Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30851) brd válasza Mexildos (#30850) üzenetére


brd
nagyúr

IP-t beírhatsz, ugyanúgy működik, de az Internet felé ezeket a protokollokat nem szokták kiengedni (és egyébként is problémás és nem is javasolt ezt route-olni).

The only real valuable thing is intuition.

(#30852) Mexildos válasza brd (#30851) üzenetére


Mexildos
aktív tag

Hmm, ha még is meghajtóként szeretném elérni a távoli gép (neten keresztül) tartalmát ehhez milyen program fog kelleni? Lényegesebben egyszerűbb lenne.

(#30853) brd válasza Mexildos (#30852) üzenetére


brd
nagyúr

VPN server az egyik oldalon, a másik pedig oda csatlakozik, és akkor helyi hálóként látod a túloldal belső IP-jét. Vagy ott az FTP, az fileátvitelre van kitalálva (bár nem olyan kényelmes, mint a M$ filemegosztás). Vagy2: úgy is megcsinálhatod, hogy bizonyos távmenedzselő programok képesek fileátvitelt is nyitni, pl. RDP (távoli asztal), LogMeIn, TeamViewer, VNC.

The only real valuable thing is intuition.

(#30854) Jazz


Jazz
veterán

Üdv!

Ha lenyomom pl. a space-t, és közben klikkelek, a második-harmadik után elkezd laggolni a kurzor, és pittyeg a windows. Bármelyik gombal ezt csinálja, pl. F betű és bal klikk ugyan ez.

Midenféle billentyűszűrés, ismétlődő billentyű ki van kapcsolva.
A gond az hogy pl. játék alatt is ezt csinálja.

Mi okozhatja? Valakinek valami ötlet? Thx

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#30855) Jazz válasza Jazz (#30854) üzenetére


Jazz
veterán

Ugya ezt touch-pad-al is eljátsza, szóval nem az egérrel van a baj.

free your mind

(#30856) Jazz válasza Jazz (#30854) üzenetére


Jazz
veterán

Megoldva.

free your mind

(#30857) föccer válasza Jazz (#30856) üzenetére


föccer
nagyúr

Csak az okulás végett, mi lett a megoldás? :R

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#30858) Jazz válasza föccer (#30857) üzenetére


Jazz
veterán

Avira real time protection

free your mind

(#30859) Krystal_s


Krystal_s
addikt

Másnál is van olyan, hogy a C:\Windows-ban vannak olyan mappák (nem rejtett), amiknél megnyitáskor megkérdezi, hogy Folytatja-e, mert nem rendelkezik jogosultságokkal és folytatás után többet nem kérdezi ? Megnyitás után egy kis lakatot tesz rá. Biztos, hogy már régebben is néztem pl a Prefetch mappát, de eddig nem rakott rá lakatot. Másik gépen is megnéztem, ott is ilyen.

(#30860) Krystal_s válasza Gaben06 (#30847) üzenetére


Krystal_s
addikt

Szia, ezt akkor szokta kiírni, amikor 32bites rendszer alatt akar valaki 64bites Windows telepítőt készíteni...

(#30861) Steelmanus válasza Krystal_s (#30859) üzenetére


Steelmanus
addikt

Nalam igy nez ki a mappaszerkezett, sehol nincs lakat a mappakon, pedig megszoktam nyitni par mappat, foleg a Prefetch mappat mert neha kitorlom a tartalmat.

(#30862) Krystal_s válasza Steelmanus (#30861) üzenetére


Krystal_s
addikt

Köszönöm szépen, hogy megnézted. :)
Restart után a Prefetch mappáról eltűnt a lakat, most csak a LiveKernelReports-nál maradt ott.

Közben megnéztem a másik gépen is, restart után ott is eltűnt a lakat a Prefech mappáról, de újabb megnyitásnál megint kérdez a Win és ráteszi.
A LiveKernelReport-on ott maradt. hm nem tudom mitől lehet. :U A neten eddig csak megosztással kapcs. találtam ilyen infókat, de én semmit nem osztok meg.

[ Szerkesztve ]

(#30863) cigam válasza Krystal_s (#30859) üzenetére


cigam
félisten

Ez csak egy jelzés feléd, hogy ehez a mappához( és tartalmához) nincs/korlátozott a jogosultságod.
(The lock icon indicates a file or folder with special permissions and that the active user is restricted from performing some - or even all - operations on that file or folder. )

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#30864) j.bravo


j.bravo
addikt

Sziasztok!
Ez a kérdés idevaló? Vagy az alaplapos topikba?

(pillanatnyilag ahhoz is ki kell húzni majd bedugni az usb-ps/2 átalakítót hogy a bejelentkező képernyőn ki tudjam választani melyik userrel akarok belépni)

Whatever.

(#30865) cigam válasza j.bravo (#30864) üzenetére


cigam
félisten

A BIOS-ba be tudsz lépni? Próbaképpen dugj rá egy USB bill.-t. Azzal megy? Akkor a billencset is cseréld ki.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#30866) üszök válasza Gaben06 (#30847) üzenetére


üszök
őstag

Ha esetleg még nem sikerült,próbáld ezzel.
Már jó párat csináltam vele,és mindíg jó volt.
Asus lappal simán f8-al ki lehet választani at USB-t és megy fel.Nem kell semmit állítani a biosban.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#30867) j.bravo válasza cigam (#30865) üzenetére


j.bravo
addikt

Köszi, kipróbálom amikor legközelebb arra járok.

Whatever.

(#30868) tivadar9


tivadar9
csendes tag

Sziasztok!

Win 7-est (64bit) szeretnék telepíteni athlon64 3400+ Cpu-s gépre 2GB RAM
Kérdés: Ha a most meglévő (C:) XP mellé beteszek egy másik fizikai HDD-t és arra telepítem, milyen meghajtó jelet kap (gondolom nem C, illetve megfér-e egymás mellett a 2 Oprendszer.
Az új HDD-t is master-ként állítsam be vagy...?
Köszönöm a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#30869) DS39 válasza tivadar9 (#30868) üzenetére


DS39
nagyúr

az adott OS saját szempontjából mindig C lesz a rendszermeghajtó. megférnek egymás mellett és ha régi majd új sorrendben telepíted őket, boot menüd is lesz alapból.

(#30870) tivadar9 válasza DS39 (#30869) üzenetére


tivadar9
csendes tag

Köszi a gyors választ, a boot menünél be lehet állítani, hogy pl. 5 mp (vagy 10 s után ha nincs választás) után automatikusan a megadott op. bootoljon?
Vagy alapból ki kell várni a ~20 s-t ha nem választok.
Kb, mennyi a boot ideje a WIN7-nek? 80 GB-s Seagate HDD, talán 8 MB cash.
Jelenleg ~2 perces (újonnan ~1 perc volt) a 3 éves Xp-m bootideje.
Még valami...a 64 bites tudja kezelni a jelenleg XP 32 bites programjaimat, vagy be kell szereznem a 64 bit-es alkalmazásokat?

[ Szerkesztve ]

(#30871) Bora1991


Bora1991
csendes tag

Hello
sajnos még mindig nem jöttem rá hogy mitől lehet az hogy játék közben leteszi magát tálcára? és amikkor írok meg szakad??? :(( :(

(#30872) DS39 válasza tivadar9 (#30870) üzenetére


DS39
nagyúr

az elsőt nem tudom pontosan lehet-e állítani, de van jó pár boot menüt készítő program, azokkal ilyen biztos beállítható.

tudja kezelni a 32 bites appokat, viszont 2 giga ram-os gépre rá ne tegyél 64 bites windowst :D
több ramot használ alapból, így lassabb lesz, felesleges. (hétköznapi felhasználásban a 64 bit egyetlen előnye hogy 4+ GB memória kihasználása)

a boot idő szerintem hasonló, de nagyban függ attól mennyi alkalmazás van telepítve és indulnak automatikusan. (szolgáltatások ugyanez)

[ Szerkesztve ]

(#30873) Krystal_s


Krystal_s
addikt

A korábbi kérdésemre senki nem tudja a választ ?
Azt én is tudom, hogy mit jelent a lakat, csak azt nem értem miért lett ilyen. Neten találtam pár hasonló leírást ugyanerre a LiveKernelReports mappára is miután megnyitották lakat lett ott, viszont ismerős megnézte és nála nem.
Egy másik gépemen teljesen új Windows és azon is lesz lakat a megnyitás után.

(#30874) randras


randras
veterán

Ezeket hogy tudom eltüntetni? Két telefon volt, a Start menü Bluetooth-eszközök mappában jók.

(#30875) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Lehet mérni, hogy egy felhasználó mennyi ideig használja a gépet?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#30876) cigam válasza Krystal_s (#30873) üzenetére


cigam
félisten

Hogyhogy miért lett ilyen? Mindig is ilyen volt. pl. az sem mindegy hogy admin-ként kukkolsz bele, vagy user-ként.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#30877) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Sziasztok

Van egy Win7 HP X64 asztali gépemen. Van rajta 3 fiók enyém rendszergazda, szülők általános joggal, valamint tesómnak adnék hozzá valami fiókot ami a kettő között van jogosultság tekintetében. Anno XP-nél volt egy Kiemelt Felhasználók csoport aminél telepíthetett alkalmazásokat az illető nyugodtan, szinte rendszergazda volt kivéve, hogy mélyen a rendszer érintő válzotásokat nem tudott csinálni.

win7 esetében nem találtam ilyet még a Control Userpasswords2 beírása után sem.
Van egyáltalán ilyen Kiemelt Felhasználók szerű vagy egyáltalán az általános felhasználók mennyire telepíthetnek mondjuk játékokat, prorgramokat? Fél évig nem leszek gépközelben szóval mindenképp olyan fiók kellene amivel szinten mindent tud csinálni:)

Köszi előre is:)

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#30878) kispx válasza szabonagyur (#30877) üzenetére


kispx
addikt

Megszűnt.

> "az általános felhasználók mennyire telepíthetnek mondjuk játékokat, prorgramokat?"
Nagyjából semmit. Általában rendszergazdai jogok kérnek (már csak a program files-ba való írás miatt is; ha a telepítés helyét legalább meglehet változtatni, akkor lehet egy kis esély, hogy nem kér rendszergazdai engedélyt.)

> "mindenképp olyan fiók kellene amivel szinten mindent tud csinálni:)"
Ha mindent tud csinálni akkor rendszergazdai fiók kell neki. De azt is meglehet csinálni, hogy adsz neki egy normál user fiókot, és egy rendszergazdai jelszót. Amit (egy alapos fejmosás után :) ) csak a telepítésnél használja.

Szerk.:
Nekem van olyan, hogy power users group.

[ Szerkesztve ]

(#30879) szabonagyur válasza kispx (#30878) üzenetére


szabonagyur
félisten

Na ez rossz hír, hogy megszűnt :( Pedig pont jó volt, hogy köztes felhasználó volt.

Akkor marad, hogy rendszergazdát kap ő is.

Nekem Home Premium esetében ezek vannak csak, semmi Power User.:

Na akkor ha kap ő is rendszergazdai jogokat olyat még be tudok állítani,hogy a gyáro dokumentumok,. képek, zene mappában ne tudjon turkálni attól, hogy rendszergazda?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#30880) kispx válasza szabonagyur (#30879) üzenetére


kispx
addikt

jobb egérgomb a mappákra -> tulajdonságok -> security
itt lehet az írási/olvasási jogokat beállítani.

(#30881) szabonagyur válasza kispx (#30880) üzenetére


szabonagyur
félisten

Köszönöm szépen. És a másik felhasználó, hogy fog megjelenni? Mert jelenleg csak a sajátomat, a rendszergazda csoportot meg még egy globális csoportot mutat.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#30882) kispx válasza szabonagyur (#30881) üzenetére


kispx
addikt

Akkor nem lehet.

(#30883) Krystal_s válasza cigam (#30876) üzenetére


Krystal_s
addikt

Utána írták itt és egyik ismerősöm is megnézte és náluk nem tesz lakatott a kérdéses két mappára a Windows, csak simán rákérdez, megnyitás, de nuku lakat.
Úgy emlékszem korábban nálam sem volt. Te megnézted ?
Én vagyok a rendszergazda, nincs külön fiók, csak az alap, amit a Win magától csinál. Simán explorerben nyitom meg (TC-ben más).

(#30884) DS39 válasza Krystal_s (#30883) üzenetére


DS39
nagyúr

nálam úgy is van lakat rajta, ha rendszergazdaként vagyok bent, és az UAC ki van kapcsolva. kérdezni nem kérdez ha megnyitom, de lakat van.

(#30885) Krystal_s válasza DS39 (#30884) üzenetére


Krystal_s
addikt

Köszi szépen, hogy megnézted, így már megnyugodtam. ;) Picit megijedtem, hogy nálam valami gond van, mert állítólag ismerősnél nem lesz lakat a megnyitás után és szerinte ez nem normális.
Restart után a Prefetch-ről eltűnik...másikon marad.

(#30886) malibu


malibu
tag

Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem.
Az mitől lehet, hogy semmit nem tudok telepíteni? Amikor az exe fájlra rákattintok még megkérdezi, hogy futtatom-e, de aztán semmi. Kicsit forog a homokóra és annyi.

(#30887) jbarnus


jbarnus
csendes tag

Sziasztok!
Word 2007 Enterprise-al kapcsolatba lenne egy kérdésem.

Amikor a worbe szöveget akarok berakni képpel együtt pl. http://prohardver.hu/dl/upc/2013-09/05/400850_bkn0jb2iewcyuxgw_1.thumb.jpg
Amikor bemásolnám a wordbe, akkor viszont már csak a szöveg látszik :
http://prohardver.hu/dl/upc/2013-09/05/400850_oowpfs1fuumjx6xv_2.thumb.jpg
Legutóbb még látszódott a kép is.
Mi lehet a megoldás?

Köszi, Barnus
Bocs, ha off

[ Szerkesztve ]

(#30888) Visormail válasza jbarnus (#30887) üzenetére


Visormail
addikt

Mivel ez egy honlap amin kijelölted a szöveget azt is másolta át, a kép külön van a háttérben nem tudod kijelölni. A képet külön le kéne menteni (jobb gomb/kép mentése) és külön beilleszteni azt is. Esetleg képlopással (pl a windowsban lévő képmetszővel) egy képként elmenteni, de akkor utána a szöveget nem tudod már szerkeszteni.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#30889) tivadar9 válasza DS39 (#30872) üzenetére


tivadar9
csendes tag

Szia!

Szóval a 32 bites W7-et javaslod? Az nem eszik annyi memóriát?
Vagy ezzel a konfiggal (athlon 64, 3400+, 2GB DDR1 RAM, 80GB HDD)
maradjak XP SP3-nál?
Köszi

(#30890) kispx válasza tivadar9 (#30870) üzenetére


kispx
addikt

Az elsőre: Futtatásba írd be: msconfig Majd a Boot fülnél lehet ezt beállítani. Az időkeretet is lentebb lehet állítani.

(#30891) jbarnus válasza Visormail (#30888) üzenetére


jbarnus
csendes tag

Hmm, érdekes.
Eddig nem kellett mentegetnem meg beillesztgetni.

Pl. az egyik magyar forma1-es blogon is kijelöltem egy cikket, az elejétól a végéig, volt benne jópár kép is, minden gond nélkül berakta.
De köszi a segítséget

(#30892) tivadar9 válasza kispx (#30890) üzenetére


tivadar9
csendes tag

Szia!

Msconfig-ot rendszeresen ellenőrzöm mert néhány erőszakos app beírja magát automatikus indításba.
Ezeket ki szoktam gyökölni.
De mit mondasz? Bootidőt is lehet mahinálni? S attól nem omlik össze?
Pontosan hol is képet tudsz róla?
Mit írjak mire?
Itt esetleg?(ez nem a enyém, ez 30-40 s alatt végez) menyire lehet levenni?

(#30893) kispx válasza tivadar9 (#30892) üzenetére


kispx
addikt

Boot időt nem tudod variálni. Én a (#30870) > "a boot menünél be lehet állítani, hogy pl. 5 mp (vagy 10 s után ha nincs választás) után automatikusan a megadott op. bootoljon?" Kérdésre válaszoltam.

(#30894) Visormail válasza jbarnus (#30891) üzenetére


Visormail
addikt

Az nem jelent semmit hogy egy másikon mi volt, 1000 féle képpen lehet egy honlapot megcsinálni.
Egyébként meg mit akarsz csinálni a lementett dokumentumokkal? Ha szerkesztgetni, új dokumentumot csinálni a felhasználásával akkor ok, de ha csak lementeni későbbi megnézésre akkor ez a legrosszabb módszer. Mondjuk ha mindig csak egy kis részt akarsz egy honlapról, nem jó az egész oldalt akkor marad ez a másolás.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#30895) VGYke


VGYke
addikt

Sziasztok! Win7-et, 2010 végén vásároltam. Újra kellene húznom a rendszert, de semmi kedvem az espék és még ezer kb. letöltésével, telepítésével szórakozni. Hozzá lehet jutni valahol olyan hivatalos telepítőlemezhez, ami már tartalmazza az SP2-t, stb? Szóval nem integrált-buherált, hanem teljesen tiszta megoldás érdekelne.
Előző újratelepítésnél, integrált telepítőlemezzel megszívtam....

[ Szerkesztve ]

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#30896) kispx válasza VGYke (#30895) üzenetére


kispx
addikt

Nincs SP2 :)
Win7 SP1-es CD van.

Szerk.: A telepítő belelehet integrálni a frissítéseket de nem ajánlom. Inkább a háttérben csendben frissítsen.

[ Szerkesztve ]

(#30897) tivadar9 válasza kispx (#30893) üzenetére


tivadar9
csendes tag

Jaa, értem, :)
köszönöm.
Akkor már csak az a kérdés W7 32bit, vagy XP a gyengusz gépemre.

(#30898) VGYke válasza kispx (#30896) üzenetére


VGYke
addikt

:R Benéztem. Otthon Win7, munkahelyen Vista, laptopomon XP van. Keverem már.

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#30899) kispx válasza tivadar9 (#30897) üzenetére


kispx
addikt

Én inkább Win7-et raknék rá. 2014 április 8 után már nem fognak több biztonsági patchet kiadni az XP-hez.

[ Szerkesztve ]

(#30900) randras válasza randras (#30874) üzenetére


randras
veterán

Valakinek ötlet?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.