Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30951) Visormail válasza PumpkinSeed (#30950) üzenetére


Visormail
addikt

Hát akkor te is fáradj át a A nagy Vírusirtó topic-ba, sorba dőlnek be a rendszereink a bitdefendertől. Neked is AVG IS 2014 [link]

[ Szerkesztve ]

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#30952) PumpkinSeed válasza Visormail (#30951) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

De ha most letörlöm a bitdefendert és felteszem ezt akkor jó lesz? Vagy tovább köcs*gösködik velem?:D

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#30953) Dot


Dot
őstag

Hali!

Egy frissen telepített W7-el hogy lehet olyan biztonsági mentést csinálni amit vissza tudok állítani akár más(teljesen ugyan olyan) gépen?

élj a mának! sz@rd le a holnapot! szidd a tegnapot!!

(#30954) Visormail válasza PumpkinSeed (#30952) üzenetére


Visormail
addikt

Ahogy leszedtem, nálam minden jó lett.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#30955) PumpkinSeed válasza Visormail (#30954) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Most nálam is megy minden.. :D

Már csak az a baj, hogy elkezdtem újratenni a lapost. :D

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#30956) King Unique


King Unique
titán

Egy online adást akartam nézni, de nincs fent gépen Silverlight, kérte telepítését.
Lehet láma kérdés, de van vmi hátránya, nem lassít rendszeren meg ilyesmik, mert most enélkül nagyon pöpec a rendszer :F .

(#30957) PumpkinSeed válasza Dot (#30953) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Készítesz egy lemezképet róla. És azzal bármilyen hasonló konfiggal rendelkező cuccra felmegy. (Még talán nem hasonlóra is :U )

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#30958) Dot válasza PumpkinSeed (#30957) üzenetére


Dot
őstag

Azt, hol tudok? Mintha a javításnál láttam volna lemezképről való visszatöltést!

élj a mának! sz@rd le a holnapot! szidd a tegnapot!!

(#30959) PumpkinSeed válasza Dot (#30958) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Ezzel a progival tudsz lemezképet készíteni, szerintem ez a legjobb. :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#30960) Dot válasza PumpkinSeed (#30959) üzenetére


Dot
őstag

És erről vissza is tudom rakni a telepítő javítójába? Egy olyan gépre aminél sérült a windows és nem bootol be?

Más: létezik olyan funkció a windowsba amivel újraindításnál törlődik az összes adat/beállítás?
Eddig a TimeFreeze progit használtam, de mintha ez okozna súlyos hibákat indításnál.

élj a mának! sz@rd le a holnapot! szidd a tegnapot!!

(#30961) PumpkinSeed válasza Dot (#30960) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Igen, ha jól csinálod meg teljes mértékben működik. :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#30962) Winnie The P válasza King Unique (#30956) üzenetére


Winnie The P
őstag

Nincs hátránya, én még nem vettem észre hogy lassítaná a rendszert.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#30963) Dot válasza PumpkinSeed (#30961) üzenetére


Dot
őstag

Rendben köszönöm! :R

Erre valaki?
Más: létezik olyan funkció a windowsba amivel újraindításnál törlődik az összes adat/beállítás?
Eddig a TimeFreeze progit használtam, de mintha ez okozna súlyos hibákat indításnál.

élj a mának! sz@rd le a holnapot! szidd a tegnapot!!

(#30964) kispx válasza Dot (#30963) üzenetére


kispx
addikt

Beépített nincs.
Más programot kell használni. Google dobta: Returnil

(#30965) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Szép estét!

Mai napon beszereltem a ge*#&@$ߤ UPC wifi routerét. Ám a kib*#&@$ß regisztrációs oldal beragadt az Internet Explorerembe, legalább is a kezdőoldalba, ami esetemben az Origo, nem hajlandó megnyitni semmilyen formában sem (lásd a képet). Mindent megpróbáltam, kukik törlését, visszaállítást, semmi sem használ.

Mit lehetne tenni?

Aquila non captat muscas.

(#30966) King Unique válasza Winnie The P (#30962) üzenetére


King Unique
titán

Köszönöm az infót . :R

[ Szerkesztve ]

(#30967) sanzi89 válasza tDr1v3r (#30946) üzenetére


sanzi89
addikt

Erről nincs esetleg valami hivatalos infód? Kerestem, de sehol se találtam.
A melóhelyen szeretnénk teljesen legalizálni a gépparkot, de az előző rendszergazda/vezetés elég nagy katyvaszt hagyott maga mögött és teljesen új rendszert kell kialakítani, amibe rögzíteném a szükséges adatokat, hogy bárki rámutat egy gépre a sok közül rögtön meg tudjam neki mutatni a számlát/kódot/termék kulcsot/akármit ami a valódiság bizonyításához kell.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#30968) vlevi válasza Hegyirabló (#30965) üzenetére


vlevi
nagyúr

van saját routered?
Próbáld meg úgy, hogy a géped direktben van dugva a UPC-s routerbe, magyarul egy időre iktasd ki az otthoni routert. Emlékeim szerint nekem is volt ilyen gondom, első alkalommal nem ment nekem sem, csak ha direktbe volt rádugva a UPC-s routerre a gép.

(#30969) Hegyirabló válasza vlevi (#30968) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Megoldottam, tudod hogy? A TwekNow Regcleaner le tudta puculni úgy az Explorert, hogy eltűnt. Köszönöm! :R

Aquila non captat muscas.

(#30970) Thome


Thome
addikt

Hali!

Lenne nékem egy ilyen problémám:

Egy teljesen szűz Windows 7-et szeretnék feltenni egy Asus EEE PC 1015BX netbookra, mert a gyári starter iszonyatosan szemetes. Valaki tudja hogy milyen drivert kér?

Szerintem az AHCI driverrel lesz a gond, de ott is hibát ír ki ha betöltöm a hivatalos oldalról letöltött drivert, a hiba ez:

[ Szerkesztve ]

(#30971) sfdrakex válasza Thome (#30970) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Van benne CD/DVD meghajtó, mert ahhoz kér drivert, ha jól gondolom netbookban nincs optikai meghajtó. Ha mégsét nyomsz akkor mi van?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#30972) Thome válasza sfdrakex (#30971) üzenetére


Thome
addikt

Semmi, nem enged tovább, de már egy rahedli Sata drivert megpróbáltam, de hiába fut végig, azt írja utána ki hogy nem ez az ami nekem kell... (H series, SB7xx, 8xx, SMBus)
Gondolom a AHCI-hez kellene valami driver, mert nem enged tovább, gondolom nem látja a HDD-t.

(Van a gyári backup kezelője az egyik partíción az Asus-nak onnan tudom telepíteni a startert, de fél óra a boot, és lassú mint az állat, tele van szemetelve alapból...)

(#30973) Kcsabi válasza Thome (#30970) üzenetére


Kcsabi
tag

Ez nem AHCI probléma szerintem.
Külső meghajtóról próbálsz telepíteni?
Ebben a gépben gyárilag nincs optikai meghajtó.
Lehet kellene csinálnod egy pendrive-os telepítőt.

[ Szerkesztve ]

(#30974) Thome válasza Kcsabi (#30973) üzenetére


Thome
addikt

Pendriveról próbálom, úgy lett készítve a Microsoftos programmal, egy SP1-re felfrissített, de nem berhelt Win7 telepítővel.

(#30975) Thome


Thome
addikt

Igazából az a gond hogyha tallózok, akkor látom a HDD-t is, a pendrive-t is amiről raknám rá a drivereket, viszont a telepítő pendrivet nem látom. Akkor ez most hogy is van, ez lehet a probléma, hogy telepítés után nem látja a pendrive-t? Azt hiszem megpróbálok egy másik pendrive-val win7-et telepíteni.

Szerk: Ezer sorry, dupláztam.

[ Szerkesztve ]

(#30977) Thome válasza Kcsabi (#30976) üzenetére


Thome
addikt

Nem először csinálok ilyen telepítést, tehát tudom a hogyanját. De ez most valahogy nem egészen úgy működik ahogy kellene.

(#30978) sanzi89 válasza Thome (#30970) üzenetére


sanzi89
addikt

Nekem ezt az oldotta meg, hogy átdugtam másik USB-be. Próbáld ki minden portban.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#30979) Thome válasza sanzi89 (#30978) üzenetére


Thome
addikt

És tényleg, nem akarom elhinni hogy már megy is. Köszönöm szépen! :R

(#30980) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

Egy olyan kérdésem lenne, hogy flashget-tel töltök 3 játék demo-t (mellette nem fut semmi) és a windows feladatkezelőben a memóriahasználatot kicsit furcsának találtam, hogy alapjáraton 827MB-on megy a rendszer így töltés közben, de mint a grafikonon is látszik a memóriahasználat időközönként nagyokat ugrándozik egészen 2,55GB-ra, aztán hirtelen visszaesik 827MB-ra. Ez normális?

[ Szerkesztve ]

(#30981) Ice&Lime válasza Ice&Lime (#30980) üzenetére


Ice&Lime
veterán

oké, egyenlőre semmi, rájöttem. :)

(#30982) sanzi89 válasza Thome (#30979) üzenetére


sanzi89
addikt

Nagyon szívesen. Én is megszívtam már vele egyszer, anno egy fórumban olvastam az ötletet és többször is bevált.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#30983) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

Sziasztok!
Van egy HP laptopom:
-i5-3320M
-Intel HD4000
-4GB RAM
-legújabb hp-s intel graphics driver fent van (a legújabb intelessel is kipróbáltam)
-chipset driver fent van
inteles vezérlőpultban állítgattam a teljesítményre is
-energiagazdáslkodásban állítgattam kiegyensúlyozott és teljesítménycentrikusra is
-még a hp power assistanttal is kipróbltam
-egyébként 1hete volt benne alaplap és cpu csere
-bios mostani
-a flashplayer minden böngészőben telepítve
-eredeti hp win7 pro 64bit lemezről lett frissen telepítve (egyébként többször is már), sőt win8-cal is kipróbáltam már
A gondom még mindig ez:
-akár chrome, firefox, ie vagy opera böngészőkben a videók szaggatnak
-a játékok is szaggatnak
Nem tudom mit csinálhatnék még....

(#30984) sfdrakex válasza Ice&Lime (#30983) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Eszközkezelőben nincs ismeretlen eszköz? Élmény indexet lefuttattad? Régebbi vga driverrel is ez a helyzet?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#30985) Ice&Lime válasza sfdrakex (#30984) üzenetére


Ice&Lime
veterán

csak az ujjlenyomat olvasó nincs feltéve-azt nem is fogom.
élményindex már lefutott.
vga driver- volt egy legújabb inteles, egy mostani hps van fent 2013 Júniusi

próbáljam ki a legrégebbivel az (26 Apr 2012)?

[ Szerkesztve ]

(#30986) Imi Csabi


Imi Csabi
tag

Sziasztok!

Azt mi okozhatja, hogy bizonyos alkalmazások (Firefox, Skype) elindítása után az asztalon lévő mini alkalmazások önkényesen a program ablaka felé helyezik magukat? Elég idegesítő mikor elindítom a böngészőt és még pluszban kattintanom kell a program ablakára hogy láthassam a tartalmát. :W

* * * * * * ibJ#team| IMi™ - NE idegesíts, MERT ideges leszek!! ® * * * * * *

(#30987) sfdrakex válasza Imi Csabi (#30986) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Néha nálam is van ilyen, de annyira még nem fájt az ujjam attól az egy plusz kiktől, hogy zavarjon, ritkán van ilyen és szerintem valami félre kattintás eredménye lehet. :D

#30985) jakos73

Próbáld ki a régi driverrel is persze, egy próbát megér. Régen nem volt ilyen gond csak a proci csere óta?

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#30988) Ice&Lime válasza sfdrakex (#30987) üzenetére


Ice&Lime
veterán

csere előtt és utána is ugyan az maradt a probléma.

(#30989) Visormail válasza Ice&Lime (#30988) üzenetére


Visormail
addikt

A directx webupdater is volt már ugye?

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#30990) Ice&Lime válasza Visormail (#30989) üzenetére


Ice&Lime
veterán

gondolom a vga driverben benne van nem?

(#30991) DS39 válasza Ice&Lime (#30990) üzenetére


DS39
nagyúr

nincs köze hozzá. a directx ms termék.

(#30992) Ice&Lime válasza Visormail (#30989) üzenetére


Ice&Lime
veterán

honnan töltsem le azt ami kellhet?

[ Szerkesztve ]

(#30993) DS39 válasza Ice&Lime (#30992) üzenetére


DS39
nagyúr

(#30994) Ice&Lime válasza DS39 (#30993) üzenetére


Ice&Lime
veterán

de már fent van a directx 11

(#30995) Visormail válasza Ice&Lime (#30994) üzenetére


Visormail
addikt

Ezt futtasd le DirectX End-User Runtime Web Installer, nincs fent azt te csak gondolod meg sokan mások is. A windowsban alapban csak egy kis része van benne, de ezt nem írja ki sehol.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#30996) Ice&Lime válasza Visormail (#30995) üzenetére


Ice&Lime
veterán

feltettem, újraindítottam, ugyan úgy beszaggat.

[ Szerkesztve ]

(#30997) golyani


golyani
addikt

egy ideje megjelent az a nem azonosított hálózat. mindegy milyen hálózatra csatlakozok, mindig ott van. mitől lehet ez illetve, hogyan lehet eltüntetni?

(#30998) 7Sony7


7Sony7
addikt

Sziasztok! A gépem néha másodpercekre lebénul. Ilyenkor folyamatosan "darál" a vinyó, és nem reagál semmire. Ilyenkor az egér sem mozdul. A feladatkezelőt is majd csak a darálás után hozza be, addigra már semmit nem látok rajta. Hogyan tudnám kideríteni, hogy mi okozza?

-

(#30999) Impressa válasza 7Sony7 (#30998) üzenetére


Impressa
őstag

Szia!
Dobd fel a HDS-t, ( Hard Disk Sentinel ) hogy van-e vmi baja a vinyónak, kezdésnek.

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#31000) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Kérnék egy kis segítséget. MIlyen asztali widgetet tudnátok ajánlani, amivel a CPU és RAM használatát tudom figyelni? Beépített nem tetszik, nekem valami olyan kellene ami másodpercre pontosan valós időben mutatja az adatokat, és egyáltalán nem terheli a gépet. :R

Live-Die-Respawn

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.