Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29151) üszök válasza blambun (#29150) üzenetére


üszök
őstag

Szerintem a 30 Giga karcsú lesz. A 7-es csupaszon 18 Giga körül van.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#29152) snowdog válasza blambun (#29150) üzenetére


snowdog
veterán

A legfontosabb dologgal kezdeném. Ha a D meghajtón - mint írod - fontos dolgaid vannak mindenképpen az legyen az első dolgod, hogy egy másik tárolóra készíts biztonsági mentést. Az olyan beavatkozások mint amire készülsz mindig kockázatot hordoznak magukban!

A Win 7 install magát a D-n található Linux-ot, vagy mást elvileg nem érint, legfeljebb a telepítés után a Win 7 magához veszi a boot-olást, de ezt később módosítani tudod. Mivel a Win 7-nek szüksége van még egy 100 MB-os plusz partícióra nem tudom hogyan fogja létrehozni. Lehet hogy minden gond nélkül, de lehet hogy be kell avatkoznod. Ez is kockázatot jelent(het).

(#29153) blambun válasza snowdog (#29152) üzenetére


blambun
tag

Köszönöm szépen mindkettőtöknek a választ! :)

Akkor viszont nagyon úgy néz ki, hogy kénytelen leszek venni egy külső merevlemezt, mert annyi mindent ami a D-n van (a top prioritású dolgokon túlmenően sok minden van, ami jó lenne ha azért megmaradna), nem győznék kiírni DVD-re. Főleg igaz ez ha át kell szervezni a partíciókat, mert a Win 7-nek nem elég 30 GB. (És valójában már a Linux sem nagyon fér).

Sajnálatos, mert nagyon úgy néz ki hogy ez drágább meg komolyabb meló lesz, mint szerettem volna. :(

(#29154) spiritex válasza blambun (#29153) üzenetére


spiritex
veterán

Én inkább egy nagyobb belső merevlemezt vennék a helyedben és oda tennék át mindent, a linuxos partíciót is beleértve. A mostani kis vinyó meg vagy maradna plusszban a gépben, vagy csak lehúznám és megmaradna backupnak, vagy beletenném egy külső vinyó házba.
Amíg nem áll össze a tökéletes rendszer az új, nagy vinyón, lehet váltogatni a Biosban, hogy melyik vinyóról boot-oljon a gép, így mindig vissza tudsz térni a jól bevált régi rendszeredhez és közben csiszolgatni az újat, amíg nem érzed úgy, hogy most már át tudja venni a régi helyét.
De fontos, hogy amikor az új vinyóra telepíted a win7-et, a régi vinyód legyen lehúzva!

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#29155) spiritex válasza WonderCSabo (#29105) üzenetére


spiritex
veterán

Ha jól értem akkor azt szeretnéd, hogy ha indítasz egy programot, akkor a billentyűzet automatikusan váltson át magyarról angolra, és ne keljen megnyomnod a bal oldali Ctrl-Shift-et?

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#29156) PumpkinSeed válasza blambun (#29150) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Már volt válasz. :)

[ Szerkesztve ]

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#29157) anonymus89


anonymus89
addikt

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem volna, hogy van-e rá lehetőség valamilyen paranccsal (*.bat file) indítani & leállítani az automatikus frissítések szolgáltatást?

Valamint ezt hogyan tudnám visszavarázsolni az eredetire?

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#29158) blambun válasza spiritex (#29154) üzenetére


blambun
tag

Valóban azt hiszem ez a legokosabb megoldás. :)

Köszönöm szépen mindannyiótoknak a válaszokat! :R

(#29159) snowdog válasza anonymus89 (#29157) üzenetére


snowdog
veterán

Erre gondoltál? [link]

Használjunk könyvtárakat!
A Windows 7 egyik újítása a Könyvtárak, amelyben hivatkozásokat találunk az aktuális felhasználói fiók Képek, Dokumentumok, Zene és Videó könyvtáraira, ezáltal kvázi gyorsabban hozzáférhetünk ezekhez a mappákhoz. A Könyvtár szolgáltatás egyik hátránya, hogy az alapértelmezetteken felül létrehozott új könyvtárak ikonjait nem lehet lecserélni, illetve a nem indexelt mappákat nem lehet befoglalni – ezek tipikusan például a hálózati helyek. A megoldást a Win7 Library Tool programocska jelenti, amellyel az imént felsorolt hátrányokat mindörökre elfelejthetjük.

(#29160) anonymus89 válasza snowdog (#29159) üzenetére


anonymus89
addikt

Nem találtam rá megoldást az említett cikkben.
Végül is azt szeretném, hogy a Favorites alatt legyen újra Asztal, Legutóbbi helyek, letöltések.

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#29161) zoli62


zoli62
addikt

Adott egy HP asztali gép Windows 7 Pro operációs rendszerrel. Készítek egy teljes rendszermentést egy külső USB-s merevlemezre. Ezután a gépen elvégzek egy teljes vissziállítást a gyári állapotba. Majd az előzőleg készített rendszerképet visszatöltöm. A kérdésem az, hogy ezen lépések végrehajtása után milyen biztonsággal fognak működni a telepített progjaim?

(#29162) brd válasza snowdog (#29152) üzenetére


brd
nagyúr

Nincs rá szüksége. Ha nincs üres hely, akkor az aktuálisan aktív partícióra helyezi a cuccait.

The only real valuable thing is intuition.

(#29163) DS39 válasza anonymus89 (#29160) üzenetére


DS39
nagyúr

pedig ott van, tiltsd le a win update-t, és amikor szeretnéd elindítod a frissítések keresése opcióval.
nyilván megoldható .bat fájllal a service tiltás indítása, de minek ha két kattintás? :)

(#29164) brd válasza zoli62 (#29161) üzenetére


brd
nagyúr

A telepített programok az OS partícióján vannak? Ha igen, akkor 100%-osan, mert a visszaállításkor pontosan az az állapot lép életbe, ami a mentéskor volt, az összes utána végzett változtatás elvész. Ha máshová vannak telepítve, akkor pedig programfüggő, hogy mit szól ahhoz, hogy pl. a registry egy régebbi állapotú lesz alatta.

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#29165) zoli62 válasza brd (#29164) üzenetére


zoli62
addikt

Minden az eredeti partición van. A kérdésem mellékes az,hogy mennyire megbízható erre a célra a Windows beépítetett rendszermentő alkalmazása.

(#29166) DS39 válasza anonymus89 (#29160) üzenetére


DS39
nagyúr

a másikhoz:

azok a parancsikonok nálam itt találhatóak: C:\Users\"Neved"\Links, ha itt még megvannak akkor gondolom csak be kell húzni oda a kedvencek közé őket. ha nincsenek akkor google. biztos letölthetőek, vagy legyárhatóak. (pl: az Asztal, C:\Users\"Neved"\Desktop mappán jobb klikk parancsikon létrehozása, vagy felvétel könyvtárba)

(#29167) Delta×


Delta×
senior tag

Egyszer talán fél éve segítt nekem valaki, belinkelt egy beszélgetést amiben az USB ről való install le van írva szépen !! Ezt belinkelné nekem megint valaki ? Előre is köszönöm :R

Rúgkapálva, és ordítva jöttem a világra, miközben valaki másnak a vére borított. Nem gond, ha így is múlok el

(#29168) brd válasza zoli62 (#29165) üzenetére


brd
nagyúr

Ha sikerül lementenie, akkor teljesen. A kérdés inkább az, hogy elindul-e. ;) (Alapesetben azért el szokott, de nagy mágus, tud meglepő dolgokat írni.)

The only real valuable thing is intuition.

(#29169) kovaripeti


kovaripeti
aktív tag

Sziasztok.
Kettő furcsa dolog történt a gépemmel, talán köze is van egymáshoz, ugyan mind a két baj teljesen eltérő. Ezekre szeretnék megoldást találni. Ha elindítom a rendszert, állandóan megkérdi, hogy miről szeretném futtatni. A merevlemezről, vagy CD-ről. Az az ablak jelenik meg, mint mikor Windows újratelepítéskor az f2-t nyomkodnám induláskor, hogy ne a vinyó induljon, hanem tudjam CD-ről bootolni. Pedig nincs bent CD!
Lehet, hogy nem is ebben a topikba való a kérdés, mert igazából ez a jelenség egyik napról a másikra jött pár hónapja, nem is foglalkoztam vele, mert gondoltam, hogy lehet csak egy kósza vírus befutott valahogy, majd ha újratelepítem a rendszert visszaáll minden. De most, hogy eljött ez a nap is, a betegség megmaradt. Ugyan úgy megkérdi. Akkor ez nem a Windows7 hibája, hanem valami a BIOS-ban történt? Ha igen, annak van valami alaphelyzetbe visszaállítás? Vagy mi tévő legyek?
A gépem ASUS F3SG Notebook, windows7 Op rendszerrel.
Köszönöm, ha valaki tud megoldást!
A másik problémát majd később, hátha köze van hozzá, és megoldódik

[ Szerkesztve ]

(#29170) #01682176


#01682176
törölt tag

1536 MB elég a futtatáshoz?

(#29171) brd válasza kovaripeti (#29169) üzenetére


brd
nagyúr

Így első olvasásra az a baj, hogy a BIOS-ban, a bootolási sorban nem szerepel a HDD.

gegszee: A Windowsnak magának bőven, hogy az egyéb programokkal milyen lassú lesz a gép, az a programok igényeitől függ.

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#29172) kovaripeti válasza brd (#29171) üzenetére


kovaripeti
aktív tag

De ott van. A felső a SATA, az a HDD. Ha arra nyomok Entert, el is indul a Windows. De ez az én bajom, hogy mindig megkérdi, és rá kell nyomni. Eddig soha nem kellett. Gép bekapcsolt, és indult a HDD-ről. Most nem, mindig beadja ezt az ablakot.

(#29173) #01682176 válasza brd (#29171) üzenetére


#01682176
törölt tag

Semmi extra program nem futna rajta. Firefox, office, totalcmd, winrar, media player classic, virtual clone drive..

(#29174) zoli62 válasza brd (#29168) üzenetére


zoli62
addikt

Hát remélhetőleg elindul. :) Inkább az a kérdés, hogy a most tapasztalhato belépés utái időszakosan nagy CPU terheléseket ez az eljárás mennyiben oldja meg. :)

(#29175) brd válasza kovaripeti (#29172) üzenetére


brd
nagyúr

Ez ugyanaz a bootmenü, ami az F8--F11 stb. gomb (az alaplap bootmenüje magyarul) megnyomására jön elő? Ilyennel még csak úgy találkoztam, ahogy írtam, magától más miatt nem jelent meg...

zoli62: Miért oldaná meg? Ill. mi? Hogy visszaállítasz egy régebbi állapotot? Legfeljebb akkor, ha ott még jó volt, és csak azóta történt valami. Azt nézted már, hogy mi húzza a CPU-t olyankor? Ill. arra figyelj, hogy az aktuális partíciótartalmat nyilván törli az image alapú mentés, amikor visszaállítod (pl. az azon tárol dokumentumok ugranak).

gegszee: Firefox, office, ezek felhasználásfüggően bármit meg tudnak enni. A többi nem tétel.

The only real valuable thing is intuition.

(#29176) kovaripeti válasza brd (#29175) üzenetére


kovaripeti
aktív tag

Ez nem ugyan az a boot menü. Az igazi, az a F2-vel jön elő. Azt megnéztem, ott is a SATA (HDD) van az első helyen.

(#29177) sfdrakex válasza Delta× (#29167) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Ezt mentsd el, vagy gugliba ha beírod win7 usb ez az első találat :D

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#29178) Nixon18


Nixon18
senior tag

Hello!
Nem egészen tartozik ide a kérdés, de bízom bennetek
Adott egy laptop, amire egy külön partícióra fel lett telepítve a Win7 mellé egy Ubuntu is. Azóta a winchester formázva lett és a partíciók össze lettek vonva, amire felkerült egy Win7. Ugyanakkor bootolásnál még mindig felajánlja a gép a választást, hogy Win7-et vagy az Ubuntut bootolja be (természetesen utóbbi esetében hibát ír ki). Kérdésem, hogy hogyan lehetne eltűntetni ezt a választást.
Köszi a segítséget!

(#29179) Lenry válasza Nixon18 (#29178) üzenetére


Lenry
félisten

az ingyenes EasyBCD-vel ki tudod venni a fölösleges sorokat a rendszerindítóból.

akkor ingyenes, ha a linkelt weboldal alsó részén regisztrálsz, bármilyen kamu nevet és mailcímet beírhatsz

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#29180) sfdrakex válasza Nixon18 (#29178) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Vezérlőpult/rendszer/speciális rendszerbeállítások/speciális itt az indítás és helyreállításnál klikk a beállításokra, és itt tudod választani hogy mutassa e a gépen található rendszereket.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#29181) Nixon18 válasza Lenry (#29179) üzenetére


Nixon18
senior tag

Múködik!
Köszönöm a segítséged! :R

(#29182) Kcsabi válasza kovaripeti (#29176) üzenetére


Kcsabi
tag

Akkor a dvd meghajtónál nyomsz egy ENTER-t és bejelölőd, hogy None vagy ilyesmi.
Akkor csak a HDD lesz benne.
HDD mindig az első legyen a boot sorrendben.

[ Szerkesztve ]

(#29183) kovaripeti válasza Kcsabi (#29182) üzenetére


kovaripeti
aktív tag

Már azt is megtettem. Letiltottam mindent. Akkor is így indul a WINDOWS :(

(#29184) Kcsabi válasza kovaripeti (#29183) üzenetére


Kcsabi
tag

Tehát:
Boot prioritásokban akkor már csak a HDD van?
1st - HDD és utána semmi?
Nyomj neki egy Load Default-ot, ne felejtsd a beállításokat menteni, általában F10.

(#29185) kovaripeti válasza Kcsabi (#29184) üzenetére


kovaripeti
aktív tag

Közben eljöttem otthonról. Látszik mind, de ugy csináltam, hogy:
1.sata (engedélyezve)
2. Cd-dvd (disable
Van 3-as meg 4-es ott nem emlékszem, hogy mi van.

(#29186) yuri90


yuri90
tag

Vki tud egy jó programot ajánlani amivel windows 7-ről lehet biztonsági másolatot csinálni és visszaállítani?

(#29187) Nixon18 válasza yuri90 (#29186) üzenetére


Nixon18
senior tag

(#29188) #01682176 válasza brd (#29175) üzenetére


#01682176
törölt tag

Akkor maradok az Xp-nél..:)
Bár ott is megeheti a firefox a teljes memóriát..

(#29189) Bandi821 válasza sfdrakex (#29143) üzenetére


Bandi821
tag

szia!

na ez bejott. Az egyik modul a 4-bol hibas. Kivettem, aztan a diagnosztika sem mutatott mar hibat es a telepites is siman vegigment. Koszi a tippet.

(#29190) #41133696


#41133696
törölt tag

E havi :k

(#29191) kovaripeti válasza Kcsabi (#29184) üzenetére


kovaripeti
aktív tag

Hazaértem. Így van beállítva:
1st. SATA
Ennyi. És még így is windows indulásnál mindig beadja ezt az ablakot:

Le kell Enter-eznem, hogy betöltse a Windows-ot. Mit tudok még tenni, hogy ne kérdezze meg?

(#29192) Nixon18 válasza kovaripeti (#29191) üzenetére


Nixon18
senior tag

Amit ajánlottak feljebb programot az én problémámra, azzal nekem is ki kellett kapcsolnom, hogy ne kérdezzen rá. Ha ugyan sikerült jól értelmeznem a te problémádat.

(#29193) abrasivi


abrasivi
tag

sziastok, az lenne a kérdésem, hogy miért történik ez?
egyik nap azt vettem észre, hogy a számítógépem annyira belassult( windows 7) hogy ha a tálcán rákattintok pl. a dokumentumokra, elkezd tölteni de utánnna nem történik semmi... ekkor ujraindítottam a gépet(persze nem a normális módon, mert az sem használt) és elindítottam csökkentett módban hálózattal... igy jó a gép, de idegesít a csökkentett mód hátrányai... mit tudnék csinálni?

Nokia Lumia 620

(#29194) kovaripeti válasza Nixon18 (#29192) üzenetére


kovaripeti
aktív tag

Megnéztem ezt a programot, fel is telepítettem, de az én problémám nem ez. Sajnos. Nekem csak Windows7 van feltelepítve. De mikor bekapcsolom a gépem, állandóan beadja ezt az ablakot, hogy honnét bootolja be a rendszert. 5 évig nem tette, most meg csak így indul. Ez valami BIOS baj? Nincs valami opció, ami alaphelyzetbe állítja vissza? Windows újratelepítés nem segített.

(#29195) kovaripeti válasza abrasivi (#29193) üzenetére


kovaripeti
aktív tag

Vírusírtást. Ez tuti.

(#29196) anonymus89 válasza DS39 (#29163) üzenetére


anonymus89
addikt

Ha win update alatt állítom le akkor kb. 200 megát eszik továbbra is.
Viszont ha a szolgáltatások alól akkor csa 50 Mb.

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#29197) üszök


üszök
őstag

Win 7-et és 8-at szeretnék egyszerre feltenni a gépre. Meg oldható ez egyszerűen? Melyiket rakjam fel először? Esetleg valami leírás nincs róla? A 8-as hány Giga feltelepítve?

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#29198) sfdrakex válasza kovaripeti (#29194) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Próbálj egy load defaultot nyomni a biosban.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#29199) zoli62 válasza brd (#29175) üzenetére


zoli62
addikt

Még nem jöttem rá a kezdeti első 5 perc alatt tapasztalható magas CPU terhelés okára, pedig már sok mindent megnéztem.

(#29200) snowdog válasza zoli62 (#29199) üzenetére


snowdog
veterán

Víruskereső program? Nálam az eredményes magas CPU terhelést indulás után.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.