Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29051) Rundll32 válasza Kcsabi (#29050) üzenetére


Rundll32
tag

de hisz nekem erre a programra szükségem van :) és az jó is ha automatikusan indulna csak a hiba üzi nem kéne :) Mindenesetre köszi az infot !

Rendszergazda vagyok, ha röhögni lát, mentsen!

(#29052) Rundll32 válasza mateFLASH (#29045) üzenetére


Rundll32
tag

"MSDN" Windows kellene inkább...lehet minden gondod megoldódna

Rendszergazda vagyok, ha röhögni lát, mentsen!

(#29053) Csontikka válasza Rundll32 (#29051) üzenetére


Csontikka
aktív tag

Feladatütemezővel csinálj egy feladatot ami akkor fut amikor a usered bejelentkezik és ott van egy olyan beállítás, hogy "Futtatás a legmagasabb szintű jogokkal, azt jelöld be."

A progi "normál" automatikus indítását pedig kapcsold ki!

http://www.msfn.org/board/topic/135472-faq-what-is-the-uac-part2/

[ Szerkesztve ]

(#29054) Kcsabi válasza Rundll32 (#29051) üzenetére


Kcsabi
tag

Ez nem hibaüzenet, ez egy tájékoztatás arról, hogy egy program indul.

(#29055) Rundll32 válasza Csontikka (#29053) üzenetére


Rundll32
tag

Csontikka Köszi valami ilyesmit kerestem ! :R

Rendszergazda vagyok, ha röhögni lát, mentsen!

(#29056) Csontikka válasza Kcsabi (#29054) üzenetére


Csontikka
aktív tag

szerintem ezt ő is érti, csak szeretné ezt a programot használni, csak nem szeretné minden induláskor leokézni, hogy admin jogot adjon neki, azért mert a progi bénán van megírva

rundll32:
nm :)

[ Szerkesztve ]

(#29057) kispx válasza Rundll32 (#29039) üzenetére


kispx
addikt

Szedd ki az automatikus indítású programok közül és az feladatütemezőben add hozzá. (Pipáld majd be, hogy magasabb privilégium szinten fusson)

(#29058) mateFLASH


mateFLASH
csendes tag

Felraktam a frissítéseket. még mindig fenn áll a hiba.

(#29059) sfdrakex válasza mateFLASH (#29058) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Az alatt hogy kókányolt a winded azt érted csak hogy nem eredeti, vagy valami gamer/ special edition amibe valaki aki úgy gondolja jobban ért a Winhez mint az MSnél a szakemberek ügyesen belenyúlt.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#29060) Tamás88 válasza sfdrakex (#29059) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Már én is láttam ilyen Windows-t. Az egyik haveromank pl. a Home Premium van kókálva, így például nincs súgó a rendszerben, illetve a frissítések is ki van kapcsolva (szolgáltatásokban nincs is benne), így nem tud az sp1-re frissíteni. Ez azért írom le, ugyanis lehet, hogy egy gyorsabb rendszered lesz, de pont emiatt (a frissítés kikapcsolásának még egy oka van) lesz hibás, sérülékeny a rendszered, plusz ugye nem is kell mondani, hogy ezekből a rendszerekből lesznek a jó kis boot hálózatok, amiket aztán nagyon csúnya dolgokra is fel lehet használni.

(#29061) vikcsi


vikcsi
aktív tag

sziasztok!

Közvetlen a gyökérkönyvtárba nem tudok másolni, menteni... ez mitől jött elő? :F
win7 ultimate 32.

ELADÓK: IBM T60 bontás, ssd-k, pc alkatrészek, Nikon P4 digi fényképező, Panasonic FULLHD kamera, stb... cserélek is; KERESEK régi/hibás CPU-kat gyűjteménybe!

(#29062) snowdog válasza vikcsi (#29061) üzenetére


snowdog
veterán

Nyilván nem Adminként próbáltad (feltételezem a "C" meghajtóról van szó, bár ezt nem írtad).

[ Szerkesztve ]

(#29063) vikcsi válasza snowdog (#29062) üzenetére


vikcsi
aktív tag

Rendszergazda a fiók... se c, d, se egyéb meghajtóra nem tudok menteni pl egy képet a netről. előbb könyvtárba, utána tudom áthelyezni...

ELADÓK: IBM T60 bontás, ssd-k, pc alkatrészek, Nikon P4 digi fényképező, Panasonic FULLHD kamera, stb... cserélek is; KERESEK régi/hibás CPU-kat gyűjteménybe!

(#29064) sfdrakex válasza vikcsi (#29063) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Futtasd a programot amivel menteni akarsz a gyökérbe rendszergazdaként, jobb klikk/ futtatás rendszergazdaként, attól hogy egy fiók rendszergazda a programokat alapból nem úgy indítja a W7.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#29065) sziku69 válasza mateFLASH (#29058) üzenetére


sziku69
senior tag

Próbáld ismét felrakni a 11-et.

Egyébként, (lehet hogy tévedek) de lehet, hogy dx9, vagy dx10 kell nekik. Nem volt a játék telepítőjében dx?

(#29066) zlotty


zlotty
tag

Sziasztok!

Egy olyan problémával találkoztam, hogy a windows gyakran feldob egy ablakot, hogy: az exe működése leállt, blcahnmq.exe
Google-ben nem találtam megoldás, valaki tudna segíteni, hogy mi ez?

(#29067) sfdrakex válasza zlotty (#29066) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Biztos ez a neve a fájlnak? Google így semmit nem talál. Esetleg egy víruskeresőt, vagy inkább többet érdemes lenne futtatni a gépeden.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#29068) zlotty válasza sfdrakex (#29067) üzenetére


zlotty
tag

Igen biztos, hogy ez a neve.

(#29069) Impressa válasza zlotty (#29068) üzenetére


Impressa
őstag

Írd be a win keresőjébe a blcahnmq.exe, hogy dob ki rá találatot. Ha igen, akkor jobb klikk, és tulajdonságok.
Így kiderülhet, melyik mappában és hol található a meghajtón.

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#29070) zlotty válasza Impressa (#29069) üzenetére


zlotty
tag

Megpróbáltam, de nincs találat.

(#29071) Rundll32


Rundll32
tag

Sikerült a feladatütemezés méghozzá késleltetéssel, ahogy szerettem volna! Elmondom a végleges megoldást, mert három ember segítségéből jött össze vegyesen :)

Tehát feladat ütemező indítása --> új alapfeladat --> itt betallózni a kívánt programot pl. *.exe --> bejelentkezésre kérni az indítást --> tulajdonságokban a futtatást a legmagasabb jogosultsággal kérni (pipa be) -->Indítás "fülön" szerkesztés menüben "feladat késleltetése eddig" pl 1 perc. --> OK

és kész ! Örül ! Működik ! :DD

Számomra szükséges volt, hogy néhány program egymástól időben eltolva induljon és mindezt automatikusan mindenféle üzenet nélkül csinálja. :) Tehát így lehetséges !

Köszönöm nekik:

- Csontikka
- kispx
- S-IW

[ Szerkesztve ]

Rendszergazda vagyok, ha röhögni lát, mentsen!

(#29072) Blue Eagle


Blue Eagle
őstag

Sziasztok! Az mitől lehet, hogy ha Alvó állapotba akarom tenni, akkor kezdi is, hogy lemegy alfába, aztán parkoló hangot ad a winyó, mintha most akkor megállás lesz. Aztán rögtön újraindul, inkább újraébred a bejelentkező felületre. Miért nme tudom altatni mint az előtte lévő XP-met?

(#29073) Impressa válasza zlotty (#29070) üzenetére


Impressa
őstag

Akkor marad, amit sfdrakex is írt: vírus kereső, mert én sem találtam semmi hasznosat.

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#29074) Blue Eagle válasza Blue Eagle (#29072) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Megvan! Megcsináltam, már jó! Az eszközkezelőben az egérnél és a billentyűzetnél tiltani kellet az ébresztési lehetőséget.

(#29075) zlotty válasza Impressa (#29073) üzenetére


zlotty
tag

Okés, köszönöm!
Akkor azt mindenképp megprobálom.

(#29076) snowdog válasza Blue Eagle (#29074) üzenetére


snowdog
veterán

Ha mindent letiltottál, akkor mivel fogod felébreszteni? :)

(#29077) Rundll32 válasza snowdog (#29076) üzenetére


Rundll32
tag

:DD nem ír ... kijátszotta magát :D ? Csipkerózsika álom....

Rendszergazda vagyok, ha röhögni lát, mentsen!

(#29078) spiritex


spiritex
veterán

Tudjátok esetleg, hogy a videó 16. másodpercében látható Mac-szerű Gyorsindítónak mi lehet a neve és hol lehet beszerezni? [link]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#29079) PumpkinSeed válasza spiritex (#29078) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Ez valami Rocket Dock skin lehet.

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#29080) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Amikor bekapcsolom a gépem, azt írja boot logo előtt, hogy invalid partition table. Ezt viszont nem értem, mert egy SSD és most egy újonnan vett HDD van benne, SSD-t a Windows telepítőjével formáztam, az újonnan érkező HDD-t, meg a Win 7 beépített lemezkezelőjével, MBR-re állítottam be.

Találtam rá megoldást: KATT, de jó lenne, ha nem veszne el róla semmi adat a gépemről. Van erre adatbiztos módszer?

Mitől írja ezt ki egyáltalán? :F

(#29081) Tamás88 válasza Vasinger! (#29080) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Szerintem csak arról van szó, hogy a bios 95%-a HDD-ről próbál bootolni (pontosabban ebben a sorrendben: IDE HDD --> SATA HDD --> egyéb eszköz (ebbe tartozik az SSD is). A megoldás annyi, hogy direkt módon beállítod az indítási sorrendet úgy, hogy az SSD legyen az első.

Az invalid partition table meg azt jelenti, hogy nem találja az indítófájlt, amivel be tudja indítani a rendszert.

[ Szerkesztve ]

(#29082) Vasinger! válasza Tamás88 (#29081) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

És tényleg ez volt a hiba, de hogy egy HDD csere miatt miért változtatta meg a BOOT sorrendet....álmomban se gondoltam volna. Köszi!

(#29083) pakriksz


pakriksz
őstag

Hogyan lehet a HDD-ket removable-re állítani és vissza?
Régen valahogy sikerült registryből átállítanom, de elfelejtettem hol kell, és a gugli már csak a szemetet dobja ki erről.

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#29084) PumpkinSeed válasza pakriksz (#29083) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Miért szeretnéd arra állítani?

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#29085) pakriksz válasza PumpkinSeed (#29084) üzenetére


pakriksz
őstag

mert a fő vinyó removable (és nem kéne annak lennie), a második vinyónak meg kéne mert ha nincs rá szükség ki szeretném kapcsolni.

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#29086) baboss


baboss
őstag

Sziasztok.
Már nagyon tele van a hócipőm. :K
Az op rendszeresen lefagy kék halállal.
A memória diagnosztikát lefuttattam és nem talált hibát.
Már legalább 3 x telepítettem az op-t,különbözik módszerekkel.
Op telepítés SSD-re.
Net kapcsolat nélkül.Minden HDD-ét és kütyüt lekötöttem,csak az egér és a billentyűzet maradt rajta.
Telepítő cd indit.
SSD ilesztő cd
Telepítő cd
Op fent van
Illesztőprogram telepit eszköz kezelőből illesztő program keresése cd - meghajtóról (eredeti cd) VGA-NET-HANG telepít.
Az összes frissítést telepítése.
Alapvető programok telepítése.
Egy darabig megy rendesen a gép majd lefagy kék halállal.
Ha futtatom az élményindexet általában lefagy.

Memória - Kingmax DDR3 2400 MHz 2x4GB
CPU - AMD FX 8120
ALAPLAP - ASUS CROSSHAIR V FORMULA Z
SSD - OCZ RevoDrive 3 X4 PCI-Express 240GB
Mi lehet a hiba oka. :F

(#29087) PumpkinSeed válasza baboss (#29086) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Ha az SSD-n előtte volt rendszer, márpedig volt ha többször is újratetted akkor az baj, hogy nem formáztad le az előző rendszert. Tedd meg a Windows7 telepítővel való partíció formázást és akkor nem kavar be az eöző rendszer.

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#29088) PumpkinSeed válasza pakriksz (#29085) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Nem találtam olyat, hogy ezt registrybe állítani lehetne, max tanulok valami újat, de BIOS-ban be lehet állítani.

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#29089) spiritex válasza pakriksz (#29085) üzenetére


spiritex
veterán

A 7. oldal-on van a megoldás. Én ez alapján csináltam és tökéletesen működött.

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#29090) baboss válasza PumpkinSeed (#29088) üzenetére


baboss
őstag

Le lett formázva másik op alól is, win telepítés alatt is (törlés formázás) illetve az OCZ tolbox-al is, ez teljesen leradírozza az SSD-t. :F Már kipróbáltam mindent. :N
A gépen van még egy OCZ AGILITY 60 GB-os SSD.Ha arra rakom fel az op-t ugyan azokkal a feltételekkel ott nem jelentkezik a hiba.
Csak a REWO-nál van gondom.Néha magától újra indul vagy a képernyőn nem tudok csinálni semmit,mert lefagy.Egy darabig megy rendesen és átunna megbolondul. :U
Van olyan is,hogy indulásnál nem találja az SSD illesztő programját és emiatt nem indul el az op.

[ Szerkesztve ]

(#29091) PumpkinSeed válasza baboss (#29090) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Írtad, hogy a memória nem lehet hibás, de mivel az SSD is hasonló alapokon fekszik nem lehet az a hibás?

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#29092) baboss válasza PumpkinSeed (#29091) üzenetére


baboss
őstag

Én az SSD-re gyanakszom.Indulásnál 3 kék és 2 sárga lednek kell világítani az SSD-n.Amikor nem tud elindulni az op akkor csak 1 kék világit.Ilyenkor még a reset vagy az újraindítás sem segít.A biosban az f5 használatával vagy az ellem kivételével tudok csak életet lehelni bele,de még így se lehet mindig látni a biosban az SSD-t.

(#29093) baboss


baboss
őstag

Ezt hogy tudom beállítani "Be kell állítani Windowsban, hogy ne induljon újra kék képernyő után a gép.
Kérdezz rá Win7 topicban hogy kell."

(#29094) PumpkinSeed válasza baboss (#29093) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Start > Vezérlőpult > Rendszer > Speciális fül > Indítás és helyreállítás részen Beállítás... gomb > Rendszerhiba részen az újraindítás elől a pipa kivesz és kész is van.

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#29095) baboss válasza PumpkinSeed (#29094) üzenetére


baboss
őstag

Köszönöm. :R

(#29096) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Sziasztok!

Hogy tudom azt elérni, hogy egy adott programhoz (vagy akár .exe fájlhoz) a rendszer megjegyezze a kiválasztott billentyűkiosztást?

(#29097) viktor82


viktor82
őstag

Sziasztok
Olyan kérdésem lenne,hogy honnan tudnám letölteni a win7 home premium 64bites msdn verzióját ami tartalmazza a frissitéseket,windowsot szeretném ujratelepiteni és kb 1gb-t frissitést tölt le!

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#29098) Bandi821


Bandi821
tag

Sziasztok!

Nekem a Far Cry 3 telepitese kozben az alabbi hibauzenetet irja ki a gep: "An error occurred while unpacking: archive corrupted! Unarc.dll returned an error code: -7 Error: archive data corrupted (decompression fails)" Es a beugro ablak felso sarkaban az ISDone.dll-re hivatkozik.

Ez valami 7-es problema, nem? Letoltottem es a System 32 konyvtarba masoltam mindket dll.t (Unarc es ISDone), VGA driver friss, virusirto kikapcsolva, megis van ez a gond.

Mit lehet ilyenkor tenni? 7-t ujra kell huzni?

koszi

Bandi

(#29099) Tamás88 válasza Bandi821 (#29098) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Hibás a telepítő, mivel ezt a fájlt nem tudja kicsomagolni. Ez kivételesen nem a Windows 7 hibája.

(#29100) Bandi821 válasza Tamás88 (#29099) üzenetére


Bandi821
tag

Szia!

Szoval ha jol ertem, akkor ha a telepito a hibas, akkor hiaba is csinalok barmit ugyse fog mukodni?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.