Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-10 15:19:20

LOGOUT.hu

Ez egy agyalós-beszélgetős Covid-19 topik. Érvelni kötelező, a másikkal foglalkozni tilos, rettegőzés duplán, a szemlélet tudományos (a "meddig maradjanak a lezárások", azaz a társadalmi rész elfér, de csak szűken/járványhoz kapcsolódóan), ergo nem oltásellenes, nem hit alapú. Ami ebben a szellemben íródik, marad, ami nem, az nem, téríteni meg se próbálj.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35701) emvy válasza Kékes525 (#35700) üzenetére


emvy
nagyúr

Május vége táján.

while (!sleep) sheep++;

(#35702) Parci válasza emvy (#35699) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

bakker :(

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#35703) Parci válasza Kékes525 (#35700) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

jobbulást! anyósom is lázas (2 sino + 1 pfizer nemrég), tesztje nincs még.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#35704) Kékes525 válasza emvy (#35701) üzenetére


Kékes525
félisten

Hát...Ezért mondom állandóan, hogy a delta miatt kell a 3. oltás. Biztos, hogy sok emberek felesleges, csak ezzel egy baj van, nem tudjuk előre, hogy kinek. Nem akarok elkeseríteni senkit, még a magas antitestszám sem garancia, mert nemcsak a mennyiség, hanem a minőség is fontos. A delta 3-8-ad részre csökkenti átlagban az antitestek neutralizáló hatását. És ekkor még nem számoltunk az egyéni szórásokról, ami ritka esetben nagyobb is lehet. Ezért nem érdemes kockáztatni, be kell adatni a 3.-at. Kárt nem okozunk vele, csak hasznot. Legrosszabb esetben fölöslegesen szúrtak meg. Egy injekció ekkora probléma lenne egy felnőtt embernek???

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#35705) Parci válasza Kékes525 (#35704) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

az attól függ, ha félrenézős apaanya óvszer nélkül sputnikkal oltva, akkor da, da!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#35706) emvy válasza Kékes525 (#35704) üzenetére


emvy
nagyúr

Mondjuk 38.5-os láz azért nem a világ vége.
Egyébként sem ért volna sokat, most járt le a négy hónap, úgyse lenne még védett kb.

while (!sleep) sheep++;

(#35707) Kékes525 válasza Parci (#35703) üzenetére


Kékes525
félisten

Köszi! Pfizer után méretett antitestet? Amúgy most mindenféle sz@r kering, nem biztos, hogy koronavírus. Úgy tűnik engem is valami más kapott el.

Az a sok légúti fertőzés, ami most van, az a tavalyi maszkhordás miatt jött elő. Akkor a maszk kivédte, amitől az évi rendes immunizáció elmaradt és most gyengébbek vagyunk.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#35708) Parci válasza Kékes525 (#35707) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

neki már a dupla sino után is volt 159/50, úgyhogy nem méretett

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#35709) Parci válasza emvy (#35706) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem a világ vége, de gondolom még csak most kezdte, nem? a szaglásvesztésből is szívesen kimaradnék, csak semmi neurológiai matatás.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#35710) Kékes525 válasza Parci (#35708) üzenetére


Kékes525
félisten

Valószínűleg úgy járhatott mint én, valami mást elkapott. Én tegnap előtt rövid ujjú ingben gyalogoltam intenzíven 10 km-et, akkor történhetett. Közben néha éreztem, hogy nem OK.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#35711) venember83 válasza BlackV (#35698) üzenetére


venember83
nagyúr

Összesen 1500-an haltak meg koronavírusban a 25 milliós Ausztráliában.

Elég seggfej megjegyzés lenne, ha azt mondanám, hogy ez amúgy az általánosan elfogadott statisztikai hibahatáron belül lévő adat, igaz? Kb. ugyanannyira mint a 18-20 milliós lakosságra a 2000 ágy az intenzív osztályokon.

[ Szerkesztve ]

(#35712) Drizzt válasza Kékes525 (#35704) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Szerintem a harmadik oltas es a zartteri maszkviseles kapcsan egyetlen abra eleg beszedes lenne: a UK delta "hullamot"(inkabb egyenest, vagy enyhen szinuszost) es az izraelit egymas moge tenni. Utobbi helyen mar 1% alatt a tesztpozitivitas, 300 alatt a sulyos esetek, 12000 alatt az aktiv esetek. Ha nem tortenik nagy fordulat, akkor egy honapon belul vege is lesz a hullamnak. Pedig oltatlan egyebkent ott sincs sokkal kevesebb mint itt. De aki oltott, az mindenki legalabb 1 pajszeres(67.5%), 62% 2 pajszeres, 42% triplazott. Itt meg van mindenfele egzotikus oltas, azokra foleg jo hatassal lehet nemi kombinalas.

I am having fun staying poor.

(#35713) Sir Pocok


Sir Pocok
őstag

Na nemrég hívott az ismerősöm, hogy COVID-os (már köhög is) és találkozzunk később. Mellesleg megjegyzi, hogy rohadjanak meg az oltások mert szart se érnek.

Áprilisba kapta a második AZ-t. Mondtam Neki, hogy sajnos 5-6 hónapot bír az oltás többet nem nagyon, ráadásul a delta ellen amúgy is gyengébbek.
Nem értik egyesek.

Most kezdem tisztán látni mi lesz itthon baj: ahogy húzódik el a járvány úgy lesz egyre több "oltatlan" vagyis mérsékelten védett a vakcina védelem "elfolyása" miatt. Szóval szerintem ütni fog itthon a negyedik hullám harmadik oltások nélkül ezt nem fogjuk megúszni. Nem gondoltam volna nyár végén...

A harmadik oltás a most ismert study-k alapján mindenképpen fontos egyértelműen upgrade-li az immunrendszerünket, főleg az MRNS vakcináknál.

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#35714) Ringman válasza Reggie0 (#35693) üzenetére


Ringman
nagyúr

köszi, ezt megnézem.

(#35715) Asbee válasza Sir Pocok (#35713) üzenetére


Asbee
veterán

Ez megint olyan, hogy egy csomó ember meg 2 oltással, ami akár 4-5-6 hónapja volt, kis enyhe tünetekkel vészelik át. Szerintem sokan ebben is tévedésben vannak, és azt várják a vakcináktól teljesen tünetmentes lefolyás legyen. Egy kis köhögés, láz, gyengeség még semmi. Csak nem mindegy 2 oltással ez tart 2-3 napig, vagy 1-2 hétig és akár súlyosbodik.

(#35716) Ringman válasza Sir Pocok (#35713) üzenetére


Ringman
nagyúr

illene megfelelően kommunikálni a t. állampolgárokkal, a bélásplakát nem ez a kategória

(#35717) Ringman válasza Asbee (#35715) üzenetére


Ringman
nagyúr

a 3. dózis vsz. a fertőzés továbbadásának esélyét is csökkenti, ami a (saját hibáján kívül) oltatlan lakosság (pl. 12 év alatti gyerekek) védelme szempontjából elég fontos volna.

(#35718) Ringman válasza emvy (#35699) üzenetére


Ringman
nagyúr

ezt vsz. tudja más fertőzés is produkálni. múltkor nekem is volt 1-2 napig ilyen, aztán visszaállt a szaglásom (ugyanúgy a pre-covidnál szarabb szintre)

tesztelni nem mentem el.

(#35719) t72killer válasza Asbee (#35715) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

+#35713: mondtamén, hogy tavasszal lesz itt igazán nemulass, amikor az ex-alfások és 2-3M oltott de 3.ért nem jelentkező védettsége is lejár :R .

#35720: a súlyosabb megbetegedésekhez gondolom 6hónapnál több kell.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#35720) mpo válasza Sir Pocok (#35713) üzenetére


mpo
veterán

2021.06.01-ig 3655647-en kapták meg a 2. oltást.
2021.10.21-ig 1056000 kapta meg a 3.-at.

A majdnem 6 millió oltottból 2,5 milliónak 5 hónap telt el a 2. oltás óta.

Ha érted, akkor már elavult.

(#35721) mpo válasza t72killer (#35719) üzenetére


mpo
veterán

Tavasszal?
Még az idén megdőlhet a 3 hullám is, ha így megy tovább.

Ha érted, akkor már elavult.

(#35722) emvy válasza mpo (#35721) üzenetére


emvy
nagyúr

Nagy osszegben mernek fogadni, hogy nem. Marmint halalozasban nem -- az esetszamokat idovel le kell majd szarni, a lenyeg, hogy a sulyossag csokken.

while (!sleep) sheep++;

(#35723) Kékes525 válasza Asbee (#35715) üzenetére


Kékes525
félisten

"Ez megint olyan, hogy egy csomó ember meg 2 oltással, ami akár 4-5-6 hónapja volt, kis enyhe tünetekkel vészelik át. "

Még mindig nem érted, nem akarod érteni a lényeget. NEM TUDJUK AZT, HOGY KINEK ELÉG A 2 OLTÁS. Mivel a 3. oltásnak is rendkívül kicsi a kockázata így be kell adatni. Bezzeg, ha fáj a fejed gondolkodás nélkül beveszel egy fájdalom csillapított, pedig annak sokkal nagyobb, sokkal több a mellékhatása. Akkor miért nem morfondírozol ilyesmin? Ez amit írtam nem neked szól személyesen, hanem mindenkinek, aki hasonlóan gondolkodik, mint te.

Ja és egyáltalán nem biztos, hogy kis köhögés és láz lesz a hatása, mert a delta más. Különösen nem a rizikócsoportnak, azoknak, akiknek krónikus betegségül van. Te a magad nevében mondhatsz ilyeneket, de általánosan NEM javasolhatod.

Ringman +1

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#35724) t72killer válasza mpo (#35721) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Igencsak gáz lenne, ha a 7-8 hónapos oltások és ex fertőzések icu/halálig eresztenék a megbetegedések tömegét.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#35725) Kékes525 válasza emvy (#35722) üzenetére


Kékes525
félisten

Én sem hiszem, hogy nagyobb lesz mint a 3. hullám, de a 2.-at elérheti. És igen, a csak a kórházi adatokat kell figyelni, ebben a helyzetben csak az lehet mérvadó. Persze az is csak akkor, ha nem hamisítják. Az egyes kórházi adatok kiszivároghatnak, de a teljes kép csak odafönn áll rendelkezésre, ezért az is hamisítható.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#35726) emvy válasza Kékes525 (#35725) üzenetére


emvy
nagyúr

Abban is szinte biztos vagyok, hogy nem hamisitanak adatokat (tul kockazatos, raadasul felesleges). Azt szoktak csinalni, hogy nem kozolnek eleg informaciot.

while (!sleep) sheep++;

(#35727) Asbee válasza Kékes525 (#35723) üzenetére


Asbee
veterán

Jajj hagyjuk már ezeket a példákat. De ha már felhoztad én egy fájdalomcsillapítótól nem szoktam 3-4 napig lázasan, hulla betegen otthon feküdni, ahogy a 2. pfizertől volt. Vagy jó barátom aki 3. pfizertől 1 hétig nem tudott dolgozni menni. Vagy munkatársam, aki 3 napot volt táppénzen 2. Astrától. Vagy másik munkatársam, aki 4 napot volt táppénzen 2. szputnyik után. Vagy édesanyám aki, 2. pfizertől szintén lázasan hulla betegen feküdt otthon. Bár ő is átesett mint én a víruson. De ottvan eüs ismerősöm, aki infúzión feküdt pár napot, olyan fej és izomfájdalmai voltak. Szóval példákat mindenre lehet hozni, ahogy az eredeti hsz-em is utalt. Ezek igaz nem tragikus esetek, de fájdalomcsillapítótól nem igazán szoktak ezek lenni.....
Mit javasoltam? Pontosan emeld ki mit javasoltam! Mindig is azt mondtam, az én elvem az, nézessünk antitestet, és az alapján döntsünk, ne hasraütés szerűen. Persze kezdetleges kutatások, feltételezések vannak, hogy nem csak az antitest számít, de ilyen alapon akkor az ivermektin is jó. Rizikócsoportókról sosem beszéltem semmit, 89 éves nagymamám is megkapta már régen a Pfizert 3-nak. Látom megint beindult a félés vonat, és túl kell tolni. Most éppen a 3-ik oltással.....

Nem beszélve arról honnan tudod kik, mikor estek át? Még mindig nem az emberiséget kipusztító vírus ez. Sokan nem is tudják átestek, főleg most ebben a taknyas időszakban. Gondolom annak semmi kockázata nincsen, aki esetleg átesett nem rég 2 oltás után akár, toljuk csak rá a 3-at. Aki meg átesett + 2 oltás, annak elvileg brutál jó védelme van. Vagy már ez sem él?

Ugyanott tartunk, te hasraütés szerűen lövetnéd a 3-ik oltást, én pedig egy picit próbálom több szempontból megközelíteni, ezeket figyelembe véve. Ami nem azt jelenti lebeszélek bárkit, főleg nem rizikócsoportosokat.

[ Szerkesztve ]

(#35728) Ringman válasza Kékes525 (#35723) üzenetére


Ringman
nagyúr

amúgy mi a matek most, az átesettek+2× oltottaknak javasolt-e a 3. oltás?
(gondolom nem igazán szükséges)

(#35729) emvy válasza Kékes525 (#35723) üzenetére


emvy
nagyúr

En is azt gondolom, hogy celszeru lehet a 3. oltas, de tenyleg tultolod ezzel a fajdalomcsillapitozassal. Tok mas kockazati profilja van egy ibuprofennek meg egy oltasnak.

while (!sleep) sheep++;

(#35730) Sir Pocok


Sir Pocok
őstag

6688/75

részletek mindjárt

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#35731) mpo válasza emvy (#35722) üzenetére


mpo
veterán

A fertőzöttek számára gondoltam, de sajnos kimaradt

Ha érted, akkor már elavult.

(#35732) t72killer válasza Ringman (#35728) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A "mikor esett át+oltatott" az 1ik fő kérdés, a másik meg a mivel. Mert ugye sokan oltóponti fertőzés keretében estek át, de nem kevesen a fertőzésre türelmetlenül 3-4 hétre rohantak a sinóért mintha nem lenne holnap. Ezek jók lesznek egy erősebb 2dózisos oltásnak...

Áteséssel kombinálva is van "ideális időzítés", amivel ki lehet maxolni az elérhető védettséget, nagyonis. Persze időzíteni csak az oltásokat tudjuk, a fertőzést nemigazán :))

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#35733) emvy válasza mpo (#35731) üzenetére


emvy
nagyúr

Ja, oke. Az vegulis 'mindegy', a vegjatek ugyis az, hogy minden evben rengetegen megfertozodnek, es akkor ket napig fujjak az orrukat.

while (!sleep) sheep++;

(#35734) mozso válasza Sir Pocok (#35730) üzenetére


mozso
senior tag

Ez egy laza +100% a legutolsó hétfői adathoz képest, kemény. Megint növelnem kell az előrejelzésemet, mert túl konzervatív.

(#35735) Kékes525 válasza emvy (#35729) üzenetére


Kékes525
félisten

Igazad van tényleg más a kockázati profilja. Sokkal több és ami rosszabb, sokkal gyakoribb is: [Ibuprofen Side Effects]

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#35736) Asbee válasza t72killer (#35732) üzenetére


Asbee
veterán

Úgy tűnik a természetes védelemmel, az átesettséggel már senki nem foglalkozik 3-ik oltásnál. Pedig biztos, hogy nem mindegy, hogy valaki átesett +2 oltás, vagy 2 oltás + átesett és nem ugyanolyan a védelme, mint sima 2 oltottnak. Tudom, idő és pénz lenne kiszűrni, kivel mi a helyzet 3-ik oltás előtt.

(#35737) Kékes525 válasza Ringman (#35728) üzenetére


Kékes525
félisten

Azoknak kevésbé, főleg, ha nincs krónikus betegségük és posztkovid nélkül vészelték át a betegséget. Ha e két utóbbi adott, akkor elgondolkoztató és az általános fizikai állapotuk a dönt.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#35738) emvy válasza Kékes525 (#35735) üzenetére


emvy
nagyúr

Eh, felesleges.

while (!sleep) sheep++;

(#35739) mpo válasza mozso (#35734) üzenetére


mpo
veterán

Kíváncsi vagyok neked mi jön ki november 15-re napi fertőzésszámra.

Ha érted, akkor már elavult.

(#35740) Kékes525 válasza Ringman (#35728) üzenetére


Kékes525
félisten

[COVID super-immunity: one of the pandemic’s great puzzles]

"People who have previously recovered from COVID-19 have a stronger immune response after being vaccinated than those who have never been infected. Scientists are trying to find out why."

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#35741) Kékes525 válasza emvy (#35738) üzenetére


Kékes525
félisten

Most mit mondja erre? Ez nem érv.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#35742) koncsik válasza mozso (#35734) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Majd oszd me lècciiiii. Kösziii :R

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#35744) t72killer válasza Kékes525 (#35740) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

+ adós még a tudomány az inaktivált vírus + mRNS kombók eredményeivel.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#35745) viharhozo válasza emvy (#35699) üzenetére


viharhozo
addikt

Mar irtam, h a haziorvosom elmondasa szerint a praxisaban 10+ dupla Pfizeres lett beteg es pozitiv (koztuk o is), es ez bo kethetes info. Viszont senki nem volt meg csak a kozeleben se annak, h korhazba kelljen mennie.

Anyamnak meg laz/gyengeseg nelkul ment el a szaglasa, "csak" nathas volt.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#35747) BlackV


BlackV
senior tag

Szerintem nem jött át mindenkinek Kekes fajdalomcsillapitos peldaja. A példa jó. Nem az a lényeg, hogy 2db algopyrin vs oltas melyik vág oda jobban. Hanem hogy melyiket mire szeded. Az előbbinél egy szaros fejfajasert vallalunk szó nélkül ~15 egység kockázatot, az oltasnal meg ~75 egység kockazatot vonakodva vállalunk egy 2 hetes szenvedve fekvés vagy még rosszabb ellen.
Az oltás nem c vitamin az igaz, átmeneti lomfocita csökkenés, megterheli a szívet stb stb.. De nem is arról van szó hogy minden nap oltsunk e, hanem hogy 4 hónap után kell e vagy sem.

(#35748) Parci válasza Kékes525 (#35741) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

tényleg túltolod. én beadattam a harmadikat és erre buzdítok bárkit, de szerintem én magam sem aggódnék sima két oltással, illetve még mindig az van, hogy az emberek 90%-ánál ez nem egy komoly betegség (illetve azóta ez még nagyobb %, mert felfelé torzítják az oltások, átesettségek).

viszont, mivel van oltás, hozzáférhető és ingyenes, szerintem jól felfogott egyéni érdek felvenni.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#35749) t72killer válasza viharhozo (#35745) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Természetes booster ha valami, akkor EZ menthet minket meg a jövő tavaszi bedurvulástól, mert az tuti, hogy 6M ember nem fog 3.szuriért sorakozni.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#35750) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

urak, nyugalom. aki aggódik, aggódjon kevésbé :), aki nehezményez, nehezményezzen kevésbé. és mindenki gondoljon arra, hogy a magyarok 99%-ával ellentétben itt a topikban tényleg mindenki mérlegre tette az összes érvet többször, ergo felkészültebb a kb. random bárkinél. az is, akit éppen szénné akarsz érvelni....... ;)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.