Hirdetés

2019. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2018-09-21 18:14:03

LOGOUT.hu

UPC Magyarország Kft. (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

(#18601) Intruder2k5 válasza hahakocka (#18600) üzenetére

Intruder2k5
(MODERÁTOR)

Persze, hibabejelentés nonstop van!

Szakmai kérdésekkel privátban ne keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#18602) kabelmania27 válasza hahakocka (#18598) üzenetére

kabelmania27
(Topikgazda)

192.168.100.1 címen nézd meg az értékeket.

(#18603) hahakocka válasza kabelmania27 (#18602) üzenetére

hahakocka
(tag)

? Nem igazán értem, mivel köze nincs a routerhez a boxnak. Vagy mégis? Bár nincs összekötve.

(#18604) BTO válasza poli27 (#18590) üzenetére

BTO
(őstag)

mert a kedves felhasználók 1 része szarrá programozná a boxot hogy nem jönne néhány csatorna és akkor menne hiszti meg a felesleges kiszállás fizetősbe.
ez az upc direct szolgátatásnál már kiderült anno mikor volt még csatorna rendező menüpont.
amugy lehet csinálni kedvenc csatornákat ,box kézikönyv elolvas.

semmi sem tökéletes

(#18605) gduck válasza BTO (#18604) üzenetére

gduck
(őstag)

Ez nem indok, mivel az ÜF az esetek 90%-ban amúgy is gyári visszaállítást javasol...

(#18606) Mate válasza gduck (#18605) üzenetére

Mate
(MODERÁTOR)

Pedig ez áll a háttérben. Sajnos annyira sok hülye ügyfél van, hogy hozzájuk kell igazodni. Legtöbb cég ezt teszi mostanában.

(#18607) HofiZoli válasza Mate (#18606) üzenetére

HofiZoli
(senior tag)

Pl modemek usb portja.. nem menne a megosztás rajta, és a upc lenne a hülye. Egyszerűbb tiltani. És tényleg :(

A hozzászólás elolvasása kizárólag erős idegzetű fórumozóknak ajánlott! A hozzászólás elolvasásából adódó esetleges fizikai és szellemi károkért a hozzászóló nem vállal semmilyen felelősséget!

(#18608) czanga

czanga
(senior tag)

Sziasztok.

Beüzemeltem az új Ubee modemem, de egy kis problémába ütköztem. Mivel az elérési IP-je http://192.168.0.1 ezért e TP-Link routerem -en megváltoztattam a sajátját 2.1 -re mivel elsőre összerakadtak, és nem tudtam belépni a routerbe csak az új modemembe.

Ezután újra konfiguráltam egy reset után a router-t és a modem-et áttettem bridge módba, ahogy itt olvastam. Sokaknak tanácsoltátok, ha nem tévedek, aki saját routerrel rendelkezik, hogy rakja át a modemet.

a Tp-link routert-t elérem a böngészőből, de most igy a modemet nem érem el a saját elérésén.

Mi lehet a gond?

Utoljára bejelentkezve: 2005, és azóta folyton itt dekkol.

(#18609) Intruder2k5 válasza czanga (#18608) üzenetére

Intruder2k5
(MODERÁTOR)

Szia!

Akkor a 192.168.100.1 címen próbáld, mivel jelenleg csak modemként funkcionál, gyaníthatóan csak ezen a címen fogod elérni!

(#18610) Bodrik

Bodrik
(PH! kedvence)

Sziasztok!
Lejárt a hűségidőm,a sokadik és régóta vagyok előfizető.gold csomag a tv,hd-s,megállítós box hozzá.60/6-os internet és telefon,mindezért cirka 11ezret fizetek.
A kérdésem az lenne,hogy mennyire lehet náluk alkudni a hosszabítás fejében,menyire aarják megtartani az ügyfelet?szeretnék faragni a csomagárból,vagy esetleg valamiből pluszt kicsikarni..

Vagyok aki vagyok...

(#18611) czanga válasza Intruder2k5 (#18609) üzenetére

czanga
(senior tag)

Bakter, hogy erre nem gondoltam. :C

Nagyon köszönöm a gyors segitséget!!!!! :R

Utoljára bejelentkezve: 2005, és azóta folyton itt dekkol.

(#18612) Intruder2k5 válasza Bodrik (#18610) üzenetére

Intruder2k5
(MODERÁTOR)

Szia!

Nekem szintén 60/6Mbps internet, Digital Gold TV + CISCO HD-DVR Box, és legolcsóbb telefon van, és bár most nincs a kezem ügyében csekk, de valahol 9,5k körül fizetek érte! Ha van konkurens szolgáltató, akkor jobb eséllyel indulsz a tárgyalásokon...

[ Szerkesztve ]

(#18613) Bodrik válasza Intruder2k5 (#18612) üzenetére

Bodrik
(PH! kedvence)

Most utoljára ezt kötöttem,és most hogy lejárt,gondoltam próbálok ügyezni..már csak azért,mert ugye a legnagyobb trio csomagban 120-as net van ezért a pénzért.ok,nincs akkora sebességre szükségem,nem is harcolok érte,sőt a tv-ből sem kell a gold,de sajna elég hülyén vannak összerakva a csomagok.megelégednék egy alap hd megállítós box plusz 60/6 net csomaggal...de ilyen sajna nincs
Hát nálunk a t-home játszik..digi nincs.

[ Szerkesztve ]

Vagyok aki vagyok...

(#18614) Intruder2k5 válasza Bodrik (#18613) üzenetére

Intruder2k5
(MODERÁTOR)

Sajnos itt a fórumon mindenki csak ötletelni tud, illetőleg általános infókkal szolgálni, amivel ebben a kérdésben úgysem mész semmire, konkretizálni, és esetleg egyedi ajánlatot kicsikarni csak a 1221-en tudsz!

(#18615) Bodrik válasza Intruder2k5 (#18614) üzenetére

Bodrik
(PH! kedvence)

Igen,az lesz a vége..de gondoltam hátha hall az ember egy jó csomagot..:)

Vagyok aki vagyok...

(#18616) club1 válasza Bodrik (#18613) üzenetére

club1
(PH! kedvence)

Nálunk is csak T optika van konkurenciának, de mivel a T árai nagyjából azonos (több tv készülék esetében viszont magasabb) árszinten vannak, nem igazán tekinti a UPC őket konkurensnek.

(#18617) Apollyon válasza Bodrik (#18610) üzenetére

Apollyon
(Korrektor)

Talán tudok adni egy tippet.
Nálunk vagy upc vagy tré hóm van. Ezekből egyértelműen a upc jobb.
Még korábban, amikor nekem lejárt a hűségem, felhívtam a upc-t, hogy akkor szeretnék megint hűséget, és a legkisebb TRIO csomagot szeretném, csak annyi változtatással, hogy korlátlan telefont mellé!

Azt mondták, hogy azt nem lehet, mert az csak új előfizetőknek van... De... ha feljebb váltok, meg 120-as net meg stb az milyen jó lesz nekem meg blabla.

Mondom köszi, nekem nem kell a 120-as net, sőt, pont hogy le akartam váltani még a 30-asnál is kisebbre. Mondja tovább, azt nem lehet, csak felfelé váltani.

Oké köszi, szóval ezt kapom 10+ év hűség után, akkor jó, szeretném lemondani a kábeltévét és a telefont is úgy ahogy van, a netet meg a legkisebb csomagba, azaz a 10mbitest kérem, ami 2590 Ft. Azért nem mindegy hogy 12 ezer, vagy 2,5 ;)

Mondta hogy erősítsem meg, mondom megerősítem én ezt akárhányszor. Aztán kérte a türelmemet, ment vagy 3 perc zene, aztán visszajött, hogy én melyik TRIO csomagot is szerettem volna az elején....?

Szóval nem adják csak úgy oda azt a csomagot amit szeretnél, a régi előfizetők le vannak ---rva, de ha le akarod mondani már egyből belemennek.

Nem akartam kötözködni, hogy ez elég mocskos húzás tőlük, de végül is mondhatni jól jártam úgyhogy teszek rá. De azért azt megjegyeztem hogy a pénz az első itt is, nem pedig az ügyfél.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#18618) poli27 válasza Apollyon (#18617) üzenetére

poli27
(PH! kedvence)

Ez mindenhol így van akármelyiket nézed a szolgáltatóknál... Nekem pl a Directnél 4db beltérire 2db fizetek már csak, mert amint lejár a hűségem felhívom őket, hogy lemondanám és mindig tudnak adni kedvezményt.

[ Szerkesztve ]

(#18619) Intruder2k5 válasza Apollyon (#18617) üzenetére

Intruder2k5
(MODERÁTOR)

Csak akkor b@szol rá, ha elfogadják szó nélkül a felmondást! :)

[ Szerkesztve ]

(#18620) Apollyon válasza poli27 (#18618) üzenetére

Apollyon
(Korrektor)

Ehh, közben beugrott, hogy már a chello topikban is írták jópár évvel ezelőtt hogy csak akkor adták meg mégis a kellő csomagot ha már inkább lemondod az egészet a francba. De akkor örülök valahol, hogy nem csak én ismerem már ezt :)

(#18619) Intruder2k5: Csak az a különbség, hogy tényleg le akartam mondani. 12 ezret most se fizetnék havonta, ezt megmondtam a telefonban is. Vagy nem fizetek semmit (oké, a kis csomagos netet igen) és akkor beszívták. Szóval az inkább nekik érdekük hogy inkább kapjak kis csomagot a megfelelő árral, mint a very low árazású 10 vagy 15 megás net ;p

[ Szerkesztve ]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#18621) kabelmania27 válasza poli27 (#18618) üzenetére

kabelmania27
(Topikgazda)

Ismerősnél lejárt az okosdigicsomag hűsége, nem engedtek hosszabbítani ere a tévét levették minire.
Intruder2k5: Szomszédasszony felhívta az Invitelt hogy ha nem kapja meg akciós áron a tévét lemodja, megkapta.

[ Szerkesztve ]

(#18622) poli27 válasza Intruder2k5 (#18619) üzenetére

poli27
(PH! kedvence)

Nem baszik rá. ugyanis 8 napos felmondási határidő van mindkét fél részéről, addig jelezheti hogy meggondolta magát....

(#18623) Intruder2k5 válasza kabelmania27 (#18621) üzenetére

Intruder2k5
(MODERÁTOR)

És akkor mi van? Nem értem ezzel mit akarsz! Én nem mondtam, hogy nincs ilyen, csak azt mondtam, hogy nem feltétlenül jön be minden esetben a blöff! Persze, ha valaki nem blöfföl, mert van alternatíva, vagy elvan szolgáltatás nélkül, az más!

(#18624) kabelmania27 válasza Intruder2k5 (#18623) üzenetére

kabelmania27
(Topikgazda)

Azért írtam erről mert itt szintén nincs más koaxszolgáltató.

(#18625) Intruder2k5 válasza kabelmania27 (#18624) üzenetére

Intruder2k5
(MODERÁTOR)

Hát akkor elmondom, hogy én amikor lemondtam az Invitel-t a RubiCom-ra váltáskor, telefonban senki sem kérdezte meg, hogy szeretnék-e olcsóbb havidíjat! Az okát megkérdezték - mondtam, olcsóbb előfizetési díj, gyorsabb net -, tudomásul vették, rögzítették a lemondás tényét, és ennyi! Bár az igaz, hogy itt a fórumon kerestek ez ügyben, de ez egy másik vonal, nem tartozik össze a kettő! Telefonon minden akadály nélkül átvittem a felmondást! Telekom-nál ugyanakkor a SatTV-t mondtam le, ott kínáltak valami alacsonyabb árat, de egyrészt részemről ez már eldöntött tény volt, másrészt - nem akarok hazudni, már nem tudom mennyi volt, de - nevetséges volt a kedvezmény, abban biztos vagyok!

(#18626) kabelmania27 válasza Intruder2k5 (#18625) üzenetére

kabelmania27
(Topikgazda)

Szomszédéknál ha jól emlékszem úgy volt hogy 1évesbe ugyanazon az áron folytatódott.

(#18627) klembi

klembi
(újonc)

Üdv! Vkı segitsen nekem egy humax UPc belterı a következöt irja: Haromszor helytelenjelszot adott meg a vevökeszülek15 percıg zarolva marad.Egy lezart csatornat akartam megnyitni
Azota többször ujraındıtottam de mındıg ez a felırat jön be.Külföldön vagyok sajna mas segitsegem nıncs
Fogalmam sıncs hogy tudnam ujrainditanı Gabor :W :W :R

Nem mindig vagyok netközelben. Ha sürgős keress telefonon 06 70 276 98 63

(#18628) Mate válasza klembi (#18627) üzenetére

Mate
(MODERÁTOR)

Ez kábeles topic.

(#18629) klembi válasza Mate (#18628) üzenetére

klembi
(újonc)

Bocs de meık a masık? Reggel ota keresem a megoldast de ugy nez kı 2 hetıg nem lesz Tv m :W

(#18630) kabelmania27 válasza klembi (#18629) üzenetére

kabelmania27
(Topikgazda)

Ide írj.

(#18631) klembi válasza kabelmania27 (#18630) üzenetére

klembi
(újonc)

Köszönöm a segitseget. Klembi

(#18632) kabelmania27 válasza klembi (#18631) üzenetére

kabelmania27
(Topikgazda)

Nincsmit, hívd fel az ügyfélszolgálatot, majd visszaállítják a 0000 jelszót.

(#18633) lm83

lm83
(senior tag)

Nálatok nem rosszalkodik a sávszélesség?
Mostanában sokszor lemegy 30 helyett 5re...

(#18634) kabelmania27 válasza lm83 (#18633) üzenetére

kabelmania27
(Topikgazda)

192.168.100.1 címen nézd meg a modem értékeket.

(#18635) lm83 válasza kabelmania27 (#18634) üzenetére

lm83
(senior tag)

Hát ezt nekem amúgy nem hozza be. Csak ha írom a domaint.
Na de hol kell keresni? És mit keresek?

(#18636) kabelmania27 válasza lm83 (#18635) üzenetére

kabelmania27
(Topikgazda)

192.168.0.1 vagy 192.168.1.1 címet próbáld meg.

(#18637) facan

facan
(tag)

Mostanában minden nap megszakad a net legalább egyszer. Azt vettem észre hogy ha nem áramtalanítom a modemet akkor sokkal lassabban csatlakozik vissza (fél óra is akár). Ha áramtalanítom olyan 10-15 másodpercre és visszadugom akkor max. fél perc alatt felmegy. Látszólag minden rendben van, jelszintek jók.
Szerintetek mi lehet a probléna? (mielőtt hívom sz üfsz-t :) )
Ilyen már volt egyszer nagyjából 1 éve, de aztán elmúlt. Most megint itt van......
Köszike!

Power Level: Signal to Noise Ratio:
Channel 1: 0.0 dBmV 37.9 dB
Channel 2: -0.4 dBmV 37.9 dB
Channel 3: -1.0 dBmV 37.8 dB
Channel 4: -0.9 dBmV 37.4 dB
Channel 5: 0.2 dBmV 37.8 dB
Channel 6: 0.1 dBmV 38.5 dB
Channel 7: -0.3 dBmV 38.1 dB
Channel 8: -0.5 dBmV 37.1 dB

Upstream Channels

Power Level:
Channel 1: 42.5 dBmV
Channel 2: 44.7 dBmV
Channel 3: 42.0 dBmV
Channel 4: 43.5 dBmV

(#18638) kabelmania27 válasza facan (#18637) üzenetére

kabelmania27
(Topikgazda)

Jelszintek rendben vannak, én is úgy vettem észre hogy hamarabb feljelentkezik újraindulás után, szerintem azért van mert áramtalanítás után azon a frekin próbálkozik amelyiken legutóbb jól működött a kapcsolat, de ha elmegy a jel akkor végigkeresi az egész tartományt. Jelszint és osztó rendben van nálad max a modemmel lehet gond.

[ Szerkesztve ]

(#18639) facan válasza kabelmania27 (#18638) üzenetére

facan
(tag)

Szerinted miért szakad meg egyáltalán???? CMTS?
A modemmel remélem nincs baj (EPC3212 Cisco)..

Akkor kezdte mikor a nagy melegek után éccakára lement 10 fok körülire a hőmérséklet.... Ma hajnalban 3-kor szakadt, önmagától fél négyre jött vissza a kapcsolat.... Néha napközben is szakad ugyanígy, de ilyenkúr kihúz-bedug megoldja gyorsan mint mondottam volt.
Mi lehet ez?

Modem? Akkor a legutóbbi hasonló eset után miért ment hónapokig rendben? Volt olyan hogy másfél hónapig nem volt semmi szakadás....

[ Szerkesztve ]

(#18640) kabelmania27 válasza facan (#18639) üzenetére

kabelmania27
(Topikgazda)

Bocs, azthittem Technikolor van nálad, ezzel a modemmel nem szokott ilyen lenni.
Lehet a CMTS, vagy egyéb központi problélma, mostanában volt probléma I. és XIV. kerületben is.

[ Szerkesztve ]

(#18641) facan válasza kabelmania27 (#18640) üzenetére

facan
(tag)

Okés, akkor bejelentem hibának mostmár.
Köszi!

(#18642) gduck

gduck
(őstag)

Kíváncsi vagyok mit lép a UPC, ugyanis hétvégén a "backup" kapcsolatom (DIGI) sávszélessége 20/10-ről 50/30-ra emelkedett :DD Azaz a Diginél a legkisebb csomag az 50-es lesz :))

(#18643) facan válasza gduck (#18642) üzenetére

facan
(tag)

Nekem is bőven elég lenne a 30-40 mbit feltöltés, a letöltés pedig lehet akár max. 60-80 mbit, nem zavarna, nem is kellene több. :)
Ha lenne ilyen csomag UPC-nél....

(#18644) kabelmania27 válasza facan (#18643) üzenetére

kabelmania27
(Topikgazda)

docsis3.1 rendszerrel megvalósítható a magasabb feltöltés:)

[ Szerkesztve ]

(#18645) kungzi válasza kabelmania27 (#18644) üzenetére

kungzi
(PH! kedvence)

ez oké, de milyen áron? :D

(#18646) Intruder2k5 válasza kabelmania27 (#18644) üzenetére

Intruder2k5
(MODERÁTOR)

Csak, hogy az még nincs, DIGI-nél meg van! A különbség az, hogy az egyik már működik, még a másik csak egy lehetőség! Alternatívaként emlegetni egy még nem létező dolgot, kár...

[ Szerkesztve ]

(#18647) facan válasza kabelmania27 (#18644) üzenetére

facan
(tag)

Jaja, tapasztaltam. Volt már egyszer 400mbit le, 100mbit fel....
Tudtommal ez a jelenlegi rendszer maximális képessége.

[ Szerkesztve ]

(#18648) mlinus válasza facan (#18647) üzenetére

mlinus
(őstag)

Hát, igazából a legtöbb UPC-s CMTS már több mint 8 csatornával szolgáltat, szóval le irányba, megfelelő modemmel menne több is.

Fel viszont ezzel a technológiával szerintem kizárt a 30-40 megánál több ezen a hálón.

(#18649) kabelmania27 válasza mlinus (#18648) üzenetére

kabelmania27
(Topikgazda)

5-88Mhz visszirányos erősítőket kellene kicserélni, ami komoly összegbe kerül.

(#18650) poli27 válasza kabelmania27 (#18649) üzenetére

poli27
(PH! kedvence)

Jha majdnem annyiba mintha kihúznák az üveget..... annak áram se kell nem ázik be nem romlik el az erősítő stb stb.... szval tuti nem lesz docsis 3.1.......

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.