Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30901) jbarnus válasza Visormail (#30894) üzenetére


jbarnus
csendes tag

openoffice 3.3-mal sikerült, ahogy akartam, de köszi

(#30902) malibu válasza malibu (#30886) üzenetére


malibu
tag

Valakinek van ötlete az előző hozzászólásommal kapcsolatban?

(#30903) VGYke válasza kispx (#30896) üzenetére


VGYke
addikt

És esetleg a Win7 SP1-et tartalmazó DVD-hez nem férek hozzá valahol a Microsoft oldalain, a kódomat, mit tudom én még mit megadva? Mert pl. az Office 2010-hez nem kaptam lemezt csak matricát és le kellett töltögetnem valahonnan. Mondjuk a win-hez is csak matricát kaptam, viszont anno szereztem hozzá lemezt így annak letöltögetési kísérlete (ha egyáltalán lehetséges) elmaradt.

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#30904) kispx válasza randras (#30874) üzenetére


kispx
addikt

[link] vagy [link]

(#30903) VGYke
DVD letöltéshez nem kell a kód.

[ Szerkesztve ]

(#30905) gyenesmartin


gyenesmartin
őstag

Sziasztok!
Az miért van, hogy az erőforrás-figyelő-nél a rendszermegszakítások elkezdi enni a procit? Bekapcsolás után már egyből 10%-ot elvesz később csak még több lesz. Driver hiba? Ha igen melyik driver lehet?

(#30906) henny


henny
csendes tag

Sziasztok!
Egy olyan problémám lenne, hogy a Win7 mellé szeretném feltenni a Win8-at, külön partíciót is csináltam neki ahogyan azt a neten olvastam, de sehogy sem engedi arra az üresre feltenni, azaz nem tudok rányomni a tovább gombra.. mi lehet a gond ?
Az üres partíció 150GB-os. És anno volt már rajta egymagában a 8.

"A fényképezőgép a munkaeszközöm. Általa adok értelmet mindannak, ami körülvesz." /André Kertész/ | "A képek ott vannak, csak meg kell őket örökíteni." /Robert Capa/

(#30907) sz.balazs.95


sz.balazs.95
veterán

Sziasztok!
nekem az lenne a problémám, hogy Win7-ben az óra állandóan 2-órával visszaállítódik, amikor elindítom.
Az időzóna normálisan van beállítva, illetve ha a BIOS-nál átállítom az időt az nem segít.
Vagyis ha az idő beállításában az internetes idő menüben frissítem az időt és újraindítom a gépet, akkor visszaáll. Ha a BIOS-ban átállítom, akkor is ugyanez történik, magától visszaáll.
(Ubuntunál egyébként nem tapasztaltam ilyen problémát.)

igen tudom, azt szoktam csinálni, csak néha megfeledkezem róla.
meg kissé idegesítő is.

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#30908) Sub-ZeRo válasza sz.balazs.95 (#30907) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Az Ubuntu UTC míg a windows a másik fajtát használja, nem tudom a nevét. Azért állítódik el az órád. Szóval ha ubunturól mész w7-re akkor kell egy órafrissítés és jó lesz.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#30909) Winnie The P válasza malibu (#30902) üzenetére


Winnie The P
őstag

Szia!

Futtatás rendszergazdaként? Milyen védelemmel rendelkezel?

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#30910) Winnie The P válasza sz.balazs.95 (#30907) üzenetére


Winnie The P
őstag

Vagy esetleg az elem az alaplapban cserére szorul.

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#30911) Sub-ZeRo válasza Winnie The P (#30910) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nem kell elemcsere, mert nálam is ugyan ez van ha ubunturól windows 8-ra megyek vissza.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#30912) kispx válasza Sub-ZeRo (#30908) üzenetére


kispx
addikt

A Windows a helyi időt használja :)

(#30913) Sub-ZeRo válasza kispx (#30912) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Köszi. :B :DDD

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#30914) VGYke


VGYke
addikt

Szóval erre a kérdésemre valami hivatalos bejelentkezős letöltési címetek nincs? Ha egyáltalan van ilyen. Én kerestem, nem találtam :F

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#30915) randras válasza kispx (#30904) üzenetére


randras
veterán

Pont az eltávolítást akartam elkerülni, de mindegy... arról nem is beszélve, hogy a két mappa továbbra is ott van.

(#30916) tDr1v3r


tDr1v3r
veterán

Sziasztok!

Elkezdett rakoncátlankodni a Windows-om... nincs netem, illetve félpercenként összeomlik-lefagy az explorer (tálcástól együtt) meg több program, továbbá a Start menü (ha előjön) nem reagál, miközben látom hogy a keresős szövegdobozban a kurzor villog, avagy elvileg működik. De mégse reagál a kattintásokra... node gondolom nem elég ennyi információ, ezért kicsit részletezem:

A torrent megy csak pirosan (első reboot előtt néztem, akkor olyan volt de szépen töltött), böngészőkben semmi, vagyis nem egészen mert néha be tudja hozni a Google találati oldalát meg a felső gyorskeresésben (Chrome-nál) listázza azt amit írok be, ajánl fel opciókat, szóval az teszi a dolgát. A többi oldal meg nuku... a szerverre csatlakozóst csinálja, de nem sikerül neki. A hálózati panelben azt írja hogy IPV6 nincs, több reboot után is. És mint látható, most is írok (beta OS X alól), tehát a nettel semmi gond sincs...

A rendszer sima x64-es Home Premium, "tisztán" bootol (Bitdefender meg a Steam ami a rendszerrel együtt indul), augusztus közepén volt utoljára frissítve... nem vágom hogy mi a problémája, komolyabb módosítás sincs a rendszeren (UXTheme patch volt egyszer, de az vagy fél éve lett csinálva), mindig is gyors volt meg minden de most valamiért nem jó. :/ A HDD 100/100-as, azzal nem lehet gond.

Sorry, kicsit kusza lett, csomó dolgom van és kissé fregmentált vagyok most. :D

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#30917) üszök válasza VGYke (#30914) üzenetére


üszök
őstag

Itt próbálkozhatsz
Bár Magyar pont nincs köztük.

[ Szerkesztve ]

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#30918) CsonkaImo


CsonkaImo
addikt

Sziasztok!

Anyámnak lett véve egy Asus x201e notebook amin freeDOS van. Hogyan tudnék windows7-et rátenni ha a boot menüben nem találok usb lehetőség, és nincs optikai meghajtó. Tudom, hogy nem a topik témája de itt hátha tud valaki segíteni.

Válaszokat előre is köszönöm.

(#30919) Krystal_s válasza sz.balazs.95 (#30907) üzenetére


Krystal_s
addikt

Az automatikus átállás nyári időszámításra be van jelölve ? (Időzóna módosításban)

(#30920) Krystal_s válasza CsonkaImo (#30918) üzenetére


Krystal_s
addikt

Itt azt írja, hogy indításnál az ESC billt kell lenyomni, hogy kilehessen választani az USB-ről bootolást.
"In case of ASUS X201E, you will need to push ESC for you to be able to choose the USB Key to be boot."

(#30921) painkillerx


painkillerx
tag

Hello, csináltam egy biztonsági mentést az SSD-mről, mert ki akartam próbálni rajta egy másik Windows-t, de kb biztos voltam benne, hogy másnap visszarakom az előzőt.
Régebben is csináltam ilyet, és akkor minden simán ment, csak most valamiért nem csinált system image filet. Hanem csak egy mappába rakta a fileokat, amit maga szerint összecsomagolt. Na most oké hogy a fileok ott vannak, de én vissza akarom állitani az egész rendszert..
Szóval van egy MediaID.bin + egy mappa a felhasználó nevemmel, amit ha megnyitok kijön a Windows 7 Fájlok visszaállítása (haladó) ablak.

Hogyan tudnám visszaállítani a rendszert?

*Az eredeti és a mostani is W7.

(#30922) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Néha így indul a gépem:

Ilyenkor persze, nincs net. Azóta van, hogy megosztottam egyik mappámat egy másik Win7-tel. Azon a gépen is ez van elég gyakran.

Ez mitől lehet, és mi rá a megoldás?

Honnan került oda az a másik network?

Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#30923) Arnold2


Arnold2
őstag

Sziasztok!

Úgy gondolom hogy ez inkább Win 7 kérdés mint Office.
Az lenne a kérdésem, hogy Win 7-ben hogy tudom azt beállítani, hogy két egymástól független Office ablak nyíljon meg, hogy adott esetben fél fél képernyőn egymás mellé tudjam őket tenni?
Jelenleg bármit próbálok egy Office "keret" ablak van és abban nyílik meg az összes munkafüzet, bárhogy próbálom meg egy másik ablakba nyittatni.

(#30924) sanzi89


sanzi89
addikt

Van egy munkahely, ahol sok gép van. Mivel igazolom, hogy az adott géphez vásároltunk dobozos legális operációs rendszert? Elég maga a kód? Kell számla, doboz, stb. ?

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#30925) bmwfan199410


bmwfan199410
csendes tag

Hello. Olyan problémám van, hogy nem engedi telepíteni a gépem a Win7 Ultimate 32 bitet. Be teszem a os lemezt be bootolt kivállasztom a nyelvet tovább nyomom rá nyomok, hogy telepítés és ez a hiba üzenet fogad "Nem található eszközillesztő. Győződjön meg arról, hogy a telepítési adathordozó tartalmazza a megfelelő illesztőprogramokat, majd kattintson az OK gombra" Már 3 féle win7-el próbáltam sehogy se jó próbáltam 2 fajta cd/dvd meghajtóval 2 féle wincsivel és sehogy se megy.

Konfigom:(Hátha szükség van rá)

Alaplap: Asrock G31M-VS2

Proci Intel C2D E7200

VGA: Gigabyte HD5770 1GB GDDR5

odd: Samsung SuperWriteMaster

Hdd:Samsung HD403LJ 400GB Sata

Ram: 3GB DDR2

Valakinek valami ötlet, hogy mi lehet a baj?

Nem számít mit gondol rólad a világ. Állj be a fénybe és élvezd a ragyogást.

(#30926) tDr1v3r válasza sanzi89 (#30924) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Számítógép - Tulajdonságok, ott lesz egy kód amire rákérdezhetnek az MS ügyfélszolgálatánál az eredetiségre. De igazából számla felmutatása is elég lehet szerintem...

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#30927) sanzi89 válasza tDr1v3r (#30926) üzenetére


sanzi89
addikt

A Termék azonosítója: - ra gondolsz?

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#30928) CsonkaImo válasza Krystal_s (#30920) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Köszi szépen. Bios-ban is megjelenik a lehetőség de csak akkor ha csatlakoztatva van egy pendrive. Innen már menni fog

(#30929) tDr1v3r válasza sanzi89 (#30927) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Igen.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#30930) Winnie The P válasza bmwfan199410 (#30925) üzenetére


Winnie The P
őstag

Venni kell egy eredeti os-t és azzal jó lesz.

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#30931) bmwfan199410 válasza Winnie The P (#30930) üzenetére


bmwfan199410
csendes tag

Erre nem is gondoltam volna. Csak tudod nem igazán engedhetem meg magamnak mostanában.

Nem számít mit gondol rólad a világ. Állj be a fénybe és élvezd a ragyogást.

(#30932) Winnie The P válasza bmwfan199410 (#30931) üzenetére


Winnie The P
őstag

A topik jobb felső sarkában ez vagyon írva:
• A topikban Alapelveink értelmében tilos a warez témák tárgyalása!

Talán azt kérdezd meg aki a lemezeiden lévő kókány os-t összehozta.

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#30933) Dell XPS válasza bmwfan199410 (#30931) üzenetére


Dell XPS
veterán

Próbálj letölteni nem integrált verziót és harminc napig tudod használni. Az élet nem mindig egyszerű, hátha alakul közben...

Üdv, Dell XPS

(#30934) sanzi89 válasza tDr1v3r (#30929) üzenetére


sanzi89
addikt

És mivel bizonyítom, hogy ez a termék azonosító az enyém? Annyi elég, hogy más nem használja?
Illetve megnézem a számlákat, a számlákon nem a termék azonosító szerepel, hanem egy másik csak számokból álló azonosító.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#30935) desolator


desolator
senior tag

Sziasztok!

Eredeti win7 prof alá szeretném leszedni a download centerből a windows xp mode-ot de letöltés előtt azt írja, hogy validálnom kéne a wint, majd megadni a kapott kódot. Leszedem a validáló szoftvert aminek ott a linkje, erre meg azt írja ki, hogy ez a validáló szoftver már nem érvényes. Hogy a francba tudom neki megszerezni azt a kódot?

Mostanában annyit járok dolgozni, hogy kezd lassan az ivás rovására menni...

(#30936) vlevi válasza desolator (#30935) üzenetére


vlevi
nagyúr

Internet Explorerrel érdemes megpróbálni, mert a validáló szoftver valami activex-es izé (volt régebben), és az IE-be be tud épülni hókuszpók nélki, Firefoxba viszont nem.

(#30937) desolator válasza vlevi (#30936) üzenetére


desolator
senior tag

köszi, király vagy! :D

Mostanában annyit járok dolgozni, hogy kezd lassan az ivás rovására menni...

(#30939) Arnold2 válasza krealon (#30938) üzenetére


Arnold2
őstag

Hűűű hálás köszönet :) :R
Már csak rá kell vegyem a céges rendszergazdit, hogy ugyan már csinálja meg a főnököm gépén :)

(#30940) Proky


Proky
senior tag

Segítsetek pls, adott egy asztali gép (win7 64bit Enterp.) és egy lapi (win7 64bit ult) egy hálózaton, megosztás stb be van állítva és gyönyörűen megy a másolás, illetve a másik gép elérése, de a pld 7, illetve 20 gigás fájlokat nem tudom másolni egyikről a másikra, a 650 megás, 1 gigás még megy gond nélkül. Miért???

[ Szerkesztve ]

(#30941) Proky


Proky
senior tag

Már nem tudom módosítani az előzőt, FAT32 volt a laptop winyó 2. partíciója :W

(#30942) krealon válasza Arnold2 (#30939) üzenetére


krealon
veterán

Quick fix-kent egy ilyen helyzetben ugy oldottam meg a dolgot, hogy a felhasznalo asztalara keszitettem egy hivatkozast az Excel -re, /dde kapcsolo nelkul. Abba belerangatva a munkafuzeteket megnyiltak kivansag szerint.

(#30943) AVarice


AVarice
tag

Sziasztok.
Minap letöltöttem egy AutoCAD hallgatói verziót. Elkezdtem telepíteni és örülni...
Telepítés közben viszont újraindult a gép, és a Win7 közölte, hogy a rendszer egy váratlan probléma miatt leállt.
Sem újraindítani, sem törölni nem tudtam a programot. Gondoltam CCleanerrel törlöm a bejegyzést, de nem segített. Utána próbáltam elég sok mindent manuálisan törölni, de sehogy sem engedi, hogy újra kezdjem a telepítést, mert az írja, hogy már telepítve van.

A telepítő indításakor a Win7 megkérdezi, hogy megfelelően van e telepítve vagy telepítse új beállításokkal. Nem tudom, hogy honnan szedi a Win7 és a telepítő, hogy még fenn van a program.

Tudna valaki valami tanácsot adni, hogy mit csináljak?

(#30944) Sub-ZeRo válasza AVarice (#30943) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Rendszer visszaállítás.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#30945) sanzi89 válasza sanzi89 (#30934) üzenetére


sanzi89
addikt

Erre senki semmit? :(

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#30946) tDr1v3r válasza sanzi89 (#30934) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Számla, felmutatod mellé a termékhez kapott termékkulcsot, 'szt kész.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#30947) PumpkinSeed


PumpkinSeed
addikt

Lenne egy kis problémám.

A laptop is és a PC is viszonylag egyszerre hülyült meg. Befagy a tálcán nem tudok kattintani, mert pörög a kis karika.

Esemény napló tele van ezzel:

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#30948) üszök válasza CsonkaImo (#30918) üzenetére


üszök
őstag

Asus lapok indításkor f8 nyomogatással be szokták adni a választási lehetőséget,hdd és usb között.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#30949) Visormail válasza PumpkinSeed (#30947) üzenetére


Visormail
addikt

Ugye nincs bitdefendered neked is (az adatlapodon látok)? :DDD

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#30950) PumpkinSeed válasza Visormail (#30949) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

De. :DD

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.