Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:58:04

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#81451) Puma K válasza fsdb (#81446) üzenetére


Puma K
veterán

Ha van a környéken más szolgáltató is az UPC-n kívül, akkor kérj ajánlatot amit meg is kapsz nyomtatható verzióban.

Pár hónappal ezelőtti csomagom:

UPC előfizetés ~19k Ft/hó hűség nélkül, sárga csekkes befizetéssel:

- vezetékes telefon: legalapabb
- internet: 300/20
- tévé: akkori középső csomag
- mobiltelefon: 150 perc/SMS/hó, korlátlan adat., maximum 1Mbit/s letöltés sebesség
- mobiltelefon: 100 perc/SMS/hó, korlátlan adat., maximum 1Mbit/s letöltési sebesség

Majd a Telekomnál kértem ajánlatot amely az egyedüli konkurencia a környékemen.

Telefonon hívtam a Telekomot, hogy milyen csomagajánlatuk van számomra. Tételesen rákérdeztek az ügyintéző az adott összeg/hó fejében milyen szolgáltatásokat kapok. A fent részletezett UPC-s előfizetés után ajánlották ezt:

Telekom ajánlata ~20k Ft/hó 1 éves hűséggel, e-pack kedvezménnyel, netes fizetéssel:

- vezetékes telefon: legalapabb
- internet: 1000/1000
- tévé: közepes csomag
- mobil: 2db előfizetésenként 90 perc/SMS/hó, 10+10GB adat/hó 4G/LTE sebesség

+1000 Ft/hó-ért 2000/1000 sebességű internet, azaz ~21k Ft/hó-ért.

Ezek után jött az UPC is milyen ajánlatot ad a Telekommal szemben.
Mert számomra az 1000/1000 net jól jött volna és a 10+10GB-os havi adatforgalom előfizetésenként szintén az előnyömre vált volna. Főleg a 4G/LTE sebesség miatt is már ha adottak a feltételek.

Az UPC-nél személyesen voltam az egyik ügyfélszolgálatukon kezemben a 2db Telekomos ajánlattal, mert hogy addigra a 2db UPC mobilos előfizetés is lejárt, így már szabadon otthagyhattam volna őket.

Az UPC-s ügyintézőnek természetesen végig normális hangnemben beszéltem, de kihangsúlyoztam, hogy a Telekom olyan vezetékes internetet ad amit az UPC-Vodafone egy jó ideig nem fog tudni szolgáltatni (1000/1000) és a mobilok előfizetésenkénti havi adatforgalma (10+10GB) igencsak jó ajánlat és ezzel kell, hogy versenyezzenek. Mert ha nem akkor most átmegyek a Telekomhoz és ott kötök szerződést.

Ezek után pár percre elhalkult az ügyintéző kattintgatott párat majd kaptam ezt az ajánlatot:

UPC-Vodafone előfizetés: ~14k Ft/hó, 1 éves hűség, e-pack kedvezmény, netes fizetéssel:

- vezetékes telefon: legalapabb
- internet: 500/22
- tévé: most elérhető legjobb
- mobil: 2db előfizetésenként 100 perc/SMS/hó, 15+2GB adat/hó, 4G/LTE/5G sebesség

Ezt nem azonnal fogadtam el és nem is hajlottam látszólag afelé, hogy elfogadjam. De később, még aznap visszamentem és elfogadtam az ajánlatot.

Mindenesetre kíváncsi leszek, hogy a Voda mikor fog tudni szolgáltatni gigabites internetet vezetéken... aminek a feltöltése is ennyi lesz...

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#81452) merqree válasza Puma K (#81451) üzenetére


merqree
őstag

Ez biztos?
"- internet: 1000/1000"

szerk: Biztos.

1000 Mbit/s Kínált legnagyobb letöltési sebesség Garantált: 300 Mbit/s*
1000 Mbit/s Kínált legnagyobb feltöltési sebesség Garantált: 50 Mbit/s*

[ Szerkesztve ]

(#81453) Puma K válasza merqree (#81452) üzenetére


Puma K
veterán

Postaládába bedobott szórólap: [kép] és cím szerint is a Telekom oldala írja hogy elérhető a 2000/1000 sebességű szolgáltatás is.

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#81454) zolee001 válasza Puma K (#81453) üzenetére


zolee001
őstag

Kb 1-2 éve van ez a csomag aminek az értelme kb 0

(#81455) Puma K válasza zolee001 (#81454) üzenetére


Puma K
veterán

Nálam idén lett elérhető.

Az hogy ki mire használja és mire minek van értelme azt mindenki maga el tudja dönteni.
Én kihasználtam volna azt a letöltési-feltöltési sebességet amit az 1000/1000 tud.

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#81456) smiti válasza kabelmania27 (#81423) üzenetére


smiti
addikt

Csak ilyen splittert tudtam venni, ez megfelel?

(#81457) fsdb válasza Puma K (#81451) üzenetére


fsdb
aktív tag

Kösz.

(#81458) zolee001 válasza Puma K (#81455) üzenetére


zolee001
őstag

Igy igaz,ellenben kinek van 2000Mbit és afölötti uploadja hogy ki lehessen használni a max download speedet?
A user oldalon 2Gbit+ hálózat kialakitása valamint lehetöleg ne UDMA 66 os hdd legyen a háttértár amire megy a letöltés

(#81459) Gubek-Einste válasza cirkus (#81428) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Melyik szolgáltatói eszköz van használatban?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#81460) Gubek-Einste válasza smiti (#81456) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Jó lesz ez is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#81461) gduck válasza ztsoft (#80944) üzenetére


gduck
addikt

"kivezetésre kerül a Viasat Nature/History HD osztott műsorcsatorna.... bevezetésre kerül a Viasat History műsorcsatorna és a Viasat Nature HD műsorcsatorna"

Megtörtént ;)

221 - Viasat History - teszt
222 - Viasat Nature HD - teszt

[ Szerkesztve ]

(#81462) cocka


cocka
veterán

A UPC Wi-free-nek mi a kínált sebessége? Nekem ilyen 45/5 körüli értékek jönnek ki. Nem úgy volt, hogy 10/1-es?

(#81463) cof válasza cocka (#81462) üzenetére


cof
veterán

Akkor te most valami jó helyen vagy.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#81464) stickermajom


stickermajom
addikt

Sziasztok!

Mivel a Diginek nem sikerült behúzni a netet a lakásba, átmenetileg a UPC-nél fizetnék elő. Korábban már volt a lakásban TV, így a koax be van húzva. Előfordulhat, hogy ezt cserélni kell bekötéskor, vagy csak simán rádugják az eszközt?

(#81465) cocka válasza cof (#81463) üzenetére


cocka
veterán

Szerintem nem sokkal jobb helyen, mint mások.
Nekem az a furcsa, hogy errôl sehol egy kukk se.
Mondjuk az is igaz, hogy nem egy gyíkfing wifi adapterrel mértem.

(#81466) cof válasza cocka (#81465) üzenetére


cof
veterán

Ugyanezzel a wifi-vel mérek 40-et saját hálózaton, de wifree-n 10.1 fölé sose megy mérés közbe. Ez egy USB-s kis stick PC-re csatlakoztatva, szóval nincs hely változás sem a kettő mérés között, minden fix.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#81467) pjen válasza stickermajom (#81464) üzenetére


pjen
félisten

A koax,ha legalább 3x árnyékolt jó,nem kell másik.

(#81468) mikung válasza HwGuru (#81429) üzenetére


mikung
aktív tag

Ha a Digi FTTH/FTTB -vel van benn nálatok, mindenképpen minőségi visszaesés lesz.

CB lag spike a realtime alkalmazásoknál lényeges, torrent, tecső, netflix, ... bármilyen letöltés esetén irreleváns. Online multi már néhol érdekes lehet (UT3 -ban még zúzod az ellent mantából, másik pillanatban respawn a bázison mert kimaradt "pár" csomag :D ), voip hang glitchelhet, újraregisztrálgat/ledobhat ha pont rosszkor jön ki.

Egybe nagyobb adattömeggel (torrent, yt, ...) észre sem veszed, de pl. ssh szeret ledobálni, vpn se mindig szereti, játékban is lehet 1-1 kellemetlen meglepi. Valamelyest javul ha modem módba rakatod, de el ne tűnik. :-(

Telefonra nem adják ki a SIP adatokat, csak a HGW RJ11 portján használható.

Nem tudom igaz e még, de vagy CGNAT IPv4 + IPv6 vagy normális IPv4 és no IPv6 a felállás. Persze alapból az elsőt kapod.

Régebben kaptam én is 300 gigás szerelmeslevelet, de se akkor se azóta nem korlátoztak még.

A Horizon dobozka jól jöhet a téli hónapokban, kevesebbet kell fűteni, a csatornaváltás is türelemre nevel. Ha gyorsabban váltasz csatornát vagy csak átfutod a listát (epg/csatornalista) meg-megakad. Visszanéző poén lenne, de nem mindent lehet visszanézni, nem mindenben lehet tekerni. Van amikor sok neki a családtagok nyüstölése és egyszerűen nem mutatja a műsor képét csak fekete képernyőt, viszont hang van és a menü is működget, de egy kihúz-bedug meg szokta oldani. ;-)

Te tudod, te pénzed, te időd, te idegeid, de ... melyik az a pár csatorna amiért ez megéri ahelyett hogy mittomén' kiraknál egy tányért az erkélyre, és azokat műhódon' néznéd ?

[ Szerkesztve ]

(#81469) djsunstealer


djsunstealer
aktív tag

Sziasztok!

A profiktól kérdezném, hogy a gigabites net kb. mikorra várható? Tudom, ti sem tudjátok, de úgy sacc per kb. Januárban jár le a hűségem, kérek majd ügyfélmegtartót (a DIGI a szomszéd utcából 3 éve nem ért ide), ezért kérdezem.

Köszönöm szépen a válaszokat és a segítséget mindenkinek!

(#81470) tomee987 válasza djsunstealer (#81469) üzenetére


tomee987
tag

Itt Miskolcon már javában szegmentálják a hálózatot, cserélik az erősítőket és a leágazókat is (panelekben és oszlopokon is), ami szükséges ugye a DOCSIS 3.1-hez, tehát az 1 Gbit/s-hoz. Ha Nálad is látni ilyen mozgolódásokat, akkor közeledhet.

(#81471) mikung válasza djsunstealer (#81469) üzenetére


mikung
aktív tag

Mikor engem hívtak, megkérdeztem hogy reklámozzák ezerrel a gigabit hálójukat, tehát vácnó ... nos ... a válasz :

"... hát 500 gigabit, ... tehát nincs nagyobb internetünk, nincs ezres inernetünk ha arra tetszik gondolni ..."

Szóval ha van hozzá routered ... ;]

(#81472) djsunstealer válasza tomee987 (#81470) üzenetére


djsunstealer
aktív tag

Köszi szépen! :)
Nálam Budapest, Moszkva tér, Déli pu. környéke.
Kíváncsi vagyok mikor válik elérhetővé csomag szinten is.

(#81473) djsunstealer válasza mikung (#81471) üzenetére


djsunstealer
aktív tag

Én majd januárban fogom hívni őket ügyfélmegtartóhoz, kíváncsi vagyok mi lesz a szöveg.... :D

(#81474) cocka válasza tomee987 (#81470) üzenetére


cocka
veterán

Észrevettük. Ami eddig tökéletesen mûködött az most így néz ki nov. 3-a óta, mióta itt járt vmi szerelô a villanyszekrénynél:
TV többször órákig nincs jel, modem meg kapja a 192.168.100.10es címet és persze nincs net szakaszosan, de ha összeadom órák.
Aktuális karbantartások címû pdfben leírtakkal ellentétben mindig az adott napi intervallumon kívül megy a szarakodás. Pontosabban akkor is.
Ha azt írják du. 3-ig tuti hogy este 7-8 körül kezdik a bûvészkedést.
Már rendszeresítve van egy 4G router a kimaradások esetére. De a vezetékes telefont nem lehet pótolni.
Ha viszont a wi-free esetleg mûködik, a bejövô netet csak úgy tudom továbbosztani más gépeknek, ha átkapcsolom a routert switch módba, de utána elérhetetlen lesz míg nem állítasz vmelyik gépnek fix ipt, hogy visszakapcsolhasd a dhcpt.

(#81475) kabelmania27 válasza HwGuru (#81429) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Amennyiben a környéken rendben van a hálózat nem lesz gond a modemmel, van modemüzemmód, ipv6-ot érdemes kikapcsolni.
Előbb-utóbb lesz d3.1 amivel már magasabb lesz a feltöltési sebesség.
smiti: Jobb lett volna 5-1000Mhz-s. Próbáld meg az osztót, amennyiben 50alatt lesz a feltöltési érték nem kell szakadástól tartanod.

[ Szerkesztve ]

(#81476) Sanya válasza Puma K (#81455) üzenetére


Sanya
nagyúr

Nekem elég lenne 100 megabit feltöltésre is. 500 megabit bőven elêg letöltésre, nem akarom letölteni az internetet, meg majd feltölteni.

Torrenten kívül mire jó a nagy upload?

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#81477) 4Grider válasza Sanya (#81476) üzenetére


4Grider
nagyúr

Barátom operatőr, a napi anyagát nagyrészt este tölti fel a megrendelőknek. Napi 20-60 GB anyag.
Vagy ott vannak a nyaralási videók. Nem mindegy, hogy két napig vagy fél óráig mennek fel. Főleg ha voip telefont is használsz otthon. És még kis millió dologra lehet hasznos a normális feltöltési sebesség.

(#81478) zoli62


zoli62
addikt

Ma nekem is kihoztak egy Horizon Lite Technicolor párost. Hát mit mondjak, Thomson után nem egy élmény. Másodpercekig tart a egy-egy művelet végrehajtás.Összességében annál is sokkal rosszabb, mint amire a fórumos visszajelzések után számítottam.

(#81479) Brogyi válasza djsunstealer (#81472) üzenetére


Brogyi
senior tag

Szia szomszéd. :D
Nekem azt ígérték hogy a Magyar Telekom jön az 1G/1G-vel. Sőt a szomszédban állítólag van. :W
Meglátjuk ki ér el előbb hozzánk. Bár nem szimpatikus nekem a UPC azon viselkedése, hogy aki nem reklamál az sokat fizet, aki reklamál az keveset. Nagyon nem tetszik.

(#81480) F_Zolee


F_Zolee
veterán

3hét után végre van szolgáltatás újra...

(#81481) cocka válasza Brogyi (#81479) üzenetére


cocka
veterán

A hivatalos bullshit duma lényegében legitimálja a negatív diszkriminációt. Nekem ezeket a kábító dumákat mondták:

Függ a szolgáltatás helyétől, függ az időszaktól, függ a hűségidőtől, függ az aktuális akcióktól, plusz egymás kombói pl. hogy az adott akció elérhető-e a szolgáltatás helyén. Ez már önmagában diszkriminatív, hogy területileg határozza meg, hogy ki mit vehet igénybe és milyen mértékben.

(#81482) Puma K válasza zolee001 (#81458) üzenetére


Puma K
veterán

Alapból az 1000/1000 sebességű csomag érdekelt tőlük: [link]

A 2000/1000 nem.
Az csak egy opció lett volna és említés szintjén írtam.

Valamint példaként, hogy ilyen szintű internetsebességet dobálnak Telekomék az ember után úgy, hogy ilyet a Voda kíváncsi leszek, hogy mikor fog tudni szolgáltatni.
A részletek, hogy van-e értelme vagy nincs és ki hogyan tudná kihasználni vagy nem tudná kihasznál az nem volt most kérdés és említeni való részlet a képletben.

A szórólapot a fórumtársnak linkeltem, hogy akár még az is elérhető lenne.
De ismét megemlítem, hogy az 1000/1000 sebességű internetjük mozgatta meg a fantáziámat.

HDD? :D az a múlt.

Azt én már rég elfelejteném, de...

... ha a 2TB-os NVM-e SSD-k (írási sebesség akár 3500MB/s) ára beesik egy számomra elfogadható szint alá, akkor megy a gépből az 1TB-os 7200 RPM-es HDD, és el is felejtem mint a saját gépemben használandó adattároló.
Jelenleg az 1TB-os HDD-n felül egy 1TB-os SSD-t is használok (erről fut a Win10 meg online-sebességre éhes játék.... ami ráfért... az 50-170GB-os játékok idejében) amit már most is ki tudok akasztani, annak ellenére, hogy ezt a sebességet tudja: [link]

Nekem ez az egyik hobbim. A gép építés és a vele kapcsolatos dolgok. A limitjeit igyekszem mindig kitolni adott keretek között adott időszakonkénti fejlesztéssel adott mértékben:

Itt pl a régi 4790K van a gépben. Az aktuális gép az adatlapomon.

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#81483) mobal válasza Puma K (#81482) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

2000 / 1000-es mondem is csak gigabites portokkal rendelkezik. Szereintem az tök jó, de totál felesleges.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#81484) gduck válasza djsunstealer (#81473) üzenetére


gduck
addikt

A Vodafone üzletpolitikáját ismerve, szerintem addig lépjél amíg átmeneti időszak van ;) Vodánál megszűnik az "ügyfélmegtartó paradicsom" :D

(#81485) Puma K válasza mobal (#81483) üzenetére


Puma K
veterán

Igen tudom. Ezért sem érdekelt csak az 1000/1000 :)

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#81486) gduck válasza Puma K (#81482) üzenetére


gduck
addikt

Jól néz ki a gép, gratula ;)

(#81487) viktorhu válasza gduck (#81484) üzenetére


viktorhu
veterán

A Vodánál is erős ez az ügyfélmegtartós történet, mindkettő angolszász cégkultúra :)

(#81488) viktorhu válasza Puma K (#81482) üzenetére


viktorhu
veterán

Koaxon nem lesz olyan. A Telekom koaxon 1000/200-at épít, most még ott is nagyon kevés helyen érhető el. Gondolom a Vodafone már saját márkanév alatt akarja majd a gigabitet elindítani, nem UPC-ként, de addigra több helyen is tudnak majd párhuzamosan indulni.

(#81489) kezo0


kezo0
addikt

Épp ma kaptam egy e-mailt, amiben arra szeretnének rávenni, hogy a meglévő UPC-s szolgáltatásaim mellé legyek Vodás mobilos is (Red + készülékkedvezmény), a levél végén pedig így köszönnek el:

Reméljük, nemsokára már Téged is mobil és vezetékes Vodafone Gigabit Net hálózatunk elégedett felhasználói között üdvözölhetünk!

Ami szerintem elég pofátlan dolog, mivel jelen pillanatban nincs még Gb-es hálózatuk, és ugye semmilyen konkrétummal nem rendelkezünk arról sem, hogy mikor lesz. Megérne ez egy fogyasztóvédelmi kört, ha olyan lennék, aki nem sajnálja erre az időt...

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#81490) gduck válasza viktorhu (#81487) üzenetére


gduck
addikt

Ősidők óta előfizetéses Vodás vagyok és folyamatosan csak rosszabb feltételekkel drágább csomagok jöttek. Kedvezményes készülék ajánlat se volt soha. Szóval én nem várok semmi jót :(

Remélem nem lesz igazam ;)

(#81491) tomp válasza kezo0 (#81489) üzenetére


tomp
félisten

Mindezt úgy, hogy nekik van a leglassabb kereskedelmi 4G hálózatuk. 5G meg csak a mérések felében tud a T+T 4G hálózatánál nagyobb letöltési sebességet.

(#81492) viktorhu válasza gduck (#81490) üzenetére


viktorhu
veterán

Ez csak azt jelenti, hogy nem vetted igénybe az ügyfélmegtartó lehetőségeket, nem pedig azt, hogy nincsenek ilyenek. A megszerzésük módja pedig a UPC-nél is ugyanaz, mint a Vodafone-nál.

(#81493) Puma K válasza viktorhu (#81488) üzenetére


Puma K
veterán

"Koaxon nem lesz olyan." - Igen tudom, ezért írtam korábban, hogy:
Mindenesetre kíváncsi leszek, hogy a Voda mikor fog tudni szolgáltatni gigabites internetet vezetéken... aminek a feltöltése is ennyi lesz...

"A Telekom koaxon 1000/200-at épít" - Tudom, a cégnél ahol dolgozom ott most kötötték be az új irodába-raktárba az 1000/200-as csomagot koaxon.

Az ügyintéző akinél kötöttem nála rákérdeztem, hogy van-e már valami ködös infó hogy mikor lesz gigabites net az akkor már Vodafonnál. Azt mondta, hogy ezzel kapcsolatban jövő tavasszal olyan április magasságában érdemes majd hívni a Vodafon tudakozóját, de egyelőre semmi konkrét.

(#81486) gduck:

Köszönöm :))
Még vizezni kéne a VGA-t, de ez már majd a következő szériánál lesz meglépve.

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#81494) viktorhu válasza Puma K (#81493) üzenetére


viktorhu
veterán

Előbb lesz várhatóan Telekomos hálózaton Vodafone Gigabit, mint UPC-n. De nem is kell ebben az ügyben senkit hívni, itt szerintem előbb értesülni fogunk róla :)

(#81495) cof


cof
veterán

Tud valaki linkelni (ha van) városokra lebontott Digitális TV frekvencia kiosztást? Múltkor még jól működött az oldalon egy település kereső, és le lehetett tölteni egy pdf-ben a kiosztást, de ezt is kinyírták...

Esetleg használja valaki TVHeadend-el a UPC-t? Az EPG itt sem jó, az ékezetes karakterek nem jelennek meg, de azt olvasom, hogy ez TV-nél is probléma, és nem is friss.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#81496) woodworm válasza cof (#81495) üzenetére


woodworm
veterán

Jobb híján kézzel cseréled benne a sorszámot.

https://www.upc.hu/pdf/frekvencia-1.pdf

(#81497) cocka válasza cof (#81466) üzenetére


cocka
veterán

Ez egy T9UH:

Eredmények:

[link]

Üdvös lenne, ha hivatalosan is kijelentenék, hogy mennyi a Wi-free max. sebessége, mert ezek szerint akkor lehet akár 45/5 is. Mondjuk a pingen látszik inkább, hogy ez bizony vezeték nélküli okosság. Bár ha a UPC vezetékes hálózatomhoz kapcsolódok wifin, akkor hirtelen 12-es, 13-as pingek adódnak, tehát nem feltétlen a vezeték nélküliség befolyásolja, hanem akkor inkább a szóróeszköz távolsága.

A kapcsolat állapotához azt írja ki, hogy 144.5 Mbps. Ha már a harmadát tudja, pont helyben vagyunk. Az IP meg valami szokásos belső alhálózati cucc 10.2 kezdetű.

[ Szerkesztve ]

(#81498) cof válasza woodworm (#81496) üzenetére


cof
veterán

Köszi meglett.

(#81497) cocka Véletlenül nem 5 GHz-en kapcsolódik? Lehet, hogy a 10 csak a 2.4-re vonatkozik, én még sosem tudtam 5 GHz-en kipróbálni, nálam mindig csak 10 körül volt a maximum.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#81499) cocka


cocka
veterán

A Connectbox amúgy 600+1300-as wifin? vagyis 2.4-en n-es szabványon 600 mbps, 5 GHzen ac-s szabványon meg 1300 az elméleti max.? Vagy mennyi?

(#81500) kali válasza cocka (#81499) üzenetére


kali
legenda

2.4 GHz n szabványon 300 Mbps (2*2:2 MIMO), 5 GHz n szabványon 450 Mbps (3*3:3 MIMO), ac esetén pedig 1300 Mbps (3*3:3 MIMO).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.