Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-10 15:19:20

LOGOUT.hu

Ez egy agyalós-beszélgetős Covid-19 topik. Érvelni kötelező, a másikkal foglalkozni tilos, rettegőzés duplán, a szemlélet tudományos (a "meddig maradjanak a lezárások", azaz a társadalmi rész elfér, de csak szűken/járványhoz kapcsolódóan), ergo nem oltásellenes, nem hit alapú. Ami ebben a szellemben íródik, marad, ami nem, az nem, téríteni meg se próbálj.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34901) t72killer válasza Sir Pocok (#34898) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nálunk meg sajnos megállt az egy ideje csökkengetésnek látszó trend, maradt a UK szinten napi 40k körüli esetszám és a napi 150 körüli halott. Az r=sötét politika nem ismeri fel, hogy lépni kéne valamit az ISKOLÁKNÁL (be kéne csukni 1 hónapra, az máris kivégezné az aktuális hullámot, időt adva az 5+évesek oltásához).

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#34902) mozso válasza t72killer (#34901) üzenetére


mozso
senior tag

Erről beszéltem múlt héten, ugyanez kezdődik most a németeknél is.

A 4. hullám már hosszú ideje tart, a többihez képest látványos ez.

(#34903) t72killer válasza mozso (#34902) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ez van, ha a fő terjesztő réteget notórikusan "kifelejtjük" az oltási statisztikákból és 2évnyi járvány után eszkünkbe se jut VALAMIT kitalálni, ami esetleg javíthat a helyzeten.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#34904) Mr K válasza Sir Pocok (#34898) üzenetére


Mr K
senior tag

Trendek:
Új fertőzöttek száma: 3274, változás (7 nap): +60.0% (elmúlt 7 napban összesen: 6933, átlag: 990.4, változás: +51.4%)
Új halálos áldozatok száma: 51, változás (7 nap): +82.1% (elmúlt 7 napban összesen: 99, átlag: 14.1, változás: +35.6%)
Új mintavételek száma: 44643, változás (7 nap): +13.4% (elmúlt 7 napban összesen: 100651, átlag: 14378.7, változás: +10.0%)
---
Kórházban: 908, változás (7 nap): +27.0% (elmúlt 7 nap átlaga: 784.0, változás: +24.4%)
Lélegeztetőgépen: 126, változás (7 nap): +15.6% (elmúlt 7 nap átlaga: 117.8, változás: +26.4%)
Tesztpozitivitás: 7.33%, változás (7 nap): +41.1% (elmúlt 7 nap átlaga: 6.57%, változás: +36.3%)

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#34905) Ringman válasza Mr K (#34904) üzenetére


Ringman
nagyúr

Tesztpozitivitás: 7.33%, változás (7 nap): +41.1% (elmúlt 7 nap átlaga: 6.57%, változás: +36.3%)

erről ennyit, majd megy minden a maga útján.

(#34906) t72killer válasza Ringman (#34905) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Grafikusan. Sztem látszik, hogy az oltatlan hullámoknál lényegesen visszafogottabban emelkedünk.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#34907) Ringman válasza t72killer (#34906) üzenetére


Ringman
nagyúr

WHO ajánlása szerint 5% alatt tartható kordában a járvány

(#34908) mozso válasza t72killer (#34906) üzenetére


mozso
senior tag

Ez csak a látszat. Sajnos.

(#34909) Ringman válasza mozso (#34908) üzenetére


Ringman
nagyúr

a háziorvosok tesztelésbe való bevonása mikor indul el?

(#34910) fatal` válasza Ringman (#34909) üzenetére


fatal`
titán

Lefújták, nem is baj, elég nagy hülyeség lett volna.

(#34911) tisn válasza t72killer (#34897) üzenetére


tisn
addikt

A korfa viszont egyáltalán nem azonos, a fentebb is emlegetett 20éves eset 99.999% valószínűséggel már egyetlen dózissal elkerülhető lett volna, az oltott halottak szinte kizárólag polimorbid idősek, akik körében a vírus egyébként 10% körüli vagy afölötti mortalitással bír.

a kiemelt reszrol tudsz adni egy forrast? (elhiszem, magam is igy velem, de meg nem olvastam, jo lenne latni irasban, kekeckedobb forumtarsaknak mashol.)

(#34912) t72killer válasza mozso (#34908) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nincs meg a teljes kép sajnos. Kellene tudni mi folyik az iskolákban pl.

#34911: Itt van a román statisztikára utalás, nem tudom hol van a forrásadat :R

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#34913) Z.É.T.


Z.É.T.
őstag

Nos, úgy vélem, működött a booster ModeRNA :K
(2 Pfizer után 51 au/ml volt ugyanitt)

(#34914) t72killer válasza Z.É.T. (#34913) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

:Y. Nem mondták a nővérkének, hogy nem egy embernek kell az egész ampullát beadni :DD?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#34915) catroot válasza Z.É.T. (#34913) üzenetére


catroot
veterán

Gyakorlatilag ellenanyagot lélegzel ki! :D

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#34916) syberia válasza Nowhereman (#34893) üzenetére


syberia
veterán

A szelídülési teória hívői biológiai álomvilágban leledzenek, a koronavírus kompetitív alaptermészete a magasabb fertőzőképességet preferálja, a megnövelt populációs szintű immunnyomás (korlátozások + tömeges immunizáció) magasabb virulenciához vezetett. [link]

(#34902): Szép magas a plató a grafikon jobb szélén..

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#34917) tisn válasza t72killer (#34912) üzenetére


tisn
addikt

thx, ez igy jo

(#34918) t72killer válasza tisn (#34917) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Tudnék románul, akkor lehetne még bányászni az adataik közt, főleg, hogy ez az egynapi adatpont még a csúcs előttről van kevesebb emberrel, de nem most fogok megtanulni :DD. Valakinek van kedve, sztem ígéretes adathalmaz lehet náluk.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#34919) Parci válasza syberia (#34916) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

minden vírusnál a magasabb fertőzőképesség felé tart a szelekció, hiszen az alacsonyabb fertőzőképességű mutációk nem tudnak terjedni

a teória nem is arról szól, hogy kevésbé lesz fertőző, hanem, hogy kevésbé lesz halálos. de a teóriát nehéz önmagában nézni, mert a folyamatos újrafertőződések is abba az irányba hatnak, hogy idővel kevesebben haljanak meg, akkor is, ha maga a vírus nem változik ilyen irányba

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#34920) Parci válasza Z.É.T. (#34913) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

na, bazz, nem a korona fertőz téged, hanem te fertőzög a koronát!! :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#34921) #86564352 válasza Parci (#34920) üzenetére


#86564352
törölt tag

Gyorsan köhögjön le néhány antivaxxert. ;]

(#34922) mozso válasza t72killer (#34903) üzenetére


mozso
senior tag

Németeknél is a 4. hullámot lényegében az 5-14 korosztály viszi a hátán, Angliához és Izraelhez hasonlóan haza is viszik és a szüleik a második célpont.

(#34923) mozso válasza mozso (#34922) üzenetére


mozso
senior tag

A hasonlóság is megvan az ismét felerősödő 4. hullámnál.

Anglia

Németország

[ Szerkesztve ]

(#34924) Drizzt válasza Z.É.T. (#34913) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Nalam meg T -11 nap. De annyira azt mondja itt mindenki, hogy a helyi oltoponton senkit nem erdekel, hogy regisztraltal-e, hogy lassan felhivom, aztan megkerdem, hogy van-e Moderna, meg varjam-e meg meg ezt a 11 napot, vagy slattyogjak mar be esetleg.
Szep eredmeny, remelem en is ezt tapasztalom a viszonylag gyengen teljesito ket Astram utan.

I am having fun staying poor.

(#34925) BlackV válasza Drizzt (#34924) üzenetére


BlackV
senior tag

Hogy Who-san fogalmazzak: magas mértékben biztos vagyok benne,hogy igen. Minél inkább a memória b sejtek felé tolódik el az ismételt kiválasztás, annal több lesz az antitest. Velemenyem szerint ehhez az kell hogy kiürüljenek a gyengébb minőségű keringő b sejtek. ("Low dose prime")

[ Szerkesztve ]

(#34926) t72killer válasza mozso (#34922) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A szülőknek illene ugye ezt élő boosterként már megkapott oltás(ok)ra kapni, maguk az iskolás gyerekek + otthon lévő kistesók a rizikós korosztály.

#34923: UK-ben (ami kicsit több Angliánál) már 4.4M regisztrált esetnél tart a delta. A hullám számlájára írható halottak száma kb 10ezer a worldometers kumulatív görbéiből számolgatva. Nem tudom, hány nem regisztrált eset eshet egy regisztráltra, de ez tényleg halad a nyájimmunitás irányába, de úgy, hogy a jelek szerint az oltottakon is át kell mennie.

#34924: várd ki és közben próbáld nem elkapni :R

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#34927) Krinyo válasza Drizzt (#34924) üzenetére


Krinyo
senior tag

Pfizer miért nem jó? Boosternek nem kell lórúgás, a kisebb ugyanaz is elég lehet, az meg mindenhol van. És igen, nem kell regisztrálni, csak be kell battyogni a két korábbi oltás papírjával és mehet.

(#34928) Mr K válasza tisn (#34911) üzenetére


Mr K
senior tag

"A Papagáj Hírlap főcímében ez áll: A Titanic elsüllyedt, az áldozatok között nincs papagáj." (Katherine Whitehorn)

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#34929) Drizzt válasza Krinyo (#34927) üzenetére


Drizzt
nagyúr

En inkabb kernek most lorugast, mert fogalmam nincs, hogy most beszerzett adaggal meddig kell majd birni. Arrol semmi tudasunk jelenleg, hogy mondjuk ha valamiert meg mindig alacsony lenne az antitestem, akkor mikor tudok majd ellene legkozelebb tenni valamit. Ezert igyekeznek biztosra menni. Egyszeruen jovobiztosabbnak erzem a dolgot.

I am having fun staying poor.

(#34930) t72killer válasza Drizzt (#34929) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Én is ezen az állásponton vagyok. Két dologgal tudod maximálisan kitolni a védettséget: egyrészt amennyire lehet húzod a booster beadását, másrészt a lehető legerősebb boostert kéred. Tippre nem lesz itt jövő nyár előtt tömegesen elérhető negyedik dózis, és aki nagyon sietett a harmadikkal, ciceregni fog egy jövő április-májusi hullámban/átmegy Romániába felvenni az antivaxerek által nem kért oltóanyagból...

Petiminisztert rá kéne állítani, hogy az átvett intenzíves román antivaxxerekért cserébe kérjen már Románia jövő évi variáns mRNS kontingenséből :DDD. Úgyse használják el, ne rohadjon rájuk :)).

Ha már a keleti szomszéd: egyházi bugyrokból is dől az őrület vastagon.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#34931) koncsik


koncsik
MODERÁTOR

A szennyvíz SARS-CoV-2 koncentrációja továbbra is lassú ütemben, de folyamatosan emelkedik. A vizsgált városok közül emelkedő tendencia jellemző Miskolcon, Salgótarjánban és Székesfehérváron, míg csökkenő tendencia figyelhető meg Szekszárdon, Szombathelyen és Zalaegerszegen. A vizsgált többi városban a tendencia stagnáló.
A szennyvíz koronavírus koncentrációja Miskolcon már az emelkedett, 15 mintavételi helyen a mérsékelt, 6 városban pedig alacsony kategóriába esik.

PDF INFOGRAFIKA

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#34932) qnadam


qnadam
veterán

Még mindig nem igazán tudni, hogy a magyar kormány mi alapján ajánlgatja egyik vakcinát a másikra emlékeztető oltásként, mivel az erre vonatkozó kutatások eredményei csak most kezdenek el csorogni. Egy friss tanulmány például (ami még csak preprintként jelent meg a medRxiv preprint portálon) az Egyesült Államokban kapható vakcinákat vizsgálta, azaz a Pfizert, a Modernát és a Johnson&Johnsont.

A vakcinakeverés az alábbiakban volt a leghatásosabb:
- a legjobban azok jártak, akik J&J vakcinát kaptak elsőre, ilyenkor egy Moderna emlékeztető oltással lehetett a legjobb immunválaszt kapni, de a Pfizer is jól szerepelt. Egy J&J emlékeztető oltással minimális volt csak az antitestek számának növekedése.
- egy eredeti Moderna oltássor után mind a Pfizer, mind a Moderna jól szerepelt.
- egy eredeti Pfizer oltássor után a Moderna volt a legjobb választás, de a Pfizer is segített.
- az mRNS-technológiás oltásokra a vektorvakcina kicsit javított az immunválaszon, de nem jelentősen. Ez azt mutathatja, hogy nem feltétlenül minden keverés lehet hatásos.

@24.hu

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#34933) t72killer válasza qnadam (#34932) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Mótvá, 3x moderna üt mindent, és bármire moderna üt bármilyen egyéb boostert, ennyi. Mivel elérhető oltóanyag, így a deltás időkben én semmi mást nem ajánlok, miért érje be az ember kevesebbel :F?

Keleti oltóanyagokkal nem volt ez tesztelve, de ott is erősen valószínű nyer a lónak való adag - és mivel fogalmunk sincs mikor méltóztatik az eü újabb adagot kiszórni, muszáj ezzel gazdálkodni.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#34934) fatal` válasza t72killer (#34933) üzenetére


fatal`
titán

Mivel elérhető oltóanyag

Ez jó poén volt. Plusz a nagyobb dózis miatt fiataloknál a szívizomgyulladás kockázata is nagyobb, ez sem ilyen egyszerű. Én Modernat akartam boosternek, de nem volt.

Engem jobban érdekelne, hogy legközelebb mi a szarral fognak oltani, mert oltóanyag sem lesz.

(#34935) t72killer válasza fatal` (#34934) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Kicsit tekerni kell érte/le kell vadászni. Itt se azt adnak minden sarkon, annakidején 20km-t bicikliztem az oltópontra.

Ez a mindenkit kinyír a szívizomgyulladás-sztori leginkább antivaxer körökben terjed. Előfordul, de igen ritka dolog. És a ritkából is sokkal ritkább, hogy komoly bajt okozzon oltás után.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#34936) fatal` válasza t72killer (#34935) üzenetére


fatal`
titán

"Ez a mindenkit kinyír a szívizomgyulladás-sztori leginkább antivaxer körökben terjed."
Gyönyörűen kiforgattad, amit írtam.

Annyit írtam, hogy nagyobb a kockázata (a békaseggéről a kicsit még magasabb békasegge).

Az, hogy elérhető az erős túlzás, ami tényleg elérhető az a Pfizer, azt viszont mindenhol adnak.

(#34937) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

"A 261 elhunyt közül egy a 10 és 19 év közötti, egy a 20 és 29 év közötti korosztályhoz tartozott, három áldozat 30 és 39 év közötti, hét 40 és 49 év közötti, huszonegy 50 és 59 év közötti, ötvenkilenc 60 és 69 év közötti, kilencvenkilenc 70 és 79 év közötti volt, hetvennek az életkora pedig meghaladta a 80 évet. A halálos áldozatok között van egy 19 éves Hunyad megyei, illetve egy 20 éves Szatmár megyei nő is. Mindketten oltatlanok voltak, és más betegségekben is szenvedtek. A 261 halálos áldozat közül 238-an nem voltak beoltva, 231-nek volt valamilyen társbetegsége. A 23 beoltott áldozat 50 és 80 év közötti volt, egy kivételével mindannyian más betegségekben is szenvedtek". - Transindex.ro

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#34938) Andika20 válasza Z.É.T. (#34913) üzenetére


Andika20
csendes tag

Gratula :) Azért van még vér az antitestedben? :DD Egyébként mennyi idővel az oltás után nézetted?

Moderna vs. Pfizer booster: mi mondjuk direkt kértünk inkább Pfizert, ez is eléggé kiütött, a Sputnik ehhez képest semmi nem volt :))

(#34939) t72killer válasza Andika20 (#34938) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nem kifejezetten tőled, inkább a publikumtól kérdem: van összefüggés a mellékhatások és a vakcina "erőssége" között :F?

Más: Szlovákiában igencsak skótul bánnak a boosterrel. SzVSz a magyar kormány sino-s vargabetűje, ami idő előtt boosterezésre vitte a dolgot igencsak jól sült el. Seregnyi országban mezei usernek esélye nem lenne egy áprilisban kapott második astra vagy pfizer után idén oltást kapni.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#34940) Andika20 válasza t72killer (#34939) üzenetére


Andika20
csendes tag

Csak saját tapasztalat: Sputnikra csak egy kis karfájás volt, Pfizer boosterre kb. az egész mellékhatás arzenált felvonultattuk így családilag (láz, napokig fejfájás, hőemelkedés, nekem még 1 hét múlva is émelygés, szüleimnél vérnyomás gondok). Szerintem Moderna még durvább lett volna, az itt olvasottak alapján...

[ Szerkesztve ]

(#34941) Z.É.T.


Z.É.T.
őstag

Köszi a vicces és kedves hsz-okat :B

Az oltási reakció és antitest-szint között a köreinkben semmi összefüggés nem volt.

(példa: az első Pfizer után 2-3 hétig voltam sz@rul, alig lett antitest, a Moderna után alig volt oltási reakció és kilőtt az égbe. De más vakcináknál sem láttunk összefüggést)

(#34942) kolopele válasza Andika20 (#34940) üzenetére


kolopele
nagyúr

Bennem két Moderna van, az első után csak a karom fájt egy hétig, a második után volt egy éjszaka hidegrázásom meg lázam másnap délig, majd a szokásos karfájás. Ez minden csak nem durva. A 3. oltás egyelőre felesleges, eleve még csak 4 hónap telt el a 2. óta, plusz az egekben az ellen szintem. Két gyerekemben is benne a két Pfizer, ma összesen hatan ültek az osztályukban velük együtt, az oltottak.

[ Szerkesztve ]

(#34943) t72killer válasza kolopele (#34942) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Kemény. Az antivaxxerek antiteszterek is egyúttal/nem tudni róluk, milyen csúz nyúzza őket? Covid mellett van még pár dolog a levegőben mostanság.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#34944) kolopele válasza t72killer (#34943) üzenetére


kolopele
nagyúr

Nem tudok arról hogy bárki tesztelve lenne még közülük. Nyilván nem feltétlenül covidos mindenki, de elég beszédes, hogy pont az a 6 gyerek van beoltva, akik ott vannak az osztályban. A többeknek fejfájásuk, hasfájásuk van.

(#34945) t72killer válasza kolopele (#34944) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Noigen, ez tényleg erősen gyanús :R. Nagyszájú oltásellenes anyukáknak ilyenkor újra feltenném a kérdést... Janem, majd 2 hónap múlva, amikor a kardiológián várnak.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#34946) #41635072


#41635072
törölt tag

Üdv!
Foglaltam időpontot harmadik oltásra, viszont sehol nem engedett oltóanyagot választani?
Mik a tapasztalatok, mennyire lehet válogatni?
Két Sino után egy mRNS-sel támadnék.

Szerk: most fog letelni második shot után az 5 hónap, de sokat utazok, nem várnám meg a hullám tetejét.

[ Szerkesztve ]

(#34947) daneel_hu válasza Andika20 (#34940) üzenetére


daneel_hu
addikt

Nekem csak dupla Sputnik volt áprilisban, oda is b***tt rendesen, főleg a második. :((( ;]
Előtte covid19-betegség október-novemberben.
A betegséghez képest lófasz az oltás. Egy semmi.

(#34948) Ringman


Ringman
nagyúr

A briteknek lehet sikerült még egy variánst(delta upgrade) produkálni

(#34949) Parci válasza t72killer (#34939) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

van, persze, nem véletlenül állítgatják az adagolást ezerrel és nem pedig "lórúgást mindenkinek" elven mennek a vakcinák

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#34950) t72killer válasza Ringman (#34948) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nna, már majdnem csalódtam bennük, hogy több, mint 4millió esetből nem sikerül egy épkézláb mutánst kicsiholni :R. A deltával szembeni életképességre, azaz az ex-deltások újrafertőzéséhez igencsak fel kell kötnie az alsóneműt - vagy ha ilyet nem tud, akkor terjedőképességben kell minimum dupláznia, hogy erős kisebbségből ki tudjon törni. Magasan van a léc...

Link?

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.