Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#81251) pjen válasza Kátai (#81250) üzenetére


pjen
félisten

Attól függ.Például a upc jövő boxal simán.Én sokáig néztam egy Gaba monitor kijelző hibás Asus lapos,Horizon go csapatot.Viszont vannak boxok amikkel ez nem megy.

(#81252) Intruder2k5 válasza Kátai (#81250) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

És persze a hang is kérdés. Most nem böngésztem végig a specifikációt, hogy van-e hangszóró abban a monitorban, de ha nincs, akkor azt is külső eszközzel kell megoldanod.

(#81253) cof válasza Kátai (#81250) üzenetére


cof
veterán

Igen működik, csak igényelni kell akkor még egy box-ot + kártyát, egyébként is csak olyan 30 csatorna lenne nézhető kártya nélkül.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#81254) Kátai válasza cof (#81253) üzenetére


Kátai
senior tag

Box van,most is arról megy egy régi CRT Tv.Amit linkeltem abban van hangszóró.

(#81255) cof válasza Kátai (#81254) üzenetére


cof
veterán

Akkor jó, ha van box-od bármilyen TV jó lesz, csak HDMI bemenet legyen rajta.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#81256) Rogiii


Rogiii
aktív tag

Sziaztok!
Most köttetjük be a Upc 500-as netét. Olyan kérdésem lenne, hátha valaki tud segíteni.
Teljesen új bekötés lesz és a szerelőnél nem volt olyan hosszú fúrószár ami kellett volna a 44-es porotherm fal + 12cm nikecell kifúrásához, így abban maradtunk, hogy én kifúrom és utána húzza be a kábelt.
Nem tudjátok milyen átmérőjű lyuk kell a koax kábelnek? Elég a 8-as furat vagy legyen inkább 10-es?
Köszi a segítséget!

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt!

(#81257) hhgygy


hhgygy
senior tag

8-as elég kell legyen, nincs 1 cm-es a koax kábel

Dell Latitude 5590 i7 8650u 16GB 512 GB NVMe SSD; POCO F3

(#81258) 4Grider válasza Rogiii (#81256) üzenetére


4Grider
nagyúr

Hozzánk 7 mm-es kültéri koaxot kötöttek.

(#81259) Levi123 válasza Rogiii (#81256) üzenetére


Levi123
senior tag

Szia,
szerintem fúrd ki inkább 10-es fúróval.
Nálam is porotherm 38-as tégla van + 10cm szigetelés.
Ha csak 7-es a kábel akkor is nehezen fog átmenni egy 8-as furatnál, mert akkor 0,5mm-es hézag maradna körben a vezetéknél.
Ráadásul a tégla fúrásánál a bordák között nem tökéletes a furat, lehetnek éles élek és abban megszorul.
Én úgy oldottam, meg hogy tettem védőcsövet (normál villanyszerelő által használt csövet, így nem sérül meg a vezeték amikor behúzod.
Ütvefúrás/fúrókalapács nélküli üzemmódban fúrd ki ha tudod, kicsit hosszabb, de nem veri szét a téglát.

Levi

(#81260) Rogiii válasza Levi123 (#81259) üzenetére


Rogiii
aktív tag

Köszönöm mindenkinek a választ.
Azt néztem, hogy a legvékonyabb műanyag cső, 11mm átmérőjű, a vezeték meg 7mm. Nem jön be neked azon a csövön télen nagyon hideg?
Nekem is szimpatikus lenne a védőcső, csak attől félek ne legyen ott huzat.

[ Szerkesztve ]

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt!

(#81261) -Maujuri- válasza Rogiii (#81260) üzenetére

Miután bent van a kábel nyomd körbe szilóval és így nem lesz rés. Ha majd megint át akarod húzni kiszeded a szilót. :)

(#81262) norbertoth


norbertoth
senior tag

Furcsa dolgok történnek, pl a net sebessége sokszor olyan alacsony másik órában meg maxon megvan 300Mbit. Nemtudom eldönteni hogy most a speedtest nem mérvadó, (ott is furcsa egyik szerver többet mér mint a másik közeli) vagy a net teljesítmènye ingadozik?! Wifin és kábelen is, asus routert vettem (asus rt-ac57U v2) ami jól szuperál. Nem tudom mitől lehet, a modem értékeket meg se tudom nézni, mióta modem üzemmódba tettem a saját router beüzemelése után. Egyszerűen nem lép be, jobban mondva be sem tölti a modem felületét, máshogy kellene belépni?

• iPhone 15Pro Max • Macbook Air M1 • LG OLED 55” CX • BOSE • Asus AX92U • WD Blue SSD • Xbox One S

(#81263) BalaNce87


BalaNce87
addikt

Csütörtökön megjött a CB, de nem kötöttem még be, ma meg az fogad hogy nincs net, addig nem lesz netem amíg nem regisztrálom be a CB? elég korrektek...

(#81264) canniball válasza norbertoth (#81262) üzenetére


canniball
nagyúr

Így van; összefoglalóban az új ip cím.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#81265) mobal válasza BalaNce87 (#81263) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Ha bekötöd a cb-t, tudtommal onnan aktiválódik az új csomag.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#81266) Brogyi válasza mobal (#81265) üzenetére


Brogyi
senior tag

Sokkal egyszerűbb. A CB-re letöltött konfigurációs file nevében lesz egy szám. Esetünkben "300".
A CB felületén mindenki ellenőrizheti.

(#81267) NavySeal válasza norbertoth (#81262) üzenetére


NavySeal
senior tag

Nekem 500-as előfizum van, de 350-nél soha nem mértem többetb(nappal inkább ~200). Tavaly kötötték be, akkor a jelszintek be lettek állítva. Azt mondta a szaki, h itt ennyit tud a rendszer...

Több valamit, kevesebb semmit!!

(#81268) kabelmania27 válasza norbertoth (#81262) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

192.186.100.1 címen el lehet érni a modem oldalát.

(#81269) NavySeal


NavySeal
senior tag

Sziasztok!
A UPC CB most router üzemmódban megy nálam WIFI-vel. Vettem egy Asus AC65P-t. Át fogom rakni a CB-ot modemre. Várható érdemi különbség sebességben?

Több valamit, kevesebb semmit!!

(#81270) 4Grider válasza NavySeal (#81269) üzenetére


4Grider
nagyúr

Jellemzően nem várható. A saját router használata elsősorban a stabilitást/rendelkezésre állást növeli meg.

(#81271) norbertoth válasza NavySeal (#81269) üzenetére


norbertoth
senior tag

Azért nálunk pl tesóm szobájában asus routerrel dupla lett a wifi sebesség mint eddig volt cb-al.

• iPhone 15Pro Max • Macbook Air M1 • LG OLED 55” CX • BOSE • Asus AX92U • WD Blue SSD • Xbox One S

(#81272) BalaNce87


BalaNce87
addikt

Újra én vagyok, most irogat upc hogy vigyem vissza a regi modemet, de nem ertem sajat beuzemeltetessel lett kerve, most mit problemaznak? ugy hallom tobb ember is a regi modemet hasznalja, tenyleg nem szeretnem vissza vinni, mit lehet tenni?

[ Szerkesztve ]

(#81273) Gyurka6 válasza BalaNce87 (#81272) üzenetére


Gyurka6
őstag

Hali!
Szerintem vegyél használtan egy másik 3925? modemet, 2-3e között láttam többet is (vannak akiktől nem kérték vissza). Azt hiszem leadáskor nem nézik a MAC számot. Nekem is maradt a régebbi 3212-es.

Gyurka

(#81274) BalaNce87 válasza Gyurka6 (#81273) üzenetére


BalaNce87
addikt

és ha veszek mit érek vele, ha nem tudom a modem felhasználónevét jelszavát? valahogy be kell regisztrálnom, feltetelezem akitol vetted az o adatai kellenenek vagy az nem szamit?
meg azt se ertem hogy beuzemeltem a cb- t, minden oke, majd vissza a regi modem, de hogy regisztraljam be, ha a regi modemmel nincs se wifi se net? sose kellett modemet regisztralnom, csak bekotottem es mukodott, csak most kene hogy a regit hasznalhassam ujra.

[ Szerkesztve ]

(#81275) 4Grider válasza BalaNce87 (#81274) üzenetére


4Grider
nagyúr

A modemeken rajta van, ha megváltoztatták, akkor reset után működik.
A régi legalább DS3-as upc modemek bárhol regisztrálhatóak a UPC hálózatában.

(#81276) kokii válasza kabelmania27 (#81077) üzenetére


kokii
tag

Ez a leválasztó királyul működik, kár hogy elsőre nem ezt vettem. Köszi :R

(#81277) BalaNce87 válasza 4Grider (#81275) üzenetére


BalaNce87
addikt

Azt nem tudom hogyan tudnám bregisztrálni a régi modememet, ha nincs net, egyedul a modem beallitasaihoz tudok hozza ferni, itt mit tudok csinalni, ami segitene esetleg egy reset? fura mert a telefonrol ra tudok csatlakozni a modem wifijere es az ethernet is csatlakoztatva van es ugy is viselkedik a modem mint eddig, de net akkor sincs. frusztral rendesen, mert 2 napja meg minden mukodott es ha akkor csinalom meg valoszinuleg sikerult volna. :W

(#81278) cof válasza BalaNce87 (#81277) üzenetére


cof
veterán

[link] A http://pcreg.upc.hu/-nak működnie kell minden modemmel, ha UPC hálózaton volt előtte használva.

#ConnectBox-modemcsere-es-regisztracio

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#81279) djsunstealer


djsunstealer
aktív tag

500-as net + TV comfort kombó létezik egyáltalán? Csak januárban jár le a hűségem, puhatolózom.:)

(#81280) Levi123 válasza Rogiii (#81260) üzenetére


Levi123
senior tag

Pontosan ahogy írta #81261) maujuri letömíted szilóval vagy valami hasonlóval kívül-belül és nem jön a huzat.

Levi

(#81281) BalaNce87 válasza cof (#81278) üzenetére


BalaNce87
addikt

TC7200-as modemet használok 5 éve már, és sajnos nem nyitja meg azt az oldalt amit írtál, de kipróbáltam már a többit is sikertelenül, ezeknek az oldalaknak net nélkül is be kéne jönniük? itt ugye az a gond hogy még mielőtt beregisztráltam a CB-t, már azelőtt elment a net a TC modemen, én azt feltételeztem, hogy látták hogy még nem regisztráltam a CB-t, ezért kikapcsolták a TC-t, rákenyszerítve a váltásra, azzal is tisztába vagyok, hogy magától nem áll át már az új csomagra a meglévő modemmel, ez idáig 240/20-as net volt, sajnos már a 300-asra is kiküldték volna a CB-t szerintem...

[ Szerkesztve ]

(#81282) cof válasza BalaNce87 (#81281) üzenetére


cof
veterán

Nekem is TC7200 van, de van egy Ubee is a háznál, majd holnap megnézem, hogy bejön-e az upc reg oldal, vagy csak úgy beállítsa-e saját magát.

Én már nagyon régen regisztráltam modemet, legalább 10 éve, akkor bejött az upc.reg oldal és más nem.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#81283) H0r1


H0r1
tag

Sziasztok!

Tegnap óta nem megy a céges laptopon az outlook ha a upc connectboxra csatlakozok. Bármilyen más wifi forrással azonnal csatlakozik. Nem számít, hogy vpn e vagy sem. Egyszerűen csak nem tud konnektelni ezen a connect boxon.

Van tippetek?

Köszi!

(#81284) Zolifarkas


Zolifarkas
tag

Hali.
UPC csomagom van tv+telefon+internet hűség nélkül 7780.-Ft-ért . Most szeretném csak az internetet és a telefont megtartani a tv-t lemondani . Ilyen jellegű módosítást szokott a UPC csinálni ? Létezhet ügyfélmegtartó egyedi csomag kb. feleannyiért ?

(#81285) cocka válasza ArthurShelby (#81051) üzenetére


cocka
veterán

Egy tételes lebontást tudnál írni?

Csak, mert ez a szerződés még nem járt le:

[link]

Akkor ezek után rávágok az asztalra és ha nem lesz max. 5500, tényleg otthagyom. Ez azért nonszensz, hogy miért a többet kapók fizetnek kevesebbet és ráadásul itt még Digi is van, tehát joggal lehetne őket lemondással fenyegetni, inkább a telefon miatt lenne fájó pont, de ha papíron a Nonstop L kedvezményes áron 3500, akkor hogy a túróba jön ki a többi, ha 6900 az egész? 1700 a net meg 1700 a tévé? Ráadásul mindkettőből a max.?

És durván 8 hónapos a szerződés, tehát nem volt ez olyan régen. Személyes ügyintézéskor közölte az ügyintéző, hogy hát ez aztán baromi kedvező ajánlat, ennél lejjebb már nem lehet menni. Akkor majd mutatok pár árajánlatot neki.

Esetleg azok, akiknek szintén nonstop L van, nettel és tévével leírhatnák ugyanezeket az adatokat, lehet még árnyaltabb lenne az összkép. Köszönöm előre is, ha úgy gondoljátok, hogy közzéteszitek.

Érdekes egy cég ez, ahol mindig lehet arra hivatkozni, hogy területenként más-más kedvezmények érhetőek el. Tehát folyamatosan megy a diszkrimináció.

[ Szerkesztve ]

(#81286) cof válasza cocka (#81285) üzenetére


cof
veterán

8500 Digi-s területen rablás kategória.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#81287) cof válasza BalaNce87 (#81281) üzenetére


cof
veterán

Megnéztem. Csatlakoztattam a koax kábelt a modembe, és a LAN kábelt ami a PC-vel van összekötve. Megvártam míg kap a gép belső IP-t, 192.168... aztán megnyitottam böngészőben az upc.hu-t, és a fenti kép fogadott. Mint látható az automatikus reg. most nem megy, és átdobott a 3. képen lévő oldalra. Itt megakadt nálam a dolog mert 10+ éves ügyfélként gőzöm nincs hol van most hirtelen a szerződés. Szerintem ez alapján neked is menni fog.

---------------------------------------------

Ja és még annyi, hogy a TC nem fogja tudni az 500 Mbit-et, azt hiszem max 240-300 Mbit a felső határ, mert kevesebb benne a letöltési csatorna, de majd a szakik pontosítanak.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#81288) Luissimo


Luissimo
veterán

Érdeklődnék, hogy valaki kapott-e már mailt ,hogy regisztrálhat az RTL MOST+ ra??

(#81289) BalaNce87 válasza cof (#81287) üzenetére


BalaNce87
addikt

Koszi, sejtettem hogy menni fog nalad, nalam szerintem letiltottak a TC-t, es igen nem tudna az 500-as letoltest, de oszinten szolva CB-vel is max 300-akat mertem, igy drasztikus valtozas nem tortenne ha maradnek a TC-nel.

(#81290) cstibi73 válasza Luissimo (#81288) üzenetére


cstibi73
tag

Én már kaptam

(#81291) Luissimo válasza cstibi73 (#81290) üzenetére


Luissimo
veterán

Ment privát

(#81292) cof válasza BalaNce87 (#81289) üzenetére


cof
veterán

Ha nincs gondod a CB-vel akkor azt tartanám meg, azért az modernebb sebesség terén. Egyébként az Ubee modem amit próbáltam nem saját, úgy kaptam egy volt UPC előfizető ismerőstől. Nem szoktak MAC-et tiltani, legalábbis én nem hallottam ilyenről.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#81293) cstibi73 válasza Luissimo (#81291) üzenetére


cstibi73
tag

Elküldtem

(#81294) BalaNce87 válasza cof (#81292) üzenetére


BalaNce87
addikt

Tényleg nem tudom mi tortent, csutortokon jott meg a CB es hetfon bekotottem, de aznap mar elment a net, kb 1 hete csinalta ugyanezt, aztan visszallt rendesen, gondoltam valami karbantartas volt, es mikor ujra csinalta a hazba masnak is volt egy par oras kieses, csak nalam nem jott helyre.

(#81295) cof válasza BalaNce87 (#81294) üzenetére


cof
veterán

Akkor most nálad abszolút nincs net? CB-n sem? Akkor 1221 telefon, és bejelentés.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#81296) canniball


canniball
nagyúr

(#81297) cocka


cocka
veterán

Tudom ez off kérdés, de azért esetleg más UPC-st is érinthet.

Ha átszerződök Digire, mert nem tudnak valami értelmes ajánlattal előállni jövőre, akkor a behúzott koax kábel marad vagy mi a rákot csinálnak vele?

Az optikait mellette vezetik be vagy hogy megy ez?

(#81298) pjen válasza cocka (#81297) üzenetére


pjen
félisten

Arra a koaxra ráköt a digi.legalábbis lakáson belül.

(#81299) #54715584


#54715584
törölt tag

Ez kapcsolódó infó lehet? Vodafone Mediabox

(#81300) BalaNce87 válasza cof (#81295) üzenetére


BalaNce87
addikt

Nem, irtam tobbszor is, csak a TC-n nincsen net, elment a net hetfon hajnalba a TC-n, ezert masnap kihuztam es beszereltem a CB-t, de hiaba rakom vissza a TC-t, olyan mintha hozza se ertem volna, marad ugyanabban az allapotaban.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.