Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#82651) dond válasza Gyurka6 (#82650) üzenetére


dond
csendes tag

Igen, az kimaradt, hogy a jelszínt max-on volt, így most kicsit alatta mozog, akkor elképzelhető, hogy volt valami új bekötés a társasházban és evvel függ össze, köszi.

(#82652) ProdyG


ProdyG
senior tag

Sziasztok,
Ti mit tudtok az UPC által forgalmazott Wifi-booster-ekről, amiket lehet tőlük bérelni?
Olvasom, hogy 2 eszközt ha bedugunk konnektorokba, akkor az elektromos hálózaton megy keresztül a net. Ez komoly? Használ ilyet valaki?

(#82653) Intruder2k5 válasza ProdyG (#82652) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Üdv!

Konkrétan a UPC ilyen eszközeivel nincs tapasztalatom, de igen, létezik a technológia, amivel az elektromos hálózatot tudod használni adatátvitelre, de vannak feltételei. Régebbi Powerline adapterek esetén feltétel volt, hogy a két végpont azonos áramkörre legyen csatlakoztatva, az újabbak elvileg már akkor is működnek, ha csak a kábelek legalább egy néhány méteres szakaszon együtt futnak a falban, tehát szorosan egymás mellett vannak, egy csőben. Az elérhető sebesség akárcsak a WiFinél, itt is a kapcsolat minőségétől függ, volt akinek alig jött össze néhány 10Mbps, de hallottunk 3-400Mbit/sec sebességről is.

(#82654) canniball válasza Intruder2k5 (#82653) üzenetére


canniball
nagyúr

Annyival kiegészíteném, hogy nekem van (nem upc-s) powerline adapterem és külön körön (de egy fázison) működik a dolog (miközben a kábelek is teljesen másmerre futnak).

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#82655) LouiS22 válasza Intruder2k5 (#82653) üzenetére


LouiS22
veterán

Megerősítem, hogy 3 fázison, külön "körön" lévő eszközök gond nélkül kommunikálnak egymással így, a saját mérőprogram szerint 300 Mbit-es sebességgel.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#82656) pjen válasza LouiS22 (#82655) üzenetére


pjen
félisten

:) Külön fázison vagy csak külön körön vannak?

[ Szerkesztve ]

(#82657) LouiS22 válasza pjen (#82656) üzenetére


LouiS22
veterán

Emlékeim szerint külön fázison vannak.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#82658) pjen válasza LouiS22 (#82657) üzenetére


pjen
félisten

:R

(#82659) Mikika


Mikika
aktív tag

Sziasztok
Az UPC TC7200-as modemmel akadt egy kis problémám.
A gond a következő: van egy Sonoff tipusú wifis kapcsolóm amit nem tudok párosítani a telefonommal. Máshol pl digis modemmel gond nélkül megy tehát a kapcsoló rendben van.
Úgy vélem hogy a modern a ludas. Az ügyfélszolgálaton sem tudtak segíteni azt tanácsolták keressek informatikust. ÉLJEN!!!! Ha valaki találkozott ezzel a problémával talán tud rá megoldást!!!

Forever Apple

(#82660) anglergab válasza Mikika (#82659) üzenetére


anglergab
addikt

Az IPv6-ot (DSLITE) megpróbálhatod kikapcsolni.

(#82661) Mikika válasza anglergab (#82660) üzenetére


Mikika
aktív tag

Bocsánat azt hol kell?

Forever Apple

(#82662) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Volt valamikor ingyenes sávszél növelés? Ma vettem észre hogy 30/3 helyett 50/5-ös a net egy router áthelyezés miatt, de nem néztem a tempót már egy jóideje :)

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#82663) kabelmania27 válasza dond (#82649) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Lehet magas a modem feltöltési értéke. Nézd meg modem áramtalanítás esetén megszűnik-e a probléma.
Használd a kettes osztót, a box kimenetére tegyél hpf szűrőt.
Milyenek a modemértékek?

(#82664) tomp


tomp
félisten

Na eddig tartott az újabb technikusi megszakértés.
Modem feltöltési jelszintjei fixen 45-ön állnak. Tegnap még 43-on voltak és a TV jelminősége nem mozgott. Fixen 100%-on állt.
TV-n ami mögött visszirány szűrő van a jelminőség beesik 100-ról 85%-ra de ez még nem okoz problémát.
Cisco box mögött ugye nincs szűrő de gondolom itt is beesik a jelminőség. Szerencsére még itt sincs képi hiba. A lakásba bejövő kábelen van az izolátor(azaz nem a TV ágon hanem a bejövőn van). Hajnalban elmentem dolgozni és most értem haza. Mialatt SEMMI sem ment a lakásban újra elkezdett előjönni magától.
Este még nem mozgott a jelminőség.
1-2nap szerintem és újra szétesik a TV...

(#82665) anglergab válasza Mikika (#82661) üzenetére


anglergab
addikt

Az ügyfélszolgálatot kell ehhez felhívni.

(#82666) adika4444 válasza Dr. Romano (#82662) üzenetére


adika4444
addikt

Már nagyon rég emelték a 30-asokat is, asszem most a legkisebb csomagban, a 150-esben van mindenki aki nem mozgott.

üdv, adika4444

(#82667) dond válasza kabelmania27 (#82663) üzenetére


dond
csendes tag

Nem szűnik meg, próbáltam kikapcsolt modemmel is, úgy is csak a -7,5dB-sre dugva jönnek meg az adók, képek:
Felfele / Lefele

(#82668) kabelmania27 válasza dond (#82667) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nézd meg modemújraindítás után is 20körüliek-e a letöltési értékek.
Feltöltési értékek rendben vannak.

[ Szerkesztve ]

(#82669) ProdyG válasza Intruder2k5 (#82653) üzenetére


ProdyG
senior tag

Köszi srácok!
Ez a "külön fázis" és "külön kör" dolog nem tiszta még. Minden helység egy saját kismegszakító alatt van nálunk, gondolom ezek lennének a körök :) a fázisról nem tudok.

De ha jól érzem, a legjobb kipróbálni a dolgot és akkor kiderül. De akkor lehet, hogy nem is lenne nagy előrelépés egy sima wifi jelerősítőhöz képest ez a megoldás. Ez is végülis wifi-szerű jel, csak nem a levegőben megy, hanem az elektromos kábeleken?
Az elektromos hálózatban nem okoz ez semmilyen problémát?

(#82670) pjen válasza ProdyG (#82669) üzenetére


pjen
félisten

Ez vezetékes jel,ami az elektromos hálózaton megy.Azt nézd meg az óra alatt hány kismegszakíró van.1vagy3.Annyi fáziis.

(#82671) LouiS22 válasza ProdyG (#82669) üzenetére


LouiS22
veterán

Ahogy a kolléga is írja, azt nézd meg, hogy a villanyóra alatt hány megszakítót látsz. Ha 1 van, akkor 1 fázisod van. Ha 3, akkor 3 (ha villanysütőtök van, akkor szinte biztosan 3 fázis lesz).. Nálam is külön körön vannak a szobák, és az egyik szoba másik fázishoz van kötve.

Ahány ház, annyi megoldás, így nem lehet egyértelműen kijelenteni, hogy nálad is tökéletes fog működni minden. Ki kell próbálni. Megrendelsz neten egy kezdőcsomagot, hazaviszed, kipróbálod, ha jó (szinte biztosan az lesz), akkor örülsz, ha meg netán mégsem, akkor van 14 napod elállni. Ennél olcsóbban sosem derül ki.
Az szinte biztos, hogy a wifi erősítős megoldásnál jobban jársz. Ha eredendően szar az otthoni wifid, akkor egy rosszul elhelyezett "erősítő" még több fejtörést fog okozni. Ahogy írtam, nálam 300 megabitet mutat az TP Link saját powerline appja. Gyakorlatban sosem mértem le, hogy mennyi az annyi, de én olyan adatátvitelre használom, aminek valójában nincs hatalmas sávszél igénye. Az viszont stabilan tartja, nincsenek szakadások, kihagyások.

Gyakorlati tanácsnak azt szokták írni, hogy ne dugd túlfeszültségvédőbe, vagy olyan elosztóba, amiben lehet zavarszűrő, mert azt jelentősen ronthatja a hatásfokát. Nyilván ezt ki kellett próbálnom és tényleg így van :D

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#82672) Beniii06 válasza tomp (#82639) üzenetére


Beniii06
őstag

"Még az is kizárva, hogy a tv tápjáról menne át valami kóbor áram a koaxra de nem tudna mivel külső tápos a tv."

Az egyáltalán nem biztos, a tápnak földeletlen lapos dugvilla vagy védőérintkezős dugvilla csatlakozója van? + a Cisco boxnak is?

Ha a tv adaptere kapcsoló üzemű, az elég sok zajt elektromos termel(ha jó a hallásod, akkor közelről hallhatod a 22KHz-es ciripelést), de ugyanilyen ha van ledes/led szalagos világítás is a lakásban.(ha a világítás mellőzhető, próbáld ki úgy is jelentkezik-e a hiba)
Ami még eszembe jutott, hogy próbáld meg fordítva csatlakoztatni a konnektorba a tv-t/CB-t, hátha segít.

CB cserét kérdnék a helyedben határozottan, hátha úgy megjavulna, mert tutira valami nem úgy működik, ahogy kellene az elektromos készülékeidben, ahogy kellene. Elég, ha egy kis kondenzátor nem működik a megfelelő helyen és már zavart okozhat.

Egy tv-re mi értelme van mediacard-ot és beltéri boxot is kötni? Külön tudsz felvenni? 1-2 napig talán csak az egyiket kellene használnod(áramtalanítod a cisco-t + lehúzod a koaxról is, tehát nem akkor mikor a hiba jelentkezik, hanem előtte). Azt írtad, hogy az osztó előtt nem jelentkezik a hiba, akkor tv-cisco-CB közül lesz valamelyik a ludas.

"Got any other secret weapons?"

(#82673) Toth_Jani válasza Beniii06 (#82672) üzenetére


Toth_Jani
őstag

" Egy tv-re mi értelme van mediacard-ot és beltéri boxot is kötni? "
Nekem volt olyan tévém (Sony) ami különböző források mellett tudta a kép a képben megjelenítést, ami akár 2 sportmérkőzés esetében is jól jön.
Persze ma már ezt kiváltja a Horizon Go és egy másik eszköz a mit a TV közelébe rakok.

(#82674) tomp válasza Beniii06 (#82672) üzenetére


tomp
félisten

Lapos dugvillái vannak a tv-nek és a boxnak is.
TV tápjának nincs hangja, a laptop tápjának van de annak védőérintkezős dugvillája van és kihúzva is elő tud jönni a hiba.
Már próbáltam kihúzott CB-vel is azaz koax+áram lehúz.
Az eszközeim jól működnek mivel elvittem az ismerősömhöz ott összedugtunk mindent és tökéletes volt.
Az utóbbi 2 esetben a technikus eleve hozott új CB-t de nem cserélt...
Alap TV nézésre Mediacard van. Műsorvisszanézésre és felvételre box.
Tudom a TV is tud felvételt amit használok is de ha távolról akarok felvenni valamit akkor arra a box a tökéletes megoldás. Na meg ha esetleg olyan műsort rögzítek amit esetleg el szeretnék "tenni"... :U :D
Osztó előtt jó volt. De utána összedugva már osztó mögött is jó volt.
A CB külön konnektorról megy.
Tegnap úgy kezdett előjönni a hiba, hogy több mint fél napig semmi sem ment a lakásban.
Kipróbáltam már mindent, hogy esetleg valamelyik készülék zavarná a tv-t de semmi. Laptop táp, Cisco box, asztali médialejátszó, világítás off, box koax lehúz, soundbar mélyláda kihúz mivel belső tápos. De semmi. Ha előjön a hiba akkor bárhogy előjön és ahogy láttuk a technikussal csak akkor javul meg ha az osztót szétszedi majd villáskulccsal leföldeli. Utána összedugva jó lesz. Azaz túlfesz megy bele időnként a koaxba... Az is vicces, hogy az emeleti elosztó szekrényben a földelés le van vágva... Ott lóg a dobozban... :W

(#82675) gduck válasza kezo0 (#81913) üzenetére


gduck
addikt

Hali!

Szerintem már "élesítették" a beígért HD adásokat. Ugyanis a HBO HD bitrátrája már 10Mbps a régi 7Mbps helyett. Sajnos a többi változás nem jutott el hozzánk, a HBO2 és HBO3 továbbra is SD :(

UI: eredeti cikk, ha valaki nem tudná miről is van szó pontosan ;) [link]

[ Szerkesztve ]

(#82676) dond válasza kabelmania27 (#82668) üzenetére


dond
csendes tag

Ok, köszi a visszajelzést, (újraindítás után is 21-22-es értékek vannak).

(#82677) Kicsirics77 válasza tomp (#82674) üzenetére


Kicsirics77
veterán

Mi lenne ha mondjuk azt a földelést visszakötnétek?
Az eszedbe jutott,hogy lehet nem is tőled juthat be fesz a koaxra,hanem valamelyik szomszédtól?

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#82678) tomp válasza Kicsirics77 (#82677) üzenetére


tomp
félisten

Nekem eszembe jutott és mondtam is a technikusnak. De csak az volt a válasza, hogy az lehetséges...
Azt is kérdeztem tőle, hogy ha vissza lenne kötve az a földelés akkor esetleg megszűnne a hiba? Lehetséges, sokat javítana a hálózaton. Mondom akkor nem lehet visszakötni? Hát nála nincs hozzá eszköz mivel új földelés kellene mert már el van rohadva a levágott rész...
Csak a táskás mérőt hozta meg egy új CB-t...
Most reggel bekapcsolva mindent, nem ugrál a jelminőség. Este ugrált 100-85% között(hpf szűrő mögött!) ami még nem okoz gondot de most stabilan 100%.

(#82679) Kicsirics77 válasza tomp (#82678) üzenetére


Kicsirics77
veterán

Ja el van rohadva,szerintem szimplán lusta az a 1-2 cm vezetéket levágni és utána sarut tenni rá majd visszakötni,az a legegyszerűbb hogy lehetséges,pár éve inviteles voltam,és itt van 20 méterre a sarkon az oszlopon az erősítő,egy vasárnap délután se tv se net,olyan igazi téli idő volt,mikor vizszintesen esik a havaseső,bejelentettem a hibát,majd 20 perc múlva hallottam hogy a szerelő csörög az alu létrával és cseréli az erősítőt.
Lehet így is meg úgyis javítani.Minden csak hozzá állás és motiváció kérdése.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#82680) Apaxp válasza tomp (#82678) üzenetére


Apaxp
senior tag

Amikor bekötötték hozzám a tv szolgáltatást, minden este 6-8 óra között az rtlklub hd csatija és még 2-3 hd csati digitális képtörést produkált. Hetente 2x 3x jelentettem le hibára. Jöttek is szorgalmasan a technikusok, hálózatos szerelők. Mindig minden rendben volt nálam, külső hálózaton a zajbetöréseket javították, de nem volt eredmény. Kb egy évig szórakoztunk így, és minden kiszálláskor megkérdeztem hogy az oszlopról hozzám bejövő koax nem lehet-e hibás. Kimérték és állították hogy jó. (23 éves koax volt). Az utolsó bejelentésem már nem nagyon volt szalonképes és követeltem a hd szolgáltatásra a kötbért nem megfelelő teljesítés miatt. Na akkor vonult fel minden hozzáértő és centinként végig vizsgálták a hálózatot. A hálózati koaxot 3 helyen cserélték, és az én bejövő koaxom is cserélve lett. Onnantól megszűntek a hibák, és az első bejelentésig visszakaptam a hd csomagra befizetett díjat. Ez családi házas övezet

Samsung A52s 5g dual sim, Acer E5-573G win10+linux mint

(#82681) tomp válasza Apaxp (#82680) üzenetére


tomp
félisten

Na igen. Mondta is a technikus, hogy lehet valahol rossz a koax hálózat a házban vagy a Node-tól a házig valahol. Habár földkábeles a hálózat de az is lehet rossz.
De nem kért hálózatos szakikat...
Na most mialatt megejtettem az ebédet a CB feltöltési frekijei felmentek 47-re és a hpf szűrő mögött lévő TV-n máris eltűnt az RTL Klub HD és az összes csati ami 130MHz alatt van ha megy a CB-n a feltöltés...
Boxot bekapcsolva és valamelyik 130MHz alatti csatornára kapcsolva közli a box, hogy Nincs jel, ellenőrizze a csatlakozást...
Mialatt ebédeltem mozgás volt az emeleten. Lakók jöttek, mentek.

(#82682) Apaxp válasza tomp (#82681) üzenetére


Apaxp
senior tag

Nem tudom mióta áll fenn a probléma nálad, de egy kicsit határozottabb fellépés (kötbér igény az első bejelentésig) talán célravezetőbb lenne. Mert fizetni nem szeretnek, így lehet hogy a hálózatos szakik is megmozdítanák a valagukat.
Nálam olyan is volt az egy év alatt hogy én követeltem hogy mikorra jöjjön a technikus, csak lássa a hibát. Minden ilyen kiszálláskor detektálta is. :D

[ Szerkesztve ]

Samsung A52s 5g dual sim, Acer E5-573G win10+linux mint

(#82683) Gyurka6 válasza tomp (#82681) üzenetére


Gyurka6
őstag

Megelőztek...
Kötbér kérés felé terelném a hiba bejelentést, az első bejelentés idejétől.

[ Szerkesztve ]

Gyurka

(#82684) tomp


tomp
félisten

Az lesz!
Az eléggé nevetséges, hogy ha előjön a hiba akkor szedjem szét az utolsó osztót és földeljem le mert valahol túlfesz megy a hálózatba ami ugye földelés hiányában esetleg hozzám is eljut. De amúgy a ház többi lakója miért nem reklamál?

(#82685) erahurka


erahurka
félisten

Srácok, az mitől lehet, hogy néhány napja bezuhant a letöltési sebesség? :F 2-300 megabitet szoktam mérni a tesztelő oldalakon, néhány napja legfeljebb 80-90 közt mozog.

(#82686) tomp válasza erahurka (#82685) üzenetére


tomp
félisten

Nálam pedig az 500/22-es net 536/27Mbittel megy stabilan. :D

(#82687) erahurka válasza tomp (#82686) üzenetére


erahurka
félisten

Majd kipróbálom switch nélkül is, hátha azzal van valami.

Volt januárban néhány 100 gigabájtos adatmozgásom (plusz a böngészés), lehet, hogy korlátozták a túlzott használat miatt? Azért ezt nem érzem olyan extrém mennyiségnek.

[ Szerkesztve ]

(#82688) erahurka válasza erahurka (#82687) üzenetére


erahurka
félisten

Oké, a switch szarakodott. Kihúztam-bedugtam a konnektorba, és máris 245 megabitet mértem. :))

(#82689) Tappancs2001


Tappancs2001
senior tag

Sziasztok! A következő lenne a kérésem. Hitron modemből szeretnék egy 500 MB-es netet megosztani egy az épület másik szintjén durván 10 méterre lévő másik számítógéppel (próbálkoztam USB wifi adapterekkel is, de csak rendkívül lassú net kapcsolat jött össze, gyakori szakadásokkal) utp kábeles kapcsolattal. Erre a célra milyen UTP kábelt javasolnátok? Cat5e, Cat6, esetleg Cat6e? Árnyékolt legyen vagy árnyékolatlan? Előre is köszönöm szépen a segítséget.

(#82690) 4Grider válasza Tappancs2001 (#82689) üzenetére


4Grider
nagyúr

Cat5e is elég. Nem kell árnyékolni, ha nem működtetsz erőművet vagy rádióadót otthon.

(#82691) tomp válasza Gyurka6 (#82683) üzenetére


tomp
félisten

2 opciót fogok nekik ajánlani:
Kötbér a hiba végleges és igazolt javításáig, vagy adjanak nekem koaxon Vodafone TV-t IP alapon változatlan áron és akkor elfelejtem a dvb-c hibát. Nagylelkű vagyok! 500-as net úgyis +36Mbittel megy.
Most gyakorlatilag az Rtl Klub HD-t IP-n tudom csak nézni stabilan a műsorvisszanézőn.

(#82692) Gyurka6 válasza tomp (#82691) üzenetére


Gyurka6
őstag

A leírásod alapján a net sem v.mi jó feléd, az ip-tv jó lesz?

Gyurka

(#82693) tomp válasza Gyurka6 (#82692) üzenetére


tomp
félisten

A net az jó! A feltöltési jelszint mozog a túlfesz hiba miatt de mikor elérte az eddigi rekordot az 54-et akkor is stabil volt. 27Mbittel ment a feltöltés a 22Mbit helyett.
Ping 11ms-nál nem volt magasabb 1x sem. De 99%-ban fix 8ms.

(#82694) doddencs


doddencs
senior tag

Sziasztok!
UPC hd tv elofizetesnel meg lehet uszni a mediabox, mediacard hasznalatat? Most lett vasarolva uj tv, es a mediabox-ot mindenkepp lecserelnem mediacard-ra. De az feltetlen kell, vagy bizonyos funkciot keressek a tevemben?

(#82695) Tappancs2001


Tappancs2001
senior tag

Sziasztok! Fix ip címmel rendelkező Upc business 500 netünk van vodafone Huawei E3372 lte modemmel kiegészítve. A modem típusa Hitron CGNV4. Fix ip cím esetén megoldható, hogy a modemhez 2 asztali számítógépet csatlakoztassak lan porton keresztül utp kábellel? Előre is köszönöm a segítséget.

(#82696) 4Grider válasza doddencs (#82694) üzenetére


4Grider
nagyúr

A tv-d bizonyos funkcióihoz nem kell, de a kódolt csatornákhoz igen. Azok (a digitális csatornák) legnagyobb része pedig a UPC-nél kódolt.

[ Szerkesztve ]

(#82697) 4Grider válasza Tappancs2001 (#82695) üzenetére


4Grider
nagyúr

A kérdésed nem világos. A Hitron nem modem, csak tud bridge módban működni. Tud hozzá csatlakozni bármennyi asztali számítógép. Ha az asztali számítógépeknek ven fix ip címe, akkor olyannak kell lenniük, ami a Hitron LAN tartományában benne van, ha nem olyanok, akkor a Hitront át kell állítani arra a LAN-ra. De hogy jön képbe az LTE modem?

Egyébként pedig:
https://nki.gov.hu/figyelmeztetesek/serulekenysegek/hitron-cgnv4-modem-router-serulekenysegei/

[ Szerkesztve ]

(#82698) anglergab válasza Tappancs2001 (#82695) üzenetére


anglergab
addikt

Modem vagy router módban működik?

(#82699) Tappancs2001 válasza anglergab (#82698) üzenetére


Tappancs2001
senior tag

Szia! A kettő között mi a különbség? Egy asztali gép 2,4 ghz wifin, egy másik pedig utp kábellel van csatlakoztatva hozzá, ha ez segìt a kérdés megválaszolàsában.

(#82700) anglergab válasza Tappancs2001 (#82699) üzenetére


anglergab
addikt

Ez nem segít. Van saját routered a modemen kívül?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.