Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18301) Tatavs válasza Zsolaf (#18298) üzenetére


Tatavs
csendes tag

Köszi!

(#18302) kisapa válasza Apollyon (#18300) üzenetére


kisapa
senior tag

Bár csak nekem lennének ilyen gondjaim. Sajnos nálam nem elérhető a UPC kábel. Remélem már nem sokáig.[link]

(#18303) digikábeles válasza Yipman1 (#18299) üzenetére


digikábeles
aktív tag

Ez még nekem is új volt, pedig én Digis vagyok.

(#18304) Mate válasza szab.tam (#18290) üzenetére


Mate
nagyúr

Nem írnak hülyeséget. Te, az Ubee modemet amint kézhez kaptad, bármikor aktiválhatod. Abban a pillanatban, hogy aktiváltad, a régi modem törlésre kerül a neved mellől és nem fog netet adni. Abban az esetben, ha nem aktiválják 7.21-ig az új modemet az ügyfelek, akkor meglépik ők. Ekkor a régi modemen el fog menni a net és az újat kell majd csatlakoztatni, ha akarsz netezni.

"egy hónapig 120-as netet adnak felár nélkül." A rohadékok! 4x netet akarnak 1 hónapig adni ingyen?! Eszméletlen, van bőr a pofájukon.

"nem kezdem el magyarázni részeltesen a technikai okait, hogy nekem miért nem kell egy hónapra sem a 120"
Pedig megtehetnéd, mert elképzelni nem tudom, hogy miért fáj ez neked.

"hogy nekem ne aktiválják egy hónapra sem a 120-at, mert szerződést szegnek vele."

Miért szegnének szerződést?

Előfizettél a 30/3-as netre. Ennek a garantált sebessége 10/1. Szerinted ha megemelik négyszeresére a sebességet, akkor nem lesz elérhető a garantált vagy mi?

(#18305) kabelmania27 válasza Yipman1 (#18299) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ehhez az új Digis csomaghoz olyan gép (ram,ssd, cpu) és router szükséges, sok gépben csak 100/10-as kártya van.
UPC a docsis 3.1rendszer bevezetésével esetleg szolgáltatási terület (pl koax Invitel terület) növelésével tud versenyezni.

[ Szerkesztve ]

(#18306) gduck válasza Apollyon (#18294) üzenetére


gduck
addikt

Miről maradtam le? Lecserélik az összes régi (DOCSIS 2) modemeket?

(#18307) Mate válasza gduck (#18306) üzenetére


Mate
nagyúr

Igen.

(#18308) gduck válasza Yipman1 (#18299) üzenetére


gduck
addikt

Jó marketing, de ez megint csak arról szól kinek nagyobb a farka :DD

NAGYON KICSI az a felhasználói kör aki valóban ki is tudja használni ezt a sávszélességet (torrentes felhasználást nem számítom ide! :N )

Arra jó, hogy egy esetleges árverseny kialakul, viszont az "elmaradott" térségek (pl 29-es körzet) fejlesztését nem segíti elő. Kevesebb bevétel=kevesebb fejlesztés!

[ Szerkesztve ]

(#18309) kabelmania27 válasza gduck (#18308) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Egyetértek, kérdés hogy csúcsidőben hogy fogja bírni a hálózat a terhelést.

[ Szerkesztve ]

(#18310) Gubek-Einste válasza kabelmania27 (#18309) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha úgy lesz mint a románoknál akkor az 1 Gbps csak hálózaton belül érvényes, kintre csak 100 Mbps lesz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#18311) gduck válasza Gubek-Einste (#18310) üzenetére


gduck
addikt

Akkor is durva az 1 Gbps otthoni felhasználónál! Mi lesz itt 10 év múlva?

(#18312) kungzi


kungzi
veterán

nálam itt a digi is az utcában, először meglátom milyenek lesznek a véleményke a netről és lehet váltok arra :)

(#18313) kabelmania27 válasza gduck (#18311) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Amíg 1000Mbps a max lan kártyák sebessége addig 1Gbps.

[ Szerkesztve ]

(#18314) Intruder2k5 válasza kabelmania27 (#18313) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Miért lenne 1000Mbps a max sebesség?
http://www.small-tree.com/10GbE_Cards_s/4.htm

Meg aztán közvetlenül az optika is bevihető majd a gépbe, ethernet kihagyásával!

[ Szerkesztve ]

(#18315) Zsolaf válasza Intruder2k5 (#18314) üzenetére


Zsolaf
addikt

Ilyen gyorsan még a winchester-ek nem tudják lemezre írni az adatokat.. :D

[ Szerkesztve ]

(#18316) Intruder2k5 válasza Zsolaf (#18315) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Majd a jobb SSD-t fogják, esetleg több HDD, több letöltési szállal, persze kellő CPU támogatással, illetőleg mint azt már írtam is valahol ezzel kapcsolatban, ezek a netcsomagok nyilván nem egy szólógépes előfizetésre vannak kitalálva, de pl. egy kis iroda nagyon is örülhet neki!

(#18317) kabelmania27 válasza Zsolaf (#18315) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Folyamatosan csökken az SSD ára, egyre gyorsabb a RAM, CPU, gratfikuskártya, így egyre több gép lesz képes kezelni. Hat éves laptopot lehet ssd-vel gyorsítani.

[ Szerkesztve ]

(#18318) Uthenger válasza gduck (#18311) üzenetére


Uthenger
aktív tag

és mit tudsz kihasználni 1Gbit-es nettel?

Mondjuk hogy tudja a router és a háló kártya is azt a sebességet.
N-es Wifi-n keresztül kiépül max 300-al a kapcsolat, abból 100Mbit tényleges sebességgel számolhatsz.

Tehát ha ki akarod használni, akkor még az ac-s router is kevés lesz hozzá wifi-n

A hdd tud írni randomba 125MB-vel?
böngészésnél nem fogja észrevenni senki hogy 10 v. 1000 mbit, az hogy 2 mp v. 1 mp, az nem lesz túlságosan észrevehető...

A túloldali szerverek többsége korlátozva van.
ftp.fsn.hu -ról a tesztfájlokat letöltve is csak 3 fájl letöltése esetén érte el a 240mbit-et, szálonként 80-100Mbit-re le volt korlátozva.

De ezen is lépjük túl, folyamatosan lehet használni 1Gbit-el, tehát 125MB-vel,
bírja a túloldal, bírja a HDD, és a router/pc is.

ncore-n jelenleg a legnagyobb HD-s film:
Titanic 3D BD50 - 93GB ~95.000 MB

240 Mbit-es net - 30 MB - 53 perc
1Gbit-es net - 125 MB - 13 perc (legyen hálózaton belül az összes seeder)
1Gbit-es net - 12,5 MB - 127 perc (legyen hálózaton kívül az összes seeder) /100Mbit-es sebesség jön itt képbe ugye...

DVD esetében ~4800 MB
240-es net: 2,7 perc
1GB digi: 0,3 perc

Ha 1 napig töltesz, és jön maxon mindenhol
UPC 240-es net: ~2.5 TB
Digi 1 Gbit-es net: ~ 10,3 TB

Aqua-nál a legnagyobb sata HDD 4TB-s, 37-96 ezer között lehet kapni.
Hányan fognak ezért befektetni pár 4TB-s hdd-be, hogy "letöltsék a Zinternetet"?

Persze, megnézi 2 óra alatt az adott filmet, és utána törli, nem kell seedelni hagyni gondolom a többség,
arról nem is beszélve hogy napi 24 órában filmet néz :)

A valóság ettől sokkal árnyaltabb lesz.

Hálózat menedzsment szempontjából az a legjobb, ha minél nagyobb sebesség érhető el,
hiszen a user annál kevesebb ideig használja az osztott erőforrásokat, ezért van a D2-es modemek kidobása is, hiszen az nem buli hogy 1 db 50/27 mbit-es csatornán használod a 30/3-as csomagod, használd inkább a 8 db 50/27 Mbit-es csatornán ugyanezt elosztva.

Arról nem is beszélve, hogy koax esetén ha 1 csatornán van zajosodás v. terheltség, és D2-es modem van, akkor bukta van, jó esetben a CMTS átdobja másik csatornára (ekkor van az a bizonyos 5-10 mp-re leszakadok a hálózatról, amíg csatornát vált a modem), D3 esetében pedig használja a másik 7 csatornát,
és észre sem veszi nagy eséllyel hogy gond van.

Fekete, full cover üvegfóliák Xiaomi, Huawei és Samsung telefonokhoz. OE-KVK, BMF-KVK (Kandó) tankönyvek. Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/uthenger

(#18319) gduck válasza Uthenger (#18318) üzenetére


gduck
addikt

#18308

Hálózati management szempontjából érdekes a dolog, már a UPC sávszélesség emelés is jól odatett a hálózatnak az elején. Kíváncsi lennék a Digi központi eszközeinek backplane kapacitására is :D

[ Szerkesztve ]

(#18320) poli27 válasza gduck (#18319) üzenetére


poli27
veterán

A Docsis jóval osztottabb erőforrás,mint a Digi fttb je meg ffth ja ezt ne feledjük el!

(#18321) gduck válasza poli27 (#18320) üzenetére


gduck
addikt

Ez igaz, de az esetek 99%-ban nem a te kapcsolatod a leggyengébb láncszem. És hiába van Digi hálózaton belül optika, elméletben még akkor is Digi hálózaton belül megfektethetőek a Digi központi eszközei.
De ez csak elmélet, mivel (mint már írtam is) senki nem fog ilyen sebességgel forgalmazni, főleg hogy a garantált csak a 30%-a lesz ;)

Én is úgy látom, ahogy Uthenger is írta, UPC koaxon az új technológia miatt stabilabb lesz a NET, oszt ennyi :D

[ Szerkesztve ]

(#18322) proradeon válasza Uthenger (#18318) üzenetére


proradeon
őstag

"N-es Wifi-n keresztül kiépül max 300-al a kapcsolat, abból 100Mbit tényleges sebességgel számolhatsz."

Aki gigabites sebességű internet csomagot köttet, az igen nagy valószínűséggel nem WiFi-n keresztül kívánja kihasználni az 1 gbps-os sebességet. A WiFi-t nálunk például csak telefonok és TV-k használják, és úgy gondolom a legtöbb háztartásban is így van.

"ftp.fsn.hu -ról a tesztfájlokat letöltve is csak 3 fájl letöltése esetén érte el a 240mbit-et, szálonként 80-100Mbit-re le volt korlátozva."

Ez nem az ftp.fsn.hu hibája, hanem a UPC - tákolt - hálózatáé. Gigabites szerverrel gyönyörűen jön egy szálon 107 MByte/s-mal. Digi és telekom csomagokkal is tökéletesen jön egy szálon azonnal max. sebességgel, igaz ezeknél a szolgáltatóknál jelenleg csak 120 ill. 80 Mbit-tel lehet tesztelni az egy szálon való letöltést, de UPC-nél már a 120 Mbit-es csomagnál is gyakran 3-4 szálat kell indítani a teljes sávszélesség kihasználásához. Ritka, de van olyan, mikor egy szálon jön 14,4 MB/s-mal.

Abban tökéletesen igazad van, hogy ritkán lesz kihasználva ez a sebesség, de épp ezért nem lesz leterhelt a hálózat. És a többi ellenérvedre pedig csak azt tudom mondani, hogy 4700 Ft-ért hülye lenne kihagyni az ember, vagy legalábbis hülye lenne drágábban UPC-t köttetni, aminek valljuk be, sokkal gagyibb a hálózata (ping, egy szálon való letöltés, stabilitás).

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#18323) Multibit


Multibit
veterán

Úgy látom itt mindenki az 1 Gbit letöltési sebességen pörög. Arról kevesebb szó esik, hogy azért ehhez 100 Mbit feltöltési sebesség tartozik. Tudom, csak hálózaton belül. Az itteni elméleti vita helyett én léptem a gyakorlatban. Évekig UPC-s voltam, de az UPC-nél valahogy nem akartak elfogadható áron normális feltöltési sebességet biztosítani. Ráadásul a végén már állandóan b@szogattak (telefonon!) a forgalomkorlát túllépése miatt. Ekkor lett elegem és váltottam. Itthon végzem a munkámat, a külföldi ügyfelek szervereire is gyorsabban tudom most feltölteni a nem kevés adatot.

(#18324) mlinus válasza proradeon (#18322) üzenetére


mlinus
őstag

kiváncsi vagyok hogy ezt valaha ki fogja-e javítani a upc.
én egy kis szolgátótól jöttem át, és ott hónapokig volt az a probléma, hogy egyszálon olyan 10-15 mbit jött max, pedig a csomag 80mbites volt. Többszálon szedte maxon. Rengeteg panasz után normálisan beálíttották a CMTS-t és egyszálon is azonnal jött a 80 mbit.

Most upc 240 van, és egyszálon olyan 80-90 mbit jön max.

(#18325) thxer válasza Gubek-Einste (#18310) üzenetére


thxer
aktív tag

A román Diginél minden irányba 1Gbit a letöltés, a feltöltés hálózaton belül 100Mbit, máshová 30Mbit.

(#18326) solti válasza Uthenger (#18318) üzenetére


solti
senior tag

Az 1 gigabites neten nem letölteni fogsz, hanem kőkemény HD-t vagy más streamelni, arra jó. Úgyis minden a felhő fele megy, ez az buzzworld:) Ehhez pedig sávszélesség kell, de nagyon...

(#18327) kabelmania27 válasza mlinus (#18324) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Bevezetik az docsis 3.1-et és bővítik (korábban Fibernet 1/3+Rubicom) a szolgáltatási területet olyan pl Invitel koax területtel ahol nincs konkurencia.
proradeon: Szolgáltatási terület egy részén van Digi, vannak olyan területek ahol nincs konkurencia. Még mindig UPC-nél van leggyorsabb kábelmodemes csomag.

[ Szerkesztve ]

(#18328) poli27 válasza kabelmania27 (#18327) üzenetére


poli27
veterán

Még a UPC nél van a leggyorsabb csomag helyesebben :DDD

(#18329) kabelmania27 válasza poli27 (#18328) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Igen:D

(#18330) proradeon válasza kabelmania27 (#18327) üzenetére


proradeon
őstag

Persze, ezzel tisztában vagyok. Természetesen csak azon területekre értettem, ahol mindkét szolgáltató jelen van. :B :)

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#18331) kabelmania27


kabelmania27
Topikgazda

Havidíjak összehasonlítása.

[ Szerkesztve ]

(#18332) regener válasza szab.tam (#18290) üzenetére


regener
veterán

Bekötés után egyből lemondhatod:

A 3. hónaptól +XXX Mbit/s sávszélesség havidíja YYYY Ft, a upc smart guard szolgáltatás havidíja 520 Ft. Ezek a díjak automatikusan kiszámlázásra kerülnek az adott hónapban. Ne feledje! Amennyiben úgy dönt, hogy nem kívánja tovább igénybe venni a díjmentes hónapok után a upc smart guard csomagot vagy a plusz sávszélességet, ezen az oldalon egyszerűen lemondhatja.

[ Szerkesztve ]

(#18333) szab.tam válasza regener (#18332) üzenetére


szab.tam
nagyúr

köszönöm! :R

(a feljebb, többiektől kapott sok hülyének nézés helyett ennek legalább volt értelme.)
az kérdés, hogy ez a lehetőség a 30 + szerződés nélküli ajándékként kapott 90-re is vonatkozik-e.
mert a linken a szerződéses 30+30-ra sztól a lemondási lehetődség, a bekötés után 7. naptól.
de ezt az ügyfélszolgálaton megmondják.

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#18334) mlinus


mlinus
őstag

kiváncsi vagyok, hogy a upc kivárja-e a docsis 3.1-et vagy bepróbálkozik egy 500 megáis D3 csomaggal. pár hónapja valaki írta hogy tesztelték a 16 csatornás modemeket.

(#18335) kabelmania27 válasza mlinus (#18334) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Két verzió közül valamelyik megvalósulhat.

[ Szerkesztve ]

(#18336) Intruder2k5 válasza mlinus (#18334) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

300GB-os adatforgalmi korláttal...

(#18337) pjen válasza Intruder2k5 (#18336) üzenetére


pjen
félisten

Mért ne,elmented UPC levelét,ha át léped a limitet csak rá kattintasz. ;]

(#18338) Apollyon válasza Intruder2k5 (#18336) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Na most komolyan, jelentkezzen akinek lassították a netet az elmúlt 1 évben... :U Az a korlát már csak szimbolikusnak tűnik nekem...

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#18339) szab.tam válasza Apollyon (#18338) üzenetére


szab.tam
nagyúr

max, ha nagyon késett a befizetéssel... :D

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#18340) kungzi


kungzi
veterán

Nekem folymatosan évek óta 2-3TB az adatforgalmam és eddig semmi lassítás nem volt. Kopp-kopp

(#18341) Apollyon válasza szab.tam (#18339) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Na nekem olyan még nem volt ;p
Most viszont meg akartam nézni mennyit forgalmaztam eddig, de ki van törlődve a statisztika eddig a hónapig. Gondolom mert lecseréltem a modemet...

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#18342) Intruder2k5 válasza Apollyon (#18338) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Lehet, de nem is ez volt a probléma, mert ez ugyebár ez csak egy jelenlegi gyakorlat, de a papír mást mond, és sosem tudhatod mikor változik meg az eljárás! Ez kb. olyan, mintha aláírnál egy olyan előfizetői szerződést, amiben 13000+ÁFA a 60-as net, de megígérik, hogy nem fognak számlázni csak 4600-at...

Na most komolyan, aláírnád?

[ Szerkesztve ]

(#18343) Apollyon válasza Intruder2k5 (#18342) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Nem értem hogy jön ez most ide... Nekem már azóta megvan a upc előfizetésem amikor még csak 30GB volt a havi adatkorlát. Akkortájt asszem valami 5-6 ezer körül volt az 512/128-as chello net. Kbps!

Aztán szép lassan emelték a korlátot 60, majd 150 és most ugye 300.

Amióta 300, azóta nekem még 1x sem lassítottak. Egyszer küldtek egy emailt még valamikor 5-6 éve, hogy elértem a 90%-ot. Azóta nem hallottam a korlátról a fórumon kívül.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#18344) Intruder2k5 válasza Apollyon (#18343) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Jó rendben, én nem vitázni akarok veled, de én szeretem ha a papír is azt tartalmazza, amire számíthatsz, így arra lehet hivatkozni esetlegesen! Ha a UPC nem akarja törölni ezen kitételt az ÁSZF-ből, illetve emelni se nagyon hajlandó amint láthatjuk, én abból arra következtetek, hogy azért - és egyértelműen így is van jogilag -, hogy azért fenntartják a jogot maguknak, hogy ezzel bármikor éljenek! Tehát még egyszer hangsúlyozom, nem vitázni akarok, de nem lehet úgy tenni, mintha ez nem is létezne, mert létezik, és ha jövő hónaptól elkezdenek élni vele, akkor Te sem fogsz tudni mit tenni ellene! Emlékezzél, hogy a 240-es csomag bevezetése után mennyi sebesség és stabilitási probléma volt! Na most felvetődött egy esetleges újabb emelés témája, és erre reagáltam! Ha ugyanis változatlan tech mellett bedobják az 500-as csomagot, akkor lehet megint jönnek a gondok, és nyilván nem az 500-as efiket fogják csesztetni, hanem akik "keveset" fizetnek, 60-120-asokat!

[ Szerkesztve ]

(#18345) poli27 válasza szab.tam (#18339) üzenetére


poli27
veterán

:C :C

(#18343) Iscariah Nekem minden hónapban megjön a levél havi 4-5TB forgalommal....

(#18344) Intruder2k5 De tudok lemondom a netet és bekötöm a Tcomot pl szval nyalhatnak...... és szerintem sokan ezt tennék......

[ Szerkesztve ]

(#18346) szab.tam válasza Intruder2k5 (#18344) üzenetére


szab.tam
nagyúr

ha kiszolgálási problémáik lennének, akkor sem a sávszélt fogják először korlátozni a limitet meghaladóknál.
előveszik a csodamasinériájukat, és a p2p-t fogják vissza újból.
mint ahogy már 2* megtették...

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#18347) Intruder2k5 válasza poli27 (#18345) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Feltéve, hogy nincs egy, másfél év hűséged, mint sokaknak! És persze, ha van T, vagy DIGI, stb... Bár ha lenne DIGI, akkor már én sem itt lennék!

[ Szerkesztve ]

(#18348) Intruder2k5 válasza szab.tam (#18346) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Azért határozatban "picsán rúgta" őket az akkori HIF, tehát az nem olyan egyszerű (persze feltéve, hogy egyébként a 300GB alatt vagy még), mint az általános sebességcsökkentés, amihez egyébként hozzájárultál szerződéskötéskor!

Másrészt meg nyilván mire kell sokaknak a sebesség? Hát torrentezni, ezt mindenki tudja!

[ Szerkesztve ]

(#18349) Apollyon válasza Intruder2k5 (#18348) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Kíváncsi lennék egy hivatalos álláspontra hogy mégis mi haszna van a 240-es netnek a 120-assal szemben. De gyanítom hogy ebben inkább a DIGI elleni verseny az indok, semmint hogy a UPC kedves velünk hogy torrentezhessünk.
Lásd pl: 29-es körzet. A UPC ott soha az életben nem fog hálózatot fejleszteni.

[ Szerkesztve ]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#18350) regener válasza Apollyon (#18349) üzenetére


regener
veterán

Az utolsó mondatot sajnos nagyon sokan tudjuk...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.