Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#82201) anglergab válasza kenwood (#82199) üzenetére


anglergab
addikt

Hogy aztán megkapd ugyanazt. :)

(#82202) mikung válasza anglergab (#82201) üzenetére


mikung
aktív tag

Vagy csáknórísz vagy és alapból IP cím nélkül netezel. ;]

(#82203) anglergab válasza DonThomasino (#82200) üzenetére


anglergab
addikt

Ebben az esetben a Műsorvisszanéző, videótár, hosszabb időszakot mutató EPG nem elérhető. Ezekhez UPC-s box kell.

(#82204) zoli62 válasza kabelmania27 (#82175) üzenetére


zoli62
addikt

A Cisco volt rossz,.mármint a modem része, szóval kuka, cserélték másikra. Bár a múlt pénteken is így kezdődött, hogy volt visszanéző, de aztán regisztrálták a központban is a díjcsomagot, és utána már nem kapott IP-t a box. Most elvileg nem kell hozzányúlni ezekhez a díjcsomagokhoz (Prémium + médiabox felvétellel), munkalap lezárva, remélhetőleg utána is jó lesz, amikor átmegy az egész folyamat a rendszeren.

(#82205) kenwood válasza anglergab (#82201) üzenetére


kenwood
veterán

Nem hiszem. Ha hosszabb ideig offline a modem,mint a lease time, akkor magatol nem fogja ugyanazt visszaadni, az pedig valoszinutlen, hogy erre kulon scriptet irnanak. Minek ?
A gond itt inkabb azzal van, hogy mondjuk valaki versenyszeruen jatszik egy online gamet, vagy a munkajahoz kell az adott site,ahonnan kitiltottak az ipjet. Az eletben nem is gondolna ra,hogy ez a nat miatt van, egyszeruen csak megszivta, nagyon. Nem is vagyok biztos benne, hogy ez az eljaras nem tamadhato. Marmint erted, mondjuk kiadjak ugyanazt a rendszamot 2-3 kocsira,es ha valakit lefotoz a trafipax,akkor te fizetsz helyette. Ez mennyire lenne mar torvenyes ? :D

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#82206) anglergab válasza kenwood (#82205) üzenetére


anglergab
addikt

Igaz, az automatikus DHCP hosszabbítás félidőnél megtörténik.
De ha az én routerem DHCP szervere perzisztens, akkor az övéké is.
A frissítési gyakorisága jó kérdés.

Ez teljesen törvényes, hiszen a cgnat pontosan követi hogy melyik port/forgalom kihez tartozik.
Innentől ez csak egy technikai kérdés.

[ Szerkesztve ]

(#82207) kenwood válasza anglergab (#82206) üzenetére


kenwood
veterán

Az oke,de azt csak az isp latja. Az emberek tobbsegenek a nat a nemzeti alaptanterv. Ha azt latja,hogy valahonnan kitiltottak,megprobalja felvenni a kapcsoaltot az adott szolgaltatas uzemeltetojevel. Minden mas mukodik, minek hivna az ispt ? Az app uzemelteto meg nyilvan nem fogja az ip bant feloldani, hiszen nem tudhatja, hogy leveliro az elkoveto,vagy valaki mas,aki ugyanazt a public ipt kapta meg. Meg ha fel is hivja a 1221-et, akkorse megy sokra, mert Erzsike valszeg par honapja van a cegnel,alig tud tobbet a natrol,mint az atlag elofizeto. Megtanitottak neki,hogy kell 120 helyett 500-as netet eladni egy facebook-mail-magyar nemzet haromszogben mozgo nyugdijasnak, vagy azt,hogy havi 30 perc beszelgetesnel miert jobb a korlatlan telefon a mostaninal. Talan par mindennapos hibat,is ismer mar, aztan hello.

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#82208) anglergab válasza kenwood (#82207) üzenetére


anglergab
addikt

Éppen a NAT miatt már nem jellemző az ilyen tiltás, inkább csak captcha-k jönnek gyakrabban. Amúgy meg a Wi-Free, mobilnet vagy VPN segít :) Illetve az app szolgáltató is gyanakodhat NAT-ra ha hirtelen sokan keresik ilyenekkel.

[ Szerkesztve ]

(#82209) tomee987


tomee987
tag

Ez most komoly, hogy január 2-án jelent meg a myUPC felületen, hogy 5239 Ft-ot kell befizetnem. Azóta, ha rámegyek a Számla és hívásrészletező (PDF) letöltésére az alábbi üzenet fogad... Vajon le fogom tudni valamikor tölteni ezt a számlát, ha már e-számlás vagyok? :(( (ez az első UPC-s számlám, mióta ügyfelük vagyok).

(#82210) canniball válasza tomee987 (#82209) üzenetére


canniball
nagyúr

Megnyugodhatsz, még egy darabig ezt is fogod látni, mostanában ez így működik. Majd a fizetési határidő környékén vagy 2-3 nappal az után elérhető lesz a pdf...

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#82211) polonic válasza canniball (#82210) üzenetére


polonic
félisten

Ez zseniális. Akkor inkább díjnet, ott 10-12 nappal a határidő előtt megjelenik.
Gondolkoztam, hogy csak ezért minek díjnet reg. De akkor marad.

(#82212) djsunstealer


djsunstealer
aktív tag

Sziasztok!

Gondoltam, hogy megosztom Veletek (külön köszönet kabelmania27 topikgazda segítségét).
Felhívtam nemrégen a UPC-t és kértem ügyfélmegtartó csomagot. Eddig 6899 Ft-ot fizettem a TV Prémium, 150 net + telefonért. Erre ajánlott a fickó 6999 Ft-ért 300-as netet, TV Prémium + telefon.
Köszönöm :)

(#82213) pjen válasza polonic (#82211) üzenetére


pjen
félisten

Ott se mindíg.

(#82214) Toth_Jani válasza djsunstealer (#82212) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Nekem ezt a UPC oldala belépés után adja 6700-ért csak rá kellene böknöm, lehet hogy telefonon jobb árat adnának rá.
Mondjuk itt a másik 2 szolgáltató is aktív.

[ Szerkesztve ]

(#82215) cof válasza Toth_Jani (#82214) üzenetére


cof
veterán

Most ránéztem én is, kíváncsiságból, ha be vagyok lépve 8300 fölött, ha nem, csak 6400 (szomszéd lakás címét adtam meg). Ez milyen már... :(

De ha felhívnám őket, hogy lemondom tuti 6500-7000 körül odaadná.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#82216) cocka válasza cof (#82215) üzenetére


cocka
veterán

Valaki itt nemrég 6900-ért kimaxolt csomagot kapott Nonstop L, 500-as net meg TV Prémium vagy mi. Kértem tételes lebontást, de az illető nem írt semmit. Mondom ezt akárhogy sakkozom itt valami nem kerek. Eleve nekünk csak a Nonstop L része 3500 (kedvezményes áron).

És a TV Comfortra, a 150-es netre, meg a Nonstop L-re aszonták tavaly, hogy 8500 és hogy ez hú milyen csudakedvező ár. Nyilvánvaló hazugság volt.

Ha a kimaxolt (extrák nélkül, HBO meg mittomén hány plusz box meg médiacard és hasonlók nélkül) csomag 6900, akkor mi miért nem kaptuk meg 8500-as csomagot mondjuk 5900-ért? Az a gáz, hogy még a digivel se tudunk fenyegetőzni, mert anyám sokat dumál vezetékesen és időnként simán efölé menne az ár. Tehát max. kamu érv lehetne, hogy azért megyünk át a Digihez, mert olcsóbb. De ha megint ilyen 7-8k-kal dobálóznak, akkor még reális is lehet a Digire váltás. Meg akkor a feltöltésre se kell a Telekomos prepaid kártyámat használni, aminek a feltöltése 25-33 megabit/s közt mozog, erre a UPC nem képes, legalábbis itt Magyarországon nem.

Nemrég írtam egyébként, hogy Romániát kivéve az összes olyan országban, ahol még jelen van a UPC magasabbak a feltöltési sebességek, mint itthon.

(#82217) cof válasza cocka (#82216) üzenetére


cof
veterán

Digi most ad pedig SIM kártyát, 0 Ft/hó, korlátlan net stb... de szerintem ott sem drága a vezetékes. Persze ha UPC-t hívtok, akkor gondolom UPC-UPC ingyenes.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#82218) cocka válasza cof (#82217) üzenetére


cocka
veterán

De a Diginek kalap szar a feltöltése. Hiába ad korlátlan netet, ha fél napig tart feltölteni. Trékomnál meg korlátlan net 1 napra eddig volt 590, most visszaemelték 990-re. De ha összevárom a feltöltenivalót, akkor még ez alatt az 1 nap alatt is sokkal többet lehet háromszoros sebességgel feltölteni.

Kiszámoltam, sajnos a legtöbb UPC-s, aztán Magyar Telekom kb. hasonló mennyiségben és csak a harmadik a Digi. Meg vannak még egyéb, ismeretlen szolgáltatók, pl. Invitech meg mittomén mi.

(#82219) cof válasza cocka (#82218) üzenetére


cof
veterán

Kábeles neten? :Y

Ha már ott a jó kábeles feltöltés, nem kellene mobilnet.

Digi mobilt csak azért mondtam mert 5Ft/perc mobil és vezetékes digi-n kívül. Nem tudom a UPC-nél mennyi, sosem használtuk a vezetékest, csak anno olcsóbb volt csomagba.

0 Ft/hó
havidíj

Korlátlan belföldi mobilnet
0 Ft/perc
DIGI vezetékes és mobil irányokba

5 Ft/perc
minden egyéb belföldi és EU mobil és vezetékes hívásirányokba

0 Ft/SMS
DIGI mobil irányba

21 Ft/SMS
minden egyéb mobil irányba

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#82220) cocka válasza cof (#82219) üzenetére


cocka
veterán

Digi most ad pedig SIM kártyát, 0 Ft/hó

Erre írtam. Tehát nem a kábelest, hanem a digi mobilt hasonlítottam.

(#82221) cocka válasza cof (#82219) üzenetére


cocka
veterán

Nonstop L-nek pont ez a lényege: havi díj: 3500 (persze csak csomagban)

Percdíjak meg: Külföldet kivéve az összes belföldi hívás 0. Azaz belföldre annyit pofázol, amennyit akarsz. (meg amikor éppen van szolgáltatás, mert most november 3-án amikor itt járt a villanyszekrény körül valami fószer, aki állítólag a tévékábelt szerelte, azóta időnként elmegy a net, tehát egyúttal telefon sincs)

(#82222) cof válasza cocka (#82221) üzenetére


cof
veterán

Ja értelek, de ez 700 perc ha 5 Ft-al számolok, több mint 10 óra. Neten meg ugye ingyenes, FB messenger stb.

A vezetékes telefonról meg 4Ft/perc, mobil 6Ft/perc.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#82223) Sys85


Sys85
veterán

Létezik,hogy a Upc csoda Connectboxát megfingatja egy Xbox One X játékletöltése?
Amióta rákötöttem wifin az Xboxot és tölteném le a játékot,azóta elmegy a net.
Az elmúlt 8 órában 4x indítottam újra a routert...
Egy darabig jó,de ha folytatom a letöltést,akkor egy idő után az Xboxon is látom,hogy ingadozik a sebesség,sokszor le is esik nullára,majd később pedig a router is lehal.
Kib@szom ezt a routert a francba...
Amíg Digi területen laktam,addig sose volt a nettel gondom.
Ez meg nem elég,hogy drágább,még sz@r is.

Ha csak kábelmodemként saját routerrel használnám,a Connectbox akkor is ennyire hisztis lenne a hosszabb ideig tartó nagy fájlok letöltésére?

Van más is itt akinek szórakozik a Connectboxa komolyabb terhelés mellett?
Youtube és 720p torrent nem számít annak!

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41 (Eladó!) #Ford Focus Mk3#

(#82224) kabelmania27 válasza Sys85 (#82223) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Vezeték nélküli kapcsolatot nem garantálják a szolgáltatók, jobban járnál saját routerrel.
Nézd meg modemüzemmódban stabilabb-e, ha nem tudod átállítani my upc oldalon vagy 1221-en kapcsoltasd ki az ipv6-ot.
Haladó beállítások hálózat állapota menüpontban nézd meg a letöltési és feltöltési értékeket.

(#82225) ferkoczy


ferkoczy
tag

jó reggelt,

raknék a bejövő koaxra egy túlfesz védőt, valami ilyesmit: [amiko]

kicsavarom, becsavarom, és ennyi, vagy van valami buktatója, amivel bekavarhat a jelszintekbe? (UPC, természetesen, koax bejön egy kis elosztóba, onnan tovább egy a CB-ba, egy meg a TV-be)

(#82226) Kicsirics77 válasza ferkoczy (#82225) üzenetére


Kicsirics77
veterán

Szerinted ez majd megvéd a villámcsapástól?Vagy a villám másodlagos hatásától? :U

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#82227) cocka válasza Kicsirics77 (#82226) üzenetére


cocka
veterán

Villámcsapdosásnál szerintem baromi sokat számít, hogy alapból van-e villámhárító az épületen, de talán még többet maga az épület pozíciója és magassága és a környező épületek száma és magassága.

(#82228) ferkoczy válasza Kicsirics77 (#82226) üzenetére


ferkoczy
tag

engem meg lehet győzni, de akkor érdekelne, hogy mi lenne a "profi" megoldás.

vagy az elektomos hálón fennáló túlfesz veszély koaxon nem is létezik?

(#82229) kabelmania27 válasza ferkoczy (#82225) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Előfordul, hogy a modem nem szereti, net/tv probléma esetén a technikus kifogja venni.
Nézd meg a modem oldalán haladó beállítások hálózat állapota menüponton belül milyenek a letöltési és feltöltési értékek.
Legegyszerűbb kihúzni a gépből az utpkábelt, tvből a koaxot, modem szolgáltató tulajdona ha meghibásodik cserélik, azt megteheted hogy vihar esetén áramtalanítod és letekered róla az F csatlakozót.
Érintésvédelmi szakember kitudja alakítani túláramvédő rendszert, ami többszintű védelmet jelent, mert nem csak feszültséglevezető elosztóból áll hanem a villanyóra utána egy túláramvédőt is be kell építeni.

(#82230) NoOne1976 válasza ferkoczy (#82225) üzenetére


NoOne1976
őstag

Én úgy tudom, hogy valódi védelmet villámhárító és a villanyóránál beépített túlfeszültség védelem jelentenek (nem a kismegszakítóra gondolok) , ami nem pár ezres, hanem tízezres tétel.

[ Szerkesztve ]

(#82231) Kicsirics77 válasza ferkoczy (#82228) üzenetére


Kicsirics77
veterán

idézet:"Én úgy tudom, hogy valódi védelmet villámhárító és a villanyóránál beépített túlfeszültség védelem jelentenek (nem a kismegszakítóra gondolok) , ami nem pár ezres, hanem tízezres tétel."
nálam ez be van építve plussz a biztosításom is kiterjed a másodlagos hatásra is.
valójában a megfelelő védelem az max az hogy kihúzod a hálózatból,meg kitekered a koaxot,aztán vagy szerencséd van vagy nem.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#82232) n00n


n00n
őstag

Sziasztok!

Másnál is szar mostanában a Facebook, Instagram, Slack, stb oldal UPC-s nettel? Lassú, nem tölt be. Más oldalak viszont hibátlanok. Csomagveszteséget sem látok. Mobilnetre kapcsolva megjavul minden.

(#82233) tothferenc válasza cof (#82217) üzenetére


tothferenc
senior tag

ha jól tudom, ezt viszont csak azoknak adja, akiknek van valamilyen formában előfizetése már a diginél.... Más nem igényelhet ilyen sim kártyát. Vagy változott már valami?

i5 2500k + 8GB RAM + Gigabyte R9 270X 4GB ~ iPhone 13 mini - MediaPad M3

(#82234) #75501312 válasza n00n (#82232) üzenetére


#75501312
törölt tag

Nálam fb tökéletesen működik. Igaz 2 napja csináltam egy böngésző resetet és addon takarítást.

(#82235) pjen válasza Kicsirics77 (#82231) üzenetére


pjen
félisten

+1 a biztosításnak.

(#82236) Gyurka6 válasza tothferenc (#82233) üzenetére


Gyurka6
őstag

Júniusig marad a teszt üzem, változatlan feltételekkel.

[ Szerkesztve ]

Gyurka

(#82237) Toth_Jani válasza n00n (#82232) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Asztali gépen vagy laptopon is vagy csak a mobilon??
A mobilit nem próbáltam, de az asztalin pörög minden kattintásra.

(#82238) n00n válasza Toth_Jani (#82237) üzenetére


n00n
őstag

Több eszközön is.

(#82239) cof válasza n00n (#82238) üzenetére


cof
veterán

Véletlenül nem IPv6-ban vagy? Itt ellenőrizheted: [link]

Én nem, ahogy látszik, ha te igen akkor telefon 1221 kapcsoltasd ki.

Vagy másik ellenőrzési módszer, ha CB-ben nem tudsz modem módba kapcsolni.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#82240) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

UPC mobillal mi a helyzet?
Délben még minden szép és jó volt, most meg nincs internet.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#82241) birorichard válasza -=RelakS=- (#82240) üzenetére


birorichard
őstag

Nem tudom, nalam sem megy par oraja mobilon. :/

(#82242) -=RelakS=- válasza birorichard (#82241) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

2 óra táján még beérkezett egy üzenet, azóta viszont nincs mobilnet, a térerő is jön-megy :(

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#82243) ferkoczy válasza NoOne1976 (#82230) üzenetére


ferkoczy
tag

ezek vannak, "külsős" védtelen cucc egyedül a upc oszlopról bejövő koaxa...

(#82244) ferkoczy válasza Kicsirics77 (#82231) üzenetére


ferkoczy
tag

ideje megnéznem, mire is van biztosításom ;-)

(#82245) kezo0 válasza -=RelakS=- (#82240) üzenetére


kezo0
addikt

Ezt írják facebookon:

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#82246) -=RelakS=- válasza kezo0 (#82245) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

:R
Engem meg az ideg megevett, hogy hazafelé a hagyományos módon kellett vezetni, mert a waze nem működött :DD Mondjuk szerencsére érdekes sem volt útközben.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#82247) Frod válasza kezo0 (#82245) üzenetére


Frod
addikt

Köszi az infót, már épp kezdem volna rage-módba menni... :W

Do you see the white shadow?

(#82248) BaLee


BaLee
addikt
LOGOUT blog

UPC-nél csak hűséggel lehet HBO csomagokra előfizetni? 1890 a HBO go most, szolgáltatónál meg 2190 ha jól láttam de ott TV csatornák is vannak hozzá. De egy évre nem kötném, mert nem tudom meddig használnánk.

(#82249) Kicsirics77 válasza BaLee (#82248) üzenetére


Kicsirics77
veterán

nekem van hbo go,és nem a upc-nél kötöttem,mivel a sima hbo csatornák nem érdekelnek.
1890.-ft havonta,és akkor mondom le amikor akarom.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#82250) BaLee válasza Kicsirics77 (#82249) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Jah azt tudom, hogy külön bármikor lemondható. De ha van mellé TV csatorna és az is bármikor lemondható akkor az pár 100Ftot lehet megér.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.