Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#82051) anglergab válasza kenwood (#82050) üzenetére


anglergab
addikt

Az IPTV multicast, lásd IGMP protokoll.

(#82052) gduck


gduck
addikt

Ha esetleg valakit érint, két hét múlva lesz Boomerang csati is ;)

(#82053) kezo0 válasza kenwood (#82050) üzenetére


kezo0
addikt

Amelyiknél engedélyezett a timeshift, azoknál igen. Valahol létezik (vagy csak létezett?) egy jó nagy táblázat a UPC weboldalán arról, hogy mely csatornákon melyek a lehetőségek. Ahol visszanézhetőek a műsorok, ott többnyire a timeshift is működik, de vannak olyan csatornák is, ahol ez a lehetőség csak egyes műsorszámokra érvényes, másokra nem.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#82054) gduck válasza kezo0 (#82053) üzenetére


gduck
addikt

"Valahol létezik (vagy csak létezett?) egy jó nagy táblázat "

[link]

(#82055) kezo0 válasza gduck (#82054) üzenetére


kezo0
addikt

Jó az irány, de volt ennél részletesebb is, ami a műsorok visszanézhetőségét illeti, csak most elbizonytalanodtam, hogy az elérhető volt-e online is.
Ezt egy 2017-es nyomtatott kiadványból („Happy Home Magazin” 5. szám) fotóztam ki:

Azóta pár dolog már nyilván változott.

[ Szerkesztve ]

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#82056) unicumnext válasza gduck (#82052) üzenetére


unicumnext
aktív tag

Végre, ezt nagyon hiányoltam mindig is.

(#82057) viktorhu válasza anglergab (#82051) üzenetére


viktorhu
veterán

Ez csak a normál adásra igaz, a visszanézésre nem, mert azt mindenki más időpontban és más résztől fogja elindítani.

(#82058) pethYeti


pethYeti
addikt

Van még aki nem kapott decemberi számlát? Mivel nem az én nevemen van ezért semmilyen online felületre nem tudok belépni. Ha elutalom a szokásos összeget és beírom az ügyfélszámot, címet a megjegyzésbe akkor azzal rendben leszek?

(#82059) maki1976 válasza gduck (#82052) üzenetére


maki1976
tag

szia! hol lesz upc kabel, vagy vodafone? honnan an van az info?

(#82060) gduck válasza kezo0 (#82055) üzenetére


gduck
addikt

Esetleg ez? ;)

[link]

(#82061) gduck válasza maki1976 (#82059) üzenetére


gduck
addikt

Elméletileg UPC kábel. Ismerőst egy UPC-s elégedettségi kérdőív után (ezt a csatit nagyon hiányolta) hívták vissza és azt mondták neki, hogy január közepétől indul ;)

(#82062) tPedro_


tPedro_
őstag

Sziasztok!
Reggel óta szórakozik a netem Káposztásmegyeren, Újpesten.
Hol van, hol nincs. Modem újraindítás és reset már volt.
Rá tudna nézni valaki az alábbi értékekre és logokra?
[link]

Most épp reset/újraindítás után nem tér magához. A wifi led és a nyilak zölden világítanak, az alsó lapos led fehéren világít. A logban a következő látszik:
Notice: Illegal - dropped input packet és dropped forward packet.

Köszi előre is.

(#82063) kabelmania27 válasza tPedro_ (#82062) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Ezek az értékek rendben vannak, nem jelszint probléma okozza a szakadást.

(#82064) kenwood válasza tPedro_ (#82062) üzenetére


kenwood
veterán

Ugyfelszolgalat mit mondott?
Ha nem a hibauzenet van hulyen megfogalmazva, akkor szerintem nem nalad van a gond.
Marmint nekem az lenne logikus,hogy mar a dhcp discover se megy ki, ha nalad van a bibi,nem csak offer nem jon vissza.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#82065) kezo0 válasza gduck (#82060) üzenetére


kezo0
addikt

Ez már jobb, csak ugye ez is két éves, és nincs aktualizálva. De mindegy is, nem nekem kellett volna. :)

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#82066) UnSkilleD


UnSkilleD
senior tag

rá tudnátok nézni ezekre a modem értékekre?

[kép] [kép]

valami nincs rendben az internettel, mintha betárcsázós netem lenne, sok oldal be sem töltődik, bp 8 ker

[ Szerkesztve ]

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#82067) tPedro_ válasza kenwood (#82064) üzenetére


tPedro_
őstag

A szomszédnál se jó a net, állítólag hibajavítás van a kerületben.
Gyakorlatilag egész nap nem volt használható. :(((

Köszi, hogy ránéztél. :R

Kabelmania27: köszi neked is :R

(#82068) zoli62


zoli62
addikt

Ma reggel volt egy Kaon- Cisco boxcsere, az interaktív funkció állítólag a munkalap lezárása után fog működni. Az tényleg gyakorlat a UPC-nél, hogy ez éjfél után fog befrissülni? A szerelő legalábbis erre hivatkozott.

(#82069) kabelmania27 válasza UnSkilleD (#82066) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Rendben vannak az értékek.
Modemújraindítás után sem javul a helyzet?
tPedro_: Ha elkezdték a hibajavítást nemsokára rendben lesz a netkapcsolat.

[ Szerkesztve ]

(#82070) kezo0 válasza zoli62 (#82068) üzenetére


kezo0
addikt

Én ilyen gyakorlatról nem tudok, de tényleg lecserélték a Kaont egy Cisco-ra? Mert az szerintem nem sűrűn fordul elő.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#82071) kenwood válasza kabelmania27 (#82069) üzenetére


kenwood
veterán

irhatnal 1-2 sort az osszefoglaloba arrol, hogy mi alapjan mondod ra,hogy rendben, csak ma harman kerdeztek,ez igy nem tul DRY :D

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#82072) zoli62 válasza kezo0 (#82070) üzenetére


zoli62
addikt

Igen, mert egy visszanézés után fél órával már bootoltatni kellett a Horizon boxot, hogy egy másik műsort visszanézni lehessen, és ez idegesítő volt. A munkalap meg jelenleg sincs még lezárva, arra hivatkoztak,. hogy ez éjfél után automatikusan átfut a folyamaton. Egyébként pont az interaktív visszanéző funkció említett idegesítő hibája miatt engedélyezték a cserét.

[ Szerkesztve ]

(#82073) kenwood válasza zoli62 (#82072) üzenetére


kenwood
veterán

Ha nincs net elofizetesed, akkor siman elkepzelheto, hogy a szerelo a rendszerben manualisan csak a boxodat tudja lecserelni,es az a folyamat, ami internetet is ad,(hiszen a rogizetett videokat ip halozaton kapod,mint a youtubeot) automatikus.
Ket es fel oran belul kiderul :)

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#82074) zoli62 válasza kenwood (#82073) üzenetére


zoli62
addikt

Ebben van már ráció. :) Csakhogy erről az ügyfélszolgálatot is jó lenne értesíteni, hogy ezt kommunikálják, elvégre ők látják, hogy nálam csak tv előfizetés van. Szóval hiszem, ha látom. :) Elvileg ők is valami hasonlót mondtak, meg a technikus is azt mondta, hogy éjfél után fog működni. :)

[ Szerkesztve ]

(#82075) tPedro_ válasza kabelmania27 (#82069) üzenetére


tPedro_
őstag

Sajnos nem lett rendben, azóta bármit csinálok, a zöld nyilak folyamatosan villognak. Beszéltem megint az ügyfélszolgálattal, vasárnap jön a technikus.
A Connect boxon (ha éppen enged csatlakozni) az látszik, hogy a feltöltési csatornák teljesen hiányoznak.

(#82076) zoli62 válasza kenwood (#82073) üzenetére


zoli62
addikt

Munkalap lezárva, a helyzet változatlan, ahogy arra számítottam is. A Cisco továbbra sem kap IP-t.

(#82077) kabelmania27 válasza tPedro_ (#82075) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Pedig 43-as volt a feltöltési érték, ami teljesen rendben van.
Nézd meg nem lazultak-e ki az F csatlakozók modemnél és az osztónál.

[ Szerkesztve ]

(#82078) tPedro_ válasza kabelmania27 (#82077) üzenetére


tPedro_
őstag

Az még délután volt, estére a feltöltés fül teljesen kiürült (a letöltés látszólag rendben volt), a státusz oldalon, a besorolt feltöltési csatornák (hz)-nál is 0 szerepelt.
Jelenleg nem is érem el a connect boxot PC-ről. Este az ügyfélszolgálatos is úgy látta, hogy ki van kapcsolva.

A csatlakozókhoz nem nyúltam, de most a biztonság kedvéért a box hátuljában lévőt újra csatlakoztattam, nem változott semmi.

(A lakásban egy 3-as elosztó van, azt is megnéztem, rendesen csatlakozik. Egyik ága a TV-nél lévő Horizon boxba negy (a TV adás hibátlan), a 2.-ra direkt TV volt kötve régebben és a 3. jön a connect boxba.)

(#82079) kabelmania27 válasza tPedro_ (#82078) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Amennyiben így van bekötve a hármas osztó mást nem tudsz csinálni.
Ha rendelkezel kettes osztóval tedd a hármas helyére ha nincs kérj technikustól.
Áramtalanítás után sem szinkronizál a modem?

[ Szerkesztve ]

(#82080) tPedro_ válasza kabelmania27 (#82079) üzenetére


tPedro_
őstag

Azóta már nem így van. Nemrég az egész cucc átköltözött az egyik szobából a másikba és mivel végződéseket is kellett felrakni, így UPC-s technikus-t hívtam, ő kötötte be a jelenlegi állapotot, ami azóta is (kb 1.5 éve) hibátlanul üzemelt egészen tegnapig.

Áramtalanítás után se történik semmi. Felvillan minden led, kialszanak, egy darabig fehéren villog az alsó lapos, majd átvált zöldre és a wifi jellel együtt villog tovább.

(#82081) tPedro_ válasza tPedro_ (#82080) üzenetére


tPedro_
őstag

Lejárt a szerkesztés:

Tegnap még reset után bejött a connect box hibakezelő oldala, mert érzékelte hogy nincs rendben a kapcsolat, ott láttam, hogy gond van a feltöltéssel.

Most kipróbáltam, reset után nem történik már semmi. A ledek felvillannak, kialszanak és a fent említett két led villog tovább. A box nem elérhető.

(#82082) nnandor


nnandor
csendes tag

Sziasztok!

Horizon box ha egy LG tévére van kötve random időnként kiírja hogy nincs HDMI jel.
A box látszólag ok, a hangot adja tovább a SCART-on. Kihúz Vissza dug néha működik néha nem. ha a box boot ol addig mindig jó a kapcsolat, ha már a műsor megy van hogy azonnal nincs HDMI jel fogad.
Kábeleket cseréltem már mindenre. :W
A boxot is cseréltem egy másikra. Ez alapján a TV a gyanús, de semelyik másik HDMI jelforrással sincs gondja.

Tényleg a TV halódik vagy csinált másnál is ilyet a Horizon box?

(#82083) Amazonas válasza nnandor (#82082) üzenetére


Amazonas
senior tag

Nálam szintén LG TV szokott olyat, hogy látszólag bekapcsol (visszajelző LED szerint), de nem ad képet, se hangot, csak fekete képernyő. Ilyenkor a pár perces (hogy a pufik kisüljenek) áramtalanítás szokott segíteni.
UPC-technikus hozott kb. egy éve új boxot, azzal egy darabig nem volt gond, de azóta megint előfordul hébe-hóba. A csatlakozás csak HDMI.
Annyit vettem észre, hogy amikor ezt csinálja, akkor elég forró a box, szóval szerintem valami védelem lehet. Viszont van helye bőven szellőzni, ezért nem értem, hogy mitől melegszik túl.
Viszont, nem értem, hogy a HDMI mellett te miért használsz még SCART-ot is? Vagy azzal csak tesztelted?

[ Szerkesztve ]

(#82084) nnandor válasza Amazonas (#82083) üzenetére


nnandor
csendes tag

Udv!
Nalam a box ilyenkor hideg mivel mindig aramtalanitva van. A SCART csak a hang miatt van mivel a tv-nek nincs fülhallgatóból kimenete.

(#82085) cocka


cocka
veterán

Sziasztok!

A modemen két RJ11-es csatlakozó is van, tehát elvileg két telefonvonalat is tud kezelni. A UPC lehetővé teszi, hogy a második telefonvonalat használni tudd vagy központilag tiltva van, vagy fizetni kell érte pluszban?

Ja nem tudja valaki, hogy az RJ11 jelveszteség nélkül milyen hosszú lehet max.?

[ Szerkesztve ]

(#82086) Piloss


Piloss
senior tag

Üdv

Az alábbi értékek rendben vannak? Általában este 9-10 fele a le/fel sebesség bezuhan kb a negyedére, és a lag spike-oknak köszönhetően az multis játékok is játszhatatlanok.

[kép]
[kép]

[ Szerkesztve ]

We exploited "We spread hate. We raised hate. We thought hate to be our savior. We put all our problems we created on the "Island of Devils". As a result that devil was born, to return the hate we gave it"

(#82087) Beniii06 válasza cocka (#82085) üzenetére


Beniii06
őstag

Az elsőre nem tzdom a választ, szerintem az arra van ,hogy két külön telefon számot tudjon kiszolgálni a HGW, lakossági előfizetőként nem hinném, hogy adnának második számot is. Ha akarod kipróbálhatod egy készülékkel rákötve, max nrm fog működni, csak az egyik szerintem.

A másodikra: 10-15m biztosan hosszabítható, csak lehetőleg egy vezetékkel old meg és jók legyenek a kötések. Egy jó minőségű vezetékkel a 20m sem okozhat gondot, de a fölé már nem vinném.

"Got any other secret weapons?"

(#82088) cocka válasza Beniii06 (#82087) üzenetére


cocka
veterán

OK, de ez nem HGW, ez egy natúr modem. De van rajta TEL1, meg TEL2.

Köszi. 10-12 méter szerintem elég lenne.

(#82089) kezo0 válasza Beniii06 (#82087) üzenetére


kezo0
addikt

Tavaly, az akkor 78 éves édesanyámnak úgy adtak kedvezményes csomagárat egy év hűséggel (net + tv + telefon), hogy rögtön két hívószámot is kapott, tehát nála a Ubee HGW mindkét telefoncsatlakozásán él egy-egy vezetékes vonal. Az ügyintéző azt mondta neki, hogy a második vonalra köthet pl. egy faxot. :) Mondom, ez kb. egy évvel ezelőtt volt. :) Azóta is bután nézek magam elé, amikor felidézem ezt a sztorit. Mondanom sem kell, anyám soha nem használja egyik vonalat sem, nemhogy 79 évesen, 2020-ban faxolgasson bárhova is bármit. De van két UPC-s telefonvonala, lakossági előfizetőként. :P

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#82090) cocka válasza kezo0 (#82089) üzenetére


cocka
veterán

Teszteltem, átdugtam a TEL2-be a telefont és nem ad vonalat. A poén: TEL2-n szinte tök süket a telefon, de mobilról tudom hívni és kicseng, csak nem hallom, bizonyára azért, mert a készülék nem a TEL1-en van.

(#82091) Kicsirics77 válasza cocka (#82085) üzenetére


Kicsirics77
veterán

Ha azt vesszük alapul,hogy sima analóg telefonként működik a box után akkor még 50+méter is megy simán,nálunk a cégnál van olyan iroda a telep végében ami 1700 méter és gond nélkül megy az analóg telefon a központról.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#82092) kabelmania27 válasza Piloss (#82086) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Rendben vannak az értékek. Modemújraindítás után nem javul a helyzet?
Nézd meg elérhető-e a modemüzemmód, amennyiben nem my upc oldalon vagy 1221-en kapcsoltasd ki az ipv6-ot.

(#82093) zoli62


zoli62
addikt

Osztó okozhat visszirány hibát a Cisco stb-nél? Van egy kettes osztó, ami a Kaon és Technicolor miatt lett betéve három hete. A Horizon ki lett cserélve egy Ciscora, azóta nem kap IP-t a box.

(#82094) merqree


merqree
őstag

Sziasztok,

A használható készülékek listáját nézve nem találtam SONY KD-__XF9005B készüléket. Használja valaki CI kártyával?
(Van egy SONY __HX720 készülékünk, az tökéletesen működik.)

(#82095) tPedro_ válasza tPedro_ (#82081) üzenetére


tPedro_
őstag

Itt járt a technikus, kapásból volt egy tippje, ami be is jött.
Zajos volt a hálózat a lakáson belül, ezért a folyosón lévő szekrényben egy szűrővel le lettem tiltva...
Kicserélt egy csatlakozót és egy régebbi kábelt, így már ki tudta venni a szűrőt.

Állítása szerint tavaly tavasszal volt Újpesten egy nagyobb ellenőrzés, azt nem tudta, hogy ez akkor miért nem derült ki.

(#82096) kabelmania27 válasza tPedro_ (#82095) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Milyenek a modemértékek?
zoli62: Ellenőrizd, hogy a lakásba bejövő kábel legyen az osztó in bemenetére kötve. Milyen tipusú az osztó? Modemértékek rendben vannak?

[ Szerkesztve ]

(#82097) Piloss válasza kabelmania27 (#82092) üzenetére


Piloss
senior tag

Többször is volt már restart, nem volt hatása.
Alapból modemüzemmódban használom, külön router van mögötte.

[ Szerkesztve ]

We exploited "We spread hate. We raised hate. We thought hate to be our savior. We put all our problems we created on the "Island of Devils". As a result that devil was born, to return the hate we gave it"

(#82098) tPedro_ válasza kabelmania27 (#82096) üzenetére


tPedro_
őstag

Frissítettem a korábban megosztott doksit az új értékekkel.

(#82099) flexxx


flexxx
tag

Normális az, ha feltöltés közben ilyen eget verően nagy a pingem? A képen látni is, hol állt le a dolog.

(#82100) Gubek-Einste válasza flexxx (#82099) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha teljesen kihasználod a feltöltési sebességet akkor igen.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.