Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#81601) pinnacle válasza ProdyG (#81564) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Teletext színes gombok alatt, nincs még 4 másik is? Csak a Hold jut az eszembe. Megvan, F.P. volt, ha jól emlékszem. Panasonicnál valamelyikkel ki tudtam kapcsolni az automatikus feliratot. Most nézem, hogy a Sony-n nincs már ilyen "algomb". Ékezetes betűk meg talán Cseh vagy Észtre állítva javult meg.

[ Szerkesztve ]

(#81602) BaLee


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Szombathely környékén éppen nem működik a szolgáltatás. Beírom hátha valaki szintén ide néz be először. :)
Azt mondta az automata, hogy a javítás több óráig is eltarthat.

(#81603) M_AND_Ms


M_AND_Ms
addikt

Sziasztok!
Egy egyszerű kérdés.
Horizon Go használatához lehet több jelszót is készíteni, hogy oda meg lehessen engedni "idegennek", hogy nézze anélkül, hogy a My UPC jelszót oda kéne adni neki?

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#81604) cof válasza M_AND_Ms (#81603) üzenetére


cof
veterán

Nekem külön jelszó van a Horizon-ra és a MyUPC-re már egy ideje így működik. Nem is engedi ugyanazt beállítani a GO-ra mint a MyUPC ha jól emlékszem.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#81605) M_AND_Ms válasza cof (#81604) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Elhiszem ,de minden leírás, kézikönyv azt írja, hogy a MyUPC-vel kell belépni és sehol se olvasok olyat, hogy attól eltérő,, csak Horizon Go használatára való jelszóval lehetne belépni
A Diginél három külön jelszót lehet létrehozni és azokat párhuzamosan használni..de hát a Diginél ugye, most áll a bál, meg megy hülyítés és én keresem, hogy ezek a dolgok másik szolgáltatónál miképp működnek

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#81606) cof válasza M_AND_Ms (#81605) üzenetére


cof
veterán

Rosszul emlékeztem, most beléptem és megnéztem. Csak a Wi-free-hez van külön jelszó, a HGO valóban ugyanazzal az user/pass-al lép be mint a MyUPC.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#81607) adika4444 válasza bozso067 (#81582) üzenetére


adika4444
addikt

Gondolom rámentél amikor az UPC-s neve volt, és a MAC címek alapján összerakta a kábeles csatlakozással. Windows 7 óta csinálja. A korábbi opr esetében ki lehetett törölni és akkor simán hálózatnak nevezte, de a Windows 10-ben ezt is sikerült eltökíteni, szóval mókolni kell a megjelenítéséhez. A registry keresőjébe ezt másold be, majd enter:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\NetworkList\Profiles
Itt lehet látni a profilokat. Ami nem kell szerintem csak sima törlés, de előtte csinálj egy exportot az egész profiles-ről (jobbklikk rá és export) a problémák elkerülése végedt.

Másik lehetőség, ha Windows 10 Pro-n vagy magasabb rendszeren vagy, a futtatásba írd be hogy secpol.msc, baloldalt hálózatlistázó, jobklikkel jeleníttesd meg vele az összes hálózatot, és elérted ugyanazt a hatást mint a Registry-ben, látsz mindent.

[ Szerkesztve ]

üdv, adika4444

(#81608) NoOne1976


NoOne1976
őstag

Érdekes : 1,1 mrd Ft bírság a Vodafone-nak, mert megtévesztette a fogyasztókat a 4g-s piacelsőségére vonatkozóan.
Emlékeztek miről beszelgettünk pár napja? Higy milyen megtévesztő a csatlakozz a gigabithez dolog is?

(#81609) ProdyG válasza nicu71 (#81600) üzenetére


ProdyG
senior tag

itt sincs ékezetes baj, ha minden alapbeállításon van, csak akkor meg a feliratot nem tudom kikapcsolni. De a lényeg, hogy valóban szánalmas az egész. Csak azt nem tudom, hogy a TV-t szidjam, vagy a UPC-t :D

(#81610) ProdyG válasza pinnacle (#81601) üzenetére


ProdyG
senior tag

Nincsenek ilyen gombok, de nem ez a baj, ott van a menüben hogy felirat kikapcsolás, de hiába nyomom ki, nem jegyzi meg a beállítást a TV és csatorna váltáskor azonnal visszajön a felirat. mintha read-only lenne a csatornabeállítás a UPC miatt. de senki nem tudja ezt megmagyarázni, úgyhogy elengedem a dolgot :)

(#81611) cof válasza ProdyG (#81609) üzenetére


cof
veterán

Nyugodtan az UPC-t lehet szidni. Ez egy 2016! óta fenn álló probléma, a Facebook oldalukon több találat is van felirat ékezetproblémára azokból az időkből.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#81612) #54715584 válasza NoOne1976 (#81608) üzenetére


#54715584
törölt tag

Én nem uszítanám a népet ilyen ostobasággal, de gratulálok neked, azt gondoltam okosabb vagy.
Elolvastad a cikket? Szerinted a GVH egész európára kiterjedő vizsgálatot indított?
Szerinted miért bírságolta meg a GVH az FB-t és még számos más nemzetközi céget a közelmúltban?
Mielőtt baromságokat mondtok forrás linkelése nélkül, végig kellene gondolni hogyan működnek a nagyvilágban a dolgok. De nem, csak uszítsuk meg butítsuk a népet, mert buták és birkák vagyunk, ugye?

(#81613) LouiS22 válasza #54715584 (#81612) üzenetére


LouiS22
veterán

:C

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#81614) viktorhu válasza #54715584 (#81612) üzenetére


viktorhu
veterán

Egyébként aki sokat utazik, annak teljesen nyilvánvaló, hogy a Vodafone roaming hálózata a legjobb, meg annak is, aki ismeri az európai piaci viszonyokat, és abban a Vodafone elhelyezkedését.

(#81615) #54715584 válasza viktorhu (#81614) üzenetére


#54715584
törölt tag

Ettől függetlenül ha kiindulunk a cikkből, ami most terjed FB-n sebesen, akkor évekkel ezelőtti dologról van szó, ráadásul a GVH a magyar Vodát bírságolta meg egy olyan dologért, amit Európai szinten kellene bizonyítani és az Európai cégnek kellene szolgáltatnia, hiszen minden fentről és/vagy a központból jön, itt csak fordítják, hogy az egyszeri ember is megértse.
A valóságban meg annyi történt, hogy a magyar Voda kiment a központba, ahol kiröhögték a magyarokat és mondták, hogy majd zsebből kifizetik az aprópénzt. Ezért nem tudta a magyar Voda bizonyítani adatokkal a nonszensz kérést, mert nonszensz és egyébként sem számít. Aztán lehet jövőre lesz kis leépítés, kevesebb bónusz, stb.

[ Szerkesztve ]

(#81616) viktorhu válasza #54715584 (#81615) üzenetére


viktorhu
veterán

Ezek az adatok rendelkezésre állnak, de nyilván mindez értelmezés kérdése. Mondhatja a hatóság, hogy a többieknek is van mindenütt roaming szerződésük, így a bírság megítélhető függetlenül attól, hogy van-e rajtuk sapka.

(#81617) kabelmania27 válasza rastagyik (#81562) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Milyenek a modemértékek? Vezetékes kapcsolattal teszteld.

(#81618) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

Ha egy sorozatot nézek vissza (ami valamivel korábban volt aznap), akkor mindig 42 percet játszik le. Ez meg ugye másfél rész, ha fél óra a műsor, utána kikapcsol.
Ezt lehet állítani vagy folyamatosra kapcsolni?

#?*@&!

(#81619) salem007


salem007
tag

Sziasztok!
Most léptem az UPC-sek táborába muszájból.Volna két kérdésem.
1.
500-as netet kértem az upc honlapján sebesség teszt első alkalommal 120Mbps
ha újra mérek 250Mbps.Melyik a valós eredmény?Minden alkalommal ez van.
2.
Van egy média boxom és nézem közben bekapcsolom a pc-t és azon futtatok
kettő netes kereső programot azután a box hibát ir a következő link elindításánál,
ha leállítom a pc-n a programokat akkor működik a box rendesen.
Mi lehet nálam a gond?
Connect boxom van,mind a kettő kábelal összekötve.
(ipv6 protokol lehet a hibája)
A gyenge net miatt írtam nekik,de azt a választ kaptam,hogy akkor reklamáljak, ha a garantáltat nem érem el ami 100Mbps.
Valakinek valami ötlete?
Válaszokat előre is köszönöm.

(#81620) bozso067 válasza adika4444 (#81607) üzenetére


bozso067
tag

Köszi a tippet. 35 db profil volt, ebből 31-et töröltem, így már csak a wifi, a wifi vendégfiók, a telóm netkapcsolata (ha elviszem a laptopot, a teló netjét osztom meg), és a hálózat, azaz a kábeles kapcsolat. A korábbi "UPC1C51CFA" nevű is eltűnt. Most, ha rádugom a kábelt, akkor "Hálózat" a profil neve.
Viszont ez sem oldotta meg a a lassú netet; a profilok törlése után újraindítottam a gépet és újra csináltam egy UPC speedtesztet, de változatlanul 70-80 között mozog; a garantáltat nem éri el még mindig. Viszont ugyan az a kábel egy másik laptopon 200-as sebességet produkál. (még mindig messze az 500-tól).
Még mindig van valami probléma ezzel a géppel (vigyem át a témát egy másik topikba?)

(#81621) #54715584 válasza bozso067 (#81620) üzenetére


#54715584
törölt tag

Próbáld meg a speedtest.net oldalt.

(#81622) bozso067 válasza #54715584 (#81621) üzenetére


bozso067
tag

Ugyanazt méri, mint a UPC. :(.
Nem a UPC-nél lesz a probléma, hanem valami helyi dolog ezen a gépen. Ugyanazzal a kábellel a másik laptop 200-250-es sebességet produkál.

(#81623) cof válasza bozso067 (#81622) üzenetére


cof
veterán

Sajnos én sem tudok újat mondani, annyi szerintem biztos, hogy valami szoftvers probléma vagy korlátozás, furcsa ez a 80 is, miért pont annyi, miért nem legalább 100, nem tudom a wifi-vel előtte mennyi volt a sebesség, de ha 80 körül, akkor valami sebesség limit állítódott be a háttérben talán. A Windows újratelepítés valószínű segítene de az meg macera, mindent újra beállítani.

Még találtam egy ilyen reset-et, esetleg megnézheted, hátha-hátha alapon.

Resetting Network Adapter (Winsock Reset) [link]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#81624) bozso067 válasza cof (#81623) üzenetére


bozso067
tag

Most teszteltem, amit korábban javasoltál. Két másik laptopon - ahol a gépek saját adatperével 200 körüli volt a sebesség - most az új, GB-s külső adapterrel csatlakoztattam a gépeket és...… mindegyiknél 100 alatt, - kb. 70-80 között - volt a sebesség; ugyanúgy, ahogy a régi laptopon, amihez az adaptert vettem. Akkor az adapterrel van valami? A korábbi kép, amit felraktam, azt mutatja, hogy GB-s (ettől még persze lehet hibás).
A wifivel a sebesség CB-szal 40 körül van csak.

[ Szerkesztve ]

(#81625) bozso067 válasza cof (#81623) üzenetére


bozso067
tag

Megcsináltam a Winsock Reset-et; semmi nem változott :(

(#81626) bozso067 válasza cof (#81623) üzenetére


bozso067
tag

Már a CB mind a négy portját kipróbáltam egyenként; hátha.... De sajnos semmi. Tartja a 70-80 körüli sebességet.

(#81627) cof válasza bozso067 (#81626) üzenetére


cof
veterán

Akkor azzal az adapterrel nem stimmel valami, talán kifogtál egy hibás darabot? Mind a 3 gépen nem lehet rossz a rendszer. Egy ilyen adapternek simán tudnia kellene a 900 Mbit-es sebességet is. Viszont mivel nem tudod máshol kipróbálni még CB inkompatibilis is lehet bár kétlem, mert elég általános chip ez az RTL8153, nekem is van egy ilyen Gbit USB LAN adapterem csak más márka.

Esetleg mérhetnél egy sebességtesztet iperf-el is a laptopok között, hogy ott mit tud.

Driver-t te telepítettél vagy a Windows ismerte fel? Talán még az is megoldás lehet, ha a legfrissebbet próbálod beszerezni a gyártó oldaláról.

(#81628) Crisp Rat

Vannak gondok a UPC rendszerével is, mert 500-as nettel csak 200-at mér a többi notebook-on, de a fő probléma ez az adapter, hogy ezzel meg csak 80-at.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#81628) #54715584 válasza bozso067 (#81626) üzenetére


#54715584
törölt tag

Nem olvastam vissza teljesen. A CB-t resetelted? Lehet rossz a config fileod? Kábeleket megmozgattad, be van csavarva és csatlakoztatva minden rendesen?
Lehet érdemes a hálózatos topikba is átmenned, hátha ott tudnak segíteni?

(#81629) rastagyik válasza kabelmania27 (#81617) üzenetére


rastagyik
csendes tag

Nem tudom mit kell értenem ez alatt. Talán ezt? Ebben sajnos nagyon homály vagyok. Az Avast nem tilt semmit azt már megnéztem.

(#81630) bozso067 válasza #54715584 (#81628) üzenetére


bozso067
tag

A CB-t reseteltem, de semmi vátozás. Egyébként adapter nélkül 200-zal "hasít" másig két GB-s laptop; így nem a kábeleknél, illetve a csatiknál keresném a problémát.
"Lehet rossz a config fileod?" A kérdést sem értem :) ; de gondolom, ha reseteltem a CB-t, akkor nem is kell.

(#81631) bozso067 válasza cof (#81627) üzenetére


bozso067
tag

Nem kellett telepíteni drivert; a win ismerte fel. Megpróbálom, amiket javasoltál.

(#81632) bozso067 válasza cof (#81627) üzenetére


bozso067
tag

Letöltöttem a drivert a gyártó oldaláról és láss csodát.....már 140 Mbps-t mértem.
Örök hála!! :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R .
(Bár most már az fog bosszantani, hogy - bár megvan a minimum, és a UPC ezért nem fog foglalkozni velem -, hogy miért nem 500 :((( :((( :((( .

(#81633) cof válasza bozso067 (#81632) üzenetére


cof
veterán

Örülök, UPC ügyben sajnos én már nem vagyok illetékes.

Annyi, hogy ide másold be a modem le és feltöltési értékeket, és a szakik ki tudják számolni itt, hogy te tudsz-e tenni valamit a jobb sebesség érdekében.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#81634) Toth_Jani válasza bozso067 (#81632) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Elég jó Laptopjaid vannak, az enyém 75-őt tud (kábelen 98), persze az asztali 23 mérés után még mindig 489-et mutat.
De ha másik gépen megvan a 250 is akkor miért foglalkozna veled a szolgáltató??

[ Szerkesztve ]

(#81635) kabelmania27 válasza salem007 (#81619) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Vezetékes kapcsolattal nézd meg.
My upc oldalon vagy 1221-en érdemes lenne kikapcsolni az ipv6-ot.
Modem oldalán meg kellene nézni a haladó beállításokon belül hálózat állapota menüpontban a letöltési és feltöltési értékeket.

(#81636) salem007 válasza kabelmania27 (#81635) üzenetére


salem007
tag

Üdv!
Vezetékes kapcsolattal nézem.
Most az első mérésem:

Rákattintok hogy mérje újra:

letöltés:

feltöltés:

Az ipv6 még nincs kikapcsolva.
Segítséget köszönöm.

(#81637) kabelmania27 válasza salem007 (#81636) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Magasak a feltöltési értékek, ettől még nem ingadozhatna a letöltés, tévéproblémát okozhat ha nincs rendben környéken a hálózat.
Nézd meg milyen osztóval van elosztva a koax és van-e bekötve Fam/Attenuator feliratú csillapító.

[ Szerkesztve ]

(#81638) salem007 válasza kabelmania27 (#81637) üzenetére


salem007
tag


ez az elosztó
Csillapító biztos van valahol a lépcsőházban ,de nem tudom melyik az enyém.
kb.kéthónapja cserélték amikor 200Mbps netet kértem.
A média box nem az upc boxa az egy kodi média box.

(#81639) kabelmania27 válasza salem007 (#81638) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Értem. Ezt az osztót ki kellene venni mert felesleges, a bejövő kábel csatlakozója mehet a modembe, ha nem ér el akkor F toldó legyen az osztó helyén ha nincs akkor ideiglenesen modem kábele az osztó out kimenetében legyen, később vegyél toldót mert az üres kimenet problémát okozhat.

[ Szerkesztve ]

(#81640) salem007 válasza kabelmania27 (#81639) üzenetére


salem007
tag

Értem.
Az ipv6-ot kikapcsoltassam?
Van egy D-link-825-ös routerem amely tudná kezelni a sávszélességet.

(#81641) kabelmania27 válasza salem007 (#81640) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Kikapcsolva stabilabban szoktak betöltődni az oldalak és elérhető a modem üzemmód.
Ha rendelkezel gigabites routerrel érdemes használni és a cb-t átállítani modem üzemmódba.
192.168.100.1 címen érhető el a modem (és router módban is) a modem oldala.
Ha kivetted az osztót írd meg a modemértékeket.

[ Szerkesztve ]

(#81642) zeon.hu válasza zeon.hu (#81618) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

(#81643) pjen válasza zeon.hu (#81618) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem hívd a 1221 et.Asszony használja a visszanézést,de nincs ilyen.

(#81644) rastagyik válasza kabelmania27 (#81617) üzenetére


rastagyik
csendes tag

Vagy ezekre gondoltál? 1. mérés

2. mérés

(#81645) Toth_Jani válasza zeon.hu (#81642) üzenetére


Toth_Jani
őstag

-3 és +10 perc ráhagyással veszi fel a műsort a visszanéző, vagyis egy 30 perces sorozat 43 perc lesz.
Számítógépen a lejátszósávon jelölve van az elvi kezdő és végpont, amit nem minden csatorna tart be.

(#81646) zeon.hu válasza Toth_Jani (#81645) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Thx!
Akkor nincs megoldás ezek szerint.

#?*@&!

(#81647) kabelmania27 válasza rastagyik (#81644) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Be kellene lépni a cb oldalára és a haladó beállítások hálózat állapota menüponton belül meg kellene nézni letöltési és feltöltési értékeket.

(#81648) rastagyik válasza kabelmania27 (#81647) üzenetére


rastagyik
csendes tag

Végignyálaztam a menüpontokat, de nem jutottam el a haladó beállításokig. Ilyen modemem van: EVW3226 ha ez számít.

[ Szerkesztve ]

(#81649) bozso067 válasza Toth_Jani (#81634) üzenetére


bozso067
tag

Egy valamit akkor nem értek (illetve több mindent sem... :) ); ha van egy 500-as netem és kábellel csatlakozok, akkor jönnie kell(ene) az 500-nak, feltéve ha az eszköz képes a GB-re. (most ne foglalkozzunk azzal, hogy mi a garantált, stb.).
De ez csak asztali gép esetén érvényes? Laptopnál nem? Akkor sem, ha GB-s a hálókártyája?
(mert én is - mint mindenki, ha már fizet érte - szeretném azt, amiért fizetek; azaz az 500-at).

(#81650) cof válasza bozso067 (#81649) üzenetére


cof
veterán

Nincs különbség asztali és hordozható gép között, 100 Mbit fölött egy feltétel van a Gigabit LAN. A sebesség attól függ, hogy mennyire terhelt környéken élsz, úgy látszik, hogy nálad nem jut mindenkinek sávszél, de ezért is cserkészték be a 'garantált' szöveget, a többi az csak szemfényvesztés.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.