Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#82851) lszlogal válasza maki1976 (#82850) üzenetére


lszlogal
senior tag

300 Mbps internet TV-vel együtt, két boxszal, egy éves hűségidő vállalása esetén 10750 azthiszem. De itt az ÁSZF, benne vannak az árak.

De ha itt megadod a címed, akkor elvileg személyre szabott ajánlatot kapsz.

Az a vicces, hogy a TV szolgáltatás önmagában drágább, mint az internet és TV együttvéve.

A cloud alapú rögzítésre és timeshiftre nagyon kíváncsi vagyok..

[ Szerkesztve ]

(#82852) Beniii06 válasza lszlogal (#82851) üzenetére


Beniii06
őstag

Te HFC-s területen igényelted nem?
Érdekes, Telekom optikás részre még mindig azt írja ki, hogy nem elérhető, bár engem a net érdekelt volna, de külön drágább, mintha maradnék a jelenlegi szolgáltatómnál.

Az általad ÁSZF-ben egyébként nincs olyan összeg (10750), amit írtál, nem kaptál valami csomag kedvezményt? És akkor hol jelentkezik a második box +790 Ft-os felára?

"Got any other secret weapons?"

(#82853) lszlogal válasza Beniii06 (#82852) üzenetére


lszlogal
senior tag

Igen, kaptam. Igen, HFC területen vagyok. A weboldal szar, néha nekem sem működik, hívd fel őket a +36707000505 telefonszámon

Nem biztos hogy annyi, mondtak egy összeget. Ezeket a csomagokat hozza a címemen:

És ere még rájön a második tv box havi bérleti díja

(#82854) kabelmania27 válasza stevve (#82837) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Amennyiben bemásolod a modemértékeket és megírod milyen osztók vannak bekötve meg tudjuk írni, hogy jelszint probléma okozza-e a sebességproblémát.

(#82855) tomp


tomp
félisten

Már hívott is a UPC, hogy harmadjára is jön a technikus.. :DDD
A technikus megállapította a múltkor, hogy a TV rossz és az ad vissza túlfeszt. Ezt is a telefonostól tudom meg...
Este mielőtt elmegyek dolgozni minden oké. Lehúzok minden koaxot(TV+box+CB) és másnap miután hazaérek CB és box kap csak koaxot és a box "nincs jel". A TV telepatikusan átküldi a túlfeszt a koaxra? Szétszedtem a koaxot és csak a bejövőt fogtam meg mire az megrázott...
Már azt is mondta a telefonos, hogy a Mediacard+box páros okozza a bajt. Mármint a tv is kap koaxot és a box is és ez nem jó... :DD
Beleírták a munkalapba, hogy a földelést kössék vissza...

(#82856) ztsoft válasza tomp (#82855) üzenetére


ztsoft
őstag

Ne izgulj, nem egyedi eset, ezt nálam is eljátszották.

Mind két szobában a TV-n széthullott a kép, mind a két "technikus" látta. Nekem azt mondta, hogy majd jönnek és megnézik az oszlopon. A munkalapra viszont azt írta, hogy nincs hiba (szintén az ügyfélszolgálatostól tudtam meg).

Az a legszebb az egészben, hogy ahogy vége lett a nagy melegnek, a hiba is mérséklődött (csak nagyon ritkán jelentkezik), így javítva sem lett. Idén ismét kezdhetem elölről az egészet, ha lesz még TV előfizetésem (már nagyon érik, hogy lemondom).

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#82857) tomp válasza ztsoft (#82856) üzenetére


tomp
félisten

Na az szép.
Mondtam a telefonba, hogy ha most nem lesz véglegesen javítva akkor kötbér igényem lesz! Ezt nyugtázta is az illető. Persze teljes mértékben jogos az igényem. Írjam meg nekik emailben és megadják.

(#82858) cocka válasza lszlogal (#82851) üzenetére


cocka
veterán

Jól meg kéne verni azt, aki ÁSZF-et ArialNarrow-val ír. De hát a vodafone-nak sosem volt érdeke, hogy bármilyen ÁSZF-jüket vagy ahhoz kapcsolódó mellékleteiket olvasni tudd. Még szerencse, hogy ebook olvasóra küldve saját betűtípust is megadhatsz. A keskeny magas vagy túl szögletes betűformákat nehéz és fárasztó olvasni.

Pl. Gránitbank Tahomája se semmi.

(#82859) LouiS22 válasza cocka (#82858) üzenetére


LouiS22
veterán

Szerintem a következő alaptörvény-módosításnál vezessék be, hogy minden szolgáltató kizárólag Times New Roman CE-vel, minimum 12 pont betűméretben publikálhatja csak az ÁSZF-et.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#82860) cocka válasza LouiS22 (#82859) üzenetére


cocka
veterán

Talán nem kéne így konkretizálni, de azt valahogy bele kéne foglalni, hogy nem írhatja olyan betűtípusokkal és olyan betűközökkel, ami az olvashatóság rovására megy és kifejezetten fárasztó.

Ez az eredeti:
[link]

És ilyennek kéne lennie, ha már ezt a betűtípust választották:
[link]

És amikor mondjuk 2 perc olvasás után elveszed róla a szemed, akkor csodálkozol rá, hogy jé mennyire széles még a Segoe UI is a windózban. LOL

[ Szerkesztve ]

(#82861) LouiS22 válasza cocka (#82860) üzenetére


LouiS22
veterán

Arra amúgy nem gondoltál, hogy arculati kézikönyv szabályozza ezt, és/vagy a narrow betűtípussal papírt is spórolnak, amikor nyomtatva odaadják (odaadták?) a versenyzőknek?

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#82862) stevve válasza kabelmania27 (#82854) üzenetére


stevve
nagyúr

Downstream [kép]
Upstream [kép]
A lakásba be: [kép]
A box előtt: [kép]

Remélem, ezek kellenek. :)

Köszi!

(#82863) cocka válasza LouiS22 (#82861) üzenetére


cocka
veterán

Ha el akarom érni, hogy valakihez rendesen eljusson egy ilyen kiadvány, iromány stb.. akkor figyelembe veszem azt a tipográfiai alapelvet, hogy amit készítek az olvasható legyen.

Ne egy vodafone akarjon már ezen spórolni. Na mindegy.

(#82864) Gubek-Einste válasza stevve (#82862) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az értékek rendben vannak.
A tévé előttinek jó lenne látni címkéjét ugyan úgy mint a belépésinél.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#82865) stevve válasza Gubek-Einste (#82864) üzenetére


stevve
nagyúr

Ja, bocs. :)

[kép]

[ Szerkesztve ]

(#82866) stevve válasza stevve (#82865) üzenetére


stevve
nagyúr

2.4 GHz-re kényszerítve a Killer 1435-ös laptopot, valamivel jobb, de csak éppenhogy. Nem gondolom, hogy túl sokan ülnek az 5 GHz-en.

(#82867) Amazonas válasza cocka (#82863) üzenetére


Amazonas
senior tag

Hiába, na... Kit így, kit úgy pofoz az élet...

(#82868) -Maujuri- válasza lszlogal (#82851) üzenetére

Hááááát ..... nem olcsó.

(#82869) gduck válasza lszlogal (#82851) üzenetére


gduck
addikt

Én drágának találom. Olyan Vodafonos ár ez... Sajna pedig ez lesz az új árszínvonal :(

[ Szerkesztve ]

(#82870) Beniii06 válasza lszlogal (#82853) üzenetére


Beniii06
őstag

Ha majd be lesz nálad kötve, esetleg az sd és hd adások bitrátája érdekelne tv részről, net részről pedig, hogy mennyire stabil stb. Tippre Sagem HGW-t fogsz kapni, ahogy linkeltem korábban a Telekomnál feltűnt listában egy vodafone FW-s Sagem ONT és HGW is. Azzal szerintem nem lesz gond, a CB-hez képest nem lesz előreláthatólag lag spike stb., mert a sagemekben broadcom chipset van(neked elvileg most is Sagemed van nem?). Ilyen szempontból biztosan megéri váltani, aki UPC-ről "fog majd váltani". :DDD
Az is kérdés, hogy IP tv mellett vagy a nélkül fogják-e engedni bridge módba rakni az eszközt, hogy saját routert tudj használni.

Ha már szóba került szerintem is drága egy kicsit.Havi 11k ért jelenleg kódolatlan dvb-c t +1000/1000-es netet kapok Ahhoz képest, hogy azzal reklámozták mennyire interaktív újítás a dolog, elismerték, hogy a sajátfejlesztésű html rendszerű "okos" boxukra, csak a youtube és a amazon prime(talán :F ) van lefejlesztve készen, pedig azzal reklámozták, hogy a havidíjba bele lesz építve pl netflix stb, közben alkalmazás sincsen a boxukra. :C

"Got any other secret weapons?"

(#82871) Beniii06 válasza gduck (#82869) üzenetére


Beniii06
őstag

Ha betartják, amit ígértek, hogy a különböző streaming szolgáltatások árait is kifizeted a havi díjjal, akkor már mindjárt más a helyzet, csak erre még ki tudja mennyit kell várni és ha meg is lesz, lehet ez csak a bevezető ár és később még drágább lesz.

Érdekes, hogy azt nem reklámozzák, már van voda mobil előfizetésed, akkor jár X százalék kedvezmény a vezetékes szolgáltatások áraiból, érted, olyan magenta1 féleség, pedig pont ez lenne az előnye, ha már vezetékesen és mobilon is szolgáltatnak.

"Got any other secret weapons?"

(#82872) gduck válasza Beniii06 (#82871) üzenetére


gduck
addikt

Egy hónapja hívtak (Voda), 2 mobil előfizetésem van. Újítsam meg, vállaljak hűséget és fizessek 1500Ft-tal többet havonként.

Mondtam, hogy most már TV, Internet és vezetékes telefon is tőlük van a mobil előfizetéseken kívül, ezért szeretnék valami kedvező ajánlatot kapni :D Kis hallgatás után elköszönt az ügyintéző...

Bárki bármit mond, nekem továbbra is az az érzésem, hogy árazás tekintetében rosszabbul fogunk járni. Szerintem a Vodát nem fogja meghatni a konkurencia felsorolása a "lemondó" vonalon :(

[ Szerkesztve ]

(#82873) anglergab


anglergab
addikt

Akik most UPC-sek, náluk is IPTV lesz majd? Azaz mi lesz a DVB-C-vel, Connect Box-szal, Horizon box-szal, Horizon Go-val, Wi-Free-vel?

Jelenleg csak Telekom szolgáltatási területen lehet Vodafone net/TV-re előfizetni?

Az ONT is a DOCSIS hálózaton van koax szakasz nélkül (a HFC-vel egyező max. sebességek miatt gondolom)? Vagy az optikai hálózat teljesen független a HFC-től, nem annak az optikai része?

[ Szerkesztve ]

(#82874) #78121280 válasza Beniii06 (#82870) üzenetére


#78121280
törölt tag

Tippre Sagem HGW-t fogsz kapni, ahogy linkeltem korábban a Telekomnál feltűnt listában egy vodafone FW-s Sagem ONT és HGW is. Azzal szerintem nem lesz gond, a CB-hez képest nem lesz előreláthatólag lag spike stb., mert a sagemekben broadcom chipset van

Igen Sagemcomot fogja kapni. Rövid telepítési útmutató fent van a Voda oldalán kicsit lejjebb görgetve Link :)

(#82875) Gyurka6 válasza gduck (#82872) üzenetére


Gyurka6
őstag

Szerintem, amennyiben elegendő számban lesznek akik valóban le is mondják, akkor lesz fogantja ennek a megemlítésének.

Gyurka

(#82876) mobal


mobal
MODERÁTOR

Ne ijesztgess. Azért bízom benne, hogy a koaxomhoz nem nyúlnak egy darabig.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#82877) kabelmania27 válasza stevve (#82862) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Igen, ezek kellenek.
Meg kellene nézni, hogy a box előtti osztónál hányas szám van a bemeneten lévő csillapítóra írva.

(#82878) kabelmania27 válasza anglergab (#82873) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

UPC területen marad a dvb-c szolgáltatás, Telekom koax és FTTH területen lesz iptv szolgáltatás.
ONT FTTH területen van, RFoG területen mininode után koax és CB modem és tévék vannak.

(#82879) stevve válasza kabelmania27 (#82877) üzenetére


stevve
nagyúr

[kép] tegnap szóltak, hogy csak a másik oldala lett lefotózva. :)

(#82880) anglergab válasza kabelmania27 (#82878) üzenetére


anglergab
addikt

Nem lehet egyszerű: DOCSIS 3.0, DOCSIS 3.1, FTTB/RFoG mininode, FTTH/GPON ONT, DVB-C, IPTV egyszerre.

[ Szerkesztve ]

(#82881) kabelmania27 válasza stevve (#82879) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nem látszik a képen, hogy hányas szám van az osztó bemenetén lévő csillapítóra írva.

[ Szerkesztve ]

(#82882) norbertoth


norbertoth
senior tag

Most találtam ezt a táblázatot:

[link]

most akkor ahol van telekom optika, ott elérhetőek lesznek azok a sebességű csomagok, mint a telekomnál van, pl 300/75? Ha igrn, vajon árban mekkorakülönbség lehet, van valami tablázat erről?

• iPhone 15Pro Max • Macbook Air M1 • LG OLED 55” CX • BOSE • Asus AX92U • WD Blue SSD • Xbox One S

(#82883) kabelmania27 válasza norbertoth (#82882) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Elvileg Telekom területen elérhetőek ezek a csomagok, vodafone oldalon beírod a címet és elérhető meglehet rendelni.

(#82884) MadMancs


MadMancs
veterán

Sziasztok. Létezik hogy 2 zsír új horizon box hibás? Vagy valószínűbb hogy ezeknek hulladék belseje van? Történt hogy friss albérletbe költöztem amihez UPC előfizetés tartozik ( 300 as net, prémium tv). 2 db horizon boxxal. Eddig a boxokat nem használtam mert a TV ben ( Philips 49PUS7503) van egy édesanyám előfizetéséhez ( full minden csatorna) tartozó MediaCard. Net is hozza le fel a maximumot, TV tökéletes. Ma mondom megnézem mit tud ez a box. Hát nagyon semmit. A csatornák 98% a akad szétesik, élvezhetetlen. Mindkét boxxal. Ami nem, azon meg olyan a minőség mintha youtube on 240p videót néznék. Igen HDMI vel összekötve és box felbontása auto és 1080i vel kipróbálva. Ezek a dobozok ilyen érzékenyek vagy kapásból 2 selejtet kaptunk? :C

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#82885) Gzu73


Gzu73
tag

Nincs jel felirat van a Viasat6 helyett. Ez mennyire normális? a müsorújság megy.
Székesfehérvár, media carddal.

(#82886) kezo0 válasza Gzu73 (#82885) üzenetére


kezo0
addikt

Budapest, Cisco box: van jel a Viasat 6-on.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#82887) MadMancs válasza Gzu73 (#82885) üzenetére


MadMancs
veterán

Viasat 6 működik. MediaCard, Várpalota.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#82888) Gzu73 válasza MadMancs (#82887) üzenetére


Gzu73
tag

közben végignéztem, nem csak ez az 1 csatorna rossz. Viasat6, Cool, Story4 ...
mindegyik csatorna a 626 MHz-hez tartozik.

(#82889) cocka válasza norbertoth (#82882) üzenetére


cocka
veterán

Most az komoly, hogy a 150-es net feltöltési sebességét lefelezik 10-ről 5-re? Emelni kéne mindhármat legalább 25-re vagy 30-ra, nem ilyen 10-ekkel meg 5-ökkel szórakozni. Gagyi prepaid mobilneten tudok 25-30 körül feltölteni, tehát nem tudom hol élnek ezek?!

Azt mi dönti el, hogy az adott címen GPON vagy HFC lesz?

(#82890) Beniii06 válasza cocka (#82889) üzenetére


Beniii06
őstag

Egyszerű, ami most jelenleg elérhető nálad, amin most is kapod a szolgáltatást.

"Got any other secret weapons?"

(#82891) anglergab válasza cocka (#82889) üzenetére


anglergab
addikt

A rendelkezésre álló Telekom infrastruktúra. Különböző hálózatok (HFC vs. GPON), a max sebességek azonosak, de a garantált és a feltöltés nem.

(#82892) cocka válasza anglergab (#82891) üzenetére


cocka
veterán

A rendelkezésre álló Telekom net itt a Telekom honlapja szerint 30/5-ös. Talán nem véletlen, hogy nem érhető el jobb net itt, mivel ide először a UPC jött, aztán a Digi. Harmadiknak már nem jutott hely. Kétlem, hogy a környéken bárkinek is telekomos vezetékes nete lenne.

Nonstop L csomaggal mi újság lesz? Kikukázzák a francba? Érik egy Digire váltás. Áprilisban amúgy is vége a hűségnek. :DD

(#82893) cocka


cocka
veterán

Vezetékes telefonszolgáltatásról egy büdös kukkot nem találtam az ÁSZF-jükben. Nem lesz?

(#82894) Brogyi válasza cocka (#82889) üzenetére


Brogyi
senior tag

Voda igért G5-t. Mobilról fogunk torrentezni? :D Nevetséges.

(#82895) kabelmania27 válasza MadMancs (#82884) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Milyenek a modem és a box jelszint értékek?
Gzu73: Milyen a jelminőség/erősség?

(#82896) PeL


PeL
addikt

Üdv. Valaki rá tudna nézni ezekre a Connect Box értékekre normálisak-e? Pár napja rohadt nagy szélvihar volt itt is, a TV-n is 15-20 másodpercenként elment a kép és bevillant a "nincs jel, ellenőrizze a kábelt" stb. üzenet, pixelesedett meg akadozott a hang folyamatosan. Azóta viszont a nettel is gondok vannak, random lag spikeok meg packet lossok játékokban, random elszáll a feltöltési sebesség, tegnap mértem 1Mbit-es feltöltést is a 22 helyett pl. Streamelni is esélytelen ilyen nettel, nézhetetlenül bepixelesedik sokszor a képminőség. Van értelme betelefonálni hogy nézzenek rá?

Az értékekről a képeket modem újraindítás után készítettem: [1] [2] [3]

[ Szerkesztve ]

(#82897) kabelmania27 válasza PeL (#82896) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Értékek rendben vannak. Tévén/boxon milyen a jelerősség és a minőség?
Ha leírod, hogy milyen osztóval van elosztva a koax és van-e bekötve Fam/Attenuator feliratú csillapító ki tudjuk számolni kb milyen a bejövő jelerősség. Ellenőrizd, hogy az F csatlakozók ne legyenek kilazulva.
Ha nincs a modem oldalán modem üzemmód my upc oldalon vagy 1221-en kapcsold ki az ipv6-ot.

[ Szerkesztve ]

(#82898) cocka válasza Brogyi (#82894) üzenetére


cocka
veterán

Mondjuk én nem elsősorban torrentre gondoltam, de szoktam videókat feltölteni és esetleg egységnyi idő alatt mehetne fel több is. Mindegy majd max. összevárom ahogy eddig, trékomnál befizetek 1 napos korlátlanra és feltolom aznap amennyit lehet.

Arról nem is beszélve, hogy amíg feltöltesz addig kis mértékben visszaesik a letöltési sebesség, viszont drasztikusan nő a ping. Ha még a háttérben is akarsz dolgokat művelni, pl. játszani, akkor talán üdvösebb lenne, ha harmadannyi ideig lenne magas a pinged nem?

(#82899) woodworm válasza cocka (#82889) üzenetére


woodworm
veterán

Lehet, hogy igazodniuk kell a telekomos profilokhoz.

(#82900) MadMancs


MadMancs
veterán

Sziasztok.
HBO HD nál nektek is feliratozva van angolul a kép felső részén? Kikapcsolni nem tudom. Ha bekapcsolom amúgy akkor alul feliratozza ahogy kell felső akkor is ott marad.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.