Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29801) szlovibuki


szlovibuki
tag

Sziasztok újra!

Nos, ez a pontos neve a problémámnak: Az alapértelmezett átjáró nem elérhető.

(#29802) PumpkinSeed válasza szlovibuki (#29801) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Hálózat és megosztás központ -> Helyi kapcsolat -> Tulajdonságok -> A TCP/IP 4es verzió és ott legyen mindkettő automatikus

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#29803) Romeo619


Romeo619
senior tag

Sziasztok,

többféle véleményt olvastam, miszerint lehet a starterben nyelvet változtatni máshol pedig za áll, hogy nem.

Most akkor mi az igazság, és ha lehet változtatni azt hogyan tudom véghez vinni?

Előre is köszönöm!

(#29804) PumpkinSeed válasza Romeo619 (#29803) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Csak Ultimate és Enterpise verziókkal lehet nyelvet váltani. :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#29805) utgyuru


utgyuru
aktív tag

Van egy win7-es gépem, nem én telepítettem, szóval nem tudom milyen windows van rajta, de eddig nem volt semmi gondom vele. Most észrevettem, hogy megjelent a jobb alsó sarokban az asztalon a szöveg, hogy nem eredeti windows. Sajátgép ->rendszer tulajdonságainál megnéztem, kiírja hogy aktiválva van, és eltűnt a jobb sarokból a szöveg is. Most akkor ez mi?

(#29806) energy4ever


energy4ever
addikt

Az User Acount Control-t, vagy mit hogyan tudom kikapcsolni?
Azzal van a bajom, hogy mindenre rakerdez, biztos hogy akarom futtatni az exe-t? Igen biztos, nem hulyesegbol kattintottam ra... :D

+Kerdes:
Bootolas elott rakerdez, hogy a 7-et, vagy a regi windows-t akarom elinditani. Mivel regi windows nincsen a gepemen, igy kiszeretnem kapcsolni, hogy ne kerdezze meg melyiket szeretnem elinditani, es csak a win7-et inditsa el egybol, kerdes nelkul. Ezt hogyan tudom megcsinalni?

Valaszokat elore is koszonom! :R

[ Szerkesztve ]

(#29807) randras válasza utgyuru (#29805) üzenetére


randras
veterán

Hát nem eredeti... :U

(#29808) DS39 válasza energy4ever (#29806) üzenetére


DS39
nagyúr

az elsőhöz: felhasználói fiókok felügyelete, ezt írd be a win7 start keresőjébe, onnan már egyértelmű lesz.

(#29809) DS39 válasza energy4ever (#29806) üzenetére


DS39
nagyúr

a másikhoz:
VEZÉRLŐPULT - RENDSZER - SPECIÁLIS RENDSZERBEÁLLÍTÁSOK - felugrik a rendszer tulajdonságai ablak és itt a SPECIÁLIS, INDÍTÁS ÉS HELYREÁLLÍTÁS beállításokban a RENDSZEREK LISTÁJÁNAK MEGJELENÍTÉSE pipa ki

[ Szerkesztve ]

(#29810) Ispy


Ispy
veterán

Erre valami ötlet?

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#29811) utgyuru válasza randras (#29807) üzenetére


utgyuru
aktív tag

3 éve használom, most megjelenik aztán eltűnik egyből ?

(#29812) randras válasza utgyuru (#29811) üzenetére


randras
veterán

Ha Loader-es, csinálhat ilyet. Az biztos, hogy egy eredeti Windows-nál egy pillanatra sem jelenik meg ilyesmi.

(#29813) energy4ever válasza DS39 (#29809) üzenetére


energy4ever
addikt

Koszonom, sikerult mind a 2... :R

(#29814) darvak


darvak
senior tag

Hello!

Adott 1 laptop beépített bluetooth eszközzel+win7 rajta.

Adott egy Nokia 7610 szintén BluesTooth.

Probléma,nem találják egymást.

Amikkel próbálkoztam eddig: különböző bluetooth driverek kirpóbálásával Hp honlapról, egy USB Bluet. stick-kelt is próbáltam, de sehogy sem jön össze a kapcsolat.

Próbáltam kikapcsolt tűzfallal, a telefonon belül is be van kapcsolva a BT mindenki számára elérhetően.

Tippek?

(#29815) DS39 válasza darvak (#29814) üzenetére


DS39
nagyúr

szerintem a bluetooth szabványok nem kompatibilisek egymással. az említett telefonban nagyon régi v1.1-es van, a laptopban meg valószínűleg v3.0-ás és már a 2.0-s is csak az 1.2-sel kompatibilis visszafele. (wikipedia szerint)

(#29816) endruboy1


endruboy1
senior tag

Üdv!

EZT a leírást követve csináltam egy clonet a HDD-m rendszerparticiójáról az új SSD-mre. A gondom az, hogy nem hajlandó akkor sem bebootolni az SSD-ről a rendszer ha minden más vinyót lehúzok. Gondolom valami boot dolgot kéne a Winen átállítani, valaki meg tudná mondani hogy mit?

(#29817) vlevi válasza endruboy1 (#29816) üzenetére


vlevi
nagyúr

Macirumot nem ismerem, de az Easeus Todo Backup ingyenes változatával múlt hten klónoztunk át egy 500-as vinyóról 2 partíción lévő win7-et egy 240-es SSD.re, úgy, hogy az Easeusnak még össze is kellett mértezetnie a partíciókat, mert természetesen az 500 nem fér fel 240-re (szabad hely értelemszerűen volt annyi, hogy az átméretetezést meg lehessen csinálni).

Nem lehet, hogy te itt partíciók klónozását csináltad, és nem az egész lemezt?Mert ha az előbbit, akkor sem a win7 100megását, sem az MBR-t nem klónoztad át, márpedig a rendszer nem a C:\-ről bútol, hanem erről a kettő partícióról.
Ha megvan még a régi HDD-d, próbáld ki az Easeust. Lehet, hogy jó a Macirum is, de azt nem ismerem, csak abban tudok tanácsot adni, amit már próbáltam. Egy a lényeg, az Aomei-t kerüld el nagyon messzire !

(#29818) endruboy1 válasza vlevi (#29817) üzenetére


endruboy1
senior tag

Közben megoldottam. Be kellett tenni a win7 telepítő dvdt (esetemben pendriveot) és rányomni h repair windows és most tutkón megy már. Azért köszi. Ja amúgy csak 1 partíciót kopiztam, igen.

[ Szerkesztve ]

(#29819) Kcsabi válasza vlevi (#29817) üzenetére


Kcsabi
tag

Nem szükséges az a 100 MB-os partíció, simán berakja a Win 7 a C-be azokat a fájlokat, amiket egyébként oda rakna. Ha más programmal csinálod a formatot és a partíció létrehozását simán elketyeg nélküle.

[ Szerkesztve ]

(#29820) Visormail válasza vlevi (#29817) üzenetére


Visormail
addikt

Az Aomei Backupper-t mondod? Miért, milyen tapasztalatod van vele?

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#29821) randras


randras
veterán

A Start menü jobb oldalt legfelső blokkjába hogyan tudnék betenni tetszőleges alkalmazást (Dropbox mappát)?

:R

(#29822) vlevi válasza Visormail (#29820) üzenetére


vlevi
nagyúr

Partition assistant.
Tegnap irta itt valaki, hogy osszebarmolta a vinyojat. Errol jutott eszembe, hogy nehany eve nekem is hasonlo elmenyem volt vele.

(#29823) Apone33


Apone33
őstag

Hello!

Remélem jó helyen teszem fel kérdésemet ami a következő: Ha az asztalon átnevezek egy parancsikont és elmentem, után jobb egérgombot nyomok akkor ott megjelenik az átnevezés visszavonása. Ezt ki lehet valahogy kapcsolni hogy átnevezés után ne jelenjen ott meg?

Play Hard!!!

(#29824) yuri90


yuri90
tag

Az lenne a kérdésem,hogy van vkinek ötlete hogy mitől tűnt el az összes zeném borítója?Amikor megnyitok egy zenét a lejátszóba akkor mutatja,de alapból mappanézetben egyiknek sem mutatja.Mitől lehet ez?

(#29825) darvak válasza DS39 (#29815) üzenetére


darvak
senior tag

Hello!

A laptop BT4-es, én azt olvastam,h visszafele kompatibilis mindennel, de próbaáltam, sszem BT 2-es usb sticket is.

(#29826) DS39 válasza darvak (#29825) üzenetére


DS39
nagyúr

mivel írtad hogy driver cserék voltak, én továbbra is ezt valószínűsítem, hogy kompatibilitási probléma, de az lenne a legjobb ha egy BT 2.0-s telóval le tudnád tesztelni. (az eszközhibát PC oldalról meg kizárhatjuk ha stick-kel is próbáltad)

(#29827) Llew


Llew
senior tag

Bad sectoros lett a régi rendszer vinyóm. Vettem egy újat, újra raktam a rendszert és betettem mellé a régi lemezt. Szóval most a futó rendszer mellett van egy meghajtó a régi rednszerrel is a gépben. A régi "c" meghajtón viszont a felhasználói mappába nem enged belépni mondván nincs hozzáfársem, és megkérdi be akarok-e lépni más felhasználóként amihez azonosítót és jelszót kér. Kérdés, hogy mit kéne itt választanom. Van jelszó a belépéshez, de az nem jó neki. A régi rendszeren lévő sem.

Az emberiség olyan, mint a krumpli: a java a föld alatt van.

(#29828) vlevi válasza Llew (#29827) üzenetére


vlevi
nagyúr

Rnedszergarazdakent kellene elinditani a file kezelot, azzal tobb szerencsed lehet. Nekem ilyen celokra fel van telepitve a total commandwer

(#29829) randras válasza Apone33 (#29823) üzenetére


randras
veterán

[link], de azt igazán elárulhatnád, hogy mi az a helyzet, amikor ilyesmire van szükség? :U

(#29830) flash-


flash-
veterán

gép indításánál mindig előjön a felhasználó fiókok felügyelete ablak és kérdezi hogy a következő program hajtson e végre módosításokat a számítogépen

jelen esetben a samsung magicianról van szó,szal valoszinu totál megbizható,mégis mindig előjön legközelebb hiába adok neki egy igent.
nincs valami program windowshoz amivel lehetne szürni hogy mire kérdezzen rá a felhasználói fiókok felüegyelete és mire ne?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#29831) Apone33 válasza randras (#29829) üzenetére


Apone33
őstag

Nagyon ritkán de akad rá lehetőség, ha egy mappát vagy parancsikont átnevezek úgy ahogy nekem jobban tetszik. :B

Play Hard!!!

(#29832) randras válasza Apone33 (#29831) üzenetére


randras
veterán

De ezt a műveletet csak a következő műveletig őrzi a rendszer, nem? :U

(#29833) DS39 válasza yuri90 (#29824) üzenetére


DS39
nagyúr

az mp3-akhoz volt rendelve a kép, és az nem látszik vagy a windows-os megoldás hogy megnyitáskor megkeresi a neten hozzá a borítót és azt rejtve tárolja? ha utóbbi volt akkor javaslom az mp3-hoz hozzárendelős megoldást, az a biztos. (Mp3Tag progi jó erre)

(#29834) Llew


Llew
senior tag

Számít az valamit, hogy a gép melyik lemezt hányasnak látja?
Új lemez került a gépbe arra raktama rendszert (telepítés alatt csak az volt bent), most viszotn a lemezkezelőben ezt az új lemezt látja "2"-esnek, a két régi meg a 0-ás és 1-es.

Illetve az, hogy a régi lemezeken egy elsődleges partíció volt a maradékok meg logikaiak, az újon meg mind a három elsődleges (1 rendszer+ a 100 Mb-os amit csinálta win 7 és két másik)?

Az emberiség olyan, mint a krumpli: a java a föld alatt van.

(#29835) Apone33 válasza randras (#29832) üzenetére


Apone33
őstag

Nem tudom, az biztos hogy újraindítás után már eltűnik.

Play Hard!!!

(#29836) Llew válasza vlevi (#29828) üzenetére


Llew
senior tag

Kösz, ez megoldotta.

Az emberiség olyan, mint a krumpli: a java a föld alatt van.

(#29837) rbertkrl


rbertkrl
aktív tag

Sziasztok!

Megint én vagyok, lenne még egy problémám. Ugye msconfig.msc-ben elkezdtem babrálgatni a dolgokat ma este és átállítottam az induláskor való memóriát 6 gigára, viszont a procit egy magon hagytam. Az a probléma, hogy azóta feladatkezelőben csak egy magot lát, eszközkezelőben meg kettőt. Mi lehet a baj ? Mit lehet ezellen tenni ? Regeditben is turkáltam, de csak ugye a WaitToKillTimeOut-ot állítottam vagy mi a szösz. Láttam, hogy van valami ott a processzor magokat illetően de nem merek turkálni benne. Előre is köszönöm a válaszokat.

Az ámokfutás a jövő tömegsportja.

(#29838) Locsi válasza rbertkrl (#29837) üzenetére


Locsi
senior tag

Nem ezt állítottad el ?

(#29839) rbertkrl válasza Locsi (#29838) üzenetére


rbertkrl
aktív tag

Az a baj, hogy azt csak bepipáltam :$ és 1-ről nem állítottam át kettőre, pedig kellett volna. Aztán kivettem a pipát újrainditottam, azota megy. :) Azért köszönöm. :)

Az ámokfutás a jövő tömegsportja.

(#29840) NEMO1968


NEMO1968
őstag

Sziasztok!
Innen hogyan lehet ikonokat eltüntetni?
Vannak olyanok,amik már rég nincsenek fent a gépen,de az ikonjai itt maradtak.

[ Szerkesztve ]

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#29841) SRII


SRII
őstag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni tőletek, olyan jellegű probléma áll fent hogy a mappa nyításkor külön külön nyítja meg a mappákat, nagyon idegesítő, (a win 7 angol nyelvű) munkahelyi!
Ezelőtt minden rendben volt , egyszer csak véletlen takarítottam a billentyűt az előző munkatársam kenyér morzsától mikor egyszer csak megnyitott egy mappát, nem foglalkoztam vele, leültem a gép elé megnyitni a dokumentumokat és elkezdeni a melót, erre már a mappa külön nyílt meg, azóta ez a probléma áll fent.
Olvastam fórumokat és gyak kérdések oldalon hogy hiába állítja be a páciens a win rendszerben a mappa beállításban hogy egy mappában nyíljon meg , akkor is ugyan az van továbbra is, külön mappánként nyitja meg a dokumentumokat.
Mappa beállítás egy mappába nyitás, ok és semmi nem történik az ég adta világon de semmi, már újraindított hátha , megpróbáltam fordítva is kijelölni(mappa megnyitás külön) háta, semmi nem értem egy ilyen rendszernél a leg alapvető beállítást nem lehet végrehajtani, kérlek segítsetek nekem, nagyon megnehezíti a munkánk.

[ Szerkesztve ]

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#29842) Sub-ZeRo válasza NEMO1968 (#29840) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

[link]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#29843) DS39 válasza NEMO1968 (#29840) üzenetére


DS39
nagyúr

pl, ezzel: [link]

(#29844) flash-


flash-
veterán

na szóval még egyszer .

felhasználó fiókok felügyelete ablakban előjövő programokat nem lehet szerkeszteni?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#29845) DS39 válasza SRII (#29841) üzenetére


DS39
nagyúr

Eszközök, Mappa beállításai, Általános fülön ezt állítsd be:

majd Alkalmaz és OK.

(#29846) Visormail válasza flash- (#29844) üzenetére


Visormail
addikt

Alapban nem lehet, sajnos az uac ennyire szánalmas ezt leírják az 1. válaszban: How do I selectively turn off UAC prompts? a 2. válaszban írnak egy külső programot UAC Trust Shortcut amivel állítólag fehér listát lehet készíteni.
Illetve még ezt találtam Get Rid Of UAC Prompts With Microsoft’s Application Compatibility Toolkit

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#29847) SRII válasza DS39 (#29845) üzenetére


SRII
őstag

köszönöm szépen a segítséged, de nem használ :O egyszerűen ahogy írtam, ugyan ugy van minden, külön külön nyitja a mappákat ismét.
Több helyen olvastam hogy másnál is fent áll ez a probléma, megoldását nem találtam a neten.

A win 7 hivatalos, eredeti , megvett példány!

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#29848) DS39 válasza SRII (#29847) üzenetére


DS39
nagyúr

sp1-es? a frissítések napra készek?

ennek a beállításnak újraindítás nélkül is azonnal érvényre kéne lépni.

alternatív megoldásként: Total Commander.

(#29849) DS39 válasza SRII (#29847) üzenetére


DS39
nagyúr

illetve találtam egy ilyet: [link]

(#29850) SRII válasza DS39 (#29849) üzenetére


SRII
őstag

A rendszer sp 1 és automatikusan frissít.
de ahogy írtad marad vagy lesz a tc.
nincs megoldás rá. :O

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.