Hirdetés

2019. október 20., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2017-08-01 15:54:41

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

(#29301) Winnie The P válasza Matthisa (#29267) üzenetére

Winnie The P
(őstag)

Szia!

Itt egy leírás. Ha próbáltad már akkor bocs, illetve nem ártana egy víruskeresést végrehajtani.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 2400G|Arctic Freezer12|G. Skill Aegis 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb OC|Kingston A400 240Gb SSD|Seagate Barracuda 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W10 64bit|

(#29302) dorka16 válasza vlevi (#29298) üzenetére

dorka16
(aktív tag)

Nem nagyobb. 97Gb. Köszi!

(#29303) dorka16 válasza krealon (#29300) üzenetére

dorka16
(aktív tag)

Neked is köszi!!

(#29304) Sydious

Sydious
(csendes tag)

Sziasztok!
Következő problémában szeretném a segítségeteket kérni. WIN 7 64-et használok. 2 vinyó van a gépemben egy 250gb, és egy 1T-ás.
Mind2 vinyón ugyanez az oprendszer fut. Annó mikor az 1 terrás volt bekapcsolva felkínálta ,hogy csináljak biztonsági mentést, amit meg is csinált A probléma lényege ,hogy a backup file ott van a 250es vinyómon és majdnem 70 gigát foglal, de nem tudom letörölni, ugyanis ha rákeresek a lemezterület kezelése menünél akkor nem látja a gép azt a file-t. Próbáltam *.vhd-t keresni de azt sem találtam. :F
Ha vki tud vmi okosat kérem ossza meg velem!

Köszönöm!

(#29305) krealon válasza dorka16 (#29302) üzenetére

krealon
(Topikgazda)

Ajjaj. 97GB adatot egy 120G-s SSD-n hajtani nem egy idotallo megoldas.
Ha lehet, a muvelet elott pucolj ki minden felesleget a regi telepitesbol (temp es cache konyvtarak).

C:\Users\<felhasznalonev>\AppData\Local\Temp
C:\Users\<felhasznalonev>\AppData\Local\Microsoft\Windows\WER\ReportArchive
C:\Users\<felhasznalonev>\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.MSO
C:\Users\<felhasznalonev>\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word
C:\Users\<felhasznalonev>\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.IE5
C:\Users\<felhasznalonev>\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Low\Content.IE5
C:\Users\<felhasznalonev>\AppData\Local\Mozilla\Firefox\Profiles\<profil>.default\Cache
C:\Users\<felhasznalonev>\AppData\Roaming\Macromedia
C:\Windows\Temp

(#29306) #41133696 válasza DS39 (#29291) üzenetére

(törölt tag)

De a műveletközpontot például nem :D Vistánál és XP-nél is a biztonsági központot is rálehett rögzíteni a Start menüre :) De jó ez így nekem, a lényeg teljesült :D

(#29307) pajnacsosz

pajnacsosz
(csendes tag)

Sziasztok!

Fogalmam sincs, hogy egyaltalan ide kell irnom, de megteszem. Ket napja elkezdett kekhalalozni a gepem. Ujra is raktam a win 7-et, de meg igy is elofordul. A kovetkezo uzenetet kapom:

Probléma-aláírás:
Problémaesemény neve: BlueScreen
Operációs rendszer verziója: 6.1.7601.2.1.0.256.1
Területibeállítás-azonosító: 1038

További információk a problémáról:
BCCode: 1a
BCP1: 0000000000003452
BCP2: 000000005EC73000
BCP3: FFFFF700010861E0
BCP4: BAB000005F885424
OS Version: 6_1_7601
Service Pack: 1_0
Product: 256_1

A probléma leírását segítő fájlok:
C:\Windows\Minidump\071113-30187-01.dmp
C:\Users\lacko\AppData\Local\Temp\WER-69593-0.sysdata.xml

Amennyiben valaki tudna valami tanacsot adni, esetleg felderiteni hogy mi a hiba forrasa, nagyon megkoszonnem!!

(#29308) A Tejesember válasza pajnacsosz (#29307) üzenetére

A Tejesember
(aktív tag)

Szvsz memória probléma.

"Az ember szava nem szél, ami jön és elmegy. (...) Amit az ember mond, az úgy is kell legyen. Nem csuda ez, hanem becsület." Wass Albert

(#29309) PumpkinSeed válasza pajnacsosz (#29307) üzenetére

PumpkinSeed
(addikt)

Memtest86

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#29310) pajnacsosz válasza PumpkinSeed (#29309) üzenetére

pajnacsosz
(csendes tag)

hat lefuttattam egy windows memoriadiagnosztikat,es azt mondta hogy nincs hiba. vagy az a program csirke?

(#29311) Macsjoz

Macsjoz
(tag)

Üdv!
Segítséget szeretnék kérni mert a windows telepített egy frissítést és így csak odáig bírom állítani a rendszer visszaállítást azaz tegnap délután de nekem viszont hétfőre kellene beállítani hogy vissza kapjak egy adatot. Ilyenkor mi a teendő?

(#29312) Arlekim válasza pajnacsosz (#29310) üzenetére

Arlekim
(aktív tag)

Csike? :D

Szerintem is, Memtest 86v+

Windows 95 was unable to detect your keyboard. Press F1 to retry or F2 to abort.

(#29313) Arlekim válasza Macsjoz (#29311) üzenetére

Arlekim
(aktív tag)

Törölt adatot szeretnél visszakapni?
Arra a rendszer visszaállítás nem nyújt megoldást. Helyette neked file recovery-re lenne szükség.

Windows 95 was unable to detect your keyboard. Press F1 to retry or F2 to abort.

(#29314) Macsjoz válasza Arlekim (#29313) üzenetére

Macsjoz
(tag)

és az hogy működik ? vagy honnan tudom leszedni ? meg az a baj hogy a rendszer partíción volt ez az adat

(#29315) nagyfejü

nagyfejü
(senior tag)

Hali!

Segitsetek légyszives. Van egy fusi laptop ami TP-Link 1043 routeren keresztül csatlakozna a PC hez. A pc kábellel a laptop wifin. Az istennek sem tudom összehozni az otthoni hálózatot. Az az igazság hogy elég kezdő vagyok ezen a téren. valami szájbarágós segitség kellene. Mindkét gépen win 7 van.

ui: A routeren kell állitani valamit?

üdv

(#29316) Arlekim válasza Macsjoz (#29314) üzenetére

Arlekim
(aktív tag)

Windowsdoctor nekem portable változatban van meg.
Tud magyarul is, a tud egy csomó dolgot, és nem igényel szaktudást.
Rendszergyorsító, registry, és adatszemét pucoló + fájl recovery.

(#29317) Arlekim válasza nagyfejü (#29315) üzenetére

Arlekim
(aktív tag)

Ha mindkét gép kapott ip-címet, és látják is egymást, akkor nem egy nagy ördöngősség.
start>keresés>cmd
megnyílik egy parancssor>írd be: ipconfig
jegyezd fel mindkét gépét, majd írd be: ping 192.168.X.X (az X helyén a másik gép címe)
Ha sikeres, akkor tuti.
Menj ide:start>vezérlőpult>(megtekintés a következő szerint: kis ikonok)Otthoni csoport
Elvileg felismerik egymást a gépek, csak közös kódra lesz szükség.

(#29318) rbertkrl

rbertkrl
(aktív tag)

Sziasztok!

Ma reggel mikor bekapcsoltam a gépet az a dolog fogadott, hogy miután bebootolt a rendszer, de még semmit sem nyitottam meg már akkor is a processzorhasználat 50-60% között mozgott és lejjebb nem ment 10 percig. Megnéztem feladatkezelőben a dolgot, hogy mi is lehet ez a fránya dolog és kettő darab "mscorsvw.exe" folyamatot találtam amik közül az egyik zabálta a procit. Ez(ek) ellen lehet valamit tenni ? Amúgy ha jól látom az egyik 32, a másik 64 bites. A rendszer win7 professional service pack 1 - 64 bit. Előre is köszönöm a válaszokat. (10 perc után már nem használt semmit a prociból, viszont a folyamatok ott maradtak)

Az ámokfutás a jövő tömegsportja.

(#29319) DS39 válasza rbertkrl (#29318) üzenetére

DS39
(veterán)

én is néztem tegnap mikor feldobtam a win frissítéseket, köztük egy rakat .NET-et.

.NET Runtime Optimalization service az egyébként, egyszer végigcsinálta ami kellett, azóta nyugiban van :)

(#29320) kispx válasza rbertkrl (#29318) üzenetére

kispx
(addikt)

.NET assemblyket fordít a háttérben. Ez nem baj. Normális, hogy egy kicsit pörgeti a processzort de mivel alacsony prioritású a folyamat, így (elvileg) nem akadályozza a munkádat. Az, hogy egyszer csinálja az nem baj. (Mivel a héten volt patch kedd, és voltak .NET-es frissítések, gondolom neked most frissítette a rendszert)

[ Szerkesztve ]

(#29321) rbertkrl válasza kispx (#29320) üzenetére

rbertkrl
(aktív tag)

Igen, most rakott fel egy rakat frissítést. Nagyon szépen köszönöm a nyugtató válaszokat! Már azt hittem valami vírus férkőzött ide be... Mert amúgy egy hete volt újratelepítve a gép és azért néztem, hogy ez most mi? :F De akkor aggodalomra semmi ok. Nagyon szépen köszönöm! :R

Az ámokfutás a jövő tömegsportja.

(#29322) PumpkinSeed válasza nagyfejü (#29315) üzenetére

PumpkinSeed
(addikt)

A probléma szerintem ott lesz, hogy nincs DHCP-re állítva.

A system tray-ben (óra melletti ikonok) találsz egy monitorhoz hasonló ikon-t. Arra katt, majd legalul a hálózati meg... szóval oda. Ott kiválasztod a használni kívánt hálózatot, minden bizonnyal csak egy lesz. Találsz olyat, hogy helyi kapcsolat. Miután rákattintottál a helyi kapcsolatokra Tulajdonságok. Ott találsz egy csomó bepipálandó dolgot keress olyat, hogy TCP/IP protokoll 4-es verziója. Arra rákattintasz Minden legyen automatikusra téve. Ha minden jól ment akkor a kitöltendő részek üresek lettek. :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#29323) sfdrakex válasza nagyfejü (#29315) üzenetére

sfdrakex
(nagyúr)

Otthoni csoportot hozz létre az asztalin, majd a laptopot csatlakoztasd a meglévő otthoni csoporthoz, ezután csak be kell állítani a gépeken hogy mit láthat a másik, jobb klikk a meghajtókon/mappákon tulajdonságok és megosztás résznél.

"windows xp - windows sp3, úgyan így van a windows 7 - windows 7 fire több témákkal,kiegészítőkkel." by ke.tamas

(#29324) Macsjoz válasza Arlekim (#29316) üzenetére

Macsjoz
(tag)

köszi a segítséget sikerült vissza izzadni a fájlokat igaz nehezen de sikerült

(#29325) Arlekim válasza Macsjoz (#29324) üzenetére

Arlekim
(aktív tag)

A programmal amit tanácsoltam? :)

(#29326) nagyfejü

nagyfejü
(senior tag)

Hali!

köszönöm a segitségeket. Most a sajátgép hálózat menüböl elérem a képeket , videokat , zenéket , de csak a mediaplayer látja a megosztást . A sajátgép otthoni csoportokban nincs semmi. Ez igy a jó vagy valamit még csesznem kell??

üdv

(#29327) ЯΞD

ЯΞD
(senior tag)

Sziasztok. Szeretném újra húzni a windows-t és arra gondoltam, hogy pendrive-ról telepítenék. Hogy tudom ezt megoldani? Letöltöttem az MSDN-ről a legfrissebb Home Premium-ot ami egy ISO. Leírná valaki, hogy miként, mivel tegyem a Pen-re? Köszönöm előre is. üdv

Amíg az arcod nagyobb mint a tudásod, addig csak egy bohóc vagy!

(#29328) kispx válasza ЯΞD (#29327) üzenetére

kispx
(addikt)

(#29329) ЯΞD válasza kispx (#29328) üzenetére

ЯΞD
(senior tag)

Köszöntem meg is csinálta. :R

Amíg az arcod nagyobb mint a tudásod, addig csak egy bohóc vagy!

(#29330) sfdrakex válasza nagyfejü (#29326) üzenetére

sfdrakex
(nagyúr)

Állítottál be megosztást? Írtam pár hszel lentebb hogy jobb klikk tulajdonságok/megosztás a mappákon vagy meghajtókon és ott tudod beállítani hogy megosztod-e és ha igen kivel.

"windows xp - windows sp3, úgyan így van a windows 7 - windows 7 fire több témákkal,kiegészítőkkel." by ke.tamas

(#29331) nagyfejü válasza sfdrakex (#29330) üzenetére

nagyfejü
(senior tag)

igen! megosztottam pár mappát és meghajtót is.

(#29332) sfdrakex válasza nagyfejü (#29331) üzenetére

sfdrakex
(nagyúr)

És nem látszanak? Mindenki számára osztottad?

(#29333) gyuri86

gyuri86
(tag)

Sziasztok.
arról van szó hogy egy laptopról csináltam egy VHD fájt, azt próbálom egy másik vasra feltenni dual-boot-ban de kékhalállal elszáll.
Van valami megoldás arra hogy fizikai vason elinduljon valaha? a laptop amiről készült már nem elérhető. Vmware-rel megy, viszont a program ami miatt az egészre szükség van nem indul, ezért szeretnénk fizikai vason elindítani.

(#29334) brd válasza gyuri86 (#29333) üzenetére

brd
(nagyúr)

Driverek kigyomlálása kézzel. Mi a kékhalál kódja? Ill. esetleg driverfile-t is ír?

The only real valuable thing is intuition.

(#29335) gyuri86

gyuri86
(tag)

A kód 1 sor, pontosan nem tudom, hétfőn leghamarabb, melóhelyen van.
Kézzel hogy tudom a drivereket leszedni?

(#29336) V.Stryker

V.Stryker
(veterán)

A frissítéseknél mindig találkozom a rosszindulatú szoftvereket eltávolító akármit...az lefut magától vagy nekem kéne indítani? :U

-

(#29337) baboss

baboss
(őstag)

Sziasztok.
Biost szeretnék frissíteni.
A gépen van WIN7 64 bit és WIN 8 64 bit OP.Az OP-k külön SSD-n vannak.
Melyik biost kell ilyenkor hozzá felrakni :F

(#29338) baboss

baboss
(őstag)

Már nem aktuális .Bármelyik lehet WIN 7 és WIN 8 -is jó hozzá. :U

(#29339) sfdrakex válasza baboss (#29337) üzenetére

sfdrakex
(nagyúr)

Amelyik rendszer alol frissíteni akarod azt szedd le. A bios ugyan az mind csak gondolom más kicsit a telepítője op rendszerenként.

(#29340) baboss válasza sfdrakex (#29339) üzenetére

baboss
(őstag)

Nekem is az volt a tippem,hogy amelyik OP-ről frissítem azt kell felrakni.Csak biztosra akartam menni.Köszönöm. :R

(#29341) baboss

baboss
(őstag)

Fire/SOUL/CD kolléga tökéletes választ adott.
"Az alaplap BIOS-a nem operációs rendszer függő, azaz nincs olyan, hogy W7-es BIOS vagy W8-as BIOS.
Az alaplapgyártó honlapján elérhető legújabb (nem béta) BIOS-ra kell/lehet frissíteni.
(Ha a BIOS frissítésben azt írják, hogy pl. W8 UEFI GOP támogatást kap, vagy pl W8 kapcsán jelentkező hibákat javítottak a frissítésben stb stb, attól még a W7 ugyanúgy működik továbbra is, mint a BIOS frissítés előtt)
"
És sfdrakex -nek is igaza van.A 2 válasz együtt a tökéletes válasz. :R

[ Szerkesztve ]

(#29342) Sub-ZeRo válasza sfdrakex (#29339) üzenetére

Csak hát nem szoktunk biost frissíteni windows alol. Maga biosból kell elindítani a frissítést.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."| Track IR 5.| Honor 8

(#29343) vlevi válasza Sub-ZeRo (#29342) üzenetére

vlevi
(nagyúr)

Mostmár szerencsére így van.
1-2 hete gép bekapcsolás előtt benéztem a BIOS-ba, hogy milyen verzió van bennt, és ott láttam, hogy van netes frissítési lehetőség. Nosza, akkor rajta. Rányomtam (nekem vezetékes hálón van a gép), letöltötte, frissített, hurrá. Még azt a kört is ki tudtam hagyni, hogy az Asrock honlapjáról pendrivera kitegyem a frissebb BIOS-t

(#29344) Fire/SOUL/CD válasza Sub-ZeRo (#29342) üzenetére

Fire/SOUL/CD
(nagyúr)

Kivéve, amikor másképp nem lehet, ugyanis teljesen szokványos, hogy egyes hordozható gépeken (de gyári, asztali gépeken is (pl IBM-ek közül jó pár)) csak OS alól lehet BIOS-t frissíteni.
Természetesen abban egyetértünk (és az is a követendő), hogy ha van mód rá, akkor ne OS alól legyen frissítve a BIOS, de van amikor másképp nem lehetséges.

sfdrakex ezt a verziót vázolta a válaszában, ugyanis amikor csak OS alól lehet kivitelezni a dolgot, akkor az OS-nek megfelelő "BIOS"-t kell letölteni. Maga BIOS fájl ugyanaz, csak a keretprogram, ami a BIOS-t frissíti, na az különbözik, ennek a keretproginak van W7 és W8 változata és ez miatt kell az OS-nek megfelelő verziót letölteni.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#29345) dragonfx

dragonfx
(veterán)

Mondja már el valaki miben jobb a 64 bites win7 mint a 32bites?miben más?
A win8 jobb??

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#29346) brd válasza dragonfx (#29345) üzenetére

brd
(nagyúr)

.

[ Szerkesztve ]

(#29347) brd válasza dragonfx (#29345) üzenetére

brd
(nagyúr)

Kezel 4GB+ RAM-ot, és futtat 64bites programokat, ennyi.
A Win8 technikailag jobb lenne, csak sajnos elrontották a kezelőfelületét.

(#29348) TigerCat válasza brd (#29347) üzenetére

Ez utóbbi nézőpont és ízlés kérdése, de egyetértek. Sajnos nekem sem tetszik. Az ablakkezelés kicsit XP-s fíling, ami a 7 után fapad hatást kelt. De vannak, akik esküsznek rá és örömmel kattintgatnak benne.
Részemről a legnagyobb probléma, az egységesség hiánya. Hol lapos, hol domború gombok jelennek meg, ami szedett-vedett hatást kelt.
Funkcionalitásban viszont vannak klassz dolgok, nem vitatom, de még maradok a 7-nél. Egy darabig...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#29349) brd válasza TigerCat (#29348) üzenetére

brd
(nagyúr)

Nem a küllemére gondoltam, hanem a kezelőfelületre (mit hol találsz meg, milyen egyszerű átállítani, ilyesmi), de ne itt offoljunk.

(#29350) dragonfx válasza brd (#29347) üzenetére

dragonfx
(veterán)

A procim a laptopba 2 magos lesz. 2gb rammal a 64 bites nagyon lassú lesz?

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.