Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29751) krealon válasza NEMO1968 (#29739) üzenetére


krealon
veterán

Itt talalod a Hardver azonositot (nalam Hardware ID, mivel angol nyelvu a Windows-om).

(#29752) ro_bert17 válasza brd (#29735) üzenetére


ro_bert17
őstag

:)
Őszintén szólva az intel, és a MS okosságai miatt kapcsoltam ki ezeket. Olvastam régen moonman véleményét erről, de nem volt gondom ezek kikapcsolásával, eddig mindig minden nagyon gyorsan elérhető volt így is.
De ezek szerint index, meg az előtöltések visszakapcsolásával visszagyorsulhatna a szóban forgó funkció?

(#29753) Dexter-2000


Dexter-2000
őstag

helló
azt hol tudom beállítani hogy az adott felhasználók maximum hány Gb-nyi területet használhassanak?

Szépnapot!

(#29754) brd válasza ro_bert17 (#29752) üzenetére


brd
nagyúr

Az általad írt lassuláson az indexelés javíthat, többivel meg szerintem nem érdemes foglalkozni, maradhatnak kikapcsolva is akár, sok különbség nincs sebességben sem, de az SSD sem ettől fog tönkremenni. Az indexelés sebességén, ill. az írási mennyiségen ez alapján finomíthatsz, ha pl. tényleg csak a start menü ikonjait akarod keresni onnan, és dokumentumokat, vagy egyéb file-okat nem.

Dexter-2000: Meghajtónként tudod egyszerűen szabályozni, ha az megfelel, pl. ez alapján.

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#29755) fair play


fair play
csendes tag

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem:64 bites windows 7 ultimate-m van és ezzel az operációs rendszerrel akadt az egyik játék (GTA4) és ezt az akadást egy beállítás megváltoztatásával lehetett orvosolni ami nálam is segített...

Keresd meg az msconfig.exe fájlt (Start menü => futtatás => msconfig.exe) => Kattints a szolgáltatások fülre => keresd meg a Windows eseménynapló, valamint Windows eseménygyűjtő szolgáltatást => Vedd ki előlük a pipát => Ok => Újraindítás

A kérdés az lenne, hogy ha így hagyom a gépet, hogy a windows eseménynapló ki van kapcsolva, hogy ne kelljen mindig a játék miatt restartolni, annak mi az előnye (azon kívül, hogy így akadásmentesen tudok játszani) és a hátránya?

A válaszokat előre is köszönöm!

(#29756) ro_bert17 válasza brd (#29754) üzenetére


ro_bert17
őstag

Köszönöm! :R

(#29757) Bora1991


Bora1991
csendes tag

Hello

win7 64.bitest hogyan tudom úgy írni hogy tudjam butolni?

(#29758) föccer válasza fair play (#29755) üzenetére


föccer
nagyúr

Lol, ez aztán a jó tanács. Gyakorlatilag csak tüneti kezelést ad, bármi is legyen a probléma.

Arról van szó, hogy valami folyamatosan hibázik a rendszerben amit a windows szorgalmasan jegyzetel az eseménynaplóban. A tanács szerint kapcsold ki a naplózást, és akkor minden rendben lesz. :)

Jebeslom derítsd ki, hogy mi kozozza a rengeteg hibát (pl nézd meg az eseménynaplóban és azt old meg. Remélhetőleg ez után nem lesz ami spammelje az eseménynaplót.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#29759) NEMO1968 válasza Dexter-2000 (#29753) üzenetére


NEMO1968
őstag

Szia!
Talán próbáld a meghajtó tulajdonságai-kvóta fülön.

krealon
Köszi,lett is.

[ Szerkesztve ]

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#29760) #01682176


#01682176
törölt tag

Ez az állapot a windows xp-nek köszönhető? (Anno xp-s telepítővel lett létrehozva a D, win 7 telepítésnél a C-t formáztam, majd erre telepítettem a rendszert)

(#29761) Songo


Songo
senior tag

Sziasztok

1 kis segítséget kérnék. Adott egy MSI CR620-as kb 3 éves laptop. eddig win 7 volt rajta tök jól ment minden. most ismét win7 van rajta de ha wifit használunk akkor 5-10perc múlva eldobja a hálózatot. van valami ötlet miért lehet?

köszi

(#29762) PumpkinSeed válasza Songo (#29761) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Friss a driver? :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#29763) fair play válasza föccer (#29758) üzenetére


fair play
csendes tag

Gondolom azért csak ezt az 1 és ilyen tüneti megoldást javasolják mert más megoldáshoz valamit át kéne irni a játékban.(?) Nem vagyok programozó lehet, hogy hülyeségeket írok. :B
Arra a kérdésemre nem kaptam választ, hogy ez a beállítás milyen hátrányokat okoz?Mert én sajnos más megoldást nem fogok találni így szaktudás nélkül.

köszi a választ!

(#29764) föccer válasza fair play (#29763) üzenetére


föccer
nagyúr

Hátrányt önmagában nem okoz, max annyit, hogy a hiba esetén nem kerül be az eseménynaplóba, így nemileg nehezedik a hiba felderítése, javítása.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#29765) Kcsabi válasza #01682176 (#29760) üzenetére


Kcsabi
tag

Ha a végén lévő kis 12 MB részre gondolsz, az nem jelent gondot.
Nagyobb gond, hogy 38 GB nem elég egy WIN 7-nek.
70-80 GB-nyi területen érzi jól magát.
Le kellene menteni a D-n lévő adatokat, az egészet törölni és újra létrehozni és eltűnik a végéről a 12MB is
Akkor már nem logikai meghajtó lesz a D sem, hanem elsődleges partíció csak nem aktív, mert a C már az és egy vinyón csak egy lehet.
Ha XP-vel particionálsz elkerülhető a win 7 által létrehozott 100MB-os rendszertöltő létrehozása is.
Nekem sincsen.

(#29766) Songo válasza PumpkinSeed (#29762) üzenetére


Songo
senior tag

igen friss. már több félét is próbáltam. vezetékes hálóval nincs gondja wifinél azt írja van kapcsolat de valójában csak az első 5-10poercben van utána már semmi nem jön be és sehova nem tud felcsatlakozni. most rak fel a win megint valami frissítést ezután ha megint szakad újra eltávolítom és felrakoma drivert de mi lehet ez?

(#29767) vlevi válasza Kcsabi (#29765) üzenetére


vlevi
nagyúr

Easeus partition assistant át tudja méretezni a partíciókat, adatvesztés nélkül. Ettől függetlenül, nem várt esemény (áramszünet és társai) esetére egy mentés kötelező!

Az easeussal először megnyújtod a D-t, hogy eltűnjön mögüle az az üres terület, aztán hátrébbtolod a D-t, hogy maradjon előtte 30-40G üres hely, majd a legvégén megnyújtod a C-t, és kész. Fog vele barkácsolni egy ideig, de megcsinálja. Ha kell, akkor újraindítja a gépet, és még a win betöltődése előtt fogja megcsinálni.

(#29768) #01682176 válasza Kcsabi (#29765) üzenetére


#01682176
törölt tag

A logikai meghajtóra gondoltam..
Anno a laptopomon 30 gigát hagytam a win 7nek és sosem volt tele.

(#29769) #01682176 válasza brd (#29745) üzenetére


#01682176
törölt tag

Driver volt. Feltettem az asusról a vistás drivert, azóta nem csinálja..:)

(#29770) Songo válasza Songo (#29766) üzenetére


Songo
senior tag

nem javult sajnos pedig azt hittem. 1óra után elment a net és azt írja van kapcsolat de semmi nem jön be :(
ötlet?

(#29771) NEMO1968 válasza Songo (#29770) üzenetére


NEMO1968
őstag

Törölj minden beállítást,kapcsolatot a WIN-ben,és próbálj meg egy modem-router restartot is.
Utána állítgass be mindent.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#29772) Dexter-2000


Dexter-2000
őstag

az ilyen típusú "mappákat" hogyan lehet törölni?

Szépnapot!

(#29773) brd válasza Dexter-2000 (#29772) üzenetére


brd
nagyúr

Saját tulajdonba veszed, és adsz jogot magadnak a törléshez (a mappa tulajdonságainál, a Security/Biztonság fülön tudod megtenni).

The only real valuable thing is intuition.

(#29774) Dexter-2000 válasza brd (#29773) üzenetére


Dexter-2000
őstag

azt írja hozzáférés megtagadva :(

Szépnapot!

(#29775) brd válasza Dexter-2000 (#29774) üzenetére


brd
nagyúr

Akkor ne kínlódj, Unlocker-t neki! Csak az Explorer extension legyen bepipálva telepítésnél!

The only real valuable thing is intuition.

(#29776) Songo válasza NEMO1968 (#29771) üzenetére


Songo
senior tag

holnap kipróbálom meg egy másik wifin is.

Arra valaki tudna mondani valamit, hogy hol lehet megnézni mikor lépett be a win utoljára?
Az elöbb a teamviewer jelzett nekem egy olyan gépet online jönni aminek a közelében nincs (nem lehetne) ember az éjszaka. megnézném hogy valóban online jött avgy csak szórakozott? mert rácsatlakozni nem tudtam.

(#29777) krealon válasza Dexter-2000 (#29774) üzenetére


krealon
veterán

"azt írja hozzáférés megtagadva"

Rendszergazdakent menni fog. Ha a gep domain-be van leptetve, akkor domain-rendszergazda kell.

[ Szerkesztve ]

(#29778) Dexter-2000


Dexter-2000
őstag

rendben van köszi a segítségeteket :)

Szépnapot!

(#29779) Steelmanus válasza fair play (#29763) üzenetére


Steelmanus
addikt

Ha kikapcsold az Esemenynaplozast, kikapcsolod a Feladatutemezot is mert fugg tole. Mivel kikapcsoltad az esemenygyujtot is nem is lathatod azokat a hibakat amiket a Feladatutemezo irkalna a naploba marminy miket nem tudott elinditani.

Ha valamilyen szolgaltatast kiszeretnel kapcsolni, sosem az msconfig-ban tedd, mert ott nem lathatod a fuggosegeket, ha nagyon muszaj valamit kikapcsolni akkor a Futtatas - services.msc parancsal nyisd meg a szervizeket.

[ Szerkesztve ]

(#29780) nelsonmanian


nelsonmanian
senior tag

Van egy gép, ami csak akkor hajlandó felismerni a rádugott usb-s eszközöket ha bekapcsolás előtt rádugom.
Bekapcsolt állapotban nem reagál semmit, egyedül az usb töltés működik.
Mit lehet ilyenkor tenni? Az összes portot végigpróbáltam, mindnél ezt csinálja.
Alaplap neve: ASRock G31M-VS2
win7 home premium

(#29781) Ispy


Ispy
veterán

Sziasztok!

Szeretnék egy VPN programot telepíteni, de ezt a hibaüzenetet kapom:

Valami ötlet?

(az internet beállításokat visszaraktam alapértelmezettre)

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#29782) NEMO1968 válasza nelsonmanian (#29780) üzenetére


NEMO1968
őstag

Szia!
USB drivert próbálj szerezni,vagy telepísd újra.
Ha nem jó,próbálj meg egy CD-ről futtatott LINUX-ot.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#29783) #40351744


#40351744
törölt tag

Sziasztok! Egy kisebb, igazából esztétikai gond miatt néztem be ebbe a Topikba, hátha kapok választ! :)

A PC-n, amint megnyitom a Start Menüt, ugye ott található ez a " Minden program " rész. Ebben a részlegben, a képen nyilakkal jelölt programok fel voltak telepítve, de már nincsenek a gépen. Próbáltam ezeket a mappákat manuálisan ( tehát jobb egér gomb, eltávolítás a listáról, ha jól emlékszem ez a neve az opciónak ) törölni, de a Start menü ezen részében nem reagál a jobb egérgombra, még azoknál a programoknál sem, amik jelenleg is fel vannak telepítve a gépre. Erre kérnék tehát valami okosságot, hogy ugyan tényleg csak egy kicsi apróság, de engem zavar, és hogy mit lehetne tenni hogy azt a pár üres mappát eltüntethessem onnan! :K Előre is köszönöm a válaszokat!

(#29784) krealon válasza #40351744 (#29783) üzenetére


krealon
veterán

Nezd meg ezeket a helyeket:
C:\ProgramData\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs
es
C:\Users\<Felhasznalonev>\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs

[ Szerkesztve ]

(#29785) #40351744 válasza krealon (#29784) üzenetére


#40351744
törölt tag

Megvan, ki is töröltem őket, köszönöm! :R

(#29786) BenJoe80


BenJoe80
senior tag

Sziasztok!

A Windows 7 Enterprise "Eszközkezelő"-je a következőt írja ki. Mi ez ill. hogyan lehet ezt javítani?

Megisznak egy deci pálinkát. Miért? "Olyan savam vót, meg köllet innom egy deci pálinkát, aszittem megbolondulok." Aztán megisznak négy liter bort. Miért? "Há' semmi savam nem volt má'!"

(#29787) szlovibuki


szlovibuki
tag

Sziasztok!

Az alaplapi hálókártyát használom, de elég gyakran előfordul vele, hogy a Windows hibajelentés szerint nem érhető el... :F
Ha veszek egy új halókártyát és abba dugom át az UTP kábelt megoldódik ez a probléma? (az alaplapi hálókártya lehet rossz?)

[ Szerkesztve ]

(#29789) edeleny


edeleny
őstag

Sziasztok.
nem tudom jó helyen teszem e fel a kérdésem!

Amióta van PC-m (kb 10 éve), mindig két op. rendszer volt a gépemen.
Két külön vinyón. Telepítéskor mindig lehúztam a másik vinyót, így nem látta a másik rendszert. Mindegyik azt hitte, csak ő van a gépen. Az egyiket folyamatosan használtam, a másik csak adatmentésre, próbálgatásokra volt. Szinte az összes lehető windows kombináció folt rajta néhány napig.
Bios betöltéskor F8, majd kiválasztom a tartalékot ha oda akartam menni. Soha semmi gond nem volt.

Pár hete a Win7 fő rendszer mellé feltettem a Win8-at. próbaképp. Ha megyek egyikről a másikra akkor indulás után mindig lemezellenőrzést csinál! Fut a CHKDSK. Roppant zavaró, hogy állandóan ezt csinálja!

Mi lehet a gond? Lehet orvosolni?

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#29790) vlevi válasza edeleny (#29789) üzenetére


vlevi
nagyúr

Azonnal, de nagyonsurgosen kapcsold ki a win8 alatt a fast boot opciot!
Ez ugyanis csak hibernalja a kernelt, a lemezeket se rakja teljesen rendbe leallitaskor. Ezert van, hogy megorul, amikor a masik rendszer modositja alatta a file rendszert.

(#29791) sss


sss
senior tag

Hi,

Már xp alatt is idegesített a clear type, meg win7 alatt is mindig kikapcsoltam. De most hiába kapcsolom ki reinstall óta, valahogy mégis olyan mintha nem lenne kikapcsolva, a szokottnál jóval vastagabb betűk stb. Van ennek valami trükkje?

(#29792) vlevi válasza sss (#29791) üzenetére


vlevi
nagyúr

Számítógép/tulajdonságok/teljesítmény, satöbi, izé inkább lerajzolom :)

Ezt is ki kell kapcsolni.

u.i.: XP alatt nekem sem tetszett, de valahogy hetes alatt megbarátkozgattam vele. Főleg, mert a Microsoft által nyomatott Segoe UI font ( ami az Office 2007, 2010-ben kikapcsolhatatlan ) olvashatatlanul ocsmányul néz ki CT nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#29793) sss válasza vlevi (#29792) üzenetére


sss
senior tag

Köszönöm, megnézem. :R

(#29794) edeleny válasza vlevi (#29790) üzenetére


edeleny
őstag

Köszönöm a gyors választ!

Lehet még annyi kérdésem, hogy hol találom ezt az opciót?

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#29795) vlevi válasza edeleny (#29794) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nekem is "fruitninjázni" kell, hogy megtaláljam, de vagy a control panelben, vagy a gépházban (még jó, hogy mostmár mindent két helyen kell keresni).

De fasza, ez a 8.1, ha a metros képernőn vagyok, akkor a kép jobb szélén hadonászva nem kínálja fel a control panelt, csak akkor, ha a desktopon vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#29796) vlevi válasza sss (#29793) üzenetére


vlevi
nagyúr

Mellesleg azt nem bírom a CT-ban, hogy rengeteg alkalmazás van, ami marhára máshogy értelmezi. Mi a szart lehet ezen ennyit kavarni? Ráadásul 8.1-ben az IE megoldása a legocsmányabb.

IE, FF, Maxthon.
Ez utóbbi határeset, de szerint valahogy túl halvány. Megnéztem rázoomolva, és mintha nem fekete lenne a betű, hanem szürke.

(#29797) Asztee


Asztee
aktív tag

Sziasztok ! Arra mi a megoldás , hogy a másik(?) felhasználó (nem rendszergazda) bejelentkezésekor automatikusan induló programok ne kérjenek rendszergazda engedélyt/jelszót vagy max csak egy alkalommal ? Köszi.

''A világon 10 féle ember létezik : az egyik ismeri a kettes számrendszert a másik nem."

(#29798) judo001


judo001
csendes tag

Sziasztok!
Következőben kérném a segítségeteket:amikor e-mail-hez (vagy bármilyen honlapra) csatolok Word (2007) dokumentumot, a következő üzenetet kapom:

A csatolt dokumentumot végül rendesen elküldi, csak igen zavaró a minden alkalommal felugró 2 ablak. Mi lehet az oka?
Kérlek Titeket, segítsetek nekem a problémát megoldani!

Köszönöm!
J

(#29799) judo001


judo001
csendes tag

Azzal még kiegészíteném az előzőeket, hogy a probléma kb. 1 hete jelentkezett, minden előzmény nélkül. Tudomásom szerint semmit nem állítottam a víruskeresőben, nem a levelezőprogram a gond, mert többel is kipróbáltam, mindegyiknél jelentkezik a gond. A RAM pedig bőven elég. A teljes Office-t újratelepítettük, ez sem segített.

J

(#29800) kispx válasza Asztee (#29797) üzenetére


kispx
addikt

A Feladatütemezőbe vedd fel. Az egyik tabon lesz olyan, hogy futtatás rendszergazdai jogokkal. Ezt ne felesdj el bepipálni.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.