Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-10 15:19:20

LOGOUT.hu

Ez egy agyalós-beszélgetős Covid-19 topik. Érvelni kötelező, a másikkal foglalkozni tilos, rettegőzés duplán, a szemlélet tudományos (a "meddig maradjanak a lezárások", azaz a társadalmi rész elfér, de csak szűken/járványhoz kapcsolódóan), ergo nem oltásellenes, nem hit alapú. Ami ebben a szellemben íródik, marad, ami nem, az nem, téríteni meg se próbálj.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35601) DrBubo77 válasza syberia (#35578) üzenetére


DrBubo77
addikt

Jól látom, hogy a melatonin szedése erősíti a immunrendszert?

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#35602) emvy válasza DrBubo77 (#35601) üzenetére


emvy
nagyúr

Kurvara nem, es vigyazni kell a melatoninnal, mert akinek nincs ra explicit szuksege (orvosilag eloirtan), ott problemakat okozhat.

while (!sleep) sheep++;

(#35603) Ringman válasza BlackV (#35600) üzenetére


Ringman
nagyúr

Nem meglepő.

(#35604) Parci válasza syberia (#35578) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

gyorsan összeírtak egy csomó mindent, amiben az "alternatívok" hittek az elmúlt másfél évben. egy kis cink, egy kis feketekömény+méz kombó, egy kis altató, meg persze az i. ezek egy részét egyébként már cáfolták valódi tanulmányokban (d-vitamin, cink).

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#35605) DrBubo77 válasza emvy (#35602) üzenetére


DrBubo77
addikt

Milyen problémát okozhat?

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#35606) Lauda válasza Ringman (#35586) üzenetére


Lauda
félisten

Ezek is úgy szabályoznak, mint a magyar kormány. Hasukra ütnek és az lesz. Hogy szakmailag nincs háttere a döntéseiknek, az lényegtelen.

[ Szerkesztve ]

(#35607) emvy válasza DrBubo77 (#35605) üzenetére


emvy
nagyúr

Javaslom pl. a Huberman Lab podcast negyedik adasat.

Transzkript: Huberman-Lab-Podcast-Transcripts/04. Find Your Temperature Minimum to Defeat Jetlag, Shift Work & Sleeplessness .md at 0664e43620f232626dca26c1d9c2493b925f3ea5 · lord-denning/Huberman-Lab-Podcast-Transcripts (github.com)

Podcast:

Welcome to the Huberman Lab Podcast - Huberman Lab

TL;DR: az alvasciklust mas modszerekkel sokkal hatekonyabban lehet befolyasolni, ezenkivul a szerotonin + dopamin pathway-ekkel jellemzoen nagyon kockazatos jatszani, mert annyira komplex interakciok vannak, hogy jo esellyel valami mast el fogsz baszni azzal, ha eros orvosi kontroll nelkul elkezded piszkalni oket.

Tok random pelda: a melatonin szedese csokkenti a tesztoszteronszintet. Ez lehet, hogy neked nem gond, de ilyen mellekhatasbol van egy csomo, amit ismerunk, es valoszinuleg egy csomo, amit meg nem fedeztunk fel. Hormonokkal ovatosan.

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#35608) syberia válasza DrBubo77 (#35601) üzenetére


syberia
veterán

Elméletileg igen, nem ástam bele túl mélyen a hatásmechanizmusába, de van pár melatonin tanulmány covid kapcsán. Aki nehezebben alszik annak is segíthet kisebb dózisban (1-2-3 mg), alváshormonként közismert.

(#35602): Tudsz valami konkrét kontraindikációról? Orvosi vény nélkül kapható táplálékkiegészítőről beszélünk, ezekből szinte bármelyiknél előfordulhat enyhe mellékhatás.

(#35607): Rendes klinikai tesztet mutass ami alátámasztja a hormonháztartás melatonin általi felborítását, egy podcast tudományos érvként hozása röhejes.

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#35609) Sir Pocok


Sir Pocok
őstag

Én akkor szoktam melatonint szedni amikor Japánba vagy Amerikába megyek. Nagyon megkínlódok a jetlaggel és segít az átállásban. Egyébként ha megvan 7-8 óra alvás felesleges szedni.

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#35610) emvy válasza syberia (#35608) üzenetére


emvy
nagyúr

A podcast ad hivatkozasokat, te egyebkent is az ivermectines csavo vagy, szoval mindegy. A podcastban pedig Andrew Huberman beszel, aki egy eleg hires stanfordi idegtudos, es ezzel a temaval elegendoen sokat foglalkozott.

Tok felesleges klinikai cikkeket linkelgetni, amikor a topic 90%-a magyarul se kepes elolvasni egy Blikk cikket se :DDD

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#35611) DrBubo77 válasza emvy (#35607) üzenetére


DrBubo77
addikt

Nekem doki írta fel, de így sem vagyok elégedett az alvásommal.
Pedig egykor úgy aludtam, hogy a lakótársaim reggel elkészültek és elmentek otthonról, anélkül, hogy bármit észrevettem volna.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#35612) bigdady válasza BlackV (#35600) üzenetére


bigdady
nagyúr

Modernából mennyit adtak be a világon pl pfizerhez képest? Gondolom USA viszi a prímet.
Moderna is adható gyerekeknek?

(#35614) bigdady válasza koncsik (#35613) üzenetére


bigdady
nagyúr

:R Eu-ban lehet nem?

(#35615) t72killer válasza bigdady (#35614) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Sehol sem adnak még gyerekeknek modernát, pedig a gyártó elvileg problémamentesen kész van már az 5-11évesek tesztjével.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#35616) lafaty80 válasza Dare2Live (#35561) üzenetére


lafaty80
őstag

Ez azért érdekes nekem, hogy favipiravir is kellhet egyből?
Mármint így majd miből derül ki, hogy ténylegesen mi segített?

Jobbulást nektet, és kíváncsi leszek, bogy alakultok.

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#35617) Asbee válasza lafaty80 (#35616) üzenetére


Asbee
veterán

Minél előbb elkell kezdeni.

(#35618) Drótszamár válasza syberia (#35578) üzenetére


Drótszamár
őstag

Hú basszus. 10mg melatonin? 1 mg-ot szoktam szedni, hogy könnyebben elaludjak. Amikor 2 mg-ot vetem be, akkor egész éjszaka faszságokat álmodtam.

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#35619) mpo


mpo
veterán

Többször előkerül itt, hogy a vírussal való találkozás hogyan növeli az antitestek számát.
Továbbra is az elkerülés híve vagyok, például ezért is:

A COVID-19-ben átesett emberek memóriaproblémákkal küzdenek hónapokkal a betegség elkapása után, egy új tanulmány szerint: „Nem tudnak gondolkodni”.

Egy új tanulmány feltárja, hogy azok, akik korábban átestek a COVID-19-ben, kognitív zavarokat mutathatnak hónapokkal a fertőzés után. Ezek a károsodások közé tartozhatnak a memóriaproblémák, valamint a lassabb feldolgozási sebesség. A CDC szerint a COVID-19 egyik hosszú távú hatása az „agyköd”, vagyis a gondolkodási és koncentrálási nehézség.

Nem tudnak gondolkodni; a memóriájuk károsodott; összezavarodnak, amikor vezetnek, hogy nem tudják, hogyan kerültek oda.
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#35620) Parci válasza mpo (#35619) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

azoknál, akiknél az agyi hajszálerekben garázdálkodott, előfordulhat. de azért ez csak egy kis része az átesetteknek. nem elhanyagolható része, de nem is érint mindenkit.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#35621) mpo válasza Parci (#35620) üzenetére


mpo
veterán

Akinek szerencséje van, nem szenved maradandó károsodást, akinek meg nem, az a szív, vese, tüdő, agy valamelyikének károsodásával számolhat.

Ha érted, akkor már elavult.

(#35622) lafaty80 válasza Asbee (#35617) üzenetére


lafaty80
őstag

De aki vállalja az 1-2-3 vagy akár több oltást is, az szerintem abban bízik, hogy az védi meg. Vagy én látom rosszul?

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#35623) Drizzt válasza lafaty80 (#35622) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Az antivirális szerek csak a betegség elején hatékonyak általában. Ha akkor nem szedi be az ember, akkor sokra nem lehet már tőlük számítani. Az meg, hogy elég lesz-e az oltás, előre nem tudod. Úgyhogy szerintem teljesen normális, hogyha kiderül, hogy fertőzött vagy, hogy antivirális szereket is beszedsz. Az egy másik kérdés, hogy a hatékonyság/várható mellékhatás/kontraindikációk mezsgyén lehet akár amellett is dönteni, hogy inkább nem.

I am having fun staying poor.

(#35624) bigdady


bigdady
nagyúr

Na moderna pont úgy hatott mint első astra, kb nátha tünetek fáradtság hőemelkedés egy napig.
Ha csak információ van a vakcinában és nincs adjuváns akkor mitől van ez egyébként? :U

[ Szerkesztve ]

(#35625) Parci válasza bigdady (#35624) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

mi az, hogy csak információ? :U

információ, hogy a sejtjeid gyártsanak tüskefehérjét, amit le is gyártanak, amik aztán oda is kötnek az egészséges sejtjeidhez, amit aztán felismernek az immunsejtjeid és beindítják az immunválaszt -- ettől vannak a tüneteid.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#35626) Sir Pocok válasza bigdady (#35624) üzenetére


Sir Pocok
őstag

Erősen pingeli az immunrendszeredet. :)

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#35627) Ringman válasza mpo (#35619) üzenetére


Ringman
nagyúr

jaj, ezzel nem kell foglalkozni, csak a kórházba kerültekkel és a halálozási számokkal! :U

---

[link]
Features of #LongCovid among >157,000 adults and children with Covid infections with matched controls Lower absolute incidence in children and teens but impact statistically significant across all age groups


study: Post COVID-19 in children, adolescents, and adults: results of a matched cohort study including more than 150,000 individuals with COVID-19

majd kinövik!

(#35628) balojazz


balojazz
tag

Na hát akkor. Túl vagyunk egy peches szombati ünnepnapon, véget ért a vadászkiállítás, a békamenet is hazautazott Romániába meg Lengyelbe, elkezdődött az őszi szünet, szóval péntek-vasárnap körül jöhet a bejelentés az iskolabezárásokról jövő utáni héttől. :((

[ Szerkesztve ]

Soha nem voltam trafikban. Soha nem fogok bemenni. Mindig gőzölni fogok.

(#35629) Parci válasza Ringman (#35627) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

senki sem mondta, hogy nem kell foglalkozni vele, valós probléma, sajnos, de kezeljétek már helyén a dolgokat

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#35630) Ringman


Ringman
nagyúr

Idén nem jár mindenkinek ingyen az influenzaoltás, és egyelőre a patikákban sem vehető meg

Tavaly mindenki ingyen kaphatott influenza elleni oltást, idén ismét csak a kockázati csoportba tartozóknak jár térítésmentesen a vakcina: ők a 60 év felettiek, a krónikus betegséggel küzdő gyerekek és felnőttek, illetve az egészségügyben, szociális otthonokban és az állattelepeken dolgozók. A többiek majd a patikában vehetik meg maguknak a vakcinát, de a gyógyszertárak egyelőre még nem kaptak az idei oltásból. Az állam 1,3 millió adag magyar vakcinát, és 4 ezer adag, kisgyerekeknek való oltóanyagot rendelt a Sanofi-Aventistől.

Mit tehetnek idén azok, akik nem tartoznak egyik kockázati csoportba se, de szeretnének maguknak influenza elleni oltást? Ők a gyógyszertárban vásárolhatják meg a vakcinát, és azt beadathatják maguknak a háziorvossal. A patikák azonban egyelőre még nem kaptak oltóanyagot. Több nagy budapesti gyógyszertárat is felhívtunk, egyelőre egyikben sem érhető el az oltás. Mindenhol azt mondták: október végére várják a szállítmányt.

"Felkészültünk a télre – De be kell valljuk, hóra nem számítottunk"

(#35631) venember83 válasza lafaty80 (#35622) üzenetére


venember83
nagyúr

Egyesek a kockázatokat vállalva az immunrendszerben bíznak, mások az oltások mellékhatásait vállalva, preventív módon az oltásban, s vannak olyanok, akik mindent bevetnek a betegség ellen (oltást, antivirális szereket, C-vitamint, D-vitamint, melatonint stb.).

(#35632) Ringman válasza Parci (#35629) üzenetére


Ringman
nagyúr

el van hallgatva, egy csomó minden ország kormánya az asztal alá söpri ezt a problémát. a mérték változó, a briteknél és itthon teljesen ellentétes lenne az intézkedésekkel a longcovid részletes ismertetése.

vsz. a lakosság egy része sem így állna hozzá, ha ezt tényszerűen elmondanák.

(#35633) t72killer válasza Parci (#35629) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Tavaly májusban(!) jelentették már usa-ból, hogy elszállt a posztcovid dialízisek száma. Erreföl mit csinál az infó tudatában a brit kormány? még két kör "nyájimmunitás" projektet. Hogy a brit posztcovid problémák a statisztikák mely bugyrában bújkálnak, nem tudom, de láttam már az itteni kormányzatnál is erős csúsztatásba hajló adatcsoportosításokat.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#35634) BlackV válasza t72killer (#35633) üzenetére


BlackV
senior tag

Akkor még nem is létezett oltás.

(#35635) Drizzt válasza balojazz (#35628) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Tippek holnapra? Én 7653 új esetre tippelek. Szerintem nekünk most egy hónapon belül lesz egy olyan körünk, mint a portugál karácsony volt.

I am having fun staying poor.

(#35636) mozso válasza Drizzt (#35635) üzenetére


mozso
senior tag

En 5000-5400 koze tippelek, tekintve hogy csak azon covidosokat talaljuk meg teszttel akik igencsak ramatyul vannak, a tobbiek a radar alatt repulnek.

(#35637) t72killer válasza BlackV (#35634) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

ja, kellett volna lockdown. időben.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#35638) Ringman válasza t72killer (#35633) üzenetére


Ringman
nagyúr

Hogy a brit posztcovid problémák a statisztikák mely bugyrában bújkálnak, nem tudom, de láttam már az itteni kormányzatnál is erős csúsztatásba hajló adatcsoportosításokat.

az independent sage oldalát nézd meg:
[link] [link2]

(#35639) bigdady válasza Parci (#35625) üzenetére


bigdady
nagyúr

Értem. És akinél nincs mrns oltásra semmi reakció ott mi történik vagy mi nem? Vagy ezt csöndben is lehet termeltetni? Ismerős is kapott velem egyszerre harmadiknak két astra után de neki semmi tőle :R

[ Szerkesztve ]

(#35640) Cs1csó válasza bigdady (#35639) üzenetére


Cs1csó
félisten

Akkor én lövetnék egy Jansen-t.

(#35641) bigdady válasza balojazz (#35628) üzenetére


bigdady
nagyúr

Dehogy lesz. Oltott gyerekem simán jár miközben a többiek osztály fele épp karanténban.

(#35642) bigdady válasza Cs1csó (#35640) üzenetére


bigdady
nagyúr

Negyediknek? :)

[ Szerkesztve ]

(#35643) BlackV válasza bigdady (#35642) üzenetére


BlackV
senior tag

Bigdady, pontosan hova mentél 3. oltásra időpont nélkül? Melyik kórház, melyik osztály? Köszi

(#35644) Kékes525 válasza BlackV (#35591) üzenetére


Kékes525
félisten

"Tehát az iga még jobb, mint az igg. Valahol olvastam, hogy az mRNS is indukál iga-t, csak keveset." :K

[Human IgG and IgA responses to COVID-19 mRNA vaccines]

[COVID-19 mRNA vaccine induced antibody responses against three SARS-CoV-2 variants]

[Kutatás szaklapokban, ez így sokszor pontosabb eredményt ad, mint a site-on belüli, vagy a tudós Google--on, a string tovább bővíthet tetszőleges lapokra és ami lényeg itt az időkeretet pontosan meg tudod határozni]

A Google sokkal jobban indexel, mint a különböző honlapok és a tudós Google-on nem lehet rendesen időre keresni, csak évekre, de az a koronavírus esetében kevés.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#35645) radi8tor válasza bigdady (#35642) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Sziasztok hazatértem :)

Negyediknek simán, meg se álljon 10-ig.

Volt egy vicces jelenet az egyik pékségben Stuttgartban. Kollégám a helyben fogyasztásnál véletlen az 1. oltás QR kódját mutatta oda a leolvasó tablethez. Aztán visszaszólt hogy nem érvényes. 2. oltás QR kódja már jó volt.
Ja meg ezek a vicces kontaktkutatós cetlik, amit ki kell tölteni akkor ha nincs a telefonodon a corona warn nyomkövetős app telepítve. Egy esetleges fertőzés esetén az alapján értesítenek, hogy #maradjotthon
Mármint az volt a vicces, hogy az orrunk elé nyomták és 10-en ott elkezdtük töltögetni a pultnál. :D
Szerencsére nem volt mindenki ennyire lelkes, másik étteremben csak szemmel megnézte a QR kódokat és beengedett.

Visszafele út az érdekes volt, Németországból már beengednek akkor is a repjegynél beikszeled "magyar állampolgár vagy". (volt két Sputnikos a csoportban és egy oltatlan) BUD reptéren semmi ellenőrzés, hogy be vagy-e oltva. Jöhet ide mindenki. :D (igaz lehet a békemenet miatt volt ez, mert pont 22-én este értem haza) STR reptéren a Sputnikosoktól nem is kérték az oltásit, mert minek...

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#35646) Cs1csó válasza bigdady (#35642) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ha nincs semmilyen antitest akkor miért ne de nem hiszem, hogy engedélyezik.

(#35647) bigdady válasza BlackV (#35643) üzenetére


bigdady
nagyúr

Honvéd körút felőli moderna oltopont. Nem akartak reg nélkül fogadni de mondtam a pfizeres oltóponttól küldtek ide és igy a főorvos engedélyezte. (Pfizert beadták volna probléma nélkül ott csak megnézték lejárt-e a 4 hónap ezért mondtam ezt hogy onnan küldtek ide mert én nem azt akarok és bejött). Kvázi a nénin kell csak túljutni :) Kb 10-15 perc volt. Pfizerre vártak vagy 30-an itt ketten

[ Szerkesztve ]

(#35648) bigdady válasza Cs1csó (#35646) üzenetére


bigdady
nagyúr

Oltási reakció nem volt nem antitest :)

(#35649) #86564352 válasza radi8tor (#35645) üzenetére


#86564352
törölt tag

Mi a vicces abban, hogy valahol komolyan veszik a kontaktkutatást? Elkérik az igazolást amikor bemész egy helyre akár csak WC-re, de nem ez a beszarás, hanem az, itthon csak plakátokkal készültek az új körre.

(#35650) radi8tor válasza #86564352 (#35649) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Mondjuk nem vagyok egy GDPR szaki de ezáltal kiadod a sarki fűszeresnek a nevedet, emailcímedet, telefonszámodat... Az pedig már kimeríti a harmadik félnek szolgáltatott adatok fogalmát.

⭐ Stella

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.