Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#82101) zoli62 válasza kabelmania27 (#82096) üzenetére


zoli62
addikt

Szia! Modemértékeket nem tudok, mert nincs internet szolgáltatás, csak tv. Elvileg a technikus pár hete gondolom az osztó in bemenetére kötötte a bejövő kábelt. A Kaonon meg is volt a visszanézőhöz is szükséges visszirány, de amióta csak a Cisco van egyedül, azóta nem kap IP címet.

(#82102) troland26


troland26
őstag

Sziasztok !
Srácok hívott a Voda/upc ügyfélszolija , hogy akarok e hosszabbítani . Ugyanannyit fogok fizetni mint tavaly ill +300 ft ért a 150 es netemet dupláznák , ha kérem . Jó lenne a gyorsabb net , de kéne hozzá cserélni a modememet . Korábban sok rosszat olvastam a connect box ról . Változott valami ezzel kapcsolatba ? Még mindig nem ajánlott ez a modem vagy most már javítottak rajta ? Ha azt mondjátok , hogy továbbra is gázos akkor marad a régi cisco .

(#82103) Beniii06 válasza troland26 (#82102) üzenetére


Beniii06
őstag

A Cisco-t nem cserélném le CB-re biztosan a helyedben, de lehet köztes megoldás, hogy megrendeled az új csomagot saját beüzemeléssel, berakod a Cisco helyére a CB-t majd visszaregisztrálod a Cisco-t, a 300-as csomagot simán bírja, a kérdés, hogy hagyják-e nálad a cisco-t vagy utólag kérik tőled, hogy add le/postázd le, ez elvileg területfüggő.

"Got any other secret weapons?"

(#82104) Vangelis


Vangelis
nagyúr

Lányok nekem olyan gondom volna:

Lehet semmi köze hozzá, de most költöztem és hoztam magammal a csomagot.
bronz/500§telefon 4899ft
át is költöztettem.

Az a gond, hogy a laptopomon , ha megy a utorrent vagy bittorrent vagy mi a fene akkor vagy egyáltalán nincs netem vagy nem jönnek be honlapok.

Előző helyen nem tapasztaltam ilyen problémát.

wifin nyomom .. mindig is azon volt. Most is minden gép azon van.

Nem hinném, hogy a laptopon van valamii szemét.... mert torrent kliens nélkül nem vettem észre semmi gondot.
De ha megy a kliens akkor kaka az egész. (letöltés is meg akkor az is max 200-30kbittel megy.

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#82105) Beniii06 válasza Vangelis (#82104) üzenetére


Beniii06
őstag

Lehet azért volt olcsó a MacBook, mert nem szabad rajta kalózkodni? ;]

Tedd át a wifi-t másik csatornára, másik lakás, másak az "éteri" viszonyok is.. :U

"Got any other secret weapons?"

(#82106) Vangelis válasza Beniii06 (#82105) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Ahhh... nem töltök én olyat :D
Xar MAC.... olcsó húsnak híg a leve :D

Szerintem azt próbáltam , már de megnézem. Lehet pont eddig automatán volt :D most meg nem.

Akkor a wifi lehet a ludas... lehet kipróbálom 2,4 en is.

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#82107) Beniii06 válasza Vangelis (#82106) üzenetére


Beniii06
őstag

A wifi, amúgy sem P2P használatra való, főleg 18 ezres Mac-en. ;] Magyarosított billentyűzet matricával próbáltad? Úgy lehet duplázódna a sebesség. :DDD

"Got any other secret weapons?"

(#82108) troland26 válasza Beniii06 (#82103) üzenetére


troland26
őstag

Le kell adni a régi modemet. Akkor marad a Cisco. Köszi :)

(#82109) kabelmania27 válasza zoli62 (#82101) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ha üres kimenet van az osztón vedd ki, úgy lehet menni fog a visszirány.
Vangelis: Nézd meg a a modem oldalán elérhető-e a modem üzemmód ha nincs my upc oldalon vagy 1221-en kapcsoltasd ki az ipv6-ot.
tPedro_: Rendben vannak az értékek.

[ Szerkesztve ]

(#82110) Amazonas válasza kabelmania27 (#82109) üzenetére


Amazonas
senior tag

Mindig, amikor ezt a tanácsodat olvasom, elgondolkodom, hogy vajon mikor áll már át a világ az IPv6-ra... Eléggé ideje lenne már...

[ Szerkesztve ]

(#82111) zoli62 válasza kabelmania27 (#82109) üzenetére


zoli62
addikt

Nem tudtam a kimenetről lecsavarni a már nem használt kábelt. :)

[ Szerkesztve ]

(#82112) ferkoczy


ferkoczy
tag

Sziasztok,

ConnectBox-nál tudok valahogy az internet felől magic packetet küldeni (wake on lan)
Broadcast címre nem enged portot továbbítani.
Belső hálón minden ok...

(#82113) Csabex válasza ferkoczy (#82112) üzenetére


Csabex
őstag

Sajnos nem... Ezt rengetegszer lejátszódtam velük és egyszerűen lehetetlen rávenni őket, hogy csak nekem, csak az én CB-mre saját felelősségemre engedélyezzék.
Megoldottam másként... Rendeltem ebayről egy SONOFF egycsatornás kapcsolót (230V) amit a wireless hálóra tanítottam (sajna csak 2.4 GHz-en működik) és távolról telefonról tudom ki-be kapcsolni a gépet, de ehhez a biosban a PM résznél a state after power failure az ON kell legyen és akkor működik. Sikeresen alkalmaztam már az Ünnepek alatt amikor huzamosabb időre elutaztunk. Sokan hülyének néznek, hogy egy 6 Tb-os NAS mellett ez is kell, de van amikor nem kerül fel minden a NAS-ra és a gépen kell kutakodnom :D

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#82114) kabelmania27 válasza zoli62 (#82111) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Kulcs vagy rongy segítségével próbáld meg szétszedni vagy a bejövő kábelt és a box kábelét próbáld meg lecsavarni, közéjük mehet egy F toldó.
Amennyiben a bejövő kábel elér a boxig ilyet tegyél a kábel végére.

[ Szerkesztve ]

(#82115) ferkoczy válasza Csabex (#82113) üzenetére


ferkoczy
tag

Köszi a választ!
Gondolom ha bridge módba teszem a CB-t, és saját routert rakok mögé, a CB akkor is el fogja dobálni ezeket a csomagokat. Vagy így lenne esélye?
(nekem pont NAS-hoz kellene, mert ugyan szinte állandóan be van kapcsolva, a kivételek esetére jó lenne ez az opció)
megnézem ezeket a SONOFF cuccokat, a QNAP e célra való kütyüje horror áron van, nekem annyit nem ér :-P

(#82116) 4Grider válasza ferkoczy (#82115) üzenetére


4Grider
nagyúr

Én úgy gondolom, hogy akkor a CB-nek már nincs köze a csomagokhoz, hiszen akkor már csak mint modem működik.

(#82117) zoli62 válasza kabelmania27 (#82114) üzenetére


zoli62
addikt

Köszönöm. Maga az osztó nem okozhat visszirány-hibát? Azért is kérdezem, mert maga a müszaki teszt is azt írja, hogy hiba esetén lehetőség szerint közvetlenül a koax kábelre kell csatlakoztatni a Cisco boxot.

[ Szerkesztve ]

(#82118) pjen válasza zoli62 (#82117) üzenetére


pjen
félisten

Egy osztó szinte mindenhol van.Bejön a koax,kettes osztó.1;cisco,2;Tv k.

(#82119) zoli62 válasza pjen (#82118) üzenetére


zoli62
addikt

Akkor kizárásos alapon az osztó elé betett visszirány-szűrő lehet a ludas. Ugyanis amikor beszerelték, akkor mondta a technikus, hogy túlvezérelt a jel, és betesz egyet a bejövő kábelre. Csak az az érdekes, hogy amíg a Kaon box volt, ott működött az interaktív funkció, és nem jött elő ez a hiba, hogy nincs visszirány. Amikor le lett cserélve Ciscora, akkor meg nem lett kivéve a szűrő.

[ Szerkesztve ]

(#82120) pjen válasza zoli62 (#82119) üzenetére


pjen
félisten

Ha hozzá férsz,vedd ki.Egy próbát megér.

(#82121) kabelmania27 válasza zoli62 (#82117) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Vegyél ki mindent, bejövő kábelre direktbe (ha nincs F toldó csillapítót vedd ki) kösd a boxot, előtte áramtalanítsd majd kapcsold be.
Valószínű az egy csillapító, nézd meg hányas szám van ráírva.
Inkább a csillapító és az üres kimenet okozza a problémát.
A csillapító megemeli a feltöltési értéket és az üres kimeneten lévő kábel össze tudja szedni a zajt.

[ Szerkesztve ]

(#82122) zoli62 válasza kabelmania27 (#82121) üzenetére


zoli62
addikt

Köszönöm. Holnap meg fogják csinálni kiszálással. Tanulság: ami jó a Kaonnak, az nem jó a Cisconak.

(#82123) ferkoczy válasza 4Grider (#82116) üzenetére


ferkoczy
tag

na, akkor még nem megyek a Dunának ;-P
kipróbálom valamikor, hátha...

köszi neked is!

(#82124) pacal-x válasza Amazonas (#82110) üzenetére


pacal-x
csendes tag

Nekem inkább tele a gatyám attól hogy a dslite -ot elkezdik erőltetni. :S

(#82125) anglergab válasza ferkoczy (#82115) üzenetére


anglergab
addikt

Azt meg lehet próbálni, hogy olyan kisebb subnetet állítasz be, hogy a broadcast cím ne .255-re végződjön.
Lehet ezt nem szűri a CB szoftvere.

A saját eszköz a CB mögött mind modem mind router üzemmódjában is megoldás.

A legjobb megoldás egy OpenWRT router a CB mögött, amire VPN-en csatlakozol és a web GUI-járól nagyon kényelmesen ébreszthető bármelyik PC, még az IP-jét, MAC-jét sem kell tudni, csak a host nevét.
Ehhez nem kell semmilyen port forward, dinamikus DNS és biztosan működik minden hálózatból, még NAT esetén is.
Természetesen elég az L3 VPN, nem kell L2.

[ Szerkesztve ]

(#82126) anglergab válasza pacal-x (#82124) üzenetére


anglergab
addikt

DOCSIS-nál ez az IPv6 átmeneti protokoll mindenhol (azaz az optikás részeken is, ott is CMTS van).

A problémákat nem az IPv6 okozza, hanem az átmeneti protokoll, a DSLITE, abban pedig a NAT-olás.
IPv6-on éppen nincs is NAT, sokkal egyszerűbb sok minden és minden eszköznek simán lehet több ezer globálisan route-olható egyedi IP címe.

[ Szerkesztve ]

(#82127) pacal-x válasza anglergab (#82126) üzenetére


pacal-x
csendes tag

A bibi a natolt ipv4 és hogy így a gagyi hgw nem kapcsolható modem módba. Normális DS mellett jobban terjedne a v6.

Az a gond hogy nem nagyon szeret natolatlan címet osztani a vodka. Így viszont orosz rulett mikor találják ki hogy holnaptól csak cgnat van és válik elérhetetlenné az otthoni cumó, mivel pl. mobilnetről nem nagyon van ipv6 elérés. :(

[ Szerkesztve ]

(#82128) ferkoczy válasza anglergab (#82125) üzenetére


ferkoczy
tag

1000x köszi!!!

(#82129) anglergab válasza pacal-x (#82127) üzenetére


anglergab
addikt

L3 switching azaz route-olás kell a HGW-ben a DSLITE-hoz. Ezt modem, azaz L2 switch módban ugye nem tudja és mivel a saját routered sem tudja, a HGW-nek kell csinálnia (ha DSLITE van).
Az átmeneti időszakban ez a gazdaságos megoldás.

A NAT-olás elkerülhetetlen.
Az az érdekes, hogy még sokan publikus címet kapnak.
Számtalan hálózat már csak NAT-olt címeket oszt.
VPN-t kell használni a távoli eléréshez és akkor még az IP-t sem kell tudnod, nem kell port forward, nem kell dinamikus DNS, és minden alkalmazás működik azon keresztül.
További előnye, ha valamiért kiesik a kábeles net és van mobilneted is, azon is eléred. Azaz nem kell tudni, milyen hálózatot használsz éppen, milyen címed van.

[ Szerkesztve ]

(#82130) pacal-x válasza anglergab (#82129) üzenetére


pacal-x
csendes tag

Egy EdgeRouter vagy MikroTik csak tudja, de gondolom OpenWRT alatt is megoldható.

UPC még mindig 3 db. publikus IPv4 címet ad ami azért jól tud jönni.

VPN -nek is kell valahova csatolni, ha pedig a szerver cgnat mögött ül, ugyanott vagyok.

(#82131) kenwood


kenwood
veterán

"Azt meg lehet próbálni, hogy olyan kisebb subnetet állítasz be, hogy a broadcast cím ne .255-re végződjön."
Az azert eleg eros lenne,ha a 255 hardkodolva lenne,es /25 halon is csak azt blokkolnak :D
Szerintem nemhogy /25-os subnetet nem lehet allitani, de meg arra sincs lehetoseg, hogy masik /24, pl 192.168.1.0 /24 halot beallits.
Legalabbis en nem talaltam ilyen opciot.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#82132) anglergab válasza pacal-x (#82130) üzenetére


anglergab
addikt

A DSLITE-ot?
És a UPC is tudja managelni a routereden vagy tudod mit kell bekonfigolni hozzá?

VPN: a routereden NAT mögött VPN kliens fut, ami egy nem NAT mögötti VPN szerverre csatlakozik, ahová a klienseddel te is csatlakozol.

kenwood:
régebben volt olyan router, ahol biztosan hardkódolva volt a 255, javascriptben :)

(#82133) pacal-x válasza anglergab (#82132) üzenetére


pacal-x
csendes tag

UPC -t nem engedem be a routeremre. :D Bekonfigolás nem megoldhatatlan.

Ha a VPN szerverem van UPC cgnat mögött azt hogyan érem el kívülről akár routerről akár géptől ? :U

(#82134) 4Grider válasza pacal-x (#82133) üzenetére


4Grider
nagyúr

Úgy, ha kiszedeted a UPC előfizetést a cgnat mögül.

(#82136) pacal-x válasza 4Grider (#82134) üzenetére


pacal-x
csendes tag

Perpill úgy használom, de most arról volt szó hogy mikor kábelen is erőlteti a vodka a cgnatot akkor mi lesz. :)

[ Szerkesztve ]

(#82137) anglergab válasza pacal-x (#82133) üzenetére


anglergab
addikt

Szerintem a DSLITE-ot csak a UPC tudja konfigurálni TFTP-vel.

A VPN szerver nem lehet NAT mögött.
A routeren ebben az esetben kliensnek kell lennie.

[ Szerkesztve ]

(#82138) kenwood válasza pacal-x (#82136) üzenetére


kenwood
veterán

A legtobb szolgaltatonal lehet plusz penzert ipv4-es fix ipt kerni.

Persze,az picit tobb lesz,de nem lenne korrekt,ha erzsineni a heti 3 ora facebookert annyit fizetne,mint te a home servered utan.,

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#82139) anglergab válasza kenwood (#82138) üzenetére


anglergab
addikt

A dinamikus DNS megoldás a dinamikus IP-re, a VPN pedig a NAT-ra.
Persze ezeknek is vannak hátrányaik, nem teljesen azonosak a fix publikus IP-vel. A publikus IPv4 címekből már nagyon kevés van csak, viszont nagy a kereslet rájuk.

[ Szerkesztve ]

(#82140) kenwood válasza anglergab (#82139) üzenetére


kenwood
veterán

konkretan tavaly eladatak az utolso /22-t is, az ISP-k mar csak hasznalt ip-t tudnak venni :D

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#82141) pacal-x válasza anglergab (#82137) üzenetére


pacal-x
csendes tag

No és itt van a kutya elásva. Ha nincs publikus címem, hova csatolok ?

(#82142) pacal-x válasza kenwood (#82138) üzenetére


pacal-x
csendes tag

Nem az a gáz ha nem fix - van dns - hanem ha nem publikus, külső cím.

(#82143) anglergab válasza pacal-x (#82141) üzenetére


anglergab
addikt

Az kell hozzá, pl. ismerősnek még jutott publikus cím, és feltelepít egy VPN szervert a routerére.

(#82144) pacal-x válasza anglergab (#82143) üzenetére


pacal-x
csendes tag

Ja ... csak kicsit hülyén néz ki hogy csá, becuccolnék hozzád egy vpn szervert mert nyomorék az isp ... :D

(#82145) kenwood válasza pacal-x (#82142) üzenetére


kenwood
veterán

Azt ertem,de ha fix ip-ert fizetsz,az ritkan private :DDD

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#82146) pacal-x válasza kenwood (#82145) üzenetére


pacal-x
csendes tag

Dr én viszont nem szeretnék érte plusszba fizetni. :DDD

(#82147) sziszi-fuszi válasza kenwood (#82145) üzenetére


sziszi-fuszi
senior tag

Fix IP-címet egyik szolgáltató sem ad magánembereknek, így a UPC sem, csak cégeknek, vállalkozásnak.

[ Szerkesztve ]

Mi alá kell írás?

(#82148) anglergab válasza pacal-x (#82144) üzenetére


anglergab
addikt

Felhőben közös szerver?
Persze attól függ, hogy mennyi sávszélesség kell, miért kell elsősorban a távoli elérés.

(#82149) mikung válasza pacal-x (#82146) üzenetére


mikung
aktív tag

Sztem lakosságihoz nem adnak fixet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.