Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-10 15:19:20

LOGOUT.hu

Ez egy agyalós-beszélgetős Covid-19 topik. Érvelni kötelező, a másikkal foglalkozni tilos, rettegőzés duplán, a szemlélet tudományos (a "meddig maradjanak a lezárások", azaz a társadalmi rész elfér, de csak szűken/járványhoz kapcsolódóan), ergo nem oltásellenes, nem hit alapú. Ami ebben a szellemben íródik, marad, ami nem, az nem, téríteni meg se próbálj.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34401) BlackV válasza Eagl3 (#34400) üzenetére


BlackV
senior tag

hát így: [link]
:)

[ Szerkesztve ]

(#34402) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Egy kocsmában gondolom elfér egy percnyi poén, ezen még mindig szakadok a röhögéstől :DDD :DD :C :R

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#34403) Parci válasza Eagl3 (#34400) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

óvonők sem kapják el -- maxira vannak trenírozva ezekből

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#34404) Parci válasza Ezekiell (#34399) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

megszépülnek az emlékek... anyám szerint "ti nem voltatok ennyit betegek". meg szólt, hogy vezessek már excelt, olyan sokat beteg a fiam. gyerekdoki, óvónő meg mondta, hogy full átlagos :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#34405) t72killer válasza Parci (#34403) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Le kéne csapolni pár bölcsis dadust, óvónénit, alsó tagozatos tanárnénit egy adag vérplazmára. Brutál antitestkészletük lehet... :R

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#34406) Parci válasza t72killer (#34405) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

csinálj egy-két gyereket és ugyanúgy meglesz :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#34407) t72killer válasza Parci (#34406) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Még kettőt :Y :Y? Azzal a hadirokkantsági is... Szóval jobb lenne azokat az antitesteket vmi kényelmesebb módon beszerezni, mint évi 5-6hét takonykór. Bár most ez 2 teljes évig kimaradt és most vidékalsón ha beindul az oviszezon a kisebbiknek, talán nem lesz annyi mint anno a nagyobbikkal városon.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#34408) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ezeksenormálisak: tűzoltók fognak járőrözni a súlyos betegek között Romániában.

Most akkor meg akarják fertőzni coviddal a tűzoltókat?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#34409) Parci válasza t72killer (#34407) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

évi 5-6 hét nem is olyan sok :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#34410) BlackV válasza Z.É.T. (#34367) üzenetére


BlackV
senior tag

Ha muszáj, akkor oké a 14 nap valamit már látni kellene. Volt is egy study, amiben utolsó vakcinálás után 14 nappal mértek, bele is kötöttünk, de még éppen elmegy.

(#34411) t72killer válasza Parci (#34409) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Volt duplája is. Meg amikor már véreset köhögve feladtuk az egészet és elhúztuk a csíkot kanárira.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#34412) Z.É.T. válasza BlackV (#34410) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Köszi, rémlett valami :R

(Amennyiben nem lesz izmos, kihagyom a bulit és újabb 2 hét múltán megismételem - de remélem, nem lesz rá szükség)

(#34413) Vesa válasza Parci (#34398) üzenetére


Vesa
veterán

Egyébkent létezik ez fordítva is. Legnagyobbik fiam kicsinek alig volt beteg, allergia semmi, fertőzések ritkán, vagy ha volt is, nem volt durva, Ma meg minden baja van, évente kétszer beteg valami fertőzéstől, parlagfüvű allergiás 4 éve, stb. Pedig folyamatosan közösségbe jár, suli, egyetem, edzések, haverok. A másik srácom sokkal kisebb, nála meg az van amit írsz, kicsinek nyavalyás volt, most meg egyre kevésbé. Covid is átment rajta, észre se vettük. Bonyolultabb ügy lesz ez is. De tény, hogy az edzett immunrendszer egy plusz piros pontot ér a vizsgán..de a diplomához nem elég. Covid is vitte az EÜ dolgozókat még oltás előtt, közben másokon meg simán csak átment.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#34414) BlackV


BlackV
senior tag

NaVVVégremár ezazezaezaz mit találtam.

Kaptunk egy élő vírusneutralizációs vizsgálatot wuhanival, alfával és bétával végezve, majd végre valahára kaptunk konkrét számokat, hogy az egyes változatok ellen, milyen antitest mennyiség jelent erős szérum neutralizációs szintet. Külön poén, hogy Abbott Architect SARS-CoV-2 IgG II Quant assay használtak, ugyanazt amit a Synlab is használ.

[ Segítsen nekem egy matekos is, hogy jól értem a tudományos log faszkodást:

Live-virus neutralization assay revealed that after one year, variants D614G and B.1.1.7, but less so B.1.351, were sensitive to anti-RBD antibodies at 1.4 log BAU/mL, while IgG ≥ 2.0 log BAU/mL strongly neutralized all three variants.

Tehát 1,4 log BAU/ml = 25.118864? És 2.0 log = 100? ]

Mert ha ezt jól értem, márpedig másképpen nem igazán lehet,
akkor figyelem dobpergés:

176,7 au/ml semlegesíti az alfát és a wuhanit
Minimum 704 au/ml pedig az alfát, wuhanit és a vakcinakerülő bétát is.

Úgy gondolom az eddigi általunk kreált soktízezres elvárásainkhoz képest ezek elég alacsony értékek.
Ez jó hír.

Lancet - Evolution of antibody responses up to 13 months after SARS-CoV-2 infection and risk of reinfection

/Megjegyzés: persze a laboreredmények nem = való élet./

[ Szerkesztve ]

(#34415) fatal` válasza BlackV (#34414) üzenetére


fatal`
titán

"176,7 au/ml semlegesíti az alfát és a wuhanit"

Akkor a laboros teszteken mi a szarért 50 a határérték?

Ez alapján viszont a deltához kb. 1500 kell (ha jól emlékszem kb. 7x annyi antitest kell).

(#34416) BlackV válasza fatal` (#34415) üzenetére


BlackV
senior tag

A határérték a kimutathatóság határértéke. Pontosabban, az a legkisebb érték, ahol az adott teszt 99+ % biztonsággal zárja ki a fals pozitívat.

(#34417) fatal` válasza BlackV (#34416) üzenetére


fatal`
titán

Ha ez így lenne nem fogadná el semmilyen szervezett "védettség"-nek az 50 au/ml feletti értéket.

Persze lehet, hogy így van, de akkor az egész rendszer el van b*szva nemzetközileg.

(#34418) BlackV válasza fatal` (#34417) üzenetére


BlackV
senior tag

Hát semmilyen szervezet nem is fogadja el védettségnek. Csak a magyarok.
Eu-passt 3 dologra kaphatsz. eus vakcina, pozitív PCR, vagy negatív PCR

De egyébként meg ha el is fogadnák az is logikus: "bizonyítottan találkozott a szervezeted a vírussal, vagy vakcinával, tehát védett vagy." Tök oké lenne az is

[ Szerkesztve ]

(#34419) Parci válasza BlackV (#34418) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

szerintem is logikus: találkoztál a vírussal (vagy legalább az S-bunkójával), van védettséged

viszont a 700 AU/ml bár nem magas, de csak közvetlen vakcinálás után nem magas. nekem is csak 148 volt 3 hónappal szuri után már, asszonynak meg eleve csak 134 három héttel a második után

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#34420) Gothmog válasza Parci (#34419) üzenetére


Gothmog
aktív tag

S-bunkójával

zállatorvos? :DDD (Ez esetben sö-bunkójával a helyes forma :P )

Amúgy, ha megvannak még esetleg pl. az általános iskolás év végi jegybeírásaid (a bizonyítvány füzetecske), onnan elvileg láthatod, hogy hány napot hiányoztál anno adott évben. Ez pedig feltehetően arányos lesz a szimpla, tüsszögős náthánál komolyabb betegeskedések idejével.

Endure. In enduring, grow strong.

(#34421) Parci válasza Gothmog (#34420) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

:K :DDD

(á, anyám f.siszta volt, felkeltem, minden bajom volt, közölte, hogy ő is szédül néha korán reggel, szedjem össze magam, irány az isiovi... olyankor is ezzel nyitott, amikor pár órával később már infúziót adott :DDD)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#34422) Ezekiell válasza Parci (#34421) üzenetére


Ezekiell
veterán

lol

az enyém pedagógus, szerinted hiányozhattam iskolából? :D "mit szólnának, ha pont az én gyerekem lógna - nanem!" aztán vagy bejött neki, és kihordtam 2 lábon az aktuális átkot, vagy nem, és 2 hét pihi :DDD

mindenféle bántó boomerezés nélkül: azért az a korosztály igen más volt :D

[ Szerkesztve ]

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#34423) Soulfly842


Soulfly842
addikt

#34311Soulfly842

Negatív lett :)

mivel ~ 4 órát össze voltunk zárva kis helyen, részben meglepett.

Csk jól szolgált az az orvosi maszk is. :)

[ Szerkesztve ]

(#34424) Sir Pocok


Sir Pocok
őstag

Új fertőzöttek száma: 455 (a hétfőn egyben közölt hétvégi adatokhoz képest – 1 591)
Új halálos áldozatok száma: 17 (a hétfőn egyben közölt hétvégi adatokhoz képest – 11 )
Kórházi ellátást igénylők száma: 733 (a hétfőn egyben közölt hétvégi adatokhoz képest + 18)
Lélegeztetőgépre szorulók száma: 110 (a hétfőn egyben közölt hétvégi adatokhoz képest + 1)
Új mintavételek száma: (a hétfőn egyben közölt hétvégi adatokhoz képest )
Az első dózissal oltottak száma: 5 911 737 (a hétfőn egyben közölt hétvégi adatokhoz képest)
Ebből a második dózissal is beoltottak száma: 5 682 396 (a hétfőn egyben közölt hétvégi adatokhoz képest )
A harmadik dózissal is beoltottak száma: 911 000 (a hétfőn egyben közölt hétvégi adatokhoz képest )

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#34425) BlackV válasza Parci (#34419) üzenetére


BlackV
senior tag

Vigyázz neked 148 bau/ml volt nem au.
A lancet cikkben 0.142 átváltási értéket használtak, azaz kb 7-tel kell megszorozni. 1000+ au/ml-ed volt.

[ Szerkesztve ]

(#34426) polonic


polonic
félisten

Rég jártam már erre.
3. oltásnak pfizerre hol adnak modernát vagy pfizert?

És melyik az a teszt, ami az antitesteken kívül kimutatja azokat az értékeket, ami alapján sejthető, hogy elkaptam-e a vírust korábban vagy nem.

[ Szerkesztve ]

(#34427) koncsik válasza polonic (#34426) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Pfizer-re Modernát nem szeretnek adni, Pfizer-t igen, azt bárhol szerintem.

Anti-SARS-CoV-2 IgG

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#34428) mpo


mpo
veterán

Van is járvány, meg nincs is.

Október hatodikán küldött utasítást Kásler Miklós EMMI-miniszter a fekvőbeteg-ellátást nyújtó intézményeknek, amelyben az „elsődleges képzőhelyként megjelölt egészségügyi intézménybe” rendelte vissza az aneszteziológia és intenzív terápia szakképzésben foglalkoztatott rezidenseket és szakorvosjelölteket.
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#34429) Kékes525


Kékes525
félisten

Azt tudjuk, hogy a vakcinák által kiváltott neutralizáló antitestek hatékonysága jelentősen csökken a delta variáns ellen ( lásd: [link] ), ezért is javasolom mindenkinek, aki teheti a 3. oltás felvételét, függetlenül az aktuális védettségétől, arra pedig most jelent meg egy cikk a Nature-ben, hogy a delta variáns által kiváltott fertőzések hatására keletkező neutralizáló antitestek hatékonysága is csökken a korai koronavírus törzsek (B.1.1.7) és a lambda variáns (C.37) ellen, ami azt jelenti, hogy nem érdemes külön vakcinát fejleszteni a delta ellen, azaz célravezetőbb több BCV-t mobilizáló multivalens vakcinát, és ezért szélesebb spektrumú nAb-k előállítását is figyelembe venni. [link]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#34430) polonic válasza koncsik (#34427) üzenetére


polonic
félisten

És mi ennek az oka, azt lehet tudni?

(#34431) Kékes525


Kékes525
félisten

Mivel korábban volt érdeklődés a szájöblítés után, ezért közlök egy új cikket erről: [Could mouth rinses be an adjuvant in the treatment of SARS-CoV-2 patients? An appraisal with a systematic review]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#34432) Gothmog válasza Parci (#34421) üzenetére


Gothmog
aktív tag

Ja, hát annak idején én is csak abban az évben hiányoztam évi egy-két napnál többet általánosból, amikor mumpszos lettem. Azzal már mégsem lehetett bezavarni a suliba. :DDD

Endure. In enduring, grow strong.

(#34433) Mr K válasza Sir Pocok (#34424) üzenetére


Mr K
senior tag

Trendek:
Új fertőzöttek száma: 455, változás (7 nap): +54.8% (elmúlt 7 napban összesen: 4741, átlag: 677.3, változás: +30.1%)
Új halálos áldozatok száma: 17, változás (7 nap): +6.3% (elmúlt 7 napban összesen: 74, átlag: 10.6, változás: +10.4%)
Új mintavételek száma: 8102, változás (7 nap): -0.2% (elmúlt 7 napban összesen: 91494, átlag: 13070.6, változás: +5.3%)
---
Kórházban: 733, változás (7 nap): +25.3% (elmúlt 7 nap átlaga: 659.8, változás: +20.1%)
Lélegeztetőgépen: 110, változás (7 nap): +27.9% (elmúlt 7 nap átlaga: 98.0, változás: +15.3%)
Tesztpozitivitás: 5.62%, változás (7 nap): +55.1% (elmúlt 7 nap átlaga: 5.22%, változás: +28.1%)

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#34434) bigdady válasza Soulfly842 (#34423) üzenetére


bigdady
nagyúr

Mondtam :)

(#34435) Csatravi


Csatravi
senior tag

beoltották kínai vakcinával, mégis nagyon rosszul érzi magát
(Blikk !)
„Megmondom őszintén, többet vártam az oltásoktól, de remélem, hogy megvéd a súlyosabb tünetektől”

Úgy látszik Sváby nem figyelt eléggé azokra a virológusokra és szakemberekre akik a műsorában és a TV csatornánál megfordultak.

(#34436) Soulfly842 válasza bigdady (#34434) üzenetére


Soulfly842
addikt

Igazad lett ;)

(#34437) kw3v865 válasza Kékes525 (#34429) üzenetére


kw3v865
senior tag

Egy hónappal ezelőtt nekem 3090 BAU/ml volt az antitest értékem (2. Pfizer május 16-án) Szegeden az Avidinnél (nyilván azóta csökkent valamennyire). 600 és 3200 BAU/ml között kiemelkedő neutralizációs titernek számít abban a laborban. Úgy terveztem, hogy november elején adatom be a 3.-at (azért, hogy tovább kitartson a harmadik oltás hatása). Vagy hozzam előbbre az oltást? A legtöbb országban 6 hónappal a második után adják a következőt átlagos kockázatú, fiatalabb embereknek.

(#34438) kw3v865


kw3v865
senior tag

A legfrissebb szennyvíz-adatok:

(#34439) Krinyo válasza kw3v865 (#34437) üzenetére


Krinyo
senior tag

Nyugodtan tolhatod még, ha 1 hónapja volt 3090 (ami közel a maximum), szerintem ráérsz egy újabb negyedév-félév múlva ránézni...

(#34440) BlackV válasza Csatravi (#34435) üzenetére


BlackV
senior tag

Igazi prolihergelo bulvár mocsok. Kohog faj a feje, az jelenti tehát a nagyon rosszul érzi magát.

(#34441) Asbee válasza kw3v865 (#34437) üzenetére


Asbee
veterán

Teljesen felesleges hasraütésszerűen 3-ik oltásért rohanni. Aki teheti nézessen antitestet és inkább tolja ki amíg lecsökken neki.

(#34442) t72killer válasza Csatravi (#34435) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ez egy olyan játék, hogy nem tudjuk mihez képest lesznek enyhébbek a tünetek. Aki oltással, létező antitestekkel otthon lázasan kevergeti a teát, azt oltás nélkül már esélyesen a lélegeztető fújtatná.

#34437: én várnék, lehet akár December elejéig is. Franc se tudja mi jön itt tavasszal, amikor sokmillió "csak" duplán oltott védelme "jár le", és esetleg a vírus is továbbfejlődik kicsit.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#34443) koncsik válasza polonic (#34430) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Pfizer boost-ra a 2 Pfizer után már vannak adatok. A Modernában tööb a "hatóanyag". Ilyesmi.

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#34444) Parci válasza kw3v865 (#34437) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

én sem hoznám előrébb

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#34445) Parci válasza t72killer (#34442) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

"Ez egy olyan játék, hogy nem tudjuk mihez képest lesznek enyhébbek a tünetek. Aki oltással, létező antitestekkel otthon lázasan kevergeti a teát, azt oltás nélkül már esélyesen a lélegeztető fújtatná."

ez azért eléggé erős és légből kapott állítás...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#34446) evko válasza Asbee (#34441) üzenetére


evko
aktív tag

Nekem 1 sincs. És most én már azt várom, hogy negyedjére is meghaljak. :))
Ki így, ki úgy.
Én negyedjére is meghalok, miközben valaki harmadjára is oltakozik.
Utána majd meghalok ötödjére is, ez már tuti biztos. Bár most, hogy mindenkiért eljön a vírus, nem tudom, lesz-e ötödik. 🤭🤭🤭

--- 2013...Ha valaki valami jó bizniszt tud, írjon rám mindenképp!!! ---

(#34447) Kékes525 válasza kw3v865 (#34437) üzenetére


Kékes525
félisten

Szerintem igen. Indokaim:

1. Senki nem tudja pontosan megmondani, hogy mennyi az a színt ami biztosan elég, ráadásul biztos, hogy nincs abszolút érték, mert az egyén általános egészségi állapotának és genetikájának a függvénye is.

2. A delta lényegesen csökkenti a neutralizációs antitestek hatékonyságát.

3. A delta felfutása most van. Mire kialakul a nagyobb védelem a 3. után, az 1-2 hét.

4. 1 hónap múlva már a csúcs közelében lesz a fertőzés szám Magyarországon. Jobb erősebb immunrendszerrel "nekimenni", mint akkor elkezdeni erősíteni.

#34441 Asbee + #34444 Parci :N Lásd az indokaimat.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#34448) Ezekiell


Ezekiell
veterán

Kieresztem a gőzt, ha nem idevaló, akkor del pls

Anyám ma volt vérvételen. 65+-os nő, dupla szovjet csodával oltva, antitest szám még mindig az egekben Avidinnél mérve pár hete, megyeszékhelyen lakik, elég jó nevű háziorvosa van. Kérdezte a dokit aki épp benn volt, hogy ugye jól gondolja, hogy nem érdemes most még felvennie a Pfizert, majd csak ha leesik az antitest száma?
Doki: nagyon jól gondolja, valóban nem érdemes. Ő most mint magánember mondja, mert orvosként nem mondhat ilyet, de az egyik ismerőse a Karikó Kati volt csoporttársa(-nak a kollégiumi szobatársának a barátnőjének a kutyusának a babysittere :W ), és neki mondta a Kati, hogy 200-as érték alatt (milyen érték pasztmek?!?! IQ? :W ) nem szabad felvenni a harmadik oltást, mert káros is lehet, de ő (mármint a Karikó) ezt nem mondhatja nyilvánosan a gyógyszerlobbi miatt.

A büdös életbe már, és ezek az orvosok :W :W

[ Szerkesztve ]

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#34449) Asbee válasza Kékes525 (#34447) üzenetére


Asbee
veterán

Nem rég még mindig 40k+ volt az antitest értékem. Miért is kéne rohannom a 3-ik ért? Szintén akinek magas miért adassa be? Azért ez nem c vitamin hogy csak úgy adogassuk. Akinek indokolt menjen akinek nem az ne.

(#34450) Reggie0 válasza kw3v865 (#34437) üzenetére


Reggie0
félisten

En ugy vagyok vele, hogy ha most meg adnak pfizerre pfizer-t akkor most kell menni, mert mi tudja mi lesz itt 1 honap mulva. Lehet elfogy, lehet elkezdenek takarekoskodni vele, lehet megrohamozzak a hullam felfutasakor az oltopontokat, lehet bekemenyitenek a hulye mrns-re csak mast lehet adni szabalyokon.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.