Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30101) Gabesz87 válasza StSanya (#30064) üzenetére


Gabesz87
addikt

Lentebb már írtam neked, várom a válaszod:) Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#30102) SamSem58 válasza DS39 (#30099) üzenetére


SamSem58
aktív tag

Igen, igen nálam PCI Ex 16 x a vidikártya foglalta, csak én lusta vagyok kiírni... :-) ezért megkevert az AsRock alaplapnál.

Samsem

(#30103) SamSem58 válasza PumpkinSeed (#30100) üzenetére


SamSem58
aktív tag

A használt alaplap sztem nagyon lutri... soha nem volt szerencsém használt dolgokkal :((

Samsem

(#30104) PumpkinSeed válasza SamSem58 (#30103) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Akkor keresgélni kell, hátha van még valahol újonnan, de régi platform már.

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#30105) SamSem58 válasza PumpkinSeed (#30104) üzenetére


SamSem58
aktív tag

Számítástechnika szempontjából lehet régi... (2005 dec. vettem) de jó lenne valahol rábukkanni mert ez az alaplap faxpanelt is tartalmaz, ami nekem lényeges (az újakban már úgy-tűnik nincs) Ha nincs faxpanel, faxot kell vennem, (még sokan használják) mert ami van az kakukk :((

Samsem

(#30106) peter889


peter889
őstag

Sziasztok!

Ebben szeretném a segítségetek kérni, ha tudja valaki:[link]

Köszönöm, előre is.

[ Szerkesztve ]

(#30107) PumpkinSeed válasza SamSem58 (#30105) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Esetleg nem lehetséges soros porton keresztüli összekötés? Érdekes a helyzet.

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#30108) SamSem58 válasza PumpkinSeed (#30107) üzenetére


SamSem58
aktív tag

soros porton keresztüli összekötés? Aztán, őszintén nem értem, hogy mire gondolsz....

Samsem

(#30109) Csontikka válasza SamSem58 (#30105) üzenetére


Csontikka
aktív tag

Itt találsz alaplapokat (bár látom ezt már belinkelte más is :) )

Itt pedig USB-s faxmodemet.

[ Szerkesztve ]

(#30110) SamSem58 válasza Csontikka (#30109) üzenetére


SamSem58
aktív tag

Ahh, a faxmodem ugyancsak izgalmas :D ... Olcsóbb mint egy új fax, kb. a javítással van egy árban. Így már elgondolkodom azon, hogy az ATI 6750 VGA-t átteszem az én gépembe, ami 1,5 éves és No.I., oszt megveszem az ASRock K7S41GX2 alaplapot. De még csinálok 1 mem tesztet, mert ez a nyavalyás Win 7 csak annyit ír hardverhibák, de konkrétan az e amit sejtek... északi híd - az alábbi hibaüziből (2012.12.16) feltételezték:

Leírás
A videohardver hibája miatt a Windows nem működik megfelelően.

Probléma-aláírás
Problémaesemény neve: LiveKernelEvent
Operációs rendszer verziója: 6.1.7601.2.1.0.256.48
Területibeállítás-azonosító: 1038

A probléma leírását segítő fájlok
WD-20121214-2205.dmp
sysdata.xml
WERInternalMetadata.xml

E fájlok ideiglenes másolatának megtekintése
Figyelmeztetés: Ha vírus vagy más biztonsági fenyegetés okozta a problémát, akkor a fájlok másolatának a megnyitása veszélyeztetheti a számítógépet.

További adatok a problémáról
BCCode: 117
BCP1: 85456250
BCP2: 8F64E8FE
BCP3: 00000000
BCP4: 00000000
OS Version: 6_1_7601
Service Pack: 1_0
Product: 256_1

Hogy lehetne szerviz nélkül biztire tudni, hogy a hiba az északi híd, vagy... nem, mert számomra rejtély :((?

Samsem

(#30111) StSanya válasza Gabesz87 (#30077) üzenetére


StSanya
őstag

Bocs, ma strand nap volt...

Ott a 37. oldalon látható System Memory Multiplier és a DRAM Timing Selectable beállításokat kell kibillenteni AUTO-ról...

[ Szerkesztve ]

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#30112) Csontikka válasza SamSem58 (#30110) üzenetére


Csontikka
aktív tag

Én ezekkel próbálkoznék az alábbi sorrendben
1. alaplap és táp szemrevételezése. (csak akkor szedd szét a tápot ha tudod mit csinálsz :) ) nem púposodnak-e a kondenzátorok? (mivel elég öreg alaplapról beszélünk simán lehet ez is a baj)
(ill. ugye szép tiszta minden és a hűtés megfelelő mindenhol? )
ha ezek rendben, akkor:
2. Memtest, HD sentinel /vinyó ellenőrzés/
3. videkártya meghajtása FurMark-al, hogy nem e az okozza a hibát. (csak óvatosan, nehogy túl melegítsd!)
3. próba másik videókártyával.

(#30113) SamSem58 válasza Csontikka (#30112) üzenetére


SamSem58
aktív tag

A gép belseje is tiszta, túlmelegedés nincs, videókari kilőve, 2 hete kapott új videókarit, mégis akad problémája - bizt.mentés nem megy, Win 7 memóriadiagnosztika hardverhibákat jelez. A többit (táp, kondenzátorok) hétfőn megnézem aztán meglátjuk.

Samsem

(#30114) Csontikka válasza SamSem58 (#30113) üzenetére


Csontikka
aktív tag

+ vinyó és memtest!

(#30115) flash- válasza SamSem58 (#30113) üzenetére


flash-
veterán

ezt próbáld ki

memtest sokszor nem jelez hibát a fentit ajánlom inkább

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#30116) Gabesz87 válasza StSanya (#30111) üzenetére


Gabesz87
addikt

És milyen értékre kell tenni?
A System Memory Multipliernél a következő opciók vannak:
Auto
2.00B
2.40B
3.20B
2.00D
2.66D
2.66C
3.33C
4.00C
2.50A
3.00A
4.00A

A DRAM Timing Selectable-t ha Manual-ra állítom, akkor utána a CAS Latency Time, tRCD és tRP értékét 5-5-5--ről állítsam 6-6-6-ra?

(#30117) kiszi07


kiszi07
senior tag

Sziasztok, valaki tudna segíteni??
Tegnap vettem egy hangfalat nem volt jó a realtek.. újra telepítettem (2x) a gépemet már és a programot is felraktam. Programneve/AsusSetup.ini no such file found esetleg valaki segítség? Intel Chipset se akar működni..
A gyári alaplapi oldalról töltöttem le mindent

[ Szerkesztve ]

Slow down & you'll make less mistakes. At the pace of faith, work is productive, relationships prosper, & your spirit is at peace

(#30118) StSanya válasza Gabesz87 (#30116) üzenetére


StSanya
őstag

Azt most nem vágom, hogy mit ért "A, B, C, D"-n... :F Próbálgasd, különböző beállításokon, de nem írja ki a Memory Frequency (MHz) sorban az egyik (az első) értéken? Az első lenne elvileg amire állítod, a második pedig a jelenlegi...

A Performance Enhance-t is megpróbálhatod Exreme-n, akkor mire állítja be a többi értéket?

Igen, 6-6-6-ra... Ezt külön is tesztelhetnéd, hogy csak önmagában ezt változtatva nem oldja-e meg a problémáidat.

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#30119) Gabesz87 válasza StSanya (#30118) üzenetére


Gabesz87
addikt

Na, úgy tűnik sikerült. Minden érték más-más Mhz értéket írt ki, és megtaláltam a 800-ashoz valót. Úgyhogy be is állítottam. Mge az időzítéseket is 6-6-6-ra.

(#30120) Gabesz87 válasza StSanya (#30118) üzenetére


Gabesz87
addikt

Úgy tűnik, mindezen változtatások sem segítettek, mert újra kék halált kaptam az EuroTruck Simulator 2 közben:( Az a furcsa, hogy barátnőmmel szoktunk Heroes-ozni, de ott pl. még ez soha nem fordult elő. Talán akkor mégiscsak valami alaplapi zűr lesz!?
Lehet, hogy el kéne vinnem valami boltba, hogy teszteljék le ők is így 4x2 Gb memóriával. Nem szeretnék most alaplapot cserélni, mert venni egy új 775-ös foglalatút, annak nem sok értelme van. Akkor már frissítenék 1155-re, de hát az meg maga után vonja az új CPU-t és memóriákat.
Vagy marad a régebbi felállás, 4 Gb, amivel nem volt bajom.

[ Szerkesztve ]

(#30121) kiszi07


kiszi07
senior tag

Sziasztok, gép bekapcsolásnál ezt írja ki hibakódban:
C:/Windows/Chipset/AsusSetup.ini teendő?

Slow down & you'll make less mistakes. At the pace of faith, work is productive, relationships prosper, & your spirit is at peace

(#30122) kiszi07 válasza kiszi07 (#30121) üzenetére


kiszi07
senior tag

Normálisan felraktam a drivereket

Slow down & you'll make less mistakes. At the pace of faith, work is productive, relationships prosper, & your spirit is at peace

(#30123) SamSem58 válasza flash- (#30115) üzenetére


SamSem58
aktív tag

Kösz, kipróbálom az Intel® Processor Diagnostic Tool-t is, aztán majd jelzek, hogy mik a fejlemények.
/veszteni valóm nincs, olcsóbb mint alaplapot venni, talán megúszom...de kicsi az esélyem)

Samsem

(#30124) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Sziasztok!

Hogyan tudok Windows XP-t szerető játékot (Sacred Gold) futtatni a Windows 7 64bit-en? Tudom, hogy valamilyen XP mód kell, de én k-ra nem találom azt sehol.

Köszi!

Aquila non captat muscas.

(#30125) Poo válasza Hegyirabló (#30124) üzenetére


Poo
aktív tag

Az exe-re jobb klikk tulajdonságok és kompatibilitás, ott tudod állítgatni.

Veszek eredeti tonereket,patronokat

(#30126) Hegyirabló válasza Poo (#30125) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Közben már rája jöttem, és működik is, de azért köszi! :R

Aquila non captat muscas.

(#30127) Winnie The P válasza kiszi07 (#30121) üzenetére


Winnie The P
őstag

Én megnézném az eszközkezelőben van-e olyan ami kérdőjeles!

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#30128) rvn_10


rvn_10
senior tag

Sziasztok!

A nagy melegbe szeretném a gépemet alvó állapotba tenni, hogy ne fogyasszon és ne melegedjen, de mindig készen álljon.

Nos, az nekem a bajom, hogy hiába teszem alvó állapotba, egy pár perc után felébred. Azt szeretném beállítani, hogy csak a billentyűre ébredjen fel.

Az eszközkezelőbe már letiltottam a hálókártyát és az egeret is, de így is felébred.

Valaki segítség?

Gigabyte B760M Gaming X, I5 13400, 2x16 DDR4 Corsair Vengeance 3600Mhz, NZTX Kraken X61, Sapphire Pulse RX 5600XT, EVGA Supernova G2 750W, Samsung 850 Evo 128Gb, WD Blue 1TB, Phanteks Enthoo Pro M Acrylic

(#30129) FZsolt15


FZsolt15
aktív tag

Üdv!
Az lenne a problémám, hogy nem tudom megnyitni a Downloads mappát, ezt írja ki:

Meg néha ez is beszokott jönni:
Valaki tudna segíteni?
Valaki tudna segíteni?

[ Szerkesztve ]

(#30130) Poo válasza FZsolt15 (#30129) üzenetére


Poo
aktív tag

Próbáltad már futtatni a chkdsk-t?Ha még nem akkor a consolba írd be ezt: chkdsk /f/r és enter, utána pedig kövesd amit ír.Vinyódat sem ártana ellenőrizni nincs-e rajta bad sector.

Veszek eredeti tonereket,patronokat

(#30131) Sub-ZeRo válasza FZsolt15 (#30129) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Sajátgép, majd job oldalon ahol a downloads mappa van, oda ráállsz és nomysz egy job gomb, visszaállítást. Ha nincs, akkor a kedvence, favourites-re és ott próbáld meg.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#30132) overland


overland
aktív tag

Sziasztok, kis láma kérdés:

ha kapok valakitől egy routerhez jelszót akkor hogy tudom kivédeni, hogy ne nézelődjön a gépemben?

unatkozó okoskodó okostojások kíméljenek!!

(#30133) VGYke


VGYke
addikt

Win7 automatikus (bekapcsolható) "Biztonsági másolat készítése" ügyben kérdeznék:
* Ez mennyire helyettesítheti pl. a DOS alatt futtatott Ghost-ot?
* Ha mentek és ilyen hibaüzenetet ír ki:
"A biztonsági mentési művelet hibába ütközött a(z) D:\Users\VGy\Pictures\VGA hiba fájl biztonsági mentése közben. A hiba a következő: A rendszer nem találja a megadott fájlt. (0x80070002)" akkor mi van? A jelölt könyvtárat 2 hete töröltem, tehát nincs, de keresi :F

Ha lesz egy rendszeromlásom, mennyiben fog segíteni a Win belső mentése és mennyivel jobb egy ősrégi Ghost?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#30134) #85154688


#85154688
törölt tag

Sziasztok!Lenne egy kérdésem.Most telepítek először windows7-et.Az lenne a kérdésem,hogy a képen látható 2 partíciót hogyan tudom egyesíteni?Mire menjek rá a képen látható opciók közül és hogy csináljam?Íme:[link]Valamint kíváncsi lennék ennek a fordítottjára is vagyis,ha csak egy partíció van mint a képen:[link] akkor hogyan tudok belőle 2 partíciót csinálni?Pontosan melyik menüpontokra kell mennem?Most tanulom ezeket a dolgokat,hogy tisztába legyek velük.Nagyon szépen köszönöm a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#30135) brd válasza #85154688 (#30134) üzenetére


brd
nagyúr

Az elsőt a Windows eszközeivel sehogy. Csak partíciókezelő programmal tudod megoldani (pl. EaseUS Partition Master Free Edition). A másodikat pedig egyszerűen úgy, hogy létrehozol két partíciót, először az első részt (ami a háttértároló elejéhez van közel), aztán a másodikat.

The only real valuable thing is intuition.

(#30136) Csontikka válasza #85154688 (#30134) üzenetére


Csontikka
aktív tag

vagy a legegyszerűbb, mivel látom alig van rajta adat...

Kimented ami fontos, törlöd az összes partíciót, majd létrehozod olyan sorrendben és méretekkel ahogy szeretnéd.

gyorsabb és biztonságosabb megoldás :)

[ Szerkesztve ]

(#30137) brd válasza VGYke (#30133) üzenetére


brd
nagyúr

Amennyiben a kellő dolgokat mented le vele, akkor teljes mértékben. Bár a visszaállítás amolyan Microsoftos, túl van bonyolítva, de alapvetően működik. Egyébként nagyon ne szokd meg, mert a Win8-ban már ki is nyírta a kedves gyártó. Használj inkább külső programot, más is van, ami menet közben tud menteni, ha az annyira fontos. Ha pedig nem, akkor aztán tényleg bármivel, ami szektorszinten ment, és nem csak file-okat másol.
A másikra (Scenario 2).

The only real valuable thing is intuition.

(#30138) #85154688 válasza brd (#30135) üzenetére


#85154688
törölt tag

Köszi a választ,de én ezeket a partíció egyesítésket és létrehozásokat a windows 7 telepítésekor végezném el miután bebootoltam dvd-ről.Jelenleg az 1TB-os vinyom szét van osztva 2 felé 2x500gb holnap vennék egy ssd-t és azt szeretném,hogy az SSD-re telepítenék egy új 64 bites windows 7-et,a HDD-ről pedig törölni mindent és létrehozni 1db 1TB-os meghajtót.Tehát a 2db 500 gigás meghajtót egyesíteni szeretném és leformázni őket és így az SSD-re tenném a win7-et a HDD meg tiszta üres lenne.Ezt hogy tudnám megcsinálni?És az lenne akérdésem,hogy miután beszerelem az SSD-t akkor meg is fog jelenni a win7 telepítésekor mint egy külön meghajtó?

(#30139) brd válasza #85154688 (#30138) üzenetére


brd
nagyúr

Ha nem kell már semmilyen adat a partíciókról, akkor törlöd őket (Delete gomb), és máris a második helyzet áll elő.
Igen, meg fog jelenni külön meghajtóként. Viszont, ha ez nem nagyon problémás, akkor javaslom, hogy a HDD ne legyen a gépben a telepítés idejére (főleg, ha volt rajta Windows OS telepítve rajta valamikor), az esetleges későbbi problémákat elkerülendő.

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#30140) Csontikka válasza #85154688 (#30138) üzenetére


Csontikka
aktív tag

az 1TB-os vinyót húzd le.

Telepítsd fel a win7-et az SSD-re.

Amikor már áll a rendszer dugd vissza az 1TB-os vinyót.
Ugyanúgy meg fog jelenni a 2 új meghajtó a következő indításkor.

Ezután mentsd ki az egyik (2.) partíció tartalmát , majd a másikat töröld le és a megmaradt partíciót terjeszd ki a win7 saját lemezkezelőjével. (Vezérlőpult\Rendszer és biztonság\Felügyeleti eszközök\Tárolás\Lemezkezelés)

Létezik olyan program amivel tudsz partíció összefűzést csinálni 1 lépésben, de ne használj ilyet! Főleg nem úgy, hogy fontos adatok vannak rajta és mentést sem csinálsz előtte.

(Minden ilyen művelet úgy kezdődik, hogy mentés, onnantól kezdve viszont nincs értelme "helyben összefűzni")

(#30141) #85154688 válasza brd (#30139) üzenetére


#85154688
törölt tag

Igen,jelenleg a winyómon az egyik 500gb-os meghajtón van az operációs rendszer amit használok éppen.Ezt teljesen le szeretném törölni,és az ssd-re telepíteni egy friss rendszert.Értem, és akkor gyakorlatilag az ssd-n lévő oprendszer alól formázom a hdd-t?De nem gond ha rajt a korábbi rendszer?És valójában milyen probléma van akkor ha nincs lehúzva a hdd ilyen esetbe?Ez szükséges ssd beüzemelésekor feltétlen?Mit okoz ez?

[ Szerkesztve ]

(#30142) brd válasza #85154688 (#30141) üzenetére


brd
nagyúr

Ha le tudod húzni a gépről a HDD-t, akkor csináld azt, amit a topictárs ír: HDD nélkül telepítsd az SSD-re, majd a feltelepült Windows alatt törölheted a partíciókat a diskmgmt.msc-t elindítva. De ugye biztosan nem kell semmilyen adat a HDD-ről? Mert a törlés után azok nem, vagy legalábbis nagyon nehezen/drágán állíthatóak vissza.

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#30143) FZsolt15 válasza Poo (#30130) üzenetére


FZsolt15
aktív tag

Megpróbáltam a chkdsk-t; rendszergazdaként elindítottam, gyorsan lefut egy parancssor és ennyi, nem történik semmi. Szedjem le külső forrásból mondjuk ezt, és próbáljam meg azzal?

(#30131) Sub-ZeRo: már próbáltam, az eredeti helyén se lehet megnyitni.

(#30144) Csontikka válasza FZsolt15 (#30143) üzenetére


Csontikka
aktív tag

és mit ír ki a chkdsk eredménynek?

(start menü - keresésbe írd be: cmd, majd jobb fül rá és futtatás rendszergazdaként)

ide írd be, hogy chkdsk /f /r

Lefut egyáltalán végig? Talál hibát?

HD Sentinel hány %-osnak ítéli a vinyót?

[ Szerkesztve ]

(#30145) SamSem58 válasza flash- (#30115) üzenetére


SamSem58
aktív tag

Nem nyert, ugyanis a proci AMD Sempron...
Viszont a memtest proci hibát és még kb. vagy 100 egyéb hibát jelez :-(( Mennyire lehet hinni a memtestnek a proci esetén? Merevlemez hiba sztem kizárt (memtest sem jelzi) ugyanis 1,5 éves Western Digital 7200 rpm

[ Szerkesztve ]

Samsem

(#30146) spiritex válasza overland (#30132) üzenetére


spiritex
veterán

Nem igazán értem a kérdést. Mi köze a más router-ének a te gépedhez? Leírnád pontosabban a szituációt?

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#30147) overland válasza spiritex (#30146) üzenetére


overland
aktív tag

olyan helyen kaptam internetelérést ahol profik is lehetnek és szeretném elkerülni a fölösleges hibákat

unatkozó okoskodó okostojások kíméljenek!!

(#30148) spiritex válasza overland (#30147) üzenetére


spiritex
veterán

Tehát akkor rácsatlakozol egy wifi hálózatra, ha jól értem... Ha szándékosan átírod a gépedben a workgroup-ot valami másra, pl. "ide-negyere"-re, és nincs bekapcsolva semmilyen hálózat megosztás, akkor nem fognak tudni rálépni a gépedre. De persze ne engedj senkit a géped elé ülni 1 pillanatra sem, vagy ha ennek fennáll a veszélye, akkor állíts be Bios jelszót.
Sokszor még azoknak is nehéz összehozni, hogy egy hálózatban a gépek lássák egymást, ha direkt azt akarják..

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#30149) sagvary


sagvary
aktív tag

Win 7-64 időnként teljesen lefagy. Sok minden meg van nyitva, de korábban nem csinált ilyet.
8GB Ram van benne. A Win kezel valamit rosszul? Okozhatja a Steam, vagy valamely Firefox-al megnyitott oldal, vagy az avast?
Ezek mindig mennek, de korábban nem volt gond. ATEN KVM Switch-en van a klaviatura, meg az egér és a hang kimenet. Vírus ellenőrzés szerint nincs gond.

Telepítsem újra a Windows-t?

[ Szerkesztve ]

"Hadrianus falának felhúzásához 750 milliárd köbméter követ mozgattak meg."

(#30150) overland válasza spiritex (#30148) üzenetére


overland
aktív tag

köszi, nem vagyok tájékozott a témában, eddig csak saját wifit használtam.
Nincs semmilyen megosztós mappám

unatkozó okoskodó okostojások kíméljenek!!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.