Hirdetés

2021. január 18., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2017-08-01 15:54:41

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

(#30301) ricsik válasza vlevi (#30295) üzenetére

ricsik
őstag

Köszi a segítséget!

(#30302) qqcqqc válasza KaiotEch (#30280) üzenetére

qqcqqc
őstag

csak halkan kérdezem, ugye usb2-es portba raktad a pendrive-ot?

(#30303) KaiotEch válasza qqcqqc (#30302) üzenetére

KaiotEch
nagyúr

Nálad a pont! :R Ezek szerint USB 3.0-ba került, csak akkor miért nem kék?! :W

"Ha akarok venni egy terméket az alzánál (JBL GO 2) ami 9.990 Ft, akkor ehhez még kell vennem valamit, hogy 12.000 Ft legyen?" by oszy || "Fixen gépbe rögzített vinyót ne nevezzünk már tárolásnak, az max átmeneti tár." by Dr. Akula

(#30304) spiritex válasza default. (#30299) üzenetére

spiritex
veterán

Miért nem a Jobb egér / Pin to Start menu-vel csinálod, ahogy azt kell?

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#30305) default. válasza spiritex (#30304) üzenetére

default.
őstag

tök mindegy, ugyanaz az eredmény.

(#30306) DragoX

DragoX
tag

Sziasztok! Szeretnék érdeklődni, hogy memóriabővítés után érdemes a win7-et újratelepíteni? Köszi előre is!

(#30307) stfx válasza DragoX (#30306) üzenetére

stfx
aktív tag

Nem kell.

(#30308) SamSem58 válasza sfdrakex (#30294) üzenetére

SamSem58
aktív tag

Te írtad: sok program indul a Windowsal együtt? Alig van program a gépen (2007 Office de csak a minimum, IE 10, Mozilla 23, DivX Webplayer + Codec) így nincs ami visszafogja.... egy kínja volt a Samsung monitor MagicTune progija, mely a Winwos eseménynapló szerint lassította az indulást, leszedtem, pár másodperccel lett gyorsabb az indulás... Így rejtély ez a lassúság....

Samsem

(#30309) spiritex válasza default. (#30305) üzenetére

spiritex
veterán

És ha jobb klikk a hiányzó ikonra, Properties, Change icon-ra nyomsz? Ott nem tudod visszadni neki?

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#30310) Impressa

Impressa
őstag

Üdv srácok!
Help me please.

Új SSD-re feltelepítettem egy új win 7 HP 64-et - eredeti win valójában is -
Minden indulásnál ezt az üzenetet kapom.

Ez lehet driver probléma? hol keresem, vagy mivel tudom beazonosítani, mi okozza a hibát.

A másik problémám ez lenne: ASP.NET a többiről nem is beszélve.

Segítségeteket előre is köszönöm.

szerk.: az előzményekről annyit, hogy én a géppel együtt vett wint cseréltem le, mert Lenovoék sok mindenbe belenyúltak, és arra gondoltam, hogy egy teljesen szűz win megoldja a problémáimat.

(#30311) KaiotEch válasza Impressa (#30310) üzenetére

KaiotEch
nagyúr

Eszközkezelőben minden rendben?

"Ha akarok venni egy terméket az alzánál (JBL GO 2) ami 9.990 Ft, akkor ehhez még kell vennem valamit, hogy 12.000 Ft legyen?" by oszy || "Fixen gépbe rögzített vinyót ne nevezzünk már tárolásnak, az max átmeneti tár." by Dr. Akula

(#30312) Impressa válasza KaiotEch (#30311) üzenetére

Impressa
őstag

Szia!

Igen, ott az összes hiányzó eszköz driverjét felraktam. Nem tudom, hogy a sorrend fontos-e, de azt is betartottam. Nem tudom számít-e, hogy először letöltöttem a win 7 frissítéseit, és csak utána telepítettem fel a drivereket.

(#30313) KaiotEch válasza Impressa (#30312) üzenetére

KaiotEch
nagyúr

NSIS Error: Valamelyik telepítő rossz.

ASP.NET-re meg ezt találtam.

(#30314) Impressa válasza KaiotEch (#30313) üzenetére

Impressa
őstag

Á, köszi, szuper akkor ASP.NET kilőve. :R

NSIS Error: csak arra nem jöttem rá melyik: programra vonatkozik, vagy az egyik win frissítésére (azok rendben lefutottak )

(#30315) vgyuri válasza ricsik (#30289) üzenetére

vgyuri
őstag

Böngészőhöz rakd fel az Adblock és Flashblock kiegészítőket. Előbbi a reklámokat, utóbbi a flash-t blokkolja, de egy klikkeléssel elindíthatod ami kell.

(#30316) Visormail válasza Impressa (#30314) üzenetére

Visormail
addikt

Milyen vírusirtót raktál fel? Több helyen láttam hogy azt írták comodo 6os telepítése után jött nekik elő. A windowsos felhasználónevedben nincsenek véletlenül bármilyen angol abc-től elütő karakterek, pl magyar ékezetes betűk :) ?

Ryzen 5 3400G, 16 GB, RX580, Windows 10

(#30317) Asztee

Asztee
tag

Az miért van hogy néhány programnak az ikonja az asztalon átváltozik arra az "ismeretlen izé" ikonra ? :F
A legtöbb proginál sikerült úgy visszaállítanom,hogy "tulajdonságok/ikon csere". :C DE ! az AIDA64 esetében (mint a mellékel ábra is mutatja) az "aida64.exe file nem tartalmaz ikonokat" üzit kapom. Pedig van neki ikonja. Ez is látható a képen. :W

[ Szerkesztve ]

''A világon 10 féle ember létezik : az egyik ismeri a kettes számrendszert a másik nem."

(#30318) Impressa válasza Visormail (#30316) üzenetére

Impressa
őstag

Vírusírtòt nem hasznàlok, a comodonak csak a tűzfala van fent, ès igen vanegy ilyen mappàm èrdekes karakterekkel, amibe a letöltèsek meńnek, azaz a duplàzòdott meg. Màst egyelőre nem vettem èszre. A win felhaszàlói nevekben nem tapasztaltam ilyet. :) Az a mappa àt van irànyítva egy màsik vinyòra, de az előző ssd is oda dolgozott

[ Szerkesztve ]

(#30319) vissza2

vissza2
csendes tag

Hali,
Vettem egy Toshiba Satellite C855 2CF-et, OS nélkül. Paragonnal megformáztam NTFS-re, felraktam rá egy win7-et, egész addig el is jutok, hogy a gép nevét meg kell adni, meg időzónát kell állítani, be kell lőni, hogy kellenek e a frissítések, és ezek előtt ugye egyszer újra is indul, DE, miután ezeket beállítottam, és megint indulna újra, a windows nem képes elindulni. Semmilyen hibaüzenetet nem kapok, csak a Toshiba logós kezdőképernyőhöz dob vissza, ami rögtön bekapcsoláskor is megjelenik.
BIOSban nincs olyan lehetőségem, hogy a Boot mode-t CMS-re állítsam, mert egyszerűen nincs ilyen menüpont, és a secure bootot sem tudom kiiktatni, mert olyan sincs. De szerintem ha ezek kellenének, akkor a win7-et sem tudnám telepíteni sem. Az viszont megy, csak indulni nem tud. Addig sem jut el induláskor hogy F8-at nyomjak... de gond nélkül felmegy a gépre...
Mi lehet a probléma?
Köszi!

(#30320) Teodor52

Teodor52
senior tag

Sziasztok!

Most telepítettem a wint mert voltak programok mit nem tudtam telepíteni mert nem voltam rendszergazda!Pedig a fiókomnál rendszergazda volt látható.
A számítógép-kezelés>felhasználókra kattintva találtam egy listát, de nem tudom mi az a homegroup users?

A másik hogy tudok rendszergazda lenni(Pedig az vagyok) és az átállás jelent valami adatvesztéssel pl amit feltelepítettem programok vagy hasonlók?

(#30321) kispx válasza Teodor52 (#30320) üzenetére

kispx
addikt

Jobb egérgomb a telepítőre -> futtatás rendszergazdaként
Így sem tudod telepíteni?

(#30322) default. válasza spiritex (#30309) üzenetére

default.
őstag

az az érdekes, hogy a properties-ben a rendes ikont mutatja..

(#30323) Visormail válasza Impressa (#30318) üzenetére

Visormail
addikt

Ja hogy vírusirtó nélkül megy a gép, és furcsa karakterű mappák megduplázódtak, értem.

(#30324) Impressa válasza Visormail (#30323) üzenetére

Impressa
őstag

Közben úgy látszik megoldódott a dolog. :D Rátapintottál a lényegre, mikor megemlítetted a Comodot. :K Nem maga a tűzfal program okozta a hibát, hanem a hozzá tartozó segédprogram, ami automatice települ vele, amit nem tudsz letiltani, csak utólag törölni. ( ez a Comodo dragon mittomén micsoda, de már töröltem ) azóta nem jelenik meg az NSIS error felírat. :D
Bocs, lehet nem volt elég pontos, mikor írtam telóról. Csak a letöltés mappa duplázódott meg, más mappára nem volt kihatással. A rossz mappát mindig töröltem, de újra és újra megjelent. De most már annak is vége.
Nem vagyok híve a vírusirtóknak, régen használtam, de mindig gondot okozott. :U

[ Szerkesztve ]

(#30325) Visormail válasza Impressa (#30324) üzenetére

Visormail
addikt

Dehogy nem tudod letiltani, én az 5ös tűzfalat használom és nem kértem a dragont úgyhogy nem is tette fel. A 6os telepítőben is ugyanúgy meg lehet mondani: a nagy "Elfogad és telepít" gomb alatti "Telepítés személyre szabása" feliratra kell rányomni és lehet pipálgatni, ott van a dragon is felsorolva.

(#30326) Impressa válasza Visormail (#30325) üzenetére

Impressa
őstag

Akkor azon jól átsiklottam, pedig pár helyen kivettem a pipát. :U Gondolom ezt a geek buddy-t is letörölted, mert én igen.

(#30327) Visormail válasza Impressa (#30326) üzenetére

Visormail
addikt

Azt sem kértem így azt se rakta fel, csak a tűzfalat használom belőle semmi mást.

[ Szerkesztve ]

(#30328) Impressa válasza Visormail (#30327) üzenetére

Impressa
őstag

Na letöröltem, és újraraktam a Comodot, és csak a tűzfalat tettem fel, és igen, ott voltak a pipák. :D
Köszi még egyszer. :R

(#30329) SLYM válasza Krystal_s (#30298) üzenetére

SLYM
veterán

nagyon köszi a segítséget :R

(#30330) A_ScHuLcZ

A_ScHuLcZ
addikt

Sziasztok!

Dual-rendszeresekhez szólna a kérdésem. Már elég rég telepítettem egymás mellé win7-et és xp-t, és tudom, hogy nem volt mindegy a sorrend, sem a partíciók sorrendje, sem a telepítés sorrendje. A cél az lenne, hogy bármelyik rendszerrel bootol be a gép, az aktuálisat lássa C-nek, tehát win7-et betöltve pl ne a D legyen a win7 partíció.

Mi is a trükkje ennek? :)

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#30331) Sub-ZeRo válasza A_ScHuLcZ (#30330) üzenetére

Semmi. Xp, 7 dual bootnál mindig az aktuális rendszer lesz a C meghajtó. És ha dual boot kell akkor előbb az xp, aztán a 7. Mindíg a régit telepítjük elsőnek, aztán az újat.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."|G604 + G613

(#30332) A_ScHuLcZ válasza Sub-ZeRo (#30331) üzenetére

A_ScHuLcZ
addikt

Rendben, nekem is ez rémlett, és így kezdtem el, most települ a 7. Köszi! :)

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#30333) Teodor52 válasza kispx (#30321) üzenetére

Teodor52
senior tag

Nem mert másodlagos rendszergazda vagyok.

(#30334) DS39 válasza Teodor52 (#30333) üzenetére

DS39
veterán

szerintem próbáld meg, hogy az UAC-ot kikapcsolod, úgy biztos tudsz majd telepíteni.

(#30335) bathoryut

bathoryut
csendes tag

Üdv! Nagy a gondom.
Van egy új toshiba satellite c855-2g2 laptop,volt rajta egy XP,de W7 kell rá.
A szokásos módon rátettem de állandóan újraindult,megpróbáltam másikat is-ugyanaz.
Valószínűleg a beépített aktiválótól volt ez (miután utánaolvastam) most tennék fel egy sima W7-t,de most meg csak bejön a kép , villog fennt a kurzor 2-t , aztán megint újraindul és ez így megy a végtelenségig.
A gond ,hogy már a BIOS-ba sem tudok belépni.(nem reagál a F2,se a F12-re sem)
Hogyan tudom elérni a BIOS-t újra?
Előre is köszi!

(#30336) DS39 válasza bathoryut (#30335) üzenetére

DS39
veterán

Érdemes lenne egy eredeti, érintetlen Windows példánnyal próbálkoznod.

a BIOS-ba belépés elég típusspecifikus dolog, pl az asztali gépemen a DEL-lel lehet ezt megtenni, de nyomogasd vadul az F* billentyűket, egyikkel sikerülni.

(#30337) Teodor52 válasza DS39 (#30334) üzenetére

Teodor52
senior tag

Egy láma kérdés amiért előre is elnézést kérek,de mi az az uac?

(#30338) DS39 válasza Teodor52 (#30337) üzenetére

DS39
veterán

User Account Control, magyarul Felhasználói fiókok felügyelete. :)

(#30339) bathoryut válasza DS39 (#30336) üzenetére

bathoryut
csendes tag

Próbáltam már minden gombot,de előtte simán bementem a BIOS-ba,a fent említett gombokkal,amit amúgy korábban ki is írt.Egyedül az ESC gombra reagál,amivel bejön egy 6 soros loader beállító menü ,de bármit jelölök ki nem változik semmi.Amúgy itt elérek egy parancsfelületet is-itt nem lehet kiadni valami parancsot?

(#30340) Teodor52 válasza DS39 (#30338) üzenetére

Teodor52
senior tag

:B

Akkor azt csinálom hogy a másodlagos és a vendég fiókot letiltom a számítógép kezelés>felhasználói fiók listájában és feloldom a rendszergazdai fiókot?

Gondolom erre gondoltál?

(#30341) DS39 válasza Teodor52 (#30340) üzenetére

DS39
veterán

nem, a start keresőbe beírod az UAC magyar megfelelőjét, majd Enter, aztán lehúzod a csúszkát, és OK.
akkor nem fog többet rendszergazdai jóváhagyást kérni ha telepíteni akarsz vmit.

(#30342) Teodor52 válasza DS39 (#30341) üzenetére

Teodor52
senior tag

Rendben,köszönöm szépen a segítséget!

(#30343) germinator66

germinator66
aktív tag

Sziasztok!

Mi a teendő akkor, ha egy multimédiás fájl lejátszható (zene/video), de másolni nem tudom? (azaz, mintha sérült lenne a fájl)

(#30344) #41133696

törölt tag

Aktuális:

(#30345) Robokutya

Robokutya
senior tag

skacok segítsetek
Feltettem a k lite kodeket a gépemre megtanítottam a rendszert hogy ha elindítok valami videót akkor a kmplayer induljon
A következő probléma jött elő a videoknál nem jelennek meg a miniatűrök csak a kmplayer logója. hiába állítgatom a kinézetet a mappákon.
van ötlete valakinek?

(#30346) King Unique

King Unique
félisten

Az a 40 MB-os IE10 kommutatív biztonsági frissítés másnál felment gond nélkül :F
Nálam összes többi felment, újraindításnál konfigurálni is tudta, de ezt nem :N , ennél telepíteni telepíti, restart előtt elmegy 30%-ig, de utána "nem sikerült a konfigurálás"...utána mikor win7 betöltött netsession.exe stb el sem indult hibaüzenet, csomó progi nem ment, rendszer visszaállítást kellett csinálnom, még vírusírtót leszedve is próbáltam, de úgy se ment... :W
Mi lenne a megoldás erre :F Multiboot a rendszer (8-as az alap), 8 és 8.1-en simán, hiba nélkül felment minden update, csak ezen a "xar" 7-esen nem...

(#30347) HZoli87 válasza King Unique (#30346) üzenetére

HZoli87
veterán

"Az a 40 MB-os IE10 kommutatív biztonsági frissítés másnál felment gond nélkül?"

Igen.

(#30348) King Unique válasza HZoli87 (#30347) üzenetére

King Unique
félisten

Igen, de akkor mi lehet a gond nálam :F

(#30349) jozsi252

jozsi252
veterán

Sziasztok.

Mégis mi a fene történt a gépemmel éjszaka?

Úgy hagytam itt hogy be volt állítva a letöltés. A képernyőt nem zároltam, hibernáció ki van kapcsolva, alvó mód ki van kapcsolva. Erre most kapcsolom be a képernyőt, és a bejelentkező képernyő fogad, beírom a jelszót, majd kiírja hogy a win sikeresen telepítette a frissítéseket :U

Jött ki frissítés, és magától újraindult a gép ezmiatt? Ilyen lehetséges? Csak mert még egyszer sem fordult elő.

Csak mert eseménynaplóba látok ilyen bejegyzést hogy

"Információ 2013.08.14. 3:23:05 WindowsUpdateClient 19 Windows Update Agent"

[ Szerkesztve ]

iPhone 11 Pro Max 64GB Space Gray

(#30350) vlevi válasza jozsi252 (#30349) üzenetére

vlevi
nagyúr

Előfordulhat.
Kedd volt.
A frissítések ütemezése hajnal 2-3 között van, ráadásul néhány hete a Microsoft áttért a havi frissítésekről a hetire.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2021 PROHARDVER Informatikai Kft.