Hirdetés

2021. január 18., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2017-08-01 15:54:41

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

(#30501) djyuri válasza bodlor (#30500) üzenetére

djyuri
őstag

Szia

Nekünk az sokat segített,hogy jelszót adtunk a gépeknek...mindkettőre egy rém egyszerű jelszót: 123

Onnantól a hálózatra keresésnél mindig kérte a jelszót,de cserébe mindig is látta a másik gépet.

(#30502) Tinúviel válasza ottoyes (#30492) üzenetére

Tinúviel
csendes tag

Lehet, hogy valamilyen integrált, előre optimalizált win-t töltöttél le a netről :) Ha eredeti msdn(aa) vagy előretelepített, akkor passz.

(#30503) ottoyes válasza Tinúviel (#30502) üzenetére

ottoyes
senior tag

Előtelepített verzió.Vannak más furcsaságai is,de nekem jobban bejön,mint a nyolcas.Elöbb-utóbb úgyis frissíteni kell 8 SP1-re..

Signature

(#30504) Winnie The P válasza TheProb (#30494) üzenetére

Winnie The P
őstag

Esetleg meg kéne próbálni több memóriát rakni a gépbe, mondjuk még + 4 GB-ot.

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 2400G|Arctic Freezer12|G. Skill Aegis 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb OC|Kingston A400 240Gb SSD|Seagate Barracuda 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W10|

(#30505) TheProb válasza Winnie The P (#30504) üzenetére

TheProb
addikt

Igen már meg is van rendelve, de ettől független akkor se normális, hogy 100 körüli folyamat fut és hogy ekkora a mem kihasználás (bár most sikerült 50-56% körülre letornásznom üresjáratban).

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | IT-Systems Engineer

(#30506) Ablakos válasza TheProb (#30505) üzenetére

Ablakos
őstag

Annyira swappel, vagy miért gond, hogy kevés a fizikai memória?

(#30507) gyenesmartin válasza TheProb (#30505) üzenetére

gyenesmartin
őstag

Nálam is elkezd ilyet csinálni, hogy üresjárásban felmegy 70%-ra. Netezésnél meg 77. De még így sem jelent gondot pl a Metro Last Light-nak. Vagy ha még elindítom közben a far cry 3-at. Akkor is csak olyan 85% körül van. Szintén 4gb ram. De ha kilépek mindegyikből akkoris visszamegy 70%-ra.

(#30508) Visormail válasza TheProb (#30505) üzenetére

Visormail
addikt

Valóban rengeteg a 100 feletti folyamat, nálam Win8 x64-en már fut automatikus indítással minden franc programom és 50-60 közt van. Nálad meg friss telepítés után ennyi, az azért van mert előtelepített szutyok rendszered van amit telepakoltak felesleges szeméttel, ezek legyalulásához van egy ingyenes program is Decrap my Computer.

Ryzen 5 3400G, 16 GB, RX580, Windows 10

(#30509) Winnie The P válasza TheProb (#30505) üzenetére

Winnie The P
őstag

Nálam ennyi.

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 2400G|Arctic Freezer12|G. Skill Aegis 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb OC|Kingston A400 240Gb SSD|Seagate Barracuda 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W10|

(#30510) TheProb válasza Visormail (#30508) üzenetére

TheProb
addikt

Sima win7 pro, semmi fölösleges általam nem kívánt gáyrtói és egyéb sz@rsággal. Sőt mint már írtam is, csomó mindent már kigyomláltam. De meglesem azért amit linkeltél app-ot.

(#30506) Ablakos: Játék közben az FPS-en érzem, hogy vmi nem oké, mert nem hinném, hogy az aláírásomban szereplő gépnek (i5-2430, nvifia 555 1gb vram) FHD-ban akadva kéne futtatnia a játékokat (akár 2éves példányokat is), de van hogy alacsonyabb felbontáson, majd min grafon is szaggat. (Ez kb azóta van, mióta a tv-n használom a gépet,hdmi-vel)+Ráadásul SSD-n fut a rendszer meg a gépigényesebb játékok.

(#30509) Winnie The P: Na ilyet szeretnék én is látni... :))

u.i.: Itt vannak a friss adatok, már barátibb, mint az elején, de még így se a kívánt.

(#30511) Ablakos válasza TheProb (#30510) üzenetére

Ablakos
őstag

Értem. :K
Azért óvatosan a "pusztító csodákkal". Olyat tudnak tenni, hogy az ember azt is megbánja, hogy megszületett.
Tiltható serviceokat megállítottad?

[ Szerkesztve ]

(#30512) #85154688

törölt tag

Sziasztok!Tegnap újratelepítettem a gépem és ma amikor be akartam lépni a biosba akkor a Del billenytű nyomkodására nem a BIOS jött be hanem valami Rendszertöltés vezérlő szarság.Ezt hogy tudom megszüntetni...?Hogy lépjel be a biosba így?Köszi előre is.

(#30513) Visormail válasza TheProb (#30510) üzenetére

Visormail
addikt

Ja bocs ottoyes írta hogy előtelepített rendszere van. Valami nagyon nem stimmel nálad akkor se, teljesen irreális a 100 folyamat, ahogy írtam nálam 50-60 úgy hogy fut minden marhaság. "Na ilyet szeretnék én is látni..." amint látod a képén nála is kb 50 folyamat fut a te 100addal ellentétben. Nem hinném hogy normális a chrome.exe 9 példánya se.
Korábban meg ezt írtad "Lelőttem minden indexelő szolgáltatást, stb." dehogy lőtted le, ott van ezen a képeden hogy fut a SearchIndexer.exe is.

[ Szerkesztve ]

(#30514) TheProb válasza Visormail (#30513) üzenetére

TheProb
addikt

igen mert időközben visszakapcsoltam a keresés szolgáltatást, ezek szerint ezt is visszalőtte.

(#30511) Ablakos: az előtöltés, win update, superprefetch kb ezek vannak letíltva, többit nem nagyon mertem

(#30515) atka76

atka76
tag

Sziasztok!

Egy olyan problémám lenne,hogy a Catalyst Control Centert nem tudom megnyitni!
Már telepítettem is újra,csak homokóra pár másodperc és nem csinál semmit!
Mi lehet a gond?

Segítségeteket előre is köszönöm!

Bendegúz

(#30516) hattrickuser válasza atka76 (#30515) üzenetére

hattrickuser
tag

Microsoft .NET Framework 4 szükséges a CCC futtatásához. Feltételezem ezt nem telepítetted.

(#30517) ottoyes válasza hattrickuser (#30516) üzenetére

ottoyes
senior tag

..vagy 4.5..ha már rakja.Mondjuk amikor nálam hiányolta,akkor nem gondolkozott:egyböl nagy büdös piros X jelent meg,hogy jahó öreg:.net 4.0!!!!Ez lehet,hogy ccc verzió függő,ha egy .net-el lehet rendezni,akkor az szerencse!

[ Szerkesztve ]

Signature

(#30518) kyul

kyul
tag

Sziasztok!

Ha kigyomlálom a felesleges service-eket, az hatással van a stabilitásra?
A felesleges programokat (sidebar, media center, search) kiszedtem.
Találtam reg fájlokat ami kiszedi de nem bízom benne.

(#30519) #01682176

törölt tag

Sziasztok!

Miért telepíti az op rendszer random módon indításoknál a Tp-link wn353gd wifi pci-os kártyámat?

(#30520) ottoyes válasza #01682176 (#30519) üzenetére

ottoyes
senior tag

..driver hiba lesz..vagy érintkezési gond...de lehet táp,ill. alaplap is...szép,ugye? :U Az előzőhöz:hálózat1.hálózat2,hálózat3...stb...nekem ilyeneket akkor osztott ki,amikor a modemmel megszakadt a kapcsolat,szolgáltatói hiba miatt.Mikor javították,akkor a 7-es új hálónak érzékelte.

kyul:a reg file-okkal csak óvatosan.. :)

[ Szerkesztve ]

Signature

(#30521) ottoyes válasza TheProb (#30510) üzenetére

ottoyes
senior tag

Nálam a fizikai memo felét elhasználja a rendszer....mondjuk +AIMP,Torrent,Opera,Notes,Gadgetek...na mindjárt csinálok egy olyat amikor senki sem indul magától...csak a 7-es magában mennyit fogyaszt..

[ Szerkesztve ]

Signature

(#30522) kyul

kyul
tag

Igen tudom mert lehet káros módosìtás is akár. Ezeket egy tweak oldalon találtam.
Akkor inkább hanyagoljam?

Más: van egy külső merevlemezem. Amiről másolok azon XP van. Ha valamit törölni/átnevezni akarok akkor jön egy uac prompt hogy jogosultság emelés kell.
Át kell vegyem a jogokat? Az a baj hogy 1 TB-os és majdnem tele van. Sok idő lenne mire mindent átvesz szerintem.
Meg ha új kerül rá akkor megint.
Ha jól emlékszem van egy take ownership nevű context menu tweak.

(#30523) borix

borix
őstag

:-)

[ Szerkesztve ]

(#30524) kyul válasza borix (#30523) üzenetére

kyul
tag

Èn is úgy használom hogy egyben van az os-al.
Védelem szempontjából jobb lehet mivel rejtett partíción van.

(#30525) borix válasza kyul (#30524) üzenetére

borix
őstag

Közben töröltem a kérdést.

De ha egyben van a 100 mb a rendszerrel akkor ha minden igaz nem marad rejtve és megjelenik a windows Intézőben.

(#30526) ottoyes válasza kyul (#30524) üzenetére

ottoyes
senior tag

Ehhh..nemvagy semmi! :-)

Signature

(#30527) rob83

rob83
aktív tag

Sziasztok néha ez az üzenet fogad indításkor:

"Windows indítása nem sikerült. Ennek oka egy nemrég bekövetkező hardver- vagy szoftverváltozás lehet."
A normál indításnál elindul a Windows fájlok betöltése,de újraindul a gép és kezdi előröl!

A javítás nem használ!
Van,hogy napokig hibátlanul indul!

Mi lehet a gond?

[ Szerkesztve ]

"Bízok Istenben,mindenki mást megfigyelek!"

(#30528) kyul válasza ottoyes (#30526) üzenetére

kyul
tag

Elnézést ha hülyeségeket beszélek :)

(#30529) Winnie The P válasza rob83 (#30527) üzenetére

Winnie The P
őstag

HDD hiba?

(#30530) ottoyes válasza kyul (#30528) üzenetére

ottoyes
senior tag

Dehogyis...nekem tetszik amiket firkálsz! :C :)

Signature

(#30531) rob83 válasza Winnie The P (#30529) üzenetére

rob83
aktív tag

Sentinelt futtattam 100%-os !

Más hibát nem tapasztaltam! :F

"Bízok Istenben,mindenki mást megfigyelek!"

(#30532) kyul

kyul
tag

Itt vannak amikről az előbb írtam.

Take Ownership
Services

(#30533) DS39 válasza kyul (#30532) üzenetére

DS39
veterán

a linkekben kicsit sok lett a http :)

amúgy mi a gond ezzel? ha egy meghajtón szabadon akarsz rendelkezni a fájlok felett, kell legyen írási jogot.
a szolgáltatásokat is le lehet tiltani, de előtt olvasd el, keress utána hogy az tényleg nem-e egy fontos szolgáltatás.

(#30534) kyul válasza DS39 (#30533) üzenetére

kyul
tag

Tényleg, legközelebb odafigyelek :)

Viszont ha át akarom venni akkor ismeretlen fiókot ír ki tulajdonosnak.
Szerintem azért kérdez mindig rá mert nincs saját tulajdonba véve.

(#30535) TheProb

TheProb
addikt

RAMRush és egyéb memória optimalizáló appokatnak valóban van gyakorlati haszna/érdemes használni vagy csak parasztvakítás?

(#30536) kispx válasza TheProb (#30535) üzenetére

kispx
addikt

Parasztvakítás. És még szépen is fogalmaztam. Egy operációs rendszer memóriakezelésébe ne avatkozzon be semmilyen program se.

(#30537) Impressa válasza TheProb (#30535) üzenetére

Impressa
őstag

Illúziónak teljesen jó. :D de ha zavar a ramok magas arányú kihasználtsága, akkor inkább gondolkozz bővítésben, mint tisztításban. ;)

(#30538) #01682176 válasza ottoyes (#30520) üzenetére

törölt tag

Szia!

Az előző gépben xp-n simán ment.
Sőt a hangot is néha újratelepíti..
Megjegyzem, hogy az alaplapnak nincs win7 támogatottsága..
Lehet hogy a pci vezérlő miatt?

[ Szerkesztve ]

(#30539) #01682176 válasza #01682176 (#30538) üzenetére

törölt tag

Asus P5VD2-MX

(#30540) ottoyes válasza #01682176 (#30539) üzenetére

ottoyes
senior tag

..passz..most nézem,nekem is volt ilyen lapom.. :K

Signature

(#30541) TheProb válasza Impressa (#30537) üzenetére

TheProb
addikt

Nekem is ez volt a sejtésem :) Egyébként igen már meg van rendelve a +4giga. így meglesz a 8giga+dual ch is

(#30542) #85154688

törölt tag

Sziasztok!Pár napja op rendszer (win7) újratelepítése után egy gépújraindítás után Boot közben egy ilyen üzenet fogadott:[link] ez nem az én gépemen készült kép,de ugyan ilyen jött be nekem is...Ez mit takar pontosan?Ez valami hardverhibának számít?

[ Szerkesztve ]

(#30543) Winnie The P válasza #85154688 (#30542) üzenetére

Winnie The P
őstag

Ez azt jelenti ami oda van írva, vagyis válaszd ki az indítani kívánt operációs rendszert. Gondolom, hogy a Vista előtt volt rajta XP ami nem megfelelően lett "eltávolítva".

(#30544) ro_bert17 válasza brd (#29754) üzenetére

ro_bert17
őstag

Végül is lusta voltam ezen elszöszölni. De közben meg is lett, mit rontottam el. Az utóbbi időkben felkapcsolt virtuális xp-ken elfelejtettem lekapcsolni az "automatikus közzétételt". (bár lehet az indexelés ezt is helyre rakta volna).

(#30545) @matthew@

@matthew@
őstag

Sziasztok!
olyan kérdésem lenne h tudok-e készíteni egy parancsikont vagy bármi hasonlót amit ha elindítok egy URL-t nyit meg amit előzőleg beállítottam? Jelen esetben online rádióállomást szeretnék így könnyebben elérhetővé tenni a gépemen h ne kelljen mindig a böngészőben kotorászni vele, van rá vmi megoldás?

Matthew 24:42

(#30546) spiritex válasza @matthew@ (#30545) üzenetére

spiritex
veterán

Sokkal jobbat mondok! Screamer Radio.
Online rádióadásokat lehet vele keresni zsáner, ország, adó szerint, de manuálisan is be lehet neki adni linkeket és a kívánt adókat Kedvencek közé menteni. Illetve azt is tudja, hogy win-el indul és azonnal szól is a legutóbbi adó.
Ha az ember lementi a favorites.xml file-t a screamer könyvtárából, akkor meg bármely másik gépre, vagy ugyanarra a gépre pl. win reinstall után egy mozdulattal át lehet vinni a kedvenceket, csak felül kell írni a gyári file-t a mentettel.

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#30547) Sub-ZeRo válasza @matthew@ (#30545) üzenetére

Radio sure nevű program. Én ezt használom.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."|G604 + G613

(#30548) @matthew@ válasza Sub-ZeRo (#30547) üzenetére

@matthew@
őstag

Köszi, kipróbálom őket!

Szerk.: Közben Win media player-el megtaláltam a csatornát amit kerestem és lejátszási listaként mentve ki tudtam tenni asztalra :DDD lehet akkor marad ez egyenlőre

[ Szerkesztve ]

Matthew 24:42

(#30549) Kiki18

Kiki18
őstag

Sziasztok. Már a fél netet felkutattam,de nem találtam értelmes választ!

Win 7 64bit-em van. És minden mappám a C-n és a D-n is irásvédettként van beállítva. A rublika nem kipipálva van,hanem kék kocka van benne/be van satírozva,ki hogy hívja. Ha erre rákattintok,akkor eltűnik,ergó leveszem az írásvédettséget. Alkalmazom,leokézom,de ugyanúgy nem tudok tőle dolgozni,mert magától visszajön.
(A mappa írásvédett,és egy benne levő exe file indítana el file-okat,és létrehozna párat...na a létrehozást nem tudja megcsinálni.)

Mi erre a megoldás? Létezik egyántalán megoldás erre?

(#30550) Visormail válasza @matthew@ (#30545) üzenetére

Visormail
addikt

Egyébként így ahogy leírtad, új parancsikon és a céljához beírod az url-t.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2021 PROHARDVER Informatikai Kft.