Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30651) StSanya válasza dodopek (#30648) üzenetére


StSanya
őstag

Én ezzel szoktam gyorsan ránézni, hogy merre lehetnek rejtett nagy állományok: DriveSpacio

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#30652) dodopek válasza Visormail (#30650) üzenetére


dodopek
addikt

Köszönöm, meglett a baki. Ccleaner csak 480Mb szabadított fel(valszeg mert időnként magamtól is futtatom), a lemezkarbantartó már csak 2Mb talált utána, viszont a kereséssel megtaláltam a gebaszt. Köszönöm a segítséget, közel 10Gb-t tudtam felszabadítani. :R :R

(#30653) default. válasza Impressa (#30643) üzenetére


default.
őstag

okés köszi!

(#30654) Visormail válasza dodopek (#30652) üzenetére


Visormail
addikt

Akkor mi volt, mégis véletlenül odamásoltál valamit?

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#30655) dodopek válasza Visormail (#30654) üzenetére


dodopek
addikt

Véletlenül odatelepítettem a Clear Sky-t.. Az volt 8Gb, meg hozzá a modok, amit letöltöttem, és már meg is van.... :B :W

[ Szerkesztve ]

(#30656) Frod


Frod
addikt

Sziasztok!
Csak egy gyors kérdésem volna: épp most hoztam el az új konfigom és az volna a kérdésem, hogy a memória méretéből kiindulva ha jól tudom 64 bit-es W7-et kell feltennem ugye? (32 bit nem kezel 4 fölött, ugye?)
- i5 4670
- 2*4 GB Ram
- Asus H87-Pro

Do you see the white shadow?

(#30657) Sub-ZeRo válasza Frod (#30656) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Igen, 64 bit kell neked.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#30658) Frod válasza Sub-ZeRo (#30657) üzenetére


Frod
addikt

Köszönöm a gyors reakciót!

Do you see the white shadow?

(#30659) Sub-ZeRo válasza Frod (#30658) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Én azt mondom, hogy 3 giga felett már mehet a 64 bit. Mert ha 3 giga ramod van, meg egy 1,5 gb-os vga, akkor már nem jó a 32-es rendszer. Szóval 4 giga rammal kell a 64-es windows.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#30660) Pikaa


Pikaa
aktív tag

Sziasztok!

Nem rég vettem egy gépet,amin Win7 Starter van. Mi a különbség a Win7 Starter és a sima Win7 között? Érdemes simát rakni,ha igen,miért?

(#30661) Sub-ZeRo válasza Pikaa (#30660) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

[link]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#30662) Pikaa válasza Sub-ZeRo (#30661) üzenetére


Pikaa
aktív tag

Köszi!

Ha megkérlek,tudsz adni egy linket,ahonnan letudok tölteni,egy jól működő win7-et(pl. Windows 7 Ultimate-t),ami eredeti is? :P

(#30663) Sub-ZeRo válasza Pikaa (#30662) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

[link]

De nem csak ettől lesz eredeti, hanem a megvásárolt cd-kulcs is kell hozzá.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#30664) Pikaa válasza Sub-ZeRo (#30663) üzenetére


Pikaa
aktív tag

Megint csak köszönöm!

Ezek közül melyiket ajánlod? Mindenképp 32bit-es kellene. A CD kulcsot muszáj megvásárolni? Vagy van valami "sumákság" e felől? Úgy mint az XP-nél is. Nem értek hozzá,ha hülyeséget mondok,nyugodtan csak javíts ki!

(#30665) laabom


laabom
tag

Sziasztok. Olyan problémám van hogy újra szeretném rakni a gépemet de a telepítés elött valamiért illesztőprogram hibát ír ki(nem talál illesztőrpogramot)
Eddíg nem volt ilyen hiba de még a setup-al se ugrik be semilyen ablak.
Kérlek segtsetek mi lehet a baja.
Köszönöm előre is

(#30666) Sub-ZeRo válasza Pikaa (#30664) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Hát otthonra a home premium bőven elég. Ha nagyon profi kell, akkor ultimate, vagy prof. De ha nincs eredeti cd kulcsod, inkább valamelyik online számtech boltból, mondjuk a pcx-ből vegyél egy OEM win7 home premiumot. Most leszeded az isot, felrakod de nem aktiválod. Majd ha megjön a lemez, akkor csak beíroda cd kulcsot és kész. Sajnos neten már nem tudsz venni, mert a 8-at nyomják.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#30667) draco31


draco31
veterán

Hello!

Ma vásárolt alaplap ASUS P8B75-M LE, egy Intel G870-es CPU-val van szerelve, 4Gb RAM, 500Gb Hitachi, 350W táp, Samsung ODD. A BIOS-t frissítettem.
Telepítem a Win7-et, eközben ugyebár 2x is újraindul. Aztán amikor az a rész jön, hogy asztal előkészítése, akkor kiírja, hogy kikapcsolás, és le is áll. Onnantól nem indul el a rendszer, csak folyamatosan restartol a BIOS-rész, olyan, mint ha nem is látná a HDD-t, meg sem próbál róla BOOT-olni, de közben a BIOS-ban ki van választva, hogy arról induljon. Csak akkor indul el a rendszer, ha a Hirens Boot CD-t berakom, és ott kiválasztom a Boot Win7-et. Ekkor indul a frissen telepített rendszer, bármit csinálhatok vele, telepítettem a drivereket, neteztem vele, egyszóval rendesen működik. De a bekapcsolást csak a Hirens Boot Cd segítségével tudom megoldani.
Valami ötlet? Nem az első telepítésem, de most elakadtam. Lehet a HDD a rossz, csak arra tudok tippelni. Minden új benne.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#30668) brd válasza Sub-ZeRo (#30659) üzenetére


brd
nagyúr

Ez az összes általam eddig látott ATI kártyánál az alábbiak alapján működik, tehát a VGA max. 256MB-ot foglal, a többi az egyéb eszközöktől, és az alaplap bénaságától függ (Nvidia VGA esetén is hasonló a helyzet, de olyannal jóval kevesebbszer találkozom, továbbá a kép XP-n készült, de Win7 esetén is pontosan ez a helyzet, csak olyanom nincs, mert értelmetlen számomra - mármint a 32 bites):

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#30669) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Üdv!
Szeretnék érdeklődni, hogy mitől lehet az, hogy napi egyszer-kétszer oly módon dob le a hálózat (csak modemem van semmi más), hogy a Hálózati és megosztási központban a modemet látja a gép de azontúl nem?
Ha megnézem a modem LEDjeit akkor minden ég... Majd ha tiltom a local area connectionban a kapcsolatot (nem érem el a modemet sem, piros x köztem és a net között), majd engedélyezem rendszergazdaként akkor egyből visszatér minden...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#30670) Mexildos


Mexildos
aktív tag

Sziasztok!

Szeretnék érdeklődni, hogy a Windows 7 kinőheti-e a 128 GB-ot? Igazából ennek a felét. SSD meghajtó vásárlás előtt vagyok de mivel az én Windows 7-em simán megeszik az 512B-os SSD-ből 105GB-ot nem merem bevállalni a kis SSD meghajtót. Mivel ugye kell szabad területnek maradnia az SSD-n.
Hogy lehet az, hogy a C: megható 105GB-ra hízott, holott friss telepítés alig pár hónapos és nincs telepakolva minden vacak programmal. Gyakorlatilag az Adobe és az Office alkalmazásokon kívül semmi sincs fent.

Fontos:
Ráadásul ha a C meghajtó összes mappáját kijelölöm akkor 53 GB-ot mutat, ha pedig a meghajtó betűjelére megyek rá és úgy tulajdonságokra akkor pedig 105 GB-ot ír ki. Ez mitől van?

Akinek lenne az SSD átlag felhasználó, vagyis irodai munkára, levelezésre és internetezésre használja a PC-t inkább csak.

Valaki kérem magyarázza el, hogy a C meghajtó mitől lett így 105 GB és ha kisebb meghajtó van alatta akkor kevésbé hajlamos a hízásra? :) Mit javasoltok?

(#30671) ledgeri válasza Mexildos (#30670) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Lomtár?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#30672) Mexildos válasza ledgeri (#30671) üzenetére


Mexildos
aktív tag

Lomtár üres. Temp könyvtár szintén. Ha a C-n az öszes mappát kijelölöm és úgy tulajdonságok akkor 53 GB ha a C meghajtó ikonján nyomok tulajdonságot akkor 105 Gb. Nem warez win és frissítve van rendesen. Vírusirtóval együtt.

(#30673) BigManus válasza xenom0rph (#30647) üzenetére


BigManus
addikt

Ezt mire érted?

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#30674) sfdrakex válasza Mexildos (#30672) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Rejtett fájlok is látszanak mikor kijelölsz mindent? Hybernálás fájlja is foglal szép helyet, meg ahány giga ram van a gépedben annyi gigát lefoglal a lapozófájl is.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#30675) StSanya válasza Mexildos (#30670) üzenetére


StSanya
őstag

Ezzel nézd meg, hátha segít kideríteni, hol megy el a tárhely: [link]

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#30676) pigatt


pigatt
őstag

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy. Tegnap beüzemeltem otthon egy NAS-t és a benne lévő HDD megadtam mint hálózati meghajtó és hogy csatlakozzon windows indításnál. Valamiért gondolom ezt egy kicsit később teszi meg mint ahogy bootnál a rendszer ellenörzi a hálózatot. Ezért mindig azt a hibát kapom, hogy nem elérhető, pedig az, és működik is. Van erre valami tuti megoldásotok, hogy ez a hiba ne jelenjen meg?

Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

i9 / 4080 / 32"

(#30677) Rendeske válasza pigatt (#30676) üzenetére


Rendeske
tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni tőletek win7 telepítése notebookra ügyben...

Most win8 van a gépen, de nagyon nem vagyok megelégedve vele, lassú (pedig elméletileg erősebb/korszerűbb mint az asztali gépem Samsung ATIV S9), tele van a samsung hülye programjaival, meg amúgy is csak sima home verzió...

Szóval Notebook fronton totál szűz vagyok még, szeretnék kérni tőletek egy részletes leírást lépésről lépésre...Ja és hogy milyen Win7-et ajánlanátok nekem. Én Ultimate 64x-re gondoltam..

Üdv,

(#30678) sfdrakex válasza Rendeske (#30677) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Ugyan úgy kell telepíteni notebookra is mint asztalira. Itt van leírás hogyan tudod pendriveról telepíteni. Otthoni használatra egy Home Premium bőven elég.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#30679) draco31 válasza draco31 (#30667) üzenetére


draco31
veterán

Megoldódott a gond.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#30680) amulet válasza Mexildos (#30670) üzenetére


amulet
senior tag

Szia, egy win7 nekem 12 gb-ot használ el a C-ből, persze okosan kell használni és beállítani.
Kb 30-50 GB elég, nem kell neki 105 GB!
A dokumentum mappát, képek, zenék, videók, +amik tartalma fontos azt egy másik particióra kell áthelyezni, így nem fog hízni a win akkorára. A biztonsági mentést kapcsold ki :D

(#30681) TigerCat válasza amulet (#30680) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Utóbbival vitatkoznék... A biztonság nem elhanyagolandó tényező.

Eleinte Én is spóroltam a hellyel, de most már 60 alatt semmiképp, de inkább 80 GB alatt nem állok neki a telepítésnek. Így évekig elvan, nem is kell foglalkozni vele. A céges gépek mind így lettek telepítve, tökéletesen mennek, különösebb (a rendszerre vonatkozó) odafigyelés nélkül is.

A másik, hogy ha jót akarsz magadnak, akkor a kész rendszert lemented valahova (szektoronként, ghostolás topic), így bármi gond van, csak visszateszel egy jól működő állapotot. Erre nekem a Paragon Backup & Recovery Free tökéletesen bevált. Bútolok a kiírt rendszerindító eszközről (a programmal készített pendrive), pár perc alatt lementem a particiót és kész. Mindez még meg van fejelve a fájlszerverre történő időszakos mentésekkel, Dropbox integrációval. Ha csak nem valami brutál természeti katasztrófa jön, annyira nem kell aggódnom...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#30682) Impressa válasza TigerCat (#30681) üzenetére


Impressa
őstag

"Ha csak nem valami brutál természeti katasztrófa jön, annyira nem kell aggódnom..." áramszünet ;] egyébként egyetértek. :)

[ Szerkesztve ]

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#30683) TigerCat válasza Impressa (#30682) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Nem fogtál meg, van szünetmentes is. Ez kimaradt...
:-)

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#30684) Impressa válasza TigerCat (#30683) üzenetére


Impressa
őstag

Már azt hittem laptopot fogsz írni. :D

pigatt a win 7 topikjában többet fognak tudni segíteni neked. Mi is üzemelünk be NAS-t a családban, de semmi hiba nem jelentkezett, így nem tudom nálad mi lehet a probléma.

[ Szerkesztve ]

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#30685) Visormail válasza Impressa (#30684) üzenetére


Visormail
addikt

Most is ott vagyunk :DDD

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#30686) pigatt


pigatt
őstag

Módosítom a problémát, hogy lehet letiltani az értesítési ikont az óra mellett a sikertelen csatolásról? Ez így már nekem elég lenne.

i9 / 4080 / 32"

(#30687) Sub-ZeRo válasza amulet (#30680) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

A biztonsági mentést kapcsold ki :D

Gratulálok az ötlethez. Utána meg jön a sírás, ha újra kell rakni a rendszert mert nincs mentés, meg a telepítés megint egy adag sírásba fog kerülni, mert itt az emberek nagyrésze hány tőle... Csak további ilyen ötletet várunk tőled...

Kb 30-50 GB elég, nem kell neki 105 GB!
Én 80 gigát hagytam neki és nem kell semmit sem kikapcsolni és még a játékok is oda mennek rá. Kivéve a steam, mert az a 99 db játék nem kevés helyet foglal. Igaz nincs minden leszedve, de már most 100 gigánál jár.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#30688) Sub-ZeRo válasza pigatt (#30686) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

22 mp kugli keresés.

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#30689) Impressa válasza Visormail (#30685) üzenetére


Impressa
őstag

:W ezt csúnyán benéztem. :DDD össze-vissza ugrálok a topikok között. :D

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#30690) amulet válasza Sub-ZeRo (#30687) üzenetére


amulet
senior tag

Kedves TigerCat és Sub-ZeRo!
Én csak egy tippet adtam, hogy elég lehet a kisebb tárhely is.
Nem kell mindent a c meghjatón tárolni. Kisebb SDD kevesebb anyagiak. Nem mindenki teheti meg, hogy megvesz egy nagyobb SSD-t. Főleg ilyen árrésekkel, mert nem olcsóak.

A windows biztonsági mentéséről meg inkább ne beszéljünk mert az nem teljes mentés.

Abban igazatok van, hogy mentés nélkül később csak gondja lesz. Nem írtam hogy használjon ghost mentést a c meghajtón, így ha bármi gond van vissza lehet állítani 5 perc alatt, és ez teljes visszaállítás, nem úgy mint a windows biztonsági mentése. A kérdése nem ez volt, ez másik topik.

Nálam egy bootmeneger van beállítva induláskor ki lehet választani (1 mp ideig előugrik az ablak, hogy windows vagy a ghost induljon (persze a ghostnál egy jelszó beírása után indul csak el, mert nem lenne jó, ha véletlenül elindítaná bárki) a ghost automatikusan induljon el és fut le, a végén újraindul. Így a kevésbé hozzáértő felhasználó is vissza tudja állítani a rendszert.

A ghost mentés egy másik partición van és biztonságban.

Mindenkinek így csinálom meg a gépét aki segítséget kér.

Gratulálok az olyan felfogásért, hogy mindent a C meghajtóra, akkor így neked a 250-es SSD is kevés lenne 35e-ért. És aztán jön a para, hogy lassú a gépem, 2 perc mire elindul, és a ghost mentésről már ne is beszélünk mert annak is kell 50 GB hely és 1 óra

Na az ilyen hozzászólásoktól vagyok készen. Remélem az update megy a gépeden és 3 vírusírtó

[ Szerkesztve ]

(#30691) Sub-ZeRo válasza amulet (#30690) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Gratulálok az olyan felfogásért, hogy mindent a C meghajtóra, akkor így neked a 250-es SSD is kevés lenne 35e-ért
Írtam, hogy nem mindent raknék rá. Lásd steam. Másik meg, hogy kapcsold ki a biztonsági mentést hülyeség, mert lehet nem teljesen állítja vissza a windows-t, de ha netán valami gubanc van, nem kell clean install-t készíteni, hanem visszaállítani akár egy régebbi pontra, ami kb. 10 perc, de legyen 20 és minden megy tovább.
Ezt csak azért írtam, hogy hülyeség, mert sokan jöttek a 7-es topikba, hogy bezuhant a rendszer és nincs visszaállítási pont, mert mennyi helyet takarít meg vele, meg sokan mondták, hogy nem kell... Mi meg írtuk hogy clean install és csak a sírós smiley-t írkálta. Így járt, nem kell a hülyékre hallgatni.
Amúgy a hétvégén egy 120-as ssd-t akartam venni a laptoba, de nem azért, hogy mindent rárakjak, hanem mert ubuntu is menne a 7 mellé. Ja, meg ott lenne az 1 terás 5400-es vinyó, amin elférnék. Bár laptopba az már sok, mert most is van 670 giga helyem...

Nekem pl. a win8-ra 80-as vinyó van belőve, és csak rendszervisszaállításaom van. Nincs ghost mentésem pl.
Sata-2es vinyón van a rendszer, kb. 4 játék van rajta és kb. 1 perc alatt feláll. Amúgy meg alvó módba rakom a gépet és 2mp alatt feláll, tudok dolgozni stb. ;]

Kisebb SDD kevesebb anyagiak. Nem mindenki teheti meg, hogy megvesz egy nagyobb SSD-t. Főleg ilyen árrésekkel, mert nem olcsóak.

Ebben igazad van. 120-as SSD Samsung 830-as 25-ért volt. Nem sok volt érte, de hitelre akartam csak nem jött össze, mert nem volt szimpi a visszafizetett összeg nagysága.

Na az ilyen hozzászólásoktól vagyok készen. Remélem az update megy a gépeden és 3 vírusírtó

Ja, megy az update és takarítva is van minden hónap frissítő keddje után és köszöni jól van, up to date a rendszer, mind 7/8/ubuntu alatt és egy vírusírtó van fent (MSE) meg egy malware (mbam) a windowsokon.. És így is gyors a gép egy vinyóhoz képest...
De lehet valami ipari hulladék nod-ot vagy avastot feldobok és akkor csak egy lesz fent. ;]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#30692) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Üdv

Barátnőm gépére Win7et kellene rakni, meg is vettük a Win7 HP X64-et de csak 3 giga ram meg egy 256-os AMD videókártya van benne. A videókártya dedikált nem a memóriából veszi le. A 64 bites vásárlás után gondoltam csak rá, hogy nem e lenne jobb rá a 32 bites? Szerintetek melyik legyen inkább? Driver van mindkettőhöz, és mindkettőn menne minden programja. Proci is 64 képes.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#30693) Sub-ZeRo válasza szabonagyur (#30692) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Jó az, nem kell oda a 32-es windows.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#30694) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Sziasztok,

Lenne egy olyan gond, hogy ha bármilyen usb-s eszköz rá van dugva a gépre, akkor egyszerűn úgy belassul, mint az őrület, nem nyit meg semmit, 10 percet kell várni egy ablak megnyitására. Ahogy kihúztad az usb-t, onnantól azonnal helyreáll és megy rendben.

Bios frissítés, bios default megvolt. Újratelepítés, driverek frissítése megvolt. Win újratelepítés megvolt. A hiba fent áll. Öltel? :U (Az alaplap egy asrock A75 extreme 6)

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#30695) Winnie The P válasza V.Stryker (#30694) üzenetére


Winnie The P
őstag

Az usb tiszta, nincs rajta esetleg valami kártevő?

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#30696) V.Stryker válasza Winnie The P (#30695) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Áááá, macsi jogtiszta kaspersky vírusírtó van a gépen. Az usb meg akár lehet nyomtató is pl, tehát nem csak pendrive. Pont ez a baja.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#30697) Winnie The P válasza V.Stryker (#30696) üzenetére


Winnie The P
őstag

Az eszközkezelőben nincs esetleg valahol felkiáltójel? Az usb az 2-es vagy 3-as? Vagy esetleg még próbáld meg az usb vezérlőt eltávolítani.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#30698) V.Stryker válasza Winnie The P (#30697) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Teljesen mindegy neki, hogy 2-es, 3-as és hogy mibe mit dugok. Valószínűleg az a baja,hogy amd. :W
Illesztő csere megvolt, mivel volt win reinstall.

Ezek szerint laphibára gyanakodhatunk. :U

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#30699) Winnie The P válasza V.Stryker (#30698) üzenetére


Winnie The P
őstag

Az nem lehet baj hogy AMD. A bios a legfrissebb van fent (2.20)?

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#30700) V.Stryker válasza Winnie The P (#30699) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Igen, az van fent. Azt is frissítettem.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.