Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-10 15:19:20

LOGOUT.hu

Ez egy agyalós-beszélgetős Covid-19 topik. Érvelni kötelező, a másikkal foglalkozni tilos, rettegőzés duplán, a szemlélet tudományos (a "meddig maradjanak a lezárások", azaz a társadalmi rész elfér, de csak szűken/járványhoz kapcsolódóan), ergo nem oltásellenes, nem hit alapú. Ami ebben a szellemben íródik, marad, ami nem, az nem, téríteni meg se próbálj.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35851) Vesa válasza syberia (#35850) üzenetére


Vesa
veterán

Hogy pl. szopogasson feketeköményt? Azt ne is! Hasonlót se!

A tudomány a valóság költészete!

(#35852) Sir Pocok


Sir Pocok
őstag

Az a baj, hogy ha COVID-os és nem kap levegőt az már azért van mert az egész tüdő gyulladásban van. Ilyenkor nagyon nehéz mit csinálni, csak a szteroid hat és a lélegeztetés. :(

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#35853) mozso válasza Sir Pocok (#35852) üzenetére


mozso
senior tag

Hason fekvés tud segíteni, de az is necces ha teljesen nem kap levegőt.

(#35854) Asbee válasza Sir Pocok (#35852) üzenetére


Asbee
veterán

A jósgömb mondta milyen az àllapota pontosan és mit kell tenni? Ne menjünk át tippelgetésbe, topik szakértésbe….. Majd az orvosok tudják mit kell csinálni, az illető meg ha szeretné megosztja velünk. Sajnálatos eset.

[ Szerkesztve ]

(#35855) Sir Pocok válasza Asbee (#35854) üzenetére


Sir Pocok
őstag

Jogos persze. Csak nyilván meglepődik az ember amikor ilyen hsz-t olvas. :(

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#35856) Ringman


Ringman
nagyúr

egyre csak jönnek a nem túl megnyugtató agyi károsodási studyk:
[link]
:(

(#35857) Vesa válasza Ringman (#35856) üzenetére


Vesa
veterán

Bakker... :(

A tudomány a valóság költészete!

(#35858) Cs1csó válasza Asbee (#35854) üzenetére


Cs1csó
félisten

:K
Gyorsan kórház lehetőleg ahol van lélegeztető gép és hozzá asszisztencia.

(#35859) bigdady válasza Fire/SOUL/CD (#35844) üzenetére


bigdady
nagyúr

Tavaly februárban a gyerek elkapott valamit azt se tudtuk mi az a covid majd megfulladt a köhögéstől. Kórház azonnal, szerencsére hideg volt kint és a hideg levegő segített levegőt kapni neki amíg beértünk ahol jött a szteroid

(#35860) Asbee válasza Cs1csó (#35858) üzenetére


Asbee
veterán

Egyàltalán nem biztos, hogy lélegeztetőgépre kell rakni…. Ezért felesleges a tippelgetés innen. De látom nem lehet
megállni. Ha nem lélegzik, akkor úgysem az lesz a legnagyobb gond és első hogy gépre kell rakni….

(#35863) Parci válasza #72445440 (#35861) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Annál azért több dolgon, gyulladást picit visszaszorítja a felső légutakban, lásd croup. Előrehaladott Covidon nem segít persze.

Jobbulást a lánynak! Ijesztő egy poszt.. :(

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#35864) Fire/SOUL/CD válasza Fire/SOUL/CD (#35844) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Jók vagyunk, köszönöm mindenkinek. :R
Már itthon vagyunk... :R (Lefolyt egy köcsög infúzió, meg szedni kell, ezt a favipravirt (vagy mi a tosz) de a kaposi doki is mondta, hogy ha nem visszük be, akkor game over...
(Kaposfüred (elkerülő) újra kellet éleszteni... :W )
Előéletemben az újraélesztés nem különleges számomra, de hogy ilyen "nátha" miatt, az durva volt... :((( (Ha nem engem találnak meg kocsi miatt, akkor ez a kis hölgy már nem élne...) :(

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#35865) UberMutant válasza Fire/SOUL/CD (#35864) üzenetére


UberMutant
őstag

ha túléli beoltatja magát ezután?

(#35866) Parci válasza Fire/SOUL/CD (#35864) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Hazaengedték? :Y

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#35867) bigdady válasza #72445440 (#35861) üzenetére


bigdady
nagyúr

Orvos mondta mivel osszerántja a bedurrant hörgőket

(#35868) t72killer válasza Fire/SOUL/CD (#35864) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Öőő, nem kéne neki bent pusztítani az oxigénpalackokat egy oxigénmaszk társaságában? VérO2 mérő akármitek (telefon, okosóra, mittudomén) van esetleg? Biztos, hogy ez a sz.r, nem valami egyéb? (tesztet csináltak/csináltatok?)

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#35869) Chesterfield válasza t72killer (#35868) üzenetére


Chesterfield
senior tag

Nekem az jön le, hogy nem családtagról van szó, és "csak" söfőrködött.

(#35870) t72killer válasza Chesterfield (#35869) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

:R

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#35871) Drizzt válasza Chesterfield (#35869) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Nekem is, de nagyon zilalt az iras, majd megirja amikor mar nem dolgozik az adrenalin annyira. Jo pihenest hozza!

I am having fun staying poor.

(#35872) Gothmog válasza UberMutant (#35865) üzenetére


Gothmog
aktív tag

Nem biztos ám, hogy oltatlan a hölgy. (Gulyás a múlt heti kormányinfón olyasmi megjegyzést ejtett el, hogy a kórházban fekvők 45%-a oltott. Ami egyébként elég durván hangzik, bár feltételezem, hogy viszonylag régen oltott, idősebb emberek lehetnek javarészt. Azt mindenesetre említette még, hogy 3. oltással (tehát viszonylag friss ismétlővel) kórházban jóformán nincs ember.)

[ Szerkesztve ]

Endure. In enduring, grow strong.

(#35873) syberia válasza Z.É.T. (#35839) üzenetére


syberia
veterán

Nigella Sativa tudományos publikációk

Long covid kapcsán konkrét vizsgálatot sajnos nem tudok így hirtelen, persze ettől még elképzelhető hogy létezik .. de elindult egy közepes nagyságú (1000 fő) klinikai vizsgálat, amire én roppant kíváncsi vagyok:

Honey and Nigella Sativa in the Prophylaxis of COVID-19; A Randomized Controlled Trial

Tekintettel a méz és a Nigella Sativa (HNS) terápiás potenciáljára a COVID-19 betegeknél, a vizsgálat célja a HNS preventív szerepének felmérése.

Az elsődleges kimenetel a COVID-19-es esetek előfordulása a randomizálást követő 14 napon belül. A másodlagos végpontok közé tartozik a COVID-19-hez kapcsolódó tünetek, kórházi kezelések és halálesetek előfordulása, valamint a COVID-19-hez kapcsolódó tünetek súlyossága a randomizáció 14. napjáig.

https://howbad.info/

(#35874) Ringman válasza Gothmog (#35872) üzenetére


Ringman
nagyúr

azt hiszem az egy kórház statja volt, nem az egész országé.

(#35875) Z.É.T. válasza syberia (#35873) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Köszi köszi, holnap átnézem! :R

(#35876) Fire/SOUL/CD


Fire/SOUL/CD
félisten

Most az utcámból (igen, utcámból, kb. Én lakom itt egyedül), most megin' baj van... :W
Megint megyek, viszem a havert, xarul van(oltott)...(ugye ittam..)
Zsír... :( :W

Na innentől kezdve, ha egy "kicsit" a kezem közé kapnám a kis köpcöst(OV, pedig Fideszes vagyok(nem kell, köpködni)), de hogy bedobnám csalinak a Desedára, az tuti...

Ezé' kellet a Aug. 20, meg a Pápácska, meg a Vadászcska, meg a Okt. 23-cska.... :(((
(BAYER (meg a többi barom), feltehetted volna azt a kibaxot MASZKOT TE ÁLLAT)!!!

UI: Elnézést, de ha ilyen "semmi" településen ez lesz, akkor BP-n nem sok jóra lehet számítanmi (SomogyAszaló mellet süvítek..) ;]

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#35877) Gothmog válasza Ringman (#35874) üzenetére


Gothmog
aktív tag

Úgy már egy fokkal (egy picikét) jobban hangzik. (Csak valami rövid, a kormányinfón elhangzottakat összefoglaló irományban láttam a dolgot, talán az indexen, és a mai - főleg netes - újságírás sajnos nem a precizitásról híres, így simán előfordulhat, hogy értelmében/tartalmában, ugyan nem szándékosan, de mégis ferdítenek.)

Endure. In enduring, grow strong.

(#35878) fatal` válasza Gothmog (#35872) üzenetére


fatal`
titán

Ezt egy kórházra mondta. Én meg tudok egy másikat, ahol a 90% oltatlan, a maradék 10% meg Sinopharmos egy kivétellel.

Egy kórházra vetítve semmit sem mondanak a statisztikák.

Úgy néz ki nagybátyám is elkapta, persze oltatlan. Megfertőzte a 87 éves nagymamám is, szerencsére ő oltott, ő jobban van.

Kértek tesztet a háziorvostól, hívták is őket, hogy ma jönnek. Aztán nem jöttek. Nevetséges ez az "egészségügy"-nek nevezett valami.

[ Szerkesztve ]

(#35879) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ezek se vitték túlzásba a maszkviselést.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#35880) bigdady válasza fatal` (#35878) üzenetére


bigdady
nagyúr

Nekem az oltás mellett a legfőbb indokom mindig is az volt hogy a magyar egészségügybe való bekerülés lehetőséget a lehető legkisebbre csökkentsem, nem is a virus maga igazából

[ Szerkesztve ]

(#35881) syberia válasza Z.É.T. (#35875) üzenetére


syberia
veterán

Eredmények
Összesen 173 beteget vontak be az RCT-be. Az átlagéletkor 36 (±11) év volt, és a betegek 53%-a férfi. A kontroll- és az NSO-csoportba 87, illetve 86 beteg tartozott. Az NSO csoportban a gyógyult betegek aránya (54[62 %]) szignifikánsan magasabb volt, mint a kontrollcsoportban (31[36 %]; p = 0,001). A gyógyulás átlagos időtartama is rövidebb volt az NSO-ban részesülő betegeknél (10,7 ± 3,2 nap) a kontrollcsoporthoz képest (12,3 ± 2,8 nap); p = 0,001.

Következtetések
Az enyhe COVID-19 fertőzésben szenvedő betegek esetében az NSO-szupplementáció gyorsabb javulással járt a tünetek tekintetében, mint a szokásos ellátás. Ezek a potenciális terápiás előnyök további vizsgálatot igényelnek placebokontrollált, kettős vak vizsgálatokkal.

https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0965229921001102

A feketekömény prevenciós szerepe a fertőzés kockázatának kitett embereknél a COVID-19 megbetegedés esetén.

https://howbad.info/

(#35882) Lauda válasza Gothmog (#35872) üzenetére


Lauda
félisten

(#35883) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Moderna előadásanyag a WHO-nak/tól. Van benne pár érdekesség a készülődő vakcináik hatékonyságáról.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#35884) kolopele válasza Fire/SOUL/CD (#35876) üzenetére


kolopele
nagyúr

Senkinek nem volt kötelező tömegrendezvényekre menni, maszkot letenni, én sem tettem a családdal, még akkor sem, ha be vagyunk oltva mindannyian. Talán az embereknek olykor a józan eszükre kellene hallgatniuk (van olyan?), és nem másokban keresni állandóan a hibát (én is Fideszes vagyok amúgy, habár nem olyan meggyőződéssel mint pár éve még) :)

[ Szerkesztve ]

(#35885) Reggie0 válasza Lauda (#35882) üzenetére


Reggie0
félisten

Persze, mert mi lenne ha kiderulne, hogy a sino szar? Amig nem porog ki es lehet azt mondani, hogy persze, mert mar elgyengult a hatasa, addig el kell rejteni valahogy a problemat.

(#35886) t72killer válasza kolopele (#35884) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Attól hogy te otthon maradsz, a szomszéd vagy a szomszéd valamelyik rokona elmegy, elhozza a virnyákot az utcavégi kisboltba és máris nagyüzemi O2 fogyasztókká léptek elő. Állami propagandával bíztatni a népet, hogy terasznyissanak, tesztek nélkül focimeccsekre jöjjenek külföldről, stb, millióknak felhívás keringőre. Ezek nagyrésze lelkes támogatója a kormánypártnak (ki bízna leginkább egy terasznyitós meghívásban, ha nem a támogató), tehát ha nagyobb intelligenciát oltanál beléjük aminek eredményeképp nem viselkednének óriásamőba szintjén, akkor igen valószínű nem létezne kormánypárt.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#35887) kolopele válasza Reggie0 (#35885) üzenetére


kolopele
nagyúr

Az volt a hiba, hogy a Sino - t nem krónikus betegeknek meg 60 év felettieknek kellett volna beadni, de nem is nekik készült. A megingásom kb. itt kezdődött pártszinten.

(#35888) kolopele válasza t72killer (#35886) üzenetére


kolopele
nagyúr

Ez igaz, viszont védettek vagyunk velük szemben, és mivel a kisboltba is rajtunk a maszk, plusz be is vagyunk oltva, így nagy eséllyel nem mi leszünk az áldozatok.

[ Szerkesztve ]

(#35889) t72killer válasza kolopele (#35888) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Akkor van baj, ha ezek az agylények feltöltik a kórházak folyosóit, neked/nekem meg intézni kell egy vakbelet.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#35890) kolopele válasza t72killer (#35889) üzenetére


kolopele
nagyúr

Ez mondjuk jogos, amikor úgy viszik az embert sürgős műtétre nincs idő magánba telefonálgatni, hiszen minden perc számít. Ebben az esetben nagy eséllyel egy súlyos állapotba belehal a páciens.

(#35891) t72killer válasza kolopele (#35890) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Így van, nem mindenért ugrasz/ugorhatsz el privátba még ha van is rá fedezet vagy magán biztosítás. Nem tudom Mo.-on létezik-e tényleg fullos magánkórház ahol mindenhez van 100% saját eszköz és erőforrás agyműtétig, sugárkezelésig bezárólag :F

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#35892) Reggie0 válasza kolopele (#35887) üzenetére


Reggie0
félisten

Ciki.

(#35893) kolopele válasza t72killer (#35891) üzenetére


kolopele
nagyúr

Olyanról én sem tudok, ahol mindenhez lenne saját eszköz, pedig lassan azt gondolom abba az irányba tartunk, hogy kellene.

(#35894) bigdady válasza t72killer (#35891) üzenetére


bigdady
nagyúr

Ha van is, sürgősségi ellátást csak állami kórház végezhet innentől ez van

(#35895) Angelina87


Angelina87
tag

Sziasztok!

Visszakerestem a tavalyi mérleget:
November 12. 2020.
3927 újabb magyar állampolgárnál mutatták ki az új koronavírus-fertőzést (COVID-19), ezzel 126 790 főre nőtt a hazánkban beazonosított fertőzöttek száma. Elhunyt 87 többségében idős, krónikus beteg, így az elhunytak száma 2784 főre emelkedett, 29 302-en pedig már meggyógyultak. Az aktív fertőzöttek száma 94 704 fő. Az aktív fertőzöttek 24%-a, az elhunytak 27 %-a, a gyógyultak 28%-a budapesti. 6426 koronavírusos beteget ápolnak kórházban, közülük 486-an vannak lélegeztetőgépen.

6426 ember kórházban, 486 lélegeztetőn...

Ez lenne az a szám, amit a kórházi kapacitás bír? Már csak azért kérdezem, hogy itt várható újra szigorítás, ha ezt elérjük? Vagy van valahol erről részletes adatunk most, hogy mennyi kórházi ágy és lélegeztető áll rendelkezésre...?
Vagyis nem ez a kapacitás, hanem itt kezdik el lassítani a tempót...elnézést.!!!

Bár exponenciális növekedésnél sajnos hamar el is érhetjük, még jön a november egy temetőlátogatás... és a nagy családi összeborulások.

Mindenkinek szép napot.

[ Szerkesztve ]

" A világon vendég vagyok."

(#35896) venember83 válasza Angelina87 (#35895) üzenetére


venember83
nagyúr

Szia,

Ilyesmit keresel: [link] ?

Ahogy nézem, most kell venni, elkezd lassan megindulni felfelé az árfolyam.

(#35897) mpo válasza Angelina87 (#35895) üzenetére


mpo
veterán

"nem az számít, mennyi ágy és lélegeztetőgép van, hanem, hogy mennyi szakképzett egészségügyi dolgozó állítható be a koronavírusos betegek ellátásába."

"a kórházak leterheltsége nem azonos mértékű, hiszen ez a fertőzöttségi szinttől is függ"

[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#35898) Lauda válasza Reggie0 (#35885) üzenetére


Lauda
félisten

Én amiatt linkeltem a cikket, mert üti egymást a kettő. Ha nincs ilyen adat, honnan vette a gulyás a 45%-ot? :D

[ Szerkesztve ]

(#35899) Ringman


Ringman
nagyúr

[link]
Nem biztosít hosszú távú védettséget a Covid-19 vagy a betegség súlyos formái ellen a BCG-oltás – derítették ki quebeci kutatók, akik az elsők között vizsgálták a vakcina hosszú távú hatását a kanadai szövetségi állam oltási regiszterét felhasználva.

(#35900) Ringman válasza Lauda (#35898) üzenetére


Ringman
nagyúr

nincs ilyen adat :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.