Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-10 15:19:20

LOGOUT.hu

Ez egy agyalós-beszélgetős Covid-19 topik. Érvelni kötelező, a másikkal foglalkozni tilos, rettegőzés duplán, a szemlélet tudományos (a "meddig maradjanak a lezárások", azaz a társadalmi rész elfér, de csak szűken/járványhoz kapcsolódóan), ergo nem oltásellenes, nem hit alapú. Ami ebben a szellemben íródik, marad, ami nem, az nem, téríteni meg se próbálj.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34951) Ringman válasza t72killer (#34950) üzenetére


Ringman
nagyúr

(#34952) t72killer válasza Ringman (#34951) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

:R

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#34953) kw3v865 válasza #41635072 (#34946) üzenetére


kw3v865
senior tag

Én is most foglaltam időpontot, a szegedi oltópontra. Nem lehetett kiválasztania a vakcina típusát, de felhívtam őket és azt mondták majd ott a helyszínen lehet választani, milyet szeretnék (Modernát), tehát elvileg szabadon lehet válogatni. Logikus is egyébként, ha a Modernának csak fél év a szavatossága, nyomatni kell, nem véletlenül, hogy Orbán is ezt kapott, reklámozni kell. Hozzáteszem ez a legjobb a jelenlegi tudásunk alapján. Persze a Pfizer is bőven jó, van is belőle szépen. Szinte biztos, hogy más oltópontokon sincs belőle hiány.

(#34954) Cs1csó válasza kw3v865 (#34953) üzenetére


Cs1csó
félisten

Amúgy nem értem, HA nem kötelező az oltás és én odamegyek 3. oltásra és nem azt ajánlják fel amit szeretnék akkor veszem a kalapom és viszlát. Azt hiszik ha már ott vagyok "üsse kavics" alapon fogok dönteni, mer drága vót a buszjegy oda?! :((

Anno átestem a fertőzésen, bennem van két Pfizer úgyhogy max még 1 Pfizer-t vagy 1 Moderna-t nyomatnék.

[ Szerkesztve ]

(#34955) newguy9000


newguy9000
csendes tag

Sziasztok!
Negyedik oltást mikortól tudok adatni?

(#34956) einstein válasza #41635072 (#34946) üzenetére


einstein
senior tag

Helyben megkérdik, mit akarsz. Abból lehet választani, ami van. Pfizer mindig van, Moderna nem biztos. (Gondolom egyébként, aki akar Sino-t is adathat, abból is mindig van)

(#34957) t72killer válasza newguy9000 (#34955) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Egyelőre fogalmunk sincs. Aki spéci eset pl immunhiányos probléma miatt, annak a kezelőorvosa úgyis szerez annyit, amennyi kell - civileknek valamikor jövőre.

#34951: hmm, az AY.4 egy ideje már létezik, de ez a bizonyos Y145H továbbképzés újdonságnak tűnik az egész famíliában. Szerencsére nem az RBD-részen van, úgyhogy esélyesen nem befolyásolja a vakcinahatékonyságot.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#34958) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Fehéroroszország is úgy tűnik, a bio-változatra szavaz.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#34959) fatal` válasza newguy9000 (#34955) üzenetére


fatal`
titán

Egyelőre semmikortól.

(#34960) syberia válasza newguy9000 (#34955) üzenetére


syberia
veterán

Immunológia alapjai

Az immunológiai tolerancia azt jelenti, hogy kialakul egy válaszképtelenség egy molekulával szemben, amit az immunrendszer felismert.
Ugyanazon molekuláris és celluláris alkotóelemek hozzák létre, mint a támadó jellegű immunválaszt, a különbség csak az effektor fázisban van.
Csak az adaptív immunválaszban jön létre.
Genetikailag nem meghatározott tolarancia mechanizmusok hozzák létre.

Immunológia – Tolerancia és autoimmunitás

Az immunológiai tolerancia antigén által előidézett, az adott antigénre nézve fajlagos válaszképtelenséget jelent. Mivel tehát, éppúgy antigén által indukált folyamat, mint az adaptív immunválasz, következésképpen a kialakításában résztvevő sejteket ugyanolyan sokféleség, magát a folyamatot pedig hasonlóan sokrétű szabályozottság jellemzi. A toleranciát kiváltó antigént - megkülönböztetésül az immunválaszt kiváltó immunogéntől - tolerogénnek is nevezzük.

High Zone Tolerization Method

A magas immuntolerancia módszere előnyös, ha az állatoknak nagy mennyiségű oldható, nem aggregált antigént adjuvánsok jelenléte nélkül adunk be. A fő mechanizmus az, hogy a T-sejtek vagy a B-sejtek befolyásolásán keresztül megakadályozzák az ellenanyagot termelő plazmasejtek kialakulását, mivel mindkettő szükséges a humorális immunválasz aktiválásához.

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#34961) syberia válasza syberia (#34960) üzenetére


syberia
veterán

(#34962) Nowhereman válasza Parci (#34896) üzenetére


Nowhereman
őstag

Melyik részére gondolsz? Volt infoáram bőven...

Utánam a kondenzcsik!

(#34963) Nowhereman válasza Parci (#34919) üzenetére


Nowhereman
őstag

Soktényezős. A legmorbidabb összetevő: kiírtja a populáció fogékony részét. ;]

Utánam a kondenzcsik!

(#34964) Nowhereman válasza t72killer (#34918) üzenetére


Nowhereman
őstag

Amit románul linkeltél, abban sem volt az oltások korosztályos elosztására utalás emlékeim szerint, de valószínű, hogy nem a suhancokat döfködték végig, úgyhogy van ráció abban amit mondtál.

Utánam a kondenzcsik!

(#34965) Mr K


Mr K
senior tag

Coronavirus (COVID-19) Infection Survey Technical Article: Impact of vaccination on testing positive in the UK: October 2021

- A vakcináció az Alfa és a Delta hullám alatt is csökkentette a tesztpozitivitást. [Jé...]
- De a deltánál kevésbé (főleg a tünetes fertőzések terén).
- A Delta hullám alatt két dózis Pfizer vagy Astra vakcina hasonló védelmet adott mint egy korábbi fertőzés.
- Két dózis vakcina lényegesen nagyobb védelmet adott, mint egy.

Számokban (Alfa periódus):
- Két dózis vakcina (14 nap után) 79%-kal csökkenti a teszt pozitivitás esélyét,
- egy dózis (21 nap után) 62%-kal,
- korábbi pozitív teszt (fertőzés) vakcináció nélkül 65%-kal.

Szimptomatikus fertőzésnél:
- Két dózis: 95%-kal,
- korábbi (nem vakcinált) fertőzés: 75%-kal.

Deltánál:
- Két dózis: 67%-kal,
- korábbi fertőzés: 71%-kal,
- egy dózis: 49%-kal.

Szimptomatikus:
- Két dózis: 75%-kal,
- az egy dózis kevésbé,
- a korábbi fertőzés ugyanannyira.

A Pfizer valamivel jobb számokat hozott, de más demográfiai csoportok kapták, szóval ez nem jelent semmit.

Disclaimer: Fenti számokról lemaradtak a statisztikai jellemzők, szóval közvetlen összevetésre így nem alkalmas, mindenki olvassa el a cikket, vagy legalább nézegesse az ábrákat, mielőtt következtetésekre jut. (Azaz ezért értelmetlen kissé a laikus kivonatolás...)

Szerk: Arra végződik a link, hogy "latest", de pár napig biztos releváns lesz... Reméljük. :((

[ Szerkesztve ]

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#34966) t72killer válasza Nowhereman (#34964) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A mai kicsit informatívabb, de ezt is prózában írták.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#34967) MuMa012


MuMa012
tag

Vidéki, nagyvárosi gimnázium: Pénteken kiderült, hogy egy tanuló pozitív tesztet produkált. Csak az oltatlanok kerültek karanténba, nem is tesztelik őket. A többek gondtalanul jöhetnek. Pedig a közelmúltban arra is volt precedens, hogy oltottak is karanténba kerülhettek.

(#34968) Vesa válasza MuMa012 (#34967) üzenetére


Vesa
veterán

Ez a falja következetlenség a járvány kezdete óta tapasztalható. Kivételt talán csak a 2020 tavaszi teljes lezárások jelentettek. Már a második és harmadik hullámnál is eltérő hírek jöttek más-más iskolák intézkedéseiről.

A tudomány a valóság költészete!

(#34969) Krinyo válasza Cs1csó (#34954) üzenetére


Krinyo
senior tag

Ha átestél és kaptál két Pfizert, a másodikat 5 hónapja, még szinte 100%, hogy nagyon nem kell harmadik. Nézess antitest szintet, az egekben lesz.

(#34970) Parci válasza Nowhereman (#34962) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

"Jelenleg univerzális kulcsú, becslésem szerint a potenciáljának 20%-a alatt van."

izé... :DDD

"Az influenza kispályás, a kemény hon-kongi, stb.-vel együtt, ha az autoimunos spanyolnáthát nem számoljuk, talán 1 évet vesz le a várható élettartamból."

forrás?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#34971) catroot válasza #41635072 (#34946) üzenetére


catroot
veterán

Én regisztrált időpontra mentem. Ahogy látták a hozzájárulási nyilatkozatomon, hogy kínaival vagyok oltva, kérdezték is, hogy mit szólnék harmadik oltásnak a Modernához, én pedig igent mondtam.

De gyanítom, hogy kínaira eleve Pfizert/Modernát (vagyis mrns-t) adnak inkább.

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#34972) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

hát ez lett a hírös huncoverből :U
https://24.hu/belfold/2021/10/19/koronavirus-merkely-kutatas-egymilliard/

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#34973) _ATi_1


_ATi_1
senior tag

Sziasztok,
Voltunk itt páran a topikban, akik a szokásos oltási reakciókon kívül kellemetlenebb mellékhatásokat is tapasztaltunk valamelyik vektorvakcina után. Személy szerint nekem az első oltás utáni 11. napon kezdődött végtagzsibbadás, mellkasi fájdalom, nehézlégzés...stb... aztán 1-2 hónap alatt fokozatosan eltűntek. Az lenne a kérdésem, hogy van-e esetleg tapasztalat ilyen előzmények után harmadik oltásként kapott mRNS vakcina mellékhatásairól... Vajon lehet-e hasonlóra számítani?! :F

(#34974) Ringman válasza Parci (#34972) üzenetére


Ringman
nagyúr

A lap szerint a H-UNCOVER végül olyan folyóiratban jelent meg,
aminek alapvetően nincs köze a járványtanhoz,
ennek a főszerkesztője Merkely Béla egyik beosztottja,
a cikket szokatlanul gyorsan jóváhagyták,
szerzői közt van Merkely ortopédus fia is.
Mint írják, ezek a pontok nem jelentenek konkrét szabálytalanságot vagy etikátlanságot, de az általuk megkérdezett öt tapasztalt természettudós közül mindenki úgy látta, hogy legalábbis kérdéseket vetnek fel. Többen egyértelműen problémásnak látták őket.

:U

(#34975) Drizzt válasza Drizzt (#34924) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Beszéltem a helyi oltóponttal. A két sarkallatos kérdésre a válasz:
- Nem, regisztráció nélkül a 4 hónap letelte előtt nem adnak oltást.
- Igen, Moderna szokott lenni, de amint sikerült a regisztráció, hívjam fel őket, legextrémebb eset eddig az volt, hogy egy hetet kellett rá várni.

Vidéki megyeszékhely a bővebb kategória.

[ Szerkesztve ]

I am having fun staying poor.

(#34976) Parci válasza Ringman (#34974) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

virágnyelven fogalmazva: tudományosan értéktelen

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#34977) Drizzt


Drizzt
nagyúr

[859 az új fertőzött, elhunyt 16 beteg] Most itt a napi esetszám majdnem duplája az egy héttel ezelőttinek, sajnos a lélegeztetőn levők száma is szépen nőtt(999 kórházban / 144 lélegeztetőn). Gyorsulni látszunk.

I am having fun staying poor.

(#34978) kw3v865 válasza Drizzt (#34975) üzenetére


kw3v865
senior tag

Konkrétan melyik város? Hasznos lenne tudni.

(#34979) Sir Pocok válasza Drizzt (#34977) üzenetére


Sir Pocok
őstag

Új fertőzöttek száma: 859 (a hétvégi napi átlaghoz képest -232)
Új halálos áldozatok száma: 16 (a hétvégi napi átlaghoz képest -1)
Kórházi ellátást igénylők száma: 999 (az előző nap közölt adatokhoz képest +91)
Lélegeztetőgépre szorulók száma: 144 (az előző nap közölt adatokhoz képest +18)
Új mintavételek száma: 9732 (a hétvégi napi átlaghoz képest -5149)
Az első dózissal oltottak száma: 5 926 446 (az előző nap közölt adatokhoz képest +2383)
Ebből a második dózissal is beoltottak száma: 5 703 088 (az előző nap közölt adatokhoz képest +3067)
A harmadik dózissal is beoltottak száma: 1 012 000 (az előző nap közölt adatokhoz képest +15 000)

Szerk: a pozitivitási arány kezd elég durván nőni... Szerintem sokkal több beteg lehet ennél.

[ Szerkesztve ]

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#34980) Drizzt válasza kw3v865 (#34978) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Eger.

I am having fun staying poor.

(#34981) tisn válasza Ringman (#34974) üzenetére


tisn
addikt

ettol meg lehet jo, erdekes, pontos, szakmailag megalapozott. inkabb ez iranyu kritikat olvasnek a tanulmanyrol a szakertoktol. vagy akar magat a tanulmanyt is. tud ra valaki linket?

(#34982) Sir Pocok


Sir Pocok
őstag

Kínai oltás tapasztalat ismeretségi körből:

37 éves srác és 36 éve felesége júniusban kapták a második shot sinopharmot. Gyerkőc 1 hete hazahozta a COVID-ot. A srácnak semmilyen tünete nem volt az asszonyt viszont megszorongatta a COVID, enyhe tüdőgyulladása lett. Úgy derült ki, hogy COVID-osak, hogy a férj, a munkahelyén hetente egyszer tesztelnek. A házi orvos az asszony panaszaira azt mondta, hogy pihenjen és igyon citromos teát... Se tesztelés, se semmi, rá se néztek csak telefonos konzultáció. :(

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#34983) tisn válasza Parci (#34976) üzenetére


tisn
addikt

prekoncepcio.

(#34984) OPiiPO válasza Sir Pocok (#34979) üzenetére


OPiiPO
addikt

Megyünk felfelé, stabilan. Karácsonyi nagycsaládi összejövetel kezd kétségessé válni.

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#34985) BlackV válasza Sir Pocok (#34982) üzenetére


BlackV
senior tag

Nem kötekedés csak mindig elveszek a részletekben. Telefonon, hogy állapították meg hogy tüdőgyulladás, ráadásul azt is milyen fokú?

(#34986) Mr K válasza Sir Pocok (#34979) üzenetére


Mr K
senior tag

Trendek:
Új fertőzöttek száma: 859, változás (7 nap): +88.8% (elmúlt 7 napban összesen: 7337, átlag: 1048.1, változás: +54.8%)
Új halálos áldozatok száma: 16, változás (7 nap): -5.9% (elmúlt 7 napban összesen: 98, átlag: 14.0, változás: +32.4%)
Új mintavételek száma: 9732, változás (7 nap): +20.1% (elmúlt 7 napban összesen: 102281, átlag: 14611.6, változás: +11.8%)
---
Kórházban: 999, változás (7 nap): +36.3% (elmúlt 7 nap átlaga: 837.2, változás: +26.9%)
Lélegeztetőgépen: 144, változás (7 nap): +30.9% (elmúlt 7 nap átlaga: 124.6, változás: +27.1%)
Tesztpozitivitás: 8.83%, változás (7 nap): +57.2% (elmúlt 7 nap átlaga: 7.21%, változás: +38.2%)

(Kórházi számok már majdnem elérik a jelenlegi brit szintet, de elmaradnak a tavalyitól (akkor már majdnem 1900-an voltak kórházban).)

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#34987) Sir Pocok válasza BlackV (#34985) üzenetére


Sir Pocok
őstag

Sehogy nem állapították meg, mert az orvos cseszett foglalkozni a csajjal. Köhögött és fáj több helyen a mellkasa. Ő mondta, hogy enyhe tüdőgyuszit kaphatott.

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#34988) tisn válasza Sir Pocok (#34987) üzenetére


tisn
addikt

az lehet izomlaz/izomfajdalom is a sok kohogestol. velem is elofordul soxor (a copd miatt minden felso es alsoleguti szartol konnyen kohogos leszek), de engem akkor doki diagnoszitzalt is

ilyen covidos idoszakban szolni kell, hogy kicsit fullad, es akko' csinalnak rtg-t.

(#34989) BlackV válasza Sir Pocok (#34987) üzenetére


BlackV
senior tag

60+-os családtagom még az alfa hullámban slukkolt bele a kovidba elég durván. Ugató köhögés, láz minden ami kell. (Ekkor a felesége már kórházban volt.) Annyira szarul lett ő is, hogy felkereste a háziorvost. Meghallgatta, megnézte. "Ez tüdőgyulladás." De adott neki beutalót rtg-re, mert papír is kell róla.

..rtg csont negatív lett.

(#34990) Mr K válasza Parci (#34976) üzenetére


Mr K
senior tag

A Semmelweis Egyetem részletes válaszai a 444.hu-nak a H-UNCOVER kutatással kapcsolatban

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#34991) Sir Pocok


Sir Pocok
őstag

tisn+BlackV:

Hétfőn megy tüdőgyógyászhoz. Nem valószínű, hogy izomfájdalom, mert a csaj panaszkodik, hogy nagyon hamar elfárad a fizikai terheléstől, kapkodja a levegőt.

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#34992) daneel_hu válasza Sir Pocok (#34982) üzenetére


daneel_hu
addikt

"A házi orvos az asszony panaszaira azt mondta, hogy pihenjen és igyon citromos teát... Se tesztelés, se semmi, rá se néztek csak telefonos konzultáció. :("

Nem tud vele mit csinálni.
Ha bemegy a kórházba akkor megcsinálják neki az összes vizsgálatot, de 99%, hogy hazaküldik gyógyszer nélkül. (mert az nincs ugye erre)
Jobban is jár a csaj ha otthon marad.

(#34994) tisn válasza Sir Pocok (#34991) üzenetére


tisn
addikt

rendben, remelem emlexem ra, es majd visszaolvasom mi lett. de ez barmilyen leguti fertozesnel jellemzo.

(#34995) Nazo


Nazo
tag

Sziasztok,
Lassan 3 hete, hogy írtam az EESZT support-nak, mert hibásan szerepel a 2. oltásom időpontja. (Házidoki utólag pótolta, de nem tudta visszadátumozni)
Telefonon elérhetetlenek, úgyhogy feladtam az EESZT-vel szenvedést, és elmentem a Rókusba időpont nélkül. A katonának elmondtam hogy mi a helyzet, és elküldött az ügyintézőjükhöz hogy az majd kijavítja az EESZT-be. Természetesen nem tudott semmit csinálni ő se. (De azért másfél órát kellett várni)
Gyakorlatilag sehova nem tudok már fordulni az ügyben.
Van esetleg Pesten olyan oltópont ahol "rugalmasabbak" mint a Rókus?

(#34996) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Új román rekord, 92%-nyi oltatlan halottal. Elmúlt 24 órában 561.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#34997) tisn válasza Nazo (#34995) üzenetére


tisn
addikt

hany eves vagy es milyen kronikus bajaid vannak? miert problema, hogy mas datum szerepel 2. oltaskent?

(#34998) Nazo válasza tisn (#34997) üzenetére


Nazo
tag

Nem lenne "sürgős", de én Sinopharm-ot kaptam, és egyre több ismerősöm betegszik meg napokra-hetekre akik "jobb" oltást kaptak, ezért szeretném növelni a védettségemet. De már lassan annyit kell utána járni hogy lehet elengedem a témát. Nagyjából annyi lehetőségem maradt hogy írok valami Ombudsmannak :W
(A rossz dátummal az a baj hogy megint kéne 4 hónapot várnom hogy tudjak regisztrálni a 3. oltásra)

[ Szerkesztve ]

(#34999) Reggie0 válasza Nazo (#34998) üzenetére


Reggie0
félisten

Be kell szaladni es felkapni egy fecskendot :D

(#35000) Nazo válasza Reggie0 (#34999) üzenetére


Nazo
tag

Nem rossz ötlet, de túl sok a katona, és elég fittek voltak. :D
Végül felidegesítettem magam, és 10 másodpercenként újrahívtam az EESZT-t amíg kb 6 perc után végre a foglalt helyett hallgathattam a zenét még majdnem 20 percig. Meg is lepődtem amikor végre emberi hangot hallottam. Elvileg csak az tudja javítani az oltási időpontot aki felvitte. De nem átírni kell hanem törölni és újra felvinni :W Valszeg ezért nem ment a dokinak.
(Azért az durva hogy mennyire túl van terhelve az "EESZT kiemelt helpdesk", olimpiai sportág lehetne ügyet intézni velük...)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.