Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:58:04

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18151) tornas válasza Mate (#18148) üzenetére


tornas
őstag

A TC7200-asomhoz (kb. 1,5 hónapja van meg) is sárga UTP kábelt adtak. Viszont rövid volt így maradt a dobozában... :)

Láttam már rózsazsínű UTP-t is... :))

[ Szerkesztve ]

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#18152) Apollyon válasza Mate (#18148) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Először is azért mert valami irtó ocsmányul néz ki és ízléstelen. Ez egy kiegészítő, ilyen színt pedig sehol nem használunk a lakásban. Elmész a boltba kapsz fehér-törtfehér, szürke meg ezek árnyalatait, nem véletlenül. Nincs benne logika, hogy egy kábelnek miért kell úgy kinéznie, hogy ha valaki bejön a szobába akkor rögtön ezt lássa meg először, akárhova rejtem el. Még jó hogy nincs rá amúgy szükségem, de ha lenne akkor sem használnék ilyet.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#18153) poli27 válasza Apollyon (#18152) üzenetére


poli27
veterán

Jelzem valamiért szinte minden modemhez sárgát adnak, a miértet én sem tudom, talán a könnyebb megkülönböztetés miatt :DDD

(#18154) Mate válasza Apollyon (#18152) üzenetére


Mate
nagyúr

Én a sárgát használom. Jelenleg megy a modembe egy kék, egy sárga, egy zöld és egy fekete. Így kapásból tudom melyik-melyik.

[ Szerkesztve ]

(#18155) petakpa1 válasza Mate (#18140) üzenetére


petakpa1
őstag

:(( Akkor marad a 1043nd
Igen most kettő van. Pont az lenne a poén, hogy megfelezem az áramzabáló kis dobozok számát, ha az új cucc tudná mindazt ami nekem kell...

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#18156) Apollyon válasza petakpa1 (#18155) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Lehet hogy hardverileg tudná az Ubi ami kell, de halálra van butítva a szoftver. Ahogy néztem a neten, a default Ubee firmwarrel sem tud sokkal többet az eszköz mint a upc megoldása.

Egyébként a 1043ND kb 10W-ot fogyaszt, 12-t wifivel. A V2 meg feleannyit.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#18157) Goblin12


Goblin12
őstag

Üdv,

mai mérés: link alul a paca, IPv6-os cím kiszedve.

Technicolor TC7200 U-val. :R

(#18158) Apollyon válasza Apollyon (#18156) üzenetére


Apollyon
Korrektor

woops sorry, elvileg mindkét 1043ND ugyanúgy 7W körüli fogyasztással van csúcsteljesítményen
.. és gondolom ez az ubi sem egy villanyszámla veszélyes a 12V-os adapterével..

Viszont amikor még volt set top boxom, akkoriban gondoltam rá hogy a upc valszeg jóban van az elművel.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#18159) regener


regener
veterán

Sziasztok,
ADSL netnél miért nem tudok régi elfizetőként a mostani nagyobb netre váltani a meghirdetett áron?
Jelenleg ASD Silver Solo-m van havi 7620Ft-ért (8/0.75mbit) és váltanék nagyobbra eggyel a feltöltés miatt.
Az úgy az Gold Solo (12/1,5mbit) lenne havi 8350Ft-ért, viszont rájuk kérdeztem egy 2 hónappal ezelőtt a váltással kapcsolatban akkor közölték hogy ez nekem havi 9860Ft-ba kerülne.
Persze visszakérdeztem hogy miért annyi, amikor nem annyiért van hirdetve, de nem kaptam rá választ.
Másoktól kaptam olyan tanácsot hogy köttessem ki a mostanit és köttessem be az újat egy hét múlva.

3 volt osztálytársamnak ugyanez a netjük van mint nekem most (Silver Solo) de nekik csak havi 6500.

Ötlet? Hívjam fel őket vagy csak ki a régit és pár nap múlva be az újat?

(#18160) Zsolaf válasza regener (#18159) üzenetére


Zsolaf
addikt

Az nem T-é?

(#18161) Mate válasza Zsolaf (#18160) üzenetére


Mate
nagyúr

UPC-nek is van ADSL netje.

Hívd fel őket és derítsd ki mi van. A kikötteted és bekötteted móka nem jó. Szerintem erre is vonatkozik a 3 hónap, amíg nem fizethetsz újra elő, direkt az ügyeskedések miatt.

canniball: Lehet én emlékszem rosszul. Fejből nem tudom.

[ Szerkesztve ]

(#18162) canniball válasza regener (#18159) üzenetére


canniball
nagyúr

Nem igazán vágom miről van szó, de úgy emlékszem UPC-nél fél év "kihagyás" kell. úgy tűnik rosszul emlékeztem.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#18163) regener válasza Zsolaf (#18160) üzenetére


regener
veterán

Nem :)

(#18161) mate3553
Egy a témához kapcsolódó FB-os csoportban ajánlották többen is, de majd inkább felhívom őket.

(#18162) canniball
Összefoglalva:
Lényegében túl sokat fizetek most, majdnem a nagyobb csomagot és ezért arra váltanék de szerintük nem annyi lenne mint amennyiért hirdetik 8350Ft, hanem 9860Ft.

(#18164) mate3553
Azok meg elsem érhetőek itt Pilisen, csak UPC, Dunakanyar Holding és Airlink van.
Előtte Airlink-es Szörf csomagom volt, de a garantált 4mega fölé sose mentem (rádióhullám miatt valszeg) ezért váltottam UPC-re, nameg a feltöltés ittis jóval megnőtt. (bár fura hogy azzal a nettel mindenhol jobb volt a pingem)

[ Szerkesztve ]

(#18164) Mate válasza regener (#18163) üzenetére


Mate
nagyúr

Lehet a honlapon feltüntetett ár társasházi kedvezménnyel érhető el, vagy új ügyfélnek stb. Ezzel szoktak *arakodni.

Megnéztem T és invitelnél sajnos nincs ekkora feltöltéssel adsl.

(#18165) canniball válasza regener (#18163) üzenetére


canniball
nagyúr

Azt vágom, az ADSL-es történettel nem vagyok képben. Kábelnetnél ha jól tévedek úgy működik a dolog, hogy a kiírt árak az új ügyfelekre vonatkoznak, a régiek egyedi árat kapnak, lehet ez van a háttérben; vagy csak egy olyan ügyintézővel beszéltél aki nincs teljesen képben. Hívd őket/írj nekik újra, a logika alapján nekik is érdekük hogy többet fizess.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#18166) Mate válasza canniball (#18165) üzenetére


Mate
nagyúr

Múltkor ismerősöm kérdezte, hogy igénybe veheti a társasházi kedvezményt vagy sem. Ekkor mondták neki, hogy igen, a honlapon már az az ár szerepel. Így akinél viszont nem érhető el, az a honlapon feltüntettet áron nem veheti igénybe. Szerintem nála is ez lesz, de majd kiderül.

Illetve szerintem upc csak bérli a vonalat, így lehet ott többért tud csak szolgáltatni.

(#18167) regener válasza canniball (#18165) üzenetére


regener
veterán

De úgy látszik hogy az egyedi náluk többet jelent...
A város közepén 1, és a másik két vége felé élnek a haverok ugyanezzel a csomaggal, mindannyian 6500-at fizetnek.

(#18168) ripla


ripla
őstag

nos, kijött a upc-s arc, bekötötte egy teljesen új vezetékkel a netet direktbe onnan, ahol bejön a házba a kábel (kikerülve a házon belüli kitudja hol áthaladó elágazásokat), és azonnal megszűnt a csomagvesztés. :P
azt tudni kell, hogy albérletben vagyok egy olyan házban, ahol cirka 10 éve nem lakik senki, és a kábelezés is úgy van itt hagyva, ahogy kb. 12 éve behúzták. gyanítom a kábel árnyékolásával volt valami probléma.

szóval a felfelé irányuló forgalom is egyből így néz ki:

Zárolva 37200000 64QAM 5120000 ATDMA 39.3
Zárolva 30600000 64QAM 5120000 ATDMA 38.7
Zárolva 45000000 64QAM 5120000 ATDMA 39.6
Zárolva 56000000 64QAM 5120000 ATDMA 41.4

úgyhogy örülünk. :)

[ Szerkesztve ]

(#18169) ripla


ripla
őstag

sőt, most nézem mobilon, a wifi jel is erősebb lett. woahh. :D

(#18170) poli27 válasza ripla (#18169) üzenetére


poli27
veterán

Pedig ha a modem nem került arrébb semmi köze hozzá..........

(#18171) ripla válasza poli27 (#18170) üzenetére


ripla
őstag

hát pedig van, mert megszűnt az adatvesztés.
nézd, ebben a házban kitudja hogyan és kitudja milyen vezetékek mennek, kitudja milyen elágazásokkal és toldásokkal. 12 éve rohad a falban az akkor berakott vezeték, ráadásul azt mondta a srác, hogy nem is upc kábel, mert fekete. ami a házig eljön fehér kábel, arra azt mondta az upc kábel, azt ők kötötték be. de a feketéhez nincsen közük.
most fogta, és kikerülve a sok elágazást meg a többi vezetékhegyet, a házba bejövő upc kábelt megtoldotta egy szintén fehér upc kábellal (a kábeldobról vágta le), azt direktbe rákötötte a modemre, és a mínusz 6-os értékek is egyből +6 meg +8 közé álltak be, illetve az adatvesztés is megszűnt. eddig napközben is volt adatvesztés, sőt akár kora reggel is, vagy délelőtt, akármikor mértem.
most ez megszűnt, és pl. ebben a szobában ahol vagyok, az eddigi kettes erősségű wifi is felkúszott a maximumra. pedig hidd el, a modem a helyén maradt. :)

pl. ebben a pillanatban is elindítottam a ping tesztet, és nincsen adatvesztés. eddig akármikor indítottam el, fél percen belül legalább egyszer kiírta, most nem.

illetve amit belinkeltem feljebb felfelé irányuló forgalom, az még a múlt héten volt benne 50 feletti érték is. ha visszaolvasol megtalálhatod. most mint látható 41 a vége. :)

[ Szerkesztve ]

(#18172) canniball válasza Intruder2k5 (#18119) üzenetére


canniball
nagyúr

OK, nem ennyire kanócmentesre gondoltam, ez valóban durvának hangzik; de azt el tudnám viselni ha egy univerzális kábelen minden átmenne.

mate3553!
Társasházi dolgokban nem vagyok otthon. :R

regener!
Igen, úgy is értettem hogy könnyen jelenthet többet.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#18173) poli27 válasza ripla (#18171) üzenetére


poli27
veterán

Mi köze az adatvesztésnek a wifihez? :W A szar jelszintek miatt volt szar a wifid (csomagvesztés), és azért lett jó mert megcsinálták a jelszintet, a wifi erejéhez semmi köze nincs :W :W :W

(#18174) ripla válasza poli27 (#18173) üzenetére


ripla
őstag

nézd, én annyit látok ebből az egészből, hogy most hogy 1 darab kábellal lett rákötve a modemre a házba bejövő jel, és nem kell a jelnek átmennie a házban található kismillió vezetéken, így megszűnt az adatvesztés, és a wifi is erősebb lett. eddig benyomtam mobilon a wifit, és kettes jelerősséggel nyitott, most alapból maxon megy, és nem akar lejjebb menni.
szóval innentől kezdve ezt úgy értelmezed ahogy akarod, én annyit látok belőle, hogy úgy tűnik megoldódott a magas pinggel és az adatvesztéssel járó problémám. :)

(#18175) devil-k


devil-k
nagyúr

És akkor puff egy pofon a UPC-nek: 1 Gbps net a Digitől Magyarországon

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#18176) pjen válasza devil-k (#18175) üzenetére


pjen
félisten

Igen csak a TV csatorna kínálatuk szegényes. :((

(#18177) devil-k válasza pjen (#18176) üzenetére


devil-k
nagyúr

Ne aggódj, azon is fognak változtatni.

- mozi bolondéria -

(#18178) pjen válasza devil-k (#18177) üzenetére


pjen
félisten

Igen,csak akkor emelni fogják az árakat.Nem véletlen tűntek el a normális tematikus csatornák. :((

(#18179) devil-k válasza pjen (#18178) üzenetére


devil-k
nagyúr

Ez benne lehet a pakliban, de nem törvényszerű. Bár a lakótelepi interneten is túl kellene már lépniük.

- mozi bolondéria -

(#18180) canniball válasza pjen (#18176) üzenetére


canniball
nagyúr

Azt én pl. lesz@rom, csak jöjjenek végre az olcsó-gyors nettel a lakótelepeken túlra is! :D

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#18181) szabog4


szabog4
aktív tag

Üdv mindenkinek!

Érdeklődnék, hogy valakinek van-e véleménye/tapasztalata a TRIO XL csomagról?!
240Mbit/s-es változatról illetve a sima 120Mbit/s-esről!

Kaposváriak írjanak lehetőleg!

Pesten olvasgattam, hogy szakad, kimaradás van és ez versenyekkor igen zavaró! Most pl.: rangtalan natúr CS:GO Versengő menet, ahol kitilthatnak akár 1 hétre is, de a munkába se segít sokat, ha épp el kéne küldenem az anyagot (szoros a határidő) vagy épp utána kellene járnom bizonyos dolgoknak! Nem mindegy milyen csomagra váltok!

Eddig T-home-os volt most lejárt a szerződés, de váltanánk egy jobban kifizetődőre. Azt néztem itt olcsóbb, de milyen áron! ;]

Segítséget előre is köszönöm!

http://www.upc.hu/csomagok/trio/24-honapos/?CMP=paid_search_2014-P2_Google_AdWords_Directresponse_Bundle_textlink_text&gclid=CjkKEQjw5qmdBRCn--70gPSo074BEiQAJCe7zZzTPIjaSbg7fomiLTCLUnHy8MPuRRKysDgB8zGg-ufw_wcB

[ Szerkesztve ]

HUN_Thorpedo

(#18182) szabog4 válasza szabog4 (#18181) üzenetére


szabog4
aktív tag

Ha ez számít valamelyest; pontosítva kertváros, Donner felső része tehát nem az alsó bidámbidám ;] részéről lenne szó! (víztorony körül; Duna, Tisza, Maros, Táncsics utcák, hogy csak párat említsek) :U

[ Szerkesztve ]

HUN_Thorpedo

(#18183) pjen válasza canniball (#18180) üzenetére


pjen
félisten

Amire én használom bőven elég a 30/3 as net,viszont a természet film csatornáimtól nem szívesen válnék meg.

(#18184) Intruder2k5 válasza pjen (#18183) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Azért alacsonyabb árért cserébe a magasabb feltöltést én is el tudnám viselni, tv csatornák közül leginkább úgyis csak azokat nézem, amik minden szolgáltatónál megvannak, és meg is lesznek... De hát attól félek, hogy a következő néhány évben felénk tuti nem jön a digi, vagy más komoly konkurencia a upc-nek!

(#18186) poli27 válasza kungzi (#18185) üzenetére


poli27
veterán

Inkább ne mert megint szar lesz a net mint a 240 es bevezetéskor,bőven elég ez is sztem,max árat csökkenthetne ennyi! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#18187) Intruder2k5 válasza kungzi (#18185) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Majd bevezetik a videótár 2.0-t válaszul, lesz nagy hírverés, tv reklám, facebook hír, meg visszaszámlálás, aztán majd bejelentik, hogy holnaptól már távirányító nélkül, upc vezetékes telefonnal is kölcsönözhetsz filmet a videótárból... :)

[ Szerkesztve ]

(#18188) tomp válasza Intruder2k5 (#18187) üzenetére


tomp
félisten

A upc-t ismerve elindítják majd a fekete-fehér műsortovábbítást. :DDD

(#18189) Intruder2k5 válasza tomp (#18188) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

UPC retro néven, de felárért cserébe... De lehet, hogy a havi adatforgalmi korlátot is megemelik 350GB-ra, közkívánatra! :)

[ Szerkesztve ]

(#18190) canniball válasza pjen (#18183) üzenetére


canniball
nagyúr

Nem vagyunk egyformák, így szép az élet. :)
Engem nem különösebben érdekel a TV, adott esetben az ingyenes DVB-T-vel/online adással is ellennék.
A net viszont minél jobban pörög annál tutibb. Természetesen a 30Mbps-tól sem sírom el magam, de ha azt mondanák hogy gyorsabbat kaphatok olcsóbban egy percig sem haboznék.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#18191) tomp válasza Intruder2k5 (#18189) üzenetére


tomp
félisten

A retro néven már én is gondolkoztam. Mindjárt megkérdezem őket. :DD
Fekete-fehér csatornák mono hangsávval. Szerintem a hangulatcsatornák után erre is lenne igény... :W

[ Szerkesztve ]

(#18192) pjen válasza tomp (#18191) üzenetére


pjen
félisten

Sőt,régen hétfőn és pénteken nem is volt adás. :((

(#18193) adika4444 válasza szabog4 (#18181) üzenetére


adika4444
addikt

Sziasztok!

Sokan panaszkodnak, de nekem az ég világon semmi gondom nincs a UPC-vel a 13. kerületben 120/10 a net.
(#18187) Intruder2k5: Aztán majd a 2.1-ben meg már csak felhívod, és elmondod telefonban a box-nak hogy mit szeretnél, és ő kikölcsönzi. És mivel a telefon hangminőségénél jobbat már régen hallottam :) le is játsza neked...:)
(#18189) Intruder2k5: És még felárért képcsöves TV-t is kapsz a retro csomag mellé!:)
Viccen kívül: Mennyire kell komolyan venni ezt az adatforgalmas mizériát mostanság?
(#18190) canniball: Na ezzel nem vagy egyedül... Bár mostanság a 120 Mbps nekem elég, de ha olcsóbban lenne a 240 mondjuk a 120 áráért, a váltás nem is lenne kérdés!

[ Szerkesztve ]

üdv, adika4444

(#18194) szabog4 válasza adika4444 (#18193) üzenetére


szabog4
aktív tag

+2000ft a 240Mbps-es, ha jól néztem! :) Igaz így a csomag 12.000ft.ra ugrik! TRIO L csomag

"+120 Mbit/s sávszélesség havidíja 2000 Ft"

Köszönöm a választ!

Bár örülnék, ha kaposvári is ellátogatna a fórumra véletlenül! Egyik kerületbe nincs panasz (pl.: nálad) másikba van, de vajon itt Somogy megyébe is előfordulhat ilyen? :U

[ Szerkesztve ]

HUN_Thorpedo

(#18195) Mate


Mate
nagyúr

Lehetséges, hogy Technicolor kapott ma egy frissítést?

(#18196) tomp válasza Intruder2k5 (#18189) üzenetére


tomp
félisten

Törölték a upc retro ötletet a fb falukról amikor több embernek is tetszett...
:DDD

(#18197) szab.tam válasza tomp (#18196) üzenetére


szab.tam
nagyúr

ez mi is volt?

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#18198) blakey válasza szabog4 (#18194) üzenetére


blakey
félisten

Nem tudom, hogy miket és hol olvasol, de nekem nem szakad, XL csomag, 11. ker.. :) folyamatos és stabil, legalábbis az elmúlt 1,5 évben 1X volt kimaradás, de akkor országosan.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#18199) tomp válasza szab.tam (#18197) üzenetére


tomp
félisten

Tudjuk, hogy emberi időn belül nem lesz digitális tv fejlesztés vagy bővítés(miért is lenne...), de lehetne egy havidíjas UPC Retro szolgáltatás. Fekete-fehér csatornák mono hangsávval. Hangulatcsatornák után szerintem erre is lenne igény!
Elkezdett szaporodni a like és törölték. :DDD

(#18200) szab.tam válasza tomp (#18199) üzenetére


szab.tam
nagyúr

értem. :D

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.