Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18651) Mate válasza poli27 (#18650) üzenetére


Mate
nagyúr

Optika sokkal többe kerülne.

(#18652) poli27


poli27
veterán

egész jó docsis leírás magyarul :) a 3.1 is benne van
:)

[ Szerkesztve ]

(#18653) F_Zolee


F_Zolee
veterán

Rendeltem mediacard-ot. Viszont elég szomorú, hogy egy hét mire kihozzák. -.- Szerelőt meg másnapra küldenek ha valami van de egy sima kiszállítás több idő. :F

(#18654) club1 válasza F_Zolee (#18653) üzenetére


club1
veterán

Az eszközt előtte össze kell rendelni a rendszerben az előfizetői kártyával. Néhány perc adminisztráció ugyan, de nem ugyanazok végzik logikusan, akik a logisztikát...

(#18655) g_g_g


g_g_g
őstag

Sziasztok!

UPC kábel digitális gold+HD csomagom van. Az lenne a problémám, hogy a kedvencek kezelésével valami nem ok.
Pl. ha csak az M1 HD (2-es csatorna) és a Sport1 HD (152) van a kedvencek közé felvéve és bekapcsolom, hogy csak a kedvenc csatornákat mutassa (jelen esetben kettőt), akkor ha kapcsolok a 2-es csatornára minden ok, de ha beütöm a 152-est, akkor visszaugrik az összes csatorna mutatása beállításra.
Ha valaki megpróbálná, hogy nála is így vannak-e a dolgok, megköszönném.
Ma volt set top box csere, de mindkettőnél megvan ez a jelenség.

(#18656) tomp válasza g_g_g (#18655) üzenetére


tomp
félisten

Vedd a kedvencekbe az 1-es és 15-ös csatit is.

(#18657) g_g_g válasza tomp (#18656) üzenetére


g_g_g
őstag

15-ös nincs, csak 13 vagy 19....

(#18658) canniball válasza gduck (#18642) üzenetére


canniball
nagyúr

A UPC már korábban lépett: nemrég kivezették a FP15-t, így most a legkisebb sebesség amire elő lehet fizetni 30Mbps...

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#18659) sutszi


sutszi
veterán

Éppen az online internetrendelés kellős közepén vagyok.
Az előfizetői adatoknál érdeklődnek a lakás jogviszonya felől. Kell valami engedély a tulajtól, vagy ettől függetlenül simán bekötik?

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#18660) canniball válasza sutszi (#18659) üzenetére


canniball
nagyúr

Ha nem te vagy a tulaj szerintem kell egy beleegyező nyilatkozat.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#18661) kabelmania27 válasza canniball (#18658) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Aug1-től nem lehet analóg start csomagot rendelni, ASZF, így már csak az analóg bronze maradt nyitott.

[ Szerkesztve ]

(#18662) tomp válasza g_g_g (#18657) üzenetére


tomp
félisten

Akkor csak az 1-est. Most nem vagyok otthon így nem tudtam pontosan a 15-öst.
Szerintem az a probléma, hogy amikor beütöd a 152-t akkor ha az 1-es nem kedvenc akkor átkapcsol összcsatornára.

sutszi
Nekem nem kellett semmi hozzá. Szó nélkül bekötötték amit kértem.

[ Szerkesztve ]

(#18663) sutszi válasza canniball (#18660) üzenetére


sutszi
veterán

Ez biztos vagy csak a véleményed? Nem találok erről információt.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#18664) Intruder2k5 válasza sutszi (#18663) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Biztos! Gondolom Te sem örülnél neki, ha a saját ingatlanodba bárki bármit beköttetne, a hozzájárulásod, tudtod nélkül...

[ Szerkesztve ]

(#18665) g_g_g válasza tomp (#18662) üzenetére


g_g_g
őstag

:R :R :R
és, igen, ha a csatornák kezdőszámát is felvettem, akkor ok lett (igaz így pluszba 3 csatorna bekerült, de valamit valamiért)
Köszönöm.
és mennyit kínlódtam, szentségeltem emiatt

(#18666) club1 válasza sutszi (#18663) üzenetére


club1
veterán

Azt hiszem, hogy már csak bérlői nyilatkozat van. Viszont hazudni kell benne, ha nem a tulajdonos engedélyével történik a bekötés, és úgy a szerződés a levegőben fog lógni.

(#18667) HofiZoli válasza canniball (#18660) üzenetére


HofiZoli
senior tag

Lakcímkártya kell, oda kell szólnia ahova a szolgáltatást szeretnéd. Abban az esetben kell még más irat ha a 2.-3.-4. lakásodba szeretnéd, és ugye mindenhova nem lehetsz bejelentkezve :)

A hozzászólás elolvasása kizárólag erős idegzetű fórumozóknak ajánlott! A hozzászólás elolvasásából adódó esetleges fizikai és szellemi károkért a hozzászóló nem vállal semmilyen felelősséget!

(#18668) blakey válasza sutszi (#18663) üzenetére


blakey
titán

Soha semmit nem kértek, lehet változott, de sem a T sem a UPC nem kért semmilyen papírt, megnézték, hogy azon a címen nincs-e élő előfízetés aztán ennyi.
Ha albérlet, akkor illik kérni egy nyilatkozatot, ha saját csak nem a te neveden van akkor írhatod, hogy tulaj vagy, hiszen az az állandó címed és nem hatóság, nem fognak semmit sem kérni kiszálláskor.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#18669) canniball válasza kabelmania27 (#18661) üzenetére


canniball
nagyúr

:F

sutszi!
Úgy emlékszem anno kérték, de ez már kb. 10 éve volt. Legegyszerűbb ha felhívod a 1221-t és rákérdezel.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#18670) sutszi


sutszi
veterán

Köszi mindenkinek, közben volt egy hívásom az ügyfélszolgálatra...

Ha még nem volt szolgáltatás bekötve az adott címre, akkor kérik a tulajdonos hozzájárulását a bekábelezéshez.

Ha volt korábban szolgáltatás bekábelezve akkor nem kérnek semmit.

Szerencsére volt korábban szolgáltatás már bevezetve a címre, viszont a felújítás miatt ki tudja mi történt a bevezetett kábellel illetve a területtel ahol behozták...

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#18671) poli27 válasza sutszi (#18670) üzenetére


poli27
veterán

Tőlem semmit se kértek, pedig azt jelöltem be, hogy nem én vagyok a tulaj :D

(#18672) g0dl


g0dl
addikt

Egy ismerősöm, aki semennyire nem lő a műszaki dolgokhoz, megkért hogy a kapott új modemét cseréljem ki. Ha jól értem valami modem csere van, és ezért kapott újat. Rákerestem, és ezt találtam upc modem regisztráció címén. Mivel én nem vagyok upc előfizető, így az ő folyamataikkal nem vagyok tisztában.

Kell-e a cserénél valami nehézségre számítani?
A kritikus résznek azt látom, hogy valahogy elő kell vele kerestetnem a felhasználói nevét, jelszavát (amit fejből biztosan nem tud), ezért kérdezem, hogy ezt telefonon, az adott előfizetéshez tartozó készülékről hívva (ami így beazonosítható) a csere előtt ki lehet-e az ügyfélszolgálatnál deríteni?

Előre is köszönöm.

(#18673) szab.tam


szab.tam
nagyúr

tegnap éjszaka beraktam az új ubee csodát.

igencsak nem tartom magamat totál analfabéta júzernek, de volt anyázás rendesen.
előszőr a dlink routert hagytam, csak a modemet akartam cserélni.
nem bírtam "kilátni" a netre, de még a modemre sem.

feladtam.
kivágtam a routert is, és maradt csak a ubee.

viszont teljesen lezsibbadtam agyilag..
a 3 gépes kábelrengetegben még fizikálisan is.
mire kibogoztam mindent....

***

lényegi kérdésem:

2 gépen xp, harmadikon win7 van.
mindegyikről ki tudok menni a netre, tehát ez rendben van.
de lefagytam.
mit kell tennem, hogy újból lássam a hálózatban a megosztott mappákat.
régen ez a d-link router-rel működött, de a 100mbit miatt egyáltalán nem használtam.
de most már a gigabites hálón egyszerűbb lenne az adat(át)mentés, mint hdd dokkolással.

de mivel olyan régen volt, hogy a gépek látták egymást, (vagyis ezt beállítottam), hogy most hirtelen nem tudom, hogy az xp-ken kell ehhez kalibrálnom, vagy a routerben?
totál lefagytam a tegnapi küzdelem után....

:R

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#18674) Intruder2k5 válasza g0dl (#18672) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Bár nekem most nem cserélnek mert már régen ED3 modemem van, de elvileg semmire nem lesz szükséged!

A regisztrációs oldal címe egyébként ez...

http://pcreg.upc.hu

...de ez csak UPC hálózatból érhető el, úgyhogy most felesleges kattintgatnod rá!

(#18675) g0dl válasza Intruder2k5 (#18674) üzenetére


g0dl
addikt

Tehát jelszó sem kell? Vagy azt próbáljam meg kideríteni?

(#18676) Mate válasza g0dl (#18675) üzenetére


Mate
nagyúr

Ami adat kell, az elvileg szerepel a modemen lévő matricán.

(#18677) g0dl válasza Mate (#18676) üzenetére


g0dl
addikt

Úgy legyen. Persze ha jelszót felragasztották rá az biztonsági szempontból tréfás megoldás. (persze láttam én már root jelszót is éles géphez a faliújságra kitűzve).
Válaszokat köszönöm.

(#18678) neato3loco


neato3loco
senior tag

Az miért van, hogy bekötötték ma a tv-t és a netet, ahogy reklámozzák is ajándékba 2 hónapig megkaptunk minden csatornát, mellesleg Trio M csomagom van, és amint elment a szerelő, aki bekötötte már a HD csatornák pl.: Animel Planet HD, Nat Geo HD elvesztek, már "meg kell vegyük", viszont míg itt volt, mind az 500 csatorna használható volt.
Valami ötlet?

~ Asszed mivan közbe' te vagy a sztááá'? ~ Pepsi Béla

(#18679) HofiZoli válasza neato3loco (#18678) üzenetére


HofiZoli
senior tag

500?? :Y

A hozzászólás elolvasása kizárólag erős idegzetű fórumozóknak ajánlott! A hozzászólás elolvasásából adódó esetleges fizikai és szellemi károkért a hozzászóló nem vállal semmilyen felelősséget!

(#18680) neato3loco válasza HofiZoli (#18679) üzenetére


neato3loco
senior tag

Igen, 500.

~ Asszed mivan közbe' te vagy a sztááá'? ~ Pepsi Béla

(#18681) Mate válasza neato3loco (#18678) üzenetére


Mate
nagyúr

Várj egy napot, ha nem jó 1221.

HofiZoli: Kicsit túlzott :D

(#18682) neato3loco válasza Mate (#18681) üzenetére


neato3loco
senior tag

És az miért lehet, hogy a wifiről 500 kb/s, kábelről meg 12 MB/s?

~ Asszed mivan közbe' te vagy a sztááá'? ~ Pepsi Béla

(#18683) Mate válasza neato3loco (#18682) üzenetére


Mate
nagyúr

Kezdem elveszíteni a fonalat.

Tehát rossz a tv és az internet is?

(#18684) kabelmania27 válasza neato3loco (#18682) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

192.168.100.1 címen nézd meg a modem értékeket

(#18685) Gubek-Einste válasza neato3loco (#18682) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

inSSIDer kép kellene a helyi wifi viszonyokról, anélkül semmit sem lehet mondani.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#18686) neato3loco válasza kabelmania27 (#18684) üzenetére


neato3loco
senior tag

Mi a kári a felhaszn. és a pw?

~ Asszed mivan közbe' te vagy a sztááá'? ~ Pepsi Béla

(#18687) Gubek-Einste válasza neato3loco (#18686) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Üres/üres nem jó?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#18688) neato3loco válasza Gubek-Einste (#18687) üzenetére


neato3loco
senior tag

Kitölteni kötelező. És igen mate, mind a kettővel baj van. Nem az amit még a helyszínen produkált a szerelő jelenlétében..

[ Szerkesztve ]

~ Asszed mivan közbe' te vagy a sztááá'? ~ Pepsi Béla

(#18689) kabelmania27 válasza neato3loco (#18686) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

admin admin

(#18690) Mate válasza neato3loco (#18688) üzenetére


Mate
nagyúr

admin/admin

(#18691) neato3loco válasza Mate (#18690) üzenetére


neato3loco
senior tag

Így jó, s most mit keressek?

~ Asszed mivan közbe' te vagy a sztááá'? ~ Pepsi Béla

(#18692) kabelmania27 válasza neato3loco (#18691) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Lefelé és felfelé irányuló nevű menüpontokat.

(#18693) neato3loco válasza kabelmania27 (#18692) üzenetére


neato3loco
senior tag

Megvan. Mit kell tegyünk? :)

~ Asszed mivan közbe' te vagy a sztááá'? ~ Pepsi Béla

(#18694) Mate válasza neato3loco (#18688) üzenetére


Mate
nagyúr

Először is a kártyát aktiváltasd a 1221-en. Elvileg beaktiválta a szerelő, de lehet elcseszett valamit az ügyfélszolgálatos.

Netnél meg vidd oda közvetlen a modem mellé a gépet amivel mértél wifin és mérj még egyet.

A jelszintekkel felesleges bajlódnod, hisz kábelen megvan a sebesség.

(#18695) neato3loco válasza Mate (#18694) üzenetére


neato3loco
senior tag

Jó csak kábelen én használom a laptopot, a párom meg 2 méterre az asztalról szeretné, ám ott úgy ingadozik, mint a forint.. Nekem előbb 90+ MB/s volt előbb már csak 60 MB/s. Ideadják az ajándék két hónapot, ozt még szarabb minden, mint amiért fizetek? Eddig csalódás ez a szolgáltató..

~ Asszed mivan közbe' te vagy a sztááá'? ~ Pepsi Béla

(#18696) Mate válasza neato3loco (#18695) üzenetére


Mate
nagyúr

Ezek szerint megvan wifin is ha mellette állsz?

Állítsd be a wifi csatornáját, valószínűleg tele van a mostani.

Beállítottad rendesen a wifit? Nem. Akkor miért is egyből a szolgáltató a hülye?

(#18697) kabelmania27 válasza neato3loco (#18693) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Mentsd ki az értékeket egy képfájlba és illeszd be ide, vagy írd meg az értékeket.

(#18698) neato3loco válasza Mate (#18696) üzenetére


neato3loco
senior tag

Most ha szabad, ha nem.. torrentnél a legjobban seedelt filmet is úgy tölti 2 méterre a wifitől, hogy egyszer 200 kb/s aztán 1 MB, utána 80 kb.. Mit állítsak akkor, hogy ne a szolgáltató legyen a hülye.. Csak azt nem értem ezt miért nekem kell megoldani, miért nem a szerelő aki kijön. Nyilván ért hozzá, nem csak a bekötéshez.

~ Asszed mivan közbe' te vagy a sztááá'? ~ Pepsi Béla

(#18699) HofiZoli válasza neato3loco (#18695) üzenetére


HofiZoli
senior tag

Én betelefonálnék az üfsz-re mielőtt telesírom a fórumot, hátha ott megoldják a "problémákat". Az hogy wifin mennyi a sebesség, egyáltalán nem a szolgáltató hibája. Kábelen megvan a garantált minimum? Ha nincs telefon, ha megvan, örül és netezik.

A hozzászólás elolvasása kizárólag erős idegzetű fórumozóknak ajánlott! A hozzászólás elolvasásából adódó esetleges fizikai és szellemi károkért a hozzászóló nem vállal semmilyen felelősséget!

(#18700) neato3loco


neato3loco
senior tag


~ Asszed mivan közbe' te vagy a sztááá'? ~ Pepsi Béla

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.