Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30351) germinator66


germinator66
aktív tag

Az "OEM" és a "DOBOZOS" telepítőlemez közt van különbség?
Ha pl. van egy "OEM" licencem, de "DOBOZOS" telepítőt használok, átmegy az "eredeteiség ellenőrzésen" az OEM kóddal?

(#30352) DS39 válasza jozsi252 (#30349) üzenetére


DS39
nagyúr

lehetséges. megoldás: beállítod hogy a frissítésekről csak értesítést kapj, és miután döntesz, akkor töltse le és települjön.

(#30353) jozsi252 válasza DS39 (#30352) üzenetére


jozsi252
veterán

vlevi

Igen ezt tudom hogy frissít, csak azért tűnik érdekesnek a dolog mert magától még soha nem indult újra update miatt. De akkor szerintetek most azért indult újra a gép, mert a gép autómatikusan frissített?

iPhone 13 Pro Max

(#30354) DS39 válasza jozsi252 (#30353) üzenetére


DS39
nagyúr

igen, mert a frissítések általában igénylik az újraindítást, és ezt te alul az értesítési területen elodázhatod max 4 óráig. ebben az esetben hogy nem nyomtál semmit, lehet hogy a frissítés után 10 perccel már újraindította.

(#30355) default.


default.
őstag

sziasztok.
tudom, hogy apróság, de hátha valaki tudja a megoldást :)

erről lenne szó

(#30356) Sub-ZeRo válasza default. (#30355) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

[link]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#30357) Mozso26


Mozso26
senior tag

Üdv! Vettem egy ssd-t és telepitenem kell rá valamit.A kérdésem az lenne hogy föleg online játékhoz mit telepitsek win 7-et vagy win 8-at?????

(#30358) Sub-ZeRo válasza Mozso26 (#30357) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Amelyik megvan eredetiben és használni akarod.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#30359) DS39 válasza default. (#30355) üzenetére


DS39
nagyúr

Rebuild Icon Cache

Sub-ZeRo: hopp, látom már linkeltél hasonlót, talán a SevenForums-os batch fájllal egyszerűbb.

[ Szerkesztve ]

(#30360) Sub-ZeRo válasza DS39 (#30359) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Meglehet.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#30361) Paulo81


Paulo81
aktív tag

Sziasztok!

Intel GMA900 csodához létezik bármilyen win7-es driver, és ha igen honnan tudom letölteni? Én annyit tudtam kihámozni az intel honlapján, hogy hivatalos driver nincs, "nem hivatalosat" meg sehol sem találok... :(

Előre is köszönöm a segítséget! :R :R

(#30362) kriszwells


kriszwells
aktív tag

Üdv!

Windows 7 alatt belementem a Legutóbb megnyitot fájlok mappába, kijelöltem mindet hogy törlés, erre kirakott egy Legutóbbi fájlok nevű ikont az asztalra, de nem tudom onnan törölni. Jobbegérrel csak 3 lehetőséget ajánl fel, Legutóbb megnyitott fájlok törlése, Parancsikon létrehozása meg még valami.

Hogy tudom letörölni az asztalról, mert nem kell oda?

Kösz!

Core i5 10400F, Lenovo T32h-20, Nikon Z Fc, Pocketbook Sense 630, GIGABYTE GeForce GTX 1050 Ti OC 4GB GDDR5 , https://www.youtube.com/channel/UC9JycGJu4WSrta7RomJtinA

(#30363) StSanya válasza Paulo81 (#30361) üzenetére


StSanya
őstag

Milyen lapod van? Mi a pontos chipset?

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#30364) Paulo81 válasza StSanya (#30363) üzenetére


Paulo81
aktív tag

A lap: HP 0984h

A chipset: Intel 915G HCH6
A vga: Intel 82915 GX GMA 900

A hang: Intel 82801FB IC6 AC97
Analog Devices AD 1981B(L)

Mindezek a HWinfo progi szerint

[ Szerkesztve ]

(#30365) StSanya válasza Paulo81 (#30364) üzenetére


StSanya
őstag

"Windows 7* drivers are not available for the following older Intel® graphics controllers:

Mobile Intel® 915GM/GMS, 910GML Express Chipset Family

Intel® 82915G/82910GL Express Chipset Family

..."

[link]

De használhatod az utolsó XP-s drivert, keress rá a HP oldalán!

[ Szerkesztve ]

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#30366) DS39 válasza kriszwells (#30362) üzenetére


DS39
nagyúr

Megoldás: [link]

(#30367) kriszwells válasza DS39 (#30366) üzenetére


kriszwells
aktív tag

Köszönöm!

"Thanks, weirdest error ever" :D

Core i5 10400F, Lenovo T32h-20, Nikon Z Fc, Pocketbook Sense 630, GIGABYTE GeForce GTX 1050 Ti OC 4GB GDDR5 , https://www.youtube.com/channel/UC9JycGJu4WSrta7RomJtinA

(#30368) Henker2


Henker2
addikt

Hali!

Felteszem itt is a kérdést, hátha tud valaki segiteni!

Fontos lenne, úgyhogy ha tudtok minél hamarabb segítsetek!

Van egy ilyen lapom: Gigabyte 8S661FXM-RZ

Régi P4-es.

WIN7 32-bit-es driver kellene hozzá. Vagy valami trükköt tudtok-e, hogy felélesszem Win7-hez? Főleg a hálókártyát

Köszi

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

(#30369) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

A hálózatfelderítés bekapcsolását, nem tudom bekapcsolni abban az esetben ha a gyári tűzfal be van kapcsolva. Hiába állítom be, majd mentem ugyanúgy kikapcsolva marad.
Azonban ha a tűzfalat kikapcsolom, egyből bekapcsolt állapotba áll az opció. Korábbam működött aktív tűzfal mellett is, azonban most nem.
Nem tudja valaki, hogy mit kellene a tűzfalban beállítani?

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#30370) Lenry


Lenry
félisten

azt vettem észre, hogy ha be akarok állítani egy statikus IP címet, akkor egyszerűen csak eggyel több IP címem lesz

itt van az összes, amit az elmúlt hónapokban különböző okokból beállítottam...
az IPv4 konfigot pedig ahogy leokézom visszaáll DHCP-re.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#30371) energy4ever


energy4ever
addikt

Ez a hiba mit takar, hogyan tudom orvosolni? :F
an error (-5006 0x8000ffff) has occurred while running the setup

Ha telepitek valamit szinte mindig leall ezzel a hibaval...

(#30372) Visormail válasza Henker2 (#30368) üzenetére


Visormail
addikt

Nem valószínű hogy csináltak hozzá így találni is nehéz lesz, a gigabyte csak xp-s drivereket rakott az oldalára, a chipset és lan részét gyártó sis driver oldala pedig egyáltalán nem jön be [link], mintha megszűnt volna. A microsoft update katalógusban is csak xp-s driver van.
Ha már feltetted a win7et és nem ismerte fel a lan-t, akkor próbáld feltenni az xp-s driverét valahogy (sima telepítés, telepítő átállítása xp kompatibilis módba, eszközkezelőből kézileg az inf fájl betallózása). Ha sikerül akkor windows update futtatása és megnézni talál e drivereket. De ne nagyon reménykedj, tényleg csak abban hogy az xp-s driverek egy része talán felmegy, aztán ha nem akkor xp-t kell tenni rá.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#30373) #85154688


#85154688
törölt tag

Sziaztok holnap szerelem be az új SSD-m.Eddig HDD-t használtam.Az lenne a kérdésem,hogy az SSD-nek milyen ikonja lesz a biosban amikor a telepítés után az SSD-re szeretném beállítani a bootolást?Íme egy kép amin különböző ikonok vannak..[link] az SSD-é milyen lesz?Hogy tudom megkülönböztetni a HDD-től?És a képen mit jelent az UEFI felirat az egyik ikon sarkában???Köszi..

[ Szerkesztve ]

(#30374) Lenry válasza #85154688 (#30373) üzenetére


Lenry
félisten

franc tudja, de ha ráhúzod az egeret, akkor valszeg kiírja

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#30375) #85154688 válasza Lenry (#30374) üzenetére


#85154688
törölt tag

És akkor windows 7 telepítése közben,hogy tudok betűjelet adni a partícióknak?mert most egy db 500Gb-os C meghajtóm van,de holnap jön az SSD.azt hogy tudom elérni,hogy az SSD legyen a C meghajtó a vinyó meg pl.a D meghajtó?

(#30376) Lenry válasza #85154688 (#30375) üzenetére


Lenry
félisten

úgy, hogy addig lekötöd az összes többi vinyót, csak az SSD maradjon

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#30377) #85154688 válasza Lenry (#30376) üzenetére


#85154688
törölt tag

Köszi...És akkor az SSD-n lévő rendsze ralól,hogy tudom lleformázni a mostani 500Gb-os vinyómat?Rajta van a mostani oprendszerem is,és még sok minden más amiket már lementettem természetesen.Kell valami program a formázáshoz vagy mi?

(#30378) Lenry válasza #85154688 (#30377) üzenetére


Lenry
félisten

a már feltelepített rendszer alá visszakötöd a vinyót (kikapcsolt állapotban persze) és egyszerűen Sajátgépben jobb klikk - Formázás

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#30379) krealon válasza #85154688 (#30377) üzenetére


krealon
veterán

".Kell valami program a formázáshoz vagy mi?"

Nem kell semmi.
Jobbkatt --> Format

(#30380) akira76


akira76
csendes tag

Sziasztok !

Windows7 professional van fent a gépemen, már 1 éve. Eddig semmi gond nem volt vele. Ma, letöltött autómatikusan frissítést a microsoft oldalról (be van kapcsolva az autómatikus frissítés). -bár nem tudom ennek van e köze a gondomhoz-
Szóval, a problémám, hogy, ha a leállításra megyek, a gép nem kapcsol ki, mint eddig, hanem, mintha alvó módban lenne, kicsi alapzaja van. (elnézést, nem vagyok informatikus) A bekapcsoló gomb világít (eddig nem világított).
Ha, megnyomom, akkor normálisan elindul, a bootolás, windowst behozza, stb..., mint amikor teljesen ki volt kapcsolva (ahogyan eddig is csinálta) Próbáltam már bios resetet is, de ugyanaz maradt a probléma. Szóval, a gép nem kacsol ki, hanem "alvó szerű" módba áll.

Köszönöm előre is az ötleteket, mihez kezdjek

(#30381) brd válasza Lenry (#30370) üzenetére


brd
nagyúr

Hány hálókártyád (vagy egyéb cucc', amihez IP-t tudsz rendelni) van? Nem ütközik a címe valamelyik beállítottal? Volt a gépben olyan, ami már nincsen benne?

The only real valuable thing is intuition.

(#30382) Lenry válasza brd (#30381) üzenetére


Lenry
félisten

egy Bluetooth adapterem van, ami csinált magának egy BT-hálókártyát, meg a Virtualbox, de mindkettő le van tiltva.
több kártyám nincs, nem is volt

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#30383) spiritex válasza Lenry (#30382) üzenetére


spiritex
veterán

A routert átállítottad static dhcp-re, vagy próbáltad kikapcsolni teljesen a dhcp-t? Akkor is ezt csinálja?

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#30384) Lenry válasza spiritex (#30383) üzenetére


Lenry
félisten

a routernek ehhez nem sok köze van.
de igen, ott le van fixálva, hogy 192.168.0.100-at osszon ki a gépnek, és ezt állítanám be fixnek a Windowsban is

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#30385) spiritex válasza Lenry (#30384) üzenetére


spiritex
veterán

Annyi köze van, hogy ha a router static dhcp-vel dolgozik, tehát le van foglalva az ip a gépnek (Reserved), akkor a gépen én automatikus ip-t állítanék, nem manuálisat. Csak akkor szoktam a manuálissal játszani, ha a router-en totál ki van kapcsolva a dhcp.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#30386) Lenry válasza spiritex (#30385) üzenetére


Lenry
félisten

mint írtam is, leokézás után a konfig ablak visszaugrik automatikusra, tehát ha újra megnyitom, akkor látszólag DHCP-n van, nem tudom még jobban arra kapcsolni, ettől függetlenül az eredmény a fentebbi.

plusz ha le is van foglalva egy IP a routerben, az attól még nem kerül kiosztásra, ha valami mást állítok be a gépen. és még ha valami úton-módon a router a Windows-ra is tudná erőszakolni az ő általa adott IP-t, akkor is maximum két IP címem lenne, nem 10.

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#30387) spiritex válasza Lenry (#30386) üzenetére


spiritex
veterán

"...az attól még nem kerül kiosztásra, ha valami mást állítok be a gépen..."

Ezért írtam, hogy a gépen automatikusat kell állítani.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#30388) thomson9505


thomson9505
csendes tag

Üdv !
A gépemen egy 32 bites win7 van fenn. Az lenne a gondom hogy pár napja az a jelenség tűnt fel, hogy körübelül 5 másodpercenként rendszerhangot ad ki a gép ( mint amikor valamilyen hibaüzenetet dob fel, de nekem nem ír ki semmit csak az idegesítő hangot nyomja). Ilyenkor legyen legyen szó bármiről youtube videóról vagy játékról beszaggat minden amikor a hamg megszólal. A Malwerbytes-ot már vagy háromszor lefuttattam, a Registry-t is kipucoltam de semmi.
Ötlet ?

Előre is bocsi, ha néha összeszavakat a keverem !

(#30389) Visormail válasza thomson9505 (#30388) üzenetére


Visormail
addikt

Eseménynapló?

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#30390) Asztee


Asztee
aktív tag

Hi !

Arra van-e valamilyen lehetőség,hogy - rendszergazdalént - belépjek másik - jelszóval védett - fiókba ?
Gondolom a nagyvállalatok rendszergazdái is meg tudják ezt oldani valahogy. Nálam csak arról lenne szó ,hogy a tíz éves fiam szeretne jelszót a fiókjára,mert az olyan "menő" és én meg szeretném néha megnézni, hogy pl. minden rendben van-e nálla ,meg hogy merre járkált a neten.

Köszi.

''A világon 10 féle ember létezik : az egyik ismeri a kettes számrendszert a másik nem."

(#30391) Visormail válasza Asztee (#30390) üzenetére


Visormail
addikt

Nincs ilyenre lehetőség, rosszul gondolod vállalati rendszergazdák sem így csinálják ha valamit meg akarnak oldani, ebben a formában windows server-es tartományi környezetben sem lehet belépni.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#30392) {Zodiac}


{Zodiac}
senior tag

Segítséget kérnék Win Update ügyben!

Win 7 Pro 64 hun-ról van szó, és a szerdai frissítések után nem indul a firefox, a win update ablak nem jön elő, ie 10 csak fehér kocka... pl firefox indításkor ezt írja: 0xc00000005

egy rendszer visszaállítás volt, akkor jónak is tűnt, de pár órával később újra előjött. utána újratelepítettem, lefrissítettem, még semmi más nem volt fenn a gépen és ugyan az. ff nem indul, win update ablak nem jön elő, stb...

Öntörvényű Sünmalac

(#30393) Visormail válasza {Zodiac} (#30392) üzenetére


Visormail
addikt

A partíció létrehozását és formázását a win7 telepítőlemezzel csináltad? HDsentinellel nézd meg a vinyód állapotát, illetve futtass lemezellenőrzést.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#30394) {Zodiac} válasza Visormail (#30393) üzenetére


{Zodiac}
senior tag

ez eddig 9 különböző konfigon jelentkezett tegnap este óta, laptop és asztali vegyesen

Öntörvényű Sünmalac

(#30395) glocker


glocker
tag

Sziasztok!

Hogy lehet (ha lehet) egy programot / alkalmazást hitelesnek, megbízhatónak minősíteni?

Egy Win7-es gépre telepítettem a FreeDNS Update programot. A progi minden indításánál az UAC megkérdezi, hogy engedélyezem-e azt, hogy program módosításokat hajtson végre a gépen. Engedélyezés után a progi elindul.

A fenti működésből kifolyólag képtelen vagyok elérni, hogy FreeDNS Update program is elinduljon a windows indulásakor. Próbáltam betenni az indítópultba, registry-be írtam, feladat ütemezőbe tettem - de eddig egyik sem használt. A program nem indul a windows-al együtt... mint pl. az uTorrent kliens.

Nem tudom, hogy a fenti probléma szempontjából mi a különbség a két alkalmazás / program között?
:W

Előre is kösz a segítséget.
:R

[ Szerkesztve ]

bocs a béna kérdéseket :-(

(#30396) Lenry válasza glocker (#30395) üzenetére


Lenry
félisten

rendszergazdai szintű jogosultság kell neki, azért kérdi.
kapcsold ki az UAC-ot, vagy vidd végig ezt

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#30397) glocker válasza Lenry (#30396) üzenetére


glocker
tag

Kösz a gyors választ és a tippet!

Elméletivé vált a kérdés, találtam erre service-t: FreeDNS update Service

De továbbra is érdekelne, hogy van-e lehetőség egy progit kivételként kezelni (az UAC-ot nem kapcsolnám ki), sejtem, hogy nem. Mert ha igen akkor mi értelme lenne az egész UAC-nak?!

Egyáltalán mi az a háttérben zajló mechanizmus amelyik a windows eme viselkedéséért felelős? Tanúsítványokon keresztül megy az ellenőrzés/hitelesítés, vagy miért megbízható az egyik progi is miért nem az a másik?!

Szívesen tanulnék többet a Windows belső világáról, ebben tud valaki segíteni (hogy merre induljak, miket hol keressek)?

Előre is kösz

bocs a béna kérdéseket :-(

(#30398) nesh_019


nesh_019
senior tag

Sziasztok. Off:
Van egy asztaliPC-m és egy laptopom. Azt szeretném megkérdezni hogy milyen programmal[név szerint] lehet beállítani hogy a laptop a 12 megás internetemből kisebb internet sávszélességet használjon hogy több maradjon az asztali gépemnek , amikor töltök le[laptoppal] akkor ne legyen nagy a pingem[asztalin].?

Régen volt ilyen programom csak már elfelejtettem a nevét.

[ Szerkesztve ]

Csak az káromkodik aki nem tudja szavakba önteni amit gondol.

(#30399) Lenry válasza glocker (#30397) üzenetére


Lenry
félisten

nincs, csak az előbb linkelt "taskot csinálok belőle és abból parancsikont" módszer kerüli meg. az UAC tervezésénél szempont volt, hogy lehetőleg semmi ne kerülhesse ki, hogy ne legyen az, hogy egy rosszindulatú szoftver magát megbízhatónak álcázva magát átjut a védelmen.
ezért nem lehet kivételeket hozzáadni.

(#30398) nesh_019 a program, amit keresel a cfosspeed

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#30400) sfdrakex válasza nesh_019 (#30398) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Netlimiter, DuMeter, ezekkel tudod korlátozni a gépeid által használt sávszélt.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.