Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30751) spiritex válasza SpaceKombajn (#30750) üzenetére


spiritex
veterán

Nézd meg az adataim közt szereplő konfigurációmat. Gyönyörűen elvagyok 4GB DDR2 ram-mal! Repül az egész. Az SSD viszont rengeteget számít. De a lényeg, hogy a memória nem fog vissza semmit, mert mindennapos használatra pont elég.

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#30752) kpal


kpal
veterán

Emberek egy notin amin gyárilag Win8 figyel azt lehet pucolni róla És Win7 legyen rajta , kell valamit nagyon barkácsolni ? Vagy elég a Win 7 lemezt betennem és az csinálja szépen ? Mert van aki azt mondja nehéz letakarítani Win8 -at.

(#30753) spiritex válasza kpal (#30752) üzenetére


spiritex
veterán

Ha a Win7-et beteszed és telepíted, attól a Win8 még rajta marad és kapsz egy dual boot-os gépet.
Tehát itt szerintem partícióstól kéne törölni a Win8-at, hogy eltűnjön és előlröl kezdeni a partícionálást, majd telepítést.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#30754) kpal válasza spiritex (#30753) üzenetére


kpal
veterán

Ja , akkor a Win7 telepítővel ezt meglehet oldani ugye teljesen simán ? Mert valaki azt mondta valami védelem vagy mi van a Win8-ba .
Azért kérdezgetek ilyenek mert nagyon ritkán foglalkozok ezzel :)

[ Szerkesztve ]

(#30755) Visormail válasza kpal (#30754) üzenetére


Visormail
addikt

(#30756) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

Azt hogyan lehet megcsinálni, hogy a tálcán lévő "Windows Intéző"-re ráklikkeléskor ne a "Könyvárak" ablak nyíljon meg, hanem a "Számítógép" a meghajtókkal?

Visormail: hello!!! :)

[ Szerkesztve ]

(#30757) Impressa


Impressa
őstag

Üdv. Urak!

Egy láma kérdés : hogyan tudom kikapcsolni, hogy a notim kijelzőjét mikor felnyitom, ne kérje újra a bejelentkezést? ( win 7 ) :B

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#30758) DS39 válasza Impressa (#30757) üzenetére


DS39
nagyúr

energiagazdálkodás, jelszókérés ébresztéskor menüpont alatt.

jakos73: tedd a tálcára a Számítógép ikont. ;)

[ Szerkesztve ]

(#30759) Impressa válasza DS39 (#30758) üzenetére


Impressa
őstag

Hát most majdnem mondtam vmit......... :DDD hálás köszönet érte :R , és tényleg ott volt. Mivel nincs jelszavazva a gépen, ezért meg sem fordult a fejemben, hogy ott is megnézzem a beállításokat. :B

[ Szerkesztve ]

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#30760) Ice&Lime válasza DS39 (#30758) üzenetére


Ice&Lime
veterán

az úgy nem jó, mert a Windows intézőbe rögzíti bele, nem pedig külön álló parancsikonként a tálcán.

nekem olyan kellene, hogy a tálcán egy darab klikkel rögtön elérjem a sajátgép-számítógépet, ahol a meghajtók is vannak.

[ Szerkesztve ]

(#30761) DS39 válasza Ice&Lime (#30760) üzenetére


DS39
nagyúr

igaz. viszont Quick Launch-ba behúzhatod az ikonját.

másik megoldás: [link] (ezzel a Win 7 tálcára rögzítheted)

[ Szerkesztve ]

(#30762) Ice&Lime válasza DS39 (#30761) üzenetére


Ice&Lime
veterán

a linkes verzió bejött, köszi :)

(#30763) S-IW válasza Ice&Lime (#30762) üzenetére


S-IW
tag

Szia!
A tálcán lévő intéző ikonra jobb klikk-Windows intéző mappára jobb klikk-tulajdonságok-a cél helyére beilleszted a következőt:
%windir%\explorer.exe ::{20D04FE0-3AEA-1069-A2D8-08002B30309D}

[ Szerkesztve ]

(#30764) Ice&Lime válasza S-IW (#30763) üzenetére


Ice&Lime
veterán

na ez egy még jobb megoldás, mert így nem kell plusz egy ikont is betennem a tálcára. köszi neked is!

egyébként nem tudom, hogy miért a könyvtárak van megadva alap elérési útnak, mert így sokkal jobb....

[ Szerkesztve ]

(#30765) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

valaki betudná linkelni a Windows 7 szolgáltatások angol-magyar megfelelőit?
én nem találom.

(#30766) SpaceKombajn válasza spiritex (#30751) üzenetére


SpaceKombajn
tag

Köszi, pont ilyen gyakorlati tapasztalatra voltam kiváncsi.

spacetime

(#30767) Ice&Lime válasza Ice&Lime (#30765) üzenetére


Ice&Lime
veterán

már találtam nagyjából használhatót pár forrásból. :)

(#30768) namerke


namerke
tag

Sziasztok!

Egy laptopon előretelepített eredeti OEM win 7 volt, a matricákat/leírását külön nem találta meg a tulaj, ezért 2 programot is ráeresztettem, ami kinyerte registryből a gépen levő kulcsot. Egyezett az eredmény mindkettő programban. Ha ezt a kulcsot visszaírja újratelepítésnél akkor elvileg tovább tudja használni eredetiként az operációs rendszerét, igaz?

(#30769) Tacsika válasza namerke (#30768) üzenetére


Tacsika
aktív tag

Szerintem igen, de ha jönnek kopogtatni a számlán is szerepelni kell nekije' ;]

[ Szerkesztve ]

(#30770) Kal-El


Kal-El
senior tag

Hello!
A hibernálás funkció mire való? És hogyan működik pontosan?

(#30771) Visormail válasza Kal-El (#30770) üzenetére


Visormail
addikt

A memória tartalmát lementi a háttértárra (hdd, ssd amin a windows van c meghajtó) a hiberfil.sys fájlba, majd teljesen kikapcsolja a gépet, indításkor a fájl tartalmát visszatölti a memóriába. Tehát minél kevesebb memória van egy gépbe, annál több időt lehet vele nyerni a normál indításhoz képest.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#30772) kenguru99


kenguru99
aktív tag

Sziasztok!

Windows 7 olyat csinál hogy: nehezen indul, procihasználat 30-80% között ugrál a frissen elindult gépen. Automatkus inditásban nincs semmi, telepített programok között semmi gyanús. Csökkentett módban minden ok, 0-1% cpu használat. Avast szerint nincs semmi kártékony a gépen, pedig egyértelmű, hogy valami nagyon fut a háttérben. Újratelepíteni nem szeretném. Bármi ötlet?

(#30773) kispx válasza kenguru99 (#30772) üzenetére


kispx
addikt

Melyik process csinál 30-80%-os processzorterhelést?

(#30774) sfdrakex válasza kenguru99 (#30772) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Feladat kezelő mit mutat mi eszi a procit? Avastot ha kikapcsolod?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#30775) kenguru99 válasza kispx (#30773) üzenetére


kenguru99
aktív tag

Ez van a lemezműveleteknél:
[link]

Csináltam egy printscreent a cpu használatról is csak elkavartam valahova...
Holnap beszerzem. (nem nálam van a gép)

Az avast-ot kilőve sem változik semmi.

(#30776) kpal


kpal
veterán

Német nootbook-ra ha magyar Win 7 kerül akkor ugyan ugyan úgy lehet vele pötyögni mintha magyar alapból magyar billentyűs lenne attól függetlenül hogy német kiosztású ?

(#30777) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Nem lehet valahogy csökkenteni azt az időt amíg gondolkozik a gép, hogy kikapcsoljon? Pontosabban a leállítás gombra kattintás és a kék A Windows leáll felirat közötti időre gondolok. Ha meg van nyitva n+1 darab program, akkor egy hét mire bezárja, SSD ide vagy oda. Meg persze meg is kérdezi tőlem 2x, hogy biztos bezárja e őket.

(#30778) SpaceKombajn válasza spiritex (#30751) üzenetére


SpaceKombajn
tag

Kipróbáltam 2 giga RAMmal, élményindex 5,5 amíg el nem fogy a szabad memória addig gyors, utána meg-megakad, ha valami meg éppen beragad az nagyon megfogja.
A telepítő nem látta a 2 terát csak 1-et, utána lemezkezelőben beállítottam és így már jó.
Mindenhez talált drivert, kivéve az USB 3-as PCIe kártyához, ahhoz meg felraktam a lemezéről.

spacetime

(#30779) Steelmanus válasza Vasinger! (#30777) üzenetére


Steelmanus
addikt

Itt egy link ahol harom reg.bejegyzes modositasaval lehet gyorsitani a kilepest itt leirjak hogy minek mi a jelentese. Az AutoEndTasks ertek 1 az uj Karakterlanc bejegyzes a [HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Desktop] utvonalon, a tobbi letezik, csak az ertekeit kell valtoztatni.

Windows Registry Editor Version 5.00

"AutoEndTasks"="1"
"HungAppTimeout"="2000"

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control]
"WaitToKillServiceTimeout"="5000"

Itt az 5000 az 5 mp-et jelent tehat eddig var mig kilep.
Viszont pl ha egy Chrome nyitva van az eleg sok idot vesz el mig bezarul.
Olvasd el a WaitToKillAppTimeout-ra vonatkozo reszt is mert annak egyezni kell a szervizkilovesevel is.

[ Szerkesztve ]

(#30780) sfdrakex válasza kpal (#30776) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Igen.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#30781) Steelmanus válasza Vasinger! (#30777) üzenetére


Steelmanus
addikt

Nalam egyebkent igy nez ki egy elmentett registry modositas:

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Desktop]
"AutoEndTasks"="1"
"HungAppTimeout"="2000"
"WaitToKillAppTimeout"="4000"
"LowLevelHooksTimeout"="2000"

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control]
"WaitToKillServiceTimeout"="4000"

Itt 4 mp var kilepeskor.

(#30782) Winnie The P válasza kenguru99 (#30775) üzenetére


Winnie The P
őstag

Mondjuk én futtatnék valami mást pl.: Mbam, HitmanPro, Kaspersky Virus Removal Tool, Emsisoft Emeregency Kit-et. És nem bíznám a védelmet csak az Avast-ra. A fentiek közül az Mbam-t ajánlanám hetente futtatni.

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#30783) spiritex válasza SpaceKombajn (#30778) üzenetére


spiritex
veterán

A 2 giga tényleg kevés, az nem is volt kérdés, mert ha elfogy akkor elkezd swap-elni a vinyóra, az meg köztudottan nem egy gyors alkatrész. Amúgy mi kapott 5,5-es értéket? Mert mindig a legalacsonyabb értéket kapott komponens (alkatrész) értéke a végeredmény.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#30784) qfm


qfm
senior tag

Sziasztok,

Windows 7 rendszeremen ~3 napja egy új hiba jelentkezett. Bármilyen usb tárolóeszközt (usb hdd, pendrive) kötök rá, látszólag semmi nem történik. Jobban megnézve megjelenik az eszközkezelőben a lemezmeghajtók között, felkiáltójellel, és ezt írja:

A Windows ehhez a hardvereszközhöz nem tudja betölteni az illesztőprogramot. Az eszközillesztő sérült vagy hiányzik. (Kód: 39)

Próbáltam eltávolítani az eszközt, újra felismertetni, ugyanez az eredmény. Driver frissítést kerestetni, sikertelenül.

Valakinek van valami ötlete mit tehetnék, illetve mi történhetett vele? Nem lett új eszköz telepítve, win frissítés le volt tiltva, így az sem kavar be. (most elindítottam egy frissítést is, hátha megoldja)

[ Szerkesztve ]

(#30785) Litván Zongora


Litván Zongora
aktív tag

Sziasztok,

VAn egy 32 gigás SD kártyám, amit USB adapterrel csatlakoztatok a géphez. Legutóbb azt írta ki a Win7, hogy formáznom kell a lemezt, mielőtt használhatnám. :F Azonban formázni nem tudja, sikertelen formázási kísérletet jelez. Ilyenkor mit lehet tenni?

Shit happens. Size matters. Time flies.

(#30786) Vasinger! válasza Steelmanus (#30781) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Köszi, úgy néz ki ez bevált! :R

(#30787) Steelmanus válasza Vasinger! (#30786) üzenetére


Steelmanus
addikt

OK, szivesen.

(#30788) woryz válasza woryz (#30742) üzenetére


woryz
senior tag

Valakinek valami tipp? :)

(#30789) spiritex válasza woryz (#30742) üzenetére


spiritex
veterán

Azt a hangot adja, mint ami a Sounds / Windows Explorer / Start Navigation hang?
(Ha rákeresel a gépeden, akkor a Windows Navigation Start.wav a neve.)

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#30790) NEMO1968 válasza Litván Zongora (#30785) üzenetére


NEMO1968
őstag

Szia!
Nézd meg nem-e kapcsoltad a kis tolókát írásvédett állásba.
Ha nem,próbálj ki egy másik kártyát.
Ha az jó,valszeg behalt a kártya.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#30791) woryz válasza spiritex (#30789) üzenetére


woryz
senior tag

Igen, ilyen hangot hallat... És még ki is ALT + TAB-ol a játékból... :F

(#30792) spiritex válasza woryz (#30791) üzenetére


spiritex
veterán

Na, akkor az engem is nagyon érdekelne! :DDD Mert anyum gépe ezt csinálja detto. Skype-od nem fut esetleg? Mert én arra gyanakszom..
Keresgéltem a neten, és az egyik srácnak a Marvell RAID Utility okozta, és az msconfig-ban lőtte le, és utána jó lett minden. Persze lehet nézelődni és óvatosan letiltani a NEM Win processeket és figyelni melyik letiltása oldja meg a dolgot.

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#30793) woryz válasza spiritex (#30792) üzenetére


woryz
senior tag

Nem, nem fut. Én valami autoamtikus frissítésre gondolok, mert nem minden nap csinálja... Bár, akkor nem csinálná csak egy két percig, most meg háromszor pittyegett, amíg ezt beírtam... :( :W

(#30794) spiritex válasza spiritex (#30792) üzenetére


spiritex
veterán

A másiknak meg az IE8 egyik add-on-ja futott a háttérben és az pittyegett.
Amúgy tele van a net evvel a problémával: [link].
Ha rájöttél neked mi okozta írd meg ide, jól jöhet még másoknak is!

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#30795) woryz válasza spiritex (#30794) üzenetére


woryz
senior tag

Köszi,
És azt hol lehet letiltani? Ha lehet? Azt a Marvel Raid-et nem tudom mi... :F

Rendben, ha találok valamit, akkor megírom. :)

[ Szerkesztve ]

(#30796) spiritex válasza woryz (#30795) üzenetére


spiritex
veterán

Nem biztos, hogy van olyanod, és ha van is, akkor sem biztos, hogy az okozza, az csak egy eset volt. Egyébként pedig a Win gomb + R gomb utáni futtatás sorba beírt msconfig után a Services (Folyamatok) fül alatt van, ha van. De alul el kell rejteni a Windows folyamatokat a pipa berakásával!

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#30797) spiritex


spiritex
veterán

Így térj át Win8-ra...

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#30798) Shatterstar


Shatterstar
aktív tag

Üdv!

A napokban cseréltem memóriát a notimban (Thinkpad T61) és mivel most 4gb van benne ezért fel szerettem volna rakni a 64 bites változatot,de a telepítés befejezése után nem lehetett kattintani semmilyen fontosabb helyre mint pl a sajátgép,dokumentumok stb, mert azt dobta hibaüzenet gyanánt hogy nincs a hozzáféréshez jogom :((( Ami kész röhej, mert nem adtam meg semmi jelszót vagy ilyesmit. Egyedül az alapjátékokba léphettem be na meg a media playerbe.

Why are you wearing that stupid man suit?

(#30799) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

Valahogy biztonságos módon bele lehet nyúlni a winbe, hogy a windows explorer-ben az ablak háttérszínét a világító fehérről meglehessen változtatni más színűvé?

(#30800) vlevi válasza spiritex (#30797) üzenetére


vlevi
nagyúr

Postafiókodhoz, facebokkodhoz is hozzáfér, akármit csinálsz.
Nagy testvér figyel, ahogy ezt már Orwell is megírta. :O

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.