Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:58:04

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18251) Mate


Mate
nagyúr

Kis körkép a 3 legnagyobb szolgáltató online ügyfélszolgálatáról.

Tegnap 21:40 kor írtam mind a három szolgáltatónak más-más üggyel kapcsolatban, de egyik se megszokott, alap kérdés.

UPC 21:50-kor már teljes körű tájékoztatást adott. Minden kérdésemet megválaszolták és nem sablon szöveggel.

T ma, 17:10-kor válaszolt. A válaszuknak égvilágon semmi köze ahhoz, amit kérdeztem, de biztos ami biztos belinkelték két szolgáltatásukat.

Digi pedig még nem válaszolt.

(#18252) edward2 válasza Mate (#18249) üzenetére


edward2
addikt

Kösz. Nem rég visszatért!

(#18253) kabelmania27 válasza ripla (#18168) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Szuper:)
szabog4: Általában nincs gond a UPC netszolgáltatásával, Kaposváron ha jól tudom nincs UPC hálózat.

(#18254) #32070144 válasza kezo0 (#18212) üzenetére


#32070144
törölt tag

Admin felületen a "Vezeték nélküli" fülön kiválasztod a kívánt (2,4 / 5 GHZ) frekvenciát. A "Hozzáférésvezérlő" menüben a "Sor hozzáadás" alatt beadod a MAC címeket, elmented őket. A "Házirend" lenyíló menüben átállítod "Lista engedélyezése" pontra, mented. Természetesen ezek a beállítások csak a vezeték nélküli kapcsolatokat szűrik, ha az asztali pc kábelen csatlakozik, azt nem kell itt felvenni az engedélyezési listáa.

(#18255) kabelmania27 válasza kungzi (#18185) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

ed3 tudja a gigabitet

[ Szerkesztve ]

(#18256) facan válasza kabelmania27 (#18255) üzenetére


facan
tag

Igen de nem ezek a modemek amiket most osztogatnak illetve kinn vannak. Ezeknél elvileg 400/110 a maximum tudtommal.

(#18257) kabelmania27 válasza facan (#18256) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Előbb-utóbb lesznek majd nagyobb sebességet tudó modemek:)

(#18258) kezo0 válasza #32070144 (#18254) üzenetére


kezo0
addikt

Nagyon köszi, ez a "lista engedélyezése" a "házirend" almenüben nem volt meg, csak a többit végeztem el, de majd akkor megpróbálom a hétvégén, amikor legközelebb arra járok.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#18259) poli27 válasza kabelmania27 (#18255) üzenetére


poli27
veterán

Majd a Docsis 3.1 lesz az áttörés sebességbe jobban sztem!

(#18260) facan válasza kabelmania27 (#18257) üzenetére


facan
tag

Ebben tuti biztos vagyok én is, főleg a kialakulóban lévő helyzetben lesz egyre sürgetőbb a UPC-nek :)
Nekem tökéletesen megfelel a 240 mbit is, sőt a fele is elég lenne, ha adnának magasabb feltöltést mondjuk a 120-as nettel. Ha lenne olyan csomag hogy mondjuk 120/40 és akár még is drágább lenne mint a 240/20 inkább az előbbire fizetnék be.
Általában a felfele forgalmam a magasabb, igaz csak minimálisan.

poli27: Igen tudtommal az kell a gigabithez, a 3.0-nál ezekkkel az eszközökkel 400 a max lefele. (16/32 csatorna lefele, min. 8 felfele)

[ Szerkesztve ]

(#18261) Mate válasza poli27 (#18259) üzenetére


Mate
nagyúr

Na az se ma lesz. Tudtommal még nincs sorozat gyártott eszköz hozzá.

(#18256) facan 500-as netet még elbírja a hálózat és az eszközök is. A feltöltés az, amit nem nagyon tudnak már emelni.

[ Szerkesztve ]

(#18262) facan válasza Mate (#18261) üzenetére


facan
tag

Nálam korlátozás nélkül 400mbit körül volt a lefele maximuma. (kipróbáltam közvetlenül a modemről is, bár a routerem is tud 920mbit-et WAN-LAN/LAN-WAN irányban)

(#18263) poli27 válasza Mate (#18261) üzenetére


poli27
veterán

A feltöltésben a kis feltöltési sáv a kevés, ugye 35-85mhz között kb 8mhz enként nem sokat tudnak berakni, majd ha ki lesznek cserélve az erősítők amik kb 200mhz ig tudják kezelni a viszirányt akkor megoldódik de ez annyira sok pénz, hogy lehet inkább jobban megéri az optika építése!

(#18264) Mate válasza facan (#18262) üzenetére


Mate
nagyúr

Jelenlegi beállításokkal igen.

Az 500-as csomagot külföldön docsis 3.0-val már megy. Tesztelték.

Elméletileg az 1000MB/s is elérhető vele, de az már a nagyon max.

Feltöltésben talán az 50-et még elbírják, bár magyar UPC hálózata a legtöbb helyen már kétlem.

Elméleti sebesség meg 250 körül lehet.

poli27: Igen, elsődlegesen ezzel van a gond. Mindenképp az optika a jövő. Most még van tartalék koaxban, csak fejleszteni kell.

[ Szerkesztve ]

(#18265) facan válasza Mate (#18264) üzenetére


facan
tag

Az 500mbithez szvsz kevés a 8 csatorna. A szabvámy szerint 50mbit /csatorna letöltésiben, 27mbit/csatorna feltöltésiben az elméleti maximum ideális körülmények között. (szóval abban az esetben ha egyedül te lógsz az adott CMTS-en :) )
Mikor kinn volt a szerelő ő mondta, hogy az itteni CMTS-ek ennyit bírnak maximum. Magyarul 2db FB240-es előfizető maxi gázon 100%-ra kihajthatja a CMTS-t :)

(#18266) Mate válasza facan (#18265) üzenetére


Mate
nagyúr

Két verzió lehetséges. Vagy a csatornák számának növelése, vagy a csatornán elérhető maximális kapacitás növelése. Utóbbi talán előbb lesz, mint Docsis 3.1

(#18267) facan válasza Mate (#18266) üzenetére


facan
tag

A poén az, hogy a feltöltési mindig megvan bármikor nézem (ha nézem), a letöltési pedig a szokásos. Csúcsidőben max. 180-190, ezen kívül jön a 240. Nem mintha ki lehetne használni szerintem....
Ez jól látszik a kis zöld grafikonon is speedtest mérésnél, napközben igencsak hullámos este/éjszaka pedig nyíl egyenes a teteje.

Ez jelenleg 192 mbit.

Nem mintha nem lennék ezzel is maximálisan elégedett.... :)

[ Szerkesztve ]

(#18268) Mate válasza facan (#18267) üzenetére


Mate
nagyúr

Nálam a letöltési is megvan az esetek 90-95%-ban. Szerencsére nem egy terhelt környék.

(#18269) szabog4 válasza blakey (#18238) üzenetére


szabog4
aktív tag

+HofiZoli +tornas Jogos, amit írtatok! Nagyon is jogos! :D:D :U :U

Én hülye nem a szomszédokat kérdezem meg... :W Kár, hogy nem tudom ki UPC-s , de kdierítem:D

[ Szerkesztve ]

HUN_Thorpedo

(#18270) Mate


Mate
nagyúr

TC szoftverét nézegetem. 4 eszközt jelez.

A 4 eszközből 1 wifi, ez a telefonom. 3 kábel. Ebből 2 gép okés, viszont mi lehet a 3. eszköz? Whitebox van még rádugva, de MAC cím nem egyezik vele. Semmi más nincs rádugva. Van valami ötletetek?

(#18271) Intruder2k5 válasza Mate (#18270) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Önmaga! Ez már egyszer volt téma...

(#18272) Mate válasza Intruder2k5 (#18271) üzenetére


Mate
nagyúr

Rémlett is valami, de nem mindig szerepel a listán, ezért bizonytalanodtam el.

Whiteboxnak amúgy nem kéne szerepelnie a listán?

(#18273) Intruder2k5 válasza Mate (#18272) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Elvileg kellene, hiszen az is kér ip címet, nekem látható is a routeremben...

(#18274) Mate válasza Intruder2k5 (#18273) üzenetére


Mate
nagyúr

Érdekes, nálam valamiért ez se látszik.

(#18275) Intruder2k5 válasza Mate (#18274) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Indítsd újra a boxot, akkor fog kérni ip-t, majd megjelenik! Feltehetően...

(#18276) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Sajna elkapott a héten egy csúnya vírus, így voltam dokinéninél.
A rendelőjében láttam a falhoz támasztva egy frissen kibontott upc csomagot, szóval neki is a minap küldték a modemet, de neki Technicolor 7200-es ment.

Szóval nem mindenki kapja az UBI csodát.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#18277) Zsolaf


Zsolaf
addikt

Valaki nem tudja, hogy a Cisco HD-s velvevős boxot hogy lehet frissíteni, régi pace-en asszem ki kellett kapcsolni teljesen és mikor vissza kapcsoltam nyomva kellett tartani a chanal + és elindult...

(#18278) Intruder2k5 válasza Zsolaf (#18277) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mármint a szoftverét? Azt automatikusan frissíti, például kikapcsolás után 5 perccel is visszakapcsol, nyom egy reboot-ot, gyaníthatóan ebből az okból...

(#18279) Zsolaf válasza Intruder2k5 (#18278) üzenetére


Zsolaf
addikt

Olyankor csak a csatornákat húzza újra, az nem az.

(#18280) Mate válasza Apollyon (#18276) üzenetére


Mate
nagyúr

Aránylag sok Docsis 2-es modem volt kint, így sokat is kell cserélni. Lehet nem volt elég TC, vagy későn jönne szállítmány így vagy berendeltek Ubee-t is, vagy fixen áttérnek arra.

Igazából szoftvere ugyan az, mérete is hasonlóak, tudása is. Nem sok különbség van.

(#18281) Intruder2k5 válasza Zsolaf (#18279) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az lehetséges, de akkor is automatikus, mert nekem már volt amikor bekapcsoltam, és az fogadott, hogy új szoftver van elérhető, szeretném-e telepíteni....?! Az nem az előfizető feladata, hogy 4 kézzel egyszerre 6 gombot nyomkodva frissítse a box szoftverét! Ha kimondottan probléma van vele, be kell jelenteni a 1221-re, egyéb esetben meg majd jön a frissítés, amikor sorra kerülsz, ha nincs újabb szoftver, nyomkodhatod Te a gombokat, ahogy akarod!

[ Szerkesztve ]

(#18282) Mate válasza Zsolaf (#18279) üzenetére


Mate
nagyúr

Jól mondta Intruder2k5. Magától frissít! Már ha van szoftver és nem csak csatornalista módosult.

(#18283) Zsolaf


Zsolaf
addikt

Ok, elhiszem csak régen a upc-s mondta hogy úgy kell csinálni... (a régi dobozon) köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#18284) Mate válasza Zsolaf (#18283) üzenetére


Mate
nagyúr

Régi boxnál néha előfordult, hogy beragadt egy frissítés és emiatt nem frissített. Ekkor szerelő manuálisan ráküldött egy frissítés és megjavította a dolgot.

Új boxnál szerintem már nincs vele gond.

(#18285) gduck válasza Zsolaf (#18283) üzenetére


gduck
addikt

Kikapcsolás után 5 perccel frissítést keres a box, de frissítés csak új szoftver verzió esetén történik (ahogy már írták is).

Lehet kikényszeríteni a frissítést, ezt akkor lehet, ha a box szoftvere "megborul". Ügyfélszolgálaz is szokta ajánlani. Ebben az esetben mindenképpen megtörténik a frissítés!

PHILIPS HD esetén ez az eljárás:
"Áramtalanítod a készüléket.

A készüléken megkeresed a visszatekerés gombot és lenyomva tartod, miközben áram alá helyezed a készüléket ismét. Egészen addig nyomva tartod a gombot, amíg a kijelzőn meg nem jelenik a "start update" felirat. Közben figyelj rá, hogy nehogy áramtalanítsd a készüléket vagy hasonló, mert elszállhat a cuccos. A frissítés időtartama változó lehet, pár perctől akár fél óra is lehet!"

Mivel nem minden beltérin van visszatekerés gomb, ha jól tudom azoknál a CSATORNA- gombot kell használni helyette

(#18286) Zsolaf válasza gduck (#18285) üzenetére


Zsolaf
addikt

Értem, köszi. Most reggel hallottam, hogy megy a merevlemez és néztem a beállításokban magasra volt állítva a készenléti fogyasztás ilyenkor nem állítja le soha a merevlemezt? Este nem hallgattam, vagy csak valamiért elindult, mert át állítottam alacsonyra de így meg nincs óra és lassan indul el. :F

Melyik a jobb az alacsony vagy a magas beállítás?

[ Szerkesztve ]

(#18287) tomp válasza Zsolaf (#18286) üzenetére


tomp
félisten

Kikapcsolva olykor gondol egyet és bekapcsolva a merevlemezt. Szoftver hiba.

(#18288) Zsolaf válasza tomp (#18287) üzenetére


Zsolaf
addikt

Akkor hagyhatom magason a beállítást? ott is leáll a merevlemez?

[ Szerkesztve ]

(#18289) tomp válasza Zsolaf (#18288) üzenetére


tomp
félisten

Leáll persze. Ha esetleg bekapcsolva hagyja vagy kikapcsolt állapotban beíndítja akkor egy box be-ki után észhez tér.

(#18290) szab.tam


szab.tam
nagyúr

tegnap találtam meg itthon a sok szemét ( :U :DDD ) közt az értesítő levelet a ubee csodának a várható megérkezéséről.
(csak én ezeket a sz*okat félredobom, sosem szoktam elolvasni....)

akkora hülyeségeket ír, hogy...
azaz 1-et.

lényeg, hogy 07.21-ig le kell cserélni.
mert azt írja, hogy
"...., és 2014.07.21-én központilag aktiváljuk...."
:DDD
ez így azt jelentené, hogy ha most rádugom, akkor majd kb. hónapig a plafont nézhetném a net helyett.

viszont backup6ják.
jön az etetés.
egy hónapig 120-as netet adnak felár nélkül.
utána automatikusan visszaáll a szerződésben szereplő szintre.

és ha én ezt nem akarom?
akkor mi van? :F

nem kezdem el magyarázni részeltesen a technikai okait, hogy nekem miért nem kell egy hónapra sem a 120
inkább egy hasonlattal példázom.
mari néni bemegy a békebeli henteshez, (pl. fény, moszkva tér sarok), és kér 1 kiló lapockát.
elbattyog a pénztárhoz kifizeti.
majd amikor visszamegy a husiért, a lehegesztett csomagban egy fél disznó van.
benne van az 1 kiló lapocka is, a többi meg ajándék.
2 választása van: vagy nem eszik, vagy belerokkan, ha hazaviszi.

lényeg: kíváncsi vagyok, mit fog szólni telefonos, headset-es gizike az ügyfélszolgálaton, amikor megmondom, hogy nekem ne aktiválják egy hónapra sem a 120-at, mert szerződést szegnek vele.
hanem csak a 30/3 jöjjön továbbra is.

átnézem az ászf-et. mert ugye kevesebbet adhatnak, (erre felkészültek), de többet? :F
nem tudom. meg kell néznem a fogalmazást. egy szón múlik: "legalább". ha ez nincs... :( :U

:DDD

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#18291) Gubek-Einste válasza szab.tam (#18290) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha júli 7.-éig nem kapcsold be a kapott eszközt akkor majd ők megteszik, te megtehesd előbb is mert akkor is lesz net.
Ha kapsz ajándékot akkor az vissza szoktad utasítani? Miért baj ha nagyobb sebességed lesz egy ideig? Ha többet kapsz mint amiért fizetsz az miért szerződésszegés?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#18292) szab.tam válasza Gubek-Einste (#18291) üzenetére


szab.tam
nagyúr

"Ha júli 7.-éig nem kapcsold be a kapott eszközt akkor majd ők megteszik, te megtehesd előbb is mert akkor is lesz net."
szerintem nyomj egy újratervezést, mert ebből a mondatból egy kukkot sem értek. :D

ajándék téma: mari nénis példa a "féldisznóval" megvolt? :U

***

és hogy miért baj a 120 a 30 helyett?
mert az.
most ezt nem szeretném kifejteni, mert a magánügyem.
most elkezdhetek agyalni a "keresztmetszet szűkítésen"...

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#18293) Gubek-Einste válasza szab.tam (#18292) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A régi modemet júli 7.-éig használhatod de az újonnan kapottat már előtte is használatba veheted ha akarod. Ez elég érhető volt?

ajándék téma: mari nénis példa a "féldisznóval" megvolt? :U
A kettő között mi az összefüggés? A nagyobb netet nem kell cipelned, van és kész de ha annyira ellene vagy akkor mond le. Ha van lehetőség akkor ami neked nem kell azt küld át nekem, én szívesen veszem a plusz sávszélességet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#18294) Apollyon válasza szab.tam (#18292) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Ezt a levelet én is megkaptam, ugyanezekkel a dátumokkal.

Igen, kicsit szarul fogalmaztak benne, de a lényeg az volt, hogy július 21-ig mindenképp cseréld ki a régit az új modemre, mert ettől a dátumtól a régi modemekkel már nem lehet használni a szolgáltatást.

A 120-as netet én is fogom kapni 1 hónapig, de őszintén szólva le>!&rom :U Nekem is 30/3-as van, de nekem már ez is sok, egy 10/1-es nettel simán ellennék, de ennél lejjebb már nem engedik.

Hogy mit fogok észrevenni a 120-as netből? Kb semmit. Szoktam torrentezni, de kb betöltöm a torrentet (a klienst elő sem kell venni, fut a háttérben) aztán majd lejön valamikor – nem kapok róla figyelmeztetést.
A PH oldalai 5-öd ekkora sebességgel is ugyanúgy betöltődnek.

A Youtube sem lesz sokkal gyorsabb, mivel az úgyis figyeli hol van éppen a csúszka (kugliék így próbálnak meg sávszélt = pénzt spórolni).

Ez csak egy marketing húzás, már régóta csinálják ezt az új előfizetőkkel is, hogy 1-2 hónapig dupla sebességet adnak aztán visszalassítanak. Szerintem te attól félsz, hogy megtetszik a 120-as net és ha elveszik hiányozni fog és elő fogsz rá fizetni ;]
Pont ez a lényege az egésznek.

Időt & bosszúságot takarítasz meg ha inkább fogod és nem foglalkozol az egésszel.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#18295) HofiZoli válasza Gubek-Einste (#18293) üzenetére


HofiZoli
senior tag

hagyd rá...

A hozzászólás elolvasása kizárólag erős idegzetű fórumozóknak ajánlott! A hozzászólás elolvasásából adódó esetleges fizikai és szellemi károkért a hozzászóló nem vállal semmilyen felelősséget!

(#18296) szab.tam válasza HofiZoli (#18295) üzenetére


szab.tam
nagyúr

látom, hülyének vagyok nézve.
nem baj. :)

sokkal egyszerűbben a lényeg:
ügyfélszolgálaton vajon tudom-e kérni azt, hogy ne aktiválják a 120-at?
vagyis kérni biztos tudom, de meg is teszik-e?

****

(#18293) Gubek-Einste
a július 7. sehol nem volt a levélben, ez új infó.

****

(#18294) Iscariah
nem viccből írtam a dolgot.
az sem zavar, hogy hülyének néznek.

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#18297) Tatavs


Tatavs
csendes tag

Sziasztok!
Bocs hogy nem olvasok vissza, sajnos nincs sok időm. Az lenne a kérdésem, hogy ha megrendelem a UPC digitális kábel tv-t, a kábelen jön az analóg adás is? Tehát a régi CRT tv-khez nem kell set top box?

Előre is köszönöm!

(#18298) Zsolaf válasza Tatavs (#18297) üzenetére


Zsolaf
addikt

Igen, csak analógon nincs az összes csatorna ami digitálison.

[ Szerkesztve ]

(#18299) Yipman1


Yipman1
csendes tag

http://www.youtube.com/watch?v=uLkgDKc7Hkw

diginet 1000 Mbps

erre vajon mit fog lépni az upc?

(#18300) Apollyon válasza szab.tam (#18296) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Senki nem nézett hülyének, csak a gyorsabb net ellen az indokodban nincs logika.
Ha annyira zavar ez az akció akkor 1221 azt elmondod.

Vagy ha van routered, akkor beállítasz egy sebességkorlátot azt szevasz.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.