Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30701) Winnie The P válasza V.Stryker (#30700) üzenetére


Winnie The P
őstag

Gondolom, hogy kölcsön usb-vel is próbáltad már. Az a helyzet, hogy ha az alaplap garanciás akkor ez a hiba szerintem nem biztos, hogy belefér.

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#30702) fkrinya


fkrinya
tag

Hali!

Kaptam egy HP Probook 4540s-t, hogy rakjak rá Win7-et.
A gépen volt alapból egy 20gigás partíción egy linux, van egy 2gigás partíción egy HP_TOOLS mappa és a maradékot akartam megosztani, egyikre Win7, másik tároló.
Kipróbáltam 2 féle Win7-et is és a telepítés utáni újraindítást követően mindig kiírta a gép, hogy disk error és nem találja a boot device-t. Egy alkalommal nem csinálta ezt, akkor előtte egy partícionáló programmal az adott partíció "status"-át aktívra állítottam (csak egy partíciónál lehetett ezt beállítani, a többihez "None" van írva) viszont ekkor a telepítés után csak fekete képernyő és meg sem mozdult.
Próbáltam XP-t is de még a telepítés elején kékhalál...
Tud valaki megoldást a problémára?
Köszönöm! :R

(#30703) Gerisz


Gerisz
addikt

Sziasztok!

Az miért van, hogy a Windows intéző 6Gb ramot lát, a vezérlőpult/rendszer 9Gb-ot, de igazából 12 van a gépben.
Most lettem, rá figyelmes. AMD system monitor is 9Gb-ot lát. A CPU-Z vel tudom egyedül megnézni, hogy tényleg 12GB van benne.
Az IBT-vel futtatok egy Maximum tesztet, majd közli a rendszer, hogy felhasználom az összes memóriát, állítsam le. Ha rányomok, hogy folytatom akkor az IBT jelzi, hogy van még szabad memória, de fut tovább.

A Linux is 12GB-ot mutat.
Mi lehet a bibi?

[ Szerkesztve ]

(#30704) Sub-ZeRo válasza Gerisz (#30703) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Startmenü, vagy screen és az MSCONFIG-it kellene elindítani és ott megnézni, hogy mennyi ram van beállítva. Valahol megtalálod. (ubuntu alatt vagyok)

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#30705) Gerisz válasza Sub-ZeRo (#30704) üzenetére


Gerisz
addikt

Köszönöm!

Úgy néz ki hardveres a gond, mert nem működik a lapon a két első slot. Sőt már csak 1 rammal megy a gép a harmadik slotban. :W
Néztem most Ubiban is, de már ott se látta.

(#30706) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Érdemes újra rakni a windowst hogyha már kb lassan 1 éves nem tudom a netezés is lassabb pedig a sebesség adott és és hozza is de néha olyan kínszenvedés

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#30707) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Üdv!
Mitől lehet az, hogy egy mappát nem tudok törölni, mert a Win arra fivatkozik, hogy az a mappa nincs, miközben 15 giga, és böngészni tudom+ egyéb progi is rendesen látja??

(Idegen gép lemezének tartalma van rajta [érts egy korábbi win], de nem vírusos az AVAST szerint tuti)

Mivel tudnám törölni?

[ Szerkesztve ]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#30708) ledgeri válasza ledgeri (#30707) üzenetére


ledgeri
nagyúr

elkezdtem törölgetni, és maradt egy hiberfil.sys... ezt kéne eltűntetni...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#30709) S-IW válasza ledgeri (#30708) üzenetére


S-IW
tag

Szia!
[link]

(#30710) #01682176


#01682176
törölt tag

Sziasztok!

Adott egy win 7 C és D partíciókkal (32,5 és 200GB mérettel). Hogyan oldható meg, hogy a 200asból 10-20at lecsípve a C-hez hozzáadjam?
Próbáltam kötet zsugorításával, és esetleg kiterjesztéssel, de a c-t nem engedte kiterjeszteni.

(#30711) szabonagyur válasza #01682176 (#30710) üzenetére


szabonagyur
félisten

Csak akkor tudod kiterjeszteni ha a levágott rész ami üres az a C kötet után található egyből meg. Úgy nem tudsz a C-hez hozzáadni ha a D után található.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#30712) #01682176 válasza szabonagyur (#30711) üzenetére


#01682176
törölt tag

Oh, értem.
Akkor az egyedüli megoldás az egész merevlemez újra particionálása.
Köszönöm a segítséget!

Történt egy érdekes eset. Bekapcsoltam a gépemet, majd úgy hagytam. Idő közben lemerült az akksi (elfelejtettem bedugni), sajnos már nagyon el van használódva -81%-. Bekapcsoltam a gépet, rátettem a töltőre és nem indult a gép. Bejött a dell logó, majd amikor a boothoz ért volna (kurzor vonal villogás) újra indult. Elképzelhető, hogy amikor merült, nem tudta magát rendesen lementeni és valami sérült? (idő közben megoldottam helyreállítással, azóta indul)

[ Szerkesztve ]

(#30713) Riccsiz_h


Riccsiz_h
aktív tag

sziasztok

laptop és win7 kombó témában kérném segítségeteket, érkezett egy Toshiba Satellite C55t-A5222 laptop gyári Windows 8-al (elég kezelhetetlen), az lenne a kérdésem hogy mivel nem nagyon találtam olyan oldal ami ír bármit is a win7 supportról, hogy vajon én tudok-e telepíteni erre a laptopra Windows 7-et ? (meg megtalálom-e a drivereket ha a gép magától nem stb.)

előre is köszönöm ha bárkinek van ötlete :R

Üdv. Riccsiz

(#30714) Sub-ZeRo válasza Riccsiz_h (#30713) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Hivatalos oldal nem találok hozzá drivert. Sőt, még a típusa sincs benne. Próba cseresznye alapon megpróbálhatod a 7-et feltenni. Vagy előbb egy aida-t feltennék a helyedben és részenként keresnék hozzá drivert. Audio-hoz, lan-hoz, wifi-hez. Az aida megmondja neked az eszközök típusát és mehet a google.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#30715) szabonagyur válasza #01682176 (#30712) üzenetére


szabonagyur
félisten

Van erre program ami képes amúgy, csak nem jut eszembe a neve :) Ott csak ki kell várni míg áthelyezi a fájlokat a lemez elejéről a végére. :)

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#30716) #01682176 válasza szabonagyur (#30715) üzenetére


#01682176
törölt tag

Köszi szépen, nem "babrálom", majd ha eljön az idő..:)
Köszönöm a segítséged!

(#30717) amulet válasza #01682176 (#30712) üzenetére


amulet
senior tag

nem feltétlenül az újra particionálás a megoldás.
Vannak particio manager-ek, amik saját boot cd-vel rendelkeznek és képesek módosítani a particiós táblát, lecsípni, hozzáadni, stb...
Igaz nem 100%-os, azaz nem minden esetben tudja megcsinálni, de szerintem az újraparticionálás előtt meg lehet próbálni, ha nem jön be akkor mehet az újra particionálás.

(#30718) kisferi


kisferi
tag

Sziasztok a segítségeteket szeretném kérni. Windows 7 Home premium 64 bit. A C particióból 37 GB foglalt. Kikapcsolom a rendszer visszaállítást a C particíción és a foglalt terület mérete megnő 41 GB-ra. Nem csökkennie kéne a méretnek? Előre is köszönöm a segítséget.

(#30719) kalapacsolok


kalapacsolok
senior tag

Sziasztok!

Olyan progit vagy megoldást keresek, mint Androidon a titanium backup vagy a full nandroid backup. Mert most telepítettem újra egy laptopot, minden programmal, windows frissítésekkel, driverekkel... És ha majd idővel belassul, örülnék, ha vissza tudnám állítani ezt a friss, szűz állapotot 100%-ban. Van erre valami mód, program?

Hiren's boot cd drive image xml progiját próbáltam korábban, aztán amikor szükség lett volna rá, nem tudtam visszaállítani másik gépen, vmi hibát írt ki...

köszi a segítséget előre is! :)

(#30720) DS39 válasza kalapacsolok (#30719) üzenetére


DS39
nagyúr

a win7 gyári lemezkép készítője nem jó? [link] :)

[ Szerkesztve ]

(#30721) kalapacsolok válasza DS39 (#30720) üzenetére


kalapacsolok
senior tag

hm, köszi, jó lehet, de hogyan állítom vissza? (mert 27 gigát foglalna ez a mentés, megnéztem, ennyit dvd-re nem akarok kiírni... hordozható vinyón lenne)

Windows alól nem indíthatom el a saját rendszer felülírását - ahhoz kéne vmi biosból futtatható cucc... Vagy windows telepítő cd-nél van ilyen lehetőség, hogy lemezkép visszaállítása (és akkor betallózom a hordoható vinyóról?)?

(windows 8-ra találtam leírást, hogy hogyan kell a lemezképet visszaállítani, windows7-nél nem...)

[ Szerkesztve ]

(#30722) TigerCat válasza kalapacsolok (#30721) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Én ezt használom. A kiírt boot médiáról indítom és simán visszaállítom a rendszert.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#30723) S. Szabi


S. Szabi
őstag

Sziasztok!

Az mennyire probléma ha a Lemez 1- en van a rendszer és nem a Lemez 0-án?

Van egy hp ProBook 4740S, a gyári merevlemez helyén egy SSD, a DVD író helyén meg egy 1TB-os winyó.

És valamiért a winchestert ismeri fel Lemez 0-nak, míg az SSD Lemez 1. Windows alól ezt át lehet állítani? Mert biosban sajnos semmi opció nincs ilyesmire :-S

(#30724) DS39 válasza kalapacsolok (#30721) üzenetére


DS39
nagyúr

a videón látható menüpont alatt: Create a system repair disc (rendszer helyreállító lemez)-zel lehet ezt a gyári backupot visszaállítani. magát a backupot célszerű egy másik HDD-re vagy egyéb adathordozóra rakni.

[ Szerkesztve ]

(#30725) kalapacsolok válasza DS39 (#30724) üzenetére


kalapacsolok
senior tag

Nem láttam videót (silverlight nincs telepítve most). Köszi szépen a segítséget! :)

(#30726) DS39 válasza kalapacsolok (#30725) üzenetére


DS39
nagyúr

itt van egy leírás Win7-hez (bár gondolom a 8 ezen része sem lehet sokkal másabb). [link]

amúgy ahogy alább írják vannak más megoldások is erre. pl Paragon, ehhez van egy elég részletes magyar leírás: [link]

amelyik megoldás szimpatikusabb :)

[ Szerkesztve ]

(#30727) bubi92


bubi92
őstag

hejho

az mitől lehet, hogy a win elfelejti a dolgokat. pl. beállítom, hogy értesítési sávban látszódjon folyton a skype, dropbox stb... ikonja, vagy a mappákban, hogy nagy ikonok legyenek.
kijelentkezek, vissza és már nem úgy van

valakinek, valami ötlet? elég idegesítő :W

illetve egy fájlhoz nem jó programot társít, viszont hiába tallózom be a jót, nem jelenik meg a listában és nem is azt használja...

[ Szerkesztve ]

(#30728) sfdrakex válasza S. Szabi (#30723) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Működik rendesen, nem? Akkor semmi probléma, bárhova telepítheted a W7-et.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#30729) rootkiller


rootkiller
őstag

Szevasztok!

A következő kérdés merült fel. Anyám az irodában proxy-n keresztül kénytelen csatlakozni az internetre, itthon (vagy értelemszerűen bárhol máshol) nyilván erre nincs szükség. Ez jelenleg úgy van megoldva hogy az irodában IE-t használ, itthon pedig Firefoxot.

Mivel mostanában panaszkodik az IE-re, felmerült hogy ahelyett hogy kapna oda egy Chrome-ot, kéne írni két parancsfájlt: az egyik beállítaná rendszer defaultnak a proxyt, a másik eltávolítaná. Kérdésem lenne, hogy ez megvalósítható-e, ha igen milyen parancsok kiadásával és milyen módon (bat, stb)?

Másik probléma: a proxyn keresztüli internet hozzáféréshez szükség van felhasználónév-jelszó párosra. Kérdés, hogy ezt le tudja-e kezelni a böngésző, hogy csak akkor jelenik meg az adott ablak ha a proxykiszolgáló ezt kéri, és ha épp a proxy nincs használatban annak ellenére tárolódva marad hogy a következő alkalommal rendelkezésre álljon?

Köszi!

Artengo TR 990 Pro

(#30730) NEMO1968 válasza #01682176 (#30712) üzenetére


NEMO1968
őstag

Szia!
Igen,elképzelhető.
Energiagazdálkodásban állítsd be,hogy X % akkuszint alatt leállítás(vagy hibernálás) legyen a művelet.
Akkor szabályosan áll le a gép,és nem fog ilyesmi történni.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#30731) ledgeri válasza S-IW (#30709) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Akkor is, ha azt nem ez a rendszer hozta létre??
__________________________

Független probléma

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#30733) krealon válasza kalapacsolok (#30719) üzenetére


krealon
veterán

"Olyan progit vagy megoldást keresek, mint Androidon a titanium backup vagy a full nandroid backup. Mert most telepítettem újra egy laptopot, minden programmal, windows frissítésekkel, driverekkel... És ha majd idővel belassul, örülnék, ha vissza tudnám állítani ezt a friss, szűz állapotot 100%-ban. Van erre valami mód, program?"

Macrium Reflect Free

(#30734) Weareus


Weareus
addikt

Üdv.
Win7 64 friss telepítésem van, a frissítéseket letöltötte a rendszer a Microsoft honlapjáról...
Volt egy olyan problémám, hogy flash videók lejátszásakor (pl Youtube) teljes képernyőre téve a tálca nem tűnt el. Mozillát használok, és erre megtaláltam a megoldást. Jobb klikk a Mozilla ikonra, Tulajdonságok, kompatibilitás, majd tettem egy pipát a "képernyő méretezésének letiltása nagy DPI-beállítás esetén"-hez.
Ez után viszont minden újraindításkor összevissza-állapotban vannak rendezve az asztalon az ikonok, hiába rendezem őket jobb klikkel, újraindításkor megint ezt csinálja a win7. Erre esetleg van megoldás? (Mozilla mindenképp marad).

Megoldódott. Kivettem a pipát, újra beraktam, újraindítottam; jók a flash videó megjelenítések és az asztal is. :R

[ Szerkesztve ]

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#30735) slein


slein
tag

Nem követem nyomon a történéseket, SP2-ről van már valami hír?

(#30736) szabonagyur válasza slein (#30735) üzenetére


szabonagyur
félisten

Van persze méghozzá, hogy nem lesz SP2, sőt semmilyen windows rendszerhez nem lesz többé SP.
A Win8.1 is jöhetett volna SP formában de helyett teljesen új rendszerként is telepíthető, valamint a Win8 tulajok frissíthetnek rá. Az MS így évente tervez rendszereket kiadni.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#30737) Visormail válasza slein (#30735) üzenetére


Visormail
addikt

Igen, az hogy nem lesz.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#30738) DS39 válasza Visormail (#30737) üzenetére


DS39
nagyúr

azért ezt még át fogják szerintem gondolni a következő években. az SP1-nek 2020-ig van support-je, jelenleg olyan 140 körüli frissítés jön azonnal telepítés után. 2018-ban vki felrak majd egy 7-est (xp karrierjéből kiindulva nem lehetetlen) és olyan 1200 körüli frissítés jön ki rá azonnal. persze lesznek torrenten olyan verziók amibe integrálva lesz az előző haviig bezárólag, de azért az nem a hivatalos út.

(#30739) Visormail válasza DS39 (#30738) üzenetére


Visormail
addikt

Úgy legyen.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#30740) GAbre


GAbre
veterán

Tudja vki hogyan lehet beállítani a média playert,hogy ne felejtse el hol volt utoljára a "kurzor"!?
Értsd,filmet akarok nézni,de úgy,hogy belepörgetek,és aztán alt+tab-al következő filmet nyitom meg,amihez elég már billentyűt nyomnom pörgetéshez,mert ott marad.
Vista alatt okés volt,de win 7 alatt ahogy leváltok a média player-ről elugrik a helyéről.

Avatar

(#30741) RockHaRD


RockHaRD
addikt

Sziasztok. Eddig a Logitech setpointban, ami az egeremhez volt program, lehetett beállítani olyan parancsot az egyik gombra, hogy minimize. Megnyomtam, és az adott ablak értelemszerűen kis méretbe került, de az újban ezt kivették, és nem találok rá egyszerűen normális billentyűparancsot :( a windows gomb + lefelé nyil elvileg működne, de az először előző méretre teszi, és második megnyomásra rakja tálcára. Van valami olyan bill kombináció, ami ezt egyből csinálja? a windows gomb + D, vagy M az mindent levág, de nekem csak az aktív ablakot kellene.

:R

(#30742) woryz


woryz
senior tag

Sziasztok!

Mi lehet az oka, hogy az épp aktív ablak "inaktívvá" válik, a szokásos "pittyegő" hang kiséretében? Fogalmam sincs, hogyan lehetne jobban leírni... :F
Ami érdekessé teszi a helyzetet, hogy nem mindig csinálja, de amikor igen, akkor igen bosszantó... :W

(#30743) spiritex


spiritex
veterán

Szerintetek mi képes itt, elég mélyen a rendszerben lenémítani a mikrofont?
Mert a bátyámmal 15 percet szenvedtünk Skype-on, mert nem hallottam őt, mire megtaláltuk ezt a belső némítás gombot nála, ugyanis mindenhol máshol a rendszerben, a Skype-ban is úgy mutatta, mintha nem lenne lenémítva és 100%-on volt a csúszka... Tehát lehetett valami telepítés, ami ezt okozta, vagy esetleg vírus?

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#30744) woryz válasza woryz (#30742) üzenetére


woryz
senior tag

Továbbiakban játék közben simán ki ALT + TAB-ból...

(#30745) Ginkologic


Ginkologic
senior tag

Sziasztok. Nem tudja valaki, hogy mitől lehet az, hogy a windpws aero folyton kikapcsol? Pedig már mindent kipróbáltam.... :(

Tévedni emberi dolog, viszont állati nagy hülyeség ;)

(#30746) sfdrakex válasza Ginkologic (#30745) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Driverek rendben? Élmény index lefuttatva? Nem valamelyik általad használt program kapcsolja ki?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#30747) bbTamas77


bbTamas77
aktív tag

Sziasztok!

Miért van az, hogy ha a feladatkezelőben, bármelyik folyamatra kattintok, ott a tulajdonságnál a részleteknék mindig azt írja ki, hogy 'méret 0 bájt'.
Ez normális?

(#30748) Ginkologic válasza sfdrakex (#30746) üzenetére


Ginkologic
senior tag

Igen, igen, nem, mert hibaelhárítás után visszakapcsolja kb 10-20mp-re aztán megint kikapcsolja....

Tévedni emberi dolog, viszont állati nagy hülyeség ;)

(#30749) hibavissza


hibavissza
veterán

sziasztok, a problémám az, hogy a villámnézet és a fotótár nem színhelyesen (nagyon nem) jeleníti meg a képeket. az office picture manager és adobe bridge korrekt. mit és hol kell kipipálni, hogy jó legyen? természetesen a színkezelésnél minden be van állítva (kalibrált monitor, nyomtató).

(#30750) SpaceKombajn


SpaceKombajn
tag

Most vettem egy 2 terás HDD-t (WD black, nem advanced format-os) és kipróbálom/próbálnám a win 7-et, viszont a gépben(Gigabyte P35DS3, E6750) csak 2 giga DDR2 RAM van. A kérdés, hogy elég-e ha megduplázom a memóriát a normális használathoz (már nem játszok) vagy vegyek plusz 4-et(elég drága, főleg, hogy ennyiért 2x annyi DDR3-at lehet venni, dehát a régebbi a ritkább) és akkor lesz összesen 6 giga memória(nyilván a több memória mindig jobb).

spacetime

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.