Hirdetés

2019. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2018-09-21 18:14:03

LOGOUT.hu

UPC Magyarország Kft. (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

(#18401) proradeon válasza Mate (#18399) üzenetére

proradeon
(őstag)

Milyen érvekkel támasztották azt alá, hogy ne tedd? (Ha nálunk elérhető lenne Digi, eszem ágában se lett volna UPC-t köttetni.)

:R

Omlette Du Fromage

(#18402) Intruder2k5 válasza Mate (#18399) üzenetére

Intruder2k5
(MODERÁTOR)

Ezt mondták? És ők áthozzák UPC-hez? Ugye nem? :)

Én tuti nem haboznák, az tuti!

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekkel privátban ne keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#18403) kungzi

kungzi
(PH! kedvence)

Nálunk van digi is. Most szeptemberben jár le a hűségem. Szerintem váltok egy ilyen gigabites netre. Debrecen családi házas övezet, szóval nagyon nem lesz leterhelve, csak általam :D a tv a digisport hd, a eurosport 1-2 hd, sportklub miatt már jó lenne. Előbb-utóbb jönne a sport2 hd is, és a Discovery csatornák is visszakerülnek. Rtl klub hd meg csöppet se érdekel:)

[ Szerkesztve ]

(#18404) Apollyon

Apollyon
(Korrektor)

Azért az elég komoly hogy mindenki a upc topikban fontolgatja a váltást a legnagyobb konkurenciára ;]
Kár hogy nincs itt a dedikált upc user hogy mindezt láthassa .D

Egyébként ha csak netről van szó, már arányaiban is megéri digire váltani. Bár valószínű, de még nem 100% hogy lesz digi giganet, szóval a minap kipattant híreket nem szabad készpénznek venni.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#18405) thxer válasza Apollyon (#18404) üzenetére

thxer
(fanatikus tag)

(#18406) proradeon válasza Apollyon (#18404) üzenetére

proradeon
(őstag)

Hát azért a Digisport-on látható 1gbps reklámot nyugodtan lehet készpénznek venni. :-)

Omlette Du Fromage

(#18407) Apollyon válasza proradeon (#18406) üzenetére

Apollyon
(Korrektor)

Jah ok, csak néztem itt a topikot, és nem láttam még eddig hiteles forrást ;]

(#18405) thxer: Thx!

Nyomjátok az igényeket, aztán majd jöhetnek ide is a screenshotok :D Ez a sebesség már amúgy az UTP kábel korlátaival vetekszik.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#18408) kabelmania27 válasza thxer (#18400) üzenetére

kabelmania27
(Topikgazda)

Nekem azt hogy a UPC stabilabb volt (van olyan ismerős akinél nincs gond), bármelyik szolgáltatónál hasonló az arány, ettől független ne vigyük el a témát UPC vs Digi irányba.
mate3553: Telekomnál és Tarrnál is vannak gondok.

[ Szerkesztve ]

(#18409) Mate válasza thxer (#18400) üzenetére

Mate
(MODERÁTOR)

Elmúlt 1,5 hónapban használhatatlan. Szakadozik állandóan, hosszú órákra nincs stb. Ha nagy nehezen eljutnak egy ügyintézőhöz, lerázzák őket, hogy központból nem látnak hibát. 1,5 hét mire kb. kimegy valaki megnézni, aki ha szerencse van meg is tudja csinálni stb.

És ez kerülettől független. Nem tudom mi történt velük, mert eddig nem volt gond. Lehet cserélik az eszközöket a gyorsítás miatt és az kavar be?

Mindenesetre már az ár miatt is lehet, hogy váltok. Bár nincs gondom a UPC-vel, csak az áraik, de miután tv-t mindenképp le fogom mondani, így lehet csomagban váltok.

[ Szerkesztve ]

(#18410) mlinus válasza Apollyon (#18404) üzenetére

mlinus
(őstag)

Hát, én mondjuk 240es upc net és 80as digi között a upc-t válaszottam. A TV szolgáltatása is jobban bejön.

Mondjuk az 1 gigás netet 5 ezerért nagyon szívesen elfogadnám én is, de nyilván a upc is lép előbb utóbb valamit.

Azért akkora konkurencia nincs, mert sajnos az esetek 90%ában vagy ez vagy az érhető el egy helyen.

(#18411) kabelmania27 válasza Mate (#18409) üzenetére

kabelmania27
(Topikgazda)

Jól gondold meg, szerintem pár ezer Ft pluszt megérti a stabilitás. Ha gond lesz 1-2évig nem fogsz tudni váltani, de te tudod.
mlinus. Igen, kevés helyen van választási lehetőség.

[ Szerkesztve ]

(#18412) Intruder2k5 válasza mlinus (#18410) üzenetére

Intruder2k5
(MODERÁTOR)

Ja, biztosan... Mondjuk bevezeti az 500-as csomagot 12000+ÁFA-ért, vagy amint azt múltkor is írtam, megoldják, hogy a videótárból lehessen távirányító nélkül, UPC telefonon is filmet rendelni! Az első roppant versenyképes, második meg hasznos funkció! :)

(#18413) Mate válasza kabelmania27 (#18411) üzenetére

Mate
(MODERÁTOR)

Azért nem 1-2.000 Ft. Konkrétan tv+gyorsabb net olcsóbban, vagy egy árban kijön, mint upc-nél csak a net.

A másik, hogy diginél jobb a ping, garantáltan nincs forgalomkorlát stb. Ami szintén szimpatikus bennük, hogy nem erőltetik állandóan a hűségidőt. 2006 óta vagyunk ügyfeleik és egyszer nem emeltek árat, nem mondták, hogy te barom, írj alá 2 évre és ez meg az lesz.

Viszont ami igaz, hogy ügyfélszolgálatuk 0 a UPC-hez képest.

(#18414) thxer válasza Mate (#18409) üzenetére

thxer
(fanatikus tag)

Szerintem egyedi hiba lehet, mert nekem nincs ilyen gond, a sebességet stabilan hozza, 1 hibára emlékszem az utóbbi pár hónapból ami nem előre bejelentett volt, plusz mikor csomag lett váltva, akkor hajnal 1-kor ledobott, és nem engedett fel a megadott felhasználónév, jelszóval, akkor körülbelül 2 percet kellett várnom az ügyintézőre, aki megnyugtatott hogy 2-kor már jó lesz. (19. kerület)
ui: Digi+, Telefon, Topnet(80/25) = 5500Ft

[ Szerkesztve ]

(#18415) kabelmania27 válasza Mate (#18413) üzenetére

kabelmania27
(Topikgazda)

"nem erőltetik állandóan a hűségidő" Van ahol nem engednek hűség nélkül kötni...
"garantáltan nincs forgalomkorlát" Bevezetik a Gigabitget túlterhelődik a hálózat..bármikor bevezethetik.
Valamit valamiért. Nem elhanyagolható az ügyfélszolgálat, este hívtam 1221-et 12-16között tudott volna technikust küldeni csak közbe helyrejött így lemondtam. Digi mikor küld másnap technikust?
Ismerős amikor váltott Digire 2hétig netnélkül maradt mert a UPC-t másnap meszüntették Digi 2hétre rá kötöte be a netet.

[ Szerkesztve ]

(#18416) proradeon válasza kabelmania27 (#18415) üzenetére

proradeon
(őstag)

"Van ahol nem engednek hűség nélkül kötni..."

Ugyan már ...

"Bevezetik a Gigabitget túlterhelődik a hálózat..bármikor bevezethetik."

Ez már Digis topicban ki lett beszélve, hogy miért nem fog túlterhelődni a hálózat.

"szerintem pár ezer Ft pluszt megérti a stabilitás"

3 évig voltam digis, és csak akkor nem volt net, mikor áram se. A ping jobb, a net olcsóbb, a hálózat nem tákolt. Digis topicban nem is tudom mikor láttam utoljára olyan hozzászólást, hogy valaki a stabilitásra panaszkodott volna. Mindezeket egybevetve nem tudom miért kell instabilnak beállítani a digi netet. :U

Omlette Du Fromage

(#18417) Intruder2k5 válasza proradeon (#18416) üzenetére

Intruder2k5
(MODERÁTOR)

Mert kábelmánia upc fan, ezt tudjuk! :)

(#18418) Gubek-Einste válasza proradeon (#18416) üzenetére

Gubek-Einste
(Topikgazda)

UPC hálózatán mi tákolt?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by UPC Fiber Power 120 with Cisco EPC3925 & Asus RT-N18U

(#18419) proradeon válasza Gubek-Einste (#18418) üzenetére

proradeon
(őstag)

[link]

Az ftp.fsn.hu-s bekezdésemben fejtettem ki, hogy miért szoktam "tákolt" jelzővel illetni a UPC hálózatát.

Omlette Du Fromage

(#18420) HofiZoli válasza proradeon (#18419) üzenetére

HofiZoli
(senior tag)

jaa, hogy te szoktad.. akkor biztos az is :D

A hozzászólás elolvasása kizárólag erős idegzetű fórumozóknak ajánlott! A hozzászólás elolvasásából adódó esetleges fizikai és szellemi károkért a hozzászóló nem vállal semmilyen felelősséget!

(#18421) samfishR

samfishR
(senior tag)

Intruder2k5, thxer, blakey köszönöm mindhármótoknak! :R

(#18422) unravel válasza kabelmania27 (#18415) üzenetére

unravel
(őstag)

"Digi mikor küld másnap technikust?"
Nálunk eddig csak egyszer volt digi technikus.....5 éve bekötéskor... :DD Tessék, ez a 40/20-as net...bármikor ugyanennyi...szóval nem értem minek hívogatni őket.

LG V30 ¯\_(ツ)_/¯

(#18423) kabelmania27 válasza proradeon (#18416) üzenetére

kabelmania27
(Topikgazda)

Volt szerencsém ismerősnél megnézni a Digis netet kb az én docsis 2es Inviteles 6/1-es netemnél jobb volt a ping, de lehet hogy csak Nagykanizsán ez a helyzet

[ Szerkesztve ]

(#18424) Gubek-Einste válasza proradeon (#18419) üzenetére

Gubek-Einste
(Topikgazda)

Anno a 240-es promo időszakomban sikerült 16 MB/s letöltés elérnem egy szálon egy szerverről.
Egy 100-as szerverről anno 120-as csomaggal 92 Mbps volt a letöltés szintén egy szálon.
Ubuntu 14.04 x64 ISO letöltés weboldalról most 14 MB/s.
Nem egy szerveren van szál sebesség korlátozás, van egy szerver ahol egy szálon max 6, két szálon max 10 MB/s a sebesség szolgáltatótól függetlenül.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by UPC Fiber Power 120 with Cisco EPC3925 & Asus RT-N18U

(#18425) mlinus válasza proradeon (#18419) üzenetére

mlinus
(őstag)

Igazából ez csak egy beállítás, maga a hálózat ettől még lehet hibátlan.

(#18426) proradeon válasza Gubek-Einste (#18424) üzenetére

proradeon
(őstag)

Igen, így van, viszont ftp.fsn.hu-n nincs szál korlátozás. És mint előző hozzászólásomban is írtam: amíg Digivel és Telekommal azonnal teljes sávszélességgel megindul a letöltés egy szálon, UPC-vel pedig az esetek igen nagy hányadában ingadozva, a teljes sávszélesség töredékével indul meg a letöltés, addig részemről tákolt hálózatnak számít a UPC hálózat, mert nyilvánvalóan valami rosszul van beállítva rajta.

(#18423) kabelmania27: Hát igen. Ez vagy helyi, vagy egyedi eset, vagy a kettő kombinációja. Nekem Digi nettel budapesti, debreceni, és nyíregyházi tapasztalatom van. Mindhárom városból 1 ms volt a ping bix felé, ami megkérdőjelezhetetlenül verhetetlen jelenleg.

[ Szerkesztve ]

Omlette Du Fromage

(#18427) kabelmania27 válasza proradeon (#18426) üzenetére

kabelmania27
(Topikgazda)

Lehetséges hogy adott terület terheltségétől függ a letöltés. Ha van 1-2-3 120/240-es előfizető egyből kevesebb a szabad kapacitás.

(#18428) Gubek-Einste válasza proradeon (#18426) üzenetére

Gubek-Einste
(Topikgazda)

Valaki írta, hogy router volt a hibás egy szál korlátos esetben, másik router-rel simán ment egy szálon is a teljes sebesség.
Nézem egy ftp.fsn.hu teszt fájl letöltést és 11 MB/s volt stabilan.

(#18429) proradeon válasza Gubek-Einste (#18428) üzenetére

proradeon
(őstag)

Ez a probléma. Ennek 14,4 MByte/s-nak kéne lennie az idő nagy részében. De sajnos nem így van, hanem az idő nagy részében csak ennek a töredéke van meg egy szálon. Neked 11 MByte/s, nekem éppen 9 MByte/s. Ugyanez a probléma soha nem jelent meg nálam se a Digi, se a Telekom FTTH esetében. Tudom, mindkettő más technológia, de én úgy vélem, hogy ha normálisan lenne kialakítva / konfigurálva a UPC hálózata, akkor ott is lehetne stabil, teljes sávszélességű az egy szálú letöltés. De nem ez a helyzet.

Viszont szerintem ezzel ne offoljuk szét a topicot, mert az én véleményem erről nem fog megváltozni, és szerintem a ti véleményeteket sem tudom megváltoztatni. :)

(#18427) kabelmania27: Ha az az eset áll fent amit te említesz, akkor az elég szomorú, mert akkor az idő nagy részében kevés a szabad kapacitás, azaz mondhatni túlterhelt a hálózat. Viszont nem hiszem, hogy ez lenne a gond, mivel ha két szálon indítok letöltést, akkor máris ki van használva a teljes letöltési sávszélesség. Itt az egyszálú letöltéssel van valami probléma.

Omlette Du Fromage

(#18430) Treck válasza proradeon (#18429) üzenetére

Treck
(fanatikus tag)

Epp az iment mertem en is. Nalam meg pont a testfile-ok letoltese lassu, 500k fole nem igazan ment... Minden mas jon 14megaval... Ugyanarrol a szerverrol (ftp.fsn.hu). Akkor most, hogy is van ez? :)

http://qhosting.uk | http://picstorage.hu | http://google.treck.hu

(#18431) proradeon válasza Treck (#18430) üzenetére

proradeon
(őstag)

Nekem minden (testfiles, linux disztribuciok, openoffice stb.) ~9-10 MByte/s-mal jön, tehát a hiba nagy valószínűséggel az ön készülékében van. :P

Omlette Du Fromage

(#18432) Batistuta7

Batistuta7
(tag)

sziasztok

szolnok mellette faluban lakom.pr-telekom-os előfizetésem van.sajnos Magyarországon ők a legrosszabbak az előfizetőkhöz való hozzáállásban.fizetik 10000forintot azért amit az új bekötőknek 5000-forintért ad, és én már majdnem 10 éve vagyok náluk mégsem kapok ilyen kedvezményt.ha kiköttettem pedig fél évig ugyanebbe a házba fél évig nem lehet visszaköttetni más nevével sem.Elegem lett belőlük,egyébként az is elég gáz hogy a törvény engedi .na mindegy.
itt nálunk nem sok opció van. invitel vagy upc.azt szeretném kérdezni hogy a upc mennyire stabil?netet korlátozzák még? online játékok alatt milyen a ping?
szerintetek megéri beköttetni ?

(#18433) Intruder2k5 válasza Batistuta7 (#18432) üzenetére

Intruder2k5
(MODERÁTOR)

Szia!

Van UPC és ezzel szívsz?

Elvi lehetőségük most is van a korlátozásra, az ÁSZF-ben benne van a 300GB-os limit, de mostanában nem alkalmazzák! A stabilitás nyilván területenként változó, a hálózat állapotától függ, de ha gond van, lehet reklamálni, meg fogják csinálni! Nálunk (Pest megye északi része, Vác környéke) egyébként nem mondhatni, hogy problémás lenne a rendszer, mióta itt vagyok, egyszer volt komolyabb hiba, amikor az ELMŰ ledobálta az optikai kábelt a villanyoszlopokról, ami persze összetört!

A jelenlegi 10000Ft-ért milyen sebességű netet kapsz?

Invitel ADSL-t tudna adni?

(#18434) Batistuta7 válasza Intruder2k5 (#18433) üzenetére

Batistuta7
(tag)

a jelenlegi :10000-ért kapok egy kis tv csomagot 20-on valamennyi csatornával + 12/1-es netet. stabilan , jó pinggel. a lényeg nekem az hogy ugyanennél a szolgáltatónál és másnál is 2x-er ilyen jó csomagok vannak féláron.tehát nekem az lenne a lényeg hogy 5000ft körül legyen a tv-m + netem egyben. vagy kössek digi tv-t + upc netet? sajnos digi net itt nincs.

a 300 giga az nem sok.kb 1 hét alatt töltök annyit.

[ Szerkesztve ]

(#18435) kabelmania27 válasza Batistuta7 (#18434) üzenetére

kabelmania27
(Topikgazda)

Nyugodtan válts UPC-re gyakorlatban már nem alkalmazzák a korlátozást.

(#18436) Gubek-Einste válasza Batistuta7 (#18434) üzenetére

Gubek-Einste
(Topikgazda)

Évek óta csak elvi lehetőségként van meg a 300 GB/hó három havi átlagban számolva. Többen is vannak itt a fórumon akik havi 2TB+ a havi forgalma. Nekem pl ez a 300 GB 3-4 nap alatt össze jön.

(#18437) Intruder2k5 válasza Batistuta7 (#18434) üzenetére

Intruder2k5
(MODERÁTOR)

Ezzel nem vagy egyedül, körülbelül én is ennyit töltök!

De van aki ettől sokkal többet is...

(#18438) regener válasza Intruder2k5 (#18437) üzenetére

regener
(PH! kedvence)

Az komoly, mit töltesz te, az egész Internetet? :D

(#18439) Batistuta7

Batistuta7
(tag)

köszönöm a gyors válaszokat srácok.akkor a nettől már nem félek.
tv-ben kérnék még segítséget. szerintetek upc vagy digi.igazából csak sportot nézek. főleg nfl-t a sport1-en.

(#18440) Intruder2k5 válasza regener (#18438) üzenetére

Intruder2k5
(MODERÁTOR)

1-1,5TB havi szinten? Szerintem az nem olyan sok, tudok olyat aki ennek az 5-6x-osát is megcsinálja, igaz nem UPC, hanem DIGI nettel!

[ Szerkesztve ]

(#18441) regener válasza Intruder2k5 (#18440) üzenetére

regener
(PH! kedvence)

Nem semmi, nekem havi max ha 50-80GB lehet :P
(8/0.75mbit upc)

(#18442) kabelmania27 válasza Batistuta7 (#18439) üzenetére

kabelmania27
(Topikgazda)

Ha nincs kábeles Digi akkor csak tányérost kérhetsz ezért inkább kérd a tévét is a UPC-től trió csomagba, Sport1-t már az analóg bronze esetén tudod nézni így kezdésnek választhatod a trió S csomagot 30/3nettel telefonnal 5399Ft-ért 2éves hűséggel

(#18443) Treck válasza proradeon (#18431) üzenetére

Treck
(fanatikus tag)

Nem hiszem, hogy az en keszulekemben lenne hiba, hogyha ugyanarrol a helyrol mas-mas eltero sebesseggel jon :)

http://qhosting.uk | http://picstorage.hu | http://google.treck.hu

(#18444) Intruder2k5 válasza regener (#18441) üzenetére

Intruder2k5
(MODERÁTOR)

Elvileg UPC oldalán meg tudod nézni a forgalmadat, hidd el néha csalós az, könnyen alá lehet becsülni!

(#18445) regener válasza Intruder2k5 (#18444) üzenetére

regener
(PH! kedvence)

Megnézném viszont az ügyfélazonosítóm csak 6 jegyű, de oda 10 kell :F

(#18446) kabelmania27
Na akkor megint elmehetnek "oda"...
Köszi, mostmár eztis tudom.

[ Szerkesztve ]

(#18446) kabelmania27 válasza regener (#18445) üzenetére

kabelmania27
(Topikgazda)

29-es körzetben 6jegyű,többi területen pedig 10jegyű az ügyfélszám, sajnos 29-ből nem lehet megnézni a forgalmat:(

(#18447) Apollyon válasza kabelmania27 (#18446) üzenetére

Apollyon
(Korrektor)

Én email címmel szoktam belépni hogy megnézzem a forgalmat, mégpedig ezen a linken:

https://forgalom.upc.hu/kabelinternet/login.php

(#18448) blakey válasza regener (#18445) üzenetére

blakey
(PH! félisten)

Ha 4 0-át teszel elé akkor sem?

[képátló (nem képátmérő), Blu-ray (nem Blue-ray)]

(#18449) kabelmania27 válasza Apollyon (#18447) üzenetére

kabelmania27
(Topikgazda)

Igen, de a 29-es körzetben nincs kábelnet, csavart érpáron ADSL.
regener: UPC ADSL témában ide írj.

[ Szerkesztve ]

(#18450) Apollyon válasza kabelmania27 (#18449) üzenetére

Apollyon
(Korrektor)

Tudom hogy mi van a 29-es körzetben :)

Én arra reagáltam, hogy nem ügyfélszámmal szenvedek, meg anyám nevével, meg hogy hány centi és mm magas voltam 12 éves koromban, hanem csak sima emailcím + általam választott jelszó párossal lépek be :)

Múltkor kb 1-2 éve ki is voltam akadva erre, a PH-s dedikált upc usernek írtam is egy privátot, hogy mi ez az ügyfélszámos ökörség.

Aztán jött egy user és mutatta ezt a linket.

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.