Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30051) StSanya válasza Gabesz87 (#30050) üzenetére


StSanya
őstag

Milyen lap ez amúgy? Sok lap sajnos rosszul kezeli, ha mind a 4 modul helye ki van használva... Így ha stabilitást akarsz vagy lassítod az időzítéseket vagy adsz kis feszt a moduloknak, vagy mindkettő...

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#30052) Gabesz87 válasza StSanya (#30051) üzenetére


Gabesz87
addikt

Gigabyte EP43-UD3L

(#30053) StSanya válasza Gabesz87 (#30052) üzenetére


StSanya
őstag

Bár több revízió is van, s azt nem írtad, talán ez is jó: A 37. oldalon, a RAM beállításait kéne AUTO-ról lassabbra, illetve 38. oldalon a DRAM Voltage-t 1,8-ról kis lépésekben feljebb tolni.

(#30050)-re:

Nem tudom innen megállapítani, hogy miért 333 MHz, korábban mennyi volt? Milyen RAM-ok ezek (Aida64 vagy CPU-Z megmondja), milyen CPU?

[ Szerkesztve ]

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#30054) flash- válasza bull84ghia (#30029) üzenetére


flash-
veterán

Avira rescue disk lemezre való írása,arról való bootolás és így vírusirtás.
[link]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#30055) Gabesz87 válasza StSanya (#30053) üzenetére


Gabesz87
addikt

Kérdéseidre válaszolva:

Rev.1.1

Intel Core Quad Q8400, 2,6 GHz

RAM-ok pedig mind Kingston-ok, a régebbiek időzítése 5-5-5-18 (400 Mhz), az újabbak 6-6-6-18. És amúgy mind 800Mzh-es DDR2.

Most nézem itt az AIDA-ban, hogy az alaplap memóriabusz tulajdonságainál, hogy a valódi órajel 333 MHz (DDR), effektív 666 MHz. Nem igazán értem ezeket, cask feltűnt itt a 333.

(#30056) StSanya válasza Gabesz87 (#30055) üzenetére


StSanya
őstag

BIOS verzió? S a BIOS-ban mit ír a Memory Frequency-nél?

Az előbb nem linkeltem véletlenül:

http://download.gigabyte.eu/FileList/Manual/motherboard_manual_ga-ep43-ud3l(us3l)_e.pdf

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#30057) Gabesz87 válasza StSanya (#30056) üzenetére


Gabesz87
addikt

Nem baj, a kézikönyv itt van a kezemben magyarul:)
A BIOS azt hiszem a legfrissebb, mert amikor gondom volt az első SSD-vel, akkor azt is frissítettem, mint lehetséges megoldás gyanánt. Szóval F9 ha minden igaz. Memory Frequencyt meg mindjárt megnézem.

(#30058) s7evcsenko


s7evcsenko
addikt

Üdv.
Létezik olyan program win7-re, amivel a satás winyómat minden gond nélkül le tudom választani gép kikapcsolás nélkül? :U

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#30059) föccer válasza s7evcsenko (#30058) üzenetére


föccer
nagyúr

Persze, simán az értesítési területen lévő hardver biztonságos eltávolításával.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#30060) Gabesz87 válasza StSanya (#30056) üzenetére


Gabesz87
addikt

667 MHz-et ír a BIOS-ban :( A feszkót meg felvettem 1,9-re.

[ Szerkesztve ]

(#30061) s7evcsenko válasza föccer (#30059) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Ugyan úgy, mint egy pendrive-ot?
Nálam ilyen lehetőséget nem kínál fel a winyóra...

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#30062) bull84ghia válasza Visormail (#30039) üzenetére


bull84ghia
őstag

Az is megtörtént.
;)

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#30063) föccer válasza s7evcsenko (#30061) üzenetére


föccer
nagyúr

Nekem ott van az ssd-re is és a hdd-re is. Simán jobb klikk az ikonra. Mindezt Home premium mellett.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#30064) StSanya válasza Gabesz87 (#30060) üzenetére


StSanya
őstag

Előtte a CPU Host Frequency (Mhz)-re pedig 333 MHz-en? Mert a CPU-d FSB-je 1333 MHz [link] s ehhez a Host frekit 333 MHz-re kell állítani.

(CPU Host Frequency (Mhz)
Allows you to manually set the CPU host frequency. This item is configurable only if the CPU
Host Clock Control option is enabled. The adjustable range is from 100 MHz to 1200 MHz.
For an 800 MHz FSB CPU, set this item to 200 MHz.
For a 1066 MHz FSB CPU, set this item to 266 MHz.
For a 1333 MHz FSB CPU, set this item to 333 MHz

Csak a buta lap ehhez állítja be autón a RAM MHz-et is, hogy 1:1 legyen az arány... Neked kéne ott a 37. oldalon írt beállításoknál kézzel 400 MHz-re tenni a RAM frekit, max. nagyobb késleltetésekkel (CL-tRCD-tRP: 6:6:6). Jah, és 1,9 - 2 V meg mehet a RAM-nak nyugodtan.

[ Szerkesztve ]

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#30065) s7evcsenko válasza föccer (#30063) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Nekem ilyen nincs... ha rádugok egy pendrive-ot, akkor van... de ekkor is csak a pendrive... se ssd, se winyó
Hogy tudom akkor ezt előcsalni winyónál is? :B

[ Szerkesztve ]

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#30066) föccer válasza s7evcsenko (#30065) üzenetére


föccer
nagyúr

Esetleg próbáld meg a Vezérlőpult\Minden vezérlőpultelem\Értesítési terület ikonjai ablakban alul nyomni egy "ikonok alapértelmezett viselkedésének visszaállítását".

Ha ez nem segít, akkor passz. Milyen win verziód van?

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#30067) StSanya válasza s7evcsenko (#30065) üzenetére


StSanya
őstag

Szerintem ez chipset függő, nem mindeninél van hot plug...

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#30068) s7evcsenko válasza föccer (#30066) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Win7 Ultimate
Ez sem segített! :O

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#30069) StSanya válasza s7evcsenko (#30068) üzenetére


StSanya
őstag

Akarom mondani hot swap, s itt egy cikk: [link]

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#30070) s7evcsenko válasza StSanya (#30069) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Nyomok egy újraindítást, megnézem a biost! :R

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#30071) Gabesz87 válasza s7evcsenko (#30058) üzenetére


Gabesz87
addikt

Egyszerű a megoldás erre, én nemrég szembesültem ezzel, mert eddig nekem sem szerepeltek ott a meghajtóim. Viszont az SSD végett a BIOS-ban az adatátvitelt átállítottam IDE-ről AHCI-re, és azóta minden meghajtó ott van leválaszthatóként, mint a pendrive. Bár ez engem zavar is kissé.

StSanya: rendben, köszi, akkor majd megnézem ezeket. És beállítgatom.

[ Szerkesztve ]

(#30072) s7evcsenko válasza Gabesz87 (#30071) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Igen, de nekem már ezer éve AHCI-n van.
Nem találtam ilyen opciót a biosban... ránézek a driver frissítésekre...

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#30073) Gabesz87 válasza s7evcsenko (#30072) üzenetére


Gabesz87
addikt

Jah...akkor passz

(#30074) s7evcsenko válasza s7evcsenko (#30072) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Ez sem jött be... még a végén alaplapot kell cseréljek, mert ez nem tudja??? :Y

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#30075) s3toraph válasza s3toraph (#30040) üzenetére


s3toraph
senior tag

Az alap win7 mentésemet tudtam csak visszarakni. HDS-t letöltöttem és feltelepítettem, a v4.40-et.

A HDS sentinel szerint 100/98 a vinyó, 3 gyenge szektor, 0 bad, több mint 1000 nap várható élettartam, hibátlan működés. DE! A rövid önteszt ami 2 perc, nem futott le 20 perc alatt sem, ekkor meguntam és leállítottam. HDD-t mivel teszteljem még? HD tune? Amit szervíz is elfogadna, mert még garis a gép.

Továbbá, létezik hogy a vinyó hibájából nem bír bebootolni a gép? De akkor miért javul meg, ha ugyanarra a partícióra újratelepítem ugyanazt a rendszert? :F Nem értem. Itt még valami lesz...

[ Szerkesztve ]

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#30076) wanted5


wanted5
őstag

hali

kis segítségre lenne szükségem

most raktam újra a rendszert, és ahogy az update-n keresztül frissítettem egyszer csak egy kis lakat jelent meg néhány mappa és fálj ikonjában, ez mi lenne és miért van?

valamint maga a program a következő hibát dobja (world of tanks)


korábban hibátlanul működött

[ Szerkesztve ]

(#30077) Gabesz87 válasza StSanya (#30064) üzenetére


Gabesz87
addikt

A CPU Host Freq. az 333 Mhz-en volt eddig is. Viszont a Memory frekit hogy tudom állítani? Mert az a sor szürke, nem változtatható.

(#30078) DS39


DS39
nagyúr

a Windows Weather gadget-jének frissítési gyakoriságát szeretném átírni, meg is van az ezt vezérlő JS fájl, de nem tudom elmenteni a módosítást, mert azt írja hogy egy másik program használja. Természetesen akkor próbáltam amikor egy gadget sem fut. Mi használhatja?

(#30079) sfdrakex válasza DS39 (#30078) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Próbáld csökkentett módban.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#30080) SamSem58


SamSem58
aktív tag

Üdv a csapatnak! :)

Meggyűlt a bajom a napokban újratelepített Windows 7 op.rendszerrel, mert egyszeűen nem lehet biztonsági mentést létrehozni vele. :(( Hibakód a következő: 0x81000019 - vagyis, szerinte nincs elég hely az árnyékmásolat létrehozásához... Ha ez valóban így lenne, semmi gond, DE!.. a mentendő állomány kb. 45 GB, a rendszer lemezén lévő szabad hely 250 GB, a tárolóhely az otthoni hálózat másik gépe, egy direkt erre acélra létrehozott felhasználói fiók (korábban is itt volt bizt.mentés) ahol 190 GB a szabad kapacitás. Tudja valaki a megoldást, vagy ez a telepítés kuka? :(( (mentés nélkül nem hagyhatom, mert már 1 x összedőlt, ha esetleg újra összedől... oda a barinőm melóanyaga!)

Samsem

(#30081) PumpkinSeed válasza SamSem58 (#30080) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Készíts csak a melóanyagról biztonsági mentést. Azt egyszerűbb is hosszútávon.

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#30082) SamSem58 válasza PumpkinSeed (#30081) üzenetére


SamSem58
aktív tag

Kösz a választ :-) Egyébként erre már én is gondoltam, hiszen ha a win 7 összedől... nekem úgy tűnt, hogy ott csak az újratelepítés segít. De mégis érdekelne, miért csinálja ezt, tán megkergült? (nekem az a gyanúm ez a telepítés nem lett ok, mert iszonyú nehezen állt fel, egy egész éjszaka ráment, hogy nem bírta telepíteni a frissítéseket)

Samsem

(#30083) PumpkinSeed válasza SamSem58 (#30082) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Ha ilyen nehezen akarja az igazságot érdemes hardverteszteket készíteni. Gondolok itt a memória és HDD-re. :) Ha normálisak akkor érdemes újratenni, mert ki tudja mi lesz a későbbiekben. :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#30084) gordonfreemN


gordonfreemN
addikt

Sziasztok!

Van egy kisebb gondom, ami itt követhető nyomon:[link]
Annyi a lényeg, hogy létrehoztam egy lemezképet, majd törlődött minden adat az SSD-ről de ezután ugyanolyan beállításokkal nem tudom visszaállítani az adatokat.
Esetleg volna-e ötlet :R

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#30085) PumpkinSeed válasza gordonfreemN (#30084) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Nem tudom, hogy a Recuva működik-e SSD esetén. Ez úgy működik, hogy a HDD lemezen lévő törölt adatokat is előhozza, ha oda nem lett írva. Viszont elvben ez megy Advanced Flash or SSD módban is ahogy olvastam.

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#30086) gordonfreemN válasza PumpkinSeed (#30085) üzenetére


gordonfreemN
addikt

A kérdés, hogy firmware frissítés miatt ez megoldható-e.
Igazából ha nincs windows-os megoldás, inkább teszek fel új rendszert.
Inkább csak elméletben érdekel mi lehet a gixer, illetve ha meglenne a megoldás szerintem ki is próbálnám. :R

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#30087) DS39 válasza sfdrakex (#30079) üzenetére


DS39
nagyúr

próbáltam úgy hogy:
- UAC kilőve
- feladatkezelőből kilőttem az explorer.exe-t
- csökkentett módban indítva a windows
- cmd-ből rendszergazdaként a lemásolt és átírt fájlt felülírni, ez eredmény ugyanaz: hozzáférés megtagadva :D

úgy tűnik Bill bácsi nyert..

(#30088) gordonfreemN válasza DS39 (#30087) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Indítsd el a géped DOS-al, akkor biztosan fogod tudni módosítani
Itt az első találat a hogyan kérdésre:[link]

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#30089) DS39 válasza gordonfreemN (#30088) üzenetére


DS39
nagyúr

köszi. ez is jó lehet, de erről eszembe jutott egy kézenfekvőbb megoldás, van egy live ubuntu lemezem a fiókban :)

azért vicces hogy ennyire le kell ezt védeni hogy másik os-t kell használni a módosításához. :U

(#30090) honfoglalo


honfoglalo
senior tag

Üdv!

Felhasználói fiókokkal kapcsolatban bonyolódtam bele a dolgokba, számomra eddig nem ismert gépen..

A Vezérlőpult/Felhasználói fiókok-ban egy felhasználó található: Felhasználó5 néven, rendszergazda jogokkal, a vendégfiók le van tiltva.

A C:\Felhasználók mappában két mappa található: Felhasznalo1 és Nyilvános.
Nem igazán vagyok ebben otthon, hogy ez hogy működik, miért nincs itt Felhasználó5 és mi az a Felhasználó1.

Az intézőben a kedvencek alatt a Letöltések-re kattintva az elérési út: Felhasználó5/Letöltések.

Ha kimegyek az Asztalra és létrehozok egy mappát az megjelenik a C:\Felhasználók\Felhasználó1\Asztal mappában és viszont.

Azt nem értem, hogy honnan jön ez a Felhasználó1 fiók, amikor a felhasználói fiókok között ilyen nincs.
Ez egy irodában van több gépen is ugyan ez a helyzet, de sajnos nem látom át, az összesen különböző elnevezésűek a felhasználói fiókok, de az Asztal elérési útja minden esetben C:\Felhasználók\Felhasználó1\Asztal.

Köszi a segítséget! :R

(#30091) gordonfreemN válasza DS39 (#30089) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Most mondanám, hogy számból vetted ki a szót :D

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#30092) gordonfreemN válasza honfoglalo (#30090) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Eszembe jutott valami, de azért ki is próbáltam.

Olyasmiről lehet szó, hogy az eredeti felhasználó nevet módosították, ilyenkor nekem is a felhasználók mappában a régi név szerepel, a letöltéseknél az új, ha létrehozok a régi név -> desktop mappában egy fájlt az az asztalon megjelenik stb.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#30093) honfoglalo válasza gordonfreemN (#30092) üzenetére


honfoglalo
senior tag

Köszi szépen, én is erre gondoltam. Van még olyan hogy nyilvános (Public), az mi lehet, ha nincs Vendég és semmilyen más fiók?

(#30094) SamSem58 válasza PumpkinSeed (#30083) üzenetére


SamSem58
aktív tag

Nos, felesleges újrarakni a rendszert - Win memóriadiagnosztika eredménye: "hardverhibák észlelhetők, a hibák azonosítása és javítsa érdekében forduljon a sz.gép gyártójához" :(( :(( Nem ért meglepetés, ugyanis egy korábbi Everest hibajelentésnél sanszos volt az északi híd hibája.... De hát a remény hal meg utoljára!
Egy kérdés még had legyen - (remélem nem rúg ki a moderátor) új alaplap esetén muszáj új procit venni, vagy elmegy a jelenlegi is: AMD Sempron Processor 3000+, (a tápom - FSP 350-60 THA-P - elvileg ok)

Samsem

(#30095) PumpkinSeed válasza SamSem58 (#30094) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Ez csak annak a kérdése, hogy mennyi pénzt szánnál rá. :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#30096) SamSem58 válasza PumpkinSeed (#30095) üzenetére


SamSem58
aktív tag

Háááát... minél kevesebbet, de azért ne csak 1 évig legyen használható. Ez un. 2. gép, heti max. 24 órát van használva, túlnyomóan az MS Office 2007 - Word, Excel és böngésző megy rajt, játékra nincs használva. Merevlemez: Wetern Digital 298 GB 720 rpm - szupi még nincs 2 éves, VGA: ATI 6750 - 2 hete vettem...

Samsem

(#30097) DS39 válasza SamSem58 (#30094) üzenetére


DS39
nagyúr

nem muszáj, ha olyan alaplapot veszel, ami AMD chipsetes és a proci foglalata Socket A (Socket 462)-s. pl.

[ Szerkesztve ]

(#30098) SamSem58 válasza DS39 (#30097) üzenetére


SamSem58
aktív tag

Kösz, valahogy így gondoltam én is :-). Az ASRock K7S41GX2 alaplap lehet nam lesz jó, mert az ATI 6750 VGA-nak PCI foglalata van. (látom, hogy van PCI bővítőhely is, ám így nem igazán tudom mire vélni, hogy a VGA-hoz AGP-t ír...)

Samsem

(#30099) DS39 válasza SamSem58 (#30098) üzenetére


DS39
nagyúr

akkor ez nem lesz jó neked, csak egy példa volt.

amúgy a VGA foglalat AGP-s, a PCI foglalat a hangkártyának, hálókártyának van.
ami neked kell akkor, az a PCI-E (Express)-s VGA foglalat.

[ Szerkesztve ]

(#30100) PumpkinSeed válasza SamSem58 (#30098) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Használtan
Újonnan sztem már nem is kapsz. Én iponon néztem, de nem volt A foglaltú alaplap.

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.