Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29951) PumpkinSeed válasza B-L-A-C-K (#29950) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Volt egy Update ami bezavart. De gondolom aztán letöltötte vagy újraindítottad. :D

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#29952) s3toraph válasza gabo9201 (#29944) üzenetére


s3toraph
senior tag

Szia!

Ha az az 50GB szabad terület a lemez legvégére került, akkor elég problémás a dolog. Én úgy vettem ki, hogy igen, tehát a D-ből úgy vágott le, hogy "mögötte" keletkezett egy szabad rész, eszközkezelőben ezt láthatod a lemezkezelésnél, ha balról jobbra úgy van a HDD-nél hogy C, D, üres, akkor az van amit mondtam. Ezt így nem tudod összefűzni egyetlen partícióba, mert a C-t és az üres rész-t elválasztja a D. Azt lehetne megtenni, hogy visszacsatolod a D-hez ezt az 50GB-ot, ha kész, akkor meg úgy próbálsz zsugorítani, hogy a partíció elejéből vegyen le. Na most azt nem tudom mennyi idő lesz, mert ha pl. leveszel az elejéből 30GB-ot, akkor legalább azt a 30-at át kell címeznie hogy ez már bizony nem ott van hanem másik partíció lesz.
Vagy lehet próbákozni EaseUS Partition Master 9.2.1 Home Edition-al (partíció méretezéshez, törléshez az ingyenes is használható), levágsz vele egy darabot a D elejéből, az 50GB üreset meg hozzáadod a D-hez. Amit levágsz azon is lesz adat mert a D elejéből van, ezért elég sok idő lesz - szerintem legalább 1 óra. Ezt még nem próbáltam, elvileg meg tudja csinálni hibátlanul, de csak saját felelősségre kezdj bele! Üres partícióknál tökéletesen és gyorsan működik!

Üdv

[ Szerkesztve ]

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#29953) adise


adise
őstag

Sziasztok van egy toshiba laptomon.
cpu: Intel® Celeron® M Processor 410 , emellé 2giga ram van a gépben.
érdemes ezen megprobálkozni win7-el? netán a starter változat?

vagy erre inkább xp?
koszonom

(#29954) s3toraph válasza adise (#29953) üzenetére


s3toraph
senior tag

Szerintem 32bites win7 prof. mehet rá, aero-t kikapcsolva ha csak integrált VGA van benne és az nem legalább GMA 950. Starter az túl butított, én utálom. Persze kevesebbet fog a gépen is. Menni fog a prof. csak nem lesz túl gyors. Ha XP-t raksz rá, valszeg azzal lesz a leggyorsabb, de én maradnék a win7-nél.

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#29955) PumpkinSeed válasza adise (#29953) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Starter-t nem kapsz boltban. Windows Home Premium 32 bites. Ha nem vágysz távoli asztali kapcsolat meg ilyen hülyeségekre akkor elég az is. Bár ezt alkalmazói szoftverekkel tudod ellensúlyozni. A Home Premium kb annyit eszik 32 bites változatban mint egy XP azért is ajánlatosabb azt feltenni.

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#29956) gabo9201 válasza s3toraph (#29952) üzenetére


gabo9201
senior tag

Köszönöm az ötletet, de úgy döntöttem nem kockáztatok. Lementek mindent és az egészet újra partícionálom.

Megbízhatóság: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=gabo9201

(#29957) StSanya válasza siebener (#29943) üzenetére


StSanya
őstag

Ez egy netbook, amire telepítettél? Azoknál voltak gondok az intel-es (Atom CPU) VGA-val, registry-t kell hack-elni a felbontásokhoz...

Nem tudom, jót linkelek-e, de pl:

[link]

[link]

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#29958) s3toraph válasza gabo9201 (#29956) üzenetére


s3toraph
senior tag

Ez a tiszta megoldás! :K Bár tudom milyen az, mikor nincs hova. Én voltam már vakmerő párszor, az elején mikor még ismerkedtem a partícionálgatással 2x sikerült is eltüntetnem több 10GB-nyi adatomat... :W Szóval ha van rá mód szerintem is mentsd le és újrapartícionálni, akkor nem lehet gond!
Ha lementetted az adataid és a rendszer amúgy OK, nem akarod újrarakni csak ezért, akkor már egyszerűbb a helyzet, mert mondjuk meghagyod a C-t, többit letörlöd azaz üres hely lesz, euseus-al hozááadsz még annyit amennyit akarsz a C-hez, apply, újraindúl, megcsinálja pát perc, és utána a maradékból készíthetsz D-t, vagy amennyit akarsz.

[ Szerkesztve ]

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#29959) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Mitől van az hogy be van állítva a gépem hogy 5 perc múlva kapcsoljon be a képernyő kímélő és 10 perc múlva kapcsoljon ki a monitor ki is írja a monitor hogy kikapcsol de egy vagy két perc múlva vissza villan hogy a monitor be kapcsol de fekete marad csak az egér kurzor jelenik meg?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#29960) siebener válasza StSanya (#29957) üzenetére


siebener
aktív tag

Igen, bocs, régebbi hozzászólásban írtam, egy msi u 115 az alany.
Köszönöm a linkeket, azt hiszem, ezeket kerestem. Amint hazaértem, kipróbálom. :R

(#29961) hattrickuser


hattrickuser
tag

Sziasztok!

Parancssoros segítségre lenne szükségem, de külön ilyen topicot nem találtam. A probléma az lenne, hogy van egy Logitech EX110 vezeték nélküli bill.+egér szettem. Feltelepítem a legfrissebb programot/drivert hozzá, hogy tudjam használni a médiabillentyűzetet OSD-vel, akkor a Win7 leállításánál "Várakozás a program bezárására" kisablak ugrik fel, amiben nincs program említve, majd kikapcsol a gép. Ezt a zavaró jelenséget egy BAT fájlal szeretném megoldani, aminek ez lenne a tartalma:

taskkill -f -im SetPoint.exe
shutdown -f -s -t 0

A BAT fájlt az asztalra raktam, így tökéletesen működik. Azonban, ha csak parancsikont szeretnék neki az asztalra rakni (hogy tudjak neki ikont módosítani), akkor már nem működik.

Az alábbi képen látható a hiba (folyamatosan ismétlődve végtelenségig):

Segítő válaszokat előre is köszönöm!

(#29962) PumpkinSeed válasza Pityu. (#29959) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Ajánlok egy víruskeresést az mbam-mal.

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#29963) PumpkinSeed válasza hattrickuser (#29961) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Gondolom azért nem működik, mert az a parancsikon amit lemásoltál róla, azt a BAT fájlt akarja elindítani amire hivatkozik. Szóval az a parancsikon nem maga lesz a BAT fájl, hanem csak valami hivatkozás arra a BAT fájlra amit ténylegesen futtatni akarsz. A BAT fájlnak az Ikonképét nem tudod megváltoztatni?

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#29964) hattrickuser válasza PumpkinSeed (#29963) üzenetére


hattrickuser
tag

A parancsikont a "klasszikus" módszerrel hoztam létre: jobb egérgomb a BAT fájlon, küldés - asztal (parancsikon létrehozása). Elvileg így a parancsikonnak a BAT fájlt kellene elindítania/futtatnia.

Igen, alapvetően az a probléma, hogy az asztalra másolt BAT fájlnál nincs ikoncsere lehetőség.

(#29965) PumpkinSeed válasza hattrickuser (#29964) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Konvertáld Exe-vé, és akkor tudsz neki parancsikont adni. :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#29966) siebener válasza StSanya (#29957) üzenetére


siebener
aktív tag

Már csak az a gond, hogy registryben nem találtam "Display1_DownScallingSupported"-et.

Ilyenkor tehetek még egyáltalán valamit?

(#29967) hattrickuser válasza PumpkinSeed (#29965) üzenetére


hattrickuser
tag

Próbálkoztam 2 EXE konvertálóval, sajnos hasonló eredményt hozott (nem működött). [link] [link]

De már megoldódott. Érdekes módon, ha a BAT fájlba a parancsoknak elérési útvonalat adok, akkor működik. Tehát így:

c:\Windows\System32\taskkill -f -im SetPoint.exe
c:\Windows\System32\shutdown -f -s -t 0

Számomra ez azért érdekes, mert ezek windows beépített parancsok.

[ Szerkesztve ]

(#29968) brd válasza hattrickuser (#29967) üzenetére


brd
nagyúr

Az a trükk feloldása, hogy elindítod a shutdown.bat file-t, majd abban van egy parancs, ami szintén shutdown, és mivel az aktuális könyvtárban van ilyen .bat, az indul el, és nem a beépített (.exe) parancs. Tehát a .bat file-ban mindig elindítod önmagát, ezért szaladnak vég nélkül a parancsok.

The only real valuable thing is intuition.

(#29969) hattrickuser válasza brd (#29968) üzenetére


hattrickuser
tag

Valóban :C

Átneveztem a BAT fájlt (és töröltem a tartalmából az elérési utat, csak a parancsot megtartva), és a róla készült új parancsikon tökéletesen működik.

Köszönöm a segítséget! :R

(#29970) StSanya válasza siebener (#29966) üzenetére


StSanya
őstag

Passz...

Ez a VGA driver -ed? Intel Graphics Media Accelerator 500 Driver for Windows 7 x32 Version:5.0.0.2026

Amúgy az lehet a gond, hogy ez a VGA nem Intel, hanem PowerVR termék (SGX535), azok meg mindent tudnak, csak írni egy épkézláb drivert nem sajnos...

Itt nézz körül: [link]

[ Szerkesztve ]

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#29971) StSanya válasza siebener (#29966) üzenetére


StSanya
őstag

Bocs, van újabb driver, a Version:5.0.0.2030: [link]

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#29972) randras


randras
veterán

Helló,

úgy tudom a Windows 7 beéptett lemezírójával lehetett anno csinálni olyat, hogy úgy lehetett írni egy lemezt, mint egy pendrive-ot, tehát több sávban írva később lehetett hozzáadni fájlokat, az előző sávot törölni is (a hely felszabadulása nélkül természetesen).

Nos, most csináltam egy COMODO Rescue Disk-et, és úgy néz ki, ez is hasonló módon csinálta meg a CD-t:

Szeretném lezárni, de nem találom, hol/hogy kell. :U

[ Szerkesztve ]

(#29973) siebener válasza StSanya (#29971) üzenetére


siebener
aktív tag

Ez utóbbi van fent: 5.0.0.2030.
Éppen ezért nem értem, mi a túró baja van még.

(#29974) StSanya válasza siebener (#29973) üzenetére


StSanya
őstag

Vesztenivalód nem sok, próbálkozz innen letölteni: [link]

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#29975) siebener válasza StSanya (#29974) üzenetére


siebener
aktív tag

:R

(#29976) gege64


gege64
csendes tag

Sziasztok!
Hálózati problémám lenne. Van egypár gép a házban, és otthoni csoportban vannak kötve, mindegyik windows 7-el fut. Újratelepítettem a windowst az egyik gépen, de kiderült, az a gép volt az otthoni csoport létrehozója. Most, hogy vissza akarok lépni a géppel az otthoni csoportba, akkor engedélyt kell kérnem (vagyis jelszót beírni és a tulajdonos gép válaszára várni). Csak hogy ez a gép már nincs. Ha a többi géppel ki akarok lépni a csoportból, akadályba ütközik. Hibaelhárító nem segített.
Kérlek segítsetek! :)

(#29977) Puma K


Puma K
veterán

Estét.

Telepíteni szeretném (Windows 7 Home Premium) a Windows Installer 3.1 Redistributable-t, viszont csak az újabb verzióját a v2-est találtam.
Ez nem is lenne gond, ám mikor elkezdeném telepíteni ezt a hibaüzenetet kapom:

Jelenleg 34.4 GB-nyi helyem van, bőven elégnek kéne lennie.

Egy régi játékot szeretnék működésre bírni, aminél jelenleg grafikai hibába ütköztem, és hogy ezt megoldjam fel kell(ene) rakni a következőket:

-Windows Installer 3.1 Redistributable
-Microsoft Visual C++ 2005 SP1 Redistributable Package (x86)

A Visual C++ 2005 sikeresen feltelepült.

Üdv
Puma

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#29978) brd válasza Puma K (#29977) üzenetére


brd
nagyúr

Szerintem Windows Installer 3.1-ed nem lesz Win7-en, mert eleve annál újabb (v5) van benne alapból.

The only real valuable thing is intuition.

(#29979) Puma K válasza brd (#29978) üzenetére


Puma K
veterán

Ó basszus... :(

Pedig nagyon szeretném működésre bírni a Star Wars Racer-t. Eddig elindulni sem akart, de mostanra sikerült megoldanom, hogy elinduljon, viszont a korábban említett grafikai hiba abban nyilvánul meg, hogy az ávezető menüben fekete falat tol maga elött a kamera ami a fogatok választásánál és a menü többi részénél nincs ott. Versenyzés közben viszont ismét elő jön a fal csak akkor már fehér.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#29980) siebener válasza StSanya (#29974) üzenetére


siebener
aktív tag

Nos, akkor egy update.

Felkerült a notira a windows8. Ki kellene derítenem, hogy ezzel végre menni fog-e minden rendesen, vagy sem.

De! Fent van a chipset driver, fent van a GMA500, viszont még mindig nincsen 1024x600. Sőt, nem találom ugyanúgy azt a bizonyos "Display1_DownScaledSupported"-et sem.

Azt hiszem, el vagyok átkozva. :W

(#29981) brd válasza Puma K (#29979) üzenetére


brd
nagyúr

Ennek szinte biztos, hogy nem az Installer hiánya az oka, az csak a telepítést végzi, de egyébként is, elvileg felülről kompatibilisek egymással. Keress rá a "Win7 Star Wars Racer"-re, hátha valaki leírja, hogy hogyan sikerült jól működésre bírnia!

The only real valuable thing is intuition.

(#29982) peti_s


peti_s
addikt

Hali! Egy program esetén kikapcsolható az UAC? Tehát hogy mindenhol kérdezze, viszont tudjak hozzáadni kivételt.

(#29983) StSanya válasza siebener (#29980) üzenetére


StSanya
őstag

S milyen felbontásod van?

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#29984) flash- válasza peti_s (#29982) üzenetére


flash-
veterán

lásd itt

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#29985) siebener válasza StSanya (#29983) üzenetére


siebener
aktív tag

800x600, és 1024x768. Ennyi, nem több, nem kevesebb.

(#29986) StSanya válasza siebener (#29985) üzenetére


StSanya
őstag

Hmmm, mondjuk én 1024x768-ban használnám... :K

A Win8 1024x600-on még az app-okat se futtatná:

Windows 8 Metro on Netbook

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#29987) gege64 válasza gege64 (#29976) üzenetére


gege64
csendes tag

Valaki válaszoljon légyszi! :)

(#29988) siebener válasza StSanya (#29986) üzenetére


siebener
aktív tag

A videót megnézem, köszönöm.

1024x768-on használnád? Próbáld ki...
Kezdjük ott, hogy nem jelenik meg a kezdőoldal alja. Ha az asztal közepe alatt jobb gombbal kattintok az egéren, akkor a listának az alját már nem látom... és még folytathatnám. Hidd el, nem jó ez így.

Szerk.: belenéztem a videóba, köszönöm, de mint írtam, nincsen Display1_DowScalingSupported bejegyzés registryben.

[ Szerkesztve ]

(#29989) vlevi válasza siebener (#29988) üzenetére


vlevi
nagyúr

Windows 8.1? Azon sem megy? Mert ott állítgattak a metro felületen, szerintem ott már ilyen korlát nincs. Mindenesetre egy próbát megér.

(#29990) siebener válasza vlevi (#29989) üzenetére


siebener
aktív tag

Az.
Win7-en még túltettem magam,hogy nincsen benne, de hogy a 8-ban miért nincs...?

(#29991) StSanya válasza siebener (#29988) üzenetére


StSanya
őstag

Úgy csináltad a registryben keresést, mint ahogy a videóban is látható? Biztos nem írtad el? Többi driver telepítése, frissítések megtörténtek? Pontosan melyik VGA driver van most telepítve? Milyen windows-okat telepítesz, gyáriakat vagy valami pistike editiont?

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#29992) flash-


flash-
veterán

üdv
lenne egy kérdés hogy egy T4200 (2ghz)cpuval,3gb rammal ellátott notinál van e értelme windows 7 et feltenni?vista van rajta,annál gyorsabb lenne?

más:
tudtok progit amivel minden outlook dolgot(levelek,fiókok,JELSZAVAK)lehet exportálni,importálni?

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#29993) PumpkinSeed válasza flash- (#29992) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

A vistánál bármi jobb. De nekem is hasonlóm van egy Windows 7 Home Premium 32 bites jó.

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#29994) siebener válasza StSanya (#29991) üzenetére


siebener
aktív tag

Igen, próbáltam, és nem írtam el semmit.
Driver telepítés megvolt (chipset+VGA+egyéb sorrendben), frissítés OK, Windows Update OK.
Intel GMA 500 "5.0.0.2030" verziója van fent, valamint csak, és kizárólag eredeti lemezeket használok (nem töltögetek, nem torrentezek, stb).

(#29995) StSanya válasza flash- (#29992) üzenetére


StSanya
őstag

Nyugodtan mehet rá egy Win7 Home Premium x32!

Outlook mentésre egy részletes leírás? [link]

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#29996) StSanya válasza siebener (#29994) üzenetére


StSanya
őstag

Azt is láttad a videón, hogy ha sikerülne a x600-as felbontást beállítanod, akkor az app-ok nem mennének? Mivel a videón egy korai win8 van, azt se tartom kizártnak, hogy a végleges, naprakész win8 pontosan emiatt nem adja x768 felbontás alá, magyarul javították ezt a hibát, amit a videón látsz, de ezt az MS-el kéne tisztázni...

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#29997) siebener válasza StSanya (#29996) üzenetére


siebener
aktív tag

Alapból arra használom a notit, hogy:
* szövegszerkesztés,
* Internet/email, stb.

Ezért bőven elég lenne egy XP is, ha lenne rajta jó felbontás. Vagy win7, detto...

Szóval az elsődleges szempont a helyes felbontás, akár XP-n, akár win7-en, akár win8-on. A többi másodlagos, illetve, majd ha sikerült, meglátom, melyik a jobb.

(#29998) StSanya válasza siebener (#29997) üzenetére


StSanya
őstag

Bár nem volt szerencsém ezzel a típussal, csak ASUS EEEPC-kel, azokon meg működött a registry hack, de annak pont az volt az értelme, hogy nagyobb felbontásokkal menjen a névlegesnél, hogy nagyobb legyen a képernyő terület. Ugyanis, hiába - először ránézve - ramatyabb a kép, idővel meg lehet szokni, és sokkal többet nyer az ember a nagyobb felülettel.

Nem lehet, hogy fizikailag van abban a netbookban egy 1024x768-as kijelző? MSI támogatás? Aida64 meg tudja mondani amúgy jó eséllyel, hogy milyen panel van benne...

Szubjektív, de én win7 Home Premium x32-t tennék rá, először régebbi, pl. a 5.0.0.2026-os driverrel, hátha a 5.0.0.2030-asban már valami gyári hack van. Aztán próbálkoznék driverrel a linkelt oldalról is.

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#29999) flash- válasza PumpkinSeed (#29993) üzenetére


flash-
veterán

és a 64 bites win7 nem ajánlott arra a gépre?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#30000) PumpkinSeed válasza flash- (#29999) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Én nem ajánlom, nincs szükséged rá mivel nincs 4GB ram ezért felesleges hogy fogja az erőforrást.

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.