Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#119401) R a y válasza Kami11 (#119400) üzenetére


R a y
senior tag

Nem kell várnod pár napot. Ugyan olyan szar.
Ami nekem feltűnik, hogy nem bírja egyszerre a wifit és a kábeles netet. Nevetséges, így elbaszni valamit.

Ha olyan releváns találatokat akarsz látni, mint amilyeneket a 2000-es években kaptál, akkor használd a Yandex-et. ~ Pro Bono Publico ~ | Ephesians 6:10-18 |

(#119402) Kami11 válasza R a y (#119401) üzenetére


Kami11
őstag

Valahogy nem lepődtem meg. :( ;]
Mondjuk nekem nem is kell a wifije, van normális routerem, ami megoldja a router funkciókat, nekem csak egy jól működő modem mód kellene, mint UPC idejében, de akkor majd talán a javított fw. javításában megoldják. ;]

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#119403) R a y válasza Kami11 (#119402) üzenetére


R a y
senior tag

Rádugtam egy EAP245 AP-t azzal is megfeküdt. Ez az FW egyszerűen nem ehhez az eszközhöz való.
Holnap jön a technikus.
Vagy wifin vagy kábelen van packet loss, felváltva.

Ha olyan releváns találatokat akarsz látni, mint amilyeneket a 2000-es években kaptál, akkor használd a Yandex-et. ~ Pro Bono Publico ~ | Ephesians 6:10-18 |

(#119404) gduck válasza R a y (#119401) üzenetére


gduck
addikt

" nem bírja egyszerre a wifit és a kábeles netet."

Na, akkor lehet nekem azért nincs vele gond, mert nekem modem üzemmódban van.

(#119405) Rocoo


Rocoo
tag

Sziasztok nem tudom ti ,hogy vagytok Vele de Másnál is van probléma az internet kapcsolattal Ujpesten (Városkapu) nem mondhatom valami hűde faszának a netet otthon az 5ben sokkal jobb volt

(#119406) erahurka


erahurka
félisten

Másnál is van most probléma a hálózattal? Ilyen 20-100 Mbps közt mérek az állítólag 300-as netemmel és érezhetően lassú a böngészés is. Alig akar elindulni egy speedtest mérés. Csomagvesztés nincs vagy elhanyagolható.

Tegnap voltak feszítőkábelt rögzíteni mert két hete elszakadt, mára meg szar lett a net...

[ Szerkesztve ]

(#119407) erahurka válasza erahurka (#119406) üzenetére


erahurka
félisten

Na küldtek egy frissítést a modemre és most hasít a 300 Mbps! 🤘

(#119408) pkaresz válasza erahurka (#119407) üzenetére


pkaresz
senior tag

Szia!

Csak úgy maguktól? :U

"Könnyebb valamit jól megcsinálni, mint megmagyarázni, miért lett rossz!"

(#119409) erahurka válasza pkaresz (#119408) üzenetére


erahurka
félisten

Hívtam őket de hamar felvették, meg is lepődtem.

De volt már hogy ők kerestek mert gyenge jelet mérnek, miután több mint 1 évig nem kellett fizetnünk akkora kötbért kaptunk több hónapos szar szolgáltatás miatt :D

(#119410) pkaresz válasza erahurka (#119409) üzenetére


pkaresz
senior tag

Köszi!
Dícséretes! :)

"Könnyebb valamit jól megcsinálni, mint megmagyarázni, miért lett rossz!"

(#119411) R a y


R a y
senior tag

DNS sebességek, feloldási sebesség.
Yettel mobilnet osztva gépre:

Ugyan ez Vodafonennal kábelen:

Azt hiszem nincs miről beszélni.

Ha olyan releváns találatokat akarsz látni, mint amilyeneket a 2000-es években kaptál, akkor használd a Yandex-et. ~ Pro Bono Publico ~ | Ephesians 6:10-18 |

(#119412) Ironizer válasza Ironizer (#119235) üzenetére


Ironizer
tag

Na én is felrakattam az új (2.2-es) fw-t az üfsz-al, és egyelőre sokkal jobb.

(#119413) R a y válasza Ironizer (#119412) üzenetére


R a y
senior tag

Nálam is így volt, aztán még rosszabb lett. Most várom a szerelőt, aki majd szintén nem tud mit tenni.
Annyira szar a net, hogy ezt a bejegyzést is már megosztott netről kell, hogy írjam...

[ Szerkesztve ]

Ha olyan releváns találatokat akarsz látni, mint amilyeneket a 2000-es években kaptál, akkor használd a Yandex-et. ~ Pro Bono Publico ~ | Ephesians 6:10-18 |

(#119414) erahurka


erahurka
félisten

Most itt is elég ingadozó. Nem értem, tegnap nem rémlik hogy gond lett volna azután se hogy megcsinálták a feszítést.

(#119415) erahurka


erahurka
félisten

Na most kértek egy manuális resetet a modemen, azóta megint jó. De elég meredek ha 8 óránként ezzel kell szórakozni hogy működjön...

Meg bemondtak valami körzetet ahol nagyobb hibát hárítanak el, az vajon kihathat máshova is? Bár akkor nem hiszem hogy a modem reset megoldaná.

(#119416) erahurka válasza erahurka (#119415) üzenetére


erahurka
félisten

Na most megint gyengének éreztem, de nem a modemet indítottam újra hanem a routerem, és megint mintha megoldódott volna. Lehet ez router gond? De ha a modem indul újra akkor is megoldódik, de nekem nagyon okkult ez a hálózatos tudomány. Lehet egy bárányt kellene feláldoznom hogy megjavuljon.

(#119417) erahurka válasza erahurka (#119416) üzenetére


erahurka
félisten

Á, megint mértem egy 10 Mbps-t...

(#119418) Phvhun válasza R a y (#119411) üzenetére


Phvhun
őstag

Szintén zenész.

Nekem hónapok óta olyan van, hogy 1-2 naponta újra kell indítani a routert mert elmegy a DNS feloldás (még a UPC időkből volt egy 7 éves modem), namost tegnap volt kint szerelő, és kicserélte egy új csilivili modemre, na azóta teljesen retek lett a net.

Nap közben folyamatosan lassú a DNS, és van amikor timeoutol is.

Vezetékesen és wifin is.

Amit nem értek, hogy ha beállítom gépen pl cloudflare dns-t (1.1.1.1), akkor sem javul a helyzet.

(#119419) woodworm válasza Phvhun (#119418) üzenetére


woodworm
veterán

A dns problémák azért jelentkeznek, mert már a kérés sem jut el a szerverig, bármi is van beállítva.

(#119420) Phvhun válasza woodworm (#119419) üzenetére


Phvhun
őstag

Viszont sima packet loss-t meg nem tapasztalok.

Pingettem 1 órán át egy IP-t, és egyszer sem veszett el a kérés, a jitter is minimális.

És a sávszélt is hozza a speedtest (ha betölt).

Jelszintet is mért a szerelő, az is jó volt.

(#119421) cocka válasza Phvhun (#119418) üzenetére


cocka
veterán

még a UPC időkből volt egy 7 éves modem

Miért engedted, hogy lecserélje? Nálam atomstabil, igaz ezen évek óta nincs is új fw, mindig ugyanaz a 2013-as van rajta. És jééé műxik a net.

(#119422) erahurka válasza Phvhun (#119420) üzenetére


erahurka
félisten

Ugyanez van nálam, bár itt azért nem olyan vészes a sebesség probléma, de időnként észlelhető. Valami központi dolog lesz vagy bugos az új szoftver.

(#119423) markknight


markknight
veterán

Sziasztok!

Itt vagyok a 13. kerületben, már jó ideje három led villog a routeren, látom nem én vagyok egyedül. Nem, hogy 500 megabit, de még 20 megabitem sincs mától, felnézek szépen a routerre és látom ezt a moslék 2002-ben készült felületet, ami be se tölt és folyamatosan megszakad a kapcsolat. Mondjuk oda is csak telefonról tudok fellépni azt írja a gépemre, hogy ez a felület nem engedélyezett nekem :D Az agyam eldobom, tényleg nagyon kellett ez most.

(#119424) R a y


R a y
senior tag

Ma is mókoltak távolról valamit, még rosszabb lett, mutatom:


Ha olyan releváns találatokat akarsz látni, mint amilyeneket a 2000-es években kaptál, akkor használd a Yandex-et. ~ Pro Bono Publico ~ | Ephesians 6:10-18 |

(#119425) Nordik válasza R a y (#119424) üzenetére


Nordik
őstag

Botrány amit művelnek, egy Hsz-t nem tudok elküldeni. :W

Mar hetek óta probléma van a hálózattal, ugynezki országos szinten és nem oldják meg… én megyek el a konkurenciahoz, de szerintem sokan így döntenek majd.

(#119426) tomp válasza Nordik (#119425) üzenetére


tomp
félisten

Mar hetek óta probléma van a hálózattal, ugynezki országos szinten

Nálam hibátlan!
Nekem akkor volt ilyen pocsék mikor a háznak az erősítője döglött meg. Amióta cserélték, atomstabil az internet.

(#119427) Nordik válasza tomp (#119426) üzenetére


Nordik
őstag

Az elmúlt 2 hétben nekem is jó volt. Most újra ugyanazok a hibák. Ez központi hiba lesz mindenképp, rengetegen panaszkodnak.

(#119428) R a y válasza Nordik (#119425) üzenetére


R a y
senior tag

ne is mondd, a telefon megosztott netjével fórumozok....Ha tényleg nem tudják megoldani, akkor megyek át a digihez, hiába kapom jóáron a csomagot, de így már semmit sem ér. És közel vagyok a 10. hibabejelentéshez, ami után bármiféle kötelezettség nélkül felmondhatom a határozott szerződésemet.

[ Szerkesztve ]

Ha olyan releváns találatokat akarsz látni, mint amilyeneket a 2000-es években kaptál, akkor használd a Yandex-et. ~ Pro Bono Publico ~ | Ephesians 6:10-18 |

(#119429) ztibor


ztibor
senior tag

Nekem ma jött a levél hogy a hibajegyemet lezárták (kedden jött volna a technikus), mivel frissítették a 2.2-esre a FW-t, és ők már nem tapasztalják a hibát, vagyis hogy újraindulgat a CB. LEvél megkapása után 10 perccel már nem volt netem mert a CB újraindult.
Vicc lett ez a banda.

[ Szerkesztve ]

(#119430) erahurka


erahurka
félisten

Folyamatosan hívni kell őket mást nem tudunk tenni, hátha akkor megoldják. Kötbér igényt is jelezni kell.

(#119431) cocka


cocka
veterán

Nekem úgy tűnik, hogy itt leginkább az új modemek.. akarom mondani HGW-k a ludasak abban, hogy ennyi embernek szar a nete. Meg az, hogy mondjuk a szerelőkre jó ha az esetek 10%-ában van valójában szükség. Már ha normálisan működő HGW-ket adnának.

(#119432) kabelmania27 válasza Phvhun (#119418) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Milyenek a modemértékek?

(#119433) kabelmania27 válasza markknight (#119423) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Ha megírod, hogy milyenek a modemértékek meg tudjuk írni, hogy elfogadhatók-e az értékek.
Amennyiben leírod, hogy milyen osztóval van elosztva a koax kábel és van-e bekötve Fam/Attenuator feliratú csillapító ki tudjuk számolni, hogy milyen a bejövő jelerősség.

(#119434) kabelmania27 válasza Rocoo (#119405) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv! Amennyiben a következő hsz-ba leírod a modemértékek meg tudjuk írni, hogy rendben vannak-e az értékek.

(#119435) erahurka válasza kabelmania27 (#119432) üzenetére


erahurka
félisten

Az a vicc amúgy hogy nálam pl. rendben vannak az értékek és nincs csomagvesztés, mégis ingadozik a sebesség.

(#119436) kabelmania27 válasza erahurka (#119435) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Feltöltési értékek 50 alatt vannak és a letöltési értékek pozitívban vannak?

[ Szerkesztve ]

(#119437) adika4444


adika4444
addikt

Hali!

Akinek van némi kedve kísérletezni vele, esetleg megpróbálhatná, hogy Cloudflare Warp-pal használva a netet is ilyen pocsék-e (csak a torrent ne fusson közben).

Illetve az esetleg nem segít - már ha próbálta már valaki -, hogy valamilyen TCP alapú pl. OpenVPN megoldással használni a netet? A Wireguard UDP, ez van a Warp mögött, ezért nem vagyok 100% biztos benne, de hátha segít.

Szerencsére én nem vagyok Voda kábeles, perpill tesztelni sem tudom igazán, ettől független hátha segít valakinek a Warp.

[ Szerkesztve ]

üdv, adika4444

(#119438) apollo12


apollo12
veterán

Heló Sopronba lenne egy olyan gondom ha újra indítom a modemet akkor tudja 500/22 netet, pár óra múlva meg már csak 13/5 tud csak :(( , mennyire valószínű hogy a modem lehalt ?

(#119439) kabelmania27 válasza apollo12 (#119438) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Milyenek a modemértékek?

(#119440) apollo12 válasza kabelmania27 (#119439) üzenetére


apollo12
veterán

azt hogy látom :) ?

(#119441) erahurka válasza kabelmania27 (#119436) üzenetére


erahurka
félisten

Passz, az ügyintéző mondta hogy jó. Majd ránézek én is, most a reset miatt talán be tudok majd lépni az alap jelszóval.

(#119442) forguet


forguet
senior tag

Sziasztok. Upc-s connect boxom van. Rengeteg problemat tapasztaltam a nettel az elmult napokban, van hogy elmegy teljesen tv-stul 20 percre, van h 'csak' az internet megy el, van h csak fos a net, bizonyos oldalakat nem erek el, online jatekok szervereihez nem tudok kapcsolodni vagy ledobalnak. Multkor egy ph-s kommenteles is timeoutolt.
Sokszor probaltam hivni oket, legtobbszor senkit nem erek el 10 perc alatt, ma vegre sikerult.
Rakuldtek vmi frissitest a hardverre, kivancsi leszek...de a kommenteket olvasgatva visszafogom a remenyeimet.
Budaorson lakunk btw.

Mundo will go where he pleases! SZLÖRTY.

(#119443) R a y válasza forguet (#119442) üzenetére


R a y
senior tag

nem akarlak elkeseríteni, de ne reménykedj.

Ha olyan releváns találatokat akarsz látni, mint amilyeneket a 2000-es években kaptál, akkor használd a Yandex-et. ~ Pro Bono Publico ~ | Ephesians 6:10-18 |

(#119444) kabelmania27 válasza apollo12 (#119440) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Elvileg 192.168.100.1 címen tudsz belépni a modembe, jelszó az eszköz alján, elvileg haladó beállítások majd hálózat állapota menüpontnál letöltés és feltöltés füleknél láthatod az értékeket.
erahurka: Okés.

[ Szerkesztve ]

(#119445) kiraly.andra


kiraly.andra
aktív tag

Hátha valakinek segít, leírom: nálam (fehér, 5.01-es CB) a hard reset nem segített (5 percig volt csak jó utána a helyzet), de ma délelőtt kértem a 2.2-es firmware kiküldését, és azóta (2,5 órája) minden rendben van. Az oldalak azonnal betöltődnek, de a ping és traceroute értékek is normálisak. Most épp egy eszköz van wifin, egy pedig kábelről megy (ezt azért írom, mert olvastam olyan tippet, hogy akkor szar az állapot, ha vegyes használat van).

:a:

(#119446) cof válasza kiraly.andra (#119445) üzenetére


cof
veterán

Egy ideig jó mindenkinek de utána elcsesződik ahogy olvasom. Szóval nem sokat ér ezt igazán jól összehozták.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#119447) R a y válasza kiraly.andra (#119445) üzenetére


R a y
senior tag

Ugyan ez volt nálam is a 2-2 es fw felrakása után. Pár órára rá még rosszabb lett mint volt.

Ha olyan releváns találatokat akarsz látni, mint amilyeneket a 2000-es években kaptál, akkor használd a Yandex-et. ~ Pro Bono Publico ~ | Ephesians 6:10-18 |

(#119448) erahurka válasza forguet (#119442) üzenetére


erahurka
félisten

Szintén Budaörs. A Kesjár környéke. Kedden üvöltök velük egy sort telefonon és követelni fogom a kötbért.

[ Szerkesztve ]

(#119449) Kami11


Kami11
őstag

Ez a 2.2-es firmware jó/van a fekete CB-re is, vagy csak a régi fehérhez?

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#119450) gregory91


gregory91
senior tag

Szerencsére ilyennel(netakadozás) pont nem találkozunk,igaz fehér CB modem van még(*kop*kop*kop).Mondjuk ettől a három ikontól úgy fénylik este mint a karácsonyfánk.

[ Szerkesztve ]

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.