valaki tanácsot adni? Szeretném hibernálni a gépemet. Dell Vostro 3550, win7_x64.
A hiba: [link]

Notebook DC és USB aljzatok >>> www.dcjack.hu <<<

(#30632) Kcsabi válasza Sanyi46 (#30629) üzenetére


Kcsabi
tag

Jobb lenne ha beraknád másik win 7-es gépbe és úgy formáznád, akkor nem hozza létre a 100MB-ot, utána visszarakod és mehet a telepítés.

(#30633) HZoli87 válasza Sanyi46 (#30629) üzenetére


HZoli87
veterán

Telepítőlemez be -> Grafikus felületen: Számítógép javítása, majd parancssor

DISKPART
LIST DISK
SELECT DISK X (az "X" az SSD sorszáma)
CLEAN
CREATE PARTITION PRIMARY ALIGN=1024
FORMAT FS=NTFS LABEL QUICK (LABEL=lemezcímke, QUICK=gyors formázás)
EXIT

(#30634) 800.henrik


800.henrik
senior tag

Sziasztok!

Miérrt nem megy az Air phupper?

A processzor füsttel működik. Ha kijön belőle a füst, nem működik tovább....

(#30635) Adoka120 válasza hattrickuser (#30627) üzenetére


Adoka120
tag

Köszönöm így sikerült már 4,3 pontot kapott a gépem szuper köszi! :R

Szeretem azt hinni hogy valami meg marad a halál után.. De az is lehet, hogy ez olyan mint a kikapcsoló gomb. Csak egy kattintás, és már itt sem vagy. Lehet, hogy ezért nem akartam soha ki-be kapcsolo gombot tenni, az apple-eszközre ,,Steve Jobs"

(#30636) direkt-x


direkt-x
tag

Sziasztok!
Lenne egy olyan problémám, hogy újra tettem a gépemre a win7-et.
Ha felteszem a catalystot, akkor az újraindítás után nem indul el, csak a betöltőképig jut.
Ha csökkentett módba csinálok egy rendszervisszaállítást, akkor újra jó.
Már próbáltam feltenni a legújabbat, meg azt is, amit a kártyához kaptam.
Van esetleg valakinek ötlete, hogy mi lehet a baj?

(#30637) Winnie The P válasza direkt-x (#30636) üzenetére


Winnie The P
őstag

A .net framework-öt felraktad?

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#30638) default.


default.
őstag

Sziasztok!

Vannak ugye az energiagazdálkodási beállítások, azon belül olyan, hogy mikor kapcsolja ki a HDD-t.
Na most nekem 2 HDD van a gépemben, és a nem-rendszer vinyóm pár percenként ki-be kapcsolgat.
Hol / hogyan lehet beállítani a másodlagos hdd-nek energiagazdálkodási dolgait ?

köszönöm előre is.

(#30639) #01682176 válasza default. (#30638) üzenetére


#01682176
törölt tag

Az aktuális energiasémának-> séma beállításainak módosítása->speciális energiaellátási beállítások módosítása->merevlemez-> 0-ra állítsd.

(#30640) default. válasza #01682176 (#30639) üzenetére


default.
őstag

A kérdésem továbbra is az lenne, hogy hol lehet külön külön beállítani mindkét HDD-nek a kikapcs. idejét ?

(#30641) dodopek


dodopek
addikt

Sziasztok!
Win 7 ulti x64. Valahogy meg lehet csinálni, hogy csak bizonyos méretnél nagyobb file-okat keressek meg? Pár nap alatt eltünt több, mint 10Gb helyem a C lemezről, pedig oda nem is nagyon pakolok...

Köszi előre is!

(#30642) Visormail válasza default. (#30640) üzenetére


Visormail
addikt

Sehol, csak az említett globális beállítás van ami mindegyikre vonatkozik.

dodopek: lemezkarbantartó, ccleaner.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#30643) Impressa válasza default. (#30640) üzenetére


Impressa
őstag

Szia!
HD Sentinel lenne alkalmas erre a fealdatra, de vagym eg kell vásárold, vagy 30 napig élvezed az előnyét.

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#30644) rgeorge válasza Sanyi46 (#30629) üzenetére


rgeorge
addikt

Ha a teljes HDD partícionálva van a telepítés előtt, akkor nem hoz létre a telepítő 100 MB-os partíciót, nincs is hova. Ha egy partíciót hozol lėtre, az alignálás is rendben lesz. Az alignálást nem formázás állítja, hanem a partícionálás, ezért partíció-eltolás.

[ Szerkesztve ]

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#30645) robyg


robyg
senior tag

Üdv Skacok.

Csak egy kérdésem lenne a Windows mikor belép annak hogy lehet a hangját megváltoztatni?

(#30646) BigManus válasza robyg (#30645) üzenetére


BigManus
addikt

Szia!

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#30647) xenom0rph válasza BigManus (#30646) üzenetére


xenom0rph
őstag

Lehet szivatni az ismerősöket :D ;]

halahala

(#30648) dodopek válasza Visormail (#30642) üzenetére


dodopek
addikt

Szerintem inkább ide lett másolva véletlenül valami, azért kellene a nagy file-okra keresnem. Hogy másképp tűnne el egyik napról a másikra 10Gb?

(#30649) robyg válasza BigManus (#30646) üzenetére


robyg
senior tag

Köszöntem :R

(#30650) Visormail válasza dodopek (#30648) üzenetére


Visormail
addikt

A "szerintem" helyett már rég lefuttathattad volna mivel nem tart semeddig és ha nem vagy jártas a windowsban (a kérdésed alapján biztos nem), akkor nem fogod tudni hogy mit lehet törölni és mit nem, aztán visszajössz egyenként rákérdezni a nagyobb fájlokra hogy mi az. Egyáltalán nem biztos hogy nagy fájlok foglalnak 10GB helyet had ne soroljuk fel a sok lehetőséget hova tűnhet a hely egy rendszerpartíción. Ezért írtam a legegyszerűbb változatot, ha nem hoz eredményt akkor majd utána nyilván lehet keresgélni is.

Megnyitod a számítógép-et, belépsz a c-be, jobb felső sarokban a keresőmezőbe beírod hogy *.* majd a megjelenő kis lenyíló ablakban ráklikkelsz hogy méret de ott csak 128MB feletti a legnagyobb. Egy total commanderben pl parancsok/keresés/bővített fül/fájlméret, persze ugyanúgy amit keres *.* ahol keres c:

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.