Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-10 15:19:20

LOGOUT.hu

Ez egy agyalós-beszélgetős Covid-19 topik. Érvelni kötelező, a másikkal foglalkozni tilos, rettegőzés duplán, a szemlélet tudományos (a "meddig maradjanak a lezárások", azaz a társadalmi rész elfér, de csak szűken/járványhoz kapcsolódóan), ergo nem oltásellenes, nem hit alapú. Ami ebben a szellemben íródik, marad, ami nem, az nem, téríteni meg se próbálj.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34451) Drizzt válasza Reggie0 (#34450) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Kb. 5 millio felhasznalatlan Pfizer van. Ez tuti eleg lesz evvegeig barkinek, barmi tortenjen is.
[10M+ lett beszerezve, 5M kornyeki lett felhasznalva]

I am having fun staying poor.

(#34452) bigdady válasza Drizzt (#34451) üzenetére


bigdady
nagyúr

Pláne hogy max 1-200e emberrel nőtt nem tudom kb két hónap alatt az oltottak száma...

(#34453) fokukac válasza Drizzt (#34451) üzenetére


fokukac
nagyúr

lehet, hamarabb le fog járni a szavatossága.
De sebaj, majd jól elajándékozzuk. Esetleg kölcsönadjuk valakinek, aki később tud nekünk adni, hiszen mi nem rendeltünk jövőre...

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#34454) bigdady válasza fokukac (#34453) üzenetére


bigdady
nagyúr

Egyébként ennyi feleslegessel tényleg hülyeség lett volna beszállni új pfizer körbe, már ha nem jár le

[ Szerkesztve ]

(#34455) catroot


catroot
veterán

No, 13:05-ra mentem az oltópontra, cca. 20 perc múlva már a vállban lévő Modernával (2 kínai után) jöttem el.

Mivel közel van a munkahelyem, kíváncsiságból ránéztem a védettségi kártyám qr-kódjára és már rajta vannak a 3. oltás adatai (kb. 5 percre dolgozom az oltóponttól).

Bárcsak más is ilyen gördülékenyen menne ebben az országban!

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#34456) bigdady válasza catroot (#34455) üzenetére


bigdady
nagyúr

Mindhárom modernának látszik vagy maradt a két kínai? Olvastam pár embernek így lett.
Időpontra mentél vagy csak úgy? Hova? :R

[ Szerkesztve ]

(#34457) Drizzt válasza bigdady (#34454) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Nem ertek egyet, mert az uj Pfizer kor lehet frissitett vakcinaval lesz. Illetve lehet kell majd meg tobb kor a harom utan is. Legrosszabb esetben meg el lehet adni, ajandekozni.

I am having fun staying poor.

(#34458) bigdady válasza Drizzt (#34457) üzenetére


bigdady
nagyúr

Rendelnek eu-n kívül ugyanennyit mint idén és meg sem marad 5m belőle majd.

(#34459) catroot válasza bigdady (#34456) üzenetére


catroot
veterán

Az 1/2 és 2/2-es maradt Sinopharm, a 3. pedig Moderna, szóval utólagosan nem lett módosítva.

Időpontra mentem, a szentesi (Csongrád-Csanád megye) oltópontra. Látták a papíromon, hogy kínaival oltottak és kérdezték, hogy mit szólnék a modernához. Örültem neki, hogy ezt ajánlották, mert nagyjából ezt is szerettem volna legjobban.

Viszont nem tudom, hogy oltanak-e most mással. Mert párhuzamosan ment az 1. és 2. körös oltás is. Voltunk is egy páran.

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#34460) koncsik


koncsik
MODERÁTOR

ZACHER GÁBOR: SÖTÉTBEN TAPOGATÓZUNK, ÚJABB LEHETSÉGES TÜNETE VAN A FERTŐZÉSNEK (szem/kötőhártya gyulladás)

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#34461) Ringman


Ringman
nagyúr

107 háziorvosi praxis üresedett meg tavaly, már 571 rendelő üres

nem csodálom, hogy sokan abbahagyták az elmúlt másfél év után.

(#34462) bigdady válasza Ringman (#34461) üzenetére


bigdady
nagyúr

Nyugdíjba mentek inkább főleg szerintem, pláne covid miatt érintettség is volt

[ Szerkesztve ]

(#34463) Ringman válasza bigdady (#34462) üzenetére


Ringman
nagyúr

igen, de az gyak ugyanaz, eddig is sok nyugdíjkorhatárnál idősebb háziorvos volt.
[link]
A háziorvosok életkor szerinti megoszlása 2018-ban (Forrás: Egészségbiztosítási Alap, 2018-as költségvetés zárszámadása

(#34464) t72killer válasza Parci (#34445) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Lehetetlen igazolni, max oltott+oltatlan hasonló fizikumú ikerpárokon, de az antitestkészlet elég mechanikus dolog, látok logikát abban, hogy jobban legyalult ellenfél kevesebb pusztítást tud véghez vinni.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#34465) t72killer válasza Drizzt (#34451) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Fel kéne hígítani a gyerekeknek...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#34466) syberia válasza koncsik (#34460) üzenetére


syberia
veterán

Indiában is számon tartják covid tünetként a kötőhártya gyulladást (conjunctivitis). Ugye a gyerekek sűrűbben piszkálják az arcukat, így könnyebben kerülhet a fertőzést okozó vírus a a száj- orrnyálkahártyáról a szemükbe.
Betadine oldatos szemcsepp felkészül? :DDD

(#34447): 4. Erre térjünk vissza 1 hónap múlva.

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#34467) Parci válasza koncsik (#34460) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a legeleje óta tünet egyébként.. :U

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#34468) Parci válasza Ezekiell (#34448) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

na most nekem tényleg van egy biológus ismerősöm, akinek az egyetemen csoporttársa volt a karikó. kérdezzem meg, hogy mondott-e ilyen fasságot? (viccöltam, nem kérdezem meg) :W

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#34469) Kékes525 válasza Asbee (#34449) üzenetére


Kékes525
félisten

Azzal vitatkozz amit leírtam és ne csak úgy általában. Megismétlem.

1. A te delta elleni neutralizáló antitest számod, annál amit írtál sokkal kisebb, akár 1 (egy) nagyságrenddel is. Amit mértek neked az a vuháni elleni neutralizációs antitestedet mérte és nem a delta ellenit, mert a vakcinák a vuháni ellen készültek és nem a delta ellen.

2. A maradék mire lesz elegendő az attól függ, hogy milyen az általános egészségi állapotod, nemcsak az amiről tudsz, hanem a rejtett is és mit örököltél. Ezeket pontosan tudod?

3. Mikor akarsz oltani? A delta után? Akkor minek is??? Tudod, hogy az ötödik is erős lesz és arra is jók a mostani vakcinák? Nem, nem tudod.

És kérlek ha válaszolsz, akkor a pontokra válaszolj és ne általában. Előre is megköszönöm. :)

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#34470) Parci válasza Kékes525 (#34469) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

azért szerintem túlpörgöd ezt:
- így is, úgy is az immunrendszered játszik majd a vírus ellen. legelsősorban azon múlik, hogy mennyire vagy fogékony genetikailag

- asbee ugye át is esett a vuhanin, nem is végtelenül könnyen, aztán kapott 2 pfizert. minden tanulmány szerint masszívan védett, és a sok antitest is ezt mutatja

szóval szerintem érdemes lejjebb tekerni a parafaktort, valamilyen ponton muszáj elengedni kicsit az aggódást, vagy az visz a sírba.

és azzal sem értek egyet, hogy akinek sok antitestje van, az feltétlenül rohanjon, mert továbbra sem tudni, hogy lesz-e negyedik oltás, mit hoz a jövő. ha most védett, miért ne kockáztasson kicsit azzal, hogy húzza még 1-2 hónapot és utána boostol? ráadásul a nagyobb időköz elvileg tartósabb védettséget is ad. szerintem ez egy racionálisan vállalható kockázat (de ha nagyon kitett és/vagy immunokompromittált, akkor meg mégis oltat).

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#34471) Kékes525 válasza Parci (#34468) üzenetére


Kékes525
félisten

Az ellenkezőjét valóban mondta a szegedi TV-nek adott riportjában.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#34472) Kékes525 válasza Parci (#34470) üzenetére


Kékes525
félisten

" asbee ugye át is esett a vuhanin, nem is végtelenül könnyen, aztán kapott 2 pfizert."

Ezt nem tudtam, akkor Ö valóban védett, de nem is róla írtam. Azokról, akik csak 2-öt kaptak és még nem estek át a fertőzésen. Szerintem éppen azért is most kell ezeknek a 3., mert nem tudjuk, hogy mit hoz a jövő. Az azonban sejthető, hogy a delta mindenkit elfog érni. A 6-os R érték és a védekezés teljes hiánya erre garancia. Akkor mire várjunk?

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#34473) Asbee válasza Kékes525 (#34469) üzenetére


Asbee
veterán

Ott a friss lancet hír, mennyi lehet elég a deltàra. Az már egy jó kiindulópont. Te ugyanúgy találgatsz, hiszen mondtad is nem tudni pontosan mennyi kell. Nyilván pár százzal lövessen az ember, de több ezerrel nem indokolt.
Ez csak egy nagyon picike minta, de 8 pfizerest tudok, akik elkapták a deltát, mind 5-6 hónapja kialakult védettséggel, 1-2 napos megfázásos tünetek , semmi extra. Nekem ez is azt mutatja, nem mindenkinek indokolt a harmadik. Középkorúak egyébként.

[ Szerkesztve ]

(#34474) BlackV


BlackV
senior tag

Szerintem akit moderna utan 15 000 au/ml nem véd meg, azt 60 000 se fogja. 15 ezer mindenre elég kell legyen ha a bétát 700 au/ml erősen neutralizalja, akkor a deltat legrosszabb esetben is 1500.

Megjegyzés: a lancet cikkben atesettek is szerepeltek, ami torzító hatás, de akkor is

[ Szerkesztve ]

(#34475) Vesa


Vesa
veterán

Lehet, hogy ma én is beszipkáztam a cuccot. Festik a házamat, a festők közül az egyik köhög mint a b*rom, mikor rákérdeztem, közölte, hogy a torka is fáj. Ha Covidos, akkor 99% az esélye annak, hogy elkaptam, mert nem elég, hogy maszk nélkül köhögött, de még be is indítottak egy brutál ventilátort ami szét szórhatta az egész házban az anyagot. Holnaptól nem engedem be, de már nem hinném, hogy sokra megyek vele.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#34476) Farkassacred válasza Vesa (#34475) üzenetére


Farkassacred
őstag

Vannak bajok..

(#34477) mozso válasza Vesa (#34475) üzenetére


mozso
senior tag

Remeljük mégsem. Hozzánk nem jön be maszk nélkül senki, akarki is az. Vagy felveszi a sajátját vagy adok neki.

(#34478) t72killer válasza Vesa (#34475) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A delta mennyire köhögtet :F

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#34479) Parci válasza Vesa (#34475) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

magyarán van egy felső légútija. az azért nem biztos, hogy sars-cov-2, van elég más is. reméljük, hogy nem az... (milyen szerencse, hogy hozzám ácsok jönnek, az meg kinti munka :DDD)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#34480) Ringman válasza Parci (#34479) üzenetére


Ringman
nagyúr

reggelente kötelezően antigénteszt mindenkinek! (ha jól dolgoztak előző nap, akkor nyálból is elég, ha nem akkor orrgaratból) ;]

(#34481) Parci válasza Ringman (#34480) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

vagy kötelező bokafogás, mint kínában.... :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#34482) koncsik


koncsik
MODERÁTOR

A CureVac visszavonta az engedélykérelmet, elengedik a kudarcot hozó koronavírus-vakcinájukat

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#34483) Krinyo válasza Reggie0 (#34450) üzenetére


Krinyo
senior tag

Elfogy? Augusztusban volt közel 3 millió belőle és továbbra is jön a leszerződött adag hetente...

(#34484) Reggie0 válasza Krinyo (#34483) üzenetére


Reggie0
félisten

Van 5 milla oltott es mindegyik mehet 3. korre, tehat nem fog mindenkinek pfizer jutni 3-nak. Es meg barmennyit is elajandekozhatnak a fejunk folul.
Ha eler ide is a 4. hullam, akkor plane felo, hogy elajandekoznak a pfizerbol, elvegre nekik az a jo, ha a kinai fogy, azon van a mutyipenz.

[ Szerkesztve ]

(#34486) Reggie0 válasza Ringman (#34485) üzenetére


Reggie0
félisten

(#34487) t72killer válasza Ringman (#34485) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Késő infó, avagy ezzel már olyan szektásokat kellene kivakarni a valóságtagadó pöcegödörből, akik már az unokájukat keresztelik az adott hitben.

t72-ről magyarra fordítva: ha ezt egy pár hónapja meggyőzött, azelőtt bizonytalan oltásellenesnek megmutatom, simán rávágja, hogy álhír.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#34488) Ringman válasza Reggie0 (#34486) üzenetére


Ringman
nagyúr

ez senkinek sem jó, az intenzíven ugyanúgy elveszi valaki elől a helyet ill. emiatt nem tudsz elmenni elektív beavatkozásra, rákszűrésre, stb.

(#34489) t72killer válasza Ringman (#34488) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Jónak nem jó, csak obszerváljuk ahogy a természet/Darwin dolgozik. A munkadarabok érdekes mód ezt kb olyan szinten fogják fel, mint anno a dínók...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#34490) #86564352 válasza Ringman (#34485) üzenetére


#86564352
törölt tag

Nem is ez a furcsa, mert ezt a kb. 90% ökölszabályt nagyjából 3-4 hónapja tudja a világ Texas, Florida és Alabama adatokból többek közt. Inkább az furcsa, hogy október közepén taknyos idő beköszöntével egy ország vezetése még bízik abban a több millió oltott majd védi a több millió oltatlant (köztük 400 ezer 60 év feletti) és plakátoláson kívül mást nem kell csinálni. (teszt, maszk, igazolvány, oltásösztönzés)
Még akkor is, ha a "normál" takonykórok szezonja kezdődött, tehát nem minden krákogás covid mögöttem a bolti sorban.

Sir Pocok szept. 10-én:
Kórházi ellátást igénylők száma: 220
Lélegeztetőgépre szorulók száma: 30

Sir Pocok ma:
Kórházi ellátást igénylők száma: 733
Lélegeztetőgépre szorulók száma: 110

Sir Pocok egy hónap múlva: ???

(#34491) Ringman válasza t72killer (#34487) üzenetére


Ringman
nagyúr

cikk izraelből a gyerekek sokszervi gyulladásáról:
[link]
Since the beginning of October, there have been 35 cases of PIMS, which shows up 2-6 weeks after children recover from the coronavirus

anglia - hetente több mint 200 gyerek kerül koviddal kórházba: [link]
de nyilván nem kell oltani a 12-15 éves korosztályt, mert kockázatos...

(#34492) Ringman válasza #86564352 (#34490) üzenetére


Ringman
nagyúr

kelet-európában oltás helyett józan ésszel és gógyival védekezünk!

(#34493) kw3v865 válasza Reggie0 (#34484) üzenetére


kw3v865
senior tag

Pfizerből rendeltünk 10 874 511 adagot, ebből megérkezett 9 459 825 db. Felhasználva 5 321 063 db. Tehát még több, mint 5 millió adag van/lesz belőle biztosan. Modernából is ellőhető még kb. 1 millió darab. És akkor még csak a sztárvakcinákról beszéltünk. Nyilván Astrára, Janssenre jóval kisebb a kereslet (adnak is el belőlük), a Sino pedig lassan a kutyának se kell, ezért várhatóan az is megy lassan külföldre. Tehát van bőven oltóanyag.



Forrás:
[link1]
[link2]

(#34494) Parci válasza Ringman (#34491) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem szeretem az ilyen jellegű kommentjeidet... :(

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#34495) Reggie0 válasza Ringman (#34488) üzenetére


Reggie0
félisten

Viszont hosszutavon tovabb noveli a vedettek es az oltast elfogadok aranyat. Ha sok oltott kerulne be a korhazba, na az lenne a szivas. Ha pedig egy oltatlan bele is hal, akkor az atoltottsagi statisztikat is javitja. Persze nem kivanom senkinek, de ez a termeszet rendje.

[ Szerkesztve ]

(#34496) t72killer válasza #86564352 (#34490) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

+#34492: Az összes antivaxi barom YT/FB videót az első perc megtartásával, azonos URL-en le kell cserélni az intenzívre betolt, későn oltásért könyörgők képsoraival. Ez TALÁN működne.

Ideológiai háború ez a hülyeség ellen, amit nem lehet úgy megnyerni, hogy még mi is adjuk az infrastruktúrát az ellenfél alá.

#34491: a britek rájöttek nemsokkal az első hiszti után és már egy ideje oltják a 12éveseket :R

#34493: az mRNS készlettel krvagyorsan kéne valamit kezdeni, mert hamar ránkrohad :(. Az antivaxik reménytelen esetnek tűnnek, nekik nem kell/hamarosan kapnak bioorganikus, abszolúte up-to-date oltást, szvsz ami jövő február előtt jár le, azt akár ajándékozhatják is, hátha legalább máshol megment pár emberéletet.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#34497) Vesa válasza Ringman (#34492) üzenetére


Vesa
veterán

+ az ima "erejével"

A tudomány a valóság költészete!

(#34498) Mr K


Mr K
senior tag

Covid: The UK is Europe's virus hotspot - does it matter?

(Briteknél elég érdekesen alakult eddig a harmadik hullám: a július elején bekövetkező tetőzés után a csökkenés egy idő után megállt és azóta napi 30-35 ezer eset körül hullámzik (Mo-ra vetítve ez kb. napi ötezer fertőzöttet jelent). Ez immár három hónapja tart. Ugyanakkor a halálozás nem kiugró (napi 100-140) és a kórházban lévők száma is elviselhető (6-8 ezer). Ugyanakkor aggodalomra adhat okot, hogy a kórházakra azért így is jelentős terhet ró, ami a közelgő téli influenza/RSV szezonban okozhat nehézségeket (a brit egészségügy kissi alulméretezett a kontinens nyugati államaihoz képest.)

Mo-ra nézve annyiból lehet érdekes, hogy talán a britek az egyedüliek, akik Mo-hoz hasonlóan kvázi teljesen elengedték a védekezést. (Kivéve, hogy ott komolyan veszik a tesztelést és a fertőzöttek karanténra kötelezettek.))

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#34499) Ringman válasza Parci (#34494) üzenetére


Ringman
nagyúr

sajnos továbbra is azt látom, hogy el van bagatellizálva a gyerekek fertőzése, majd kinövik...

(#34500) syberia


syberia
veterán

(#34218): Magyarországon se a két szép szemünkért van kevesebb covid halott, mint Romániában.


Tényleg kevesebb?
És még be sem indult igazán nálunk a járványhullám.

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.